Жолаушыларды тасымалдау жөніндегі қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 қарашадағы № 1463 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 25 ақпандағы № 114 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.02.2016 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі бекітілсін.
2. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органдары жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі лицензиар болып айқындалсын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1111 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 20 қарашадағы
№ 1463 қаулысымен
бекітілген
Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік
қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын
автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды
халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен
тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін
қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттардың тізбесі

О некоторых вопросах лицензирования деятельности по перевозке пассажиров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2012 года № 1463. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2016 года № 113
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.02.2016 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих их соответствие, для осуществления деятельности по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 18.10.2013 № 1111 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
2. Определить лицензиаром по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении местные исполнительные органы областей, города республиканского значения, столицы.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 18.10.2013 № 1111 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 ноября 2012 года № 1463
Квалификационные требования и перечень документов,
подтверждающих их соответствие, для осуществления деятельности
по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами,
микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном
(междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а
также регулярной перевозке пассажиров автобусами,
микроавтобусами в международном сообщении

Ескерту. Біліктілік талаптарына өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1111 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
р/с
Біліктілік талаптары мыналардың болуын қамтиды
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008  жылғы 28 ақпандағы № 203 бекітілген «Автокөлік құралдарының қауіпсіздігіне қойылған талаптар» техникалық регламенті мен «Жолаушылар тасымалдары бойынша автокөлік қызметтері. Жалпы техникалық шарттар» 1040-2001 ҚР СТ талаптарына сәйкес келетін жеке немесе заңды тұлғаларға жеке меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі автобус пен шағын автобустар
жеке меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздерде иелігіндегі автобустар мен шағын автобустардың болуын растайтын құжаттардың көшірмелері
Мемлекеттік қызметті алушы салыстыру үшін жоғарыда көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын ұсынбаған жағдайда, олардың нотариалдық куәландырылған көшірмелерін ұсынады
2
жеке меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тасымалдаушыға тиесілі жөндеу-өндірістік базасы не ұйыммен(дармен) жасасқан қызметтер көрсету туралы шарт
жеке меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тасымалдаушыға тиесілі жөндеу-өндірістік базасының болуын растайтын құжаттардың не ұйыммен(дармен) жасасқан қызметтер көрсету туралы шарттың көшірмелері
Мемлекеттік қызметті алушы салыстыру үшін жоғарыда көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын ұсынбаған жағдайда, олардың нотариалдық куәландырылған көшірмелерін ұсынады
3
автобустар мен шағын автобустарды рейс алдында техникалық тексеруді (инженер-механик) және жүргізушілерді рейс алдында (ауысым алдында) медициналық тексеруді жүргізу үшін білікті мамандар не осындай қызметті жүзеге асыратын тиісті ұйымдармен шарттар
автобустар мен шағын автобустарды рейс алдында техникалық тексеруді (инженер-механик) және жүргізушілерді рейс алдында (ауысым алдында) медициналық тексеруді жүргізу үшін қызметтің және білікті мамандардың болуын растайтын құжаттардың не осындай қызметті жүзеге асыратын тиісті ұйымдармен шарттардың көшірмелері
Мемлекеттік қызметті алушы салыстыру үшін жоғарыда көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын ұсынбаған жағдайда, олардың нотариалдық куәландырылған көшірмелерін ұсынады
4
автобустар мен шағын автобустардағы тахографтарды тексеру туралы сертификат
тахографтарды тексеру туралы тиісті сертификаттың көшірмелері
Мемлекеттік қызметті алушы салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқаларын ұсынбаған жағдайда құжаттардың нотариалдық куәландырылған көшірмелерін ұсынады
5
автобустар мен шағын автобустар иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартының және тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шарттарының, сондай-ақ тасымалдауға ұсынылатын барлық жылжымалы құрамның міндетті техникалық байқаудан өткізгені туралы қолданыстағы куәлік
автобустар мен шағын автобустар иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартының және тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шарттарының, сондай-ақ тасымалдауға ұсынылатын барлық жылжымалы құрамның міндетті техникалық байқаудан өткені туралы куәліктің көшірмелері
Мемлекеттік қызметті алушы салыстыру үшін жоғарыда көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын ұсынбаған жағдайда, олардың нотариалдық куәландырылған көшірмелерін ұсынады
6
автобустар мен шағын автобустардың жүргізушілерінде тиісті санаттағы жүргізуші куәлігі және тиісті санаттағы көлік құралдарының жүргізушісі ретіндегі жұмыс өтілін растайтын құжат
жеке тұлға үшін тиісті санаттағы жүргізуші куәлігінің не заңды тұлға үшін - жүргізушілер құрамының тиісті санаттағы жүргізуші куәліктерінің, тиісті санаттағы көлік құралдарының жүргізушісі ретіндегі жұмыс өтілін растайтын құжаттың көшірмелері
Мемлекеттік қызметті алушы салыстыру үшін жоғарыда көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын ұсынбаған жағдайда, олардың нотариалдық куәландырылған көшірмелерін ұсынады
7
тасымалдарды жүзеге асыру қауіпсіздігі үшін жауапты тұлғаны айқындау туралы бұйрығы
тасымалдарды жүзеге асыру қауіпсіздігі үшін жауапты тұлғаны айқындау туралы бұйрықтың көшірмелері
Мемлекеттік қызметті алушы салыстыру үшін жоғарыда көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын ұсынбаған жағдайда, олардың нотариалдық куәландырылған көшірмелерін ұсынады
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 20 қарашадағы
№ 1463 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі

Сноска. Квалификационные требования с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.10.2013 № 1111 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
п/п
Квалификационные
требования включают
наличие:
Документы
Примечание
1
2
3
4
1
автобусов и
микроавтобусов,
принадлежащих на праве
собственности или иных
законных основаниях
физическим или
юридическим лицам,
соответствующих
требованиям Техническогорегламента «Требования к
безопасности
автотранспортных
средств», утвержденного
постановлением
Правительства Республики
Казахстан от 28 февраля
2008 года № 203, СТ РК
1040-2001 «Услуги
автотранспортные по
пассажирским перевозкам.
Общие технические
условия»
копии документов,
подтверждающих наличие
автобусов и
микроавтобусов на праве
собственности или
владения иных законных
основаниях
Получателем государственной
услуги представляются
нотариально
засвидетельствованные копии
вышеуказанных документов, в
случае непредставления
оригиналов для сверки
2
ремонтно-производственной
базы, принадлежащей
перевозчику на праве
собственности или иных
законных основаниях, либо
договора об оказании
услуг, заключенного с
организацией(-ями)
копии документов,
подтверждающих наличие
ремонтно-производствен-
ной базы, принадлежащей
перевозчику на праве
собственности или иных
законных основаниях,
либо договора об
оказании услуг,
заключенного с
организацией(-ями)
Получателем государственной
услуги представляются
нотариально
засвидетельствованные копии
вышеуказанных документов, в
случае непредставления
оригиналов для сверки
3
квалифицированных
специалистов для
проведения предрейсового
технического осмотра
автобусов и
микроавтобусов
(инженера-механика),
предрейсового
(предсменного)
медицинского осмотра
водителей либо договоров
с соответствующими
организациями,
осуществляющими такую
деятельность
копии документов,
подтверждающих наличие
служб и
квалифицированного
персонала для
проведения
предрейсового
технического осмотра
автобусов и
микроавтобусов,
предрейсового
(предсменного)
медицинского осмотра
водителей, либо
договоров с
соответствующими
организациями,
осуществляющими такую
деятельность
Получателем государственной
услуги представляются
нотариально
засвидетельствованные копии
вышеуказанных документов, в
случае непредставления
оригиналов для сверки
4
сертификата
о поверке тахографов на
автобусах и
микроавтобусах
копии
соответствующего
сертификата о поверке
тахографов
Получателем государственной
услуги представляются
нотариально
засвидетельствованные копии
документов, в случае
непредставления оригиналов
для сверки
5
договора обязательного
страхования
гражданско-правовой
ответственности
владельцев автобусов и
микроавтобусов и
договоров обязательного
страхования
гражданско-правовой
ответственности
перевозчика перед
пассажирами, а также
действующего
свидетельства о
прохождении обязательного
технического осмотра на
весь предлагаемый к
перевозкам подвижной
состав
копии договора
обязательного
страхования
гражданско-правовой
ответственности
владельцев автобусов и
микроавтобусов и
договоров обязательного
страхования
гражданско-правовой
ответственности
перевозчика перед
пассажирами, а также
свидетельства о
прохождении
обязательного
технического осмотра на
весь предлагаемый к
перевозкам подвижной
состав
Получателем государственной
услуги представляются
нотариально
засвидетельствованные копии
вышеуказанных документов, в
случае непредставления
оригиналов для сверки
6
водительского
удостоверения
соответствующей категории
у водителей автобусов и
микроавтобусов и
документ, подтверждающий
стаж работы водителем
транспортных средств
соответствующей категории
копии водительского
удостоверения
соответствующей
категории – для
физического лица либо
водительских
удостоверений
соответствующей
категории водительского
состава – для
юридического лица,
документа,
подтверждающего стаж
работы водителем
транспортных средств
соответствующей
категории
Получателем государственной
услуги представляются
нотариально
засвидетельствованные копии
вышеуказанных документов, в
случае непредставления
оригиналов для сверки
7
приказа об определении
ответственного лица за
безопасность
осуществления перевозок
копии приказа об
определении
ответственного лица за
безопасность
осуществления перевозок
Получателем государственной
услуги представляются
нотариально
засвидетельствованные копии
вышеуказанных документов, в
случае непредставления
оригиналов для сверки
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 ноября 2012 года № 1463
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан

1. «Жолаушылар тасымалдау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 маусымдағы № 544 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 22, 250-құжат).
2. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 13 қарашадағы № 1078 қаулысының 1-тармағының 3) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 43, 504-құжат).
3. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қарашадағы № 1295 қаулысының 1-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 3-4, 45-құжат).
4. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 маусымдағы № 544 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 13 мамырдағы № 513 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 38, 463-құжат).
5. «Жолаушылар тасымалдау жөніндегі қызметті лицензиялау ережесін және оған қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 маусымдағы № 544 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № 1645 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 12, 227-құжат).

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2007 года № 544 «Об утверждении квалификационных требований к деятельности по перевозке пассажиров» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 22, ст. 250).
2. Подпункт 3) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года № 1078 «О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 43, ст. 504).
3. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2010 года № 1295 «О внесении дополнений и изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 3-4, ст. 45).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2011 года № 513 «О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2007 года № 544» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 38, ст. 463).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2011 года № 1645 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2007 года № 544 «Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований к деятельности по перевозке пассажиров» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 12, ст. 227).