"Есеп жүргізу және кеден органына есептілікті ұсынудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 қарашадағы № 1150 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қарашадағы № 1447 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 28 тамыздағы № 685 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 28.08.2015 № 685 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Есеп жүргізу және кеден органына есептілікті ұсынудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 қарашадағы № 1150 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 59, 568-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 374451210262-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:»;
1-тармақтың 3) тармақшасындағы «бекітілсін.» деген сөз алынып тасталып, мынадай мазмұндағы 4) және 5) тармақшалармен толықтырылсын:
«4) Арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалардың сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлары туралы, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып, кеден органына есептілікті ұсыну қағидалары;
5) Шетелдік тауарларды пайдаланатын және (немесе) иеленетін тұлғалардың кеден органына, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып, есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.».
осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 17 қарашадағы
№ 1447 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 3 қарашадағы
№ 1150 қаулысымен
бекітілген
Арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалардың сақталатын,
тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе)
пайдаланылатын тауарлары туралы, оның ішінде ақпараттық
технологияларды пайдалана отырып, кеден органына есептілікті
ұсыну қағидалары
1. Осы Қағидалар «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 210-бабына сәйкес әзірленді және арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалардың сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлары туралы, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып, кеден органына есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.

О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2010 года № 1150 "О некоторых вопросах ведения учета и предоставления отчетности таможенному органу"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 2012 года № 1447. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 685
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 685 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2010 года № 1150 «О некоторых вопросах ведения учета и предоставления отчетности таможенному органу» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 59, ст. 568) следующие изменение и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
«В соответствии со статьями 374451210262 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О таможенном деле в Республике Казахстан» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:»;
пункт 1 дополнить подпунктами 4) и 5) следующего содержания:
«4) Правила представления отчетности таможенному органу, в том числе с использованием информационных технологий, лицами, пользующимися специальными упрощениями о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах;
5) Правила представления отчетности таможенному органу, в том числе с использованием информационных технологий, лицами, пользующимися и (или) владеющими иностранными товарами.»;
дополнить приложениями согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 ноября 2012 года № 1447
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 ноября 2010 года № 1150
Правила
представления отчетности таможенному органу,
в том числе с использованием информационных технологий,
лицами, пользующимися специальными упрощениями о хранящихся,
перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или)
используемых товарах
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 210 Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан» и определяют порядок представления отчетности таможенному органу, в том числе с использованием информационных технологий, лицами, пользующимися специальными упрощениями о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах.

2. Кеден органдары сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы есепті (бұдан әрі – есеп) алу үшін осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғаларға талаптың тапсырылғаны туралы хабарламасы бар тапсырысты почта жөнелтімімен жолдайды.
3. Арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалар тіркелген орны бойынша кеден органына кеден органының жазбаша талабы бойынша осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Excel форматында қағаз және электронды тасығышта есеп ұсынады.
Қағаз тасығыштағы есепке бірінші басшы не оны алмастыратын тұлға және бас бухгалтер қол қояды, заңды тұлғаның мөрімен куәландырылады.
4. Арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалар кеден органының талабында белгіленген мерзімде кеден органына есептілікті ұсынбағаны және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсынылған мәліметтердің дұрыстығы үшін жауапты болады.
Арнайы оңайлатуларды
пайдаланатын тұлғалардың
сақталатын, тасымалданатын,
өткізілетін, қайта өңделетін және
(немесе) пайдаланылатын
тауарлары туралы, оның ішінде
ақпараттық технологияларды
пайдалана отырып, кеден
органына есептілікті
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалардың сақталатын,
тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе)
пайдаланылатын тауарлары туралы, оның ішінде ақпараттық
технологияларды пайдалана отырып, кеден органына есептілікті
ұсыну туралы талабы
«___» ____________ 20__ ж. № ___________________
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан
Республикасы Кодексінің 210-бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
(кеден органның атауы)
Сізге
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе есептілікті ұсынушы
заңды тұлғаның толық атауы)
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің тіркеу нөмірі 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін
тауарларды кедендік декларациялауды (ресімдеуді) жүзеге асырған
кезде толтырылады)
_____________________________________________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі 2013 жылғы 1 қаңтардан кейін тауарларды
кедендік декларациялауды жүзеге асырған кезде толтырылады)
_____________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның заңды мекенжайы және орналасқан орны)
«___» __________ ____ ж. «___» __________ ____ ж. дейінгі
кезеңде ресімделген сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта
өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы есептілікті
ұсынудың қажеттігі туралы хабардар етеді.
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан
Республикасы Кодексінің 14210-баптарына сәйкес Сізге есепті
тоқсаннан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей тоқсан сайын Арнайы
оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалардың сақталатын, тасымалданатын,
өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлары
туралы, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып,
кеден органына есептілікті ұсыну қағидаларына 2-қосымшасында
белгіленген нысан бойынша өсу қорытындысымен сақталатын,
тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе)
пайдаланылатын тауарлар туралы есепті ұсыну қажет.
Кеден органының бастығы
_______________________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
«___» _______________ 20__ ж. М.О.
Арнайы оңайлатуларды
пайдаланатын тұлғалардың
сақталатын, тасымалданатын,
өткізілетін, қайта өңделетін және
(немесе) пайдаланылатын
тауарлары туралы, оның ішінде
ақпараттық технологияларды
пайдалана отырып, кеден
органына есептілікті
ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалардың сақталатын,
тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және
пайдаланылатын тауарлары туралы есеп
Арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалардың атауы
Арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалардың СТН (БСН)*
Транзиттік декларацияның немесе ХЖТ кітапшасының нөмірі
Оның аймағында тауарлардың кедендік тазартылуы жүзеге асырылған аумақтық кеден органының атауы
Тауарларға арналған декларацияның нөмірі

2. Таможенный орган для получения отчета о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах (далее - отчет) направляет требование заказным почтовым отправлением с уведомлением о вручении лицам, пользующимся специальными упрощениями, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
3. Лица, пользующиеся специальными упрощениями, по письменному требованию таможенного органа представляют в таможенный орган по месту регистрации отчет на бумажном и электронном носителях по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в формате Excel.
Отчет на бумажном носителе подписывается первым руководителем либо лицом, его замещающим, и главным бухгалтером, заверяется печатью юридического лица.
4. Лица, пользующиеся специальными упрощениями, несут ответственность за непредставление таможенному органу отчетности в сроки, установленные в требовании таможенного органа, и достоверность представляемых сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления отчетности
таможенному органу, в том числе с
использованием информационных технологий,
лицами, пользующимися специальными упрощениями
о хранящихся, перевозимых, реализуемых,
перерабатываемых и (или) используемых товарах
Форма
Требование о представлении отчетности таможенному органу,
в том числе с использованием информационных технологий, лицами,
пользующимися специальными упрощениями о хранящихся,
перевозимых, реализуемых, перерабатываемых
и (или) используемых товарах
« ______ » __________ 20 ___ г.         № _________________
В соответствии со статьей 210 Кодекса Республики Казахстан
«О таможенном деле в Республике Казахстан»
___________________________________________________________________
(наименование таможенного органа)
уведомляет Вас
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), или полное наименование
юридического лица, представляющего отчетность)
___________________________________________________________________
(регистрационный номер налогоплательщика заполняется при
осуществлении таможенного декларирования (оформления) товаров
до 1 января 2013 года)
___________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер заполняется при осуществлении
таможенного декларирования товаров после 1 января 2013 года)
___________________________________________________________________
(юридический адрес и местонахождение проверяемого лица)
о необходимости представления отчетности о хранящихся, перевозимых,
реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах,
оформленных за период с « ____ » __________ ____ г. по « ____ » __________ ____ г.
В соответствии со статьями 14210 Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан» Вам необходимо ежеквартально не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять отчет о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и используемых товарах с нарастающим итогом, по форме, установленной приложением 2 к Правилам представления отчетности таможенному органу, в том числе с использованием информационных технологий, лицами, пользующимися специальными упрощениями о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах.
Начальник таможенного органа
_________________________________________________________
(подпись, Ф. И. О.)
« ____ » __________ 20 __ г. М.П.
Приложение 2
к Правилам представления отчетности
таможенному органу, в том числе с
использованием информационных технологий,
лицами, пользующимися специальными упрощениями
о хранящихся, перевозимых, реализуемых,
перерабатываемых и (или) используемых товарах
Форма
Отчет о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых
и используемых товарах лицами, пользующимися специальными
упрощениями
Наименование лиц, пользующихся специальными упрощениями
РНН (БИН)* лиц, пользующихся специальными упрощениями
Номер транзитной декларации или книжки МДП
Наименование территориального таможенного органа, в зоне деятельности которого осуществляется таможенная очистка товаров
Номер декларации на товары

КОК-ның 20.09.2010 ж. № 378 шешіміне 1-қосымшаға сәйкес кедендік рәсімдер түрлерінің жіктеуішіне сәйкес кедендік рәсімдер түрінің коды
КО СЭҚ ТН коды
Тауарлардың атауы
Статистикалық құн (АҚШ долл.)
Тауарлардың салмағы нетто/брутто (кг), қосымша өлшем бірліктеріндегі көлемі
Кедендік төлемдер мен салықтардың бюджетке төленуге жататын сомасы
Бюджетке төленген кедендік төлемдер мен салықтардың сомасы
КОК-ның 20.09.2010 ж. № 378 шешіміне 16-қосымшаға сәйкес арнайы оңайлатулар түрлерінің жіктеуішіне сәйкес арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалармен қолданылған арнайы оңайлатулар түрінің коды
Есепті тоқсан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
* - СТН – 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін тауарларды кедендік декларациялауды (ресімдеуді) жүзеге асырған кезде толтырылады,
- БСН - 2013 жылғы 1 қаңтардан кейін тауарларды кедендік декларациялауды жүзеге асырған кезде толтырылады.
Басшы _________________________ тегі, аты-жөні
(қолы)
Бас бухгалтер _________________ тегі, аты-жөні
(қолы)
Заңды тұлғаның мөрімен расталады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 17 қарашадағы
№ 1447 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 3 қарашадағы
№ 1150 қаулысымен
бекітілген
Шетелдік тауарларды пайдаланатын және (немесе) иеленетін
тұлғалардың кеден органына, оның ішінде ақпараттық
технологияларды пайдалана отырып, есептілікті ұсыну қағидалары

Код вида таможенной процедуры согласно классификаторам видов таможенных процедур в соответствии с  приложением 1к решению КТС от 20.09.2010 г. № 378
Код ТН ВЭД ТС
1
2
3
4
5
6
7
Наименование товаров
Статистическая стоимость (долл. США)
Вес товаров нетто/ брутто (кг), объем в дополнительных единицах измерения
Сумма подлежащих к уплате в бюджет таможенных платежей и налогов
Сумма уплаченных в бюджет таможенных платежей и налогов
Код вида специального упрощения, примененного лицами, пользующимися специальными упрощениями согласно классификатору видов специальных упрощений в соответствии с приложением 16 к решению КТС от 20.09.2010г. № 378
Отчетный квартал
8
9
10
11
12
13
14
* - РНН – заполняется при осуществлении таможенного декларирования (оформления) товаров до 1 января 2013 года,
- БИН – заполняется при осуществлении таможенного декларирования товаров после 1 января 2013 года.
Руководитель _______________________ фамилия, инициалы
(подпись)
Главный бухгалтер ___________________ фамилия, инициалы
(подпись)
Заверяется печатью юридического лица
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 ноября 2012 года № 1447
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 ноября 2010 года № 1150
Правила
представления отчетности таможенному органу, в том числе
с использованием информационных технологий, лицами,
пользующимися и (или) владеющими иностранными товарами

1. Осы Қағидалар «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 210-бабына сәйкес әзірленді және шетелдік тауарларды пайдаланатын және (немесе) иеленетін тұлғалардың кеден органына, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып, есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Шетелдік тауарларды пайдаланатын және (немесе) иеленетін тұлғалар, қызмет ету аймағында кедендік декларациялау (ресімдеу) жүргізілген кеден органына, аталған кеден органының жазбаша талабы бойынша осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысанда Excel форматында қағаз және электронды тасығышта есеп ұсынады.
3. Кеден органы есепті алу үшін осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес шетелдік тауарларды пайдаланатын және (немесе) иеленетін тұлғаларға талапты тапсырылғаны туралы хабарламасы бар тапсырысты почта жөнелтімімен жолдайды.
4. Шетелдік тауарларды пайдаланатын және (немесе) иеленетін тұлға қайта ұйымдастырылған немесе таратылған жағдайда, кедендік баждар, салықтар және кедендік алымдар бойынша берешегінің (болуы) болмауы туралы анықтаманы алу өтінішімен бірге аталған тұлғалар, оның қызмет ету аймағында кедендік декларациялау (ресімдеу) жүргізілген кеден органына қайта ұйымдастырылған немесе таратылған күнгі жағдай бойынша шетелдік тауарлар бойынша есепті ұсынады.
5. Шетелдік тауарларды пайдаланатын және (немесе) иеленетін тұлғалар, кеден органының талабында белгіленген мерзімде кеден органына есептілікті ұсынбағаны және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсынылған мәліметтердің дұрыстығы үшін жауапты болады.
Шетелдік тауарларды
пайдаланатын және (немесе)
иеленетін тұлғалардың
кеден органына, оның ішінде
ақпараттық технологияларды
пайдалана отырып, есептілікті
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Нысан
«___» ____________ _____ ж. бастап «___» _____________ _____ ж.
дейінгі кезеңде шетелдік тауарларды оның ішінде, оларға қатысты
мөлшері Бірыңғай кедендік тарифпен белгіленген кедендік әкелу
баждары ставкаларының мөлшерінен аз кедендік әкелу баждарының
ставкалары қолданылатын тауарларды пайдалану жөніндегі есеп*
тел. ____________/факс ______________,
_____________________________________,
(тұлғаның атауы)
_____________________________________, СТН, ЖСН, БСН
(тіркеу мекенжайы)
Р/с №
Тұлғаның атауы
СТН/ЖСН/БСН**
ТД (ЖКД) №
Тауардың атауы
КО СЭҚ ТН (ҚР СЭҚ ТН) тауар коды
Рәсім коды, ТД (ЖКД) 37-б.
Саны кг./өлшем бірлігі
Тауардың кедендік құны, теңге
Тауардың статистикалық құны, теңге ТД (ЖКД) 46-б.
Тауардың түгендеу нөмірі (болған жағдайда)
Аталған тауардың бух. есеп бойынша тұрған шотының № (болған жағдайда)
Пайдаланылған тауардың саны кг./өлшем бірлігі
Тауардың пайдаланылуы жөніндегі құжаттар
Тауардың қалдығы кг./өлшем бірлігі
Ескерту***
атауы
№ және күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
* - Есеп есептілік кезеңдегі айдың соңғы күнгі жағдайы бойынша өсу қорытындысымен тоқсан сайын ұсынылады.
** - СТН – 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін тауарларды кедендік декларациялауды (ресімдеуді) жүзеге асырған кезде толтырылады,
- ЖСН/БСН - 2013 жылғы 1 қаңтардан кейін тауарларды кедендік декларациялауды жүзеге асырған кезде толтырылады.
*** - Ескертпеде есепті ұсынған сәтте тауардың нақты тұрған орны көрсетіледі (ұңғыманың нөмірі, кен орны және т.б.).
Заңды тұлғаның/жеке тұлғаның басшысы
___________________ тегі, аты-жөні
(қолы)
Заңды тұлғаның/дара кәсіпкердің (дара кәсіпкерде болған жағдайда) бас бухгалтері
___________________ тегі, аты-жөні
(қолы)
Заңды тұлғаның/дара кәсіпкердің (дара кәсіпкерде болған жағдайда) мөрімен расталады.
Шетелдік тауарларды
пайдаланатын және (немесе)
иеленетін тұлғалардың кеден
органына, оның ішінде ақпараттық
технологияларды пайдалана
отырып, есептілікті
ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Шетелдік тауарларды пайдаланатын және (немесе) иеленетін
тұлғалардың кеден органына, оның ішінде ақпараттық
технологияларды пайдалана отырып, есептілікті ұсыну туралы
талабы
«___» ____________ 20__ ж. № ___________________
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан
Республикасы Кодексінің 210-бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
(кеден органның атауы)
Сізді
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе есептілікті ұсынған
заңды (жеке) тұлғаның толық атауы)
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің тіркеу нөмірі 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін
тауарларды кедендік декларациялауды (ресімдеуді) жүзеге асырған кезде
толтырылады не жеке сәйкестендіру нөмірі 2013 жылғы 1 қаңтардан кейін
тауарларды кедендік декларациялауды жүзеге асырған кезде толтырылады)
_____________________________________________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі 2013 жылғы 1 қаңтардан кейін тауарларды
кедендік декларациялауды жүзеге асырған кезде толтырылады)
_____________________________________________________________________
(тұлғаның заңды мекенжайы және орналасқан орны)
«___» __________ ____ ж. «___» __________ ____ ж. дейінгі
кезеңде ресімделген шетелдік тауар(лар) бойынша есептілікті ұсынудың
қажеттігі туралы хабардар етеді.
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан
Республикасы Кодексінің 14210-баптарына сәйкес Сізге есепті
тоқсаннан кейінгі айдың 10-ы күнінен кешіктірмей тоқсан сайын
шетелдік тауарларды пайдаланатын және (немесе) иеленетін тұлғалардың
кеден органына, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана
отырып, есептілікті ұсыну қағидасына 1-қосымшада белгіленген нысан
бойынша шетелдік тауар(лар) жөнінде есептілік кезеңіндегі айдың
соңғы күнгі жағдайы бойынша өсу қорытындысымен есеп ұсыну қажет.
Кеден органының бастығы
_______________________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
«___» _______________ 20__ ж. М.О.

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 210 Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан» (далее - Кодекс) и определяют порядок представления отчетности таможенному органу, в том числе с использованием информационных технологий, лицами, пользующимися и (или) владеющими иностранными товарами.
2. Лица, пользующиеся и (или) владеющие иностранными товарами, представляют таможенному органу, в зоне деятельности которого производилось таможенное декларирование (оформление), по письменному требованию данного таможенного органа отчет на бумажном и электронном носителях по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в формате Excel.
3. Таможенный орган для получения отчета направляет требование заказным почтовым отправлением с уведомлением о вручении лицам, пользующимся и (или) владеющим иностранными товарами, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
4. В случаях реорганизации или ликвидации лица, пользующегося и (или) владеющего иностранными товарами, вместе с заявлением на получение справки об отсутствии (наличии) задолженности по таможенным пошлинам, налогам и таможенным сборам данными лицами представляется отчет по состоянию на дату реорганизации или ликвидации по иностранным товарам в таможенный орган, в зоне деятельности которого производилось таможенное декларирование (оформление).
5. Лица, пользующиеся и (или) владеющие иностранными товарами, несут ответственность за непредставление таможенному органу отчетности в сроки, установленные в требовании таможенного органа, и достоверность представляемых сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления отчетности
таможенному органу, в том числе с
использованием информационных технологий,
лицами, пользующимися и (или)
владеющими иностранными товарами
Форма
Отчет
по использованию иностранных товаров, в том числе товаров,
в отношении которых применяются ставки ввозных таможенных
пошлин, размер которых меньше, чем размер ставок ввозных
таможенных пошлин, установленных Единым таможенным
тарифом за период с « ____ » __________ ____ г.
по « ____ » __________ ____ г.*
тел. ____________ /факс ______________ ,
____________________________________,
(наименование лица)
____________________________________, РНН/ИИН/БИН
(адрес регистрации)
№ п/п
Наименование лица
РНН/ИИН/БИН**
№ ДТ
(ГТД)
Наименование товара
Код товара ТН ВЭД ТС (ТН ВЭД РК)
Код проце-
дуры, гр. 37 ДТ (ГТД)
Коли-
чество
в кг./ед.
изме рения
Таможенная стоимость товара,
тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Статистическая стоимость товара, тенге гр. 46 ДТ (ГТД)
Инвентарный номер товара (в случае наличия)
№ счета по бух. учету, на котором числится данный товар (в случае наличия)
Количество использованного товара кг./ед. измерения
Документы, по которым использован товар
Остаток товара, кг./ед. измерения
Примечание***
Наиме
нование
№ и
дата
10
11
12
13
14
15
16
17
* - Отчет представляется ежеквартально с нарастающим итогом по состоянию на последний день месяца отчетного периода.
** - РНН – заполняется при осуществлении таможенного декларирования (оформления) товаров до 1 января 2013 года,
- ИИН/БИН – заполняется при осуществлении таможенного декларирования товаров после 1 января 2013 года.
*** - В примечании указывается фактическое местонахождение товара на момент представления отчета (номер скважины, месторождения и т.д.)
Руководитель юридического лица/ Физическое лицо
___________________ фамилия, инициалы
(подпись)
Главный бухгалтер юридического лица/индивидуального предпринимателя (при наличии у индивидуального предпринимателя)
___________________ фамилия, инициалы
(подпись)
Заверяется печатью юридического лица/индивидуального предпринимателя (при наличии у индивидуального предпринимателя)
Приложение 2
к Правилам представления отчетности
таможенному органу, в том числе с
использованием информационных технологий,
лицами, пользующимися и (или)
владеющими иностранными товарами
Форма
Требование о представлении отчетности таможенному органу,
в том числе с использованием информационных технологий, лицами,
пользующимися и (или) владеющими иностранными товарами
« ______ » ____________ 20 ___ г. № ___________________
В соответствии со статьей 210 Кодекса Республики Казахстан
«О таможенном деле в Республике Казахстан»
____________________________________________________________________
(наименование таможенного органа)
уведомляет Вас
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование
юридического (физического) лица, представляющего отчетность)
____________________________________________________________________
(регистрационный номер налогоплательщика заполняется при
осуществлении таможенного декларирования (оформления) товаров до 1
января 2013 года либо индивидуальный идентификационный номер
заполняется при осуществлении таможенного декларирования товаров
после 1 января 2013 года)
____________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер заполняется при осуществлении
таможенного декларирования товаров после 1 января 2013 года)
____________________________________________________________________
(юридический адрес и местонахождение лица)
о необходимости представления отчетности по иностранным(ому)
товарам(у), оформленным(ому) за период с « ____ » __________ ____ г.
по « ____ » __________ ____ г.
В соответствии со статьями 14210 Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан» Вам необходимо ежеквартально не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять отчет по иностранным (ому) товарам(у) с нарастающим итогом по состоянию на последний день месяца отчетного периода по форме, установленной приложением 1 к Правилам представления отчетности таможенному органу, в том числе с использованием информационных технологий лицами, пользующимися и (или) владеющими иностранными товарами.
Начальник таможенного органа
_______________________________________________________________
(подпись, Ф. И. О.)
« ____ » __________ 20 __ г. М.П.