Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 және "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" 2012 жылғы 8 қазандағы № 1271 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 6 наурыздағы № 222 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 22 мамырдағы № 533 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 22.05.2014 № 533 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2) «Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 қазандағы № 1271 қаулысында:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген «Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген «Жобаларға, өнімге, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3) көрсетілген қаулымен бекітілген «Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 222 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 қазандағы
№ 1271 қаулысымен
бекітілген
«Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау
объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және
гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру» мемлекеттік қызметін Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, Министрліктер үйі, № 5 кіреберіс мекенжайы бойынша орналасқан, тел. 8 (7172) 74-30-66 Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (бұдан әрі – Комитет) және осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша орналасқан оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті органдар) көрсетеді, сондай-ақ «электронды үкіметтің»: www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.

О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и от 8 октября 2012 года № 1271 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2013 года № 222. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2014 года № 533
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 22.05.2014 № 533 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования);
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 8 октября 2012 года № 1271 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения»:
1) стандарт государственной услуги «Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) стандарт государственной услуги «Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, продукцию, работы и услуги», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) стандарт государственной услуги «Присвоение учетных номеров объектам производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 222
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 октября 2012 года № 1271
Стандарт государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о
соответствии (несоответствии) объекта государственного
санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым
актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия
населения и гигиеническим нормативам» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам» оказывается Комитетом государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), расположенным по адресу: город Астана, ул. Орынбор, 8, Дом министерств, подъезд № 5, тел. (7172) 74-30-66, и его территориальными подразделениями (далее – уполномоченные органы), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 7-бабы 1-тармағының 45) тармақшасы, 62-бабының 8-тармағы, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы және «Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 2 қарашадағы № 640 бұйрығы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) уәкілетті органдардың www.mz.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті органдардың үй-жайларындағы стенділер мен ақпарат тақталарында;
3) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат саll–орталығының (1414) телефоны арқылы да ұсынылуы мүмкін.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны ресми бланкіде беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасымалдағыштағы не уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) Кодекстің 62-бабының 8-тармағында және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 8 тамыздағы № 561 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын объектілер мен өнімдердің тізбесінде көрсетілген объектілерге көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) уәкілетті органдарға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәтінен бастап 15 жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
2) құжаттарды тапсыру үшін бір адамға кезекте күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 30 минуттан (отыз минут) аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алу кезінде уақыт 30 минуттан (отыз минут) аспайды;
4) порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәтінен бастап 15 жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органдарда «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетілусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады;

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 45) пункта 1 статьи 7, пункта 8 статьи 62 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения» (далее – Кодекс), статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» и приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 ноября 2009 года № 640 «Об утверждении Правил проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченных органов: www.mz.gov.kz;
2) в помещениях уполномоченных органов на стендах и информационных досках;
3) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону саll-центра: (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на официальном бланке либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе либо в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – потребитель) на объекты, указанные в пункте 8 статьи 62 Кодекса и перечне объектов и продукции, подлежащих государственному санитарно-эпидемиологическому надзору, утвержденном приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 561.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в уполномоченные органы государственная услуга оказывается в течение 15 рабочих дней с момента подачи потребителем документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи документов составляет не более 30 минут (тридцать минут) на одного человека;
3) максимально допустимое время при получении государственной услуги составляет не более 30 минут (тридцать минут);
4) при обращении на портал государственная услуга оказывается в течение 15 рабочих дней с момента подачи потребителем документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) в уполномоченных органах предоставляется ежедневно в рабочие дни, с 9.00 часов до 18.30, за исключением выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан», с перерывом на обед с 13.00 до 14.30.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) порталда – тәулік бойы.
10. Уәкілетті органдарда мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған орындар, қауіпсіздік талаптарына жауап беретін үй-жайлар, күту және құжаттарды толтыру орындары болады, физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдарға жағдайлар жасалған. Осы орындар қажетті құжаттар тізбесі және оларды толтыру үлгілері, нормативтік құқықтық актілердің үзінділері (үзінді көшірмелері) бар стенділермен жабдықталған.
Порталда мемлекеттік тұтынушының «жеке кабинетінде» ұсынылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды:
уәкілетті органдарда:
1) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтінішті;
2) заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті немесе анықтаманы;
3) жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатты;
4) тұтынушының өкілі жүгінген кезде – уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжатты және өкілдікке өкілеттікті куәландыратын құжатты;
5) дара кәсіпкер үшін – дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті;
6) объектінің нысаналы мақсатын және меншік құқығын немесе оны пайдалануға және/немесе иелік етуге жол беретін өзге де құқықты растайтын құжаттарды;
7) зертханалық зерттеулер хаттамаларының көшірмелерін ұсынады.
Жеке басын куәландыратын құжаттарды, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті немесе анықтаманы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті, объектінің нысаналы мақсатын және оған меншік/иелік ету құқығын растайтын құжаттарды ұсыну портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден оларда қамтылған ақпаратты уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алу мүмкіндігі болған кезде талап етілмейді.
Порталда:
1) ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды;
2) заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті немесе анықтаманы;
3) жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатты;
4) тұтынушының өкілі жүгінген кезде – уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжатты және өкілдікке өкілеттікті куәландыратын құжатты;
5) дара кәсіпкер үшін – дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті;
6) объектінің нысаналы мақсатын және меншік құқығын немесе оны пайдалануға және/немесе иелік етуге жол беретін өзге де құқықты растайтын құжаттарды;

2) на портале – круглосуточно.
10. В уполномоченных органах имеются места для предоставления государственной услуги, отвечающие требованиям безопасности помещений, места ожидания и заполнения документов, имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями. Данные места оснащены стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
На портале государственная услуга предоставляется в «личном кабинете» потребителя.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребителем предоставляются следующие документы:
в уполномоченных органах:
1) заявление установленной формы согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) свидетельство или справка о государственной регистрации юридического лица – для юридического лица;
3) документ, удостоверяющий личность, – для физического лица;
4) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство, – при обращении представителя потребителя;
5) свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
6) документы, подтверждающие целевое назначение и право собственности или иное право, допускающее пользование и/или распоряжение объектом;
7) копии протоколов лабораторных исследований.
Представление документов, удостоверяющих личность, свидетельства или справки о государственной регистрации юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, документов, подтверждающих целевое назначение и право собственности/распоряжения объектом, не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
На портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП;
2) свидетельство или справка о государственной регистрации юридического лица – для юридического лица;
3) документ, удостоверяющий личность – для физического лица;
4) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство, – при обращении представителя потребителя;
5) свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
6) документы, подтверждающие целевое назначение и право собственности или иное право, допускающее пользование и/или распоряжение объектом;

7) зертханалық зерттеулер хаттамаларын ұсынады – электрондық (сканерленген) көшірмелер түрінде электрондық сұрау салуға тіркеледі.
Жеке басын куәландыратын құжаттарды, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті немесе анықтаманы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті, объектінің нысаналы мақсатын және оған меншік/иелік ету құқығын растайтын құжаттарды ұсыну портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден оларда қамтылған ақпаратты уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электронды құжаттар нысанында алу мүмкіндігі болған кезде талап етілмейді.
12. Мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініштің нысанын осы стандартқа 1-қосымшада немесе www.mz.gov.kz интернет-ресурстарында көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органдардың уәкілетті лауазымды адамынан алуға болады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық құжат нысанында сұрау салу толтырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштің толтырылған нысанын және қажетті құжаттарды тұтынушы байланыс деректері www.mz.gov.kz интернет-ресурсында және осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органдардың кеңсесіне тапсырады.
Порталда электрондық сұрау салуды жіберу тұтынушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу мемлекеттік қызмет көрсететін уәкілетті органдарға автоматты түрде жіберіледі.
14. Уәкілетті органның кеңсесі арқылы құжаттарды қабылдаған кезде тұтынушыға мыналар:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылдау күні;
2) сұратылатын мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттар саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде тұтынушының «жеке кабинетіне» тұтынушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі тұтынушыға:
1) уәкілетті органдарда – тікелей өтініш берген адамға немесе оның ресми сенімді адамына (өкіліне) ұсынылады, ол туралы тиісті жазба жасалады немесе объектінің заңды мекенжайына поштамен жіберіледі;
2) порталда – тұтынушының «жеке кабинетінде» ұсынылады.
16. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы үшін мыналар негіз болып табылады:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық ұсынбау;

7) протоколы лабораторных исследований – в виде электронной (сканированной) копии прикрепляются к электронному запросу.
Представление документов, удостоверяющих личность, свидетельства или справки о государственной регистрации юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, документов, подтверждающих целевое назначение и право собственности/распоряжения объектом, не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
12. Форму заявления для получения государственной услуги можно получить у уполномоченного должностного лица уполномоченных органов по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, или на интернет-ресурсе: www.mz.gov.kz.
Для получения государственной услуги через портал заполняется запрос в форме электронного документа.
13. Заполненная форма заявления и необходимые документы для получения государственной услуги представляются потребителем в канцелярию уполномоченных органов, контактные данные которых указаны на интернет-ресурсе: www.mz.gov.kz и приложении 1 к настоящему стандарту.
На портале отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» потребителя. Запрос автоматически направляется уполномоченным органам, оказывающим государственную услугу.
14. При приеме документов через канцелярию уполномоченного органа потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника, принявшего заявление на оформление документов.
При обращении через портал потребителю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения потребителем результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги потребителю предоставляется:
1) в уполномоченных органах – непосредственно заявившему лицу или его официально доверенному лицу (представителю), о чем составляется соответствующая расписка или высылается почтой на юридический адрес объекта;
2) на портале – в «личном кабинете» потребителя.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги уполномоченным органом являются:
1) представление неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;

2) егер өтініште көрсетілген объект санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісі болып табылмаса;
3) «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздер.
Уәкілетті органдар құжаттар тапсырылған сәтінен бастап бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде мемлекеттік қызметті тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себебі туралы жазбаша хабарлайды.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушы «жеке кабинетінен» алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органдардың мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды адамдары өз қызметінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) кішіпейіл болу, өзінің лауазымдық жағдайын баса көрсетпеу және оны пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға салуға жол бермеу, белгіленген мерзімде олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
4) мемлекеттік қызметті тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін уәкілетті органдардың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Байланыс деректері осы стандартқа 1-қосымшада немесе www.mz.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген уәкілетті органдардың уәкілетті лауазымды адамы әрекетке (әрекетсіздікке) шағымдану тәртібін түсіндіреді және шағым дайындауға жәрдем көрсетеді.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты сондай-ақ саll-орталығының (1414) телефоны арқылы да алуға болады.
21. Лауазымды адам көрсеткен мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым жоғары тұрған уәкілетті органның басшысының атына демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін беріледі. Уәкілетті органдар басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада немесе www.mz.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
22. Уәкілетті органдардың қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда, шағым тиісті уәкілетті орган басшысының атына демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін беріледі. Уәкілетті органдар басшыларының байланыс деректері осы стандартқа 1-қосымшада немесе www.mz.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.

2) если указанный в заявлении объект не является объектом санитарно-эпидемиологического надзора;
3) основания, предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
Уполномоченные органы письменно информируют потребителя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий пяти рабочих дней с момента подачи документов.
На портале мотивированный ответ об отказе в представлении государственной услуги потребитель получает в «личном кабинете».
3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица уполномоченных органов, оказывающих государственную услугу, руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) обеспечивать сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителю государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченных органов, оказывающих государственную услугу, ежегодно утверждаются приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Уполномоченное должностное лицо уполномоченных органов, контактные данные которого указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, или на интернет-ресурсе www.mz.gov.kz, разъясняет порядок обжалования действий (бездействия) и оказывает содействие в подготовке жалобы.
Информацию о порядке обжалования также можно получить по телефону сall-центра (1414).
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги должностным лицом, жалоба подается на имя руководителя вышестоящих уполномоченных органов в рабочие дни с 09.00  до 18.30, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту или на интернет-ресурсе www.mz.gov.kz.
22. В случае некорректного обслуживания сотрудником уполномоченных органов, жалоба подается на имя руководителя соответствующего уполномоченного органа, в рабочие дни с 09.00 до 18.30 , за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30. Контактные данные руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту или на интернет-ресурсе www.mz.gov.kz.

23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым жазбаша еркін нысанда пошта арқылы не байланыс деректері осы стандартқа 1-қосымшада немесе www.mz.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген уәкілетті органдардың кеңсесіне қолма-қол беріледі.
25. Қабылданған шағым байланыс деректері осы стандартқа 1-қосымшада немесе www.mz.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген уәкілетті органдардың кеңсесіндегі жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу журналында тіркеледі.
Мемлекеттік қызметті тұтынушыға шағымының қабылданғанын растау үшін осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша талон беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде электрондық өтінішті жібергеннен кейін тұтынушыға «жеке кабинетінен» уәкілетті органдарда өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отыратын өтініш туралы ақпаратқа (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Шағымды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижелері мемлекеттік қызметті тұтынушыға жазбаша түрде пошта арқылы не порталдағы «жеке кабинетіне» не шағымда көрсетілген электрондық мекенжайға жіберіледі.
26. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі туралы қосымша ақпаратты деректері осы стандартқа 1-қосымшада немесе www.mz.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген уәкілетті органдардың кеңсесінен алуға болады.
«Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық
қадағалау объектісінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы
саласындағы нормативтік құқықтық актілерге
және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
(сәйкес еместігі) туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау
объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және
гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруді жүзеге асыратын
Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің байланыс
деректері
Р/с
Атауы
Орналасқан жері
1
2
3
1
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті» ММ
010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, Министрліктер үйі, № 5 кіреберіс, тел. 8 (7172) 743066;
kgsen@mz.gov.kz
2
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті» ММ
010000, Астана қаласы, «Сарыарқа» ауданы, Желтоқсан көшесі, 46, тел. 8-7172-317139;
dgsn_astana@mail.ru
3
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті» ММ
050002, Алматы қаласы, Жібек жолы көшесі, 5, тел. 8-727-382-35-15;
gorseu_almaty@mail.ru
4
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті» ММ
020000, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Кенесары көшесі, 14а, тел. 8-7162-26-55-36;
akmolaugsn@rambler.ru
5
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті» ММ
030012, Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Саңқыбай батыр даңғылы, 1, тел. 8-7132-55-77-29;
aktubses@inbox.ru
6
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті» ММ
040000, Алматы облысы, Талдықорған қаласы, Сланов көшесі, 85-А, тел. 8-7282-21-05-60;
almobldkgsen@mail.online.kz
7
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті» ММ
060007, Атырау қаласы, Гурьев көшесі, 7А, тел. 8-7122-35-40-39;
atyrses@mail.ru
8
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
070002, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Тәуелсіздік даңғылы (Независимости) 17, тел. 8-7232-76-59-87;
ses_vko@mail.ru
9
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті» ММ
080012, Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Әйтеке би көшесі, 13, тел. 8-7262-45-08-83;
zhambyldgsen@mail.ru
10
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
090001, Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Д. Нұрпейісова көшесі, 19, тел. 8-7112-51-27-66;
zko_dgsen@mail.online.kz
11
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті» ММ
100000, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Әлиханов көшесі, 2, тел. 8-7212-41-14-53;
karseu@mail.ru
12
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті» ММ
110000, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Әл-Фараби даңғылы, 113, тел. 8-7142-54-36-50;
kostdgsen@krcc.kz
13
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті» ММ
120008, Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы, Чайковский көшесі, 10, тел. 8(7242)237220; 23-81-46;
kyzses@mail.ru
14
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті» ММ
130000, Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, 3 «В» шағын ауданы, 46, тел. 8-7292-50-19-09;
dgsen-aktau@topmail.kz
15
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті» ММ
140002, Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Торайғыров көшесі, 70/2, тел. 8-7182-55-18-82;
pav_dgsen@rambler.ru
16
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
150009, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Бейбітшілік көшесі, 236, тел. 8-7152-52-14-37;

23. В случае несогласия с результатом оказанной государственной услуги, потребитель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба подается в письменной произвольной форме по почте либо нарочно в канцелярию уполномоченных органов, контактные данные которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту или на интернет-ресурсе: www.mz.gov.kz.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале регистрации обращений физических и юридических лиц в канцелярии уполномоченных органов, контактные данные которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту или на интернет-ресурсе www.mz.gov.kz.
Потребителю государственной услуги в подтверждении о принятии его жалобы представляется талон по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
При обращении через портал после отправки электронного обращения потребителю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в уполномоченных органах (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Рассмотрение жалобы осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Результаты рассмотрения жалобы получателю государственной услуги направляются в письменном виде по почте либо в «личный кабинет» на портале либо на электронный адрес, указанный в жалобе.
26. Дополнительную информацию по оказываемому виду государственной услуги можно получить в канцелярии уполномоченных органов, данные которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту или на интернет-ресурсе www.mz.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии (несоответствии)
объекта государственного санитарно-
эпидемиологического надзора нормативным
правовым актам в сфере санитарно-
эпидемиологического благополучия населения
и гигиеническим нормативам»
Контактные данные
Комитета и его территориальных подразделений, осуществляющих
выдачу санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии
(несоответствии) объекта государственного
санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым
актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия
населения и гигиеническим нормативам
п/п
Наименование
Местоположение
1
2
3
1.
ГУ «Комитет государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан»
010000, г. Астана,
ул. Орынбор, 8, Дом
министерств, подъезд № 5,
тел. 8 (7172) 74-30-66
kgsen@mz.gov.kz
2.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по городу Астана»
010000, город Астана, р-н
«Сарыарка», ул. Желтоксан,
д. 46, тел.8(7172)317139;
dgsn_astana@mail.ru
3.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по городу Алматы»
050002, г. Алматы, ул.
Жибек жолы, 5,
тел.8(7273)82-35-15;
gorseu_almaty@mail.ru
4.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по Акмолинской области»
020000, Акмолинская обл.,
г. Кокшетау, ул.
Кенесары, 14-а,
тел.8(7162)26-55-36;
akmolaugsn@rambler.ru
5.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по Актюбинской области»
030012, Актюбинская обл.,
г. Актобе, пр.
Санкибай батыра, 1,
тел.:8(7132)55-77-29;
aktubses@inbox.ru
6.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по Алматинской области»
040000, Алматинская обл.,
г. Талдыкорган,
ул. Сланова, 85-а,
тел.8(7282)21-05-60;
almobldkgsen@mail.online.kz
7.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по Атырауской области»
060007, г. Атырау,
ул. Гурьевская, 7-а,
тел.8(7122)35-40-39;
atyrses@mail.ru
8.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по Восточно-Казахстанской области»
070002, Восточно-Казахстанская
обл., г. Усть-Каменогорск, пр. Тәуелсіздік (Независимости) 17,
тел.8(7232)76-59-87;
ses_vko@mail.ru
9.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по Жамбылской области»
080012, Жамбылская обл.,
г. Тараз, ул. Айтеке би, 13,
тел. 8(7262)45-08-83;
zhambyldgsen@mail.ru
10.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по Западно-Казахстанской области»
090001, Западно-Казахстанская
обл., г. Уральск, ул. Д.Нурпеисовой, 19,
тел.8(7112)51-27-66;
zko_dgsen@mail.online.kz
11.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по Карагандинской области»
100000, Карагандинская обл., г. Караганда, ул. Алиханова, 2,
тел.8(7212)41-14-53;
karseu@mail.ru
12.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по Костанайской области»
110000, Костанайская обл., г. Костанай, пр. Аль-Фараби, 113,
тел.8(7142)54-36-50;
kostdgsen@krcc.kz
13.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по Кызылординской области»
120008, Кызылординская обл., г. Кызылорда, улица Чайковского, 10,
тел: 8(7242)237220; 23-81-46;
kyzses@mail.ru
14.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по Мангистауской области»
130000, Мангистауская обл., г. Актау, мик. 3-в, дом 46,
тел.8(7292)50-19-09;
dgsen-aktau@topmail.kz
15.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по Павлодарской области»
140002, Павлодарская обл., г. Павлодар, ул. Торайгырова, 70/2,
тел.7(7182)55-18-82;
pav_dgsen@rambler.ru
16.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по Северо-Казахстанской области»
150009, Северо-Казахстанская обл., г.Петропавловск, ул. Мира, 236,
тел.8(7152)52-14-37;

факс 52-14-45;
skoses@mail.online.kz
17
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
160000, Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қаласы, Д. Қонаев гүлзары, 27, тел. 8-7252-39-02-69;
dgsen_uko_2011@mail.ru
18
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Көліктегі департаменті» ММ
010000, Астана қаласы, Сарыарқа ауданы, Қарасай батыр көшесі, 2а, тел. 8-7172-93-24-28;
gugsen@rambler.ru
«Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық
қадағалау объектісінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы
саласындағы нормативтік құқықтық актілерге
және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
(сәйкес еместігі) туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
____________________________________
Мемлекеттік органның атауы
____________________________________
басшысының Т.А.Ә.
____________________________________
өтініш берушінің Т.А.Ә.
____________________________________
өтініш берушінің мекенжайы
____________________________________
өтініш берушінің байланыс телефоны
ӨТІНІШ
Сізден ________________________________________________________
(аудан, көше, үй, пәтер)
________________________________________ мекенжайы бойынша орналасқан
_____________________________________________________________________
объектінің мақсаты
_____________________________________________________________________
объектінің атауы, кадастр нөмірі
тексеруді және санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруді
сұраймын.
_____________________________________________________________________
қолы, күні, айы, жылы
Қосымша (құжаттардың көшірмелері):
1.
2.
3.
«Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық
қадағалау объектісінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы
саласындағы нормативтік құқықтық актілерге
және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
(сәйкес еместігі) туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет ұсыну сапасына және оның тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)

факс 52-14-45;
skoses@mail.online.kz
17.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по Южно-Казахстанской области»
160000, Южно-Казахстанская обл., г. Шымкент, бульвар Конаева, 27,
тел. 8(7252)39-02-69;
dgsen_uko_2011@mail.ru
18.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан на транспорте»
010000, г. Астана, р-н Сарыарка, ул. Карасай батыра, 2-а,
тел.8(7172)93-24-28;
gugsen@rambler.ru
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии (несоответствии)
объекта государственного санитарно-
эпидемиологического надзора нормативным
правовым актам в сфере санитарно-
эпидемиологического благополучия населения
и гигиеническим нормативам»
Ф.И.О. руководителя
______________________________________
Наименование государственного органа
от __________________________________
Ф.И.О. заявителя
______________________________________
Адрес проживания заявителя
______________________________________
Контактный телефон заявителя
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас обследовать и выдать санитарно-эпидемиологическое
заключение на
_____________________________________________________________________
_________________________________________________________________
наименование объекта, кадастровый номе
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________
назначение объекта
расположенного по адресу:____________________________________________
(район, улица, дом, квартира)
_______________________________________ подпись, число, месяц, год
Приложение (копии документов):
1.
2.
3.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии (несоответствии)
объекта государственного санитарно-
эпидемиологического надзора нормативным
правовым актам в сфере санитарно-
эпидемиологического благополучия населения
и гигиеническим нормативам»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества
и эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое значение
показателя в
последующем году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1.% (доля) случаев предоставления
услуги в установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством процесса
предоставления услуги
3. Доступность
3.1.% (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления
услуги

3.2. Тұтынушы құжаттарды дұрыс толтырған және бірінші реттен тапсырған жағдайлардың %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
«Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық
қадағалау объектісінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы
саласындағы нормативтік құқықтық актілерге
және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
(сәйкес еместігі) туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
ТАЛОН
1. Сұрау салудың нөмірі және қабылдау күні
_____________________________________________________________________
2. Сұратылатын мемлекеттік қызметтің түрі: __________________________
_____________________________________________________________________
3. Қоса берілген құжаттар саны мен атауы ____________________________
_____________________________________________________________________
4. Құжаттарды беру күні (уақыты) және орны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған қызметкердің Т.А.Ә.,
қолы, байланыс телефондары
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 222 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 қазандағы
№ 1271 қаулысымен
бекітілген
«Жобаларға, өнімге, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, Министрліктер үйі, № 5 кіреберіс мекенжайы бойынша орналасқан тел. 8 (7172) 74-30-66 Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (бұдан әрі – Комитет) және осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша орналасқан оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті органдар) көрсетеді, сондай-ақ «электронды үкіметтің» www.е.gov.kz веб-порталы арқылы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.

3.2. % (доля) случаев правильно
заполненных и сданных с первого раза
потребителем документов
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим порядком
обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии (несоответствии)
объекта государственного санитарно-
эпидемиологического надзора нормативным
правовым актам в сфере санитарно-
эпидемиологического благополучия населения
и гигиеническим нормативам»
ТАЛОН
1. номер и дата приема запроса
_____________________________________________________________________
2. вид запрашиваемой государственной услуги
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. количество и название приложенных документов
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
4. дата (время) и место выдачи документов
__________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________________________________
5. ФИО, роспись, контактные телефоны работника, принявшего
заявление на оформление документов
_____________________________________________________________________
____________________________________________________
____________________________________________________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 222
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 октября 2012 года № 1271
Стандарт государственной услуги «Выдача
санитарно-эпидемиологического заключения на проекты,
продукцию, работы и услуги» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, продукцию, работы и услуги» оказывается Комитетом государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), расположенным по адресу: город Астана, ул. Орынбор, 8, Дом министерств, подъезд № 5, тел. 8(7172) 74-30-66, и его территориальными подразделениями (далее – уполномоченные органы), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).

1) сараптама нәтижелері бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны Комитет мынадай:
елде аналогтары жоқ, жеткілікті зерделенбеген жаңа технологиялары бар өнеркәсіптік және азаматтық мақсаттағы объектілерді салу және қайта жаңарту;
санитариялық сыныптамаға енгізілмеген, сондай-ақ елде аналогтары жоқ, жеткілікті зерделенбеген жаңа технологиялары бар қауіптіліктің І және ІІ сыныбының өнеркәсіптік объектілері үшін қоршаған ортаға рұқсат етілген шекті шығарындылар мен рұқсат етілген шекті төгінділерді және физикалық факторларды белгілеу және түзету бойынша құжаттамалар;
қауіптіліктің І және ІІ сыныбының өнеркәсіптік объектілері және санитариялық сыныптамаға енгізілмеген, сондай-ақ елде аналогтары жоқ, жеткілікті зерделенбеген жаңа технологиялары бар өндірістер үшін санитариялық-қорғаныш аймақтарын белгілеу және түзету бойынша құжаттамалар;
шикізаттың және тамақ өнімдерінің жаңа түрлеріне арналған стандарттар мен нормативтік құжаттар;
дезинфекциялау, дезинсекциялау және дератизациялау құралдарына, медициналық иммундық-биологиялық препараттарға арналған стандарттар мен нормативтік құжаттар жобаларына береді;
2) сараптама нәтижелері бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны Комитеттің аумақтық бөлімшелері мынадай:
республикалық бюджеттен және (немесе) шетелдік капиталдың қатысуымен қаржыландырылатын өнеркәсіптік және азаматтық мақсаттағы объектілерді салу және қайта жаңарту жобаларына;
қауіптіліктің барлық сыныптарының өнеркәсіптік объектілері және осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілгеннен басқа өндірістер үшін қоршаған ортаға рұқсат етілген шекті шығарындылар мен рұқсат етілген шекті төгінділерді және физикалық факторларды белгілеу және түзету бойынша құжаттамалар жобаларына;
қауіптіліктің барлық сыныптарының өнеркәсіптік объектілері және осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілгеннен басқа өндірістер үшін санитариялық-қорғаныш аймақтарын белгілеу және түзету бойынша құжаттамалар жобаларына;
сумен жабдықтау көздерінің санитариялық қорғау аймағын түзету (қысқарту немесе ұлғайту) бойынша құжаттамалар жобаларына;
азық-түлік шикізатына, өнеркәсіп бұйымдарына, құрылыс материалдарына, иондаушы сәулелену көздеріне, химиялық, биологиялық заттар мен өнімдерге, азық-түлік шикізатымен, тамақ өнімдерімен және ауыз сумен жанасатын ыдыстарға, буып-түйетін және полимерлік материалдарға, парфюмерлік-косметикалық және басқа да кең тұтынылатын тауарларға, жабдықтарға, аспаптар мен жұмыс құрал-саймандарына арналған стандарттар мен нормативтік құжаттардың жобаларына береді;
3) сараптама нәтижелері бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны Комитет департаменттерінің басқармалары аумақтық тиесілілік қағидаты бойынша мынадай:
өнеркәсіптік және азаматтық мақсаттағы объектілерді салу және қайта жаңарту жобаларына;
сумен жабдықтау көздерінің санитариялық қорғау аймағы құжаттамаларының жобаларына;
геологиялық зерттеулерге арналған құжаттамалар жобаларына;
елді мекендер құрылысын жоспарлау жобаларына;
жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге береді.

1) Комитетом санитарно-эпидемиологическое заключение по результатам экспертизы выдается на проекты:
строительства и реконструкции объектов промышленного и гражданского назначения с новыми, недостаточно изученными технологиями, не имеющими аналогов в стране;
документации по установлению и корректировке предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду для промышленных объектов I и II класса опасности, не включенных в санитарную классификацию, а также с новыми, недостаточно изученными технологиями, не имеющими аналогов в стране;
документации по установлению и корректировке санитарно-защитных зон для промышленных объектов I и II класса опасности и производств, не включенных в санитарную классификацию, а также с новыми, недостаточно изученными технологиями, не имеющими аналогов в стране;
стандартов и нормативных документов на новые виды сырья и пищевой продукции;
стандартов и нормативных документов на дезинфицирующие, дезинсекционные и дератизационные средства, медицинские иммунобиологические препараты;
2) территориальными подразделениями Комитета санитарно-эпидемиологическое заключение по результатам экспертизы выдается на:
проекты строительства и реконструкции объектов промышленного и гражданского назначения, финансируемые из республиканского бюджета и (или) с участием иностранного капитала;
проекты документации по установлению и корректировке предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду для промышленных объектов всех классов опасности и производств, за исключением указанных в подпункте 1) настоящего пункта;
проекты документации по установлению и корректировке санитарно-защитных зон для промышленных объектов всех классов опасности и производств, за исключением указанных в подпункте 1) настоящего пункта;
проекты документации по корректировке (сокращение или увеличение) зоны санитарной охраны источников водоснабжения;
проекты стандартов и нормативных документов на продовольственное сырье, промышленные изделия, строительные материалы, источники ионизирующего излучения, химические, биологические вещества и продукты, тару, упаковочные и полимерные материалы, контактирующие с продовольственным сырьем, пищевыми продуктами и питьевой водой, парфюмерно-косметические и другие товары широкого потребления, оборудование, приборы и рабочий инструментарий;
3) управлениями департаментов Комитета, санитарно-эпидемиологическое заключение по результатам экспертизы выдается по принципу территориальной принадлежности на:
проекты строительства и реконструкции объектов промышленного и гражданского назначения;
проекты документации зоны санитарной охраны источников водоснабжения;
проекты документации на геологические исследования;
проекты планировки застройки населенных пунктов;
работы и услуги.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексі 7-бабының 35) тармақшасы, 62-бабының 8-тармағы, «Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы, «Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 2 қарашадағы № 640 бұйрығы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) уәкілетті органдардың www.mz.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті органдардың үй-жайларындағы стенділерде және ақпарат тақталарында;
3) www.e.gov.kz, www.e.license.kz порталында орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат саll-орталығының (1414) телефоны арқылы да ұсынылуы мүмкін.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағышта не уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) Кодекстің 62-бабының 8-тармағында, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 8 тамыздағы № 561 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын объектілер мен өнімдердің тізбесінде көрсетілген объектілерге көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) уәкілетті органдарға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәтінен бастап 15 жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
2) құжаттарды тапсыру үшін кезекте күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 30 минутты (отыз минут) құрайды;
3) мемлекеттік қызметті алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 30 минуттан (отыз минут) аспайды.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәтінен бастап 15 жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органдарда «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен «жалғыз терезе» қағидаты бойынша уәкілетті органдардың қызметкері арқылы жүзеге асырылады;

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 35) статьи 7пункта 8 статьи 62 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О безопасности пищевой продукции», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 ноября 2009 года № 640 «Об утверждении Правил проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченных органов: www.mz.gov.kz;
2) в помещениях уполномоченных органов на стендах и информационных досках;
3) на порталах: www.e.gov.kz, www.elicense.kz.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону саll-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача санитарно-эпидемиологического заключения, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе либо в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее-потребитель) на объекты, указанные в пункте 8 статьи 62 Кодекса, в перечне объектов и продукции, подлежащих государственному санитарно-эпидемиологическому надзору, утвержденном приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 561.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в уполномоченные органы государственная услуга оказывается в течение 15 рабочих дней с момента подачи потребителем документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи документов составляет 30 минут (тридцать минут);
3) максимально допустимое время обслуживания при получении государственной услуги составляет не более 30 минут (тридцать минут).
При обращении на портал государственная услуга оказывается в течение 15 рабочих дней с момента подачи потребителем документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) в уполномоченных органах государственная услуга предоставляется ежедневно в рабочие дни с 9.00 до 18.30, за исключением выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан», с перерывом на обед с 13.00 до 14.30.
Прием документов осуществляется через сотрудника уполномоченных органов по принципу «одного окна» в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) порталда – тәулік бойы.
10. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған орындар, қауіпсіздік талаптарына жауап беретін үй-жайлар, күту және құжаттарды толтыру орындары болады, физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдарға жағдайлар жасалған. Осы орындар қажетті құжаттар тізбесі және оларды толтыру үлгілері, нормативтік құқықтық актілердің үзінділері (үзінді көшірмелері) бар стенділермен жабдықталған.
Порталда мемлекеттік қызмет тұтынушының «жеке кабинетінде» ұсынылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды:
уәкілетті органдарда:
1) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтінішті;
2) тұтынушының өкілі жүгінген кезде – уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжатты және өкілдікке өкілеттікті куәландыратын құжатты;
3) осы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген мәліметтер мен құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі жеке басты куәландыратын (нотариалдық куәландырылған жағдайда) құжаттардың мәліметтерін уәкілетті органдар портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Порталда:
1) ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды;
2) осы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген мәліметтер мен құжаттарды ұсынады.
12. Осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініштер нысанын уәкілетті органдардың уәкілетті лауазымды адамынан немесе www.mz.gov.kz интернет-ресурсында алуға болады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық құжат нысанында сұрау салу толтырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштің толтырылған нысанын және қажетті құжаттарды тұтынушы мекенжайлары және байланыс деректері www.mz.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген уәкілетті органдардың кеңсесіне тапсырады.
Порталда электрондық сұрау салуды жіберу мемлекеттік қызметті тұтынушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу мемлекеттік қызмет көрсететін уәкілетті органдарға автоматты түрде жіберіледі.
14. Тұтынушыға мыналар:
1) сұратылатын мемлекеттік қызметтің түрі;
2) қоса берілген құжаттар саны мен атаулары;
3) құжаттарды қабылдау күні (уақыты);
4) тікелей өтініш берген адамға немесе оның ресми сенімді тұлғасына (өкіліне) мемлекеттік қызметті алу күні мен орны;

2) на портале – круглосуточно.
10. В уполномоченных органах имеются места для предоставления государственной услуги, отвечающие требованиям безопасности помещений, места ожидания и заполнения документов, имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями. Данные места оснащены стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
На портале государственная услуга предоставляется в «личном кабинете» потребителя.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребителем представляются следующие документы:
в уполномоченных органах:
1) заявление установленной формы согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство, – при обращении представителя потребителя;
3) сведения и документы, указанные в приложении 3 к настоящему стандарту.
Сведения документов, удостоверяющих личность (в случае нотариально засвидетельствованного), содержащиеся в государственных информационных системах, уполномоченные органы получают из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
На портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП;
2) сведения и документы, указанные в приложении 3 к настоящему стандарту.
12. Форму заявлений для получения государственной услуги, согласно приложению 2 к настоящему стандарту, можно получить у уполномоченного должностного лица уполномоченных органов или на интернет-ресурсе: www.mz.gov.kz.
Для получения государственной услуги через портал заполняется запрос в форме электронного документа.
13. Заполненная форма заявления и необходимые документы для получения государственной услуги представляются потребителем в канцелярию уполномоченных органов, адреса и контактные данные которых указаны на интернет-ресурсе: www.mz.gov.kz.
На Портале отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» потребителя государственной услуги. Запрос автоматически направляется уполномоченным органам, оказывающим государственную услугу.
14. Потребителю выдается талон по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту, о приеме соответствующих документов с указанием:
1) вида запрашиваемой государственной услуги;
2) количества и названий приложенных документов;
3) даты (время) приема документов;
4) даты и места получения государственной услуги непосредственно заявившему лицу или его официально доверенному лицу (представителю);

5) құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша талон беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде тұтынушының «жеке кабинетіне» тұтынушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі тұтынушыға:
1) уәкілетті органдарда – тікелей өтініш берген адамға немесе оның ресми сенімді адамына (өкіліне) ұсынылады, ол туралы тиісті қолхат жасалады;
2) порталда – тұтынушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
16. Уәкілетті органдардың мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы үшін мыналар негіз болып табылады:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар пакетінің толық ұсынылмауы;
2) егер жобалар, өнім, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісі болып табылмаса;
3) «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздер.
Уәкілетті органдар мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себебі туралы тұтынушыға (күнтізбелік он күннен аспайтын мерзімде) жазбаша хабарлайды.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушы «жеке кабинетінен» алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органдардың мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды адамдары өз қызметінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) кішіпейіл болу, өзінің лауазымдық жағдайын баса көрсетпеу және оны пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға салуға жол бермеу, белгіленген мерзімде олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
4) мемлекеттік қызметті тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін уәкілетті органдардың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Байланыс деректері осы стандартқа 1-қосымшада және www.mz.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген уәкілетті органдардың уәкілетті лауазымды адамы әрекетке (әрекетсіздікке) шағымдану тәртібін түсіндіреді және шағым дайындауға жәрдем көрсетеді.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты сондай-ақ саll-орталығының (1414) телефоны арқылы да алуға болады.

5) фамилии, имени, отчества лица, принявшего заявление на оформление документов.
При обращении через портал потребителю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения потребителем результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги потребителю предоставляется:
1) в уполномоченных органах – непосредственно заявившему лицу или его официально доверенному лицу (представителю), о чем составляется соответствующая расписка;
2) на портале – в «личный кабинет» потребителя.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги уполномоченными органами являются:
1) представление неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) если проекты, продукция, работа и услуги не являются объектом санитарно-эпидемиологического надзора;
3) основания, предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
Уполномоченные органы письменно информируют потребителя о причине отказа в предоставлении государственной услуги (в срок, не превышающий десяти календарных дней).
На портале мотивированный ответ об отказе в представлении государственной услуги потребитель получает в «личном кабинете».
3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица уполномоченных органов, оказывающие государственную услугу, руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 5 к настоящему Стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченных органов, оказывающих государственную услугу, ежегодно утверждаются приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Уполномоченное должностное лицо уполномоченных органов, контактные данные которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту или на интернет-ресурсе www.mz.gov.kz, разъясняет порядок обжалования действий (бездействия) и оказывает содействие в подготовке жалобы.
Информацию о порядке обжалования также можно получить по телефону сall-центра (1414).

факс 52-14-45;
skoses@mail.online.kz
17
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
160000, Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қаласы, Д. Қонаев гүлзары, 27, тел. 8-7252-39-02-69;
dgsen_uko_2011@mail.ru
18
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Көліктегі департаменті» ММ
010000, Астана қаласы, Сарыарқа ауданы, Қарасай батыр көшесі, 2а, тел. 8-7172-93-24-28;
gugsen@rambler.ru
«Жобаларға, өнімге, жұмыстарға және
көрсетілетін қызметтерге
санитариялық-эпидемиологиялық
қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
ҚР ДСМ МСЭҚК
_____________________________________________
аумақтық бөлімшенің атауы
департаментінің директоры
_____________________________________________
аумақтық бөлімше басшысының Т.А.Ә.
_____________________________________________
өтініш берушінің Т.А.Ә.
_____________________________________________
тұрғылықты мекенжайы, деректемелері (ЖСН/БСН)
_____________________________________________
өтініш берушінің байланыс телефоны
ӨТІНІШ
Сізден ________________________________________________________
(аудан, көше, үй, пәтер)
________________________________________ мекенжайы бойынша орналасқан
_____________________________________________________________________
объектінің (жобаның, өнімнің, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің)
атауы, кадастр нөмірі тексеруді және санитариялық-эпидемиологиялық
қорытынды беруді сұраймын.
Қолы
күні, айы, жылы
Қосымша (құжаттардың көшірмелері):
1.
2.
3.
«Жобаларға, өнімге, жұмыстарға және
көрсетілетін қызметтерге
санитариялық-эпидемиологиялық
қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынылатын құжаттар тізбесі
Р/с
Құжаттарды ұсыну
Ұсыну тәсілі
1
2
3
Өнеркәсіптік және азаматтық мақсаттағы объектілерді салу жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды (бұдан әрі – СЭҚ)
1
Жоба алды және жобалау құжаттамасы мен объектінің сипаттамасы туралы түсіндірме жазбасы бар материалдар
Қағаз және электронды түрлерде (уәкілетті органға беру кезінде) немесе электронды құжат түрінде (портал арқылы беру кезінде) ұсынылады
2
Жаңа құрылысқа жер учаскесін беру туралы жергілікті атқарушы органның шешімі
Көшірме
3
Болжанатын құрылыс учаскесіне санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды
Көшірме
4
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган берген қоршаған ортаға әсер етуді алдын ала бағалау (ҚОӘ алдын ала бағалау)
Көшірме
Өнеркәсіптік және азаматтық мақсаттағы объектілерді қайта жаңарту жобасына СЭҚ
1
Жоба алды және жобалау құжаттамасы
Қағаз және электронды түрлерде (уәкілетті органға беру кезінде) немесе электронды құжат түрінде (портал арқылы беру кезінде) ұсынылады
2
Бұрын берілген қорытындыларымен қайта жоспарлауға және (немесе) қайта жабдықтауға техникалық қорытынды
Көшірме
3
Санитариялық-эпидемиологиялық жағдай туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды (функционалдық бейінін (мақсатын) ауыстыру арқылы қайта жаңғыртуға жататын объектілерге талап етіледі)
Көшірме
Қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың рұқсат етілген шекті шығарындылары мен рұқсат етілген шекті төгінділері бойынша құжаттама жобаларына СЭҚ
1
Жоба
Қағаз және электронды түрлерде (уәкілетті органға беру кезінде) немесе электронды құжат түрінде (портал арқылы беру кезінде) ұсынылады
2
Жобаны әзірлеуші туралы мәліметтер
Жобаны әзірлеуші туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (осы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде порталға орналастырылған)
Сумен жабдықтаудың жерасты көзінің санитариялық қорғау аймағын белгілеу бойынша құжаттама жобаларына СЭҚ
1
Объектінің нысаналы мақсатын және меншік құқығын немесе оны пайдалануға және/немесе иелік етуге жол беретін өзге де құқықты растайтын құжаттар
Құжаттар ұсынылмайды.
Нысаналы мақсаты, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және оның техникалық сипаттамалары туралы ақпаратты мемлекеттік орган «Жылжымайтын мүлік тізілімі» мемлекеттік дерекқордан алады
2
СҚА жобасы
Қағаз және электронды түрлерде (уәкілетті органға беру кезінде) немесе электронды құжат түрінде (портал арқылы беру кезінде) ұсынылады
Сумен жабдықтаудың жерүсті көзінің санитариялық қорғау аймағын белгілеу бойынша құжаттама жобаларына СЭҚ
1
Объектінің нысаналы мақсатын және меншік құқығын немесе оны пайдалануға және/немесе иелік етуге жол беретін өзге де құқықты растайтын құжаттар
Құжаттар ұсынылмайды.
Нысаналы мақсаты, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және оның техникалық сипаттамалары туралы ақпаратты мемлекеттік орган «Жылжымайтын мүлік тізілімі» мемлекеттік дерекқорынан алады
2
СҚА жобасы
Қағаз және электронды түрлерде (уәкілетті органға беру кезінде) немесе электронды құжат түрінде (портал арқылы беру кезінде) ұсынылады
Санитариялық қорғау аймақтарын белгілеу бойынша құжаттама жобаларына СЭҚ
1
Объектінің нысаналы мақсатын және меншік құқығын немесе оны пайдалануға және/немесе иелік етуге жол беретін өзге де құқықты растайтын құжаттар
Құжаттар ұсынылмайды.
Нысаналы мақсаты, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және оның техникалық сипаттамалары туралы ақпаратты мемлекеттік орган «Жылжымайтын мүлік тізілімі» мемлекеттік дерекқорынан алады
2
Жоба
Қағаз және электронды түрлерде (уәкілетті органға беру кезінде) немесе электронды құжат түрінде (портал арқылы беру кезінде) ұсынылады
Геологиялық зерттеулерге арналған құжаттама жобаларына СЭҚ
1
Объектінің нысаналы мақсатын және меншік құқығын немесе оны пайдалануға және/немесе иелік етуге жол беретін өзге де құқықты растайтын құжаттар
Құжаттар ұсынылмайды.
Нысаналы мақсаты, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және оның техникалық сипаттамалары туралы ақпаратты мемлекеттік орган «Жылжымайтын мүлік тізілімі» мемлекеттік дерекқорынан алады
2
Жоба
Қағаз және электронды түрлерде (уәкілетті органға беру кезінде) немесе электронды құжат түрінде (портал арқылы беру кезінде) ұсынылады
Елді мекендер құрылысын жоспарлау жобаларына СЭҚ
1
Объектінің нысаналы мақсатын және меншік құқығын немесе оны пайдалануға және/немесе иелік етуге жол беретін өзге де құқықты растайтын құжаттар
Құжаттар ұсынылмайды.
Нысаналы мақсаты, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және оның техникалық сипаттамалары туралы ақпаратты мемлекеттік орган «Жылжымайтын мүлік тізілімі» мемлекеттік дерекқорынан алады
2
Елді мекен құрылысының бас жоспарынан көшірме, оның ішінде елді мекеннің инфрақұрылым объектілерімен қамтамасыз етілуі жөніндегі мәліметтер (бала бақшалар, мектептер, ЕПМ, саябақтар, дәріханалар, дүкендер, мәдениет ұйымдары, зираттар, полигондар); елді мекеннің сумен жабдықтау, кәріздеу, жылу бойынша жағдайы, сондай-ақ келешекте инженерлік қамтамасыз етудің проблемалы мәселелерін шешу жолдары
Көшірме
3
Елді мекен құрылысын жоспарлау жобасы, проблемалы аймақтарды және шығаруға жататын объектілер тізбесін көрсете отырып, аумақты аймақтау (өнеркәсіптік, селитебті, коммуналдық, демалыс аймағы)
Қағаз және электронды түрлерде (уәкілетті органға беру кезінде) немесе электронды құжат түрінде (портал арқылы беру кезінде) ұсынылады
Шикізаттың, технологиялық жабдықтың жаңа түрлеріне, тамақ өнімдерін өндіру процестеріне арналған стандарттар мен нормативтік құжаттар жобаларына СЭҚ
1
Оларға сәйкес өнім дайындалатын құжаттардың көшірмелері (стандарттар, техникалық шарттар, регламенттер, технологиялық нұсқаулықтар, ерекшеліктер, рецептуралар, құрамы туралы мәліметтер)
Көшірме
2
Гендік-инженерлік түрлендірілген организмдердің, наноматериалдардың, гормондардың, пестицидтердің (тамақ өнімдері үшін) бар болуы туралы дайындаушының (өндірушінің) декларациясы
Көшірме
3
Бақылаудағы тауарларды қолдану (тұтыну, пайдалану) жөніндегі дайындаушының (өндірушінің) құжаты (нұсқаулық, нұсқау, регламент, ұсынымдар)
Көшірме
4
Мемлекеттік тіркеу жүргізілетін Тараптың заңнамасына сәйкес куәландырылған зерттелетін үлгілердің қауіпсіздігі мен сапасын растайтын дайындаушы (өндіруші) құжатының көшірмесі
Көшірме
5
Зерттеулер (сынақтар) хаттамалары, ғылыми есептер, сараптамалық қорытындылар
Көшірме
Азық-түлік шикізатына, өнеркәсіп бұйымдарына, құрылыс материалдарына, иондаушы сәулелену көздеріне, химиялық заттар мен өнімдерге, биологиялық, дәрілік, дезинфекциялау, дезинсекциялау және дератизациялау құралдарына, медициналық иммундық-биологиялық препараттарға, азық-түлік шикізатымен, тамақ өнімдерімен және ауыз сумен жанасатын ыдыстарға, буып-түйетін және полимерлік материалдарға, парфюмерлік-косметикалық және басқа да кең тұтынылатын тауарларға, жабдықтарға, аспаптар мен жұмыс құрал-саймандарына арналған стандарттар мен нормативтік құжаттардың жобаларына СЭҚ
1
Өнімге арналған стандарт жобасы
Қағаз және электронды түрлерде (уәкілетті органға беру кезінде) немесе электронды құжат түрінде (портал арқылы беру кезінде) ұсынылады
2
Өнімнің санитариялық-эпидемиологиялық сараптама хаттамалар (белгіленген гигиеналық қауіпсіздік көрсеткіштері немесе өнімді сақтау жағдайлары (мерзімдері) өзгерген жағдайда)
Көшірме
3
Бұйымды дайындау кезінде пайдаланылатын материалдар мен заттардың тізбесі және дайын бұйымнан көшуге қабілетті заттар тізбесі (РЕШШ, БҚЫД көрсете отырып)
Бұйымдарды дайындау кезінде пайдаланылатын материалдар мен заттар және дайын бұйымнан көшуі мүмкін заттар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (осы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде порталға орналастырылған)
Жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге СЭҚ
Объектінің нысаналы мақсатын және меншік құқығын немесе оны пайдалануға және/немесе иелік етуге жол беретін өзге де құқықты растайтын құжаттар
Құжаттар ұсынылмайды.
Нысаналы мақсаты, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және оның техникалық сипаттамалары туралы ақпаратты мемлекеттік орган «Жылжымайтын мүлік тізілімі» мемлекеттік дерекқорынан алады
«Жобаларға, өнімге, жұмыстарға және
көрсетілетін қызметтерге
санитариялық-эпидемиологиялық
қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
ТАЛОН

факс 52-14-45;
skoses@mail.online.kz
17.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по Южно-Казахстанской области»
160000, Южно-Казахстанская обл., г. Шымкент, бульвар Конаева, 27,
тел. 8(7252)39-02-69;
dgsen_uko_2011@mail.ru
18.
ГУ «Департамент Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан на транспорте»
010000, г. Астана, р-н Сарыарка, ул. Карасай батыра, 2-а,
тел.8(7172)93-24-28;
gugsen@rambler.ru
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения на проекты, продукцию,
работы и услуги»
форма
Директору Департамента КГСЭН МЗ РК
___________________________________________
Наименование территориального подразделения
___________________________________________
Ф.И.О. руководителя территориального
подразделения
от _______________________________________
Ф.И.О.заявителя
___________________________________________
Адрес проживания, реквизиты (ИИН/БИН)
______________________________________
Контактный телефон заявителя
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас обследовать и выдать санитарно-эпидемиологическое
заключение на _____________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
наименование объекта (проекта, продукции, работы или услуги),
кадастровый номер расположенного по адресу:________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(район, улица, дом, квартира)
Подпись
число, месяц, год
Приложение (копии документов):
1.
2.
3.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения на проекты, продукцию,
работы и услуги»
Перечень документов, представляемых для
получения государственной услуги
№ п/п
Представление документов
Способ представления
1
2
3
Санитарно-эпидемиологическое заключение (далее - СЭЗ) на проекты строительства объектов промышленного и гражданского назначения
1
Предпроектная и проектная документация и материалы с пояснительной запиской о характеристике объекта
Представляется в бумажном и электронном видах (при подаче в уполномоченный орган) или в виде электронного документа (при подаче через портал)
2
Решение местного исполнительного органа о предоставлении земельного участка под новое строительство
Копия
3
Санитарно-эпидемиологическое заключение на участок предполагаемой застройки
Копия
4
Предварительная оценка воздействия на окружающую среду (пред ОВОС), выданная уполномоченным органом в сфере охраны окружающей среды
Копия
СЭЗ на проект реконструкции объектов промышленного и гражданского назначения
1
Предпроектная и проектная документация
Представляется в бумажном и электронном видах (при подаче в уполномоченный орган) или в виде электронного документа (при подаче через портал)
2
Техническое заключение на перепланировку и (или) переоборудование с ранее выданными заключениями
Копия
3
Санитарно-эпидемиологическое заключение о санитарно-эпидемиологической ситуации (требуется на объекты, подлежащие реконструкции со сменой функционального профиля (назначения)
Копия
СЭЗ на проекты документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду
1
Проект
Представляется в бумажном и электронном видах (при подаче в уполномоченный орган) или в виде электронного документа (при подаче через портал)
2
Сведения о разработчике проекта
Форма сведений, содержащих информацию о разработчике проекта (размещена на портале при оказании данной государственной услуги)
СЭЗ на проекты документации по установлению зоны санитарной охраны подземного источника водоснабжения
1
Документы, подтверждающие целевое назначение и право собственности или иное права, допускающее пользование и/или распоряжение объектом
Документы не представляются. Информацию о целевом назначении, зарегистрированных правах на недвижимое имущество и его технических характеристиках государственный орган получает из государственной базы данных «Регистр недвижимости»
2
Проект ЗСО
Представляется в бумажном и электронном видах (при подаче в уполномоченный орган) или в виде электронного документа (при подаче через портал)
СЭЗ на проекты документации по установлению зоны санитарной охраны поверхностного источника водоснабжения
1
Документы, подтверждающие целевое назначение и право собственности или иного права, допускающего пользование и/или распоряжение объектом
Документы не представляются. Информацию о целевом назначении, зарегистрированных правах на недвижимое имущество и его технических характеристиках государственный орган получает из государственной базы данных «Регистр недвижимости»
2
Проект ЗСО
Представляется в бумажном и электронном видах (при подаче в уполномоченный орган) или в виде электронного документа (при подаче через портал)
СЭЗ на проекты документации по установлению санитарно-защитных зон
1
Документы, подтверждающие целевое назначение и право собственности или иного права, допускающего пользование и/или распоряжение объектом
Документы не представляются. Информацию о целевом назначении, зарегистрированных правах на недвижимое имущество и его технических характеристиках государственный орган получает из государственной базы данных «Регистр недвижимости»
2
Проект
Представляется в бумажном и электронном видах (при подаче в уполномоченный орган) или в виде электронного документа (при подаче через портал)
СЭЗ на проекты документации на геологические исследования
1
Документы, подтверждающие целевое назначение и право собственности или иного права, допускающего пользование и/или распоряжение объектом
Документы не представляются. Информацию о целевом назначении, зарегистрированных правах на недвижимое имущество и его технических характеристиках государственный орган получает из государственной базы данных «Регистр недвижимости»
2
Проект
Представляется в бумажном и электронном видах (при подаче в уполномоченный орган) или в виде электронного документа (при подаче через портал)
СЭЗ на проекты планировки застройки населенных пунктов
1
Документы, подтверждающие целевое назначение и право собственности или иного права, допускающего пользование и/или распоряжение объектом
Документы не представляются. Информацию о целевом назначении, зарегистрированных правах на недвижимое имущество и его технических характеристиках государственный орган получает из государственной базы данных «Регистр недвижимости»
2
Копия из генерального плана застройки населенного пункта, в том числе сведения по обеспеченности населенного пункта объектами инфраструктуры (детсады, школы, ЛПУ, парки, аптеки, магазины, организации культуры, кладбища, полигоны); состояние населенного пункта по водоснабжению, канализации, отоплению, а также пути решения проблемных вопросов инженерного обеспечения на перспективу
Копия
3
Проект планировки застройки населенного пункта, зонирование территории (промзона, селитебная, коммунальная, отдыха) с указанием проблемных зон и перечнем объектов, подлежащих выносу)
Представляется в бумажном и электронном видах (при подаче в уполномоченный орган) или в виде электронного документа (при подаче через портал)
СЭЗ на проекты стандартов и нормативных документов на новые виды сырья, технологического оборудования, процессы производства пищевых продуктов
1
Документы в соответствии с которыми изготавливается продукция (стандарты, технические условия, регламенты, технологические инструкции, спецификации, рецептуры, сведения о составе)
Копия
2
Декларации изготовителя (производителя) о наличии генно-инженерно-модифицированных организмов, наноматериалов, гормонов, пестицидов (для пищевых продуктов)
Копия
3
Документ изготовителя (производителя) по применению (эксплуатации, использованию) подконтрольных товаров (инструкция, руководство, регламент, рекомендации)
Копия
4
Документ изготовителя (производителя), удостоверяющий безопасность и качество исследуемых образцов, заверенный в соответствии с законодательством Стороны, в которой проводится государственная регистрация
Копия
5
Протоколы исследований (испытаний), научные отчеты, экспертные заключения
Копия
СЭЗ на проекты стандартов и нормативных документов на продовольственное сырье, промышленные изделия, строительные материалы, источники ионизирующего излучения, химические вещества и продукты, биологические, лекарственные, дезинфицирующие, дезинсекционные и дератизационные средства, медицинские иммунобиологические препараты, тару, упаковочные и полимерные материалы, контактирующие с продовольственным сырьем, пищевыми продуктами и питьевой водой, парфюмерно-косметические и другие товары широкого потребления, оборудование, приборы и рабочий инструментарий
1
Проект стандарта на продукцию
Представляется в бумажном и электронном видах (при подаче в уполномоченный орган) или в виде электронного документа (при подаче через портал)
2
Протоколы санитарно-эпидемиологической экспертизы продукции (при изменении установленных гигиенических показателей безопасности или условий (сроков) хранения продукции
Копия
3
Перечень материалов и веществ, используемых при изготовлении изделий, и перечень веществ, способных к миграции из готового изделия (с указанием ПДК, ОБУВ)
Форма сведений, содержащих информацию о материалах и веществах, используемых при изготовлении изделий и веществ, способных к миграции из готового изделия (размещена на портале при оказании данной государственной услуги)
СЭЗ на работы и услуги
Документы, подтверждающие целевое назначение и право собственности или иного права, допускающего пользование и/или распоряжение объектом
Документы не предоставляются. Информацию о целевом назначении, зарегистрированных правах на недвижимое имущество и его технических характеристиках государственный орган получает из государственной базы данных «Регистр недвижимости»
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения на проекты, продукцию,
работы и услуги»
ТАЛОН

1. Сұрау салудың (шағымның) нөмірі және қабылдау күні
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Сұратылатын мемлекеттік қызметтің түрі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Қоса берілген құжаттардың саны мен атауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Құжаттарды беру күні (уақыты) және орны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған қызметкердің Т.А.Ә.,
қолы, байланыс телефондары
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
«Жобаларға, өнімге, жұмыстарға және
көрсетілетін қызметтерге
санитариялық-эпидемиологиялық
қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет ұсыну сапасына және оның тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды дұрыс толтырған және бірінші реттен бастап тапсырған жағдайлардың %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 222 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 қазандағы
№ 1271 қаулысымен
бекітілген
«Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ
өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, Министрліктер үйі, № 5 кіреберіс мекенжайы бойынша орналасқан тел. 8 (7172) 74-30-66 Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (бұдан әрі – Комитет) және осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша орналасқан оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті органдар) көрсетеді, сондай-ақ «электронды үкіметтің»: www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы көрсетіледі.

1. номер и дата приема запроса (жалобы) _____________________
_____________________________________________________________
2. вид запрашиваемой государственной услуги
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
3. количество и название приложенных документов
_____________________________________________________________
4. дата (время) и место выдачи документов
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
5. ФИО, роспись, контактные телефоны работника, принявшего
заявление на оформление документов
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения на проекты, продукцию,
работы и услуги»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1.% (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1.% (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) случаев правильно заполненных и сданных с первого раза получателем государственной услуги документов
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 222
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 октября 2012 года № 1271
Стандарт государственной услуги
«Присвоение учетных номеров объектам производства пищевой
продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Присвоение учетных номеров объектам производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору» оказывается Комитетом государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), расположенным по адресу: г. Астана, ул. Орынбор, 8, Дом министерств, подъезд № 5, тел. 8(7172) 74-30-66, и его территориальными подразделениями (далее – уполномоченные органы), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы және «Тамақ өнімдерін өндіру (дайындау) объектілеріне есептік нөмірлер беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 ақпандағы № 125 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) уәкілетті органдардың www.mz.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті органдардың үй-жайларындағы стенділер мен ақпарат тақталарында;
3) www.e.gov.kz, www.elicense.kz порталында орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат сондай-ақ саll–орталығының (1414) телефоны арқылы да ұсынылуы мүмкін.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімін өндіру объектісіне есептік нөмірді беру туралы анықтаманы беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасымалдағыштағы не уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) уәкілетті органдарға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәтінен бастап 15 жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
құжаттарды тапсыру үшін кезекте күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 30 минуттан (отыз минут) аспайды;
мемлекеттік қызметті алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 30 минуттан (отыз минут) аспайды;
2) порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәтінен бастап күнтізбелік 20 күн ішінде көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органдарда «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
2) порталда – тәулік бойы.
10. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған орындар, қауіпсіздік талаптарына жауап беретін үй-жайлар, күту және құжаттарды толтыру орындары болады, физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдарға жағдайлар жасалған. Осы орындар қажетті құжаттар тізбесі және оларды толтыру үлгілері, нормативтік құқықтық актілердің үзінділері (үзінді көшірмелері) бар стенділермен жабдықталған.
Порталда мемлекеттік қызмет тұтынушының «жеке кабинетінде» ұсынылады.

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О безопасности пищевой продукции» и постановления Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2008 года № 125 «Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства (изготовления) пищевой продукции».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченных органов: www.mz.gov.kz;
2) на стендах и информационных досках уполномоченных органов;
3) на порталах: www.e.gov.kz, www.elicense.kz.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону саll-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача справки о присвоении учетного номера объекту производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе либо в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – потребитель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в уполномоченные органы государственная услуга оказывается в течение 15 рабочих дней с момента подачи потребителем документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи документов составляет 30 минут (тридцать минут);
максимально допустимое время обслуживания при получении государственной услуги составляет не более 30 минут (тридцать минут);
2) при обращении на портал государственная услуга оказывается в течение 20 календарных дней с момента подачи потребителем документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) в уполномоченных органах предоставляется ежедневно в рабочие дни, с 9.00 до 18.30, за исключением выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан», с перерывом на обед с 13.00 до 14.30.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) на портале - круглосуточно.
10. В уполномоченных органах имеются места для предоставления государственной услуги, отвечающие требованиям безопасности помещений, места ожидания и заполнения документов, имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями. Данные места оснащены стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
На портале государственная услуга предоставляется в «личном кабинете» потребителя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды:
уәкілетті органдарда:
1) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтінішті;
2) заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті немесе анықтаманы;
3) жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатты;
4) тұтынушының өкілі жүгінген кезде – уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжатты және өкілдікке өкілеттікті куәландыратын құжатты;
5) дара кәсіпкер үшін – дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті;
6) өндірілетін тамақ өнімдерінің тізбесін ұсынады.
Жеке басын куәландыратын құжаттарды, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті немесе анықтаманы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ұсыну портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден оларда қамтылған ақпаратты уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алу мүмкіндігі болған кезде талап етілмейді.
Порталда:
1) ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды;
2) заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті немесе анықтаманы;
3) жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатты;
4) тұтынушының өкілі жүгінген кезде – уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжатты және өкілдікке өкілеттікті куәландыратын құжатты;
5) дара кәсіпкер үшін – дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті;
6) өндірілетін тамақ өнімдерінің тізбесін электронды сұрау салуға қоса тіркелетін электрондық құжат нысанында ұсынады.
Жеке басын куәландыратын құжаттарды, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті немесе анықтаманы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ұсыну портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден оларда қамтылған ақпаратты уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электронды құжаттар нысанында алу мүмкіндігі болған кезде талап етілмейді.
12. Мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініштің нысанын осы стандартқа 1-қосымшада немесе www.mz.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген уәкілетті органдардың уәкілетті лауазымды адамынан www.mz.gov.kz алуға болады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық құжат нысанында сұрау салу толтырылады.

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребителем представляются следующие документы:
в уполномоченных органах:
1) заявление установленной формы согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) свидетельство или справка о государственной регистрации юридического лица – для юридического лица;
3) документ, удостоверяющий личность – для физического лица;
4) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя потребителя;
5) свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
6) перечень производимой пищевой продукции.
Представление документов, удостоверяющих личность, свидетельства или справки о государственной регистрации юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
На портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП;
2) свидетельство или справка о государственной регистрации юридического лица – для юридического лица;
3) документ, удостоверяющий личность, – для физического лица;
4) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство, – при обращении представителя потребителя;
5) свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
6) перечень производимой пищевой продукции в виде электронного документа, прикрепляемого к запросу в форме электронного документа.
Представление документов, удостоверяющих личность, свидетельства или справки о государственной регистрации юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
12. Форму заявления для получения государственной услуги можно получить у уполномоченного должностного лица уполномоченных органов по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, или на интернет-ресурсе: www.mz.gov.kz.
Для получения государственной услуги через портал заполняется запрос в форме электронного документа.

13. Мемлекеттік қызмет алу үшін өтініштің толтырылған нысанын және қажетті құжаттарды тұтынушы осы стандартқа 1-қосымшада немесе www.mz.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген уәкілетті органдардың кеңсесіне тапсырады.
Порталда электрондық сұрау салуды жіберу мемлекеттік қызметті тұтынушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу мемлекеттік қызмет көрсететін уәкілетті органдарға автоматты түрде жіберіледі.
14. Уәкілетті органдардың кеңсесі арқылы құжаттарды қабылдаған кезде мемлекеттік қызметті тұтынушыға мыналар:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылдау күні;
2) сұратылатын мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттар саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты көрсетіле отырып, осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талон беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде тұтынушының «жеке кабинетіне» тұтынушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті тұтынушыға көрсету нәтижесі:
1) уәкілетті органдарда тікелей өтініш берген адамға немесе оның ресми сенімді адамына (өкіліне) ұсынылады, ол туралы тиісті қолхат жасалады немесе өндіріс объектісінің заңды мекенжайына поштамен жіберіледі;
2) порталда мемлекеттік қызмет тұтынушының «жеке кабинетінде» көрсетіледі.
16. Уәкілетті органдардың мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы үшін мыналар негіз болып табылады:
1) санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерін өндіру объектісінің Қазақстан Республикасының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес еместігі туралы қорытындының болуы;
2) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттардың тізбесін толық ұсынбау;
3) «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздер.
Уәкілетті органдар мемлекеттік қызметті тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себебі туралы (екі жұмыс күнінен аспайтын мерзімде) хабардар етеді.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушы «жеке кабинетінен» электрондық құжат нысанында алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды адамдары өз қызметінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:

13. Заполненная форма заявления и необходимые документы для получения государственной услуги представляются потребителем в канцелярию уполномоченных органов по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту или на интернет-ресурсе: www.mz.gov.kz.
На портале отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» потребителя государственной услуги. Запрос автоматически направляется уполномоченным органам, оказывающим государственную услугу.
14. При приеме документов через канцелярию уполномоченных органов потребителю государственной услуги выдается талон о приеме соответствующих документов по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника, принявшего заявление на оформление документов.
При обращении через портал потребителю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения потребителем результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги потребителю представляется:
1) в уполномоченных органах – непосредственно заявившему лицу или его официально доверенному лицу (представителю), о чем составляется соответствующая расписка или высылается почтой на юридический адрес объекта производств;
2) на портале государственная услуга предоставляется в «личном кабинете» потребителя.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги уполномоченными органами являются:
1) наличие заключения о несоответствие объекта производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
2) представление неполного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
3) основания, предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
Уполномоченные органы информируют потребителя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги (в срок, не превышающий двух рабочих дней).
На портале мотивированный ответ об отказе в представлении государственной услуги потребитель получает в «личном кабинете» в форме электронного документа.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица уполномоченного органа, оказывающие государственную услугу, руководствуются следующими принципами:

1) кішіпейіл болу, өзінің лауазымдық жағдайын баса көрсетпеу және оны пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға салуға жол бермеу, белгіленген мерзімде олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
4) мемлекеттік қызметті тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін уәкілетті органдардың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Байланыс деректері осы стандартқа 1-қосымшада немесе www.mz.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген уәкілетті органдардың уәкілетті лауазымды адамы әрекетке (әрекетсіздікке) шағымдану тәртібін түсіндіреді және шағым дайындауға жәрдем көрсетеді.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты сондай-ақ саll-орталығының (1414) телефоны арқылы да алуға болады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым жоғары тұрған уәкілетті органдар басшысының атына демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін беріледі. Уәкілетті орган басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада немесе www.mz.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
22. Уәкілетті органның қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда, шағым тиісті уәкілетті органның басшысының атына «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін беріледі. Уәкілетті органдар басшыларының байланыс деректері осы стандартқа 1-қосымшада немесе www.mz.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен немесе бас тартумен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым жазбаша еркін нысанда пошта арқылы не байланыс деректері осы стандартқа 1-қосымшада немесе www.mz.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген уәкілетті органның кеңсесіне қолма-қол беріледі.

1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) обеспечивать сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителю государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченных органов, оказывающих государственную услугу, ежегодно утверждаются приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Уполномоченное должностное лицо уполномоченных органов, контактные данные которого указаны в приложении 1 к настоящему стандарту или на интернет-ресурсе www.mz.gov.kz, разъясняет порядок обжалования действий (бездействия) и оказывает содействие в подготовке жалобы.
Информацию о порядке обжалования также можно получить по телефону сall-центра (1414).
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя руководителя вышестоящих уполномоченных органов в рабочие дни с 09.00 до 18.30, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту или на интернет-ресурсе www.mz.gov.kz.
22. В случае некорректного обслуживания сотрудником уполномоченного органа, жалоба подается на имя руководителя соответствующего уполномоченного органа в рабочие дни с 09.00 до 18.30, за исключением выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан», с перерывом на обед с 13.00 до 14.30. Контактные данные руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту или на интернет-ресурсе www.mz.gov.kz.
23. В случаях несогласия с результатом оказанной государственной услуги или отказа, потребитель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба подается в письменной произвольной форме по почте либо нарочно в канцелярию уполномоченного органа, контактные данные которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту или на интернет-ресурсе www.mz.gov.kz.

1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімдігі
3.1. Қызмет ұсыну сапасына және оның тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)

1. Своевременность
1.1.% (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
100
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
100
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
100
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
40-50
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
85