Террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге қарсы қорғалуының үлгілік паспортын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 қарашадағы № 1217 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 1 қыркүйектегі № 758 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.09.2023 № 758 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 3-тармағының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге қарсы қорғалуының үлгілік паспорты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 12 қарашадағы
№ 1217 қаулысымен
бекітілген
Террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге
қарсы қорғалуының үлгілік паспорты ____________________________________________
(объектінің атауы)
БЕКІТЕМІН: КЕЛІСІЛДІ:
Объектінің басшысы Бастық
_____________________________
(аумақтық ішкі істер органы
бөлінісінің атауы
____________________________ _____________________________
(қолы, Т.А.Ә.) (қолы, Т.А.Ә.)
20__ жылғы "___" ___________ 20__ жылғы "___" ____________
мөр орны мөр орны
________________________
(елді мекеннің атауы)
________________
(жасалған күні)
Мазмұны
1. Объекті туралы жалпы мәліметтер
2. Объектінің сипаты
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын объектілердің терроризмге қарсы қорғалу жүйесіне қойылатын талаптарға сәйкес объектінің инженерлік-техникалық жарақтандырылуы және терроризмге қарсы қорғалуы туралы мәліметтер
4. Объектінің жоспары
5. Объекті ғимаратының (құрылысының) қабат бойынша жоспарлары
6. Объекті ғимаратының (құрылысының) инженерлік коммуникациялық схемасы
1-тарау. Объект туралы жалпы мәліметтер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 23.10.2020 № 698 (14.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Объект туралы жалпы ақпарат:
1) санаты;
2) қызметінің бейіні;
3) толық және қысқаша атауы;
4) ведомстволық тиесілігі, ұйымдық-құқықтық нысаны;
5) мөр бедерінің үлгісі;
6) пошталық мекенжайы, телефоны, факсы, электрондық мекенжайы;
7) басшының, басшы орынбасарының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (жұмыс, үй және ұялы телефондары).

Об утверждении типового паспорта антитеррористической защищенности объектов, уязвимых в террористическом отношении
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 2013 года № 1217. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2023 года № 758.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 01.09.2023 № 758 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 3 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О противодействии терроризму" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый типовой паспорт антитеррористической защищенности объектов, уязвимых в террористическом отношении.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 ноября 2013 года № 1217
Типовой паспорт антитеррористической защищенности
объектов, уязвимых в террористическом отношении
____________________________________________
(наименование объекта)
УТВЕРЖДАЮ СОГЛАСОВАННО
Руководитель объекта Начальник
______________________________
(наименование территориального
подразделения органа
внутренних дел)
_____________________________ _________________________________
(подпись, Ф.И.О) (подпись, Ф.И.О)
"____"_______________20___ г. "____"_______________20___ г.
(место печати) (место печати)
__________________________________
(наименование населенного пункта)
____________________
(дата составления)
Содержание
1. Общие сведения об объекте.
2. Характеристика объекта.
3. Сведения об инженерно-технической оснащенности и антитеррористической защищенности объекта, в соответствии с требованиями к системе антитеррористической защиты объектов, определяемыми Правительством Республики Казахстан
4. План объекта.
5. Поэтажные планы зданий (сооружений) объекта.
6. Схемы инженерных коммуникаций зданий (сооружений) объекта.
Глава 1. Общие сведения об объекте
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции постановления Правительства РК от 23.10.2020 № 698 (вводится в действие с 14.11.2020).
1. Общая информация об объекте:
1) категория;
2) профиль деятельности;
3) полное и сокращенное наименование;
4) ведомственная принадлежность, организационно-правовая форма;
5) образец оттиска печати;
6) почтовый адрес, телефон, факс, электронный адрес;
7) фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя, заместителя руководителя (рабочий, домашний и сотовый телефоны).

Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 23.10.2020 № 698 (14.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2-тарау. Объектінің сипаты
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 23.10.2020 № 698 (14.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Объектінің жалпы алаңы (шаршы метр).
3. Аумақта автопаркингтің (тұрақ орнының саны), бөлек ғимараттар мен құрылыстардың болуы.
4. Периметрі бойынша қоршау, периметрді және объектінің периметрімен шектесетін басқа да аумақтың учаскелерін күзет шебімен жабдықтау.
5. Объектінің әрбір жеке ғимаратындағы және құрылысындағы үй-жайлардың саны (бірлік, шаршы метр).
6. Объектідегі әрбір ғимараттың есепті сыйымдылығы (ең көп/ең аз адам).
7. Объектінің жұмыс (объектіге келу) режимі.
8. Әрбір ғимаратқа және құрылысқа арналған кіретін және шығатын бөлек есіктерінің (оның ішінде қосымша және апаттық) саны.
9. Эвакуация жолдарының болуы және саны.
3-тарау. Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын объектілердің терроризмге қарсы қорғалу жүйесіне қойылатын талаптарға сәйкес объектінің инженерлік-техникалық жарақтандырылуы және терроризмге қарсы қорғалуы туралы мәліметтер
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда– ҚР Үкіметінің 23.10.2020 № 698 (14.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Объектіні жеке күзету бойынша қызметтер көрсететін күзет қызметі субъектісі (бұдан әрі – КҚС) _______________________________.
(КҚС-тың атауы, күзет қызметтеріне арналған шарт №, күзет қызметімен айналысу құқығына арналған лицензияның №, берілген күні, кім берді)
11. Объекті қауіпсіздігін қамтамасыз етуге жұмылдырылған адамдардың (оның ішінде жеке күзет ұйымы, тәуліктік жасақ, қарауыл, кезекші жауынгерлік ауысым жұмыскерлерінің) саны:
Жұмылдырылған жұмыскерлердің, қызметкерлердің, әскери қызметшілердің барлығы: __;
күндізгі ауысымға: ____ ___сағат__минуттан ___сағат___ минутқа дейін;
түнгі ауысымға: ____ ___сағат__минуттан ___сағат___ минутқа дейін;
тәулік бойы: ____ ___сағат__минуттан ___сағат___ минутқа дейін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 23.10.2020 № 698 (14.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Объекті қауіпсіздігін қамтамасыз етуге жұмылдырылған, оның ішінде тәуліктік жасақтағы, қарауылдағы, кезекші жауынгерлік ауысымдағы жеке күзет ұйымы жұмыскерлерінде, қызметкерлерде, әскери қызметшілерде қару-жарақ пен арнайы құралдардың болуы:
қызметтік, табельдік атыс қаруы _______ бірлік.
арнайы құралдар ________________________________________________;
(әрбір түрінің және моделінің атауы мен саны көрсетілсін)
қызметтік (қарауылдық) иттердің саны ___________________________.

Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановления Правительства РК от 23.10.2020 № 698 (вводится в действие с 14.11.2020).
Глава 2. Характеристика объекта
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции постановления Правительства РК от 23.10.2020 № 698 (вводится в действие с 14.11.2020).
2. Общая площадь объекта (квадратные метры).
3. Наличие на территории авто паркинга (количество парковочных мест), отдельных зданий и сооружений.
4. Ограждение по периметру, оборудование периметра рубежами охраны и другие участки, с территорией которых граничит периметр объекта.
5. Количество помещений в каждом отдельном здании и сооружении объекта (единицы, квадратные метры).
6. Расчетная вместимость каждого здания на объекте (максимально/минимально человек).
7. Режим работы (посещения) объекта.
8. Количество входов и выходов (в том числе запасных и аварийных) для каждого здания и сооружения в отдельности.
9. Наличие и количество путей эвакуации.
Глава 3. Сведения об инженерно-технической оснащенности и антитеррористической защищенности объекта в соответствии с требованиями к системе антитеррористической защиты объектов, определяемыми Правительством Республики Казахстан
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции постановления Правительства РК от 23.10.2020 № 698 (вводится в действие с 14.11.2020).
10. Субъект охранной деятельности (далее – СОД), оказывающий услуги по физической охране объекта ________________________________.
(наименование СОД, № договора на услуги охраны, № лицензии на право занятия охранной деятельностью, дата выдачи, кем выдана)
11. Численность лиц (в том числе работников частной охранной организации, суточного наряда, караула, дежурной боевой смены), задействованных на обеспечение безопасности объекта:
всего задействовано работников, сотрудников, военнослужащих: ___;
в дневную смену: _____ с ___ часов ___ минут до ___ часов ___ минут;
в ночную смену: _____ с ___ часов ___ минут до ___ часов ___ минут;
круглосуточно: _____ с ___ часов ___ минут до ___ часов ___ минут.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 23.10.2020 № 698 (вводится в действие с 14.11.2020).
12. Наличие вооружения и специальных средств у работников частной охранной организации, сотрудников, военнослужащих, задействованных на обеспечение безопасности объекта, в том числе в суточном наряде, карауле, дежурной боевой смене:
служебное, табельное огнестрельное оружие _______ единиц;
специальные средства _____________________________________________
(указать наименование и количество каждого вида и модели)
количество служебных (сторожевых) собак ________________.

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда– ҚР Үкіметінің 23.10.2020 № 698 (14.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13. Техникалық қауіпсіздік құралдарының көмегімен объектіні күзету қызметтерін көрсететін күзет қызметінің субъектісі __________.
(КҚС-тың атауы, күзет қызметтеріне арналған шарт №, күзет қызметімен айналысу құқығына арналған лицензия №, берілген күні, кім берді)
14. Объектінің терроризмге қарсы қорғалуы бойынша қойылатын талаптарға сәйкестігі ______________________________________________.
(сәйкестік дәрежесін көрсету: толығымен сәйкес келеді/ішінара сәйкес келеді/сәйкес келмейді)
15. Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын объектілердің терроризмге қарсы қорғалуын қойылатын талаптарға сәйкес объектінің терроризмге қарсы қорғалуын қамтамасыз ету бойынша қабылданған шаралар туралы мәліметтер (паспорттың ажырамас бөлігі болып табылатын жекелеген қосымшамен ресімделеді).
4-тарау. Объектінің жоспары
(паспорттың ажырамас бөлігі болып табылатын жеке қосымшамен ресімделеді)
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 23.10.2020 № 698 (14.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
16. Объектінің жоспарында:
1) учаскенің (объекті аумағының) шекарасы, атауы, сондай-ақ объекті аумағына іргелес көшелер мен өту жолының орналасуы;
2) объекті аумағында бөлек ғимараттар мен құрылыстардың орналасуы;
3) объекті аумағына/аумағынан кіретін/шығатын (негізгі, қосалқы, авариялық) есіктер;
4) объектінің инженерлік коммуникациялық (объекті аумағында жүргізілген, ғимараттар мен құрылыстарды электрмен, сумен, газбен және жылумен жабдықтау желілері ауаны желдету және баптау) сызбасы;
5) күзет, тәуліктік жасақтар, қарауыл, кезекші жауынгерлік ауысым қызмет өткеретін бекеттер, сондай-ақ техникалық бақылау құралдары, күзет сигнализациясы, бейнебақылау камералары орналастырылған жерлер;
6) жарылғыш қауіпті, өртке қауіпті, улы заттарды, қауіпті биологиялық, ядролық және радиоактивті материалдарды сақтау (өндіру) орындары;
7) төтенше жағдайлар, оның ішінде терроризм актілері қаупі туралы хабарлау құралдарының болуы көрсетіледі.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 23.10.2020 № 698 (14.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5-тарау. Объекті ғимараттарының (құрылыстарының) қабат бойынша жоспары
(паспорттың ажырамас бөлігі болып табылатын жеке қосымшамен ресімделеді)
Ескерту. 5-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 23.10.2020 № 698 (14.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17. Қабат бойынша жоспарда:
1) ғимараттан/ғимаратқа шығатын/кіретін (негізгі, қосалқы, авариялық) есіктер;

Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правительства РК от 23.10.2020 № 698 (вводится в действие с 14.11.2020).
13. Субъект охранной деятельности, оказывающий услуги охраны объекта с помощью технических средств безопасности _________________.
(наименование субъекта охранной деятельности, № договора на услуги охраны, № лицензии на право занятия охранной деятельностью, дата выдачи, кем выдана)
14. Соответствие объекта предъявляемым требованиям по их антитеррористической защищенности __________________________________
(указать степень соответствия: соответствует полностью/ соответствует частично/ не соответствует)
15. Сведения о принятых мерах по обеспечению антитеррористической защищенности объекта в соответствии с требованиями, определяемыми Правительством Республики Казахстан (оформляются отдельным приложением, являющимся неотъемлемой частью паспорта).
Глава 4. План объекта (оформляется отдельным приложением, являющимся неотъемлемой частью паспорта)
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции постановления Правительства РК от 23.10.2020 № 698 (вводится в действие с 14.11.2020).
16. На плане объекта указываются:
1) границы участка (территории объекта), название, а также расположение улиц и проездов, примыкающих к территории объекта;
2) расположение отдельных зданий и сооружений на территории объекта;
3) входы/выходы, въезды/выезды, (основные, запасные, аварийные) на территорию/ из территории объекта;
4) схемы инженерных коммуникаций объекта (сети электро-, водо-, газо- и – теплоснабжения, вентиляции и кондиционирования воздуха зданий и сооружений, проложенных на территории объекта);
5) места расположения постов охраны, несения службы суточных нарядов, караула, дежурной боевой смены, а также технических средств контроля, охранной сигнализации, камеры видеонаблюдения;
6) места хранения (производства) взрывоопасных, пожароопасных, ядовитых веществ, опасных биологических, ядерных и радиоактивных материалов;
7) наличие средств оповещения об угрозе чрезвычайных ситуаций, в том числе актов терроризма.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным постановления Правительства РК от 23.10.2020 № 698 (вводится в действие с 14.11.2020).
Глава 5. Поэтажные планы зданий (сооружений) объекта (оформляются отдельным приложением, являющимся неотъемлемой частью паспорта)
Сноска. Заголовок главы 5 в редакции постановления Правительства РК от 23.10.2020 № 698 (вводится в действие с 14.11.2020).
17. На поэтажном плане указываются:
1) входы и выходы (основные, запасные, аварийные) из здания;

2) техникалық бақылау құралдары, күзет және өрт сигнализациясы, бейнебақылау камералары;
3) күзет, тәуліктік жасақтар, қарауыл, кезекші жауынгерлік ауысым қызмет өткеретін бекеттерінің орналасуы;
4) авариялық және төтенше жағдайлар туындаған кезде персонал мен келушілерді эвакуациялау схемасы;
5) зардап шеккендерді орналастыруға және алғашқы көмек көрсетуге арналған болжамды орындар ("Ғимарат ішіндегі қауіпсіз аймақ", пана) көрсетіледі.
Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 23.10.2020 № 698 (14.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6-тарау. Объекті ғимараттарының (құрылыстарының) инженерлік коммуникациялық схемалары
(паспорттың ажырамас бөлігі болып табылатын жеке қосымшамен ресімделеді)
Ескерту. 6-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 23.10.2020 № 698 (14.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
18. Объекті ғимаратының (құрылысының) инженерлік коммуникациялық схемасында:
1) объекті ғимаратын (құрылысын) электрмен жабдықтау схемасы;
2) объекті ғимаратын (құрылысын) сумен жабдықтау схемасы;
3) объекті ғимаратын (құрылысын) газбен жабдықтау схемасы;
4) объекті ғимаратын (құрылысын) жылумен жабдықтау схемасы;
5) телекоммуникация, ауаны желдету және баптау желілерінің схемасы;
6) құлып салынатын люктар мен торлар орнатылған (ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларында) жерлер, сондай-ақ олардың кілттерін сақтайтын орындар көрсетіледі.
Ескертпе. Ішкі істер органдарының мемлекеттік бақылауына жатпайтын террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге қарсы қорғалуының паспорттары "Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ішкі істер органдарының тиісті аумақтық бөліністері басшыларымен келісуге жатпайды.
Ескерту. Үлгілік паспорт ескертпемен толықтырылды – ҚР Үкіметінің 23.10.2020 № 698 (14.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

2) технические средства контроля, охранная и пожарная сигнализация, камеры видеонаблюдения;
3) расположение постов охраны, мест несения службы суточных нарядов, караула, дежурной боевой смены;
4) схема эвакуации персонала и посетителей при возникновении аварийных и чрезвычайных ситуаций;
5) предполагаемые места для размещения и оказания первой помощи пострадавшим ("Безопасная зона внутри здания", убежище).
Сноска. Пункт 17 с изменением, внесенным постановления Правительства РК от 23.10.2020 № 698 (вводится в действие с 14.11.2020).
Глава 6. Схемы инженерных коммуникаций зданий (сооружений) объекта (оформляются отдельным приложением, являющимся неотъемлемой частью паспорта)
Сноска. Заголовок главы 6 в редакции постановления Правительства РК от 23.10.2020 № 698 (вводится в действие с 14.11.2020).
18. На схемах инженерных коммуникаций зданий (сооружений) объекта указываются:
1) схемы электроснабжения здания (сооружения) объекта;
2) схемы водоснабжения здания (сооружения) объекта;
3) схемы газоснабжения здания (сооружения) объекта;
4) схемы теплоснабжения здания (сооружения) объекта;
5) схемы сети телекоммуникации, вентиляции и кондиционирования воздуха;
6) места (в помещениях зданий и сооружений), где установлены люки и решетки, запирающиеся на замок, а также места хранения их ключей.
Примечание. Паспорта антитеррористической защищенности объектов, уязвимых в террористическом отношении, не подпадающих под государственный контроль органов внутренних дел, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О противодействии терроризму" не подлежат согласованию с руководителями соответствующих территориальных подразделений органов внутренних дел.
Сноска. Типовой паспорт дополнен примечанием в соответствии с постановлением Правительства РК от 23.10.2020 № 698 (вводится в действие с 14.11.2020).