Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгi көрсететiн байланыс саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 ақпандағы № 158 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 11 қыркүйектегі № 774 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.09.2015 № 774 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 531 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) «Байланыс саласында қызметтер көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты бекiтiлсiн.
2. «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгi көрсететiн байланыс саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1152 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 69, 1004-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 ақпандағы
№ 158 қаулысымен
бекітілген
«Байланыс саласында қызметтер көрсетуге лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Байланыс саласында қызметтер көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.

Об утверждении стандартов государственных услуг в области связи, оказываемых Министерством транспорта и коммуникации Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2014 года № 158. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2015 года № 774
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.09.2015 № 774 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра по инвестициям и развитию РК от 30.04.2015 г. № 531.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на предоставление услуг в области связи»;
2) стандарт государственной услуги «Распределение ресурса нумерации и выделение номеров, а также их изъятие»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на эксплуатацию радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств».
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1152 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области связи, оказываемых Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 69, ст. 1004).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2014 года № 158
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
предоставление услуг в области связи»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на предоставление услуг в области связи» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – Министерство).

3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Байланыс және ақпараттандыру комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) «электрондық үкімет» www.еgov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ Портал арқылы өтініш берген кезде:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген кезде – 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын берген кезде – екі жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық.
6. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-қосымшаларына сәйкес ресімделген байланыс саласында қызметтер көрсетуге лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, телнұсқасы немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы дәлелді бас тарту.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен және мөрмен расталады.
Көрсетілетін қызметті алушы Портал арқылы өтініш берген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті алушы орналасқан жер бойынша бюджетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді:

3. Государственная услуга оказывается Комитетом связи и информатизации Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – не позднее 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – не позднее 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии – в течение двух рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, оформленные в соответствии с приложениями 1,  2 к настоящему стандарту государственной услуги, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на предоставление услуг в области связи, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе. При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:

1) аталған қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия берген кездегі лицензиялық алым 6 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды, бірақ 4 АЕК көп емес;
3) лицензия телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысандарда екінші деңгейдегі банктер мен банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алуға электронды сұраныс Портал арқылы берілген жағдайда, төлем «электронды үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) Порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) лицензия алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес өтініш;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
қызметтің кіші түріне байланысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сай біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар;
2) Порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
төлем ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі құжат;
қызметтің кіші түріне байланысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сай біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар.
Лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымша алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес өтініш;
қызметтің кіші түріне байланысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сай біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар;

1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 6 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 100 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
для получения лицензии:
1) услугодателю:
заявление согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги, в зависимости от подвида деятельности;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги, в зависимости от подвида деятельности.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия:
1) услугодателю:
заявление согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги, в зависимости от подвида деятельности;

2) Порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
қызметтің кіші түріне байланысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сай біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін мыналар ұсынылады:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
еркін нысандағы өтініш;
лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
2) Порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
төлем ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі құжат.
Лицензияның телнұсқасын алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
еркін нысандағы өтініш;
лицензияның телнұсқасын беру үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшірмесі;
2) Порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензияның телнұсқасын алу үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі құжат.
Электрондық сұрауды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
Жеке тұлғаны куәландыратын, лицензия туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші Портал арқылы немесе мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті адамдардың ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсеткен кезде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалану үшін көрсетілетін қызметті берушінің жазбаша келісімін алады.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан сұратуға жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
1) көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде – өтініштің көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп, көрсетілетін қызметті берушінің кеңесінде тіркелгені туралы белгі қою қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
2) Портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижесін алу мерзімі көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі көрсетіледі.

2) на портале:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги, в зависимости от подвида деятельности.
Для переоформления лицензии подаются:
1) услугодателю:
заявление в произвольной форме;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Для получения дубликата лицензии:
1) услугодателю:
заявление в произвольной форме;
копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора, за выдачу дубликата лицензии в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о лицензии, о государственной регистрации юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздемелері:
1) қызмет түрiмен айналысуға субъектiлердiң осы санаты үшiн Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынуы;
2) қызмет түрiне лицензия беруге өтiнiш берiлген жағдайда қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның енгiзiлмеуі;
3) өтініш берушінің бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келмеуі;
4) өтініш берушіге лицензия берудің келісім беретін мемлекеттік органмен келісілмеуі;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты жекелеген қызмет түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
6) соттың сот орындаушысының ұсынымы негізінде өтініш берушіге лицензия алуға соттың тыйым салуы.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда, шағым Министрліктің www.mtc.gov.kz («Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде) Интернет-ресурсында орналастырылған мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, электрондық мекенжайы: mtc@mtc.gov.kz, телефоны 8 (7172) 24-13-12 мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағымдар көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері жазбаша нысанда почтамен немесе қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағымды қабылдаған тұлғаның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімін және орнын көрсетіп, шағымды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу мерзімі) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шешім қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі.
Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты 1414 Бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды Портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінде» өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өндеу барысында жаңартылады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым бере алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымда:

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) заявитель не соответствует квалификационным требованиям;
4) не согласована выдача лицензии заявителю согласующим государственным органом;
5) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено заявителю получать лицензии.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, размещенным на интернет-ресурсе Министерства: www.mtc.gov.kz (в разделе «Государственные услуги»), либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: mtc@mtc.gov.kz, телефон (8-7172) 24-13-12.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1. Жалпы ережелер
1. «Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Байланыс және ақпараттандыру комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) «электрондық үкімет» www.еgov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ Портал арқылы өтініш берген кезде:
нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою кезінде – 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі – электрондық түрдегі нөмірлеу ресурсын бөлу немесе алып қою туралы көрсетілетін қызметті берушінің бұйрығы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электронды цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында Порталға көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырады;
2) Порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге немесе Порталға өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажет құжаттардың тізбесі:
1) нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекетттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес ресімдеген бірыңғай телекоммуникациялар желісінің нөмірлеу ресурсын бөлуге өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес ресімделген түсіндірме жазба;
жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын органдардан басқа заңды тұлға үшін жарғының көшірмесі;
дара кәсіпкер үшін – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Распределение ресурса нумерации и выделение номеров, а также их изъятие» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом связи и информатизации Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю, а также при обращении на портал:
при распределении ресурса нумерации и выделении номеров, а также их изъятии – не более 30 (тридцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги – приказ услугодателя о выделении или изъятии ресурса нумерации в электронном виде.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется канцелярией услугодателя в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю или на портал:
1) для получения государственной услуги при распределении ресурса нумерации и выделении номеров:
заявление на выделение ресурса нумерации единой сети телекоммуникаций, оформленное услугополучателем государственной услуги в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
пояснительную записку, оформленную в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копию устава – для юридического лица, кроме органов, осуществляющих оперативно-розыскную деятельность;
копию свидетельства о государственной регистрации услугополучателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;

2) қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторын таңдау префиксін алу үшін осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген құжаттар тізбесіне қосымша оператор қатысатын әрбір өңірде қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторын таңдау мақсатында желілері қосылатын стандартты нүктесі болып табылатын оператордың транзиттік коммутациялық станциялардың тізбесі ұсынылады;
3) жаңадан енгізіліп отырған қызметке немесе бұрыннан қолданыстағы қызметке қол жеткізу кодын пайдалана отырып байланыс қызметтерін көрсететін «Х1Х2Х3(Х4)» оператордың кодын алу үшін құжаттар тізбесіне қосымша мынадай құжаттар ұсынылады:
көрсетілетін қызметтің толық сипаттамасы;
байланыс қызметін ұйымдастыру тиімділігінің негіздемесі;
ұсынылатын байланыс қызметін көрсету тәсілінің нақты сипаттамасы;
шақыруларды тарифтеу және бағытттау жөніндегі ұсыныстар.
«(Х4)Х5Х6Х7» көрсетілетін қызметтер абоненттерінің логикалық нөмірлерін байланыс операторы (қызмет провайдері) қызметті абоненттеу кезінде бөледі;
4) нөмірлеу ресурсын алып қою кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің нөмірлеу ресурсын бөлу жөніндегі бұйрығы туралы мәліметтерді көрсете отырып ресімдеген бірыңғай телекоммуникациялар желісінің нөмірлеу ресурсын алып қоюға өтініш.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
1) көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде – өтініштің көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп, көрсетілетін қызметті берушінің кеңесінде тіркелгені туралы белгі қою қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
2) Портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижесін алу мерзімі көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда, шағым Министрліктің www.mtc.gov.kz («Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде) Интернет-ресурсында орналастырылған мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, электрондық мекенжайы: mtc@mtc.gov.kz, телефоны 8 (7172) 24-13-12 мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағымдар көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері жазбаша нысанда почтамен немесе қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағымды қабылдаған тұлғаның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімін және орнын көрсетіп, шағымды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу мерзімі) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шешім қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі.
Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты 1414 Бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды Портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінде» өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өндеу барысында жаңартылады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым бере алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымда:

2) для получения префикса выбора оператора междугородной и (или) международной связи дополнительно к перечню документов, указанному в подпункте 1) настоящего пункта, представляется перечень транзитных коммутационных станций сети оператора, являющихся стандартными точками присоединения сетей с целью выбора операторов междугородной и (или) международной связи в каждом регионе присутствия оператора;
3) для получения кода оператора «Х1Х2Х3Х4», предоставляющего услуги связи с использованием кода доступа к услуге во вновь вводимой или в действующей ранее услуге дополнительно к перечню документов представляются следующие документы:
подробное описание услуги;
обоснование целесообразности организации услуги связи;
конкретное описание способа оказания предлагаемой услуги связи;
предложения по тарификации и маршрутизации вызовов.
Логические номера абонентов услуг «Х4Х5Х6Х7» выделяются оператором связи (провайдером услуги) при абонировании услуги;
4) для получения государственной услуги при изъятии ресурса нумерации:
заявление на изъятие ресурса нумерации единой сети телекоммуникаций, оформленное услугополучателем государственной услуги с указанием сведении о приказе услугодателя о выделении ресурса нумерации в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, размещенным на интернет-ресурсе Министерства: www.mtc.gov.kz (в разделе «Государственные услуги»), либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: mtc@mtc.gov.kz, телефон (8-7172) 24-13-12.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, пошталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен мерзімі көрсетіледі.
Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
11. Мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін пандустар көзделген ғимараттарда көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті берушінің ғимаратында: анықтама бюросы, күтуге арналған креслолар мен өтініш бланкілерін толтыру үлгілері берілген ақпараттық стенділер болады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары www.mtc.gov.kz Министрліктің интернет-ресурсында («Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлігінде) орналастырылған.
14. Электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
«Нөмірлеу ресурсын бөлу және
нөмірлерді беру, сондай-ақ
оларды алып қою» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру комитетіне
Бірыңғай телекоммуникация желісінің
нөмірлеу ресурсын бөлуге
өтініш
1. Өтініш беруші (заңды тұлғалар үшін – толық және қысқаша атауы, жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
2. ЖСН/БСН ____________________________________________________
3. Пошталық мекенжайы _________________________________________
4. Байланыс деректемелері (телефон, факс, телекс) _____________
5. Банк деректемелері _________________________________________
6. Байланыс саласындағы уәкілетті орган берген лицензиялардың және оның қосымшаларының деректемелері (лицензияланатын байланыс қызметтерін көрсеткен жағдайда)
_____________________________________________________________________
7. Желінің толық және қысқартылған атауы (егер болса) _________
8. Желіні құруға және пайдалануға жауапты тұлғаның лауазымы, Т.А.Ә
_____________________________________________________________________
9. Сұратылатын нөмірлеу ресурсының көлемі _____________________
10. Сұратылатын нөмірлеу ресурсын пайдалану жоспарланған аумақ
_____________________________________________________________________
Қоса берілетін құжаттар:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования
12. Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены пандусы для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями. В здании услугодателя располагаются: справочное бюро, кресла ожидания и информационные стенды с образцами заполнения бланков заявлений.
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на
интернет-ресурсе Министерства: www.mtc.gov.kz (в разделе «Государственные услуги»).
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронно-цифровой подписи.
15. Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Распределение ресурса нумерации и
выделение номеров, а также их изъятие»
в Комитет связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
Заявление
на выделение ресурса нумерации
единой сети телекоммуникаций
1. Заявитель (для юридических лиц – полное и сокращенное наименование, для физических лиц – фамилию, имя, отчество)__________
2. ИИН/БИН ____________________________________________________
3. Почтовый адрес _____________________________________________
4. Контактные реквизиты (телефон, факс, телекс)_______________
5. Банковские реквизиты____________________________________
6. Реквизиты лицензии и приложения к ней, выданной уполномоченным органом в области связи (в случае оказания лицензируемых услуг связи)_______________
7. Полное и сокращенное (если имеется) наименование сети _____
8. Должность, Ф.И.О. лица, ответственного за создание и эксплуатацию сети __________________________________________________
9. Объем запрашиваемого ресурса нумерации ____________________
10. Территория, на которой предполагается использовать запрашиваемый ресурс нумерации _____________________________________
Прилагаемые документы: ________________________________________

1) «Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес ресімделген түсіндірме жазба;
2) жарғының көшірмесі – жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын органдардан басқа заңды тұлғалар үшін;
3) дара кәсіпкер үшін – өтініш берушінің дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің көшірмесі.
____________________ ___________________________________________
(өтінішке қол қоюға өкілеттігі бар тұлғаның лауазымы) (лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.) М.О.
«Нөмірлеу ресурсын бөлу және
нөмірлерді беру, сондай-ақ
оларды алып қою» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Түсiндiрме жазба
1. Желiнiң атауы және түрi.
2. Желiнiң жұмыс істеуін қамтамасыз етудің әкiмшiлiк-ұйымдық қағидаттары (меншiк нысандары, иесi, пайдаланатын ұйымдар, ұйым – халықаралық оператор, олардың құқықтық және функционалдық қатынастары).
3. Өтiнiм берілген кезде желiнiң пайдалануға әзірлігі (немесе пайдалануды бастау мерзiмi).
4. Желi құрудың қысқаша техникалық қағидаттары:
1) құрылымы, оның iшiнде қалааралық (халықаралық, аймақiшiлiк) желiлермен өзара iс-қимылды жүзеге асыратын элементтер;
2) қалааралық (халықаралық) желiлермен түйiндесудi техникалық қамтамасыз ету (желiаралық түйiндесу хаттамалары, тiкелей түйiндесу, байланыс арналарының түрлерi және оларды ұйымдастыру тәсiлдерi).
5. Желінің қалааралық және халықаралық байланыс қызметтерiн, Интернет желісіне қолжетімділік қызметтерін, IP-телефония қызметтерiне (Интернет-телефония) және байланыстың зияткерлік желiлер қызметтерiне ұсыну үшiн ұйымдастыру-техникалық дайындығы (шет елдердiң түйiндесу желiлерiнiң операторларымен, отандық желiлермен немесе транзит беру туралы халықаралық транзиттiк тораптармен, халықаралық арналар жабдықтаушыларымен келiсiмдердiң бар-жоғы, техникалық құралдардың бар-жоғы және функционалдық дайындығы).
6. Желiнің жұмыс істеу ауқымы:
1) желi топологиясы (желi қамтитын Қазақстан Республикасының, ТМД елдерiнiң, басқа да шет елдердiң қалалары мен өңірлерінің тiзбесi);
2) пайдаланушылардың, оның iшiнде қалааралық (халықаралық) байланыс қызметтерiн пайдаланатындардың саны;
3) тiкелей түйiндесу жүргiзiлетiн шетел желiлерi мен транзиттiк тораптарының тiзбесi;
4) пайдаланушыларға мәлімделген желiмен тiкелей түйiндесуi жоқ шетел желiлерiнiң абоненттерiне шығуды ұсыну мүмкiндiгi;
5) қалааралық (халықаралық) трафик (кiрiс, шығыс);
6) көрсетілетін қызметтердiң құрамы.
7. Желiнi нөмiрлеу жоспарын құру қағидаттары.

1) пояснительная записка, оформленная в соответствии с приложением 2 к стандарту государственной услуги «Распределение ресурса нумерации и выделение номеров, а также их изъятие»; _________
2) копия устава – для юридического лица, кроме органов, осуществляющих оперативно-розыскную деятельность;____________
3) копия свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя.
______________________           ______________________
(должность лица, имеющего полномочия на подпись заявки) (Ф.И.О. должностного лица)
М.П.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Распределение ресурса нумерации и
выделение номеров, а также их изъятие»
Пояснительная записка
1. Наименование и тип сети.
2. Административно-организационные принципы обеспечения функционирования сети (формы собственности, владелец, эксплуатирующие организации, организация – международный оператор, их правовые и функциональные отношения).
3. Эксплуатационная готовность сети на момент подачи заявления (или срок начала эксплуатации).
4. Краткие технические принципы построения сети:
1) структура, в том числе элементы, осуществляющие взаимодействие с междугородными (международными, внутризоновыми) сетями;
2) техническое обеспечение сопряжения с междугородными (международными) сетями (протоколы межсетевого сопряжения, непосредственное сопряжение, типы каналов связи и способы их организации).
5. Организационно-техническая готовность сети для предоставления услуг междугородной и международной связи, услуг доступа к сети интернет, услугам IP-телефонии (интернет-телефонии) и услугам интеллектуальных сетей связи (наличие соглашений с операторами зарубежных сетей сопряжения, с отечественными сетями или международными транзитными узлами о предоставлении транзита, с поставщиками международных каналов, наличие и функциональная готовность технических средств).
6. Масштабы функционирования сети:
1) топология сети (перечень городов и регионов Республики Казахстан, стран СНГ, других зарубежных стран, охватываемых сетью);
2) количество пользователей, в том числе пользующихся услугами междугородной (международной) связи;
3) перечень зарубежных сетей и транзитных узлов, с которыми будет осуществляться непосредственное сопряжение;
4) возможность предоставления пользователям выхода к абонентам зарубежных сетей, не имеющим непосредственного сопряжения с заявляемой сетью;
5) междугородный (международный) трафик (входящий, исходящий);
6) состав услуг.
7. Принципы построения плана нумерации сети.

8. Көрсетілетін қызметтердiң сипаттамасы.
Ескертпелер:
1) 45-тармақтар бойынша мәлiметтер өтiнiш беру кезiндегi жағдайы бойынша жазылады және желiнi дамыту жоспарлары бойынша деректер келтiрiледi;
2) 5-тармақ тек нөмiрлеу аймағының «DEF» кодтарын, «DEFХ1» және «DEF Х1 Х2» кодтарын, көрсетілетін қызметтерге қолжетімділік кодттарында «Х1Х2Х3(Х4)» байланыс операторларының (көрсетілетін қызметтер провайдерлерiнiң) кодтарын сұрататын операторлар үшiн, оператордың таңдау префиксiн сұрататын қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторлары үшiн қолданылады;
3) 6-тармақтың 3) – 5) тармақшалары тек нөмiрлеу аймағының «DEF» кодтарын, «DEF Х1» және «DEF Х1Х2» кодтарын сұрататын операторлар үшiн қолданылады;
4) егер бұрын лицензия алуға түсiндiрме жазбадағы нөмiрлеу жоспары өзгертiлсе, 7-тармақ бойынша жаңа нөмiрлеу жоспары қоса берiледi.
«Нөмірлеу ресурсын бөлу және
нөмірлерді беру, сондай-ақ
оларды алып қою» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру комитетіне
Бірыңғай телекоммуникация желісінің
нөмірлеу ресурсын алып қоюға
өтініш
1. Өтініш беруші (заңды тұлға үшін – толық және қысқаша атауы, жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты).
2. ЖСН/БСН.
3. Пошталық мекенжайы.
4. Байланыс деректемелері (телефон, факс, телекс).
5. Алып қоюға ұсынылатын нөмірлеу ресурсының көлемі.
6. Нөмірлеу ресурсын алып қоюға өтініш берген аумақ.
7. Нөмірлеу ресурсын алып қоюға өтініш беру себептері.
Өтінішке нөмірлеу ресурсын бөлу туралы бұйрықтың көшірмесі қоса беріледі.
______________________                _____________________
(өтінішке қол қоюға өкілеттігі           (лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.)
бар тұлғаның лауазымы)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 ақпандағы
№ 158 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Байланыс және ақпараттандыру комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) «электрондық үкімет» www.еgov.kz веб-порталы немесе
«Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.

8. Описание услуг.
Примечания:
1) по пунктам 4, 5 настоящей пояснительной записки излагаются сведения по состоянию на момент подачи заявления и приводятся данные по планам развития сети;
2) пункт 5 настоящей пояснительной записки действителен только для операторов, запрашивающих коды зон нумерации «DEF», коды «DEFХ1» и «DEF Х1Х2», коды операторов связи (провайдеров услуг) «Х1Х2Х3Х4» в кодах доступа к услугам, для операторов междугородной и (или) международной связи, запрашивающих префикс выбора оператора;
3) подпункты 3)-5) пункта 6 настоящей пояснительной записки действительны только для операторов, запрашивающих коды зон нумерации «DEF», коды «DEF Х1» и «DEF Х1Х2»;
4) по пункту 7 настоящей пояснительной записки прилагается новый план нумерации, если представленный ранее в пояснительной записке на получение лицензии, был изменен.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Распределение ресурса нумерации и
выделение номеров, а также их изъятие»
в Комитет связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
Заявление
на изъятие ресурса нумерации единой сети телекоммуникаций
1. Заявитель (для юридических лиц – полное и сокращенное наименование, для физических лиц – фамилию, имя, отчество).
2. ИИН/БИН.
3. Почтовый адрес.
4. Контактные реквизиты (телефон, факс, телекс).
5. Объем предлагаемого на изъятие ресурса нумерации.
6. Территория, на которой предлагается изъять ресурс нумерации.
7. Причины на изъятие ресурса нумерации.
К заявке прилагается копия приказа о выделении ресурса нумерации.
______________________              ______________________
(должность лица, имеющего полномочия на подпись заявки) (Ф.И.О. должностного лица)
М.П.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2014 года № 158
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета связи и информатизации Министерства
(далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или
веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап:
Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат беру – 27 (жиырма жеті) жұмыс күнінен аспайды;
халықаралық үйлестiруді және радиожиіліктерді Қазақстан Республикасы әскери басқармасының орталық атқарушы органымен келісу рәсімін жүргізу қажет болған жағдайда мерзімі төрт айдан аспайтын уақытқа ұзартылады;
көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут.
2) көрсетілетін қызметті алушы Порталға өтініш берген кезде – 27 (жиырма жеті) жұмыс күнінен аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі – Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін (бұдан әрі – РЖС) пайдалануға рұқсат не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес ресімделген радиожиілік спектрін пайдалануға кеме станциясына рұқсат, не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші рұқсат беруді тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы Портал арқылы өтініш берген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттiк қызметті көрсету үшін ақы төлеу осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес «Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексіне сәйкес жүзеге асырылады.
Төлем қолма-қол және қолма-қол емес нысандарда екінші деңгейдегі банктер мен банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы алу үшін электрондық сұрау берілген жағдайда, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.

2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю:
выдача разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан – не более 27 (двадцать семь) рабочих дней;
в случае необходимости проведения международной координации и процедуры согласования радиочастот с центральным исполнительным органом военного управления Республики Казахстан срок продлевается не более чем на четыре месяца;
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 15 минут;
максимально допустимое время обслуживания услугополучателя –
15 минут;
2) обращения услугополучателя на портал – не более 27 (двадцать семь) рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан (далее – РЧС) либо разрешения судовой станции на использование радиочастотного спектра, оформленное в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю выдача разрешения осуществляется услугодателем на основании расписки о приеме соответствующих документов.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Плата за оказание государственной услуги осуществляется в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года
«О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Оплата осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
Порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделген өтініш;
2) сұратылған радиожиіліктер белдеулерінің (номиналдың) негіздемесі келтірілген, жоспарланған радиожелінің (радиотораптардың) мақсаты мен сипаты, пайдаланылатын стандарттар мен хаттамалардың, пайдалану жоспарланған радиоэлектрондық құралдардың (бұдан әрі – РЭҚ) техникалық ерекшеліктері туралы толық мәліметтер берілетін түсіндірме жазба;
3) РЭҚ-ға тиісті радиобайланыс түріне осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4567891011-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша арналып толтырылған сауалнама (кеме станциялары үшін техникалық деректерімен осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 12-қосымшаға сәйкес толтырылған сауалнама).
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
1) көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде – өтініштің көшірмесінде құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп, көрсетілетін қызметті берушінің кеңесінде тіркелгені туралы белгі қою қағаз тасығыштағы өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
2) Портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижесін алу мерзімі көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың негіздемелері:
1) мәлімдеделген радиожиілік белдеулерінің, радиожиіліктердің (радиожиілік арнасының) Ұлттық жиіліктер белдеулерін бөлу кестесіне сәйкес келмеуі;
2) мәлімдеделген радиоэлектрондық құралдардың сәуле шығару және қабылдау параметрлерінің радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылардың электромагниттік үйлесімділігін қамтамасыз ету саласындағы талаптарына, нормаларына сәйкес келмеуі;
3) қолданыстағы және пайдаланылуы жоспарланған радиоэлектрондық құралдармен электромагниттік үйлесімділік сараптамасының теріс қорытындысы;

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется канцелярией услугодателя в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю, а также на портале:
1) заявление по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) пояснительную записку, в которой приводится обоснование запрашиваемой полосы (номинала) радиочастот, где подробно излагаются сведения о назначении и характере планируемой радиосети (радиолинии), используемых стандартах и протоколах, технических характеристиках радиоэлектронных средств (далее – РЭС) планируемых к применению;
3) заполненную анкету на РЭС на соответствующий вид радиосвязи по форме, согласно приложениям 4567891011 к настоящему стандарту государственной услуги (для судовых станций заполненная анкета с техническими данными согласно приложению 12 к настоящему стандарту государственной услуги).
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является:
1) несоответствие заявленной полосы частот, радиочастоты (радиочастотного канала) национальной таблице распределения полос частот;
2) несоответствие параметров излучения и приема заявленных радиоэлектронных средств требованиям, нормам в области обеспечения электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств;
3) отрицательное заключение экспертизы электромагнитной совместимости с действующими и планируемыми для использования радиоэлектронными средствами;

4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен пайдаланушыларға бұрын иелікке берілген мәлімделген радиожиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арнасын) азаматтық пайдаланушылардың пайдалануы;
5) көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен беретін, байланыс саласындағы радиожиіліктерді пайдаланатын кәсіпкерлік қызмет түріне тиісті лицензияның болмауы;
6) жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арнасын) Қазақстан Республикасы әскери басқармасының орталық атқарушы органымен келісу жүргізудің теріс нәтижелері;
7) радиожиілікті (радиожиілік арнасын) халықаралық үйлестіру рәсімдерін жүргізудің, егер мұндай рәсім Халықаралық электробайланыс одағының Радиобайланыс регламентінде және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында көзделсе, теріс нәтижелері.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда, шағым Министрліктің www.mtc.gov.kz («Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде) Интернет-ресурсында орналастырылған мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, электрондық мекенжайы: mtc@mtc.gov.kz, телефоны 8 (7172) 24-13-12 мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағымдар көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері жазбаша нысанда почтамен немесе қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағымды қабылдаған тұлғаның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімін және орнын көрсетіп, шағымды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу мерзімі) шағымның қабылдануын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шешім қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты 1414 Бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды Портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінде» өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өндеу барысында жаңартылады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым бере алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымда:

4) занятость гражданскими пользователями заявленной полосы частот, радиочастоты (радиочастотного канала), ранее присвоенных пользователям в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
5) отсутствие соответствующей лицензии на вид предпринимательской деятельности в области связи с использованием радиочастот, выдаваемой услугодателем в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
6) отрицательные результаты проведения согласования полосы частот, радиочастоты (радиочастотного канала) с центральным исполнительным органом военного управления Республики Казахстан;
7) отрицательные результаты проведения процедуры международной координации радиочастоты (радиочастотного канала), если такая процедура предусматривается регламентом радиосвязи Международного союза электросвязи и международными договорами Республики Казахстан.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, размещенным на интернет-ресурсе Министерства: www.mtc.gov.kz (в разделе «Государственные услуги»), либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: mtc@mtc.gov.kz, телефон (8-7172) 24-13-12.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) жеке тұлғаның - оның тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – оның атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен мерзімі көрсетіледі.
Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қолын қояды.
12. Мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін пандустар көзделген ғимараттарда көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті берушінің ғимаратында анықтама бюросы, күтуге арналған креслолар мен өтініш бланкілерін толтыру үлгілері берілген ақпараттық стендтер болады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары www.mtc.gov.kz Министрліктің интернет-ресурсында («Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлігінде) орналастырылған.
15. Электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
«Қазақстан Республикасының
радиожиілік спектрін пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға
рұқсат нысаны
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Мемлекеттіқ Елтаңбасы
Байланыс саласындағы уәкілетті орган
Государственный Герб Республики Казахстан
Уполномоченный орган в области связи
_____________________________________________________________________
KZ                                                № 000000*
Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға
РҰҚСАТ
Разрешение
на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
РЧС N A/BB-CCC/DDDD
Берілді (заңды және жеке тұлғалардың атауы)
Выдано (наименование юридического или физического лица)
Ұйымдастыру үшін (радиобайланыс түрі (теле және радиохабар тарату
бағдарламаларының эфирлік трансляцияларынан басқа))
Для организации (вид радиосвязи (кроме эфирной трансляции
телевизионных и радиовещательных программ))
Мынадай көрсеткіштері бар радиожиіліктерді пайдалануға рұқсат етіледі:
Разрешается использовать радиочастоты со следующими данными:
Р/с
№ №
п/п
Орнатылу пункті
Пунктустановки
Жабдық түрі
Вид оборудования
Салмақ түсетін жиіліктер, мГц
Несущиечастоты, МГц
Қуаты, Вт
Мощность Вт
Антенна  аспасының биіктігі, м
Высотаподвесаантенны, м
Ескертпе
Примечание
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: берілген күннен бастап бір жыл.
Срок действия Разрешения: один год со дня выдачи.
Ресімделген күні: 20___жылғы « » __________________ М.О./М.П.
Дата оформления: « » _______________ 20___ года
Берілген күні: 20___жылғы « » __________________ М.О./М.П.
Дата выдачи: «____»__________________ 20___года
Төраға
Председатель _____________________________ Т.А.Ә.
(қолы/ подпись)
Ескертпе: ресімделген күні рұқсат қағаз түрінде ресімделген кезде қойылады.
(артқы жағы)
(обратная сторона)
Қосымша мәліметтер:
Дополнительные
сведения:
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение должно быть подписано услугополучателем.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования
13. Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены пандусы для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями. В здании услугодателя располагаются: справочное бюро, кресла ожидания и информационные стенды с образцами заполнения бланков заявлений.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на
интернет-ресурсе Министерства: www.mtc.gov.kz (в разделе «Государственные услуги»).
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронно-цифровой подписи.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан»
Форма разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Мемлекеттіқ Елтаңбасы
Байланыс саласындағы уәкілетті орган
Государственный Герб Республики Казахстан
Уполномоченный орган в области связи ____________________________________________________________________
KZ № 000000*
Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға
Рұқсат Разрешение
Выдача разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
РЧС N A/BB-CCC/DDDD
Берілді (заңды және жеке тұлғалардың атауы)
Выдано (наименование юридического или физического лица)
Ұйымдастыру үшін (радиобайланыс түрі (теле және радиохабар тарату
бағдарламаларының эфирді трансляциаларынан басқа)
Для организации (вид радиосвязи (кроме эфирной трансляции
телевизионных и радиовещательных программ))
Мынадай көрсеткіштері бар радиожиіліктерін пайдалануға
рұқсат етіледі:
Разрешается использовать радиочастоты со следующими данными:
Р/с №№ п/п
Орнатылу пункті
Пункт установки
Жабдық түрі
Вид оборудования
Салмақ түсетін  жиіліктер, мГц
Несущие частоты, МГц
Қуаты, Вт
Мощность Вт
Антенна аспасының биіктігі, м
Высота подвеса антенны, м
Ескертпе
Примечание
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: берілген күннен бастап бір жыл.
Срок действия разрешения: один год со дня даты выдачи.
Ресімделген күні: 20___жылғы « » __________________ М.О./М.П.
Дата оформления: « » _______________ 20___ года
Берілген күні: 20___жылғы « » __________________ М.О./М.П.
Дата выдачи: «____»__________________ 20___года М.П.
Төраға Т.А.Ә.
Председатель _____________________________ Ф.И.О.
(қолы/ подпись)
Примечание: дата оформления проставляется при оформлении разрешения в бумажном виде.
Қосымша
мәліметтер:
Дополнительные
сведения:
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

1. Төлемақының жылдық мөлшерлемелері республикалық бюджет туралы заңда белгiленген және салық кезеңiнiң бiрiншi күнi қолданыста болған айлық есептiк көрсеткiш (бұдан әрi – төлемақы мөлшерлемесі) мөлшерiнің негiзінде, радиобайланыс түрiне, пайдаланылатын жиiлiктердiң номиналдарына (диапазон белдеулеріне), радиоұзартқыштар жинақтамаларына, пайдалану аумағына, сондай-ақ байланыс қызметтерi ұсынылатын елді мекен аумағында тұратын халықтың санына, сондай-ақ таратушы радиоэлектрондық құралдың қуатына байланысты анықталады.

1. Годовые ставки платы определяются исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете (далее – ставка платы) и действующего на первое число налогового периода, в зависимости от вида радиосвязи, номиналов (полос диапазонов) используемых частот, комплектов радиоудлинителей, территории использования, а также численности населения, проживающего на территории населенного пункта, на которой предоставляются услуги связи, а также от мощности передающего радиоэлектронного средства.

4)
қалған әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктер (кент, ауыл, ауылдық округ)
5
15.
Теңiздегi радиобайланыс (радиомодем, жағалаулық байланыс, телеметрия, радиолокациялық және т.б.), бiр радиоарна үшiн
облыс
10
3. Қоса алғанда алты айға дейiнгі мерзімде тәжiрибелiк пайдалану, жарыстар, көрмелер және өзге де iс-шаралар өткiзу кезеңiнде радиожиiлiк спектрiн пайдаланған кезде төлемақы радиобайланыс түрiне, радиожиiлiк спектрiн пайдалану аумағына және таратушы радиоэлектрондық құралдың қуатына қарай, оны нақты пайдалану мерзiмiне сәйкес мөлшерде, бiрақ төлемақының жылдық мөлшерлемесінің кемiнде 1/12 мөлшерiнде белгiленедi.
Енi осы баптың мөлшерлемелерінде көрсетiлгеннен өзгеше дуплекстi арна белдеуiн пайдаланатын технологияларды қолданған жағдайда, төлемақы мөлшерлемелері төлеушi нақты қолданатын дуплекстi арна белдеуi енiнiң үлес салмағының осы баптың мөлшерлемелерінде көрсетiлген дуплекстi арна белдеуiнiң енiне ара қатынасы негiзге алына отырып анықталады.

4)
остальные административно-территориальные единицы (поселок, село, сельский округ)
5
15.
Морская радиосвязь (радиомодем, береговая связь, телеметрия, радиолокационная и т. д.), за один радиоканал
Область
10
3. При использовании радиочастотного спектра на период проведения опытной эксплуатации, соревнований, выставок и иных мероприятий сроком до шести месяцев включительно, плата устанавливается в зависимости от вида радиосвязи, территории использования радиочастотного спектра и мощности передающего радиоэлектронного средства в размере, соответствующем сроку фактического его использования, но не менее 1/12 размера годовой ставки платы.
В случае применения технологий с использованием полосы дуплексного канала шириной, отличающейся от указанной в ставках платы, ставки платы определяются исходя из удельного веса фактически применяемой плательщиком ширины полосы дуплексного канала к ширине полосы дуплексного канала, указанной в ставках платы.

Кең белдеулi сигнал (КБС) технологиясын пайдалану кезiнде төлемақы енi қабылдауға 2 МГц/беруге 2 МГц белдеу үшiн алынады.
«Қазақстан Республикасының
радиожиілік спектрін пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Байланыс және
ақпараттандыру инспекциясына
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының қаласын, ауданын, облысын көрсету)
аумағында радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат беруіңізді
сұраймын.
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны ____________________________________________________
2. Құрылған жылы ____________________________________________________
3. Әділет органдарында тіркеу туралы анықтама не куәлік _____________
(№, кім және қашан берген)
4. Мекенжайы ________________________________________________________
(почталық индексі, облысы, ауданы, көшесі, үйдің №, телефон)
5. Есеп айырысу шоты ________________________________________________
(шот №, банктің атауы және орналасқан жері)
6.БСН/ЖСН ___________________________________________________________
7. Қызмет түрі ______________________________________________________
(лицензиялық қызметті жүзеге асырған жағдайда, лицензияның нөмірі және сериясы)
Қоса берілетін құжаттар (үш данада):
1. өтініш;
2. сұратылған радиожиілік белдеуінің (номиналының) негіздемесі
келтірілген, жоспарланған радиожелінің радиотораптардың мақсаты мен
сипаты, пайдаланылатын стандарттар мен хаттамалардың, пайдалану
жоспарланған радиоэлектрондық құралдардың техникалық ерекшеліктері
туралы мәліметтер, байланысты ұйымдастыру сызбасы егжей-тегжейлі
сипатталған түсіндірме жазба;
3. тиісті радиобайланыс түріне РЭҚ-ға толтырылған сауалнама.
Басшы ________________     _________________________
М.О.       (қолы)          (тегі, аты, әкесінің аты)
20___ ж. «____» __________________
Өтініш алынды: 20___ ж. «___» _________________
____________________________________________________________________
(жауапты тұлғаның қолы, Т.А.Ә.)
«Қазақстан Республикасының
радиожиілік спектрін пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Ұялы байланыстың базалық станциясына сауалнама
І БӨЛІМ – КӨРСЕТІЛЕТІН ҚЫЗМЕТТІ АЛУШЫ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
БСН/ЖСН
КҰЖЖ
БСН/ЖСН
Байланыс жасайтын тұлға
Телефон
e-mail
ІІ БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР

При использовании технологии широкополосного сигнала (ШПС) плата взимается за полосу шириной 2 МГц на прием/2 МГц на передачу.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан»
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и
информатизации Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
_____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица)
Заявление
Прошу выдать разрешение на использование радиочастотного спектра на территории ___________________________________________________________________
(указать город, район, область Республики Казахстан)
Сведения об услугополучателе:
1. Форма собственности ____________________________________________
2. Год создания ___________________________________________________
3. Справка либо свидетельство о регистрации в органах юстиции ______
( №, кем и когда выдано)
4. Адрес __________________________________________________________
( почтовый индекс, область, район, улица, № дома, телефон)
5. Расчетный счет _________________________________________________
( № счета, наименование и местонахождение банка)
6. БИН/ИИН ________________________________________________________
7. Тип деятельности _______________________________________________
(номер и серия лицензии в случае осуществления лицензионной деятельности)
Прилагаемые документы (в трех экземплярах):
1. заявление;
2. пояснительная записка, в которой приводится обоснование запрашиваемой полосы (номинала) радиочастот, где подробно излагаются сведения о назначении и характере планируемой радиосети (радиолинии), используемых стандартах и протоколах, технических характеристиках радиоэлектронных средств планируемых к применению, схема организации связи;
3. заполненная анкета на РЭС на соответствующий вид радиосвязи.
Руководитель ________________ _________________________
МП               (подпись)     (фамилия, имя, отчество)
«____» __________________20___ г.
Заявление получено: «___» _________________20___ г.
_____________________________________________________________________
___________________________
( подпись, Ф.И.О. ответственного лица)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан»
Анкета на базовую станцию сотовой связи
Раздел 1 – информация о услугополучателе
Наименование услугополучателя
БИН/ИИН
Контактное лицо
ОКПО
Телефон
БИН/ИИН
e-mail
Раздел 2 – технические данные

1. Жалпы деректер
1-a. Орнатылатын облыс
1-g. Секторлардың жалпы саны
1-b. Орнатылатын аудан
1-h. Сәуле шығару класы
1-c. Елді мекен
1-i. Модуляция түрі
1-d. Көше
1-j. Көрші арна бойынша таңдау, дБ
1-e. Үй\Құрылыс
1-k.Интермодуляциялық таңдау, дБ
1-f. Географиялық координаталары
С.Ұ.
Ш.Б. 1-l. Полярлығы
2.Техникалық деректер
2-a. Сектор нөмірі
2-b. Антеннаны шығарушы
2-c. Антенна моделі
2-d. Күшейту коэффициенті, дБи
2-e. Ең жоғары сәуле шығару азимуты, град
2-f. Аспаның биіктігі, м
2-g. Орынның бұрышы, град
2-h. АФҚ(АВТ)-дағы шығындар, дБ
Сектор нөмірі
2-i. Қабылдағыш-таратқышты шығарушы
2-j. Қабылдағыш-таратқыштың моделі
2-k. Жабдықтың сериялық нөмірі
2-l.Таратқыштың қуаты (секторға), Вт
2-m. Сезгіштігі, мкВ
2-n. Базалық станцияның сәйкестендіру нөмірі (BSIC)
2-o. Байланыс стандарты (GSM 900, GSM 1800, UMTS, CDMA 450, CDMA 800)
2-p. Жиілік жоспарына сәйкес арналар (GSM 900, GSM 1800, UMTS, CDMA 450, CDMA 800)
ІІІ БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалануға рұқсаттың нөмірі
Сертификат нөмірі
Рұқсат берілген күн
Сертификат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Сертификатты беруші
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтардағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдағыш-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
Т.А.Ә.
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Тел.
«Қазақстан Республикасының
радиожиілік спектрін пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша
1-ЖБЖ нысаны
Жылжымалы байланыс жүйесінің станционарлы радиоэлектрондық
құралына сауалнама
І БӨЛІМ – КӨРСЕТІЛЕТІН ҚЫЗМЕТТІ АЛУШЫ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
БСН/ЖСН
КҰЖЖ
БСН/ЖСН
Байланыс жасайтын тұлға
Телефон
e-mail
ІІ БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректер
1-a. Орнатылатын облыс
1-m. Сериялық нөмірі
1-b. Орнатылатын аудан
1-n. Шақыру сигналы
1-c. Елді мекен
1-o. Қабылдағыш сезгіштігі, мкВ
1-d. Көше
1-p. Аралық жиілік, МГц
1-e. Үй\Құрылыс
1-q. Гетеродиннің баптау: жоғарғы немесе төменгі (астын сызу)
1-f. Географиялық координаталары
С.Ұ.
1-r. Көрші арна бойынша таңдау, дБ
Ш.Б.
1-s. Интермодуляциялық таңдау, дБ
1-g. Шығарушы
1-t. Айналы арна бойынша таңдау, дБ
1-h. Моделі
1-u. Деректер тарату жылдамдығы, Мбит/с
1-i. Типі (Репитер, базалық, стац.)
1-v. Модуляция түрі
1-j. Байланыс стандарты (хаттама)
1-w. Жиіліктер торы қадамы, кГц
1-k. Мақсаты
1-x. Қызмет көрсету аймағының радиусы, (шқ)
1-l. Сәуле шығару сыныбы
2. Антенна сипаттамасы
3-a. Шығарушы
3-e. Күшейту коэффициенті, дБи
3-b. Моделі
3-f. АФҚ-дағы шығындар, дБ
3-c. Жер деңгейінен жоғары антенна аспасының биіктігі, м
3-g. Полярлылық
3-d. Ең жоғарғы сәуле шығару азимуты, град.
3-h. Орынның бұрышы, град
2-f. Қабылдау жиілігі, МГц
2-g. Тарату жиілігі, МГц
2-h. Қуаты, Вт
2-i. -30 дБ деңгейіндегі сәуле шығару белдеуінің ені, МГц
2-j. -30 дБ деңгейі бойынша өткізу белдеуінің ені, МГц
2-k. Дуплексті алшақтату, МГц
ІІІ БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалануға рұқсаттың нөмірі
Сертификат нөмірі
Рұқсат берілген күн
Сертификат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Сертификатты беруші
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдағыш-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
Т.А.Ә.
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Тел.
«Қазақстан Республикасының
радиожиілік спектрін пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
6-қосымша
1- ЖРҚ нысаны
Жылжымалы радиоэлектрондық құралға сауалнама
І БӨЛІМ – КӨРСЕТІЛЕТІН ҚЫЗМЕТТІ АЛУШЫ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
БСН/ЖСН
КҰЖЖ
БСН/ЖСН
Байланыс жасайтын тұлға
Телефон
e-mail
ІІ БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР

1. Общие данные
1-a. Область установки
1-g. Общее количество секторов
1-b. Район установки
1-h. Класс излучения
1-c. Населенный пункт
1-i. Вид модуляции
1-d. Улица
1-j. Избирательность по соседнему каналу, дБ
1-e. Дом\Строение
1-k.Избирательность интермодуляционная, дБ
1-f. Географические координаты
С.Ш.
В.Д.
1-l. Поляризация
2. Технические данные
2-a. Номер сектора
2-b. Производитель антенны
2-c. Модель антенны
2-d. Коэффициент усиления, дБи
2-e.
Азимут макс. излучения, град
2-f. Высота подвеса, м
2-g. Угол места, град
2-h. Потери в АФУ(АВТ), дБ
Номер
сектора
2-i. Производитель приемапередатчика
2-j. Модель приемопередатчика
2-k.
Серийный номер оборудования
2-l. Мощность передатчика (на сектор), Вт
2-m. Чувствительность, мкВ
2-n. Идентификационный номер базовой станций (BSIC)
2-o. Стандарт связи (GSM 900, GSM 1800, UMTS, CDMA 450, CDMA 800)
2-p. Каналы согласно частотному плану (GSM 900, GSM 1800, UMTS, CDMA 450, CDMA 800)
Раздел 3 – дополнительная информация
Номер разрешения на использование РЧС
Номер сертификата
Дата выдачи разрешения
Дата выдачи сертификата
Срок действия разрешения
Кем выдан сертификат
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
Ф.И.О.
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Тел.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан»
Форма 1- СПС
Анкета на стационарное радиоэлектронное средство
системы подвижной связи
Раздел 1 – информация о услугополучателе
Наименование услугополучателя
БИН/ИИН
ОКПО
БИН/ИИН
Контактное лицо
Телефон
e-mail
Раздел 2 – технические данные
1. Общие данные
1-a. Область установки
1-m. Серийный номер
1-b. Район установки
1-n. Позывной сигнал
1-c. Населенный пункт
1-o. Чувствительность приемника, мкВ
1-d. Улица
1-p. Промежуточная частота, МГц
1-e. Дом\Строение
1-q. Настройка гетеродина: верхняя или нижняя (подчер-ть)
1-f. Географические координаты
С.Ш.
1-r. Избирательность по оседнему каналу, дБ
В.Д.
1-s. Избирательность интермодуляционная, дБ
1-g. Производитель
1-t. Избирательность по зеркальному каналу, дБ
1-h. Модель
1-u. Скорость передачи данных, Мбит/с
1-i. Тип (Репитер, базовая, стац.)
1-v. Вид модуляции
1-j. Стандарт (протокол) связи
1-w. Шаг сетки частот, кГц
1-k. Назначение
1-x. Планируемый радиус зоны обслуживания, (км)
1-l. Класс излучения
2. Характеристики антенны
3-a. Производитель
3-e. Коэффициент усиления, дБи
3-b. Модель
3-f. Потери в АФУ, дБ
3-c. Высота подвеса антенны над уровнем земли, м
3-g. Поляризация
3-d. Азимут максимального излучения, град.
3-h. Угол места, град
2-f. Частота приема, МГц
2-g. Частота передачи, МГц
2-h. Мощность, Вт
2-i.
Ширина полосы излучения на уровне - 30 дБ, МГц
2-j. Ширина полосы пропускания на уровне - 30 дБ, МГц
2-k. Дуплексный разнос, МГц
Раздел 3 – дополнительная информация
Номер разрешения на использование РЧС
Номер сертификата
Дата выдачи разрешения
Дата выдачи сертификата
Срок действия разрешения
Кем выдан сертификат
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
Ф.И.О.
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Тел.
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра Республики Казахстан»
Форма
1-ПРС
Анкета на подвижное радиоэлектронное средство
Раздел 1 – информация о услугополучателе
Наименование услугополучателя
БИН/ИИН
ОКПО
БИН/ИИН
Контактное лицо
Телефон
e-mail
Раздел 2 – технические данные

1. Жалпы деректер
1-a. Пайдаланылатын облыс
1-b. Пайдаланылатын аудан
1-c. Елді мекен
1-d. Өндіруші
1-e. Моделі
1-f. Сериялық нөмірі
1-g. Сәуле шығару класы
1-h. Шақыру сигналы
1-i. Қабылдағыш-тың сезгіштігі, мкВ
1-j. Қабылдағыштың аралық жиілігі, МГц
2.Антенна сипаттамасы
2-a. Шығарушы
2-b. Моделі
2-c. Күшейту коэффициенті, дБи
2-d. АФҚ-дағы шығындар, дБ
2-e. Полярлығы
2-f. Қабылдау жиілігі, МГц
2-g. Тарату жиілігі, МГц
2-h. Қуаты, Вт
2-i. -30 дБ деңгейіндегі сәуле шығару белдеуінің ені, МГц
2-j. -30 дБ деңгейі бойынша өткізу белдеуінің ені, МГц
2-k. Дуплексті алшақтату, МГц
ІІІ БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалануға рұқсаттың нөмірі
Сертификат нөмірі
Рұқсат берілген күн
Сертификат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Сертификатты беруші
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдағыш-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
Т.А.Ә.
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Тел.
«Қазақстан Республикасының
радиожиілік спектрін пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
7-қосымша
1- РРЖ нысаны
Радиорелелік желіге сауалнама
І БӨЛІМ – КӨРСЕТІЛЕТІН ҚЫЗМЕТТІ АЛУШЫ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
БСН/ЖСН
КҰЖЖ
БСН/ЖСН
Байланыс жасайтын тұлға
Телефон
e-mail
ІІ БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректер
1-a. РРЖ атауы
1-c. Тарату жылдамдығы, Мбит/с
1-b. РРЖ түрі
1-d. Қашықтығы, ш
2. Бойлық сипаттамасы РРС-1 РРС-2
2-a. Орнатылатын облыс
2-b. Орнатылатын аудан
2-c. Елді мекен
2-d. Көше
2-e. Үй\Құрылыс
2-f. Географиялық координаталары, (С.Ұ.)
2-g. Географиялық координаталары, (Ш.Б.)
3. Қабылдап-таратқыштың техникалық деректері РРС-1 РРС-2
3-a. Шығарушы
3-b. Моделі
3- c. Антеннаның диаметрі
3-d. Сериялық нөмірі
негізгі
резервтік
3-e. Тарату жиілігі, МГц
3-f. Қабылдау жиілігі, МГц
3-g. Сәуле шығару класы
3-h. Модуляция түрі
3-i. Таратқыш қуаты, мВт
3-j. BER 10-3 кезінде сезгіштік жиегі, дБм
3-k. BER 10-6 кезінде сезгіштік жиегі, дБм
3-l. Шуыл/дабылы қатынасы, дБ
4. Антенна сипаттамасы РРС-1 РРС-2
4-a. Шығарушы
4-b. Моделі
4-c. Жер деңгейінен жоғары антенна аспасының биіктігі, м
негізгі
резервтік
4-d. Ең жоғарғы сәуле шығару азимуты, град
4-e. Антеннаны күшейту коэффициенті, дБи
негізгі
резервтік
4-f. АФҚ(АВТ)-дағы элементті шығындар, дБ
4-g. Полярлылық
ІІІ БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалануға рұқсаттың нөмірі
Сертификат нөмірі
Рұқсат берілген күн
Сертификат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Сертификатты беруші
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдағыш-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
Т.А.Ә.
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Тел.
«Қазақстан Республикасының
радиожиілік спектрін пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
8-қосымша
Радиохабарларын таратқышқа сауалнама
І БӨЛІМ – КӨРСЕТІЛЕТІН ҚЫЗМЕТТІ АЛУШЫ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
БСН/ЖСН
КҰЖЖ
БСН/ЖСН
Байланыс жасайтын тұлға
Телефон
e-mail
ІІ БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР

1. Общие данные
1-a.
Область
эксплуатаций
1-b.
Район
эксплуатаций
1-c.
Населенный
пункт
1-d.
Производитель
1-e.
Модель
1-f.
Серийный
номер
1-g.
Класс
излучения
1-h.
Позывной
сигнал
1-i.
Чувствительность
приемника,
мкВ
1-j.
Промежуточная
частота
приемника,
МГц
2. Характеристики антенны
2-a. Производитель
2-b. Модель
2-c.
Коэффициент усиления, дБи
2-d.
Потери в АФУ, дБ
2-e. Поляризация
2-f. Частота приема, МГц
2-g. Частота передачи, МГц
2-h. Мощность, Вт
2-i.
Ширина полосы излучения на уровне - 30 дБ, МГц
2-j.
Ширина полосы пропускания на уровне - 30 дБ, МГц
2-k. Дуплексный разнос, МГц
Раздел 3 – дополнительная информация
Номер разрешения на использование РЧС
Номер сертификата
Дата выдачи разрешения
Дата выдачи сертификата
Срок действия разрешения
Кем выдан сертификат
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
Ф.И.О
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Тел.
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра Республики Казахстан»
Форма 1- РРЛ
Анкета на радиорелейную линию
Раздел 1 – информация о услугополучателе
Наименование услугополучателя
БИН/ИИН
ОКПО
БИН/ИИН
Контактное лицо
Телефон
e-mail
Раздел 2 – технические данные
1. Общие данные
1-a. Наименование РРЛ
1-c. Скорость передачи Мбит/с
1-b. Тип РРЛ
1-d. Расстояние, км
2. Характеристика пролета
РРС-1
РРС-2
2-a. Область установки
2-b. Район установки
2-c. Населенный пункт
2-d. Улица
2-e. Дом\Строение
2-f. Географические координаты (С.Ш.)
2-g. Географические координаты (В.Д.)
3. Технические данные приемопередатчика
РРС-1
РРС-2
3-a. Производитель
3-b. Модель
3-с. Диаметр антенны
3-d. Серийный номер
основной
резервный
3-e. Частота передачи, МГц
3-f. Частота приема, МГц
3-g. Класс излучения
3-h. Вид модуляции
3-i. Мощность передатчика, мВт
3-j. Порог чувствительности при BER 10-3, дБм
3-k. Порог чувствительности при BER 10-6, дБм
3-l. Отношение сигнал/шум, дБ
4. Характеристики антенн
РРС-1
РРС-2
4-a. Производитель
4-b. Модель
4-c. Высота подвеса антенны над уровнем земли, м
основной
резервный
4-d. Азимут максимального излучения, град
4-e. Коэффициент усиления антенны, дБи
основной
резервный
4-f. Потери в элементах АФУ(АВТ), дБ
4-g. Поляризация
Раздел 3 – дополнительная информация
Номер разрешения на использование РЧС
Номер сертификата
Дата выдачи разрешения
Дата выдачи сертификата
Срок действия разрешения
Кем выдан сертификат
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
Ф.И.О.
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Тел.
Приложение 8
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра Республики Казахстан»
Форма 1- РВ
Анкета на радиовещательный передатчик
Раздел 1 – информация о услугополучателе
Наименование услугополучателя
БИН/ИИН
ОКПО
БИН/ИИН
Контактное лицо
Телефон
e-mail
Раздел 2 – технические данные

1. Жалпы деректер
1-a. Орнатылатын облыс
1-e. Үй\Құрылыс
1-b. Орнатылатын аудан
1-f. Географиялық координаталары
С.Ұ.
1-c. Елді мекен
Ш.Б.
1-d. Көше
2. Техникалық деректер
2-a. Шығарушы
2-f. Жүйе
2-b. Моделі
2-g. Хабар тарату бағдарламасы
2-c. Сериялық нөмірі
2-h. Девиация, кГц
2-d. Қуаты, Вт
2-i. Сәуле шығару класы
2-e. Салмақ түсетін жиілік, МГц
3. Антенна сипаттамасы
3-a. Шығарушы
3-f. Күшейту коэффициенті, дБи
3-b. Моделі
3-g. АФҚ шығындар коэффициенті, дБ
3-c. Аспаның биіктігі, м
3-h. Полярлығы
3-d. Ең жоғары сәуле шығару азимуты, град.
3-l. Жердің теңіз деңгейінен жоғары белгісі, м
3-e. БД-ның ені, град.
ІІІ БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалануға рұқсаттың нөмірі
Сертификат нөмірі
Рұқсат берілген күн
Сертификат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Сертификатты беруші
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдағыш-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
Т.А.Ә.
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Тел.
«Қазақстан Республикасының
радиожиілік спектрін пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
9-қосымша
1-ТТ нысан
Телевизиялық таратқышқа сауалнама
І БӨЛІМ – КӨРСЕТІЛЕТІН ҚЫЗМЕТТІ АЛУШЫ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
БСН/ЖСН
КҰЖЖ
БСН/ЖСН
Байланыс жасайтын тұлға
Телефон
e-mail
ІІ БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректер
1-a. Орнатылатын облыс
1-e. Үй\Құрылыс
1-b. Орнатылатын аудан
1-f. Географиялық координаталары
С.Ұ
1-c. Елді мекен
Ш.Б.
1-d. Көше
2. Техникалық деректер
2-a. Шығарушы
2-g. Жиілігі (бейне), МГц
2-b. Моделі
2-h. Жиілігі (дыбыс), МГц
2-c. Сериялық нөмірі
2-i. Арна нөмірі
2-d. Қуаты (бейне), Вт
2-j. Хабар тарату бағдарламасы
2-e. Қуаты (дыбыс), Вт
2-k. Түрлі-түсті хабар тарату жүйесі
2-f. Сәуле шығару класы
2-l. ТЖЖ, кГц
3. Антенна сипаттамасы
3-a. Шығарушы
3-f. Күшейту коэффициенті, дБи
3-b. Моделі
3-g. Фидердегі шығындар коэффициенті, дБ
3-c. Аспаның биіктігі, м
3-h. Полярлығы
3-d. Ең жоғары сәуле шығару азимуты, град.
3-l. Жердің теңіз деңгейінен жоғары белгісі, м
3-e. БД-ның ені, град.
ІІІ БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалануға рұқсаттың нөмірі
Сертификат нөмірі
Рұқсат берілген күн
Сертификат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Сертификатты беруші
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдағыш-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
Т.А.Ә.
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Тел.
«Қазақстан Республикасының
радиожиілік спектрін пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
10-қосымша
1-СРЖ нысаны
Сымсыз радиобайланыс жүйесінің радиоэлектрондық құралдарына
сауалнама (WLL)
І БӨЛІМ – КӨРСЕТІЛЕТІН ҚЫЗМЕТТІ АЛУШЫ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
БСН/ЖСН
КҰЖЖ
БСН/ЖСН
Байланыс жасайтын тұлға
Телефон
e-mail
ІІ БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР

1. Общие данные
1-a. Область установки
1-e. Дом\Строение
1-b. Район установки
1-f. Географические координаты
С.Ш.
1-c. Населенный пункт
В.Д.
1-d. Улица
2. Технические данные
2-a. Производитель
2-f. Система
2-b. Модель
2-g. Программа вещания
2-c. Серийный номер
2-h. Девиация, кГц
2-d.
Мощность, Вт
2-i. Класс излучения
2-e. Несущая частота, МГц
3. Характеристики антенны
3-a. Производитель
3-f. Коэффициент усиления, дБи
3-b. Модель
3-g. Коэффициент потерь в АФУ, дБ
3-c. Высота подвеса, м
3-h. Поляризация
3-d. Азимут максимального излучения, град.
3-l. Отметка земли над уровнем моря, м
3-e. Ширина ДН, град.
Раздел 3 – дополнительная информация
Номер разрешения на использование РЧС
Номер сертификата
Дата выдачи разрешения
Дата выдачи сертификата
Срок действия разрешения
Кем выдан сертификат
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
Ф.И.О
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Тел.
Приложение 9
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра Республики Казахстан»
Форма 1- ТВ
Анкета на телевизионный передатчик
Раздел 1 – информация о услугополучателе
Наименование услугополучателя
БИН/ИИН
ОКПО
БИН/ИИН
Контактное лицо
Телефон
e-mail
Раздел 2 – технические данные
1. Общие данные
1-a. Область установки
1-e. Дом\Строение
1-b. Район установки
1-f. Географические координаты
С.Ш.
1-c. Населенный пункт
В.Д.
1-d. Улица
2. Технические данные
2-a. Производитель
2-g. Несущая частота (видео), МГц
2-b. Модель
2-h. Несущая частота (звук), МГц
2-c. Серийный номер
2-i. Номер канала
2-d.Мощность (видео), Вт
2-j. Программа вещания
2-e. Мощность (звук), Вт
2-k. Система цветного вещания
2-f. Класс излучения
2-l. СНЧ, кГц
3. Характеристики антенны
3-a. Производитель
3-f. Коэффициент усиления, дБи
3-b. Модель
3-g. Коэффициент потерь в фидере, дБ
3-c. Высота подвеса, м
3-h. Поляризация
3-d. Азимут максимального излучения, град.
3-l. Отметка земли над уровнем моря, м
3-e. Ширина ДН, град.
Раздел 3 – дополнительная информация
Номер разрешения на использование РЧС
Номер сертификата
Дата выдачи разрешения
Дата выдачи сертификата
Срок действия разрешения
Кем выдан сертификат
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
Ф.И.О
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Тел.
Приложение 10
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра Республики Казахстан»
Форма 1-СБР
Анкета на радиоэлектронное средство системы беспроводной
радиосвязи (WLL)
Раздел 1 – информация о услугополучателе
Наименование услугополучателя
БИН/ИИН
ОКПО
БИН/ИИН
Контактное лицо
Телефон
e-mail
Раздел 2 – технические данные

1. Жалпы деректер
1-a. Орнатылатын облыс
1-h. Модуляция түрі
1-b. Орнатылатын аудан
1-i. Көрші арна бойынша таңдау, Дб
1-c. Елді мекен
1-j. Интермодуляциялық таңдау, Дб
1-d. Көше
1-k. Сәуле шығару класы
1-e. Үй\Құрылыс
1-l. Секторлардың жалпы саны
1-f. Байланыс стандарты
1-m. Wi-Fi стандарты бойынша жиілік жоспары
1-g. Географиялық координаталары
С.Ұ.
Ш.Б.
2. Техникалық деректер
2-a. Сектор нөмірі
2-b. Антенна шығарушы
2-c. Антенна моделі
2-d. Күшейту коэффициенті, дБи
2-e. Ең жоғары сәуле шығару азимуты, град
2-f. Аспаның биіктігі, м
2-g. Орынның бұрышы, град
2-h. АФҚ(АВТ) –дағы шығындар,дБ
2-i. Полярлығы
Сектор нөмірі
2-j. Құрал-жабдық шығарушы
2-k. Құрал-жабдық моделі
2-l. Қабылдағышты шығарушы
2-m. Қабылдағыштың моделі
2-n. Сериялық нөмірі
2-o. Қабылдағыштың сезгіштігі, мкВ
2-p. Таратқыштың қуаты (секторға), Вт
Сектор нөмірі
2-q. Қабылдау жиілігі (ең аз шектеу), МГц
2-r. Қабылдау жиілігі (ең жоғары шектеу), МГц
2-s. Тарату жиілігі (ең аз шектеу), МГц
2-t. Тарату жиілігі (ең жоғары шектеу), МГц
2-u. Қабылдаудың салмақ түсетін жиілігі, МГц
2-v. Таратудың салмақ түсетін жиілігі, МГц
ІІІ БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалануға рұқсаттың нөмірі
Сертификат нөмірі
Рұқсат берілген күн
Сертификат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Сертификатты беруші
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдағыш-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
Т.А.Ә.
Лауазымы
Қолы
Күні
М.О
Тел.
«Қазақстан Республикасының
радиожиілік спектрін пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
11-қосымша
1-ЖСЖС нысаны
Жерсеріктік станцияныц жердегі станциясына сауалнама
І БӨЛІМ – КӨРСЕТІЛЕТІН ҚЫЗМЕТТІ АЛУШЫ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
БСН/ЖСН
КҰЖЖ
БСН/ЖСН
Байланыс жасайтын тұлға
Телефон
e-mail
II БӨЛІМ - ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректер
1-а. Орнатылатын облыс
1-f.- Географиялық координаталары
С.Ұ.
1-Ь. Орнатылатын аудан
Ш.Б.
1-с. Елді мекен
1-g. Мақсаты
1-h. Рұқсат түрі
1 -d. Көше
1-е. Үй\Құрылыс
2.Таратушының техникалық деректері
2-а. Шығарушы
2-f.Таратуға арналған жиілік белдеуі (номиналы), МГц
2-Ь. Моделі
2-с. Сериялық нөмірі
2-g Модуляция түрі
2-е.Сәуле шығару класы
2-h.Деректер тарату жылдамдығы, Мбит/с
2-е. Қуаты, Вт
3. Қабылдағыштың техникалық деректері 3-а. Сезгіштігі, dВm/мкВ
3-с.Қабылдауға арналған жиілік белдеуі (номиналы),МГц
3-Ь. Қабылдау жүйесінің
шуыл температурасы, 0К
З-d Шуыл/сигнал қатынасы (С/N)dВ
4. Антенна сипаттамасы
4-а. Шығарушы
4-g.Қабылдауға арналған поляризация
4-b. Моделі
4-һ. Таратуға арналған поляризация
4-с Диаметрі,м
4-i. Қабылдауды күшейту коэффиценті, дБи
4-d. Жер беті деңгейінен жоғары антенна аспасының биіктігі,м
4-j.Таратуды күшейту коэффиценті,дБи
4-е.Орынның бұрышы, град
4-k.БД ені,град
4-f.Ең жоғары сәуле шығару азимуты,град
4-l.Қапталдағы ебелектер сипаттамасы

1. Общие данные
1-a. Область установки
1-h. Вид модуляции
1-b. Район установки
1-i. Избирательность по соседнему каналу, Дб
1-c. Населенный пункт
1-j. Избирательность интермодуляционная, Дб
1-d. Улица
1-k. Класс излучения
1-e. Дом\Строение
1-l. Общее количество секторов
1-f. Стандарт связи
1-m. Частотный план по стандарту Wi-Fi
1-g. Географические координаты
С.Ш.
В.Д.
2. Технические данные
2-a. Номер сектора
2-b. Производитель антенны
2-c. Модель антенны
2-d. Коэффициент усиления, дБи
2-e. Азимут макс. Излучения, град
2-f. Высота подвеса, м
2-g. Угол места, град
2-h. Потери в АФУ(АВТ), дБ
2-i. Поляризация
Номер сектора
2-j. Производитель оборудования
2-k. Модель оборудования
2-l. Производитель приемника
2-m.
Модель приемника
2-n. Серийный номер
2-o. Чувствительность
приемника, мкВ
2-p. Мощность перед. (на сектор), Вт
Номер сектора
2-q. Частота приема (мин. граница), МГц
2-r. Частота приема (макс. граница), МГц
2-s. Частота передачи (мин. граница), МГц
2-t.
Частота передачи (макс. граница), МГц
2-u. Несущая частота приема, МГц
2-v. Несущая частота передачи, МГц
Раздел 3 – дополнительная информация
Номер разрешение на использование РЧС
Номер сертификата
Дата выдачи разрешения
Дата выдачи сертификата
Срок действия разрешения
Кем выдан сертификат
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
Ф.И.О.
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Тел.
Приложение 11
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра Республики Казахстан»
Форма 1- ЗССС
Анкета на земную станцию спутниковой станции
Раздел 1 – информация о услугополучателе
Наименование услугополучателя
БИН/ИИН
ОКПО
БИН/ИИН
Контактное лицо
Телефон
e-mail
2. Технические данные
1. Общие данные
1-a. Область установки
1-f. Географические координаты
С.Ш.
1-b. Район установки
В.Д.
1-c. Населенный пункт
1-g. Назначение
1-d. Улица
1-h. Вид доступа
1-e. Дом\Строение
2. Технические данные передатчика
2-a. Производитель
2-f. Полоса (номиналы) частот на передачу, МГц
2-b. Модель
2-c. Серийный номер
2-g. Вид модуляции
2-d. Класс излучения
2-h. Скорость передачи данных, Мбит/с
2-e. Мощность, Вт
3. Технические данные приемника
3-a. Чувствительность, dBm/мкВ
3-c. Полоса (номиналы) частот на прием, МГц
3-b. Шумовая температура
приемной системы, 0К
3-d. Отношение сигнал/шум (C/N) dB
4. Характеристики антенны
4-a. Производитель
4-g. Поляризация на прием
4-b. Модель
4-h. Поляризация на передачу
4-c. Диаметр, м
4-i. Коэффициент усиления на прием, дБи
4-d. Высота подвеса антенны над
уровнем земли, м
4-j. Коэффициент усиления на передачу, дБи
4-k. Ширина ДН, град.
4-e. Угол места, град.
4-l. Характеристика боковых лепестков
4-f. Азимут максимального излучения, град

5. ЖЖС бойынша деректер
5-а. ЖЖС
5-b. Тұрақ нүктесі
5-с. Сәуленің нөмірі
ІІІ БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалануға рұқсаттың нөмірі
Сертификат нөмірі
Рұқсат берілген күн
Сертификат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Сертификатты беруші
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдағыш-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
Т.А.Ә.
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Тел.
«Қазақстан Республикасының
радиожиілік спектрін пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
12-қосымша
Кеме лицензиялары үшін техникалық деректер
(кеме станцияларының УҚТ, ҚТ КU-диапазондарында
жұмыс істеу үшін)
кеме атауы _____________________
иесі: __________________________
Атауы
Радиоэлектрондық құралдың түрі
Зауыттық нөмірі
Қуаты, Вт
Сәуле шығару сыныбы
Жиілік белдеулері (шартты белгілері)
Негізгі радиожабдыктар
Авариялық радиожабдықтар
Құтқару құралдарының радиожабдықтары
Радиолокациялық жабдықтар
Жерсеріктік байланыс құралдары
Басшы _____________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
МО
«___» ___________ 20 ж.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 ақпандағы
№ 158 қаулысымен
бекітілген
«Радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Байланыс және ақпараттандыру комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) «электрондық үкімет» www.еgov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап – 16 (он алты) жұмыс күнінен аспайды;
көрсетілетін қызметті алушы Портал арқылы өтініш бергенде – 16 (он алты) жұмыс күнінен аспайды;
2) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 минут;

5. Данные по ИСЗ
5-a. ИСЗ
5-b. Точка стояния
5-с. Название луча
Раздел 3 – дополнительная информация
Номер разрешения на использование РЧС
Номер сертификата
Дата выдачи разрешения
Дата выдачи сертификата
Срок действия разрешения
Кем выдан сертификат
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
Ф.И.О.
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Тел.
Приложение 12
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра Республики Казахстан»
Технические данные для судовых лицензий
(для работы судовых станций в УКВ и КВ и KU-диапазонах )
название судна _____________________
владелец: _______________________________________
Наименование
Тип радиоэлектронного средства
Заводской номер
Мощность, Вт
Класс излучения
Полосы частот (условное обозначение)
Основное радиооборудование
Аварийное радиооборудование
Радиооборудование спасательных средств
Радиолокационное оборудование
Средства спутниковой связи
Руководитель ________________ _________________________
МП             (подпись)        (фамилия, имя, отчество)
«____» __________________20___ г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2014 года № 158
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на эксплуатацию радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешения на эксплуатацию радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета связи и информатизации Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или
веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – не более 16 (шестнадцать) рабочих дней;
обращения услугополучателя через портал – не более 16 (шестнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – 15 минут;

3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1 және 23-қосымшаларына сәйкес ресімделген электрондық және (немесе) қағаз түріндегі радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды (РЭҚ және ЖЖҚ) пайдалануға рұқсат.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші рұқсат беруді тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы Портал арқылы өтініш берген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырады;
Порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 56789101112-қосымшаларға сәйкес радиобайланыстың тиісті түріне белгіленген үлгіде ресімделген РЭҚ, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖЖҚ сауалнамасы;
3) жабдықты енгізген кезде РЭҚ және ЖЖҚ берілген Қазақстан Республикасының сәйкестік сертификатының көшірмесі;
4) санитариялық-эпидемиологиялық қызметтің мемлекеттік органымен келісілген РЭҚ санитариялық-эпидемиологиялық қорытындысының көшірмесі (РЭҚ санитариялық-эпидемиологиялық қорытындысын ресімдеу көзделген жағдайда);
5) электромагниттік үйлесімділік қорытындысының көшірмесі (бұдан әрі – ЭМҮ) (ЭМҮ қорытындысын алу көзделген жағдайда);
Порталға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;

3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на эксплуатацию радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств (далее – РЭС и ВЧУ), оформленное в соответствии с приложениями 1 и 2,  3 к настоящему стандарту государственной услуги в электронном и (или) бумажном виде.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю выдача разрешения осуществляется услугодателем на основании расписки о приеме соответствующих документов.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется канцелярией услугодателя в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) анкета на РЭС на соответствующий вид радиосвязи по форме согласно приложениям 56789101112 к настоящему стандарту государственной услуги, на ВЧУ по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) копия сертификата соответствия на РЭС и ВЧУ Республики Казахстан, выданного при ввозе оборудования;
4) копия санитарно-эпидемиологического заключения на РЭС, согласованного с государственным органом санитарно-эпидемиологической службы (в случае, если предусмотрено оформление санитарно-эпидемиологического заключения на РЭС);
5) копия заключения электромагнитной совместимости (далее – ЭМС) (в случае, если предусмотрено получение заключения ЭМС);
на портал:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;

2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 56789101112-қосымшаларға сәйкес радиобайланыстың тиісті түрінде РЭҚ-қа, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖЖҚ-ға сауалнама түрінде;
3) санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің мемлекеттік органымен келісілген РЭҚ-қа санитариялық-эпидемиологиялық қорытындысының көшірмесі (РЭҚ санитариялық-эпидемиологиялық қорытындысын ресімдеу көзделген жағдайда);
4) жабдықты енгізген кезде құжаттардың электрондық көшірмесі нысанында РЭҚ-қа және ЖЖҚ-ға берілген Қазақстан Республикасының сәйкестік сертификаты;
5) ЭМҮ қорытындысы (ЭМҮ қорытындысын алу көзделген жағдайда).
Мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органымен келісілген құжаттардың, РЭҚ санитариялық-эпидемиологиялық қорытындысының, РЭҚ пайдалану рұқсаттамасының (егер РЭҚ пайдалану рұқсатын ресімдеу көзделген болса) мәліметтерін уәкілетті лауазымды тұлғалардың ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында Портал арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынылатын құжаттар топтамасының толықтығын, сондай-ақ олардағы мәліметтердің дұрыстығын және толықтығын қамтамасыз етеді.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсеткен кезде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалану үшін көрсетілетін қызметті берушінің жазбаша келісімін алады.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан сұратуға жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
1) көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде – өтініштің көшірмесінде құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп, көрсетілетін қызметті берушінің кеңесінде тіркелгені туралы белгі қою қағаз жеткізгіштен өтініштің қабылданғаның растау болып табылады;
2) Портал арқылы - көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижесін алу мерзімі көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда, шағым Министрліктің www.mtc.gov.kz («Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде) Интернет-ресурсында орналастырылған мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, электрондық мекенжайы: mtc@mtc.gov.kz, телефоны 8 (7172) 24-13-12 мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағымдар көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері жазбаша нысанда почтамен немесе қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағымды қабылдаған тұлғаның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімін және орнын көрсетіп, шағымды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу мерзімі) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шешім қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі.
Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты 1414 Бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды Портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінде» өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өндеу барысында жаңартылады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым бере алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымда:

2) анкета на РЭС на соответствующий вид радиосвязи по форме согласно приложениям 56789101112 к настоящему стандарту государственной услуги, на ВЧУ по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) копия санитарно-эпидемиологического заключения на РЭС, согласованного с государственным органом санитарно-эпидемиологической службы (в случае, если предусмотрено оформление санитарно-эпидемиологического заключения на РЭС);
4) сертификат соответствия на РЭС и ВЧУ Республики Казахстан, выданного при ввозе оборудования в форме электронной копии документов;
5) заключение ЭМС (в случае, если предусмотрено получение заключения ЭМС).
Сведения документов, санитарно-эпидемиологического заключения на РЭС, согласованного с государственным органом санитарно-эпидемиологической службы, разрешения на использование РЧС (в случае, если предусмотрено оформление разрешения на использование РЧС) услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Услугополучатель обеспечивает полноту предоставляемого пакета документов, а также достоверность и полноту сведений в них.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, размещенным на интернет-ресурсе Министерства: www.mtc.gov.kz (в разделе «Государственные услуги»), либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: mtc@mtc.gov.kz, телефон (8-7172) 24-13-12.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) жеке тұлғаның оның тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – оның атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен мерзімі көрсетіледі.
Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қолын қояды.
11. Көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
Өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін пандустар көзделген ғимараттарда көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті берушінің ғимаратында анықтама бюросы, күтуге арналған креслолар мен өтініш бланкілерін толтыру үлгілері берілген ақпараттық стендтер болады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары www.mtc.gov.kz Министрліктің интернет-ресурсында («Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлігінде) орналастырылған.
14. Электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
«Радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің бланкісі № Э-ААА/ВВВВВВ* РҰҚСАТ Радиоэлектрондық құралдарды
РЭҚ пайдалануға құқығына
рұқсат беру
Иеленуші
Байланыс түрі
Радиоэлектрондық құрал үлгісі (бұдан әрі - РЭҚ)
РЭҚ зауыттық нөмірі
Қабылдау жиілігі (жиіліктері), МГц
Тарату жиілігі (-тері), МГц
Облыс
Қуаты, Вт
Аудан
Жұмыс кестесі** (ҰҚТ және ҚТ үшін)
Пункт
Орнатылған жері
Координаталары** (ДҰҚ және ҰТ үшін)
Сәуле шығару сыныбы
Хабар тарату бағдарламасы** (РТ және ТВ үшін)
Антенна диаметрі** (жерсеріктік байланыстың жердегі станциялары үшін)
Арна нөмірі** (ТВ үшін)
Шақыру** (ҚТ, ҰҚТ үшін)
Берілген күні:
Қолданылу мерзімі:
Ескертпе. Рұқсатта көрсетілмеген техникалық өлшемдер РЭҚ деректеріне және РЭҚ пайдалануға рұқсатта сауалнамаға толығымен сәйкес келуі керек. Кез келген параметрлер өзгертілген жағдайда, уәкілетті органның тиісті аумақтық бөлімшелерінде міндетті түрде қайта тіркеу талап етіледі.
Бастық                       М.О.
__________________________   ______________________________
* - ААА – Қазақстан Республикасы әкімшілік-аумақтық бөлу коды;
ВВВВВВ – РЭҚ пайдалануға рұқсаттың реттік нөмірі;
** - аталған позициялар жақшада көрсетілген байланыс түрлері үшін ғана толтырылады.
(қолы)
РЭҚ пайдалану құқығына берілген рұқсаттың артқы жағы
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования
12. Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены пандусы для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями. В здании услугодателя располагаются: справочное бюро, кресла ожидания и информационные стенды с образцами заполнения бланков заявлений.
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на
интернет-ресурсе Министерства: www.mtc.gov.kz (в разделе «Государственные услуги»).
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронно-цифровой подписи.
15. Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств»
Бланк территориального подразделения
уполномоченного органа
Разрешение
Выдача разрешения на эксплуатацию радиоэлектронных средств
№ Э–ААА/ВВВВВВ*
Владелец
Вид связи
Тип радиоэлектронного средства (далее – РЭС)
Заводской номер РЭС
Частота (ы) приема, МГц
Частота (ы) передачи, МГц
Область
Мощность, Вт
Район
Расписание работы**
(для ДСВ и КВ)
Пункт
Место установки
Координаты**
(для ДСВ и КВ)
Класс излучения
Программа вещания**
(для РВ и ТВ)
Диаметр антенны**
(для земной станции спутниковой связи)
Номер канала** (для ТВ)
Позывной** (для КВ, УКВ)
Дата выдачи:
Срок действия:
Примечание. Технические параметры, не указанные в разрешении, должны полностью соответствовать анкете на данную РЭС и разрешению на использование РЧС. В случае изменения любых параметров, требуется обязательная перерегистрация в соответствующих территориальных подразделения уполномоченного органа.
Начальник __________________________               _________________
М.П (подпись)
* – ААА – код административно–территориального деления Республики Казахстан;
ВВВВВВ – порядковый номер разрешения на эксплуатацию РЭС;
** – данные позиции заполняются только для указанных в скобках видов связи.
Оборотная сторона разрешения на право эксплуатации РЭС
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

