Қазақстан Республикасының аумағына шикі қант әкелудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 22 қаңтардағы № 23 қаулысы
«Сауда қызметін реттеу туралы» 2004 жылғы 12 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына және «Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының Кеден одағын бірыңғай кедендік-тарифтік реттеу туралы» Кеден одағы комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешіміне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 413 027,4 тонна көлеміндегі дәмдік-хош иістік немесе бояғыш қоспалары жоқ шикі құрақ қантын (бұдан әрі – шикі қант) (ҚО СЭҚ ТН кодтары 1701 13, 1701 14) әкелу 2014 жылы Қазақстан Республикасының аумағына ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсіміне кедендік баж төлемей жүзеге асырылады деп белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі белгіленген тәртіппен тізбесі осы қаулыға қосымшада көрсетілген қант өндіретін кәсіпорындарға не әкелінетін шикі қанттың нысаналы мақсаты туралы көрсетілген кәсіпорындармен келісімшарт негізінде шикі қант жеткізушілерге Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігімен келісім бойынша бекітілген көлем шегінде лицензиялар беруді жүзеге асырсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімінде әкелінетін шикі қантты кедендік декларациялауды:
1) кедендік әкелу бажын төлемей Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі беретін лицензиялар негізінде;
2) Кеден одағының Бірыңғай кедендік тарифімен бекітілген мөлшерлемелер бойынша кедендік әкелу баждарын төлеу арқылы Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі беретін лицензиясыз жүзеге асырсын.
4. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі екі апта мерзімде Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Интеграциялық комитетінің Хатшылығын Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын сыртқы сауда қызметін реттеу шаралары туралы хабардар етсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 22 қаңтардағы
№ 23 қаулысына
қосымша
Қант өндіретін кәсіпорындар тізбесі*
Р/с
Қант өндіретін кәсіпорын атауы
1
«Орталық Азия Қант корпорациясы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
* Кәсіпорындар тізбесі кәсіпорындарды шикі құрақ қантынан қант өндіретін зауыттарға жатқызудың мынадай өлшемдеріне сәйкес қалыптастырылады:

О некоторых вопросах ввоза сахара-сырца на территорию Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2014 года № 23
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года «О регулировании торговой деятельности» и решением Комиссии таможенного союза от 27 ноября 2009 года № 130 «О едином таможенно-тарифном регулировании таможенного союза Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить, что ввоз тростникового сахара-сырца без вкусо-ароматических или красящих добавок (коды ТН ВЭД ТС 1701 13, 1701 14) (далее – сахар-сырец) в объеме 413 027,4 тонн в 2014 году осуществляется без уплаты таможенных пошлин в таможенной процедуре выпуска для внутреннего потребления на территорию Республики Казахстан.
2. Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан в установленном порядке осуществлять выдачу лицензий в пределах утвержденного объема по согласованию с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан, предприятиям-производителям сахара, перечень которых указан в приложении к настоящему постановлению, либо поставщикам сахара-сырца на основании контракта с указанными предприятиями о целевом назначении ввозимого сахара-сырца.
3. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан осуществлять таможенное декларирование сахара-сырца, ввозимого в таможенной процедуре выпуска для внутреннего потребления:
1) на основании лицензий, выдаваемых Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, без уплаты ввозных таможенных пошлин;
2) без лицензий, выдаваемых Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, с уплатой ввозных таможенных пошлин по ставкам, утвержденным Единым таможенным тарифом Таможенного союза.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в двухнедельный срок уведомить Секретариат Интеграционного комитета Евразийского экономического сообщества о принимаемых Правительством Республики Казахстан мерах регулирования внешнеторговой деятельности.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 января 2014 года № 23
Перечень предприятий – производителей сахара*
№ п/п
Наименование предприятия – производителя сахара
1
Товарищество с ограниченной ответственностью «Центральноазиатская Сахарная Корпорация»
* Перечень предприятий формируется в соответствии со следующими критериями отнесения предприятий к заводам-производителям сахара из тростникового сахара-сырца:

1) кәсіпорынның шикі құрақ қантын өңдеуге арналған технологиялық жабдығының болуы;
2) шикі құрақ қантынан ақ қантты сериялық өндірудің болуы;
3) кәсіпорынның алдағы күнтізбелік жылға арналған жобалық қуаты.

1) наличие технологического оборудования у предприятия для переработки тростникового сахара-сырца;
2) наличие серийного производства белого сахара из тростникового сахара-сырца;
3) проектная мощность предприятия на предстоящий календарный год.