Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Экспорттық бақылауға жататын өнімнің номенклатурасын (тізімін) бекіту туралы" 2008 жылғы 5 ақпандағы № 104 және "Тауарлардың, оның ішінде экспорттық бақылауға жататын өнімнің, экспорты мен импортын, сондай-ақ жекелеген тауарлардың импортын автоматты түрде лицензиялау кезіндегі қызметті лицензиялау ережесін, лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын және экспорты мен импорты лицензиялануға тиіс тауарлардың тізбесін бекіту туралы" 2008 жылғы 12 маусымдағы № 578 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 қазандағы № 1320 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 14 шiлдедегi № 592 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 14.07.2023 № 592 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2008 года № 104 "Об утверждении номенклатуры (списка) продукции, подлежащей экспортному контролю" и от 12 июня 2008 года № 578 "Об утверждении Правил лицензирования экспорта и импорта товаров, в том числе продукции, подлежащей экспортному контролю, а также деятельности при автоматическом лицензировании импорта отдельных товаров, квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию и перечня товаров, экспорт и импорт которых подлежат лицензированию"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 октября 2012 года № 1320. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 592.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.07.2023 № 592 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Экспорттық бақылауға жататын өнімнің номенклатурасын (тізімін) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 5 ақпандағы № 104 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 5, 57-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген экспорттық бақылауға жататын өнімнің номенклатурасы (тізімі) мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"Ұлттық қауіпсіздік және халықаралық міндеттемелер түсініктері бойынша бақыланатын тауарлар
1
2
3
4
5
Р/с
Тауардың атауы
Экспорт кезінде лицензиялануға тиіс тауардың ҚР СЭҚ ТН бойынша коды
Импорт кезінде лицензиялануға тиіс тауардың ҚР СЭҚ ТН бойынша коды
Лицензия алуға арналған өтініштерді келісетін ҚР-ның мемлекеттік органдары
1.
Қару-жарақ пен әскери техника, оларды өндіруге арналған арнайы жинақтаушы бұйымдар, әскери-техникалық ынтымақтастық саласындағы жұмыстар мен қызметтер
8525* (тек әскери мақсаттағы),
8526* (тек әскери мақсаттағы),
8710 00 000 0,
8802* (тек әскери мақсаттағы),
8803* (тек әскери мақсаттағы),
8804 00 000 0* (тек әскери мақсаттағы),
8805* (тек әскери мақсаттағы),
8906 10 000 0,
9013 10 000 0* (тек әскери мақсаттағы),
9013 20 000 0* (тек әскери мақсаттағы),
9013 80* (тек әскери мақсаттағы),
9014* (тек әскери мақсаттағы),
9301,
9302 00 000 0,
9305* (тек жауынгерлік қаруға),
9306 (9306 29 400 0, 9306 30 910 0 - 9306 30 970 0-ден басқа)
8525* (тек әскери мақсаттағы),
8526* (тек әскери мақсаттағы),
8710 00 000 0,
8802* (тек әскери мақсаттағы),
8803* (тек әскери мақсаттағы),
8804 00 000 0* (тек әскери мақсаттағы),
8805* (тек әскери мақсаттағы),
8906 10 000 0,
9013 10 000 0* (тек әскери мақсаттағы),
9013 20 000 0* (тек әскери мақсаттағы),
9013 80* (тек әскери мақсаттағы),
9014* (тек әскери мақсаттағы),
9301,
9302 00 000 0,
9305* (тек жауынгерлік қаруға),
9306 (9306 29 400 0, 9306 30 910 0 - 9306 30 970 0-ден басқа)
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
2.
Экспорттық бақылауға жататын өнім, 0-санаты бойынша, тізімнің 1-9 санаттары бойынша тек ядролық жеткізушілер тобына)
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі
3.
Кен және урандық немесе торийлік концентраттар
2612*
2612*
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі
4.
Иондаушы сәулелену көздері, радиоактивті химиялық элементтер және радиоактивті изотоптар (бөлінетін немесе шығарылатын химиялық элементтер, табиғи және жасанды изотоптарды қоса) және олардың қосылыстары; ең төменгі мәнді белсенділіктен артық белсенділігі бар осы өнімдер бар қоспалар мен қалдықтар (ТМБ)
2844*
2844*
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі
5.
Тауарлық позициясы 2844 изотоптардан басқа изотоптар; органикалық емес немесе осы изотоптардың органикалық, химиялық құрамы анықталған немесе анықталмаған ең төменгі мәнді белсенділіктен артық белсенділігі бар қосылыстары (ТМБ)
2845*
2845*
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі
6.
Рентгендік, альфа-, бета-, гамма- немесе нейтрондық сәулеленуді пайдалануға негізделген ең төменгі мәнді белсенділіктен артық белсенділігі бар құрамында радиоактивті көздері бар аппаратура. Кемітілген уран түрінде қорғанысы бар радиоактивті көздерсіз аппаратура (ТМБ)
9022*
9022*
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі
7.
Рентген жабдығы, рентген түтікшелері және қосалқы бөлшектер мен жабдықтарды қоспағанда, басқа рентгендік сәулелену генераторлары
8705 90 900 0* (тек рентгендік қондырғылары бар автомобильдер ғана),
9022*
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі
8.
Бөлшектердің жылдамдатқыштары
8543 10 000 0* (сәулелену энергиясы 5 КэВ-тан астам жылдамдатқыштар үшін ғана)
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі
9.
Экспорттық бақылауға жататын өнім
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (тізімнің 1-санаты бойынша ғана), Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі (тізімнің 9-санаты бойынша ғана), Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі (тек Әскери тізім бойынша ғана)
10.
Оқ-дәрі, жарылғыш заттар, жару құралдары және пиротехника
3601 00 000 0* (аңшылық оқ-дәрісінен басқа), 3602 00 000 0, 3603 00, 3604 10 000 0
3601 00 000 0* (аңшылық оқ-дәрісінен басқа), 3602 00 000 0, 3603 00, 3604 10 000 0
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
11.
Рентгендік жабдық, радиоактивті заттар мен изотоптар пайдаланылатын аспаптар және жабдықтар
8705 90 900 0* (тек рентгендік қондырғылары бар автомобильдер ғана),
9022*
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Ескертпе:
* тауарлар номенклатурасы тауарлардың кодымен де, атауларымен де айқындалады;
** әскери мақсаттағы тауарлардан басқа.
Кеден одағы ішінде де, үшінші елдерге де орын ауыстыру үшін экспортқа және (немесе) импортқа лицензиялар ресімделеді.";

1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2008 года № 104 "Об утверждении номенклатуры (списка) продукции, подлежащей экспортному контролю" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 5, ст. 57):
номенклатуру (список) продукции, подлежащей экспортному контролю, утвержденную указанным постановлением, дополнить разделом следующего содержания:
"Товары, контролируемые по соображениям национальной безопасности и международным обязательствам
1
2
3
4
5
п/п
Наименование
товара
Код товара по
ТН ВЭД ТС,
подлежащего
лицензированию
при экспорте
Код товара по ТН
ВЭД ТС,
подлежащего
лицензированию
при импорте
Государственные
органы РК,
согласовывающие
заявления на
получение
лицензии
1.
Вооружение и
военная техника,
специальные
комплектующие
изделия для их
производства,
работы и услуги
в области
военно-
технического
сотрудничества
8525* (только
военного
назначения),
8526* (только
военного
назначения),
8710 00 000 0,
8802* (только
военного
назначения),
8803* (только
военного
назначения),
8804 00 000 0*
(только
военного
назначения),
8805* (только
военного
назначения),
8906 10 000 0,
9013 10 000 0*
(только
военного
назначения),
9013 20 000 0*
(только
военного
назначения),
9013 80*
(только
военного
назначения),
9014* (только
военного
назначения),
9301, 9302 00
000 0, 9305*
(только к
оружию
боевому), 9306
(кроме 9306 29
400 0, 9306 30
910 0, 9306 30
970 0)
8525* (только
военного
назначения),
8526* (только
военного
назначения),
8710 00 000 0,
8802* (только
военного
назначения),
8803* (только
военного
назначения),
8804 00 000 0*
(только военного
назначения),
8805* (только
военного
назначения),
8906 10 000 0,
9013 10 000 0*
(только военного
назначения),
9013 20 000 0*
(только военного
назначения),
9013 80* (только
военного
назначения),
9014* (только
военного
назначения),
9301, 9302 00
000 0, 9305*
(только к оружию
боевому), 9306
(кроме 9306 29
400 0, 9306 30
910 0, 9306 30
970 0)
Комитет
национальной
безопасности
Республики
Казахстан
2.
Продукция,
подлежащая
экспортному
контролю по
категории 0, по
категориям 1-9
списка только
для Группы
ядерных
поставщиков
Агентство
Республики
Казахстан по
атомной энергии
3.
Руды и
концентраты
урановые или
ториевые
2612*
2612*
Агентство
Республики
Казахстан по
атомной энергии
4.
Источники
ионизирующего
излучения,
элементы
химические
радиоактивные и
изотопы
радиоактивные
(включая
делящиеся или
воспроизво-
дящиеся
химические
элементы и
изотопы,
природные и
искусственные) и
их соединения;
смеси и остатки,
содержащие эти
продукты,
имеющие
активность,
превышающую
минимально
значимую
активность
(МЗА)
2844*
2844*
Агентство
Республики
Казахстан по
атомной энергии
5.
Изотопы, кроме
изотопов
товарной позиции
2844;
соединения
неорганические
или органические
этих изотопов,
определенного
или
неопределенного
химического
состава, имеющие
активность,
превышающую
минимально
значимую
активность (МЗА)
2845*
2845*
Агентство
Республики
Казахстан по
атомной энергии
6.
Аппаратура,
основанная на
использовании
рентгеновского,
альфа-, бета-,
гамма или
нейтронного
излучения,
содержащая
радиоактивные
источники,
имеющие
активность,
превышающую
минимально
значимую
активность.
Аппаратура без
радиоактивных
источников,
имеющая защиту в
виде обедненного
урана (МЗА)
9022*
9022*
Агентство
Республики
Казахстан по
атомной энергии
7.
Рентгеновское
оборудование,
рентгеновские
трубки и прочие
генераторы
рентгеновского
излучения, за
исключением
запасных частей
и принадлеж-
ностей
8705 90 900 0*
(только
автомобили с
рентгеновскими
установками),
9022*
Агентство
Республики
Казахстан по
атомной энергии
8.
Ускорители
частиц
8543 10 000 0*
(только для
ускорителей с
энергией
излучения выше 5
КэВ)
Агентство
Республики
Казахстан по
атомной энергии
9.
Продукция,
подлежащая
экспортному
контролю
Министерство
образования и
науки Республики
Казахстан,
Министерство
здравоохранения
Республики
Казахстан,
Министерство
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан (только
по категории 1
списка),
Национальное
космическое
агентство
Республики
Казахстан (только
по категории 9
списка),
Министерство
обороны
Республики
Казахстан (только
по Военному
списку)
10.
Порох,
взрывчатые
вещества,
средства
взрывания и
пиротехника**
3601 00 000 0*
(кроме пороха
охотничьего),
3602 00 000 0,
3603 00,
3604 10 000 0
3601 00 000 0*
(кроме пороха
охотничьего),
3602 00 000 0,
3603 00,
3604 10 000 0
Министерство
внутренних дел
Республики
Казахстан
11.
Рентгеновское
оборудование,
приборы и
оборудование с
использованием
радиоактивных
веществ и
изотопов
8705 90 900 0*
(только
автомобили с
рентгеновскими
установками),
9022*
Министерство
здравоохранения
Республики
Казахстан
Примечание:
* номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием товаров;
** кроме товаров военного назначения.
Лицензии на экспорт и (или) импорт оформляются для перемещения как внутри Таможенного союза, так и в третьи страны.".

2) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.04.2017 № 183 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.04.2015 № 287 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); 07.04.2017 № 183 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 17 қазандағы
№ 1320 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 12 маусымдағы
№ 578 қаулысымен
бекітілген
Тауарлардың экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі
қызметке қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.04.2017 № 183 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 17 қазандағы
№ 1320 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 12 маусымдағы
№ 578 қаулысымен
бекітілген
Экспорты және (немесе) импорты лицензиялануға тиіс тауарлардың
тізбесі
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.04.2015 № 287 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 17 қазандағы
№ 1320 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 12 маусымдағы
№ 578 қаулысымен
бекітілген
(нысан)
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия беру
туралы өтініш
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.04.2017 № 183 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 17 қазандағы
№ 1320 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 12 маусымдағы
№ 578 қаулысымен
бекітілген
(нысан)
Тауардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.04.2017 № 183 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

2) утратил силу постановлением Правительства РК от 07.04.2017 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 24.04.2015 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 07.04.2017 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 октября 2012 года № 1320
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 июня 2008 года № 578
Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности
по лицензированию экспорта и импорта товаров
Сноска. Квалификационные требования утратили силу постановлением Правительства РК от 07.04.2017 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 октября 2012 года № 1320
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 июня 2008 года № 578
Перечень товаров, экспорт и (или) импорт которых подлежат
лицензированию
Сноска. Перечень утратил силу постановлением Правительства РК от 24.04.2015 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 октября 2012 года № 1320
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 июня 2008 года № 578
(форма)
Заявление о выдаче лицензии на экспорт отдельных
видов товаров
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.04.2017 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 октября 2012 года № 1320
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 июня 2008 года № 578
(форма)
Лицензия на экспорт отдельных видов товаров
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.04.2017 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).