Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 141 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 2 қыркүйектегі № 735 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.09.2015 № 735 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына, 9-бабының 11) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Бiлiктiлiк санатын бермей маман сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Бiлiктiлiк санатын бере отырып, маман сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Медициналық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Денсаулық сақтау субъектiлерiнiң қызметiне тәуелсiз сараптама жүргiзу үшiн жеке тұлғаларды аккредиттеу туралы куәлiк беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) «Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) «Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамасының белгiлi түрiн өндiру құқығына бiлiктiлiк беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) «Медициналық технологияларға клиникалық зерттеулер жүргізуге рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
9) «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген жағдайларда адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) тiндерiн әкелуге, әкетуге, сондай-ақ қан мен оның компоненттерiн әкелуге, әкетуге лицензия беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 10 қыркүйектегі № 1173 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 70, 1014-құжат);
2) «Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 және «Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» 2012 жылғы 10 қыркүйектегі № 1173 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 20 ақпандағы № 158 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 16, 293-құжат).

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 141. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2015 года № 735
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.09.2015 № 735 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра здравоохранения и социального развития РК от 28.04.2015 г. № 294.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6, подпунктом 11) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача сертификата специалиста без присвоения квалификационной категории»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача сертификата специалиста с присвоением квалификационной категории»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации медицинским организациям»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации физическим лицам для проведения независимой экспертизы деятельности субъектов здравоохранения»;
5) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность»;
6) стандарт государственной услуги «Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических и судебно-наркологических экспертов»;
7) стандарт государственной услуги «Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз»;
8) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на проведение клинических исследований медицинских технологий»;
9) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии на ввоз, вывоз тканей и (или) органов (части органов) человека, а также на ввоз, вывоз крови и ее компонентов в случаях, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения».
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2012 года № 1173 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 70, ст. 1014);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2013 года № 158 «О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и от 10 сентября 2012 года № 1173 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 16, ст. 293).

3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 141 қаулысымен
бекітілген
«Біліктілік санатын бермей маман сертификатын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Біліктілік санатын бермей маман сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша маман сертификаты (бұдан әрі – сертификат). Сертификат тестілеуден оң нәтижемен өткен жағдайда беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен расталды.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.

3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 141
Стандарт государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
без присвоения квалификационной категории» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача сертификата специалиста без присвоения квалификационной категории» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными департаментами Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя посредством канцелярии или веб-портала «Е-лицензирование: www.elicense.kz (далее – портал);
2) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов к услугодателю, а также при обращении на портал – 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – сертификат специалиста (далее – сертификат) по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в электронном виде. Сертификат выдается при положительном прохождении тестирования.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю – результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается, заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) қызмет берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрату;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттардың деректерін көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органның уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы берген кезде:
өтініштің нөмірі мен қабылданған күнін;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрін;
өтінішке қоса берілген құжаттардың санын;
тестілеуден өтудің күні мен уақытын (құжаттарды тексеру нәтижелері бойынша тестілеуге жіберілген жағдайда);
өтінішті қабылдаған кеңсе қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат (хабарлама) беріледі.
портал арқылы жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» тестілеуден өту күні, уақыты және орны көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұратудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі (құжаттарды тексеру нәтижелері бойынша тестілеуге жіберілген жағдайда).
3. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың
лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері
бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану
тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдар осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысының атына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша түрде немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.00-ге дейін қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымның қабылданғанын растау нөмірі, күні, оны қабылдаған тұлғаның тегі, байланыс деректері, сондай-ақ жауапты алу орны мен мерзімі, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғалардың байланыс деректері көрсетілген талонды бере отырып тіркеу (мөртабаны, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері көрсетілетін қызметті алушыға пошталық байланыс арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымының портал арқылы қабылданғанын растау оны тіркеу туралы хабарлама болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші шағымды өңдеген кезде жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
й11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы заңнамамен белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форма сведений, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения документа, удостоверяющего личность услугополучателя, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственного органа.
Не допускается истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
через канцелярию услугодателя выдается расписка (уведомление) о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества приложенных документов к заявлению;
даты и времени прохождения тестирования (в случае его допуска по результатам проверки документов к тестированию);
фамилии и инициалы сотрудника канцелярии, принявшего заявление.
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты, времени и места прохождения тестирования (в случае его допуска по результатам проверки документов к тестированию).
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, или Министерства, по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, с понедельника по пятницу с 9.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также срока и места получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Результат рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы услугополучателя через портал является уведомление о регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе обработки жалобы услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.

4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін
қызметтерді көрсетудің ерекшеліктерін есепке ала отырып өзге де
талаптар
12. Көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған кезде портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтағы қолжетімділік режимінде порталдағы «жеке кабинеті», сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы ала алады.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
«Біліктілік санатын бермей
маман сертификатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
Маман сертификаты
_____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
_____________________________________________________________________
___________________________________________________ мамандығы бойынша
(номенклатура бойынша мамандық)
осы біліктілік санатын бермей маман сертификатын алды.
Оны беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган басшысының 20__
жылғы «___» _____________ № _____ бұйрығы
Сертификат 20__ жылғы «___» ____________ дейiн жарамды
Тiркеу № ___________
Берiлген күнi 20__ жылғы «___» ___________
«Біліктілік санатын бермей
маман сертификатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
____________________________________
____________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
басшысына
____________________________________
(кімнен)
____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, ЖСН)
Тұрғылықты мекенжайы:
____________________________________
____________________________________
ӨТІНІШ
Сізден ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
мамандығы бойынша біліктілік санатын бермей міндетті біліктілік
емтиханына жіберуіңізді сұраймын.
_______________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының қолы)
_______________________________________
(толтырылған күні)
«Біліктілік санатын бермей
маман сертификатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
МӘЛІМЕТТЕР НЫСАНЫ
Біліктілік санатын бермей қолдану мерзімі бар маман
сертификатын беруге өтініш
Медициналық білімі

4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной
услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
12. В помещениях услугодателя предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
без присвоения квалификационной категории»
форма
Сертификат специалиста
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
действительно получил(-а) настоящий сертификат специалиста
без присвоения квалификационной категории по специальности
_________________________________________________________________.
(специальность по номенклатуре)
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение о его выдаче от «____» ___________ 20 ____ года № ________
Сертификат действителен до «____» ___________ 20____ года
Регистрационный № ____
Дата выдачи «____» ___________ 20 ___ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
без присвоения квалификационной категории»
форма
Руководителю ___________________
(наименование государственного органа)
от ______________________
(фамилия, имя, отчество
услугополучателя, ИИН)
Место проживания
______________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас допустить к обязательному квалификационному экзамену без присвоения квалификационной категории по специальности
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_______________________
(подпись услугополучателя)
_________________
(дата заполнения)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
без присвоения квалификационной категории»
ФОРМА СВЕДЕНИЙ
Заявление на выдачу сертификата специалиста без присвоения
квалификационной категории, со сроком действия
Медицинское образование

1. Білімі
2. Дипломның нөмірі
3. Дипломның сериясы
4. Білім беру ұйымының толық атауы
5. Түскен жылы
6. Бітірген жылы
7. Диплом бойынша мамандығы
8. Диплом бойынша біліктілігі
9. Дипломның нострификациясы (қажет болған жағдайда)
Өтініш білдірген мамандық бойынша интернатура, клиникалық
ординатура, резидентура мамандықтарды туралы мәліметтер (жоғары
медициналық білімі бар мамандар үшін)
10. Интернатураның мамандығы
11. Түскен жылы
12. Бітірген жылы
13. Клиникалық ординатураның мамандығы
14. Түскен жылы
15. Бітірген жылы
16. Резидентураның мамандығы
17. Түскен жылы
18. Бітірген жылы
Өтініш білдірген мамандығы бойынша қайта даярлаудан өткенін
куәландыратын мәліметтер
19. Қайта даярлау бойынша куәлік нөмірі
20. Қайта даярлау мамандығы
21. Оқытқан ұйымның атауы
22. Оқудың сағат бойынша көлемі
23. Оқудың басталуы
24. Оқудың аяқталуы
Қазіргі уақыттағы жұмыс орны туралы мәліметтер
25. Өтініш білдірген мамандық бойынша еңбек өтілі
26. Жалпы медициналық өтілі
27. Қазіргі уақыттағы жұмыс орны
28. Атқаратын лауазымы
Өтініш берілген мамандық бойынша еңбек қызметі
Қабылданған күні
Жұмыстан босатылған күні
Жұмыс орны
Атқаратын лауазымы
Бұйрықтың №
Бұйрықтың шығарылған күні
Өтініш берілген мамандық бойынша біліктілігін жоғарылату
куәлігі туралы мәліметтер
46. Біліктілігін жоғарылату туралы куәліктің нөмірі
47. Циклдың атауы
48. Оқытушы ұйымның атауы
49. Оқудың басталуы
50. Оқудың аяқталуы
51. Оқудың сағат бойынша көлемі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 141 қаулысымен
бекітілген
«Біліктілік санатын бере отырып, маман сертификатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Біліктілік санатын бере отырып, маман сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – ДСМ МФҚБК), Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (бұдан әрі – ДСМ МСЭҚК) және оның аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі

1. Образование
2. Номер диплома
3. Серия диплома
4. Полное наименование организации образования
5. Год поступления
6. Год окончания
7. Специальность по диплому
8. Квалификация по диплому
9. Нострификация диплома (при необходимости)
Сведения о специальности интернатуры, клинической ординатуры, резидентуры по заявляемой специальности (для специалистов с высшим медицинским образованием)
10. Специальность интернатуры
11. Год поступления
12. Год окончания
13. Специальность клинической ординатуры
14. Год поступления
15. Год окончания
16. Специальность резидентуры
17. Год поступления
18. Год окончания
Сведения об удостоверении по переподготовке по заявляемой специальности
19. Номер удостоверения по переподготовке
20. Специальность переподготовки
21. Название обучающей организации
22. Объем обучения в часах
23. Начало обучения
24. Окончание обучения
Сведения о настоящем месте работы
25. Стаж работы по заявляемой специальности
26. Общий медицинский стаж
27. Место работы в настоящее время
28. Занимаемая должность
Трудовая деятельность по заявляемой специальности
Дата приема
Дата увольнения
Место работы
Занимаемая должность
№ приказа
Дата издания приказа
Сведения о свидетельстве повышения квалификации по заявляемой специальности
29. Номер свидетельства о повышении квалификации
30. Наименование цикла
31. Название обучающей организации
32. Начало обучения
33. Окончание обучения
34. Объем обучения в часах
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 141
Стандарт государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача сертификата специалиста с присвоением квалификационной категории» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными департаментами Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения (далее – ККМФД МЗ), Комитетом государственного санитарно-эпидемиологического надзора (далее – КГСЭН МЗ) и его территориальными департаментами (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя посредством канцелярии или веб-портала «Е-лицензирование: www.elicense.kz (далее – портал);
2) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz.
2. Порядок оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 22 (жиырма екі) жұмыс күні;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша маман сертификаты (бұдан әрі – сертификат). Сертификат тестілеу мен әңгімелесуден оң нәтижемен өткен жағдайда беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен расталады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет МФҚБК, МФҚБК аумақтық департаменттері, МСЭҚК немесе МСЭҚК аумақтық департаменттері тиісінше бекітетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген интернет-ресурста орналастырылған біліктілік емтиханын өткізу кестесіне сәйкес, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
тиісті біліктілік санатын бере отырып 5 (бес) жыл мерзімге сертификат алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
бірінші немесе жоғары біліктілік санатын бере отырып мерзімсіз сертификатты алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны.

4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов к услугодателю, а также при обращении на портал – 22 (двадцать два) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – сертификат специалиста (далее – сертификат) согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги. Сертификат выдается при положительном прохождении тестирования и собеседования.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю – результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается, заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в соответствии с графиком проведения квалификационного экзамена, утверждаемым соответственно ККМФД, территориальными департаментами ККМФД, КГСЭН или территориальными департаментами КГСЭН, размещенным на интернет-ресурсе в соответствии с пунктом 13 настоящего стандарта государственной услуги, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
для получения сертификата со сроком на 5 (пять) лет с присвоением соответствующей квалификационной категории:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
для получения бессрочного сертификата с присвоением первой или высшей квалификационной категории:
заявление по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы заңнамамен белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін
қызметтерді көрсетудің ерекшеліктерін есепке ала отырып, өзге
де талаптар
12. Көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған кезде портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтағы қолжетімділік режимінде порталдағы «жеке кабинеті», сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы ала алады.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
«Біліктілік санатын бере отырып,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
Маман сертификаты
_____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
_____________________________________________________________________
___________________________________________________ мамандығы бойынша
(номенклатура бойынша мамандық)
_________________________________ бiлiктiлiк санаты тағайындалып, осы
маман сертификатын алды.
Сертификатты беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган
басшысының 20__ жылғы «___» _____________ № _________________ бұйрығы
Сертификат ___________________________________ мерзімге жарамды
(5 жыл немесе тұрақты деп көрсету)
Тiркеу № ________________
Берiлген күнi 20__ жылғы «___» _____________
«Біліктілік санатын бере отырып,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
(мемлекеттік органның аумақтық
департаментінің атауы, басшының
тегі, аты, әкесінің аты)
____________________________________
____________________________ басшысы
кімнен _____________________________
____________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының
тегі, аты, әкесінің аты, ЖСН)
____________________________________
____________________________________
Тұратын мекенжайы, байланыс телефоны
ӨТІНІШ
Сізден ________________________________________________________
(мамандық атауы)
мамандығы бойынша _______________________ біліктілік санаты берілетін
біліктілік емтиханына жіберуіңізді сұраймын
_____________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының қолы)
_____________________________________
(толтырылған күні)
«Біліктілік санатын бере отырып,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
МӘЛІМЕТТЕР НЫСАНЫ
Үміткер күнделікті практикада қолданатын диагностика және емдеу
әдістері көлемінің санитариялық-эпидемиологиялық бейін және «қоғамдық
денсаулық сақтау/әлеуметтік гигиена және денсаулық сақтауды
ұйымдастыру» мамандығы бойынша мамандарды қоспағанда медициналық
білімі бар мамандар үшін өтінім берілген санатқа сәйкестігі туралы
қорытынды

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме
12. В помещениях услугодателя предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
форма
Сертификат специалиста
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
действительно получил(-а) настоящий сертификат специалиста с присвоением ______________________ квалификационной категории по
специальности ______________________________________________________,
(специальность по номенклатуре)
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение о его выдаче от « ___ »_____________ 20_____ года №_____
Сертификат действителен на срок __________________________
(указать 5 лет или постоянно)
Регистрационный №_______
Дата выдачи «____» ___________ 20 ___ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
форма
Руководителю
_________________________________
_________________________________
_________________________________
(наименование территориального
департамента государственного органа,
фамилия, имя, отчество руководителя)
от ______________________________
______________________________
(фамилия, имя, отчество услугополучателя, ИИН)
Адрес проживания, контактный телефон
____________________________________
____________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас допустить к квалификационному экзамену с присвоением ________________ квалификационной категории по специальности
___________________________________________________________________
(наименование специальности)
___________________
(подпись услугополучателя)
___________________
(дата заполнения)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
ФОРМА СВЕДЕНИЙ
Заключение о соответствии объема используемых претендентом в повседневной практике методов диагностики и лечения заявляемой категории для специалистов с медицинским образованием, за исключением специалистов санитарно-эпидемиологического профиля и по специальности «общественное здравоохранение/социальная гигиена и организация здравоохранения»

1. Өтінім берілген мамандыққа сәйкес келеді ме: иә __, жоқ ____
2. Қорытындыны берген орган
3. Қорытындыны берген адамның Т.А.Ә.
4. Қорытындыны берген адамның лауазымы
5. Қорытындыны алу күні
Білімі
6. Білімі
7. Дипломының нөмірі
8. Дипломының сериясы
9. Білім беру ұйымының толық атауы
10. Түскен жылы
11. Аяқтаған жылы
12. Дипломы бойынша мамандығы
13. Дипломы бойынша біліктілігі
14. Дипломының нострификациясы (қажет болған кезде)
Өтінім берілген мамандық бойынша интернатура, клиникалық
ординатура, резидентура мамандығы туралы деректер (жоғары медициналық
білімі бар мамандар үшін)
15. Интернатура мамандығы
16. Түскен жылы
17. Аяқтаған жылы
18. Клиникалық ординатура мамандығы
19. Түскен жылы
20. Аяқтаған жылы
21. Резидентура мамандығы
22. Түскен жылы
23. Аяқтаған жылы
Өтінім берілген мамандық бойынша қайта даярлау жөніндегі куәлік
туралы деректер
24. Қайта даярлау жөніндегі куәліктің нөмірі
25. Қайта даярлау мамандығы
26. Оқытушы ұйымның атауы
27. Оқыту көлемі сағатпен
28. Оқытудың басталуы
29. Оқытудың аяқталуы
Өтінім берілген мамандық бойынша санат берілетін қолданыстағы
маман сертификатының деректері
30. Берілген күні
31. НИКАД нөмірі/тіркеу нөмірі
32. Берген орган
33. Сертификаттың қолданыс мерзімі
34. Мамандығы
35. Біліктілік санаты
Өтінім берілген мамандық бойынша санат берілмейтін қолданыстағы
сертификат деректері
36. Берілген күні
37. НИКАД нөмірі/тіркеу нөмірі
38. Берген орган
39. Сертификаттың қолданыс мерзімі
40. Мамандығы
Қазіргі жұмыс орны туралы деректер
41. Өтінім берілген мамандық бойынша жұмыс өтілі
42. Жалпы медициналық өтілі
43. Қазіргі уақыттағы жұмыс орны
44. Лауазымы
Өтінім берілген мамандық бойынша еңбек қызметі
Қабылдау күні
Шығару күні
Жұмыс орны
Атқаратын қызметі
Бұйрық №
Бұйрықты шығару күні
Өтінім берілген мамандық бойынша үздіксіз кәсіптік дамуға
септігін тигізетін іс-шараларға үміткердің қатысуы туралы ақпарат
45. Соңғы 5 жыл ішінде жиналған сынақ бірліктерінің жалпы саны
(негізгі және қосымша сынақ бірліктері)
46. Өтінім берілген мамандық бойынша соңғы 5 жыл ішінде
жиналған негізгі сынақ бірліктерінің саны:
1) өтінім берілген мамандық бойынша біліктілікті арттыру
куәлігі туралы деректер
2) біліктілікті арттыру туралы куәліктің нөмірі
3) циклдің атауы
4) оқытушы ұйымның атауы
5) оқудың басталуы
6) оқудың аяқталуы
7) оқу көлемі сағатпен
47. Мамандық бойынша соңғы 5 жыл ішінде жиналған қосымша сынақ
бірліктерінің саны:
министрлік бекітетін жоғары және орта медициналық білімі бар
мамандар үшін санат беру кезінде сынақ бірліктерін қайта есептеу
жүйесіне сәйкес өтінім берілген мамандық бойынша іс-шаралардан
өткенін куәландыратын құжат туралы деректер (барлық іс-шараларды, оқу
тақырыбының атауын, оқытушы ұйымның атауын, оқудың басталуын, оқудың
аяқталуын, сағаттағы немесе сынақ бірліктеріндегі оқу көлемін атап
көрсету)
Статистикалық көрсеткіштерді көрсете отырып, алғашқы есептік
құжаттама деректеріне сәйкес өтінім берілген мамандық бойынша соңғы 2
жыл ішіндегі үміткердің есебі (үміткердің қарауы бойынша осы мамандық
үшін анағұрлым маңызды, көрсеткіштерге қысқаша талдамалық шолуы бар
көрсеткіштер. Көлемі 1 файлдан аспайтын мәтіндік есеп)
Статистикалық көрсеткіштер
Көрсеткіштер
(көлем, сапа және тиімділік индикаторлары)
20__ жыл
20__ жыл
Тәртіптік, әкімшілік жазалар, көтермелеулер туралы деректер
(соңғы 5 жыл ішіндегі)

1. Соответствует заявляемой специальности: да ___, нет _____
2. Орган, выдавший заключение
3. ФИО, выдавшего заключение
4. Должность, выдавшего заключение
5. Дата получения заключения
Образование
6. Образование
7. Номер диплома
8. Серия диплома
9. Полное наименование организации образования
10. Год поступления
11. Год окончания
12. Специальность по диплому
13. Квалификация по диплому
14. Нострификация диплома (при необходимости)
Сведения о специальности интернатуры, клинической ординатуры, резидентуры по заявляемой специальности (для специалистов с высшим медицинским образованием)
15. Специальность интернатуры
16. Год поступления
17. Год окончания
18. Специальность клинической ординатуры
19. Год поступления
20. Год окончания
21. Специальность резидентуры
22. Год поступления
23. Год окончания
Сведения об удостоверении по переподготовке по заявляемой специальности
24. Номер удостоверения по переподготовке
25. Специальность переподготовки
26. Название обучающей организации
27. Объем обучения в часах
28. Начало обучения
29. Окончание обучения
Сведения действующего сертификата специалиста с присвоением категории по заявляемой специальности
30. Дата выдачи
31. Номер НИКАД/регистрационный номер
32. Орган выдавший
33. Срок действия сертификата
34. Специальность
35. Квалификационная категория
Сведения действующего сертификата без присвоения категории по заявляемой специальности
36. Дата выдачи
37. Номер НИКАД/регистрационный номер
38. Орган выдавший
39. Срок действия сертификата
40. Специальность
Сведения о настоящем месте работы
41. Стаж работы по заявляемой специальности
42. Общий медицинский стаж
43. Место работы в настоящее время
44. Занимаемая должность
Трудовая деятельность по заявляемой специальности
Дата приема
Дата увольнения
Место работы
Занимаемая должность
№ приказа
Дата издания приказа
Информация об участии претендента в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию по заявляемой специальности
45. Общее количество зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет (основных и дополнительных зачетных единиц)
46. Количество основных зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет по заявляемой специальности:
1) сведения о свидетельстве повышения квалификации по заявляемой специальности
2) номер свидетельства о повышении квалификации
3) наименование цикла
4) название обучающей организации
5) начало обучения
6) окончание обучения
7) объем обучения в часах
47. Количество дополнительных зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет по специальности:
сведения о документе, свидетельствующем о прохождении мероприятий по заявляемой специальности в соответствии системой пересчета зачетных единиц при присвоении категории для специалистов с высшим и со средним медицинским образованием, утверждаемом Министерством (перечислить все мероприятия, наименование темы обучения, название обучающей организации, начало обучения, окончание обучения, объем обучения в часах или зачетных единицах)
Отчет претендента за последние 2 года по заявляемой специальности, согласно данным первичной учетной документации с указанием статистических показателей (показатели по усмотрению претендента, наиболее значимые для данной специальности, с кратким аналитическим обзором показателей. Текстовой отчет объемом не более 1 файла)
Статистические показатели
Показатели (объема, индикаторов качества и эффективности)
20___ год
20___ год
Сведения о дисциплинарных, административных взысканиях, поощрениях (за последние 5 лет)

48. Тәртіптік жазалар
1) Ескерту
2) Сөгіс
3) Қатаң сөгіс
4) Еңбек шартын бұзу
49. Әкімшілік жазалар, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы
Қазақстан Республикасының кодексінде көзделген:
85-бап
85-1-бап
85-2-бап
85-3-бап
322-бап
357-2-бап
50. Көтермелеулер
«Біліктілік санатын бере
отырып, маман сертификатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
нысан
______________________________________
______________________________________
______________________________________
басшысына (мемлекеттік органның
аумақтық департаментінің атауы,
басшысының тегі, аты, әкесінің аты)
______________________________________
(кімнен)
______________________________________
(қызметті алушының тегі, аты,
әкесінің аты, ЖСН)
Тұрғылықты мекенжайы, байланыс
телефоны) ____________________________
______________________________________
ӨТІНІШ
Сізден ______________________________________________ мамандығы
(мамандық атауы)
бойынша ____________________ біліктілік санаты берілетін мерзімсіз
маман сертификатын беруіңізді сұраймын.
1) _________________________ мамандығы бойынша ____ жылғы «___»
№ ________ сертификат.
2) _________________________ мамандығы бойынша ____ жылғы «___»
№ ________ сертификат.
3) _________________________ мамандығы бойынша ____ жылғы «___»
№ ________ сертификат.
_____________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының қолы)
_____________________________________
(толтырған күні)
«Біліктілік санатын бере отырып,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша
МӘЛІМЕТТЕР НЫСАНЫ
Біліктілік санатын бере отырып бұрын алған үш маман сертификаты
туралы мәліметтер
№ 1 Сертификат
1. Берілген күні
2. НИКАД нөмірі/тіркеу нөмірі
3. Берген орган
4. Сертификаттың қолданыс мерзімі
5. Мамандығы
6. Біліктілік санаты
№ 2 Сертификат
7. Берілген күні
8. НИКАД нөмірі/тіркеу нөмірі
9. Берген орган
10. Сертификаттың қолданыс мерзімі
11. Мамандығы
12. Біліктілік санаты
№ 3 Сертификат
13. Берілген күні
14. НИКАД нөмірі/тіркеу нөмірі
15. Берген орган
16. Сертификаттың қолданыс мерзімі
17. Мамандығы
18. Біліктілік санаты
Үміткердің үздіксіз кәсіптік дамуына ыкпал ететін іс-шараларға
қатысуы туралы акпарат
19. Соңғы 5 жылда жиналған сынақ бірліктінің жалпы саны
(негізгі және қосымша сынақ бірліктері)
20. Соңғы 5 жылда жиналған негізгі сынак бірліктінің саны:
1) біліктілігін жоғарылату куәлігі туралы деректер

48. Дисциплинарные взыскания
1) Замечание
2) Выговор
3) Строгий выговор
4) Расторжение трудового договора
49. Административные взыскания, предусмотренные Кодексом об административных правонарушениях Республики Казахстан:
Статья 85
Статья 85-1
Статья 85-2
Статья 85-3
Статья 322
Статья 357-2
50. Поощрения
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
форма
Руководителю ____________________
_________________________________
(наименование территориального
департамента государственного органа,
фамилия, имя, отчество руководителя)
от ______________________________
______________________________
(фамилия, имя, отчество услугополучателя, ИИН)
Адрес проживания, контактный телефон
____________________________________
____________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас выдать бессрочный сертификат специалиста с присвоением ________________ квалификационной категории по специальности
____________________________________________________________________
(наименование специальности)
1) Сертификат № ________, от «___»______________. ______ г. по специальности __________________________________________________
2) Сертификат № ________, от «___»______________. ______ г. по специальности __________________________________________________
3) Сертификат № ________, от «___»______________. ______ г. по специальности __________________________________________________
____________________
(подпись услугополучателя)
____________________
(дата заполнения)
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
ФОРМА СВЕДЕНИЙ
Сведения о трех ранее полученных сертификатах специалиста с присвоением категории
Сертификат № 1
1. Дата выдачи
2. Номер НИКАД/регистрационный номер
3. Орган выдавший
4. Срок действия сертификата
5. Специальность
6. Квалификационная категория
Сертификат № 2
7. Дата выдачи
8. Номер НИКАД/регистрационный номер
9. Орган выдавший
10. Срок действия сертификата
11. Специальность
12. Квалификационная категория
Сертификат № 3
13. Дата выдачи
14. Номер НИКАД/регистрационный номер
15. Орган выдавший
16. Срок действия сертификата
17. Специальность
18. Квалификационная категория
Информация об участии претендента в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию
19. Общее количество зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет (основных и дополнительных зачетных единиц)
20. Количество основных зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет:
1) сведения о свидетельстве повышения квалификации

2) өтінім берілген мамандық бойынша біліктілігін жоғарылату
туралы куәліктің нөмірі:
3) циклдың атауы
4) оқытушы ұйымның атауы
5) оқудың басталуы
6) оқудың аяқталуы
7) оқудың сағат бойынша көлемі
21. Соңғы 5 жыл ішінде жиналған қосымша сынақ бірліктерінің
саны:
министрлік бекітетін жоғары және орта медициналық білімі бар
мамандар үшін санат беру кезінде сынақ бірліктерін қайта есептеу
жүйесіне сәйкес өтінім берілген мамандық бойынша іс-шаралардан
өткенін куәландыратын құжат туралы деректер (барлық іс-шараларды, оқу
тақырыбының атауын, оқытушы ұйымның атауын, оқудың басталуын, оқудың
аяқталуын, сағаттағы немесе сынақ бірліктеріндегі оқу көлемін атап
көрсету)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 141 қаулысымен
бекітілген
«Медициналық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлiк беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Медициналық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлiк беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті және Министрліктің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінішті қабылдау:
1) Министрліктің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелерінің (бұдан әрі – Комитеттің аумақтық бөлімшелері) кеңсесі немесе www.еlicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) www.е.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Министрліктің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) кеңсесі немесе портал арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшелеріне құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 45 (қырық бес) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлік. Аккредиттеу туралы куәлік 2 немесе 4 жыл мерзімге беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» Комитеттің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

2) номер свидетельства о повышении квалификации по заявляемой специальности
3) наименование цикла
4) название обучающей организации
5) начало обучения
6) окончание обучения
7) объем обучения в часах
21. Количество дополнительных зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет:
сведения о документе, свидетельствующем о прохождении мероприятий по заявляемой специальности в соответствии системой пересчета зачетных единиц при присвоении категории для специалистов с высшим и со средним медицинским образованием, утверждаемом Министерством (перечислить все мероприятия, наименование темы обучения, название обучающей организации, начало обучения, окончание обучения, объем обучения в часах или зачетных единицах)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 141
Стандарт государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации медицинским организациям»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача свидетельства об аккредитации медицинским организациям» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства и территориальными подразделениями Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляются через:
1) территориальные подразделения Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства (далее – территориальные подразделения Комитета) посредством канцелярии или веб-портала «Е-лицензирование: www.elicense.kz (далее – портал);
2) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz.
Выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства (далее – Комитет) посредством канцелярии или портала.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в територриальные подразделения Комитета, а также при обращении на портал – в течение 45 (сорока пяти) рабочих дней.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги. Свидетельство об аккредитации выдается сроком на 2 или 4 года.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю – результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается, заверяется печатью и подписью руководителя Комитета.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица Комитета.

7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Комитет бекітетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген интернет-ресурста орналастырылған медициналық ұйымдарды аккредиттеуді өткізу кестесіне сәйкес, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшелеріне:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
медициналық және (немесе) фармацевтикалық қызметті жүзеге асыру құқығына арналған лицензияның көшірмесі.
2) порталға жүгінген кезде:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрату;
медициналық және (немесе) фармацевтикалық қызметті жүзеге асыру құқығына арналған лицензияның электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылатын заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, көрсетілетін қызметті алушының денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен аккредиттеу стандарттарына сәйкестігіне өзін-өзі бағалау нәтижелері туралы құжаттардың мәліметін көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық деректер нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің кеңсесі арқылы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:
өтініштің нөмірі мен қабылданған күнін;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрін;
өтінішке қоса берілген құжаттардың санын;
өтінішті қабылдаған кеңсе қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат (хабарлама) береді.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұратудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың
лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері
бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне)
шағымдану тәртібі

7. Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в соответствии с графиком проведения аккредитации медицинских организаций, утвержденным Комитетом, размещенным на интернет – ресурсе, указанном в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) в територриальные подразделения Комитета:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
копия лицензии на право осуществления медицинской и (или) фармацевтической деятельности;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверение ЭЦП услугополучателя.
лицензия на право осуществления медицинской и (или) фармацевтической деятельности, в виде электронной копии.
Сведения документов, о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о результатах самооценки услугополучателя на соответствие стандартам аккредитации, утвержденным уполномоченным органом в области здравоохранения, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает посредством портала в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Не допускается истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
через канцелярию территориальных подразделений Комитета, выдается расписка (уведомление) о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества приложенных документов к заявлению;
фамилии и инициалы сотрудника канцелярии, принявшего заявление.
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) их должностных лиц по
вопросам оказания государственной услуги

10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс, телефон – 8 7172 – 74-32-79, 74-32-40 мекенжайы бойынша Министрліктің басшысына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша түрде немесе Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.00-ге дейін көрсетілетін қызметті берушінің немесе дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.00-ге дейін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрлікті кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымның қабылданғанын растау нөмірі, күні, оны қабылдаған тұлғаның тегі, байланыс деректері, сондай-ақ жауапты алу орны мен мерзімі, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғалардың байланыс деректері көрсетілген талонды бере отырып (мөртабаны, кіріс нөмірі мен күні) Комитеттің аумақтық бөлімшесінің кеңсесінде тіркеу болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері көрсетілетін қызметті алушыға пошталық байланыс арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші шағымды өңдеген кезде жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

10. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор 8, Дом министерств, подъезд 5, телефон – 8 7172–74-32-79, 74-32-40.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, с понедельника по пятницу с 9.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому  законодательству Республики Казахстан.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии територриального подразделения Комитета с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также срока и места получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течении пяти рабочих дней, со дня ее регистрации. Результат рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе обработки жалобы услугодателем (отметка о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы заңнамамен белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
3. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін
қызметтерді көрсетудің ерекшеліктерін есепке ала отырып өзге де
талаптар
12. Көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтағы қолжетімділік режимінде порталдағы «жеке кабинеті», сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы ала алады.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
«Медициналық ұйымдарды аккредиттеу
туралы куәлiк беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Елтаңбасы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық
және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті
АККРЕДИТТЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы»
Қазақстан Республикасы Кодексінің, сыртқы кешенді бағалау нәтижелері
және аккредиттеу комиссияның шешімі негізінде (20__ жылғы «___»
___________ № бұйрық)
Медициналық ұйымның атауы
заңды мекенжайы: _____________________________________________
____________________ жылғы мерзімге аккредиттелген деп танылады
Осы куәлік денсаулық сақтау субъектісі қызметінің Қазақстан
Республикасының денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу
стандарттарына сәйкестігі туралы куәландырады.
Басшы                                                      М.О.
Куәліктің берілген күні 20__ жылғы «___» ______________________
Тіркеу №
Астана қаласы
«Медициналық ұйымдарды аккредиттеу
туралы куәлiк беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
_________________________________________
(денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу
жөніндегі органның толық атауы)
_________________________________________
(медициналық ұйымның толық атауы)
ӨТІНІШ
(ұйымның толық атауы) _______________________________________________
_____________________________________________________________________
аккредиттеу туралы куәлік беруіңізді сұраймын.
Ұйым туралы мәліметтер:

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме
12. В помещениях услугодателя предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет - ресурсе Министерства - www.mz.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке, статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации
медицинским организациям»
Герб Республики Казахстан
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности
СВИДЕТЕЛЬСТВО
ОБ АККРЕДИТАЦИИ
На основании Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», результатов внешней комплексной оценки и решения аккредитационной комисссии (приказ от «__» ____ 20 года №__)
Наименование медицинской организации
юридический адрес:
признается аккредитованным сроком на ___ года
Настоящее свидетельство удостоверяет о соответствии деятельности субъекта здравоохрениния стандартам аккредитации в области здравоохранения Республики Казахстан
Руководитель                                       М.П.
Дата выдачи свидетельства «__»____________20 года
Регистрационный №
г. Астана
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации
медицинским организациям»
В _______________________________
(полное наименование органа по
аккредитации в области здравоохранения)
от _________________________________________
(полное наименование медицинской организации)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать свидетельство об аккредитации (полное наименование организации)
____________________________________________________________________
_______________________________________________________________
Сведения об организации:

1. БСН ________________
2. Меншік нысаны ____________________________________________________
3. Қызмет түрі ______________________________________________________
4. Жарғылық капиталы ________________________________________________
5. Өкілдің Т.А.Ә.
Құрылған жылы _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(№, сериясы, кім және қашан берген, заңды тұлға мәртебесі)
7. Мекенжайы
_____________________________________________________________________
(пошталық индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №)
_____________________________________________________________________
(телефон, факс)
8. Есепшот __________________________________________________________
(есепшот №, банктің атауы мен мекенжайы)
9. Филиалдар, өкілдіктер
_____________________________________________________________________
(мекенжайы мен деректемелері)
10. «Өзін өзі бағалау қорытынды» құжатының нөмірі, өзін-өзі
бағалаудың өткен күні
_____________________________________________________________________
11. Қоса берілетін құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы __________________             ________________________________
(қолы)                       (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөрдің орны
Өтініш қарауға қабылданды 20  жылғы «___» _______________
_____________________________________________________________________
(аккредиттеуші органның жауапты адамының қолы, Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 141 қаулысымен
бекітілген
«Денсаулық сақтау субъектiлерiнiң қызметiне тәуелсiз сараптама
жүргiзу үшiн жеке тұлғаларға аккредиттеу туралы куәлiк беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Денсаулық сақтау субъектiлерiнiң қызметiне тәуелсiз сараптама жүргiзу үшiн жеке тұлғаларға аккредиттеу туралы куәлiк беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті және Министрліктің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінішті қабылдау:

1. БИН ______________
2. Форма собственности ______________________________________________
3. Вид деятельности _________________________________________________
4. Уставной капитал _________________________________________________
5. ФИО представителя
Год создания ________________________________________________________
_________________________________
6. Свидетельство о регистрации (перерегистрации) ____________________
____________________________________________________________________
(№, серия, кем и когда выдано, статус юридического лица)
7. Адрес ____________________________________________________________
(почтовый индекс, город, район, область, улица, № дома)
_____________________________________________________________________
__________________________________________________
телефон, факс)
8. Расчетный счет ___________________________________________________
______________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
9. Филиалы, представительства _______________________________________
___________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
10. Номер документа «результат самооценки», дата прохождения самооценки
____________________________________________________________________
11. Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Руководитель __________________             _______________________
(подпись)                     (фамилия, имя, отчество)
Место печати
__________________________
Заявление принято к рассмотрению «____» _______________ 20 г.
_______________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. ответственного лица органа лицензирования)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 141
Стандарт государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации физическим лицам
для проведения независимой экспертизы деятельности
субъектов здравоохранения»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача свидетельства об аккредитации физическим лицам для проведения независимой экспертизы деятельности субъектов здравоохранения» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства и территориальными подразделениями Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляются через:

1) Министрліктің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелерінің (бұдан әрі – Комитеттің аумақтық бөлімшелері) кеңсесі немесе www.еlicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) www.е.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Министрліктің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) кеңсесі немесе портал арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшелеріне құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 30 (отыз) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлік. Тестілеу мен әңгімелесуден оң нәтижемен өткен жағдайда аккредиттеу туралы куәлік беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басып шығарылады және Комитеттің уәкілетті тұлғасының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» Комитеттің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Комитет бекіткен, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген интернет-ресурста орналастырылған жеке тұлғаларды аккредиттеуді өткізу кестесіне сәйкес, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).

1) территориальные подразделения Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства (далее – территориальные подразделения Комитета) посредством канцелярии или веб-портала «Е-лицензирование: www.elicense.kz (далее – портал);
2) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz.
Выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства (далее – Комитет) посредством канцелярии или портала.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в територриальные подразделения Комитета, а также при обращении на портал – в течение 30 (тридцати) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги. Свидетельство об аккредитации выдается при положительном прохождении тестирования и собеседования.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю – результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается, заверяется печатью и подписью руководителя Комитета.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица Комитета.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в соответствии с графиком проведения аккредитации физических лиц, утвержденным Комитетом, размещенным на интернет – ресурсе, указанном в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).

9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшелеріне:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке куәлiгiнiң көшiрмесiн;
салық төлеушi куәлiгiнiң көшiрмесiн;
жоғары кәсiптiк бiлiмi туралы дипломның көшiрмесiн;
ғылыми дәрежелерiнің, атақтарының (олар болған кезде) болуы туралы құжаттардың көшiрмелерiн;
бiрiншi немесе жоғары бiлiктiлiк санаттарының берiлгенi туралы сертификаттардың көшiрмелерiн;
практикалық денсаулық сақтауда мамандығы бойынша кемiнде 7 жыл жұмыс өтiлiнiң болуын растайтын еңбек кiтапшасының көшiрмесiн;
жұмыс орнынан (негiзгi) мiнездеме немесе кәсiптiк медицина қауымдастықтарының немесе денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдардың немесе медициналық бiлiм беру ұйымдарының (кемiнде екеу) ұсынымдарын;
соңғы 5 жыл iшiнде денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдарда және медициналық бiлiм беру ұйымдарында жалпы көлемi кемiнде 216 сағат бiлiктiлiгiн арттыру және (немесе) қайта даярлау туралы, оның iшiнде сараптама жүргiзу мәселелерi бойынша немесе сараптама қызметiнiң негiздерi бойынша құжаттардың көшiрмелерi.
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрату;
жоғары кәсiптiк бiлiмi туралы дипломның электрондық көшiрмесiн;
ғылыми дәрежелерiнің, атақтарының (олар болған кезде) болуы туралы құжаттардың электрондық көшiрмелерiн;
бiрiншi немесе жоғары бiлiктiлiк санаттарының берiлгенi туралы сертификаттардың электрондық көшiрмелерiн;
практикалық денсаулық сақтауда мамандығы бойынша кемiнде 7 жыл жұмыс өтiлiнiң болуын растайтын еңбек кiтапшасының электрондық көшiрмесiн;
жұмыс орнынан (негiзгi) мiнездеме немесе кәсiптiк медицина қауымдастықтарының немесе денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдардың немесе медициналық бiлiм беру ұйымдары (кемiнде екеу) ұсынымдарының электрондық көшiрмелерiн;
соңғы 5 жыл iшiнде денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдарда және медициналық бiлiм беру ұйымдарында жалпы көлемi кемiнде 216 сағат бiлiктiлiгiн арттыру және (немесе) қайта даярлау туралы, оның iшiнде сараптама жүргiзу мәселелерi бойынша немесе сараптама қызметiнiң негiздерi бойынша құжаттардың электрондық көшiрмелерi.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылатын көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметін көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық деректер нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің кеңсесі арқылы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:
өтініштің нөмірі мен қабылданған күнін;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрін;
өтінішке қоса берілген құжаттардың санын;
тестілеуден өту күні мен уақытын (ол құжаттарды тексеру нәтижесі бойынша жіберілген жағдайда);
өтінішті қабылдаған кеңсе қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат (хабарлама) береді.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» тестілеу мен әңгімелесуден өту күні, уақыты және орны көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұратудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі (ол құжаттарды тексеру нәтижелері бойынша тестілеуге және тестілеудің нәтижелері бойынша әңгімелесуге жіберілген жағдайда).

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) в територриальные подразделения Комитета:
заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия удостоверения личности;
копия диплома о высшем профессиональном образовании;
копии документов о наличии ученых степеней, званий, (при их наличии);
копии сертификатов о присвоении первой или высшей квалификационных категорий;
копия трудовой книжки, подтверждающей наличие стажа работы в практическом здравоохранении по специальности не менее 7 лет;
характеристика с места работы (основного) или рекомендации профессиональных медицинских ассоциаций или научных организаций в области здравоохранения или организаций медицинского образования (не менее двух);
копии документов о повышении квалификации и (или) переподготовки, в том числе по вопросам проведения экспертизы или по основам экспертной деятельности в общем объеме не менее 216 часов, в научных организациях в области здравоохранения и организациях медицинского образования за последние 5 лет;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия диплома о высшем профессиональном образовании;
электронные копии документов о наличии ученых степеней, званий, (при их наличии);
электронные копии сертификатов о присвоении первой или высшей квалификационных категорий;
электронная копия трудовой книжки, подтверждающей наличие стажа работы в практическом здравоохранении по специальности не менее 7 лет;
электронная копия характеристики с места работы (основного) или рекомендации профессиональных медицинских ассоциаций или научных организаций в области здравоохранения или организаций медицинского образования (не менее двух);
электронные копии документов о повышении квалификации и (или) переподготовки, в том числе по вопросам проведения экспертизы или по основам экспертной деятельности в общем объеме не менее 216 часов, в научных организациях в области здравоохранения и организациях медицинского образования за последние 5 лет.
Сведения документа, удостоверяющего личность услугополучателя, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает посредством портала в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Не допускается истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
через канцелярию территориальных подразделений Комитета, выдается расписка (уведомление) о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества приложенных документов к заявлению;
даты и времени прохождения тестирования (в случае его допуска по результатам проверки документов);
фамилии и инициалы сотрудника канцелярии, принявшего заявление;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты, времени и место прохождения тестирования и собеседования (в случае его допуска по результатам проверки документов к тестированию и по результатам тестирования к собеседованию).

3. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың
лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері
бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне)
шағымдану тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша түрде немесе Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.00-ге дейін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрлікті кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымның қабылданғанын растау нөмірі, күні, оны қабылдаған тұлғаның тегі, байланыс деректері, сондай-ақ жауапты алу орны мен мерзімі, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғалардың байланыс деректері көрсетілген талонды бере отырып (мөртабаны, кіріс нөмірі мен күні) Комитеттің аумақтық бөлімшесінің кеңсесінде тіркеу болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері көрсетілетін қызметті алушыға пошталық байланыс арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы шағымының портал арқылы қабылданғанын растау оны тіркеу туралы хабарлама болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші шағымды өңдеген кезде жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам
оказания государственной услуги
10. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, или Министерства, по адресам указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, с понедельника по пятницу с 9.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому  законодательству Республики Казахстан.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии територриального подразделения Комитета с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также срока и места получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней, со дня ее регистрации. Результат рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы услугополучателя через портал является уведомление о регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе обработки жалобы услугодателем (отметка о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» (бұдан әрі – ХҚО) шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
3) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, ХҚО-ға құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 10 (он) жұмыс күні;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – медициналық қызметке лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасы немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін бюджетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді, ол «Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес:

1) услугодателя посредством канцелярии или веб-портала «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал);
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, в ЦОН, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 10 (десять) рабочих дней;
при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии – 2 (два) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на медицинскую деятельность либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю – результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» составляет:

1) лицензия беру үшін – 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК);
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін - лицензияны беру кезіндегі ставканың 10 %-ын, бірақ 4 АЕК-дан артық емес;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензияны беру кезіндегі ставканың 100 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейлі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз нысандарда жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрату портал арқылы берілген жағдайда төлем «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.00-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.00-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
2) ХҚО-да – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбі – сенбі аралығында түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден 20-00-ге дейінгі белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес.
Құжаттарды қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
3) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді санамағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
Қызмет берушіге:
1) лицензияны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқа ұсынылмаған жағдайда нотариат куәландырған);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны.
2) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2 қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
лицензия туралы мәліметтер не лицензияның көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалар ұсынылмаған жағдайда түпнұсқа немесе нотариат куәландырған көшірме);
медициналық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарын растайтын мәліметтер;
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алымның бюджетке төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі;
Көрсетілетін қызметті алушы қайта ресімделген лицензияны алған кезде бұрын берілген лицензияны және лицензияға қосымшаны (бар болған жағдайда) көрсетілетін қызметті берушіге қайтарады;

1) за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей (далее - МРП);
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;
3) за выдачу дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) в ЦОНах – с понедельника по субботу, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 часов до 20-00 часов без перерыва на обед за исключением воскресенья и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания;
3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) для получения лицензии:
заявление установленной формы, согласно приложениям 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющего личность-для физического лица;
копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
форма сведений, о соответствии квалификационным требованиям, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для получения приложения к лицензии:
заявление установленной формы, согласно приложениям 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
сведения о лицензии либо копию лицензии (оригинал либо нотариально засвидетельствованную копию в случае непредставления оригиналов для сверки);
сведения, подтверждающие квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании медицинской деятельности.
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление в произвольной форме;
копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии.
Услугополучатель при получении переоформленной лицензии возвращает услугодателю ранее выданную лицензию и приложение к лицензии (в случае наличия);

4) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін:
лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған, бүлінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының лицензияның электрондық көшірмесін порталда «жеке кабинетте» алуға мүмкіндігі бар;
порталда «жеке кабинет» болмаған жағдайда лицензия жоғалған, бүлінген кезде көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын ала алады және көрсетілетін қызметті берушіге мынадай құжаттарды ұсына алады:
өтініш;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат.
ХҚО-ға:
1) лицензияны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны;
2) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш;
салыстырып тексеру үшін лицензияның көшірмесі және түпнұсқасы (көрсетілетін қызметті алушыда лицензия болған және порталда лицензия туралы ақпарат болмаған жағдайда);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны;
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
қайта ресімдеу туралы өтініш;
лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу жағдайларын қоспағанда, лицензияларды қайта ресімдеу кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;
салыстырып тексеру үшін лицензияның көшірмесі және түпнұсқасы (көрсетілетін қызметті алушыда лицензия болған және порталда лицензия туралы ақпарат болмаған жағдайда);
4) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін:
өтініш;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат.
порталға:
1) лицензияны алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрату;
лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (ЭҮТШ арқылы төлеуді санамағанда);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны;
2) лицензияға қосымшаны алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрату;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны;

4) для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
в случае утери, порчи лицензии и (или) приложения к лицензии услугополучатель имеет возможность получения электронной копии лицензии на портале в «личном кабинете»;
в случае отсутствия на портале «личного кабинета» при утере, порчи лицензии услугополучатель может получить дубликат лицензии и представить услугодателю следующие документы:
заявление;
документ, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
в ЦОН:
1) для получения лицензии:
заявление по форме, согласно приложениям 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность – для физического лица;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
форма сведений, о соответствии квалификационным требованиям, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для получения приложения к лицензии:
заявление по форме, согласно приложениям 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копию лицензии и оригинал для сверки (в случае наличия лицензии у услугополучателя и отсутствия информации о лицензии на портале);
форма сведений, о соответствии квалификационным требованиям, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление о переоформлении;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий, за исключением случаев переоформления приложения к лицензии;
копию лицензии и оригинал для сверки (в случае наличия лицензии у услугополучателя и отсутствия информации о лицензии на портале);
4) для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление;
документ, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
на портал:
1) для получения лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронную копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора (за исключением оплаты через ПШЭП);
форму сведений, о соответствии квалификационным требованиям, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для получения приложения к лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форма сведений, о соответствии квалификационным требованиям, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;

3) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрату;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (ЭҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда).
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылатын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), көрсетілетін қызметті алушыны жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу, лицензия, лицензиялық алым сомасын төлеу (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) туралы мәліметті көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы уәкілетті лауазымды тұлғалардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ХҚО арқылы алған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы егер Қазақстан Республикасының заңдарымен басқасы көзделмесе, ХҚО ұсынған нысан бойынша ақпараттық жүйелерде қамтылатын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдаған кезде ХҚО қызметкері:
өтініштің нөмірі мен қабылданған күнін;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрін;
өтінішке қоса берілген құжаттардың санын;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) мен құжаттарды беру орнын;
құжаттарды қабылдаған көрсетілетін қызметті берушінің жауапты тұлғасының тегін, атын, әкесінің атын (жеке басын куәландыратын құжатында болған кезде);
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының атауын, байланыс деректерін көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұратудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер:
1) субъектілердің берілген санаты үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен тыйым салынған қызметтің түрімен айналысу;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым енгізілмеген;
3) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмейді;
4) көрсетілетін қызметті алушыға лицензияны беру келісетін мемлекеттік органмен келісілмеген;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған қызметтiң жекелеген түрiмен айналысуға тыйым салатын заңды күшiне енген сот үкiмi бар;
6) сот орындаушысы ұсынымының негізінде көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салған.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат береді.

3) для переоформления лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронную копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора при переоформлении лицензий (за исключением оплаты через ПШЭП).
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя, о лицензии, об оплате суммы лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
В случае получения государственной услуги через ЦОН услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной ЦОНом, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов услугополучателя, работник ЦОНа выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документов;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества (при наличии в документе, удостоверяющем личность) ответственного лица услугодателя, принявшего документы;
наименования, контактных данных услугополучателя государственной услуги.
В случае обращения через портал услугополучателю в «личном кабинете» отображается статус о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) занятие видом деятельности, запрещенным законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) не согласована выдача лицензии услугополучателю согласующим государственным органом;
5) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.

3. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың
лауазымды тұлғаларының, Халыққа қызмет көрсету орталықтарының
және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет
көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс мекенжайы бойынша Министрліктің басшысына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша түрде немесе еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.00-ге дейін көрсетілетін қызметті берушінің немесе дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.00-ге дейін Министрлікті кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
ХҚО қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша ХҚО басшысының атына беріледі.
Шағымның қабылданғанын растау нөмірі, күні, оны қабылдаған тұлғаның тегі, байланыс деректері, сондай-ақ жауапты алу орны мен мерзімі, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғалардың байланыс деректері көрсетілген талонды бере отырып (мөр табаны, кіріс нөмірі мен күні) көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе ХҚО-ның кеңсесінде тіркеу болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе ХҚО-ның басшысына жіберіледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымының портал арқылы қабылданғанын растау оны тіркеу туралы хабарлама болып табылады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші шағымды өңдеген кезде жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе ХҚО-ның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қарау нәтижелері көрсетілетін қызметті алушыға пошталық байланыс арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе ХҚО-ның кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) их должностных лиц, центров
обслуживания населения и (или) их работников по
вопросам оказания государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействия) сотрудников услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги либо на имя руководителя Министерства, по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор 8, Дом Министерств, подъезд 5.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя с понедельника по пятницу с 9-00 до 17-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов, или Министерства, с понедельника по пятницу, с 9-00 до 17-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству.
Жалоба на действия (бездействия) работника ЦОНа подается на имя руководителя ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии услугодателя, Министерства или ЦОНа является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также срока и места получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, Министерства или ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Подтверждением принятия жалобы услугополучателя через портал является уведомление о регистрации.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе обработки жалобы услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или ЦОНа, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Результат рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Министерства или в ЦОНе.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы заңнамамен белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Халыққа
қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметтерді
көрсетудің ерекшеліктерін есепке ала отырып өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті берушінің және ХҚО үй-жайларында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті берушінің - www.mz.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде;
ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтағы қолжетімділік режимінде порталдағы «жеке кабинеті», сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы ала алады.
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
«Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
Жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу
үшін өтініші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________-дан/ден
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызмет түрін және (немесе) қызметтің кіші түрін (түрлерін)
көрсету)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
жеткізгіште _____ беруді сұраймын
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою қажет)
Жеке тұлғаның тұратын мекенжайы _____________________________________
(пошталық индекс, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы,
үйдің/ғимараттың нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк есепшоты _______________________________________________________
(есепшотының нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжай(лар)ы ________________________________
(пошталық индекс, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы,
үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
_____ парақ қоса беріледі.
Осымен:
барлық көрсетілген мәліметтер ресми байланыс деректері болып
табылатынын және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат
жіберілуі мүмкін екені расталады;
өтініш иесіне қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбаған;
барлық қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келеді және
дұрыс болып табылады.
Жеке тұлға ____________      ________________________________________
(қолы)           (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20__ жылғы «___» ________________
«Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
алу үшін өтініші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________-дан/ден
(заңды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызмет түрін және (немесе) қызметтің кіші түрін (түрлерін) көрсету)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
жеткізгіште _____ беруді сұраймын
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою қажет)
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(пошталық индекс, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы,
үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк есепшоты _______________________________________________________
(есепшотының нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжай(лар)ы ________________________________
(пошталық индекс, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы,
үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
_____ парақ қоса беріліп отыр
Осымен:
барлық көрсетілген мәліметтер ресми байланыс деректері болып
табылатынын және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат
жіберілуі мүмкін екені расталады;
өтініш иесіне қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбаған;
барлық қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келеді және
дұрыс болып табылады.
Осымен ақпараттық ресурстарда қамтылған мәліметтерді пайдалануға
келісім беремін.
Басшы _____________          ________________________________________
(қолы)                (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20__ жылғы «___» _________________
«Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Медициналық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік
талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттардың болуын растайтын
мәліметтер нысаны
Мыналардың болуын растайтын мәліметтер:

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме и через центры обслуживания населения
13. В помещениях услугодателя и ЦОНов предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www.mz.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке, статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность»
форма
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В _____________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе ________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Физическое лицо _____________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия)    Дата заполнения: «__» _________ 20__ года.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность»
форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В _____________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Настоящим даю согласие на использование сведений, содержащих в информационных ресурсах.
Руководитель ______________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: «__» __________ 20__ года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность»
Форма сведений, подтверждающая наличие сведений и документов в
соответствии с квалификационными требованиями,
предъявляемые при лицензировании медицинской деятельности
Сведения, подтверждающие наличие:

1) меншік құқығындағы үй-жайлар не ғимараттар немесе жалдау
шарты мен көрсетілген үй-жайдың (ғимараттың) қабаттық жоспары:
Меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және/немесе жалдау
құқығындағы өндірістік база туралы мәліметтер
1. Кадастрлық нөмірі __________________________________________
2. Орналасқан жері ____________________________________________
3. Жылжымайтын мүлікті мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің
нөмірі ______________________________________________________________
4. Жалдау туралы шарттың нөмірі мен күні ______________________
2) медициналық және (немесе) арнайы жабдық, аппаратура мен
аспаптар, құралдар, жиһаз, мүккәмал, көлік және медициналық қызметтің
өтінім берілген кіші түрлеріне сәйкес басқа да құралдар:
медициналық және (немесе) арнайы жабдықтың, аппаратура мен
аспаптардың, құралдардың, жиһаздың, мүккәмалдың, көлік және басқа да
құралдардың тізімі
________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
(20__ жылғы «___» _________________ жағдай бойынша)
Р/с
Медициналық және (немесе) арнайы жабдықтың, аппаратура мен аспаптардың, құралдардың, жиһаздың, мүккәмалдың, көлік және басқа да құралдардың атауы (паспорт бойынша
Өндіруші ел
Өлшем бірлігі
Саны
Шығарылған жылы
Жағдайы (жұмысқа жарамды/жарамсыз)
3) медицина қызметкерлері туралы деректермен расталатын
медицина қызметкерлерінің штаты:
Медициналық ұйымдардың медицина қызметкерлері туралы мәліметтер
(заңды тұлға үшін)
________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
(20__ жылғы «___» ________________ жағдай бойынша)
р/с
Тегі, аты, әкесінің аты
Атқаратын лауазымы
Білімі
Мамандығы бойынша жұмыс өтілі
1
2
3
4
5
4) медициналық қызметтің өтінім берілген кіші түрлеріне сәйкес
тиісті білімі:
Медициналық білімі туралы деректер
1. Дипломы бойынша мамандығы __________________________________
2. Дипломы бойынша біліктілігі ________________________________
3. Дипломның нөмірі ___________________________________________
4. Дипломның сериясы __________________________________________
5. Білім беру ұйымының толық атауы ____________________________
6. Түскен жылы ________________________________________________
7. Аяқтаған жылы ______________________________________________
8. Диплом нострификациясы туралы деректер (қажет болған
кезде) _____________________________________________________
5) соңғы 5 жыл ішінде медициналық қызметтің өтінім берілген
кіші түрлері бойынша мамандануы немесе жетілдірілуі және біліктілікті
арттырудың басқа да түрлері:
Өтінім берілген мамандық бойынша біліктілігін арттыру туралы
мәліметтер

1) помещения или здания на праве собственности или договора аренды и поэтажного плана указанного помещения (здания):
сведения о производственной базе на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и/или аренды
1. Кадастровый номер ________________
2. Местоположения _________________
3. Номер свидетельства о государственной регистрации недвижимости ____________
4. Номер и дата договора об аренде __________________
2) медицинского и (или) специального оборудования, аппаратуры и инструментария, приборов, мебели, инвентаря, транспортных и других средств, согласно заявляемым подвидам медицинской деятельности:
Список медицинского и (или) специального оборудования, аппаратуры и инструментария, приборов, мебели, инвентаря, транспортных и других средств
________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)
(по состоянию на «__» ______ 20___ года)
п/п
Наименование медицинского и (или) специального оборудования, аппаратуры и инструментария, приборов, мебели, инвентаря, транспортных и других средств (по паспорту)
Страна
производитель
Единица
измерения
Количество
Год
выпуска
Состояние
(рабочее/не рабочее)
3) штата медицинских работников, который подтверждается сведениями о медицинских работниках:
Сведения о медицинских работниках медицинских организаций
(для юридического лица)
________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)
(по состоянию на «__» ______ 20___ года)
п/п
Фамилия,
имя,
отчество
Занимаемая
должность
Образование
Стаж по
специальности
1
2
3
4
5
4) соответствующего образования согласно заявляемым подвидам медицинской деятельности:
Сведения о медицинском образовании
1. Специальность по диплому ________________
2. Квалификация по диплому __________________
3. Номер диплома ______________________
4. Серия диплома _______________________
5. Полное наименование организации образования ________________
7. Год поступления ____________________
8. Год окончания ____________________
8. Сведения о нострификации диплома (при необходимости)___________
5) специализации или усовершенствования и других видов повышения квалификации за последние 5 лет по заявляемым подвидам медицинской деятельности:
Сведения о повышении квалификации по заявляемой специальности

1. Құжаттың нөмірі ____________________________________________
2. Циклдің атауы ______________________________________________
3. Оқытушы ұйымның толық атауы ________________________________
4. Оқытудың басталуы __________________________________________
5. Оқытудың аяқталуы __________________________________________
6. Сағат саны
6) жеке тұлғаларда – мамандығы бойынша жұмыс өтілі медициналық
қызметтің өтінім берілген кіші түрлері бойынша 5 жылдан кем емес:
Өтінім берілген мамандығы бойынша еңбек қызметі
(жеке тұлға үшін)
1. Медициналық ұйымның атауы __________________________________
2. Ұйымның орналасқан жері ____________________________________
3. Атқаратын лауазымы _________________________________________
4. Өтінім берілген мамандық бойынша жұмысқа қабылдау күні
_______________________________________________________________
5. Жұмыстан шыққан күні _______________________________________
7) тиісті маман сертификаты:
Маман сертификаты туралы мәліметтер
1. Маман сертификаты берілген мамандықтың атауы
2. Біліктілік санаты (бар болса – көрсету)
3. Маман сертификатын берген орган
4. Тіркеу нөмірі
5. Берілген күні ______________________________________________
6. Сертификаттың қолданыс мерзімі _____________________________
«Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
нысан
(көрсетілетін қызмет алушы ұйымының Т.А.Ә не атауы)
___________________________________________________
(көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан
Республикасының 2013 жылғы 15 cәуірдегі Заңының 20-бабы 2-тармақшасын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № __ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) мемлекеттік қызмет
көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету) құжаттарды
қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында
көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық пакетін, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________.
ұсынбауыңызға байланысты бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
(ХҚО қызметкерінің) Т.А.Ә.                               (қолы)
Орындаушы. Т.А.Ә.
Телефон.
Алды: Т.А.Ә./көрсетілетін қызмет алушының қолы/
20__ жылғы «___» _____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 141 қаулысымен
бекітілген
«Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық
сарапшыларды аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты

1. Номер документа _________________________
2. Наименование цикла _______________________________
3. Полное наименование обучающей организации ________________
4. Начало обучения ______________________________
5. Окончание обучения ___________________________
6. Количество часов
6) у физических лиц – стажа работы по специальности не менее 5 лет по заявляемым подвидам медицинской деятельности:
Трудовая деятельность по заявляемой специальности
(для физического лица)
1. Наименование медицинской организации _____________________________
2. Местонахождение организации __________________
3. Занимаемая должность ________________________
4. Дата приема на работу по заявляемой специальности _________________________
5. Дата увольнения _______________________
7) соответствующего сертификата специалиста:
Сведения о сертификате специалиста
1. Наименование специальности, по которой выдан сертификат специалиста
2. Квалификационная категория (при наличие– указать)
3. Орган, выдавший сертификат специалиста
4. Регистрационный номер
5. Дата выдачи __________________________________________
6. Срок действия сертификата _______________________
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность»
форма
(Ф.И.О., либо наименование
организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь подпунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экз., по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН)                               (подпись)
Исп. Ф.И.О._____________
Тел.__________
Получил: Ф.И.О. /подпись услугополучателя/
«___» _________ 20__ г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 141
Стандарт государственной услуги
«Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических и
судебно-наркологических экспертов»

1. Жалпы ережелер
1. «Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сарапшылары аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінішті қабылдау:
1) Министрліктің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелерінің (бұдан әрі – Комитеттің аумақтық бөлімшелері) кеңсесі немесе www.еlicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) www.е.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Министрліктің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) кеңсесі немесе портал арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшелеріне құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 21 (жиырма бір) жұмыс күні;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттестаттау куәлігі. Аттестаттау куәлігі тестілеу мен әңгімелесуден оң нәтижемен өткен жағдайда беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда - мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басып шығарылады, Комитеттің уәкілетті тұлғасы басшысының мөрімен және қолымен расталады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет нәтижесі Комитеттің уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген, интернет-ресурста орналастырылған, Комитет бекітетін сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау кестесіне сәйкес, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических и судебно-наркологических экспертов» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляются через:
1) территориальные подразделения Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства (далее – территориальные подразделения Комитета) посредством канцелярии или веб-портала «Е-лицензирование: www.elicense.kz (далее – портал);
2) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz.
Выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства (далее – Комитет) посредством канцелярии или портала.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в территориальные подразделения Комитета, а также при обращении на портал – 21 (двадцать один) рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – аттестационное свидетельство по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги. Аттестационное свидетельство выдается при положительном прохождении тестирования и собеседования.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю – результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается, заверяется печатью и подписью уполномоченного лица Комитета.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица Комитета.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в соответствии с графиком проведения аттестации судебно-медицинских, судебно-психиатрических и судебно-наркологических экспертов, утвержденным Комитетом, размещенным на интернет-ресурсе, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственных услуг, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшелеріне:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
құжаттарды ұсыну сәтінен бір айдан кешіктірмей психиатриялық және наркологиялық диспансерлерден берілген, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының есепте тұрмайтыны туралы анықтама.
2) порталға жүгінген кезде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
құжаттарды ұсыну сәтінен бір айдан кешіктірмей психиатриялық және наркологиялық диспансерлерден берілген, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының есепте тұрмайтыны туралы анықтаманың электрондық көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметін көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
өтініштің нөмірі мен қабылданған күнін;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрін;
өтінішке қоса берілген құжаттардың санын;
тестілеуден өтудің күні мен уақытын (құжаттарды тексеру нәтижелері бойынша жіберілген жағдайда);
өтінішті қабылдаған кеңсе қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат (хабарлама) беріледі.
Портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» тестілеу мен әңгімелесуден өту күні, уақыты және орны көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұратудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі (құжаттарды тексеру нәтижелері бойынша тестілеуге жіберілген жағдайда).
3. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың
лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері
бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану
тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдар осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысының атына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша түрде немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.00-ге дейін қолма-қол беріледі.
Шағымның қабылданғанын растау нөмірі, күні, оны қабылдаған тұлғаның тегі, байланыс деректері, сондай-ақ жауапты алу орны мен мерзімі, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғалардың байланыс деректері көрсетілген талонды бере отырып (мөртабаны, кіріс нөмірі мен күні) Комитеттің аумақтық бөлімшесінің кеңсесінде тіркеу болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері көрсетілетін қызметті алушыға пошталық байланыс арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымының портал арқылы қабылданғанын растау оны тіркеу туралы хабарлама болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші шағымды өңдеген кезде жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) в территориальные подразделения Комитета:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
справки из психиатрического и наркологического диспансеров о том, что услугополучатель не состоит на учете, выданные не позднее месячного срока на момент представления документов;
2) на портал:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
справки из психиатрического и наркологического диспансеров о том, что услугополучатель не состоит на учете, выданные не позднее месячного срока на момент представления документов, в виде электронной копии.
Сведения документа, удостоверяющего личность услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
Не допускается истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
через канцелярию территориальных подразделений Комитета, выдается расписка (уведомление) о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества приложенных документов к заявлению;
даты и времени прохождения тестирования (в случае его допуска по результатам проверки документов);
фамилии и инициалы сотрудника канцелярии, принявшего заявление;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты, времени и места прохождения тестирования и  собеседования (в случае его допуска по результатам проверки документов к тестированию и по результатам тестирования к собеседованию).
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) их должностных лиц по
вопросам оказания государственной услуги
10. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, 8, Дом министерств, подъезд 5, телефон - 8(7172)-74-32-79, 74-32-40.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, с понедельника по пятницу с 9.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому  законодательству Республики Казахстан.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии территориального подразделения Комитета с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также срока и места получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течении пяти рабочих дней, со дня ее регистрации. Результат рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе обработки жалобы услугодателем (отметка о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы заңнамамен белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін
қызметтерді көрсетудің ерекшеліктерін есепке ала отырып өзге де
талаптар
12. Көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған кезде портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтағы қолжетімділік режимінде порталдағы «жеке кабинеті», сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы ала алады.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
«Сот-медициналық, сот-психиатриялық
және сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
Аттестаттау куәлігі
_____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
мамандығы бойынша аттестатталды.
Шешімді шығарған мемлекеттік орган басшысының 20__ жылғы «___» ______
№ ________ бұйрығы
Тіркеу № __________
Берілген күні 20__ жылғы «___» ______________
Куәлік 20__ жылғы «___» ____________ дейін жарамды
Оны беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган басшысының қолы
_____________________________________________________________________
М.О.
«Сот-медициналық, сот-психиатриялық
және сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
Мемлекеттік органның басшысына
______________________________________
______________________________________
(мемлекеттік орган)
______________________________ дан/ден
(тегі, аты, әкесінің аты, ЖСН)
ӨТІНІШ
Сізден ______________________________________________________________
мамандығы бойынша мені аттестаттауға жіберуіңізді сұраймын
мамандық бойынша жұмыс өтілім _______________________________________
_______________________________________
(толтырған күні)
_______________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының қолы)
«Сот-медициналық, сот-психиатриялық
және сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
МӘЛІМЕТТЕР НЫСАНЫ
Жалпы мәліметтер

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме
12. В помещениях услугодателя предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет - ресурсе Министерства - www.mz.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке, статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Аттестация судебно-медицинских,
судебно-психиатрических и
судебно-наркологических экспертов»
форма
Аттестационное свидетельство
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
действительно аттестован(а) по специальности ___________________________
____________________________________________________________________
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение
от «____» _________ 20 ___ года № _____
Регистрационный № ______
Дата выдачи «___» ___________ 20_____ года
Свидетельство действительно до «_____» ___________ 20_____ года
Подпись руководителя государственного органа, вынесшего решение о его
выдаче ______________________________________________________________
М.П.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Аттестация судебно-медицинских,
судебно-психиатрических и
судебно-наркологических экспертов»
форма
Руководителю
государственного органа
___________________________
___________________________
(государственный орган)
от __________________________
(фамилия, имя, отчество, ИИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас допустить меня к аттестации по специальности ______________
____________________________________________________________________
стаж работы по специальности _____________________________________________
_______________
(дата заполнения)
____________________
(подпись услугополучателя)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Аттестация судебно-медицинских,
судебно-психиатрических и
судебно-наркологических экспертов»
ФОРМА СВЕДЕНИЙ
Раздел 1. Сведения о квалификации заявителя
Общие сведения

1. Ғылыми дәрежесі, атағы
2. Ғылыми еңбектері мен жаңалықтары
3. Соңғы бес жылда жүргізілген сараптамаларының саны
Білімі
4. Білімі
5. Дипломның нөмірі
6. Дипломның сериясы
7. Білім беру ұйымының толық атауы
8. Түскен жылы
9. Бітірген жылы
10. Диплом бойынша мамандығы
11. Диплом бойынша біліктілігі
12. Дипломның нострификациясы (қажет болған жағдайда)
Біліктілігін жоғарылатқаны туралы куәлік жайында мәліметтер
13. Өтініш білдірген мамандық бойынша біліктілігін
жоғарылатқаны туралы куәліктің нөмірі
14. Циклдың атауы
15. Оқытқан ұйымның атауы
16. Оқудың басталуы
17. Оқудың аяқталуы
18. Оқудың сағат бойынша көлемі
Сот сараптамасын өндіру құқығына берілетін біліктілік куәлігі
туралы мәліметтер
19. Берілген күні
20. НИКАД нөмірі/тіркеу нөмірі
21. бұйрықтың № және шығарылған күні
22. Берген орган
23. Куәліктің қолданыс мерзімі
24. Мамандығы
Санаты берілетін қолданыстағы маман сертификаты туралы
мәліметтер
25. Берілген күні
26. НИКАД нөмірі/тіркеу нөмірі
27. Бұйрықтың № және шығарылған күні
28. Берген орган
29. Куәліктің қолданыс мерзімі
30. Мамандығы
Қазіргі уақыттағы жұмыс орны туралы мәліметтер
31. Өтініш білдірген мамандық бойынша еңбек өтілі
32. Жалпы медициналық өтілі
33. Қазіргі уақыттағы жұмыс орны
34. Атқаратын лауазымы
Өтінім берілген мамандық бойынша еңбек қызметі
Қабылданған күні
Босатылған күні
Жұмыс орны
Атқаратын қызметі
Бұйрық №
Бұйрықты шығару күні
Тәртіптік, әкімшілік жазалар, көтермелеулер туралы мәліметтер
(соңғы 5 жылда)
35. Тәртіптік жазалар
1) Ескерту
2) Сөгіс
3) Қатаң сөгіс
4) Еңбек шартын бұзу
36. Әкімшілік жазалар, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы
Қазақстан Республикасының кодексінде көзделген:
85-бап
85-1-бап
85-2-бап
85-3-бап
322-бап
357-2-бап
37. Көтермелеулер
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 141 қаулысымен
бекітілген
«Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық
сараптамалардың белгілі бір түрін өндіру құқығына біліктілік
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі бір түрін өндіру құқығына біліктілік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінішті қабылдау:

1. Ученая степень, звание
2. Научные труды и изобретения
3. Количество проведенных экспертиз за последние пять лет
Образование
4. Образование
5. Номер диплома
6. Серия диплома
7. Полное наименование организации образования
8. Год поступления
9. Год окончания
10. Специальность по диплому
11. Квалификация по диплому
12. Нострификация диплома (при необходимости)
Сведения о свидетельстве повышения квалификации
13. Номер свидетельства о повышении квалификации по заявляемой специальности
14. Наименование цикла
15. Название обучающей организации
16. Начало обучения
17. Окончание обучения
18. Объем обучения в часах
Сведения о квалификационном свидетельстве на право производства судебной экспертизы
19. Дата выдачи
20. Номер НИКАД/регистрационный номер
21. № и дата издания приказа
22. Орган выдавший
23. Срок действия свидетельства
24. Специальность
Сведения действующего сертификата специалиста с присвоением категории
25. Дата выдачи
26. Номер НИКАД/регистрационный номер
27. № и дата издания приказа
28. Орган выдавший
29. Срок действия свидетельства
30. Специальность
Сведения о настоящем месте работы
31. Стаж работы по заявляемой специальности
32. Общий медицинский стаж
33. Место работы в настоящее время
34. Занимаемая должность
Трудовая деятельность по заявляемой специальности
Дата приема
Дата увольнения
Место работы
Занимаемая должность
№ приказа
Дата издания приказа
Сведения о дисциплинарных, административных взысканиях, поощрениях (за последние 5 лет)
35. Дисциплинарные взыскания
1) Замечание
2) Выговор
3) Строгий выговор
4) Расторжение трудового договора
36. Административные взыскания, предусмотренные Кодексом об административных правонарушениях Республики Казахстан:
Статья 85
Статья 85-1
Статья 85-2
Статья 85-3
Статья 322
Статья 357-2
37. Поощрения
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 141
Стандарт государственной услуги
«Присвоение квалификации на право производства
определенного вида судебно-медицинской,
судебно-психиатрической и
судебно-наркологической экспертиз»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляются через:

1) Министрліктің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелерінің (бұдан әрі – Комитеттің аумақтық бөлімшелері) кеңсесі немесе www.еlicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) www.е.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Министрліктің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) кеңсесі немесе портал арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшелеріне құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 21 (жиырма бір) жұмыс күні;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сот сараптамасының белгілі бір түрін өндіру құқығына берілген біліктілік куәлігі (бұдан әрі – біліктілік куәлігі). Біліктілік куәлігі тестілеу мен әңгімелесуден оң нәтижемен өткен жағдайда беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда - мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басып шығарылады, Комитеттің уәкілетті тұлғасы басшысының мөрімен және қолымен расталады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет нәтижесі Комитеттің уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген, интернет-ресурста орналастырылған, Комитет бекітетін сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптаманың белгілі бір түрін өндіру құқығына біліктілік беру бойынша біліктілік емтихандарын өткізу кестесіне сәйкес, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;

1) территориальные подразделения Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства (далее – территориальные подразделения Комитета) посредством канцелярии или веб-портала «Е-лицензирование: www.elicense.kz (далее – портал);
2) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz.
Выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства (далее – Комитет) посредством канцелярии или портала.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в территориальные подразделения Комитета, а также при обращении на портал – 21 (двадцать один) рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – квалификационное свидетельство на право производства определенного вида судебной экспертизы (далее – квалификационное свидетельство) по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги. Квалификационное свидетельство выдается при положительном прохождении тестирования и собеседования.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю – результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается, заверяется печатью и подписью уполномоченного лица Комитета.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица Комитета.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно, физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в соответствии с графиком проведения квалификационных экзаменов по присвоению квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертизы, утвержденным Комитетом, размещенным на интернет-ресурсе, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственных услуг, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы заңнамамен белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін
қызметтерді көрсетудің ерекшеліктерін есепке ала отырып өзге де
талаптар
12. Көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған кезде портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтағы қолжетімділік режимінде порталдағы «жеке кабинеті», сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы ала алады.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
«Сот-медициналық, сот-психиатриялық және
сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі бір
түрін өндіру құқығына біліктілік беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
Сот сараптамасының белгілі бір түрін өндіру құқығына берілетін
біліктілік куәлігі
_____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
_____________________________________________________________________
мамандығы бойынша сот сараптамасын өндіру құқығына осы біліктілік
куәлігін алды
Біліктілік куәлігін беру туралы шешім шығарған мемлекеттік
орган басшысының 20__ жылғы «___» _______________ № _________ бұйрығы
Тіркеу № ____________________________________
Берілген күні 20__ жылғы «___» ______________
Біліктілік куәлігін беру туралы шешім шығарған мемлекеттiк орган
басшысының қолы _____________________________________________________
«Сот-медициналық, сот-психиатриялық және
сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі бір
түрін өндіру құқығына біліктілік беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
Мемлекеттік органның басшысына
______________________________________
______________________________________
(мемлекеттік орган)
______________________________ дан/ден
(тегі, аты, әкесінің аты, ЖСН)
ӨТІНІШ
Сізден ________________________________________________________
(мамандық атауы)
мамандығы бойынша сот сараптамасын өндіру құқығына арналған
біліктілік емтиханына жіберуіңізді сұраймын.
мамандық бойынша жұмыс өтілім _______________________________________
_______________________________________
(толтырған күні)
_______________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының қолы)
«Сот-медициналық, сот-психиатриялық және
сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі бір
түрін өндіру құқығына біліктілік беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
МӘЛІМЕТТЕР НЫСАНЫ

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
12. В помещениях услугодателя предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет - ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке, статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Присвоение квалификации на право
производства определенного вида
судебно-медицинской, судебно-психиатрической
и судебно-наркологической экспертиз»
форма
Квалификационное свидетельство на право
производства определенного вида судебной экспертизы
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
действительно получил (а) настоящее квалификационное свидетельство на право производства по специальности ________________________________
_________________________________________________________________
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение о его выдаче от «______»___________20 ___ года № _____
Регистрационный № ____
Дата выдачи «____» _________ 20__ года
Подпись руководителя государственного органа, вынесшего решение о его
выдаче ______________________________________________________________
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Присвоение квалификации на право
производства определенного вида
судебно-медицинской, судебно-психиатрической
и судебно-наркологической экспертиз»
форма
Руководителю
государственного органа
___________________________
___________________________
(государственный орган)
от __________________________
(фамилия, имя, отчество, ИИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас допустить меня к квалификационному экзамену на право
производства судебной экспертизы по специальности
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
стаж работы по специальности ___________________________________
_______________
(дата заполнения)
____________________
(подпись услугополучателя)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Присвоение квалификации на право
производства определенного вида
судебно-медицинской, судебно-психиатрической
и судебно-наркологической экспертиз»
ФОРМА СВЕДЕНИЙ

1. Сотталғаны туралы жағдайы
Жалпы мәліметтер
2. Өтініш білдірген мамандықтың атауы
3. Білімі
4. Дипломның нөмірі
5. Дипломның сериясы
6. Білім беру ұйымының толық атауы
7. Түскен жылы
8. Бітірген жылы
9. Диплом бойынша мамандығы
10. Диплом бойынша біліктілігі
11. Дипломның нострификациясы (қажет болған жағдайда)
Интернатура, клиникалық ординатура, резидентура мамандығы
туралы мәліметтер
12. Интернатура мамандығы
13. Клиникалық ординатура мамандығы
14. Резидентура мамандығы
Өтініш білдірген мамандық бойынша қайта даярлау куәлігі туралы
мәліметтер
15. Қайта даярлау туралы куәліктің нөмірі
16. Қайта даярлау мамандығы
17. Оқытушы ұйымның атауы
18. Оқудың сағат бойынша көлемі
19. Оқудың басталуы
20. Оқудың аяқталуы
Өтініш білдірген мамандық бойынша біліктілігін жоғарылатқаны
туралы куәлік жайында мәліметтер
21. Өтініш білдірген мамандық бойынша біліктілігін
жоғарылатқаны туралы куәліктің нөмірі
22. Циклдың атауы
23. Оқытқан ұйымның атауы
24. Оқудың басталуы
25. Оқудың аяқталуы
26. Оқудың сағат бойынша көлемі
Қолданыстағы біліктілік санатын бермей маман сертификаты туралы
мәліметтер (медициналық білімі бар адамдар үшін)
27. Берілген күні
28. НИКАД нөмірі/тіркеу нөмірі
29. Бұйрықтың № және шығарылған күні
30. Берген орган
31. Мамандығы
32. Сертификаттың қолданыс мерзімі
Қазіргі уақыттағы жұмыс орны туралы мәліметтер
33. Өтініш білдірген мамандық бойынша еңбек өтілі
34. Жалпы медициналық өтілі
35. Қазіргі уақыттағы жұмыс орны
36. Атқаратын лауазымы
Өтінім берілген мамандық бойынша еңбек қызметі
Қабылданған күні
Босатылған күні
Жұмыс орны
Атқаратын қызметі
Бұйрық №
Бұйрықты шығару күні
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 141 қаулысымен
бекітілген
«Медициналық технологияларға клиникалық зерттеулер жүргізуге
рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Медициналық технологияларға клиникалық зерттеулер жүргізуге рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі әзірлеген (бұдан әрі – Министрлік).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке құжаттарды қабылдау және нәтижелерін тапсыру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап – 30 (отыз) күнтізбелік күн;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут;

1. Состояние о судимости
Общие сведения
2. Наименование заявляемой специальности
3. Образование
4. Номер диплома
5. Серия диплома
6. Полное наименование организации образования
7. Год поступления
8. Год окончания
9. Специальность по диплому
10. Квалификация по диплому
11. Нострификация диплома (при необходимости)
Сведения о специальности интернатуры, клинической ординатуры, резидентуры
12. Специальность интернатуры
13. Специальность клинической ординатуры
14. Специальность резидентуры
Сведения об удостоверении по переподготовке по заявляемой специальности
15. Номер удостоверения по переподготовке
16. Специальность переподготовки
17. Название обучающей организации
18. Объем обучения в часах
19. Начало обучения
20. Окончание обучения
Сведения о свидетельстве повышения квалификации по заявляемой специальности
21. Номер свидетельства о повышении квалификации по заявляемой специальности
22. Наименование цикла
23. Название обучающей организации
24. Начало обучения
25. Окончание обучения
26. Объем обучения в часах
Сведения действующего сертификата специалиста без присвоения квалификационной категории (для лиц с медицинским образованием)
27. Дата выдачи
28. Номер НИКАД/регистрационный номер
29. № и дата издания приказа
30. Орган выдавший
31. Специальность
32. Срок действия сертификата специалиста
Сведения о настоящем месте работы
33. Стаж работы по заявляемой специальности
34. Общий медицинский стаж
35. Место работы в настоящее время
36. Занимаемая должность
Трудовая деятельность по заявляемой специальности
Дата приема
Дата увольнения
Место работы
Занимаемая должность
№ приказа
Дата издания приказа
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 141
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на проведение клинических исследований
медицинских технологий»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешения на проведение клинических исследований медицинских технологий» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя посредством канцелярии.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов – 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;

3) қызмет көрсетудің ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: қағаз.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық технологияларға клиникалық зерттеулер жүргізуге рұқсат беру.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
8. Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс уақыты демалыс және мереке күндерін санамағанда дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін жұмыс істейді, сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін түскі тамаққа үзіліс.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылу және жылдамдатылған қызметсіз, кезек тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін жүгінген кезде қажетті құжаттар тізбесі:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық технологияларға клиникалық зерттеулер жүргізуге өтінім;
медициналық-биологиялық тәжірибе материалдары және клиникаға дейінгі (клиникалық емес) зерттеулер (3 дана);
клиникалық зерттеулер хаттамалары (3 дана);
Этика мәселелері бойынша орталық комиссияның оң нәтижесі (3 дана).
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының аталған тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған кезде (қолма-қол немесе пошта байланысы арқылы) қағаз түріндегі өтініштің қабылданғандығын растау құжаттарды қабылдаудың күні мен уақытын көрсете отырып, оның көшірмесінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгендігі туралы белгі қою болып табылады.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.
Шағым Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес пошта немесе қолма-қол қызметті берушінің кеңсесі арқылы демалыс және мейрам күндерінен басқа, дүйсенбіден жұма аралығында сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен жазбаша түрде беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымды қабылдауы оның шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен атын, берілген шағымның мерзімі мен жауап алу орнын көрсетумен көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмір және күні) болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шара қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қарау нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға пошталық байланыс арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.

3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на проведение клинических исследований медицинских технологий по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) заявка на проведение клинических исследований медицинских технологий по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) материалы медико-биологических экспериментов и доклинических (неклинических) исследований в 3-х экземплярах;
3) протокол клинического исследования (в 3-х экземплярах);
4) положительное заключение Центральной комиссии по вопросам этики (в 3-х экземплярах).
При подаче услугополучателем документов, указанных в данном пункте настоящего стандарта государственной услуги (нарочно либо посредством почтовой связи) подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя, с указанием даты и времени приема документов.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по
вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя с понедельника по пятницу с 9.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Подтверждением принятия жалобы у услугоаполучателя является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Результат рассмотрения жалобы направляется услогополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Қызмет алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуіне құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктерін
есепке ала отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Көрсетілетін қызметті берушінің ғимараттарында мүмкіндіктері шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдай қарастырылған (пандус және лифт).
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің мекенжайы Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған – www.mz.gov.kz «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімі.
14. Қызмет алушы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтағы қолжетімділік тәртібінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөнінде көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметінің байланыс телефондары Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған: www.mz.gov.kz. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
«Медициналық технологияларға клиникалық
зерттеулер жүргізуге рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
Медициналық технологияларға клиникалық зерттеулер жүргізуге
рұқсат беру
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Ғылыми кеңесінің
20__ жылғы «___» ________ № ___ хаттамалық шешімінің негізінде
_____________________________________________________________________
(медициналық технологиялардың атауы)
клиникалық зерттеулер жүргізуге
____________________________________________________________ берілді.
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. немесе ұйымның атауы)
МО
Күні 20__ ж. «___» _______________
«Медициналық технологияларға клиникалық
зерттеулер жүргізуге рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
Медициналық технологияларға клиникалық зерттеулер жүргізуге
өтінім
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________ рұқсат сұраймыз
көрсетілетін қызметті алушы ұйымның атауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
бөлімше _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ведомстваның құрамында болу, мекенжайы, телефон. Электрондық
мекенжайы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушы ұйымының басшысы
Т.А.Ә ____________________________
Қолы _____________________________
МО
Күні 20__ ж. «___» _______________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 141 қаулысымен
бекітілген
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы»
Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген жағдайларда адам
ағзаларын (ағза бөлiктерiн) және (немесе) тiндерiн әкелуге,
әкетуге, сондай-ақ қан және оның компоненттерiн әкелуге,
әкетуге лицензия беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. В помещениях услугодателя предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными физическими возможностями (пандусы и лифты).
13. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства - www.mz.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на проведение
клинических исследований
медицинских технологий»
Форма
Разрешения на проведение клинических
исследований медицинских технологий
Выдана _____________________________________________________
(Ф.И.О. или наименование организации услугополучателя)
На проведение клинических исследований ______________________________________________________________
(наименование медицинской технологии)
На основании протокольного решения Ученого совета Министерства здравоохранения Республики Казахстан № ___ от «__» ______ 20 __ года.
МП
Дата «__» ________ 20__г.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на проведение
клинических исследований
медицинских технологий»
Форма
Заявка на проведение клинических исследований
медицинских технологий
Просим разрешить ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Ф.И.О. или наименование организации услугополучателя __________________________________________________
подразделение _________________________________________________
ведомственная принадлежность, адрес, телефон, электронный адрес ______________________________________________________________
Руководитель организации услугополучателя
Ф.И.О._______________________
Подпись ______________
МП
Дата «____» ___________ 20 _____ г.
Утвержден
Постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 141
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии на ввоз, вывоз тканей и (или)
органов (части органов) человека, а также на ввоз, вывоз
крови и ее компонентов в случаях, предусмотренных
Кодексом Республики Казахстан
«О здоровье народа и системе здравоохранения»

1. Жалпы ережелер
1. «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген жағдайларда адам ағзаларын (ағза бөлiктерiн) және (немесе) тiндерiн әкелуге, әкетуге, сондай-ақ қан және оның компоненттерiн әкелуге, әкетуге лицензия беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
адам тіндерін, қан және оның компоненттерін әкелуге, әкетуге лицензия беру кезінде – 3 (үш) жұмыс күні;
адам ағзаларын (ағза бөлiктерiн) әкелуге және (немесе) әкетуге лицензия беру кезінде – 1 (бір) жұмыс күні;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген жағдайларда адам ағзаларын (ағза бөлiктерiн) және (немесе) тiндерiн әкелу, әкетуге, сондай-ақ қан және оның компоненттерiн әкелуге, әкетуге арналған лицензия (бұдан әрі – лицензия) немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Лицензия Қазақстан Республикасының шекарасы арқылы бір рет өтуге беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии на ввоз, вывоз тканей и (или) органов (части органов) человека, а также на ввоз, вывоз крови и ее компонентов в случаях, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя посредством канцелярии или веб-портала «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал);
2) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии на ввоз, вывоз тканей человека, крови и ее компонентов – 3 (три) рабочих дня;
при выдаче лицензии на ввоз и (или) вывоз органов (части органов) человека – 1 (один) рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия на ввоз, вывоз тканей и (или) органов (части органов) человека, а также на ввоз, вывоз крови и ее компонентов в случаях, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения» (далее – лицензия) по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Лицензия выдается на одно перемещение через границу Республики Казахстан.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю – результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді, ол «Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес 10  айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейлі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз есеп айырысу арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін электрондық сұрату портал арқылы берілген жағдайда төлем «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы да жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе оның сенімхат бойынша өкілі):
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда тараптардың ниетін растайтын басқа құжаттың көшірмесі;
адам тіндерін және (немесе) ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн), қан және оның компоненттерін әкелу, әкету мүмкіндігі туралы шешім қабылдауға өкілетті үшінші елдердің мемлекеттік органдарының рұқсаты;
адам ағзаларын (ағзаларының бөліктерін) және (немесе) тіндерін әкелу, әкету кезінде «трансплантология», «гематология» мамандығы бойынша медициналық қызметке арналған лицензияның көшірмесі, сондай-ақ лицензияға қосымшаның көшірмесі (түпнұсқа немесе салыстырып тексеру үшін түпнұсқа ұсынылмаған жағдайда нотариат куәландырған көшірме);
қан және оның компоненттерін әкелу, әкету кезінде «қан дайындау» мамандығы бойынша медициналық қызметке арналған лицензияның көшірмесі мен түпнұсқасы, сондай-ақ лицензияға қосымшаның көшірмесі (түпнұсқа немесе салыстырып тексеру үшін түпнұсқа ұсынылмаған жағдайда нотариат куәландырған көшірме).

7. Государственная услуга оказывается на платной основе юридическим лицам (далее – услугополучатели).
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» составляет 10 месячных расчетных показателей.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата также может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
заявление установленной формы согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
копия контракта (договора) купли-продажи или иного документа отчуждения между участниками внешнеторговой сделки, заверенная печатью и подписью услугополучателя;
разрешение государственных органов третьих стран, уполномоченных принимать решение о возможности ввоза, вывоза тканей и (или) органов (части органов) человека, а также на ввоз, вывоз крови и ее компонентов;
копия лицензии на медицинскую деятельность, а также копия приложения к лицензии по специальности «трансплантология», «гематология» при ввозе, вывозе тканей и (или) органов (части органов) человека (оригинал либо нотариально засвидетельствованные копии в случае непредставления оригиналов для сверки);
копия лицензии на медицинскую деятельность, а также копия приложения к лицензии по специальности «заготовка крови» при ввозе, вывозе крови и ее компонентов (оригинал либо нотариально засвидетельствованные копии в случае непредставления оригиналов для сверки);

2) порталға жүгінген кезде:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрату;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда тараптардың ниетін растайтын басқа құжаттың электрондық көшірмесі электрондық сұратуға тіркеледі;
адам ағзаларын (ағза бөліктерін) және (немесе) тіндерін, қан және оның компоненттерін әкелу немесе әкету мүмкіндігі туралы шешім қабылдауға уәкілетті үшінші елдердің мемлекеттік органдарының рұқсаты;
ЭҮТШ арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылатын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), лицензиялық алымды төлеу (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), «трансплантология», «гематология», «қан дайындау» мамандықтары бойынша медициналық қызметке арналған лицензия және лицензияға қосымшаның көшірмесі туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы уәкілетті лауазымды тұлғалардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы берген кезде:
өтініштің нөмірі мен қабылданған күнін;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрін;
өтінішке қоса берілген құжаттардың саны мен атауларын;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) мен құжаттарды беру орнын;
құжаттарды қабылдаған көрсетілетін қызметті берушінің жауапты тұлғасының тегін, атын, әкесінің атын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұратудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін мыналар негіз болып табылады:
субъектілердің осы санаты үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен тыйым салынған қызмет түрімен айналысуы;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленбеуі;
көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімінің болуы;
сот орындаушысының ұсынымы негізінде соттың өтініш иесіне лицензия алуға тыйым салуы.

2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон в виде электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
разрешения государственных органов третьих стран, уполномоченных принимать решение о возможности ввоза или вывоза органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов в виде электронной копии;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения документов о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о лицензии на медицинскую деятельность и копии приложения к лицензии по специальностям «трансплантология», «гематология», «заготовка крови», содержащихся в государственных информационных системах, услугодатель получает посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
Не допускается истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
через канцелярию услугодателя выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документов;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии и инициалов ответственного лица услугодателя, принявшего документы;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
занятие видом деятельности, запрещенным законами Республики Казахстан, для данной категории субъектов;
не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
в отношении услугополучателя государственной услуги имеется вступивший в законную силу приговора суда, запрещающего ему заниматься отдельным видом деятельности;
судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии.

3. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың
лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері
бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне)
шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша түрде немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.00-ге дейін қолма-қол беріледі.
Шағымның қабылданғанын растау нөмірі, күні, оны қабылдаған тұлғаның тегі, байланыс деректері, сондай-ақ жауапты алу орны мен мерзімі, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғалардың байланыс деректері көрсетілген талонды бере отырып тіркеу (мөртабаны, кіріс нөмірі мен күні) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері көрсетілетін қызметті алушыға пошталық байланыс арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымының портал арқылы қабылданғанын растау оны тіркеу туралы хабарлама болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші шағымды өңдеген кезде жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам
оказания государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя с понедельника по пятницу с 9-00 до 17-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также срока и места получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Результат рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы услугополучателя через портал является уведомление о регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе обработки жалобы услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы заңнамамен белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін
қызметтерді көрсетудің ерекшеліктерін есепке ала отырып өзге де
талаптар
13. Көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған кезде портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтағы қолжетімділік режимінде порталдағы «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы ала алады.
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
«Халық денсаулығы және денсаулық
сақтау жүйесі туралы»
Қазақстан Республикасының
Кодексінде көзделген жағдайларда
адам ағзаларын (ағза бөлiктерiн)
және (немесе) тiндерiн әкелуге, әкетуге,
сондай-ақ қан мен оның компоненттерiн
әкелуге, әкетуге лицензия беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
Тауардың жекелеген түрлерінің экспортына
лицензия
Кеден одағына қатысушы мемлекеттің атқарушы билігінің уәкілетті мемлекеттік органы
1. Лицензия №
2. Қолданылу кезеңі
ЖЖЖЖ.КК.АА-дан бастап
ЖЖЖЖ.КК.АА кезеңіне
3. Лицензияның типі
ЭКСПОРТ
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___
5. Өтініш беруші
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған елі
8. Сатып алушының елі
9. Келісімшарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Уәкілетті тұлға
Т.А.Ә
Лауазымы
Қолы және мөрі             Күні
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына лицензия
Кеден одағына қатысушы мемлекеттің атқарушы билігінің уәкілетті мемлекеттік органы
1. Лицензия №
2. Қолданылу кезеңі
ЖЖЖЖ.КК.АА-дан бастап
ЖЖЖЖ.КК.АА кезеңіне
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___
6. Сатушы
3. Лицензияның типі
ИМПОРТ
5. Өтініш беруші
7. Жөнелту елі
9. Келісім-шарт валютасы
12. Шығарылған елі
8. Сатушының елі
10. Құны
11. Статистикалық құны
14. Өлшем бірлігі
13. Саны
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме
13. В помещениях услугодателя предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
14. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке, статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии на ввоз, вывоз тканей
и (или) органов (части органов)
человека, а также на ввоз, вывоз крови
и ее компонентов в случаях,
предусмотренных Кодексом Республики Казахстан
«О здоровье народа и системе здравоохранения»
форма
Лицензия на экспорт отдельных видов товаров
Уполномоченный государственный орган исполнительной власти
государства - участника Таможенного союза
1. Лицензия №
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ
3. Тип лицензии
ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель
6. Покупатель
7. Страна назначения
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11.
Статистическая
стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица
измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ТС и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи
лицензии
18. Уполномоченное лицо
Ф.И.О.
Должность
Подпись и печать Дата
форма
Лицензия на импорт отдельных видов товаров
Уполномоченный государственный орган исполнительной власти
государства - участника Таможенного союза
1. Лицензия №
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ
3. Тип лицензии
ИМПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель
6. Продавец
7. Страна отправления
8. Страна продавца
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11.
Статистическая
стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица
измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ТС и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи
лицензии

18. Уәкілетті тұлға
Т.А.Ә
Лауазымы
Қолы және мөрі         Күні
«Халық денсаулығы және денсаулық
сақтау жүйесі туралы»
Қазақстан Республикасының
Кодексінде көзделген жағдайларда
адам ағзаларын (ағза бөлiктерiн)
және (немесе) тiндерiн әкелуге, әкетуге,
сондай-ақ қан мен оның компоненттерiн
әкелуге, әкетуге лицензия беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия беру
туралы өтініш
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі
ЖЖЖЖ.КК.АА-дан бастап
ЖЖЖЖ.КК.АА кезеңіне
4. Келісім-шарт
____ жылғы № ___
6. Сатып алушы
8. Сатып алушының елі
3. Лицензияның типі
ЭКСПОРТ
5. Өтініш беруші
7. Тағайындалған елі
9. Келісімшарт валютасы
12. Шығарылған елі
10. Құны
13. Саны
11. Статистикалық құны
14. Өлшем бірлігі
15. КО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Өтініш берушінің уәкілетті тұлғасы
Т.А.Ә
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі          Күні
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына лицензия беру туралы
өтініш
1. Өтініш №
2. Қолдану кезеңі
ЖЖЖЖ.КК.АА-дан бастап
ЖЖЖЖ.КК.АА кезеңіне
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___
6. Сатушы
8. Сатушының елі
3. Лицензияның типі
ИМПОРТ
5. Өтініш беруші
7. Жіберу елі
9. Келісім-шарт валютасы
12. Шығарылған елі
10. Құны
13. Саны
11. Статистикалық құны
14. Өлшем бірлігі
15. КО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Өтініш берушінің уәкілетті тұлғасы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі Күні

18. Уполномоченное лицо
Ф.И.О.
Должность
Подпись и печать        Дата
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии на ввоз, вывоз тканей
и (или) органов (части органов)
человека, а также на ввоз, вывоз крови
и ее компонентов в случаях,
предусмотренных Кодексом Республики Казахстан
«О здоровье народа и системе здравоохранения»
форма
Заявление о выдаче лицензии на экспорт
отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГТ
3. Тип лицензии ЭКСПОРТ
4. Контракт № от
5. Заявитель
6. Покупатель
7. Страна назначения
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11.Статистическая
стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ТС и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи
лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Ф.И.О. Должность Телефон
Подпись и печать           Дата
форма
Заявление о выдаче лицензии на импорт
отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ
3. Тип лицензии ИМПОРТ
4. Контракт № от
5. Заявитель
6. Продавец
7. Страна отправления
8. Страна продавца
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ТС и его описание
16. Дополнительная информации
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Ф.И.О. Должность     Телефон
Подпись и печать       Дата