"Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 сәуірдегі № 429 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 1489 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасының Үкіметі жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 сәуірдегі № 429 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 33, 405-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссияның құрамы осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 қарашадағы
№ 1489 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 20 сәуірдегі
№ 429 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Жоғары
ғылыми-техникалық комиссияның құрамы
Ахметов                   - Қазақстан Республикасының
Серік Нығметұлы             Премьер-Министрі, төраға
Жұмағұлов                 - Қазақстан Республикасының Білім және
Бақытжан Тұрсынұлы          ғылым министрі, төрағаның орынбасары
Ыбырайым                  - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Нұрлан Мұхтарбекұлы         министрлігі Ғылым комитетінің төрағасы,
хатшы
Орынбаев                  - Қазақстан Республикасы
Ербол Тұрмаханұлы           Премьер-Министрінің орынбасары
Исекешев                  - Қазақстан Республикасы
Әсет Өрентайұлы             Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының Индустрия және
жаңа технологиялар министрі
Сұлтанов                  - Қазақстан Республикасы Президенті
Бақыт Тұрлыханұлы           Әкімшілігі Басшысының орынбасары (келісім
бойынша)
Жақсыбеков                - Қазақстан Республикасының Қорғаныс
Әділбек Рыскелдіұлы         министрі
Досаев                    - Қазақстан Республикасының Экономикалық
Ерболат Асқарбекұлы         даму және сауда министрі
Жәмішев                   - Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Болат Бидахметұлы
Жұмағалиев                - Қазақстан Республикасының Көлік және
Асқар Қуанышұлы             коммуникация министрі
Қайырбекова               - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Салидат Зекенқызы           сақтау министрі
Мамытбеков                - Қазақстан Республикасының Ауыл
Асылжан Сарыбайұлы          шаруашылығы министрі
Мыңбаев                   - Қазақстан Республикасының Мұнай және газ
Сауат Мұхаметбайұлы         министрі
Мыңбай                    - Қазақстан Республикасының Мәдениет және
Дархан Қамзабекұлы          ақпарат министрі
Шөкеев                    - «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры»
Өмірзақ Естайұлы            акционерлік қоғамының басқарма төрағасы
(келісім бойынша)
Әшімбаев                  - Қазақстан Республикасы Парламенті
Мәулен Сағатханұлы          Мәжілісінің Халықаралық қатынастар,
қорғаныс және қауіпсіздік комитетінің
төрағасы (келісім бойынша)
Бишімбаев                 - Қазақстан Республикасы Парламенті
Уәлихан Қозыкеұлы           Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Әдекенов                  - «Парасат» ұлттық ғылыми-технологиялық
Серғазы Мыңжасарұлы         холдингі» акционерлік қоғамының
«Фитохимия» халықаралық ғылыми-өндірістік
орталығы» акционерлік қоғамының басқарма
төрағасы (келісім бойынша)
Бектұрғанов               - «Парасат» ұлттық ғылыми-технологиялық
Нұралы Сұлтанұлы            холдингі» акционерлік қоғамының басқарма
төрағасы (келісім бойынша)
Жантаев                   - «Ғарыштық зерттеулер және технологиялар
Жұмабек Шабденамұлы         ұлттық орталығы» акционерлік қоғамының
президенті (келісім бойынша)
Жұрынов                   - «Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым
Мұрат Жұрынұлы              академиясы» қоғамдық бірлестігінің
президенті (келісім бойынша)
Қадыржанов                - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Қайрат Қамалұлы             жаңа технологиялар министрлігінің
«Қазақстан Республикасы Ұлттық ядролық
орталығы» республикалық мемлекеттік
кәсіпорнының бас директоры
Могильный                 - «ҚазАгроИнновация» акционерлік қоғамының
Сергей Валерьевич           президенті (келісім бойынша)
Мун                       - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Григорий Алексеевич         министрлігінің «Әл-Фараби атындағы Қазақ
ұлттық университеті» республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының
коллоидтық химия және жоғары молекулярлық
қосылыстар химиясы кафедрасының
меңгерушісі
Момынәлиев                - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Куват Темірғалиұлы          министрлігі Ғылым комитетінің «Ұлттық
биотехнология орталығы» республикалық
мемлекеттік кәсіпорнының бас директоры
Мырзахметов               - «Атамекен» одағы» Қазақстанның ұлттық
Абылай Исабекұлы            экономикалық палатасының басқарма
төрағасы (келісім бойынша)
Сәрінжіпов                - «Назарбаев Университеті» дербес білім
Аслан Бәкенұлы              беру ұйымы Атқарушы кеңесінің төрағасы
(келісім бойынша)
Темірбеков                - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Нұрлан Мұқанұлы             министрлігі «Д. Серікбаев атындағы Шығыс
Қазақстан мемлекеттік техникалық
университеті» республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорнының ректоры
Шәукенова                 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Зарема Қаукенқызы           министрлігі Ғылым комитетінің «Философия,
саясаттану және дінтану институты»
республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсіпорнының директоры

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2011 года № 429 "О создании Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 1489
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2011 года № 429 «О создании Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 33, ст. 405) следующее изменение:
состав Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 ноября 2012 года № 1489
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2011 года № 429
Состав
Высшей научно-технической комиссии при Правительстве
Республики Казахстан
Ахметов
Серик Ныгметулы
-
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Жумагулов
Бакытжан Турсынович
-
Министр образования и науки Республики Казахстан, заместитель председателя
Ыбырайым
Нурлан Мухтарбекович
-
председатель Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, секретарь
Орынбаев
Ербол Турмаханович
-
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Исекешев
Асет Орентаевич
-
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан - Министр индустрии и новых технологий Республики Казахстан
Султанов
Бахыт Турлыханович
-
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан (по согласованию)
Джаксыбеков
Адильбек Рыскельдинович
-
Министр обороны Республики Казахстан
Досаев
Ерболат Аскарбекович
-
Министр экономического развития и торговли Республики Казахстан
Жамишев
Болат Бидахметович
-
Министр финансов Республики Казахстан
Жумагалиев
Аскар Куанышевич
-
Министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Каирбекова
Салидат Зекеновна
-
Министр здравоохранения Республики Казахстан
Мамытбеков
Асылжан Сарыбаевич
-
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Мынбаев
Сауат Мухаметбаевич
-
Министр нефти и газа Республики Казахстан
Мынбай
Дархан Камзабекович
Министр культуры и информации Республики Казахстан
Шукеев
Умирзак Естаевич
-
председатель правления акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» (по согласованию)
Ашимбаев
Маулен Сагатханулы
-
председатель Комитета по международным делам, обороне и безопасности Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Бишимбаев
Валихан Казыкеевич
-
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Адекенов
Сергазы Мынжасарович
-
председатель правления акционерного общества «Международный научно-производственный холдинг «Фитохимия» акционерного общества «Национальный научно-технологический холдинг «Парасат» (по согласованию)
Бектурганов
Нуралы Султанович
-
председатель правления акционерного общества «Национальный научно-технологический холдинг «Парасат» (по согласованию)
Жантаев
Жумабек Шабденамович
-
президент акционерного общества «Национальный центр космических исследований и технологий» (по согласованию)
Журинов
Мурат Журинович
-
президент общественного объединения «Национальная академия наук Республики Казахстан» (по согласованию)
Кадыржанов
Кайрат Камалович
-
генеральный директор республиканского государственного предприятия «Национальный ядерный центр Республики Казахстан» Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан
Могильный
Сергей Валерьевич
-
президент акционерного общества «КазАгроИнновация» (по согласованию)
Мун
Григорий Алексеевич
-
заведующий кафедрой коллоидной химии и химии высокомолекулярных соединений республиканского государственного казенного предприятия «Казахский национальный университет им. аль-Фараби» Министерства образования и науки Республики Казахстан
Момыналиев
Куват Темиргалиевич
-
генеральный директор республиканского государственного предприятия «Национальный центр биотехнологии» Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан
Мырзахметов
Аблай Исабекович
-
председатель правления национальной экономической палаты Казахстана «Союз «Атамекен» (по согласованию)
Саринжипов
Аслан Бакенович
-
председатель Исполнительного совета автономной организации образования «Назарбаев университет» (по согласованию)
Темирбеков
Нурлан Муканович
-
ректор республиканского государственного казенного предприятия «Восточно-Казахстанский государственный технический университет имени Д. Серикбаева» Министерства образования и науки Республики Казахстан
Шаукенова
Зарема Каукеновна
-
директор республиканского государственного казенного предприятия «Институт философии, политологии и религиоведения» Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан