Қазақстанда баламалы және жаңартылатын энергетиканы дамыту жөніндегі 2013 - 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 43 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 11 сәуірдегі № 191 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.04.2017 № 191 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өткен "Индустриялық және әлеуметтік-экономикалық дамудың кейбір міндеттері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 3 шілдедегі кеңейтілген отырысының № 01-7.7 хаттамасының 2.8-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстанда баламалы және жаңартылатын энергетиканы дамыту жөніндегі 2013 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрi – Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Жоспардың орындалуына жауапты мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) Жоспардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жыл сайын 20 шілдеге және 20 қаңтарға қарай Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгiне Жоспардың iске асырылу барысы туралы ақпарат берсiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.07.2014 № 835 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгi жыл сайын 1 тамызға және 1 ақпанға қарай Қазақстан Республикасының Үкiметiне Жоспардың орындалуы туралы жиынтық ақпарат берсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.07.2014 № 835 қаулысымен.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгiне жүктелсiн.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.07.2014 № 835 қаулысымен.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2013 жылғы 25 қаңтардағы
№ 43 қаулысымен
бекiтiлген

Об утверждении Плана мероприятий по развитию альтернативной и возобновляемой энергетики в Казахстане на 2013 - 2020 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 43. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2017 года № 191
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.04.2017 № 191.
В соответствии с пунктом 2.8 Протокола расширенного заседания Правительства Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан от 3 июля 2012 года № 01-7.7 "О некоторых задачах индустриального и социально-экономического развития" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по развитию альтернативной и возобновляемой энергетики в Казахстане на 2013 – 2020 годы (далее – План).
2. Государственным органам, акимам областей, городов Астаны и Алматы, ответственным за выполнение Плана:
1) обеспечить своевременное исполнение Плана;
2) представлять ежегодно к 20 июля и 20 января в Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан информацию о ходе реализации Плана.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 28.07.2014 № 835.
3. Министерству окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан ежегодно к 1 августа и 1 февраля представлять сводную информацию об исполнении Плана в Правительство Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 28.07.2014 № 835.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 28.07.2014 № 835.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 января 2013 года № 43
План мероприятий по развитию альтернативной и возобновляемой

Қазақстанда баламалы және жаңартылатын энергетиканы дамыту жөніндегі 2013 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.07.2014 № 835 қаулысымен.
Р/с
Iс-шаралар атауы
Аяқтау нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындау мерзiмi
Болжамды шығыстар, млн. теңге
Қаржыландыру көздерi
1
2
3
4
5
6
7
1. Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдауға бағытталған шараларды қабылдау
1.
ЖЭК саласындағы жобаларды іске асыру үшін бюджеттен тыс инвестицияларды тарту жөніндегі шараларды әзірлеуді және іске асыруды қамтамасыз ету
ҚОСРМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2013 2020 жылдар
Талап етілмейді
2.
Қазіргі уақытқа дейін құрылыс жұмыстары жүргізілмеген ЖЭК объектілерін салу үшін берілген учаскелерге тексеру жүргізу
ҚОСРМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2013 жылғы қыркүйек
Талап етілмейді
3.
ЖЭК объектілерін салу жобаларын іске асыру үшін берілген пайдаланылмайтын жер учаскелерін алып қою мәселесін қарау
ҚОСРМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
4
Электр желілеріне ЖЭК объектілерін қосуға техникалық талаптар мен өлшемдер әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, "KEGOC" АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
5
ЖЭК объектілерін орналастыру үшін перспективалы алаңдар айқындау
ҚОСРМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2013 жылғы маусым
Талап етілмейді
6
ЖЭК объектілерін орналастыру жоспарын жетілдіру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҚОСРМ, ИЖТМ
2014 жылғы маусым
Талап етілмейді
7
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының баламалы және жаңартылатын энергетикасын дамыту жөніндегі 20132020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарларын әзірлеу
Мәслихаттар шешімдері
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2013 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді
2. Жаңартылатын энергия көздері саласындағы зерттеулер мен мамандарды дамыту
8
Электр энергетикасы және энергия тиімділігі орталығын құрудың орындылығы туралы мәселені қарастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, Қаржымині, БҚА
2013 жылғы қыркүйек
Талап етілмейді
9
ЖЭК түрлері (күн радиациясы, су әлеуеті, геотермальды көздер) бойынша Қазақстан Республикасының интерактивті карталарын (атластарын) әзірлеу үшін бюджет қаражатын бөлу мүмкіндігі бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҚОСРМ, ИЖТМ, "Қазгидромет" РМК (келісім бойынша), "Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы маусым
Талап етілмейді
10
Энергетика саласында мамандар дайындау
ИЖТМ-ге ақпарат
БҒМ
Қазан жыл сайын
Талап етілмейді

энергетики в Казахстане на 2013 – 2020 годы
Сноска. План мероприятий с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.07.2014 № 835.
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственные за исполнение
Сроки
реализации
Предполагаемые расходы, млн. тенге
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
1. Принятие мер, направленных на поддержку использования возобновляемых источников энергии
1.
Обеспечить разработку и реализацию мер по привлечению внебюджетных инвестиций для реализации проектов в области ВИЭ
Информация в МОСВР
Акимы областей,
городов Астаны и
Алматы
2013 - 2020 годы
Не требуются
2.
Провести ревизию участков, выданных под строительство объектов ВИЭ, на которых до настоящего времени не проводились строительные работы
Информация в МОСВР
Акимы областей,
городов Астаны и
Алматы
Сентябрь
2013 года
Не требуются
3.
Рассмотреть вопрос изъятия не используемых земельных участков, выданных под реализацию проектов строительства объектов ВИЭ
Информация в МОСВР
Акимы областей,
городов Астаны и
Алматы
4 квартал
2013 года
Не требуются
4.
Разработать технические требования и критерии к подключению объектов ВИЭ к электрическим сетям
Информация в Правительство Республики Казахстан
МИНТ,
АО "KEGOC" (по согласованию)
4 квартал
2013 года
Не требуются
5.
Определить перспективные площадки для размещения объектов ВИЭ
Информация в МОСВР
Акимы областей,
городов Астаны и
Алматы
Июнь
2013 года
Не требуются
6.
Совершенствовать план размещения объектов ВИЭ
Информация в Правительство Республики Казахстан
МОСВР, МИНТ
Июнь
2014 года
Не требуются
7.
Разработать планы мероприятий по развитию альтернативной и возобновляемой энергетики
областей, городов Астаны
и Алматы на 2013 - 2020 годы
Решения
маслихатов
Акимы областей,
городов Астаны и
Алматы
3 квартал
2013 года
Не требуются
2. Развитие исследований и специалистов в области возобновляемых
источников энергии
8.
Рассмотреть вопрос о целесообразности создания Центра электроэнергетики и энергоэффективности
Информация в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, МФ,
АЗК
Сентябрь
2013 года
Не требуются
9.
Внести предложения по возможности выделения бюджетных средств для разработки интерактивных карт (атласов) Республики Казахстан по видам ВИЭ (солнечная радиация,
гидропотенциал, геотермальные источники)
Информация в Правительство Республики Казахстан
МОСВР, МИНТ, РГП "Казгидромет" (по согласованию), АО "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат" (по согласованию)
Июнь
2014 года
Не требуются
10.
Подготовить кадры в сфере энергетики
Информация в МИНТ
МОН
Октябрь ежегодно
Не требуются

3. Жергілікті қамтуды дамыту
11
Технологиялық саясат жөніндегі кеңесте отандық ғалымдардың әзірлемелері базасында баламалы және жаңартылатын энергия көздерін құру жөніндегі жобаларды қарау
Технологиялық саясат жөніндегі кеңестің хаттамасы
ИЖТМ, БҒМ, "Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
12
Батыс Қазақстан облысында қуаты 2 кВт-ге дейін жел энергетикалық қондырғыларын сериялық шығаруды жолға қою
Өнімді шығару
Батыс Қазақстан облысы әкімдігі, "Западэнергопром" ЖШС
2013 жыл
2 000
Инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
13
ЖЭК базасында генерациялайтын объектілер үшін оларды салу құнын төмендету және жұмыс істеу тиімділігін арттыру мақсатында жабдықтар мен құрамдастарды өндіру және сервистік қызмет көрсету кезінде қазіргі заманғы материалдарды пайдалану технологияларын әзірлеу және игеру бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҚОСРМ, ИЖТМ, "Жасыл Даму" АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
14
Биомасса мен қалдықтардың әртүрлі түрлерінен алынатын отынның жаңа түрлерінің технологиясын игеру, өндірісін кеңейту және пайдалану бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҚОСРМ, ИЖТМ, "Жасыл Даму" АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
15
ЖЭК бойынша ғылыми-техникалық бағдарламаларға нысаналы мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҚОСРМ, ИЖТМ, "Жасыл Даму" АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
4. Жаңартылатын энергия көздері саласын ақпараттық дамыту
16
ЖЭК пайдалану негізінде экономикалық, энергетикалық және экологиялық саясат пен даму динамикасының басымдықтарынан шыға отырып, оларды кезеңдік нақтылауды қоса алғанда, нысаналы көрсеткіштерге жетудің мониторингісін жүзеге асыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҚОСРМ, ИЖТМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "KEGOC" АҚ (келісім бойынша)
2013 – 2020 жылдар
Талап етілмейді
17.
ЖЭК дамыту шеңберінде іске асырылып жатқан іс-шараларға ақпараттық қолдау көрсетуді қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҚОСРМ, БАА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2013 – 2020 жылдар
Талап етілмейді
18.
Инвестор үшін ЖЭК пайдалану бойынша объектілерді орналастыру үшін әлеуетті учаскелерді көрсете отырып, өңірлік суретті ақпараттық анықтамалықтар дайындау (тұрақты негізде жаңартылатын)
Анықтамалық
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы қыркүйек
Нақтылауды талап етеді
ЖБ
19.
Инвесторлар үшін республикалық ақпараттық анықтамалық әзірлеу
Анықтамалық
ҚОСРМ, ИЖТМ
2014 жыл
Талап етілмейді
20.
ЖЭК пайдалану туралы білімдер таратуды және ЖЭК пайдалану негізінде жұмыс істейтін генерациялайтын объектілерді жобалау мен пайдалану саласындағы мамандар дайындауды қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, ҚОСРМ, ИЖТМ
2013 – 2020 жылдар
Талап етілмейді
21.
"Қазгидромет" РМК барлық станцияларын күннің сәулеленуін және желдің жылдамдығын өлшейтін құралдармен, сондай-ақ деректер беру үшін байланыс құралдарымен техникалық қамтамасыз ету жөніндегі ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҚОСРМ, "Қазгидромет" РМК (келісім бойынша)
2013 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді
22.
Жел және күн энергиясы атластарын жаңарту үшін мониторингілеу және метео станциясынан алынған деректерді талдау орталығын құру бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҚОСРМ, "Қазгидромет" РМК (келісім бойынша)
2013 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді

3. Развитие местного содержания
11.
Рассмотреть на совете по технологической политике проекты по созданию производства альтернативных и возобновляемых источников энергии на базе разработок отечественных ученых
Протокол совета по технологической политике
МИНТ, МОН, АО "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат" (по согласованию)
4 квартал 2013 года
Не требуются
12.
Наладить серийное производство ветроэнергетических установок мощностью до 2 кВт в Западно-Казахстанской области
Выпуск продукции
Акимат Западно-Казахстанской области, ТОО "Западэнергопром" (по согласованию)
2013 год
2 000
Собственные и заемные средства инвестора
13.
Внести предложения по разработке и освоению технологии применения современных материалов при производстве и сервисном обслуживании оборудования и компонентов для генерирующих объектов на базе ВИЭ с целью снижения стоимости их строительства и повышения эффективности функционирования
Информация в Правительство Республики Казахстан
МОСВР, МИНТ, АО "Жасыл даму" (по согласованию)
4 квартал 2013 года
Не требуются
14.
Внести предложения по освоению технологии, расширению производства и использованию новых видов топлива, получаемых из различных видов биомассы и отходов
Информация в Правительство Республики Казахстан
МОСВР, МИНТ, АО "Жасыл даму" (по согласованию)
4 квартал 2013 года
Не требуются
15.
Внести предложения по формированию целевого госзаказа на научно-технические программы по ВИЭ
Информация в Правительство Республики Казахстан
МОСВР, МИНТ, АО "Жасыл даму" (по согласованию)
4 квартал 2013 года
Не требуются
4. Информационное развитие сферы возобновляемых
источников энергии
16.
Осуществлять мониторинг достижения целевых показателей, включая их периодическое уточнение, исходя из приоритетов экономической, энергетической и экологической политики и динамики развития на основе использования ВИЭ
Информация в Правительство Республики Казахстан
МОСВР, МИНТ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "KEGOC" (по согласованию)
2013 - 2020 годы
Не требуются
17.
Обеспечить информационную поддержку мероприятий, реализуемых в рамках развития ВИЭ
Информация в Правительство Республики Казахстан
МОСВР, АСИ, акимы областей, городов Астаны и Алматы
2013 - 2020 годы
Не требуются
18.
Изготовить региональные иллюстрированные информационные справочники для инвестора с отражением потенциальных участков для размещения объектов по использованию ВИЭ (обновляемых на постоянной основе)
Справочник
Акимы областей,
городов Астаны и Алматы, АО "ФНБ "Самрук Казына" (по согласованию)
Сентябрь
2013 года
Требует уточнения
МБ
19.
Разработать республиканский информационный справочник для инвесторов
Справочник
МОСВР, МИНТ
2014 год
Не требуются
20.
Внести предложения по обеспечению распространения знаний об использовании ВИЭ и подготовке специалистов в области проектирования и эксплуатации генерирующих объектов, функционирующих на основе использования ВИЭ
Информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, МОСВР, МИНТ
2013-2020 годы
Не требуются
21.
Внести предложения по техническому обеспечению всех станций РГП "Казгидромет" средствами измерений солнечного излучения и скорости ветра, а также средствами связи для передачи данных
Информация в Правительство Республики Казахстан
МОСВР
3 квартал 2013 года
Не требуются
22.
Внести предложения по созданию центра мониторинга и анализа данных с метеостанций для обновления атласов ветровой и солнечной энергии
Информация в Правительство Республики Казахстан
МОСВР
3 квартал 2013 года
Не требуются

5. Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласындағы жобаларды іске асыру
2020 жылға дейін:
1787 МВт – 34 ЖЭС;
539 МВт – 41 СЭС;
713,5 МВт – 28 КЭС;
15,05 МВт – 3 биоэлектр станциясын қоса алғанда, белгіленген жиынтық қуаты 3054,55 МВт болатын шамамен 106 ЖЭК объектісін пайдалануға беру жоспарланып отыр.
23.
Ақмола облысы Ерейментау ауданы Ерейментау қаласының маңында қуаты 45 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Ақмола облысының әкімі, "Самұрық Энерго" АҚ (келісім бойынша)
2014 жыл

5. Реализация проектов в области использования
возобновляемых источников энергии
К 2020 году планируется ввести в эксплуатацию порядка 106 объектов ВИЭ суммарной установленной мощностью 3054,55 МВт, включая:
34 ВЭС – 1787 МВт;
41 ГЭС – 539 МВт;
28 СЭС – 713,5 МВт;
3 биоэлектростанции – 15,05 МВт.
23.
Строительство ВЭС вблизи г. Ерейментау Ерейментауского района Акмолинской области мощностью 45 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Акмолинской области, АО "Самрук Энерго" (по согласованию)
2014 год

17 709
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
24.
Ақмола облысы Ерейментау ауданы Ерейментау қаласының маңында қуаты 50 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Ақмола облысының әкімі, "Samruk Green Energy" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
19 700
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
25.
Ақмола облысы Ерейментау ауданы Ерейментау қаласының маңында қуаты 50 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Ақмола облысының әкімі, "Шеврон Мұнайгаз Инк." (келісім бойынша)
2017 жыл

17 709
собственные и заемные средства инвестора
24.
Строительство ВЭС вблизи г. Ерейментау Ерейментауского района Акмолинской области мощностью 50 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Акмолинской области, ТОО "Samruk Green Energy" (по согласованию)
2016 год
19 700
собственные и заемные средства инвестора
25.
Строительство ВЭС вблизи г. Ерейментау Ерейментауского района Акмолинской области мощностью 50 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Акмолинской области, "Шеврон Мунайгаз Инк." (по согласованию)
2017 год

Алматы облысының Алакөл ауданының Жоңғар қақпасында қуаты 19,5 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "ВЭС-Сайкан" ЖШС (келісім бойынша)
2015 жыл
4 804
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
32.
Атырау облысында қуаты 30 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Атырау облысының әкімі, "ANTARES PLATINUM" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
17 290
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
33.
Атырау облысының Қарабатан кентінде қуаты 50 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Атырау облысының әкімі, Greenfortis GmbH (келісім бойынша)
2016 жыл

Строительство ВЭС в Джунгарских воротах в Алакольском районе Алматинской области мощностью 19,5 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "ВЭС-Сайкан" (по согласованию)
2015 год
5 725
собственные и заемные средства инвестора
32.
Строительство ВЭС в Атырауской области мощностью 30 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Атырауской области, ТОО "ANTARES PLATINUM" (по согласованию)
2016 год
17 290
собственные и заемные средства инвестора
33.
Строительство ВЭС в поселке Карабатан Атырауской области мощностью 50 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Атырауской области, Greenfortis GmbH (по согласованию)
2016 год

24 035
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
34.
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданының Тайынты ауылындағы Ұмыш асуында қуаты 24 МВт жел энергетикалық қондырғылар паркін салу
пайдалануға беру
Шығыс Қазақстан облысының әкімі, "Spain Consalting" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
8 084
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
35.
Жамбыл облысында қуаты 21 МВт Қордай ЖЭС-ін салу
пайдалануға беру
Жамбыл облысының әкімі, "Vista International" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл

24 035
собственные и заемные средства инвестора
34.
Строительство парка ветроэнергетических установок на перевале Умыш с. Таинты Уланского района Восточно-Казахстанской области мощностью 24 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Восточно-Казахстанской области, ТОО "SpainConsulting" (по согласованию)
2016 год
8 084
собственные и заемные средства инвестора
35.
Строительство Кордайской ВЭС в Жамбылской области мощностью 21 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Жамбылской области, ТОО "Vista International" (по согласованию)
2016 год

5 451
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
36.
Жамбыл облысының Сарысу ауданында қуаты 100 МВт Жаңатас ЖЭС-ін салу
пайдалануға беру
Жамбыл облысының әкімі, "Central Asia Green Power" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл
28 500
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
37.
Жамбыл облысының Қордай ауданындағы қолданыстағы қуаты 1,5 МВт "К-1" ЖЭС-ін 18 МВт-қа дейін ұлғайту
пайдалануға беру
Жамбыл облысының әкімі, "Изен-Су" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл

5 451
собственные и заемные средства инвестора
36.
Строительство Жанатасской ВЭС в Сарысуском районе Жамбылской области мощностью 100 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Жамбылской области, ТОО "Central Asia Green Power" (по согласованию)
2017 год
28 500
собственные и заемные средства инвестора
37.
Расширение существующей ВЭС "К-1" мощностью 1,5 МВт в Кордайском районе Жамбылской области до 18 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Жамбылской области, ТОО "Изен-Су" (по согласованию)
2017 год

4 912
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
38.
Жамбыл облысында қуаты 250 МВт Шоқпар 2 ЖЭС-ін салу
пайдалануға беру
Жамбыл облысының әкімі, "Windhan" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл
56 056
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
39.
Жамбыл облысында қуаты 210 МВт "Бәйдібек-1" ЖЭС-ін салу
пайдалануға беру
Жамбыл облысының әкімі, "НАР" Өнер-өндірістік фирмасы" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл
68 765
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
40.
Қарағанды облысы Ақтоғай ауданындағы Гүлшат аулында қуаты 50 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Қарағанды облысының әкімі
2016 жыл
20 000
жеке инвестиция
41.
Қостанай облысы Арқалық қаласының маңындағы алаңда қуаты 48 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Қостанай облысының әкімі, "KazWind Energy" ЖШС (келісім бойынша)
2018 жыл
15 800
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
42.
Қостанай облысы Мендіқара ауданының Боровской кентінде қуаты 30 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Қостанай облысының әкімі, "EcoWind Ltd" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
16 088
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
43.
Қызылорда облысы Арал ауданында қуаты 10 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Қызылорда облысының әкімі, "Global Energy Company" ЖШС (келісім бойынша)
2015 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
44.
Маңғыстау облысының Форт-Шевченко қаласында қуаты 19,5 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Маңғыстау облысының әкімі, "Каспий" ҰК ӘКК" АҚ (келісім бойынша), "ДМК-Ко" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
5 625
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
45.
Маңғыстау облысының Форт-Шевченко қаласында қуаты 42 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Маңғыстау облысының әкімі, "South Wind Power" ЖШС (келісім бойынша)
2015 жыл
15 000
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
46.
Маңғыстау облысының Форт-Шевченко қаласында қуаты 50 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Маңғыстау облысының әкімі, "Богарт" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл
18 000
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
47.
Маңғыстау облысының Қарақия ауданының Құрық ауылында қуаты 50 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Маңғыстау облысының әкімі, "Инвест Грин" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
48.
Маңғыстау облысының Түпқараған ауданында қуаты 42 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Маңғыстау облысының әкімі, "КТ Сирек металды Компаниясы" БК" ЖШС (келісім бойынша)
2018 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
49.

4 912
собственные и заемные средства инвестора
38.
Строительство ВЭС Шокпар 2 в Жамбылской области мощностью 250 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Жамбылской области, ТОО "Windhan" (по согласованию)
2017 год
56 056
собственные и заемные средства инвестора
39.
Строительство ВЭС "Байдибек-1" мощностью 120 МВт в Жамбылской области
ввод в эксплуатацию
аким Жамбылской области,
ТОО "Творческо-производственная фирма "НАР" (по согласованию)
2017 год
68 765
собственные и заемные средства инвестора
40.
Строительство ВЭС в поселке Гульшат Актогайского района Карагандинской области мощностью 50 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Карагандинской области
2016 год
20 000
частные инвестиции
41.
Строительство ВЭС на площадке вблизи города Аркалык Костанайской области мощностью 48 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Костанайской области, ТОО "KazWind Energy" (по согласованию)
2018 год
15 800
собственные и заемные средства инвестора
42.
Строительство ВЭС в п. Боровской Мендыкаринского района Костанайской области мощностью 30 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Костанайской области, ТОО "EcoWind Ltd" (по согласованию)
2016 год
16 088
собственные и заемные средства инвестора
43.
Строительство ВЭС в Аральском районе Кызылординской области мощностью 10 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Кызылординской области, ТОО "Global Energy Company" (по согласованию)
2015 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
44.
Строительство ВЭС в г. Форт-Шевченко Мангистауской области мощностью 19,5 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Мангистауской области, АО "НК СПК "Каспий" (по согласованию), ТОО "ДМК-Ко" (по согласованию)
2016 год
5 625
собственные и заемные средства инвестора
45.
Строительство ВЭС в г. Форт-Шевченко Мангистауской области мощностью 42 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Мангистауской области, ТОО "South Wind Power" (по согласованию)
2015 год
15 000
собственные и заемные средства инвестора
46.
Строительство ВЭС в г. Форт-Шевченко Мангистауской области мощностью 50 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Мангистауской области, ТОО "Богарт" (по согласованию)
2017 год
18 000
собственные и заемные средства инвестора
47.
Строительство ВЭС в селе Курык Каракиянского района Мангистауской области мощностью 50 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Мангистауской области, ТОО "Инвест Грин" (по согласованию)
2017 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
48.
Строительство ВЭС в Тупкараганском районе Мангистауской области мощностью 42 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Мангистауской области, ТОО "СП "КТ Редкометальная Компания" (по согласованию)
2018 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
49.

Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданының Новоникольский ауылында қуаты 1,5 МВт ЖЭС орнату
пайдалануға беру
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі, КТ "Зенченко және Компания" (келісім бойынша)
2013 жыл
185
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
50
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданындағы Новоникольский ауылының маңында қуаты 2 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі, КТ "Зенченко және Компания" (келісім бойынша)
2014 жыл
402,9
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
51.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданында қуаты 50 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі, "КГЦМ сервис" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл
16 000
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
52.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайыншы ауданында қуаты 35 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі, "МГП-УК" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл
11 950
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
53.
Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек ауданында қуаты 40 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Қазақстан коммуналдық жүйелері" ЖШС (келісім бойынша)
2015 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
54.
Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек ауданында қуаты 50 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "СОВИТЕК Қазақстан" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
55.
Оңтүстік Қазақстан облысы Кентау қаласында қуаты 60 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Южшахтострой" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
56.
Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш ауданында қуаты 100 МВт ЖЭС салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "SB Capital" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл

Установка ВЭС в с. Новоникольское Кызылжарского района Северо-Казахстанской области мощностью 1,5 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Северо-Казахстанской области, КТ "Зенченко и Компания" (по согласованию)
2013 год
185
собственные и заемные средства инвестора
50.
Строительство ВЭС вблизи с. Новоникольское Кызылжарского района Северо-Казахстанской области мощностью 2 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Северо-Казахстанской области, КТ "Зенченко и Компания" (по согласованию)
2014 год
402,9
собственные и заемные средства инвестора
51.
Строительство ВЭС в Есильском районе Северо-Казахстанской области мощностью 50 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Северо-Казахстанской области, ТОО "КГЦМ сервис" (по согласованию)
2017 год
16 000
собственные и заемные средства инвестора
52.
Строительство ВЭС в Таиншинском районе Северо-Казахстанской области мощностью 35 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Северо-Казахстанской области, ТОО "МГП-УК" (по согласованию)
2017 год
11 950
собственные и заемные средства инвестора
53.
Строительство ВЭС в Байдибекском районе Южно-Казахстанской области мощностью 40 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Казахстанские коммунальные системы" (по согласованию)
2015 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
54.
Строительство ВЭС в Байдибекском районе Южно-Казахстанской области мощностью 50 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "СОВИТЕК Казахстан" (по согласованию)
2017 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
55.
Строительство ВЭС в г. Кентау Южно-Казахстанской области мощностью 60 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Южшахтострой" (по согласованию)
2017 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
56.
Строительство ВЭС в Сарыагашском районе Южно-Казахстанской области мощностью 100 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "SB Capital" (по согласованию)
2017 год

36 400
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
57.
Алматы облысы Жамбыл ауданындағы Ұзын өзенінде жиынтық қуаты 9 МВт СЭС-1, 2 салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Ақсугидро" ЖШС (келісім бойынша)
2014-2015 жылдар
4 554
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
58.
Алматы облысы Кербұлақ ауданындағы Көксу өзенінде жиынтық қуаты 42 МВт СЭС-1, 2 салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Датанг-ТТ-Энерджи" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл

36 400
собственные и заемные средства инвестора
57.
Строительство ГЭС-1, 2 на реке Узын в Жамбылском районе Алматинской области суммарной мощностью 9 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Аксугидро" (по согласованию)
2014-2015 годы
4 554
собственные и заемные средства инвестора
58.
Строительство ГЭС-1, 2 на реке Коксу в Кербулакском районе Алматинской области суммарной мощностью 42 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Датанг-ТТ-Энерджи" (по согласованию)
2016 год

Алматы облысы Сарқант ауданында қуаты 4,35 МВт Жоғарғы Басқан СЭС-ін салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Alakol Power" ЖШС (келісім бойынша)
2015 жыл
1 410
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
62.
Алматы облысы Сарқант ауданында қуаты 15 МВт Төменгі Басқан СЭС-1-3 салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Alt Energy" ЖШС (келісім бойынша)
2015 жыл
5 589
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
63.
Алматы облысы Еңбекшіқазақ ауданындағы Есік өзенінде жиынтық қуаты 4,8 МВт СЭС салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Энергия Әлемі" ЖШС (келісім бойынша)
2015 жыл
876
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
64.
Алматы облысының Сарқант ауданындағы Лепсі өзенінде қуаты 4,8 МВт СЭС-2 салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Аманат-А" ЖШС (келісім бойынша)
2015 жыл
1 029
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
65.
Алматы облысының Үлкен Алматы каналында жиынтық қуаты 12 МВт СЭС-1, 2 салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Қазгидротехэнерго" ЖШС (келісім бойынша)
2015 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
66.
Алматы облысының Еңбекшіқазақ ауданындағы Шелек өзенінде жиынтық қуаты 60,8 МВт СЭС 19-22 салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Қазгидротехэнерго" ЖШС (келісім бойынша)
2015 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
67.
Алматы облысы Райымбек ауданындағы Текес өзенінде қуаты 3,3 МВт Текес СЭС-2 салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "ҚазГидроКаскад" ЖШС (келісім бойынша)
2015 жыл

Строительство Верхне-Басканской ГЭС в Саркандском районе Алматинской области мощностью 4,35 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Alakol Power" (по согласованию)
2015 год
1 410
собственные и заемные средства инвестора
62.
Строительство Нижне-Басканской ГЭС – 1-3 в Саркандском районе Алматинской области мощностью
15 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Alt Energy" (по согласованию)
2015 год
5 589
собственные и заемные средства инвестора
63.
Строительство ГЭС на реке Иссык в Енбекшиказахском районе Алматинской области суммарной мощностью 4,8 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Энергия Әлемі" (по согласованию)
2015 год
876
собственные и заемные средства инвестора
64.
Строительство ГЭС 2 на реке Лепсы в Саркандском районе Алматинской области мощностью 4,8 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Аманат-А" (по согласованию)
2015 год
1 029
собственные и заемные средства инвестора
65.
Строительство ГЭС 1, 2 на Большом Алматинском канале Алматинской области суммарной мощностью 12 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Казгидротехэнерго" (по согласованию)
2015 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
66.
Строительство ГЭС 19-22 на реке Шелек в Енбекшиказахском районе Алматинской области суммарной мощностью 60,8 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Казгидротехэнерго" (по согласованию)
2015 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
67.
Строительство Текесской ГЭС 2 на р. Текесс в Райымбекском районе Алматинской области мощностью 3,3 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "КазГидроКаскад" (по согласованию)
2015 год

1 193,5
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
68.
Алматы облысы Сарқант ауданындағы Басқан өзенінде қуаты 4,35 МВт Жоғарғы Басқан СЭС-2 салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Baskan Power" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
1 317,5
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
69.
Алматы облысы Іле ауданындағы Іле өзенінде қуаты 33 МВт Кербұлақ СЭС-ін салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Samruk Green Energy" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл

1 193,5
собственные и заемные средства инвестора
68.
Строительство Верхне-Басканской ГЭС 2 на р. Баскан в Сарканском районе Алматинской области мощностью 4,35 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Baskan Power" (по согласованию)
2016 год
1 317,5
собственные и заемные средства инвестора
69.
Строительство Кербулакской ГЭС на р. Или в Илийском районе Алматинской области мощностью 33 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Samruk Green Energy" (по согласованию)
2016 год

10 850
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
70.
Алматы облысы Райымбек ауданындағы Текес өзенінде жиынтық қуаты 10,2 МВт Текес СЭС-1, 3 және 4 салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "ҚазГидроКаскад" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
3 394,5
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
71.
Алматы облысы Еңбекшіқазақ ауданындағы Шелек өзенінде жиынтық қуаты 33,1 МВт Бартоғай СЭС-27 және 28 салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Жарық Су ЛТД" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл

10 850
собственные и заемные средства инвестора
70.
Строительство Текесской ГЭС-1, 3 и 4 на реке Текесс в Райымбекском районе Алматинской области суммарной мощностью 10,2 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "КазГидроКаскад" (по согласованию)
2016 год
3 394,5
собственные и заемные средства инвестора
71.
Строительство Бартогайской ГЭС 27 и 28 на реке Шелек в Енбекшиказахском районе Алматинской области суммарной мощностью 33,1 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Жарык Су ЛТД" (по согласованию)
2016 год

11 036
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
72.
Алматы облысы Қаскелең су торабында жиынтық қуаты 25 МВт СЭС-1-5 каскадтарын салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Казэлектросетьстрой" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
9 720
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
73.
Алматы облысы Сарқант ауданындағы Басқан өзенінде қуаты 5,2 МВт Жоғарғы Басқан СЭС-3 салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Baskan Power" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл

11 036
собственные и заемные средства инвестора
72.
Строительство каскадов ГЭС-1-5 на Каскеленском водопроводе Алматинской области суммарной мощностью 25 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Казэлектросетьстрой" (по согласованию)
2016 год
9 720
собственные и заемные средства инвестора
73.
Строительство Верхне-Басканской ГЭС 3 на реке Баскан в Сарканском районе Алматинской области мощностью 5,2 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Baskan Power" (по согласованию)
2017 год

1 317,5
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
74.
Алматы облысы Еңбекшіқазақ ауданындағы Шелек өзенінде жиынтық қуаты 34,8 МВт Шелек СЭС-29 салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Қазгидротехэнерго" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл
10 865,5
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
75.
Алматы облысы Райымбек ауданындағы Текес өзенінде жиынтық қуаты 11,3 МВт Текес СЭС-5, 6, және 7 салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "ҚазГидроКаскад" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл

1 317,5
собственные и заемные средства инвестора
74.
Строительство Шелекской ГЭС-29 на реке Шелек в Енбекшиказахском районе Алматинской области суммарной мощностью 34,8 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Казгидротехэнерго" (по согласованию)
2017 год
10 865,5
собственные и заемные средства инвестора
75.
Строительство Текесской ГЭС-5, 6 и 7 на реке Текесс в Райымбекском районе Алматинской области суммарной мощностью 11,3 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "КазГидроКаскад" (по согласованию)
2017 год

3 766,5
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
76.
Алматы облысы Панфилов ауданындағы Өсек өзенінде қуаты 25,6 МВт Панфилов СЭС-1-4 салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Жарык Энерго" ұлттық энергетикалық компаниясы" ЖШС (келісім бойынша)
2018 жыл
7 750
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
77.
Шығыс Қазақстан облысы Зырян ауданындағы Тұрғысын өзенінде қуаты 24,9 МВт Тұрғысын СЭС-ін салу
пайдалануға беру
Шығыс Қазақстан облысының әкімі, "Тұрғысын-1" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл

3 766,5
собственные и заемные средства инвестора
76.
Строительство Панфиловской ГЭС 1-4 на реке Усек в Панфиловском районе Алматинской области суммарной мощностью 25,6 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Национальная энергетическая компания "Жарык Энерго" (по согласованию)
2018 год
7 750
собственные и заемные средства инвестора
77.
Строительство Тургусунской ГЭС на реке Тургусун в Зыряновском районе Восточно-Казахстанской области мощностью 24,9 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Восточно-Казахстанской области, ТОО "Тургусун-1" (по согласованию)
2016 год

7 719
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
78.
Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай және Зырян аудандарында қуаты 27,1 МВт СЭС салу
пайдалануға беру
Шығыс Қазақстан облысының әкімі, "EcoEnergy" ЖШС (келісім бойынша)
2018 жыл
10 119
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
79.
Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданындағы Қалжыр өзенінде қуаты 19 МВт СЭС салу
пайдалануға беру
Шығыс Қазақстан облысының әкімі, "Қалжыргидро" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
16 380
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
80.

7 719
собственные и заемные средства инвестора
78.
Строительство ГЭС в Катон-Карагайском и Зыряновском районах Восточно-Казахстанской области мощностью 27,1 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Восточно-Казахстанской области, ТОО "EcoEnergy" (по согласованию)
2018 год
10 119
собственные и заемные средства инвестора
79.
Строительство ГЭС на реке Калжир в Курчумском районе Восточно-Казахстанской области мощностью 19 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Восточно-Казахстанской области, ТОО "Калжыргидро" (по согласованию)
2016 год
16 380
собственные и заемные средства инвестора
80.

Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласындағы Кедровка өзенінде қуаты 24,8 МВт СЭС салу
пайдалануға беру
Шығыс Қазақстан облысының әкімі, "ЛИК" компания тобы" АҚ (келісім бойынша)
2018 жыл
3 570
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
81.
Шығыс Қазақстан облысы Зырян ауданында қуаты 25,4 МВт СЭС салу
пайдалануға беру
Шығыс Қазақстан облысының әкімі, "EcoEnergy" ЖШС (келісім бойынша)
2019 жыл
10 628
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
82.
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданындағы Аблакет өзенінде қуаты 3 МВт СЭС салу
пайдалануға беру
Шығыс Қазақстан облысының әкімі, "АлтайЭнергоСтрой" ЖШС (келісім бойынша)
2018 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
83.
Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданындағы Күршім өзенінде қуаты 3 МВт СЭС салу
пайдалануға беру
Шығыс Қазақстан облысының әкімі, "АлтайЭнергоСтрой" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
84.
Жамбыл облысының Т. Рысқұлов ауданында қуаты 2,1 МВт Қарақыстақ СЭС-ін салу
пайдалануға беру
Жамбыл облысының әкімі, "ЭнергоСтрой Проект" ЖШС (келісім бойынша)
2013 жыл

Строительство ГЭС на реке Кедровка в г. Риддер Восточно-Казахстанской области мощностью 24,8 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Восточно-Казахстанской области, АО "Группа компаний "ЛИК" (по согласованию)
2018 год
3 570
собственные и заемные средства инвестора
81.
Строительство ГЭС в Зыряновском районе Восточно-Казахстанской области мощностью 25,4 МВт
ввод в эксплуатацию
аким т Восточно-Казахстанской области, ТОО "EcoEnergy" (по согласованию)
2019 год
10 628
собственные и заемные средства инвестора
82.
Строительство ГЭС в Уланском районе на реке Аблакетка Восточно-Казахстанской области мощностью 3 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Восточно-Казахстанской области, ТОО "АлтайЭнергоСтрой" (по согласованию)
2018 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
83.
Строительство ГЭС в Курчумском районе на реке Курчум Восточно-Казахстанской области мощностью 3 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Восточно-Казахстанской области, ТОО "АлтайЭнергоСтрой" (по согласованию)
2016 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
84.
Строительство Каракыстакской ГЭС в Т. Рыскуловском районе Жамбылской области мощностью 2,1 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Жамбылской области, ТОО "Энерго Строй Проект" (по согласованию)
2013 год

1 018
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
85.
Жамбыл облысының Шу ауданында қуаты 9,2 МВт Тасөткел СЭС-ін салу
пайдалануға беру
Жамбыл облысының әкімі, "A&T-Энерго" ЖШС (келісім бойынша)
2013 жыл
1 050
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
86.
Жамбыл облысының Мерке ауданында қуаты 18 МВт Мерке СЭС-ін каскадын салу
пайдалануға беру
Жамбыл облысының әкімі, "Тараз грипауэр дженко" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл

1018
собственные и заемные средства инвестора
85.
Строительство Тас-Откельской ГЭС в Шуском районе Жамбылской области мощностью 9,2 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Жамбылской области, ТОО "A&T-Энерго" (по согласованию)
2013 год
1 050
собственные и заемные средства инвестора
86.
Строительство каскада Меркенских ГЭС мощностью 18 МВт в Меркенском районе Жамбылской области
ввод в эксплуатацию
аким Жамбылской области, ТОО "Таразгринпауэр дженко" (по согласованию)
2016 год

7 391
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
87.
Оңтүстік Қазақстан облысы Төле би ауданында қуаты 10 МВт "Ақсу" СЭС-ін салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Discovery-Energy" ЖШС (келісім бойынша)
2014 жыл
6 820
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
88.
Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам ауданында қуаты 2,5 МВт "Манкент" СЭС-ін салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Аксу-Энерго" ЖШС (келісім бойынша)
2014 жыл

7 391
собственные и заемные средства инвестора
87.
Строительство ГЭС "Аксу" в Толебийском районе Южно-Казахстанской области мощностью 10 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Discovery-Energy" (по согласованию)
2014 год
6 820
собственные и заемные средства инвестора
88.
Строительство ГЭС "Манкент" в Сайрамском районе Южно-Казахстанской области мощностью 2,5 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Аксу-Энерго" (по согласованию)
2014 год

745
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
89.
Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы ауданында қуаты 0,5 МВт СЭС салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Әділхан" шаруа қожалығы (келісім бойынша)
2014 жыл
100
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
90.
Оңтүстік Қазақстан облысының Сарыағаш ауданындағы Келес өзенінде қуаты 2 МВт "Рысжан" СЭС-ін салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Келесгидрострой" ЖШС (келісім бойынша)
2015 жыл
193
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
91.
Оңтүстік Қазақстан облысының Сарыағаш ауданындағы Келес өзенінде қуаты 3 МВт "Азамат" СЭС-ін салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Келесгидрострой" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
315
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
92.
Оңтүстік Қазақстан облысының Сарыағаш ауданындағы Келес өзенінде қуаты 2 МВт "Дархан" СЭС-ін салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Келесгидрострой" ЖШС (келісім бойынша)
2015 жыл
200
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
93.
Оңтүстік Қазақстан облысының Сарыағаш ауданындағы Келес өзенінде қуаты 3 МВт "Шанышқалы" СЭС-ін салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Келесгидрострой" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
94.
Оңтүстік Қазақстан облысының Сарыағаш ауданындағы Келес өзенінде қуаты 1,8 МВт "Мамыт" СЭС-ін салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Келесгидрострой" ЖШС (келісім бойынша)
2018 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
95.
Оңтүстік Қазақстан облысының Сарыағаш ауданындағы Келес өзенінде қуаты 1,5 МВт "Қият" СЭС-ін салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Келесгидрострой" ЖШС (келісім бойынша)
2019 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
96.
Оңтүстік Қазақстан облысының Түлкібас ауданында қуаты 3 МВт "Келте-Машат" СЭС-ін салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Seikhun" ЖШС (келісім бойынша)
2019 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
97.
Оңтүстік Қазақстан облысының Түлкібас ауданында қуаты 6 МВт "Сайрам-су" СЭС-ін салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Seikhun" ЖШС (келісім бойынша)
2019 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
98.
Алматы облысының Қапшағай қаласында қуаты 2 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Samruk Green Energy" ЖШС (келісім бойынша)
2014 жыл

745
собственные и заемные средства инвестора
89.
Строительство ГЭС в Ордабасинском районе Южно-Казахстанской области мощностью 0,5 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, крестьянское хозяйство "Әділхан" (по согласованию)
2014 год
100
собственные и заемные средства инвестора
90.
Строительство ГЭС "Рысжан" на реке Келес в Сарыагашском районе Южно-Казахстанской области мощностью 2 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Келесгидрострой" (по согласованию)
2015 год
193
собственные и заемные средства инвестора
91.
Строительство ГЭС "Азамат" на реке Келес в Сарыагашском районе Южно-Казахстанской области мощностью 3 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Келесгидрострой" (по согласованию)
2016 год
315
собственные и заемные средства инвестора
92.
Строительство ГЭС "Дархан" на реке Келес в Сарыагашском районе Южно-Казахстанской области мощностью 2 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Келесгидрострой" (по согласованию)
2015 год
200
собственные и заемные средства инвестора
93.
Строительство ГЭС "Шанышкалы" на реке Келес в Сарыагашском районе Южно-Казахстанской области мощностью 3 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Келесгидрострой" (по согласованию)
2017 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
94.
Строительство ГЭС "Мамыт" на реке Келес в Сарыагашском районе Южно-Казахстанской области мощностью 1,8 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Келесгидрострой" (по согласованию)
2018 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
95.
Строительство ГЭС "Кият" на реке Келес в Сарыагашском районе Южно-Казахстанской области мощностью 1,5 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Келесгидрострой" (по согласованию)
2019 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
96.
Строительство ГЭС "Келте-Машат" в Тюлкибасском районе Южно-Казахстанской области мощностью 3 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Seikhun" (по согласованию)
2019 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
97.
Строительство ГЭС "Сайрам-су" в Тюлкибасском районе Южно-Казахстанской области мощностью 6 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Seikhun" (по согласованию)
2019 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
98.
Строительство СЭС в г. Капшагай Алматинской области мощностью 2 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Samruk Green Energy" (по согласованию)
2014 год

1 700
инвестордың меншікті қаражаты
99.
Алматы облысының Қапшағай ауданында қуаты 5 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "КҮН ҚУАТЫ" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті қаражаты
100
Алматы облысының Қапшағай қаласында қуаты 80 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "SE WS SOLAR KAZAKHSTAN" ЖШС (келісім бойынша)
2018 жыл
33 000
инвестордың меншікті қаражаты
101
Алматы облысы Жамбыл ауданындағы Қазыбек ауылында қуаты 25 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Промондис Казахстан" ЖШС (келісім бойынша), "Жетісу" ӘКК" ҰК" АҚ (келісім бойынша)
2015 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
102
Алматы облысы Талғар ауданындағы Қайрат ауылында қуаты 5 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Zhetisu Solar Power" ЖШС, "Жетысу" ӘКК" ҰК" АҚ (келісім бойынша)
2015 жыл
4 620
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
103
Алматы облысы Ұйғыр ауданында қуаты 5 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Энергия Әлемі" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
4 320
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
104
Атырау облысында қуаты 35 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Атырау облысының әкімі, "Solar Құрылыс" ЖШС (келісім бойынша)
2015 жыл
12 950
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
105
Атырау облысында қуаты 10 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Атырау облысының әкімі, "Экопротек- Кульсары" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
106
Жамбыл облысы Жамбыл ауданында қуаты 24 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Жамбыл облысының әкімі, "Aquila Solar" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
9 250
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
107
Жамбыл облысы Қордай ауданындағы қуаты 0,5 МВт қолданыстағы "Отар" КЭС-ін 7 МВт-қа дейін жаңғырту және салу
пайдалануға беру
Жамбыл облысының әкімі, "ҚазЭкоВатт" ЖШС (келісім бойынша)
2015 жыл
2 002
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
108
Жамбыл облысы Шу ауданында қуаты 10 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Жамбыл облысының әкімі, "A&T-энерго" Компаниясы" ЖШС (келісім бойынша)
2015 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты

1 700
собственные средства инвестора
99
Строительство СЭС в Капшагайском районе Алматинской области мощностью 5 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "КҮН ҚУАТЫ" (по согласованию)
2016 год
в процессе разработки и анализа
собственные средства инвестора
100
Строительство СЭС в г. Капшагай Алматинской области мощностью 80 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "SE WS SOLAR KAZAKHSTAN" (по согласованию)
2018 год
33 000
собственные средства инвестора
101
Строительство СЭС в с. Казыбек Жамбылского района Алматинской области мощностью 25 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Промондис Казахстан" (по согласованию), АО "НК "СПК "Жетысу" (по согласованию)
2015 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
102
Строительство СЭС в с. Кайрат Талгарского района Алматинской области мощностью 5 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Zhetisu Solar Power", АО "НК "СПК "Жетысу" (по согласованию)
2015 год
4 620
собственные и заемные средства инвестора
103
Строительство СЭС в Уйгурском районе Алматинской области мощностью 5 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Энергия Әлемі" (по согласованию)
2016 год
4 320
собственные и заемные средства инвестора
104
Строительство СЭС в Атырауской области мощностью 35 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Атырауской области, ТОО "Solar Құрылыс" (по согласованию)
2015
12 740
собственные и заемные средства инвестора
105
Строительство СЭС в Атырауской области мощностью 10 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Атырауской области, ТОО "Экопротек- Кульсары" (по согласованию)
2016 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
106
Строительство СЭС в Жамбылском районе Жамбылской области мощностью 24 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Жамбылской области, ТОО "Aquila Solar" (по согласованию)
2016 год
9 250
собственные и заемные средства инвестора
107
Строительство и расширение существующей СЭС "Отар" мощностью 0,5 МВт в Кордайском районе Жамбылской области до 7 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Жамбылской области, ТОО "КазЭкоВатт" (по согласованию)
2015 год
2 002
собственные и заемные средства инвестора
108
Строительство СЭС в Шуском районе Жамбылской области мощностью 10 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Жамбылской области, ТОО "Компания A&T-энерго" (по согласованию)
2015 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора

109
Жамбыл облысы Шу ауданында қуаты 50 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Жамбыл облысының әкімі, "Sun Solutions Kazakhstan" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл
18 000
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
110
Жамбыл облысында қуаты 100 МВт Тараз КЭС-ін салу
пайдалануға беру
Жамбыл облысының әкімі, "Cogenhan" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл
20 000
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
111
Жамбыл облысы Жуалы ауданында қуаты 50 МВт "Бурное" КЭС-ін салу
пайдалануға беру
Жамбыл облысының әкімі, "Самұрық-Қазына Инвест" ЖШС (келісім бойынша), United Green компаниясы (келісім бойынша), "Тараз" ӘКК" ҰК" АҚ (келісім бойынша)
2015 жыл
23 650
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
112
Қарағанды облысы Ақтоғай ауданындағы Гүлшат ауылында қуаты 40 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Қарағанды облысының әкімі, "КПМ-Дельта" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
15 000
жеке инвестиция
113
Қызылорда облысында қуаты 50 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Қызылорда облысының әкімі, "Самұрық-Қазына Инвест" ЖШС (келісім бойынша), "Қызылорда" ӘКК (келісім бойынша)
2016 жыл
20 905
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
114
Қызылорда облысы Жалағаш ауданында қуаты 30 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Қызылорда облысының әкімі, "Номад Солар" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
115
Маңғыстау облысы Ақтау қаласында қуаты 5 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Маңғыстау облысының әкімі, "Бест-Групп НС" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
4 620
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
116
Маңғыстау облысы Ақтау қаласында қуаты 2 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Маңғыстау облысының әкімі, "Group Independent" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
117
Маңғыстау облысы Түпқараған ауданында қуаты 50 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Маңғыстау облысының әкімі, "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ (келісім бойынша), "Pataki-Cahill Group" (келісім бойынша)
2018 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты

109
Строительство СЭС мощностью 50 МВт в Шуском районе Жамбылской области
ввод в эксплуатацию
аким Жамбылской области, ТОО "Sun Solutions Kazakhstan" (по согласованию)
2017 год
18 000
собственные и заемные средства инвестора
110
Строительство СЭС Тараз Жамбылской области мощностью 100 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Жамбылской области, ТОО "Cogenhan" (по согласованию)
2017 год
20 000
собственные и заемные средства инвестора
111
Строительство СЭС "Бурное" мощностью 50 МВт в Жуалынском районе Жамбылской области
ввод в эксплуатацию
аким Жамбылской области, ТОО "Самрук-Казына Инвест" (по согласованию), компания United Green (по согласованию), АО "НК СПК "Тараз" (по согласованию)
2015 год
23 650
собственные и заемные средства инвестора
112
Строительство СЭС в районе поселка Гульшат Актогайского района Карагандинской области мощностью 40 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Карагандинской области, ТОО "КПМ-Дельта" (по согласованию)
2016 год
15 000
частные инвестиции
113
Строительство СЭС в Кызылординской области мощностью 50 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Кызылординской области, ТОО "Самрук-Казына Инвест" (по согласованию), СПК "Кызыл-Орда" (по согласованию)
2016 год
20 905
собственные и заемные средства инвестора
114
Строительство СЭС в Жалагашском районе Кызылординской области мощностью 30 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Кызылординской области, ТОО "Номад Солар" (по согласованию)
2017 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
115
Строительство СЭС в г. Актау Мангистауской области мощностью 5 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Мангистауской области, ТОО "Бест-Групп НС" (по согласованию)
2016 год
4 620
собственные и заемные средства инвестора
116
Строительство СЭС в г. Актау Мангистауской области мощностью 2 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Мангистауской области, ТОО "Group Independent" (по согласованию)
2016 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
117
Строительство СЭС в Тупкараганском районе Мангистауской области мощностью 50 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Мангистауской области, АО "НК "СПК "Каспий" (по согласованию), "Pataki-Cahill Group" (по согласованию)
2018 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора

118
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласында қуаты 1 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Аксу-Энерго" ЖШС (келісім бойынша)
2014 жыл
1 200
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
119
Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы ауданының Бадам ауылы маңында қуаты 15 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Arman-engineering" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
9 000
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты

118
Строительство СЭС в г. Шымкент Южно-Казахстанской области мощностью 1 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Аксу-Энерго" (по согласованию)
2014 год
1 200
собственные и заемные средства инвестора
119
Строительство СЭС в районе поселка Бадам, Ордабасинского района Южно-Казахстанской области мощностью 15 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Arman Еngineering" (по согласованию)
2016 год
9 000
собственные и заемные средства инвестора

120
Оңтүстік Қазақстан облысы Жұлдыз ауылының маңында қуаты 28 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Arman-engineering" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
11 000
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
121
Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек ауданында қуаты 10 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Промондис-Казахстан" ЖШС (келісім бойынша)
2015 жыл
4 500
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты

120
Строительство СЭС в районе поселка Жулдыз Южно-Казахстанской области мощностью 28 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Arman Еngineering" (по согласованию)
2016 год
11 000
собственные и заемные средства инвестора
121
Строительство СЭС в Байдибекском районе Южно-Казахстанской области мощностью 10 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Промондис Казахстан" (по согласованию)
2015 год
4 500
собственные и заемные средства инвестора

122
Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам ауданында қуаты 30 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Промондис-Казахстан" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
14 000
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
123
Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар ауданында қуаты 20 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Промондис-Казахстан" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
9 000
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
124
Оңтүстік Қазақстан облысы Төле би ауданында қуаты 10 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "ДСТО Солар" ЖШС (келісім бойынша)
2015 жыл
4 500
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
125
Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар ауданында қуаты 15 МВт КЭС салу
пайдалануға беру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі, "Промондис-Казахстан" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл
7 250
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
126
Ақмола облысы Көкшетау қаласында биомасса негізінде қуаты 10 МВт комбинирленген электр және жылу энергиясын өндіретін станция салу
пайдалануға беру
Ақмола облысының әкімі, "Samruk Green Energy" ЖШС (келісім бойынша)
2017 жыл
әзірлеу және талдау процесінде
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
127
Алматы облысы Еңбекшіқазақ ауданында қуаты 50 кВт биоэлектр станциясын салу
пайдалануға беру
Алматы облысының әкімі, "Энергия Әлемі" ЖШС (келісім бойынша)
2014 жыл
3, 85
инвестордың меншікті және қарыз қаражаты
128
Жамбыл облысында қуаты 5 МВт ТҚҚ-дан шығатын газды кәдеге жарату жобасы
пайдалануға беру
Жамбыл облысының әкімі, "Recowaste" ЖШС (келісім бойынша)
2016 жыл
4 163
жеке инвестиция
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
ҚОСРМ – Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
БАА – Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі
БҚА – Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі(Монополияға қарсы агенттік)
ҒЗИ – ғылыми зерттеу институты
РМК – Республикалық мемлекеттік кәсіпорын
ӘКК – әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы
АҚ – акционерлік қоғам
ЖШС – жауапкершілігі шектеулі серіптестік
ЖЭК – жаңартылатын энергия көздері
ЖЭС – жел электр станциясы
СЭС – су электр станциясы
КЭС – күн электр станциясы

122
Строительство СЭС в Сайрамском районе Южно-Казахстанской области мощностью 30 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Промондис Казахстан" (по согласованию)
2016 год
14 000
собственные и заемные средства инвестора
123
Строительство СЭС в Отрарском районе Южно-Казахстанской области мощностью 20 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Промондис Казахстан" (по согласованию)
2016 год
9 000
собственные и заемные средства инвестора
124
Строительство СЭС в Толебийском районе Южно-Казахстанской области мощностью 10 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "ДСТО Solar" (по согласованию)
2015 год
4 500
собственные и заемные средства инвестора
125
Строительство СЭС в Отрарском районе Южно-Казахстанской области мощностью 15 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Южно-Казахстанской области, ТОО "Промондис Казахстан" (по согласованию)
2017 год
7 250
собственные и заемные средства инвестора
126
Строительство станции комбинированного производства электрической и тепловой энергии на основе биомассы в г. Кокшетау Акмолинской области мощностью 10 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Акмолинской области, ТОО "Samruk Green Energy" (по согласованию)
2017 год
в процессе разработки и анализа
собственные и заемные средства инвестора
127
Строительство биоэлектростанции в Енбекшиказахском районе Алматинской области мощностью 50 кВт
ввод в эксплуатацию
аким Алматинской области, ТОО "Энергия Әлемі" (по согласованию)
2014 год
3, 85
собственные и заемные средства инвестора
128
Проект по утилизации газа от ТБО в Жамбылской области мощностью 5 МВт
ввод в эксплуатацию
аким Жамбылской области ТОО "Recowaste" (по согласованию)
2016 год
4 163
частные инвестиции
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МОСВР – Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
АСИ – Агентство Республики Казахстан по связи и информации
АЗК – Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции
НИИ – научно-исследовательский институт
РГП – Республиканское государственное предприятие
СПК - социально-предпринимательская корпорация
АО – акционерное общество
ТОО – товарищество с ограниченной ответственностью
ВИЭ – возобновляемые источники энергии
ВЭС – ветроэлектростанция
ГЭС – гидроэлектростанция
СЭС – солнечноэлектростанция