Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыруға берілетін 2012 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің пайдалану қағидаларын бекіту
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 қазандағы № 1281 Қаулысы
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
«2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 24 қарашадағы Заңының 13-бабының 14) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыруға берілетін 2012 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінген сомасын уақтылы және мақсатты пайдалануды;
2) есепті айдан кейінгі айдың 15-күніне дейін осы қаулының 1 және 2-қосымшаларына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінген сомасын пайдалану туралы есеп беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  С.Ахметов.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 9 қазандағы
№ 1281 қаулысымен
бекітілген
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын
қалыптастыруға берілетін 2012 жылға арналған ағымдағы нысаналы
трансферттерді облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы
қалалары бюджеттерінің пайдалану қағидалары
1. Осы Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыруға берілетін 2012 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің пайдалану қағидалары 203 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» республикалық бюджеттік бағдарламасы бойынша облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына және Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру және пайдалану қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.

Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2012 год на формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2012 года № 1281.
Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2012 год на формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2012 года.
В соответствии с подпунктом 14) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2011 года "О республиканском бюджете на 2012–2014 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2012 год на формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров.
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить:
1) своевременное и целевое использование выделенных сумм целевых текущих трансфертов;
2) представление в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан отчетов об использовании выделенных сумм целевых текущих трансфертов до 15-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2012 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 октября 2012 года № 1281
Правила
использования целевых текущих трансфертов областными
бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2012
год на формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2012 год на формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров определяют порядок использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы по республиканской бюджетной программе 203 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на 2012 год на формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров".
2. Использование целевых текущих трансфертов осуществляется в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан и Правилами формирования и использования региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров, утверждаемыми Правительством Республики Казахстан.

3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аударуды Министрлік пен облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі арасындағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімнің, жеке қаржыландыру жоспарының негізінде жүргізеді.
4. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары жарты жылдықтың және жылдың қорытындылары бойынша Министрлікке нәтижелер туралы келісімдерге сәйкес бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есеп береді.
5. Министрлік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде есептілікті береді.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 9 қазандағы
№ 1281 қаулысына
1-қосымша
Нәтижелер көрсеткішіне қол жеткізу туралы аралық есеп
«______» ______________20___ ж.
Мемлекеттік органның атауы __________________________________________
Нысаналы трансферттің атауы _________________________________________
Есепті кезең ________________________________________________________
Жоғарыда тұрған бюджеттен алынған қаражаттың сомасы _________________
_____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарлама атауы)
_____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды)
р/с
Тікелей нәтиже
Көрсеткіштер атауы (жоспарланған іс-шаралар)
Іс-шараның іс жүзінде орындалуы, нәтижеге қол жеткізу сатысы
Нәтижеге қол жеткізе алмау себептері
Жоспар мың теңге
Факт мың теңге
Ауытқу мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
м.п.
Әкім ________________________________________________ _______________
(Т.А.Ә.)                       (қолы)
төменде тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламалар әкімшісі-бірінші басшы
_____________________________________________________ _______________
(Т.А.Ә.)                 (қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 9 қазандағы
№ 1281 қаулысына
2-қосымша
Нәтижелер көрсеткішіне қол жеткізу туралы аралық есеп
«______» ______________20___ ж.
Мемлекеттік органның атауы __________________________________________
Нысаналы трансферттің атауы _________________________________________
Есепті кезең ________________________________________________________
Жоғарыда тұрған бюджеттен алынған қаражаттың сомасы _________________
_____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарлама атауы)
_____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды)
р/с
Тікелей нәтиже
Көрсеткіштер атауы (жоспарланған іс-шаралар)
Іс-шараның іс жүзінде орындалуы, нәтижеге қол жеткізу сатысы
Нәтижеге қол жеткізе алмау себептері
Жоспар мың теңге
Факт мың теңге
Ауытқу мың теңге
Қорытынды нәтиже
Жоспарланған көрсеткіштер (іс-шаралар)
Іс жүзінде нәтижеге қол жеткізу
Нәтижеге қол жеткізе алмау себептері
м.п.
Әкім ______________________________________________ _________________
(Т.А.Ә.)                       (қолы)
төменде тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламалар әкімшісі-бірінші басшы
___________________________________________________ _________________
(Т.А.Ә.)                 (қолы)

3. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) производит перечисление целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на основании соглашения о результатах по целевым текущим трансфертам, индивидуального плана финансирования между Министерством и акиматом области (города республиканского значения, столицы).
4. Местные исполнительные органы областей, городов Астаны и Алматы по итогам полугодия и года представляют в Министерство отчет о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых текущих трансфертов в соответствии с соглашениями о результатах по целевым текущим трансфертам.
5. Министерство представляет в Министерство финансов Республики Казахстан отчетность в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 октября 2012 года № 1281
Промежуточный отчет
о достижении показателей результатов
"___" ____________ 20___ г.
Наименование государственного органа _____________________
Наименование целевого трансферта _________________________
Период отчета ____________________________________________
Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета _________
__________________________________________________________
(наименование бюджетной программы)
__________________________________________________________
(код бюджетной программы (подпрограммы)
№ п/п
Прямой результат
Наименование показателей (планируемые мероприятия)
Фактическое выполнение мероприятий, стадия достижения результатов
Причины недостижения результатов
План в тыс. тенге
Факт в тыс. тенге
Отклонение в тыс. тенге
1
2
3
4
5
6
7
МП
Аким __________________________ __________________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Первый руководитель –
администратор бюджетных
программ нижестоящего бюджета _______________ ____________
(Ф. И. О.) (подпись)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 октября 2012 года № 1281
Итоговый отчет
о достижении показателей результатов "___" ____________ 20___ г.
Наименование государственного органа _____________________
Наименование целевого трансферта _________________________
Период отчета ____________________________________________
Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета _________
__________________________________________________________
(наименование бюджетной программы)
__________________________________________________________
(код бюджетной программы (подпрограммы)
№ п/п
Прямой результат
Наименование показателей (планируемые мероприятия)
Фактическое выполнение мероприятий, стадия достижения результатов
Причины недостижения результатов
План в тыс. тенге
Факт в тыс. тенге
Отклонение в тыс. тенге
Конечный результат
Запланированные показатели (мероприятия)
Фактическое достижение результатов
Причины недостижения результатов
МП
Аким _______________________ _____________________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Первый руководитель –
администратор бюджетных
программ нижестоящего бюджета _______________ ____________
(Ф. И. О.) (подпись)