"Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер мен ұйымдардағы қатысудың мемлекеттік үлестеріне кірістер туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 26 шілдедегі № 633 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 мамырдағы № 542 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 142 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 27.03.2020 № 142 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер мен ұйымдардағы қатысудың мемлекеттік үлестеріне кірістер туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 26 шілдедегі № 633 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) білім беру қызметін жүзеге асыратын, акцияларының жүз пайызы мемлекет меншігіндегі "Сәкен Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті" акционерлік қоғамы 2010-2012 жылдардың қорытындылары бойынша акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер төлеуден босатылады;";
мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ғылыми-зерттеу мен тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүргізуді жүзеге асыратын, акцияларының жүз пайызы мемлекет меншігіндегі "ҚазАгроИнновация" акционерлік қоғамы 2010-2011 жылдардың қорытындылары бойынша акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер төлеуден босатылады деп белгіленсін.";
2-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2-1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен "Сәкен Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті" акционерлік қоғамының материалдық-техникалық базасын дамытуға алынған таза табысты тиімді пайдалануға қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.";
мынадай мазмұндағы 2-3-тармақпен толықтырылсын:
"2-3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекет пакетіне дивидендтерді төлегеннен кейін "ҚазАгроИнновация" акционерлік қоғамының иелігінде қалатын есепті жылдың қорытындылары бойынша алынған таза кірістің бір бөлігін оның материалдық-техникалық базасын дамытуға тиімді пайдалануға қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.";
3-тармақта "3-1" деген сан алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 3-1-қосымша алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2007 года № 633 "О дивидендах на государственные пакеты акций и доходах на государственные доли участия в организациях"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2013 года № 542. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 142
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.03.2020 № 142.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2007 года № 633 "О дивидендах на государственные пакеты акций и доходах на государственные доли участия в организациях" следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) акционерное общество "Казахский агротехнический университет имени Сакена Сейфуллина", сто процентов акций которого находятся в государственной собственности, осуществляющее образовательную деятельность, освобождается от выплаты дивидендов на государственный пакет акций по итогам 2010 – 2012 годов;";
дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) акционерное общество "КазАгроИнновация", сто процентов акций которого находятся в государственной собственности, осуществляющее проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в области агропромышленного комплекса, освобождается от выплаты дивидендов на государственный пакет акций по итогам 2010 – 2011 годов.";
пункт 2-1 изложить в следующей редакции:
"2-1. Министерству образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить принятие необходимых мер эффективного использования полученного чистого дохода на развитие материально-технической базы акционерного общества "Казахский агротехнический университет имени Сакена Сейфуллина.";
дополнить пунктом 2-3 следующего содержания:
"2-3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить принятие необходимых мер эффективного использования части чистого дохода акционерного общества "КазАгроИнновация", полученного по итогам отчетного года, остающейся у него после выплаты дивидендов на государственный пакет акций, на развитие его материально-технической базы.";
в пункте 3 цифру "3-1" исключить;
приложение 3-1 к указанному постановлению исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов