"Астық қабылдау кәсiпорны мен астық иесi арасындағы астықты сақтаудың жария шартының үлгi нысанын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 қазандағы № 1359 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 9 қыркүйектегі № 942 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 4 қыркүйектегі № 745 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Астық қабылдау кәсiпорны мен астық иесi арасындағы астықты сақтаудың жария шартының үлгi нысанын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 қазандағы № 1359 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 36-37, 475-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген астық қабылдау кәсiпорны мен астық иесi арасындағы астықты сақтаудың жария шартының үлгi нысанында:
2-бөлімнің 1-тармағында:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) ұлттық стандарттарда, техникалық регламенттерде, техникалық шарттарда және нормативтiк құқықтық актілерде белгiленген сақтау шарттарын орындауға;»;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) Иеленушiнiң талабы бойынша Иеленушiнiң астық қолхатына айырбасқа астықты босатуға жазбаша өтiнiмiн тiркеген сәттен бастап күнтiзбелiк он күннен кешiктiрмей өтiнiмде көрсетiлген астықтың көлемiн босатуды (тиеп жiберудi) бастауға және оны «Астық туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 31 және 40-баптарында және осы шарттың 2-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, АҚК-нiң техникалық мүмкiндiктерiне сәйкес аяқтауға міндеттенеді. Астықты босату (тиеп жiберу) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 1676 қаулысымен бекiтілген Астықтың сандық-сапалық есебiн жүргiзу қағидаларына сәйкес жүргiзiледi;»;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«9) жоспарлы жөндеу жұмыстарын жүргiзуге байланысты жөндеу жүргiзуді тоқтатуға дейiн кемінде 45 күн бұрын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 1569 қаулысымен бекiтілген Астықты сақтау қағидаларында белгiленген мерзiмнен аспауға тиiс жөндеу жүргiзу мерзiмдерiн көрсете отырып, астықты қабылдау мен босатудың (тиеп жiберудiң) мүмкiн еместігі туралы Иеленушiнi хабардар етуге;»;
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«13) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 1676 қаулысымен бекiтілген Астықтың сандық-сапалық есебiн жүргiзу қағидаларына сәйкес астықты осы шартқа 1-қосымшада белгiленген сапалық көрсеткiштерге дейiн жеткiзу нәтижесiнде алынған астық қалдықтарын қайтаруды қамтамасыз етуге мiндеттенедi.»;
4-бөлімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2001 года № 1359 "Об утверждении типовой формы публичного договора на хранение зерна между хлебоприемным предприятием и владельцем зерна"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2013 года № 942. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2015 года № 745
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2001 года № 1359 «Об утверждении типовой формы публичного договора на хранение зерна между хлебоприемным предприятием и владельцем зерна» (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 36-37, ст. 475) следующие изменения:
в типовой форме публичного договора на хранение зерна между хлебоприемным предприятием и владельцем зерна, утвержденной указанным постановлением:
в пункте 1 раздела 2:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) соблюдать условия хранения, установленные национальными стандартами, техническими регламентами, техническими условиями и нормативными правовыми актами;»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) по требованию Владельца не позднее десяти календарных дней с момента регистрации письменной заявки Владельца на отпуск зерна в обмен на зерновую расписку начать отпуск (отгрузку) указанного в заявке количества зерна и закончить его в соответствии с техническими возможностями ХПП, за исключением случаев, предусмотренных статьями 31 и 40 Закона Республики Казахстан «О зерне» и пунктом 2 настоящего договора. Отпуск (отгрузка) зерна производится в соответствии с Правилами ведения количественно-качественного учета зерна, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 1676;»;
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
«9) уведомить Владельца о невозможности приемки и отпуска (отгрузки) зерна в связи с проведением плановых ремонтных работ не менее чем за 45 дней до остановки с указанием сроков проведения ремонта, которые не могут превышать сроки, установленные Правилами хранения зерна, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2011 года № 1569;»;
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
«13) обеспечить возврат зерноотходов, полученных в результате доведения зерна до качественных показателей, установленных в приложении 1 к настоящему договору, в соответствии с Правилами ведения количественно-качественного учета зерна, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 1676.»;
пункт 1 раздела 4 изложить в следующей редакции:

«1. Осы шарт Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 1569 қаулысымен бекiтілген Астықты сақтау  қағидаларында айқындалған сақтау мерзiмдерiнен аспайтын, Иеленушiнiң талап етуiмен белгiленген мерзiмге жасалды және өзiнiң қолданысын Тараптар өздерiнiң мiндеттемелерiн толық орындаған жағдайда тоқтатады.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                       С. Ахметов

«1. Настоящий договор заключен на срок, определенный востребованием Владельца, не превышающий сроков хранения, установленных Правилами хранения зерна, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2011 года № 1569, и прекращает свое действие при условии полного исполнения Сторонами своих обязательств.».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов