Асыл тұқымдық зауыттарды, асыл тұқымдық шаруашылықтарды және асыл тұқымдық репродукторларды бағалаудың ең төменгі көрсеткіштерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 4 желтоқсандағы № 1537 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 тамыздағы № 680 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 680 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 сәуірдегі № 3-3/352 бұйрығын қараңыз.
«Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы» 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) қой және ешкі шаруашылығы бойынша асыл тұқымдық зауыттарды және асыл тұқымдық шаруашылықтарды бағалаудың ең төменгі көрсеткіштері;
2) шошқа шаруашылығы бойынша асыл тұқымдық зауыттарды және асыл тұқымдық шаруашылықтарды бағалаудың ең төменгі көрсеткіштері;
3) жылқы шаруашылығы бойынша асыл тұқымдық зауыттарды және асыл тұқымдық шаруашылықтарды бағалаудың ең төменгі көрсеткіштері;
4) түйе шаруашылығы бойынша асыл тұқымдық зауыттарды және асыл тұқымдық шаруашылықтарды бағалаудың ең төменгі көрсеткіштері;
5) асыл тұқымдық репродукторларды бағалаудың ең төменгі көрсеткіштері;
6) түйеқұс шаруашылығы бойынша асыл тұқымдық репродукторларды бағалаудың ең төменгі көрсеткіштері;
7) марал және бұғы шаруашылығы бойынша асыл тұқымдық шаруашылықтарды бағалаудың ең төменгі көрсеткіштері;
8) үй қояны шаруашылығы бойынша асыл тұқымдық шаруашылықтарды бағалаудың ең төменгі көрсеткіштері;
9) аң шаруашылығы бойынша асыл тұқымдық шаруашылықтарды бағалаудың ең төменгі көрсеткіштері;
10) бал ара шаруашылығы бойынша асыл тұқымдық шаруашылықтарды бағалаудың ең төменгі көрсеткіштері;

Об утверждении минимальных показателей оценки племенных заводов, племенных хозяйств и племенных репродукторов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2012 года № 1537. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 680
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 680 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра сельского хозяйства РК от 20.04.2015 г. № 3-3/352.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года «О племенном животноводстве» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Утвердить прилагаемые:
1) минимальные показатели оценки племенных заводов и племенных хозяйств по овцеводству и козоводству;
2) минимальные показатели оценки племенных заводов и племенных хозяйств по свиноводству;
3) минимальные показатели оценки племенных заводов и племенных хозяйств по коневодству;
4) минимальные показатели оценки племенных заводов и племенных хозяйств по верблюдоводству;
5) минимальные показатели оценки племенных репродукторов;
6) минимальные показатели оценки племенных репродукторов по страусоводству;
7) минимальные показатели оценки племенных хозяйств по мараловодству и оленеводству;
8) минимальные показатели оценки племенных хозяйств по кролиководству;
9) минимальные показатели оценки племенных хозяйств по звероводству;
10) минимальные показатели оценки племенных хозяйств по пчеловодству;

11) балық шаруашылығы бойынша асыл тұқымдық шаруашылықтарды бағалаудың ең төменгі көрсеткіштері бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1537 қаулысымен
бекітілген
Қой және ешкі шаруашылығы бойынша асыл тұқымдық зауыттарды
және асыл тұқымдық шаруашылықтарды бағалаудың ең
төменгі көрсеткіштері
Негізгі көрсеткіштер
Асыл тұқымдық зауыттар
Асыл тұқымдық шаруашылықтар
Өнімділік бағыты биязы және биязылау жүнді қой
Асыл тұқымды саулықтардың және 1 жастан асқан ұрғашы тоқтылардың саны, бас

11) минимальные показатели оценки племенных хозяйств по рыбоводству.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 декабря 2012 года № 1537
Минимальные показатели оценки
племенных заводов и племенных хозяйств по
овцеводству и козоводству
Основные показатели
Племенные заводы
Племенные хозяйства
Овцы тонкорунного и полутонкорунного направления продуктивности
Численность племенных маток и ярок старше 1 года, голов

1) кемінде 100 бал ара ұясының болуы, оның кемінде 65 пайызында асыл тұқымды, жоғары өнім беруші ара аналықтары және аудандарға бөлінген ара ұялары болуы тиіс;
2) зоотехникалық есепті жүргізу және ветеринариялық-санитариялық іс-шаралардың жүргізілуі;
3) будан аналықтарын шығаратын асыл тұқымдық шаруашылық өзге тұқымның ара ұяларының кемінде 10% ұстай алады (оларды оқшауланған жерде ұстау және тек аналық ұя ретінде қолдану);
4) тұрақты азық базасымен, ал ара ұяларын жақсы күтім және азықтандыру жағдайларымен қамтамасыз ету;
5) тұқымның тазалығын сақтау үшін асыл тұқымдық шаруашылыққа немесе ауыл шаруашылығы құрылымына 10 километр радиуста орналасқан басқа тұқымның бал ара ұяларын және аналықтарын әкелуге рұқсат етілмейді;
6) қыстан шыққан ара ұяларының сақталуы 90% кем болмауы;
7) балдың асыл тұқымды ұяға шаққандағы жалпы жиылымы республика облыстарында бал араларының орналасу аймақтарына байланысты облыстық орташа көрсеткіштен 10% жоғары болуы керек.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1537 қаулысымен
бекітілген
Балық шаруашылығы бойынша асыл тұқымдық шаруашылықтардың
ең төменгі көрсеткіштері
Асыл тұқымды балық шаруашылығы бойынша асыл тұқымдық шаруашылықтарда мынадай көрсеткіштер болуы тиіс:

1) иметь не менее 100 пчелиных семей, из которых не менее 65 % должны иметь племенных, высокопродуктивных плодных пчелиных маток и пчел районированной породы;
2) вести зоотехнический учет и проводить ветеринарно-санитарные мероприятия;
3) племенное хозяйство, производящее гибридных маток, может содержать не более 10 % пчелиных семей другой породы (располагать их в изолированном месте и использовать только в качестве материнских семей);
4) должны быть обеспечены устойчивой кормовой базой, а пчелиные семьи – хорошими условиями содержания и кормления;
5) для сохранения чистоты породы завоз пчелиных семей и маток других пород в племенные хозяйства и сельскохозяйственные формирования, расположенные в радиусе 10 километров, не допускается;
6) сохранность пчелиных семей из зимовки не менее 90 %;
7) валовый сбор меда на племенную пчелиную семью должен быть на 10 % выше средней из областных показателей в зависимости от зоны размещения по областям республики.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 декабря 2012 года № 1537
Минимальные показатели оценки племенных хозяйств
по рыбоводству
Племенные рыбоводческие хозяйства должны иметь следующие показатели: