"Қазақcтан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 1539 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 430 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградалары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 1539 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 8, 159-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларымен марапаттау (ведомстволық наградаларынан айыру) қағидаларында:
мынадай мазмұндағы «Үздік байланысшы» төсбелгісі» деген кіші бөліммен және 71 және 72-тармақтармен толықтырылсын:
«71. «Үздік байланысшы» төсбелгісімен ақпараттандыру және байланыс саласындағы қызметкерлер еңбекте жоғарғы нәтижелерге қол жеткізгені үшін, қызметі бойынша оң мінездемесі бар, өздеріне жүктелген міндеттерді адал әрі жауапты орындайтын, бұл ретте бастамашылық және кәсіпқойлық танытатын, жас мамандарға тәлімгер болып табылатын, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес күнтізбелік есеппен жалпы еңбек сіңірген жылдары 15 жыл және одан көп қызметкерлер марапатталады.
72. Ерекше жағдайларда бұл белгімен ақпараттандыру және байланыс саласында ерекше сіңірген еңбегі үшін басқа салаларда жұмыс істейтін адамдар марапатталады.»;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының тізбесінде және сипаттамаларында:
«1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының тізбесі» деген бөлімде:
«Төсбелгілер:» деген кіші бөлімде:
7-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) «Үздік байланысшы».»;
«2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының сипаттамалары» деген бөлімде:
«Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің төсбелгілері» деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы «Үздік байланысшы» деген тараумен толықтырылсын:
«Үздік байланысшы» (47-қосымша)
«Үздік байланысшы» төсбелгісі ені 30,6 мм диаметрлі шеңбер нысанын білдіреді. Төсбелгі сары түсті металдан (латунь) дайындалған.
Төсбелгіні дайындауда көгілдір, ақ, жасыл түсті эмальдар пайдаланылады.
Белгінің бет жағында ортасында ақ түстің аясында: жасыл түспен Қазақстан Республикасы картасының бедері, сары түспен телевизиялық мұнара және радиотолқынның шоғырланған шеңберлері бейнеленген. Белгінің орта шеңберінде көгілдір түс аясында «ҮЗДІК БАЙЛАНЫСШЫ», «ҚАЗАҚСТАН» деген сары түсті жазулар орналасқан. Белгінің сыртқы жиек шеңберінде радиалды бедерлі кетіктер салынған.

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 1539 "О ведомственных наградах некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2013 года № 430
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 1539 «О ведомственных наградах некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 8, ст. 159) следующие дополнения:
1) в Правилах награждения ведомственными наградами (лишения ведомственных наград) некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
дополнить подразделом «Нагрудный знак «Үздік байланысшы» и пунктами 71 и 72 следующего содержания:
«71. Нагрудным знаком «Үздік байланысшы» награждаются работники в сфере информатизации и связи за достижение высоких результатов в труде, положительно характеризуемые по службе, добросовестно и ответственно выполняющие возложенные на них обязанности, проявляющие при этом инициативу и профессионализм, являющиеся наставниками для молодых специалистов, имеющие общую выслугу 15 и более лет в календарном исчислении в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
72. В исключительных случаях этим знаком награждаются лица, работающие в других отраслях за особые заслуги в сфере информатизации и связи.»;
2) в перечне и описаниях ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в разделе «1. Перечень ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан»:
в подразделе «Нагрудные знаки»:
пункт 7 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
«5) «Үздік байланысшы».»;
в разделе «2. Описание ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан»:
подраздел «Нагрудные знаки Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан» дополнить главой «Үздік байланысшы» следующего содержания:
«Үздік байланысшы» (приложение 47)
Нагрудный знак «Үздік байланысшы» представляет собой форму круга диаметром по ширине 30,6 мм. Нагрудный знак изготовлен из металла желтого цвета (латунь). В изготовлении нагрудного знака используются эмали голубого, белого, зеленого цветов.
На лицевой стороне знака в центре на белом фоне изображены зеленым цветом рельеф карты Республики Казахстан, желтым цветом телевизионная вышка и концентрические круги радиоволн. На средней окружности знака на голубом фоне размещены надписи желтым цветом «Үздік байланысшы», «Қазақстан». На внешней обрамляющей окружности знака нанесены радиальные рельефные насечки.

Белгі құлақша мен шығыршық арқылы Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Туы түстес жібек қатқыл лентамен қапталған, ені 25 мм және биіктігі 15 мм төрт бұрышты тағанмен жалғанады.
Белгі визорлы бекіткіші бар түйреуіш арқылы киімге бекітіледі.»;
осы қаулыға қосымшаға сәйкес 47-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 30 сәуірдегі
№ 430 қаулысына
қосымша
Сипаттамаларға
47-қосымша
«Үздік байланысшы» төсбелгісі

Знак с помощью ушка и кольца соединяется с прямоугольной колодкой шириной 25 мм и высотой 15 мм, обтянутой шелковой муаровой лентой цвета Государственного Флага Республики Казахстан.
Знак при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.»;
дополнить приложением 47 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 47
к Описаниям
Нагрудный знак «Үздік байланысшы»