"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 8 қарашадағы № 1185 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 41, 532-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
«Орталық аппараттың функциялары» деген 1-тармақта:
«1.» деген сан алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 51) тармақшамен толықтырылсын:
«51) мемлекет кепілдік берген заң көмегінің барлық түрлері бойынша бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі болып табылады;»;
«Ведомстволардың функциялары» деген 2-тармақта:
«2.» деген сан алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 101), 102), 103), 104), 105), 106), 107) тармақшалармен толықтырылсын:
«101) мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету саласындағы мемлекеттік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз етеді;
102) мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асырады;
103) мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсететін субъектілердің қызметін үйлестіреді, сондай-ақ көрсетілетін заң көмегінің сапасын бақылауды жүзеге асырады;
104) Қазақстан Республикасының мемлекет кепілдік берген заң көмегі туралы заңнамасына, заң көмегінің көрсетілу көлемінің толықтығы мен сапасына мониторинг жүргізеді;
105) халықты мемлекет кепілдік берген заң көмегің көрсету туралы құқықтық сауаттандыруды және оларға құқықтық ақпарат беруді қамтамасыз етеді;
106) Қазақстан Республикасының бүкіл аумағына таратылатын мерзімді баспа басылымдарында және интернет-ресурста мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету жүйесінің жай-күйі туралы ақпараттың кемінде жарты жылда бір рет жариялануын қамтамасыз етеді;
107) нотариустың тағылымдамадан өтушілер ретінде тағылымдамадан өту үшін ақы төлеудің тәртібі мен мөлшерін белгілейді.».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2013 года № 1185
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 «Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 41, ст. 532) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
в пункте 1. «Функции центрального аппарата»:
цифру «1.» исключить;
дополнить подпунктом 51) следующего содержания:
«51) является администратором бюджетных программ по всем видам гарантированной государством юридической помощи;»;
в пункте 2. «Функции ведомств»:
цифру «2.» исключить;
дополнить подпунктами 101), 102), 103), 104), 105), 106), 107) следующего содержания:
«101) обеспечивает реализацию государственной политики в сфере оказания гарантированной государством юридической помощи;
102) осуществляет международное сотрудничество в сфере оказания гарантированной государством юридической помощи;
103)координирует деятельность субъектов оказания гарантированной государством юридической помощи, а также осуществляет контроль за качеством оказываемой юридической помощи;
104) проводит мониторинг законодательства Республики Казахстан о гарантированной государством юридической помощи, полноты объема и качества ее оказания;
105) обеспечивает правовое просвещение и правовое информирование населения об оказании гарантированной государством юридической помощи;
106) обеспечивает опубликование не реже одного раза в полугодие в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе информации о состоянии системы оказания гарантированной государством юридической помощи;
107) устанавливает порядок и размер оплаты за прохождение стажировки стажерами нотариуса.».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов