"Фитосанитариялық нормативтерді, фитосанитариялық есепке алу нысандарын, сондай-ақ Фитосанитариялық есепке алу нысандарын табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 қарашадағы № 1394 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 1 маусымдағы № 566 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1108 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.12.2015 № 1108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Фитосанитариялық нормативтерді, фитосанитариялық есепке алу нысандарын, сондай-ақ Фитосанитариялық есепке алу нысандарын табыс ету қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 қарашадағы № 1394 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 4, 79-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген фитосанитариялық нормативтерде:
«1. Пестицидтер (улы химикаттар) запасының фитосанитариялық нормативтері» деген бөлімде:
«Болжанған алқаптың запасы пайызы» деген бағанның тақырыбы «, дейін» деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Колорадо картоп қоңызы 30»;
«3. Аса қауіпті зиянды организмдер бойынша фитосанитариялық нормативтер» деген бөлімде:
мына:
«Өрмекші кене
жұмыртқа, дернәсілдер, имаго
мақта
шанақтанудың басы-пісудің басы
танапта өсімдіктердің залалдануы 10 %-дан артық, бір жапыраққа 1,5 кене (100 жапыраққа 150 дарақ)»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Мақтадағы өрмекші кене
жұмыртқа, дернәсілдер, имаго
мақта
шанақтанудың басы-пісудің басы
танапта өсімдіктердің залалдануы 10 %-дан артық, бір жапыраққа 1,5 кене (100 жапыраққа 150 дарақ)
Соядағы өрмекші кене
жұмыртқа, дернәсілдер, имаго
соя
өсу кезеңі
өсімдіктердің кенемен залалдануы 10 %-дан жоғары, оның саны 1 жапыраққа 10 дарақтан артық»;
мына:
«Мақта көбелегі
жұмыртқа, жұлдызқұрт
мақта
шанақтанудың басы-пісудің басы
100 өсімдікке 8-12 жұмыртқа мен жұлдызқұрт»;
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Мақтадағы мақта көбелегі
жұмыртқа, жұлдызқұрт
мақта
шанақтанудың басы-пісудің басы
100 өсімдікке 8-12 жұмыртқа мен жұлдызқұрт
Жүгерідегі мақта көбелегі
көбелек, жұлдызқұрт
жүгері
өсу кезеңі
бір торға тәулігіне 8-10 көбелек, бұл зиянкестің егістіктегі санының өте көптігіне сәйкес»;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Колорадо картоп қоңызы
қоңыздар
картоп
өсімдіктің өсу кезеңіндегі биіктігі 15-25 см дейін
картоп түптерінің 0,5-2 %-ына қоныстанған
қыстап шыққан қоңыздар мен дернәсілдер
картоп
шанақтану кезеңі – гүлдену

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2011 года № 1394 "Об утверждении фитосанитарных нормативов, форм фитосанитарного учета, а также Правил представления форм фитосанитарного учета"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2013 года № 566. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1108
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2015 № 1108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2011 года № 1394 «Об утверждении фитосанитарных нормативов, форм фитосанитарного учета, а также Правил представления форм фитосанитарного учета» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 4, ст. 79) следующие изменения:
в фитосанитарных нормативах, утвержденных указанным постановлением:
в разделе «1. Фитосанитарные нормативы запаса пестицидов (ядохимикатов)»:
заголовок графы «Процент запаса от прогнозируемой площади» дополнить словом «, до»;
дополнить строкой следующего содержания:
«Колорадский картофельный жук 30»;
в разделе «3. Фитосанитарные нормативы по особо опасным вредным организмам» строку:
«Паутинный клещ
яйцо, личинки, имаго
хлопчатник
начало бутонизации-начало созревания
зараженность растений на поле более 10 %, 1,5 клеща на лист (150 особей на 100 листьев)»;
изложить в следующей редакции:
«Паутинный клещ на хлопчатнике
Паутинный клещ на сое
яйцо, личинки, имаго
хлопчатник
начало бутонизации-начало созревания
зараженность растений на поле более 10 %, 1,5 клеща на лист (150 особей на 100 листьев)
яйцо, личинки, имаго
соя
в период вегетации
зараженность растений клещом более 10 %, численность его более 10 особей на 1 лист»;
строку:
«Хлопковая совка
яйцо, гусеница
хлопчатник
начало бутонизации-начало созревания
8-12 яиц и гусениц на 100 растений»;
изложить в следующей редакции:
«Хлопковая: совка на хлопчатнике
Хлопковая совка на кукурузе
яйцо, гусеница
хлопчатник
начало бутонизации-начало созревания
8-12 яиц и гусениц на 100 растений
бабочки, гусеницы
кукуруза
в период вегетации
8-10 бабочек на одну ловушку за сутки, что соответствует критической численности вредителя на поле»;
дополнить строкой следующего содержания:
«Колорадский картофельный жук
жуки
картофель
в фазу всходов до 15-25 см высоты растений
0,5-2 % заселенных кустов картофеля
перезимовавшие жуки и личинки
картофель
фаза бутонизации-цветение

түптердің 5-8 %-на қоныстанған, 1 өсімдікке 20 дернәсілден келеді».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов

5-8 % заселенных кустов с численностью 20 личинок на 1 растение».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов