Өңірлік іс-шаралар жоспарларына қосылған өңірлер экономикаларының қолда бар өсу резервтерін іске асыру жөніндегі 2012-2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 1363 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 801 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.09.2015 № 801 қаулысымен.
«Елді аумақтық-кеңістікте дамытудың 2020 жылға дейінгі болжамды схемасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 21 шілдедегі № 118 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Өңірлік іс-шаралар жоспарларына қосылған өңірлер экономикаларының қолда бар өсу резервтерін іске асыру жөніндегі 2012 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар Жоспардың іс-шараларын қолданыстағы мемлекеттік, салалық бағдарламаларға және аумақтарды дамыту бағдарламаларына енгізуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі Жоспардың орындалуын үйлестіруді қамтамасыз етсін.
4. Жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар Жоспарда көзделген іс-шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етсін және жыл сайын 15 қаңтарға және 15 шілдеге қарай Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігіне оның орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
5. Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі жыл сайын, 25 қаңтарға және 25 шілдеге қарай Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі мен Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 қазандағы
№ 1363 қаулысымен
бекітілген
Өңірлік іс-шаралар жоспарларына қосылған өңірлер
экономикаларының қолда бар өсу резервтерін іске асыру

Об утверждении Плана мероприятий на 2012 - 2020 годы по реализации имеющихся резервов роста экономики регионов, включенных в региональные планы мероприятий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 1363. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2015 года № 801
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.09.2015 № 801.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 21 июля 2011 года № 118 «Об утверждении Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны до 2020 года» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2012 – 2020 годы по реализации имеющихся резервов роста экономики регионов, включенных в региональные планы мероприятий (далее – План).
2. Центральным и местным исполнительным органам обеспечить включение мероприятий Плана в действующие государственные, отраслевые программы и программы развития территорий.
3. Министерству экономического развития и торговли Республики Казахстан обеспечить координацию выполнения Плана.
4. Ответственным центральным и местным исполнительным органам обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных Планом, и представлять ежегодно к 15 января и 15 июля в Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан информацию о ходе его выполнения.
5. Министерству экономического развития и торговли Республики Казахстан ежегодно к 25 января и 25 июля представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан и Правительство Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Плана.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 октября 2012 года № 1363

жөніндегі 2012 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар
жоспары
Р/с
Іс-шаралардың атауы
Аяқталу нысаны
Орындауға (іске асыруға) жауаптылар
Орындау (іске асыру) мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Өңірлер экономикаларының өсу резервтеріне одан әрі талдау жүргізу және оларды өсу резервтерін пайдалану бойынша өңірлердің іс-шаралар жоспарларына, мемлекеттік және салалық бағдарламаларға, аумақтарды дамыту бағдарламаларына енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу
ЭДСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ЭДСМ, ИЖТМ, ККМ, АШМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), ұлттық және жүйе құрушы компаниялар
Жыл сайын қаңтар, шілде
2.
Өңірлер экономикаларының қолда бар өсу резервтерін пайдалану бойынша өңірлік іс-шаралар жоспарларын іске асыру
ЭДСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ЭДСМ, ИЖТМ, ККМ, АШМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), ұлттық және жүйе құрушы компаниялар
Жыл сайын қаңтар, шілде
3.
Өңірлер экономикаларының қолда бар өсу резервтерін пайдалану бойынша өңірлік іс-шаралар жоспарларының іске асырылу барысын Өңірлік саясат мәселелері бойынша ведомствоаралық комиссияның отырыстарында қарау
ВАК хаттамасы
ЭДСМ
Жыл сайын
1. Өнеркәсіпті дамыту
4.
Өңірлер экономикаларының қолда бар өсу резервтерін пайдалану бойынша өңірлік іс-шаралар жоспарларына қосылған іс-шаралар бойынша салалық және өңіраралық өнеркәсіп кооперация, жергілікті қамтудың өсуі, лизингтің дамуы есебінен істеп тұрған кәсіпорындардың жұмыс көлемін ұлғайтуды қамтамасыз ету
ЭДСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ЭДСМ, ИЖТМ, АШМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), ұлттық және жүйе құрушы компаниялар
Жыл сайын қаңтар, шілде
5.
Өңірлер экономикаларының қолда бар өсу резервтерін пайдалану бойынша өңірлік іс-шаралар жоспарларына қосылған іс-шаралардың шеңберінде жергілікті қамтуды дамытудың салалық бағдарламасының аясында машина жасау саласының кәсіпорындарында импорталмастырушы өнімнің жаңа түрлерін игеру бойынша шаралар қабылдау
ЭДСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ЭДСМ, ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), ұлттық және жүйе құрушы компаниялар
Жыл сайын қаңтар, шілде
6.
Өңірлер экономикаларының қолда бар өсу резервтерін пайдалану бойынша өңірлік іс-шаралар жоспарларына қосылған іс-шаралар бойынша бұрынғы өнеркәсіп алаңдарының жұмыс істеп тұрған және тұрып қалған инфрақұрылымдардың әлеуетін пайдалану бойынша шаралар қабылдау
ЭДСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), ұлттық және жүйе құрушы компаниялар
жыл сайын қаңтар, шілде
7.
Өңірлер экономикаларының қолда бар өсу резервтерін пайдалану бойынша өңірлік іс-шаралар жоспарларына қосылған іс-шаралардың шеңберінде пайдалы қазбалардың кен орындарын жете барлау және айналымға тарту, өнеркәсіп қалдықтарын, байыту фабрикаларының қалдықтарын қайтадан пайдалану бойынша шаралар қабылдау
ЭДСМ-ге ақпарат
ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), ұлттық және жүйе құрушы компаниялар, облыстардың әкімдері
Жыл сайын қаңтар, шілде
8.
Өңірлер экономикаларының қолда бар өсу резервтерін пайдалану бойынша өңірлік іс-шаралар жоспарларына қосылған іс-шаралардың аясында БЭК шеңберіндегі халықаралық кооперацияны дамыту
ЭДСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ЭДСМ, ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), ұлттық және жүйе құрушы компаниялар
Жыл сайын қаңтар, шілде

План мероприятий на 2012 – 2020 годы
по реализации имеющихся резервов роста экономики регионов,
включенных в региональные планы мероприятий
п/п
Наименование
мероприятий
Форма завершения
Ответственные
за исполнение
(реализацию)
Срок исполнения (реализации)
1
2
3
4
5
1.
Проведение дальнейшего анализа резервов роста экономики регионов и выработка предложений по их включению в планы мероприятий регионов по использованию резервов роста, государственных и отраслевых программ, программ развития территорий
Информация в МЭРТ
Акимы областей, городов Астаны и Алматы, МЭРТ, МИНТ, МТК, МСХ, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), АО «НУХ «КазАгро» (по согласованию), национальные и системообразующие компании
Январь, июль ежегодно
2.
Реализация региональных планов мероприятий по использованию имеющихся резервов роста экономики регионов
Информация в МЭРТ
Акимы областей, городов Астаны и Алматы, МЭРТ, МИНТ, МТК, МСХ, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), АО «НУХ «КазАгро» (по согласованию), национальные и системообразующие компании
Январь, июль ежегодно
3.
Рассмотрение хода реализации региональных Планов мероприятий по использованию имеющихся резервов роста экономики регионов на заседаниях Межведомственной комиссии по вопросам региональной политики
Протокол МВК
МЭРТ
ежегодно
1. Развитие промышленности
4.
Обеспечение увеличения загрузки действующих предприятий за счет отраслевой и межрегиональной промышленной кооперации, роста местного содержания, развития лизинга по мероприятиям, включенным в региональные планы по использованию резервов роста экономики регионов
Информация в МЭРТ
Акимы областей, городов Астаны и Алматы, МЭРТ, МИНТ, МСХ, АО «ФНБ «Самрук - Казына» (по согласованию), национальные и системообразующие компании
Январь, июль ежегодно
5.
Принятие мер по освоению новых видов импортозамещающей продукции на предприятиях машиностроительной отрасли в рамках отраслевой программы развития местного содержания в рамках мероприятий, включенных в региональные планы по использованию резервов роста экономики регионов
Информация в МЭРТ
Акимы областей, городов Астаны и Алматы, МЭРТ, МИНТ, АО «ФНБ «Самрук - Казына» (по согласованию), национальные и системообразующие компании
Январь, июль ежегодно
6.
Принятие мер по использованию потенциала действующих или простаивающих инфраструктур бывших промышленных площадок по мероприятиям, включенным в региональные планы по использованию резервов роста экономики регионов
Информация в МЭРТ
Акимы областей, городов Астаны и Алматы, МИНТ, АО «ФНБ «Самрук - Казына» (по согласованию), национальные и системообразующие компании
Январь, июль ежегодно
7.
Принятие мер по доразведке и вовлечению в оборот месторождений полезных ископаемых, вторичному использованию промышленных отходов, хвостохранилищ обогатительных фабрик в рамках мероприятий, включенных в региональные планы по использованию резервов роста экономики регионов
Информация в МЭРТ
МИНТ, АО «ФНБ «Самрук - Казына» (по согласованию), национальные и системообразующие компании, акимы областей
Январь, июль ежегодно
8.
Развитие международной кооперации в рамках ЕЭП в рамках мероприятий, включенных в региональные планы по использованию резервов роста экономики регионов
Информация в МЭРТ
Акимы областей, городов Астаны и Алматы, МЭРТ, МИНТ, АО «ФНБ «Самрук - Казына» (по согласованию), национальные и системообразующие компании
Январь, июль ежегодно

2. Ауыл шаруашылығын дамыту
9.
Өңірлер экономикаларының қолда бар өсу резервтерін пайдалану бойынша өңірлік іс-шаралар жоспарларына қосылған іс-шаралардың шеңберінде пайдаланылмай жатқан жерлерді ауыл шаруашылығы айналымына тарту есебінен жерлерді ұтымды пайдалану бойынша шаралар қабылдау
ЭДСМ-ге ақпарат
Облыстардың әкімдері, ЖРБА, АШМ
Жыл сайын қаңтар, шілде
10.
Өңірлер экономикаларының қолда бар өсу резервтерін пайдалану бойынша өңірлік іс-шаралар жоспарларына қосылған іс-шаралардың шеңберінде жоғары өнімді асыл тұқымды малдың үлесін арттыру, сондай-ақ репродуктор шаруашылықтары мен фермерлік шаруашылықтарды құру және отарлық мал шаруашылығын қалпына келтіру арқылы экспорттық әлеуетті дамыту есебінен мал шаруашылығы өнімінің көлемін арттыруды қамтамасыз ету
ЭДСМ-ге ақпарат
Облыстардың әкімдері, «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), АШМ
Жыл сайын қаңтар, шілде
11.
Өңірлер экономикаларының қолда бар өсу резервтерін пайдалану бойынша өңірлік іс-шаралар жоспарларына қосылған іс-шаралардың шеңберінде суармалы жерлердің аумақтарын ұлғайту, ғылыми-негізделген егістік айналымын және ылғал сақтаушы технологияларды енгізу есебінен мал азығын және майлы дақылдарды егуді кеңейтумен егістік алқаптарды әртараптандыру бойынша шаралар қабылдау
ЭДСМ-ге ақпарат
Облыстардың әкімдері, «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), АШМ
Жыл сайын қаңтар, шілде
12.
Өңірлер экономикаларының қолда бар өсу резервтерін пайдалану бойынша өңірлік іс-шаралар жоспарларына қосылған іс-шаралардың шеңберінде қосылған құны жоғары өнімді шығару үшін ауыл шаруашылығының қайта өңдеу секторын дамыту бойынша шаралар қабылдау
ЭДСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, АШМ, «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), ұлттық және жүйе құрушы компаниялар
Жыл сайын қаңтар, шілде
13.
Өңірлер экономикаларының қолда бар өсу резервтерін пайдалану бойынша өңірлік іс-шаралар жоспарларына қосылған іс-шаралардың шеңберінде азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында көкөніс қоймаларын, жылыжайларды салу бойынша шаралар қабылдау
ЭДСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, АШМ, «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), ұлттық және жүйе құрушы компаниялар
Жыл сайын қаңтар, шілде
3. Қызметтер
14.
Өңірлер экономикаларының қолда бар өсу резервтерін пайдалану бойынша өңірлік іс-шаралар жоспарларына қосылған іс-шаралардың шеңберінде көлік-логистикалық орталықтарын құру бойынша шараларды іске асыру
ЭДСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ККМ, ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), ұлттық және жүйе құрушы компаниялар
Жыл сайын қаңтар, шілде
15.
Өңірлер экономикаларының қолда бар өсу резервтерін пайдалану бойынша өңірлік іс-шаралар жоспарларына қосылған іс-шаралардың шеңберінде өңіраралық тауарөткізу жүйелерін құру бойынша шаралар қабылдау
ЭДСМ-ге ақпарат
ИЖТМ, АШМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), ұлттық және жүйе құрушы компаниялар, Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын қаңтар, шілде
16.
Өңірлер экономикаларының қолда бар өсу резервтерін пайдалану бойынша өңірлік іс-шаралар жоспарларына қосылған іс-шаралардың шеңберінде сервистік және қызмет көрсету өндірісін дамыту бойынша шаралар қабылдау
ЭДСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ЭДСМ, ИЖТМ, АШМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ»АҚ (келісім бойынша), «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), ұлттық және жүйе құрушы компаниялар
Жыл сайын қаңтар, шілде
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ        – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
ИЖТМ       – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігі
ККМ        – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі
ЭДСМ       – Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және
сауда министрлігі
ЖРБА       – Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару
агенттігі
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ – «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат
қоры» акционерлік қоғамы
«ҚазАгро» ҰБХ» АҚ – «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі»
акционерлік қоғамы
ВАК        – Өңірлік саясат мәселелері бойынша ведомствоаралық
комиссия

2. Развитие сельского хозяйства
9.
Принятие мер по рациональному использованию земель за счет вовлечения в сельскохозяйственный оборот неиспользуемых земель в рамках мероприятий региональных планов по использованию резервов роста экономики регионов
Информация в МЭРТ
Акимы областей, АУЗР, МСХ
Январь, июль ежегодно
10.
Обеспечение увеличения объемов продукции животноводства за счет увеличения доли высокопродуктивного племенного скота, а также развития экспортного потенциала путем создания хозяйств репродукторов и фермерских хозяйств и восстановления отгонного животноводства в рамках мероприятий, включенных в региональные планы по использованию резервов роста экономики регионов
Информация в МЭРТ
Акимы областей, АО «НУХ «КазАгро» (по согласованию), МСХ
Январь, июль ежегодно
11.
Принятие мер по диверсификации посевных площадей с расширением посевов кормовых и масличных культур за счет увеличения площади орошаемых земель, в том числе поливных, внедрения научно-обоснованных севооборотов и влагосберегающих технологий в рамках мероприятий региональных планов по использованию резервов роста экономики регионов
Информация в МЭРТ
Акимы областей, АО «НУХ «КазАгро» (по согласованию), МСХ
Январь, июль ежегодно
12.
Принятие мер по развитию перерабатывающего сектора сельского хозяйства для выпуска продукции с высокой добавленной стоимостью в рамках мероприятий региональных планов по использованию резервов роста экономики регионов
Информация в МЭРТ
Акимы областей, городов Астаны и Алматы, МСХ, АО «НУХ «КазАгро» » (по согласованию), АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), национальные и системообразующие компании
Январь, июль ежегодно
13.
Принятие мер по строительству овощехранилищ, теплиц с целью обеспечения продовольственной безопасности в рамках мероприятий региональных планов по использованию резервов роста экономики регионов
Информация в МЭРТ
Акимы областей, городов Астаны и Алматы, МСХ, АО «НУХ «КазАгро» (по согласованию), АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), национальные и системообразующие компании
Январь, июль ежегодно
3. Услуги
14.
Реализация мер по созданию транспортно-логистических центров в рамках мероприятий, включенных в региональные планы по использованию резервов роста экономики регионов
Информация в МЭРТ
Акимы областей, городов Астаны и Алматы, МТК, МИНТ, АО «ФНБ «Самрук - Казына» (по согласованию), национальные и системообразующие компании
Январь, июль ежегодно
15.
Принятие мер по созданию межрегиональных товаропроходящих систем в рамках мероприятий, включенных в региональные планы по использованию резервов роста экономики регионов
Информация в МЭРТ
МИНТ, МСХ, АО «ФНБ «Самрук - Казына» (по согласованию), АО «НУХ «КазАгро» (по согласованию), национальные и системообразующие компании, акимы областей и городов Астаны, Алматы
Январь, июль ежегодно
16.
Принятие мер по развитию сервисных и обслуживающих производств в рамках мероприятий, включенных в региональные планы по использованию резервов роста экономики регионов
Информация в МЭРТ
Акимы областей, городов Астаны и Алматы, МЭРТ, МИНТ, МСХ, АО «ФНБ «Самрук - Казына» (по согласованию), АО «НУХ «КазАгро» (по согласованию), национальные и системообразующие компании
Январь, июль ежегодно
Расшифровка аббревиатур:
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЭРТ – Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
АУЗР – Агентство по управлению земельными ресурсами Республики Казахстан
АО «ФНБ «Самрук-Казына» – акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
АО «НУХ «КазАгро» - акционерное общество «Национальный управляющий холдинг «КазАгро»
МВК – Межведомственная комиссия по вопросам региональной политики