1. РЭҚ пайдалануға рұқсат келесі жылдың 25 наурызына дейін беріледі.
2. РЭҚ (ЖЖҚ) пайдалануға рұқсаты ұзарту жыл сайын 25 наурызға дейін олардың орнатылған орны бойынша жүргізіледі.
3. Техникалық параметрлер, РЭҚ орнатылған орны өзгертілген жағдайда, РЭҚ иесі заңнамада белгіленген тәртіппен РЭҚ пайдалануға рұқсатты қайта ресімдеуге тиіс.
4. РЭҚ барлық параметрлері Қазақстан Республикасының белгіленген нормалары мен стандарттарына сәйкес келуі қажет.
Условия действия разрешения:
1. Разрешение на эксплуатацию РЭС выдается до 25 марта следующего года.
2. Продление разрешения на эксплуатацию осуществляется ежегодно по месту установки РЭС (ВЧУ) до 25 марта.
3. В случае изменения технических параметров, места установки РЭС, владельцу РЭС необходимо переоформить разрешение на эксплуатацию РЭС в установленном порядке.
4. Все параметры РЭС должны соответствовать установленным нормам и стандартам Республики Казахстан.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі мына уақытқа дейін ұзартылған:
Срок действия разрешения продлен:
20 ____ ж. / г. «____» ___________ дейін / до ____________ М.О./ М.П.
(қолы / подпись)
20 ____ ж. / г. «____» ___________ дейін / до ____________ М.О./ М.П.
(қолы / подпись)
20 ____ ж. / г. «____» ___________ дейін / до ____________ М.О./ М.П.
(қолы / подпись)
20 ____ ж. / г. «____» ___________ дейін / до ____________ М.О./ М.П.
(қолы / подпись)
20 ____ ж. / г. «____» ___________ дейін / до ____________ М.О./ М.П.
(қолы / подпись)
«Радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Жоғары жиілікті құрылғыға сауалнама - рұқсат
І БӨЛІМ – КӨРСЕТІЛЕТІН ҚЫЗМЕТТІ АЛУШЫ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Көрсетілетін қызметті алушының пошталық мекенжайы
Телефон (кодымен қоса берілген)
Факс (кодымен қоса берілген)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
ІІ БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. ЖЖҚ техникалық деректері
1–a. Типі
1-b. Зауыттық нөмірі
1-с. Ең жоғары шығыс қуаты, Вт
1-d. Жиіліктер диапазоны, кГц
1-е. Жиіліктердің қажет жұмыс белдеуі (тек қана өнеркәсіптік ЖЖ генераторлар үшін)
1-f. Мақсаты (тек қана өнеркәсіптік ЖЖ генераторлар үшін)
1-g. Кедергілер шығаратын сәулелерден қорғаныс құралдарының бар-жоғы (қолданыстығы құралдарды тізімдеу)
1-һ. Әзірлеуші зауыт және шығарылған мерзімі
2. Қосымшалар
2-а. ЖЖҚ орнататын ұйымның қолдаухаты
2-b. Ерекшелігі берілген қағидаттық схема (тек қана типтік емес ЖЖ генераторларға)
2-с. Құрылғыны энергия желісіне қосуға келісу туралы энергия өткізуден анықтама (тек қана өнеркәсіптік ЖЖ генераторлар үшін)
ІІІ БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Сатып алуға және орнатуға берілген рұқсат нөмірі, берілген мерзімі
Келісу
Сертификат нөмірі, берілген мерзімі. Сертификаттау органы
Т.А.Ә.
Қолы
М.П.
Лауазымы
Мерзімі
Телефон
ІV БӨЛІМ – АУМАҚТЫҚ БӨЛІМШЕНІҢ РҰҚСАТЫ
Рұқсат етілетін шекті индустриалды радиокедергілердің нормаларына сәйкес келетін жағдайда жоғары жиілікті құрылғының _________________ кГц бастап______________ кГц дейінгі жиіліктер белдеуінде жұмыс істеуі рұқсат етіледі.
Рұқсат 200___ жылғы «_____» ______________ дейін жарамды.
Бастық ___________________ (қолы) М.О.
«Радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Жылжымалы радиоэлектрондық құралды пайдалану құқығына рұқсат
_____________________________________________________________
уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі
________________________ Автокөліктің типі мен мемлекеттік № ________
________________________________________
№ СПС/ТР- ААА/ВВВВВВ* РҰҚСАТ       Қабылдау жиіліктері,МГц __________
Тарату жиіліктері, МГц ___________
Жылжымалы радиоэлектрондық құралды Шақыру сигналы:____ Қуаты, Вт_____
_____ қ. және/немесе          Берілген мерзімі:__Жарамдылық мерзімі:
___________________ облыс аумағында
пайдалану құқығына
Радиобайланыс түрі: ________________ Ескертпе: Рұқсат радиостанциямен
Оператор:  ___________________       бірге сақталуы және ҚР ҚҚМ мен
ҚР ІІМ  лауазымды тұлғаларының
талабы бойынша ұсынылуы тиіс
Иесі: _____________________________
РЭҚ типі: _________________________ Бастық __________________________
Зауыттық нөмірі: __________________      ______________
М.О. (қолы)
Ескертпе:
* - ААА – Қазақстан Республикасы әкімшілік-аумақтық бөлу коды;
ВВВВВВ – РЭҚ (жылжымалы РЭҚ) пайдалануға рұқсаттың реттік нөмірі.
РЭҚ пайдалану құқығына берілген рұқсаттың артқы жағы
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

1. РЭҚ пайдалануға рұқсат келесі жылдың 25 наурызына дейін беріледі.
2. РЭҚ (ЖЖҚ) пайдалануға рұқсаты ұзарту жыл сайын 25 наурызға дейін олардың орнатылған орны бойынша жүргізіледі.
3. Техникалық параметрлер, РЭҚ орнатылған орны өзгертілген жағдайда, РЭҚ иесіне заңнамада белгіленген тәртіппен РЭҚ      пайдалануға рұқсатты қайта ресімдеуі қажет.
4. РЭҚ барлық параметрлері Қазақстан Республикасының белгіленген нормалары мен стандарттарына сәйкес келуі қажет.
Условия действия разрешения:
1. Разрешение на эксплуатацию РЭС выдается до 25 марта следующего года.
2. Продление разрешения на эксплуатацию осуществляется ежегодно по месту установки РЭС (ВЧУ) до 25 марта.
3. В случае изменения технических параметров, места установки РЭС, владельцу РЭС необходимо переоформить разрешение на эксплуатацию РЭС в установленном порядке.
4. Все параметры РЭС должны соответствовать установленным нормам и стандартам Республики Казахстан.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі мына уақытқа дейін ұзартылған:
Срок действия разрешения продлен:
20____ж. / г. « » _____________ дейін / до __________ М.О. / М.П.
(қолы / подпись)
20____ж. / г. « » _____________ дейін / до __________ М.О. / М.П.
(қолы / подпись)
20____ж. / г. « » ______________ дейін / до __________ М.О. / М.П.
(қолы / подпись)
20____ж. / г. « » ______________ дейін / до __________ М.О. / М.П.
(қолы / подпись)
20____ж. / г. « » ______________ дейін / до __________ М.О. / М.П.
(қолы / подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств»
Анкета – разрешение на высокочастотное устройство
РАЗДЕЛ 1 – информация о услугополучателе
Наименование услугополучателя
Почтовый адрес услугополучателя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого руководителя
ФИО и должность технического руководителя
РАЗДЕЛ 2 – технические данные
1. Технические данные ВЧУ
1–a. Тип
1–b. Заводской номер
1–с. Максимальная выходная мощность, кВт
1–d. Диапазон частот, кГц
1–е. Желательная рабочая полоса частот (только для промышленных ВЧ генераторов)
1–f. Назначение (только для промышленных ВЧ генераторов)
1–g. Наличие средств защиты от излучения помех (перечислить имеющиеся средства защиты)
1–h. Завод изготовитель и дата выпуска
2. Приложения
2–a. Ходатайство организации, устанавливающей ВЧУ
2–b. Принципиальная схема со спецификацией (только на нетиповые ВЧ генераторы)
2–c. Справка от энергосбыта о согласии на подключение установки к энергосети (только для промышленных ВЧ генераторов)
РАЗДЕЛ 3 – дополнительная информация
Номер разрешения на приобретение и установку, дата выдачи
Согласование
Номер сертификата, дата выдачи. Орган сертификации
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Телефон
РАЗДЕЛ 4 – разрешение территориального подразделения
Разрешается работа высокочастотного устройства в полосе частот от _________________ кГц до ________________ кГц при условии соответствия нормам на предельно допустимые индустриальные радиопомехи.
Срок действия разрешения до "______"_________________20_____года
Начальник М.П.___________________ (подпись)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств»
Разрешение
на право эксплуатации подвижного радиоэлектронного средства
______________________________________________________________
территориальное подразделение уполномоченного органа
____________________________
Разрешение № СПС/ТР–AAA/BBBBBB*
На право эксплуатации подвижного радиоэлектронного средства, на территории г. ____________ и/или
_____________________ области
Вид радиосвязи: ______________ Оператор:
Владелец: ____________________
Тип РЭС: _____________________
Заводской номер: _____________
Тип и государственный № автомобиля: _
Частоты приема, МГц: ________________
Частоты передачи, МГц: ______________
Позывной: _____ Мощность, Вт ________
Дата выдачи: ___ Срок действия: _____
Примечание: Разрешение должно храниться вместе с радиостанцией и предъявляться по требованию должностных лиц Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и Министерство Внутренних Дел Республики Казахстан.
Начальник __________________________
___________________
М.П. (подпись)
Примечание:
* – ААА – код административно–территориального деления Республики Казахстан;
ВВВВВВ – порядковый номер разрешения на эксплуатацию РЭС (подвижной РЭС).
Оборотная сторона разрешения на право эксплуатацию РЭС
Условия действия разрешения:

1. РЭҚ пайдалануға рұқсат келесі жылдың 25 наурызына дейін беріледі.
2. Пайдалануға рұқсатты ұзарту жыл сайын 25 наурызға дейін РЭҚ (ЖЖҚ) орнатылған орын бойынша жүзеге асырылады.
3. РЭҚ техникалық параметрлері, орнатылған орны өзгертілген жағдайда, РЭҚ иесі белгіленген тәртіппен РЭҚ пайдалануға рұқсатты қайта ресімдеуге тиіс.
4. РЭҚ барлық параметрлері Қазақстан Республикасының белгіленген нормалары мен стандарттарына сәйкес болу керек.
Ескертпе: Рұқсат радиостанциямен бірге сақталуы және ҚР ҚҚМ мен ҚР ІІМ лауазымды тұлғаларының талабы бойынша ұсынылуы тиіс.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі мына уақытқа дейін ұзартылған:
20____ж. « __ » _____ дейін _________ М.О.
(қолы)
20____ж. « __ » _____ дейін _________ М.О.
(қолы)
20____ж. « __ » _____ дейін _________ М.О.
(қолы)
20____ж. « __ » _____ дейін _________ М.О.
(қолы)
20____ж. « __ » _____ дейін _________ М.О.
(қолы)
20____ж. « __ » _____ дейін _________ М.О.
(қолы)
«Радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне ____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.) Ө Т І Н І Ш
_____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының облысын, ауданын, қаласын көрсету)
_____________________________________________________________________
аумағында РЭҚ (ЖЖҚ) (жоғары жиiлiктi құрылғыларды) пайдалануға рұқсат беруді өтінемін.
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны
_____________________________________________________________________
2. Құрылған жылы
_____________________________________________________________________
3. Мемлекеттік тіркеу туралы анықтама не куәлік
_____________________________________________________________________
(№, кім және қашан берді)
4. Мекенжайы __________________________________________________
(пошталық индексі, облыс, аудан, көшесі, үй №, телефон)
_____________________________________________________________________
5. Банктік деректемелері ______________________________________
6. БСН/ЖСН ____________________________________________________
7. Қоса берілетін құжаттар тізбесі:
Басшы ____________________ ____________________________________
(қолы)                 (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны
«____» __________________20___ж.
Өтініш алынды: «___» _________________20___ж.
_____________________________________________________________________
(жауапты тұлғаның Т.А.Ә., қолы)
«Радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
5-қосымша
Жылжымалы байланыс жүйесінің радиоэлектрондық құралдарына
сауалнама
І БӨЛІМ – КӨРСЕТІЛЕТІН ҚЫЗМЕТТІ АЛУШЫ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Көрсетілетін қызметті алушының пошталық мекенжайы
Телефоны (кодымен қоса берілген)
Факс (кодымен қоса берілген)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
ІІ БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР

1. Разрешение на эксплуатацию РЭС выдается до 25 марта следующего года.
2. Продление разрешения на эксплуатацию осуществляется ежегодно по месту установки РЭС (ВЧУ) до 25 марта.
3. В случае изменения технических параметров, места установки РЭС, владельцу РЭС необходимо переоформить разрешение на эксплуатацию РЭС в установленном порядке.
4. Все параметры РЭС должны соответствовать установленным нормам и стандартам Республики Казахстан.
Примечание: Разрешение должно храниться вместе с радиостанцией и предъявлять по требованию должностных лиц МТК РК и МВД РК.
Срок действия разрешения продлен:
201__г. «__» _____ до ______ М.П.
(подпись)
201__г. «__» _____ до ______ М.П.
(подпись)
201__г. «__» _____ до ______ М.П.
(подпись)
201__г. «__» _____ до ______ М.П.
(подпись)
201__г. «__» _____ до ______ М.П.
(подпись)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств»
в территориальное подразделение
уполномоченного органа
от__________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица)
Заявление
Прошу выдать разрешение на эксплуатацию РЭС (ВЧУ) на территории ____
____________________________________________________________________
(указать город, район, область Республики Казахстан)
Сведения об услугополучателе:
1. Форма собственности _____________________________________________
2. Год создания ____________________________________________________________
3. справка либо свидетельство о государственной регистрации
_________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес____________________________________________________________
(почтовый индекс, область, район, улица, № дома, телефон) ____________________________________________________________________
5. Банковские реквизиты ___________________________________________________________
6. БИИ/ИИН _____________________________________________________________
7. Перечень прилагаемых документов:
Руководитель ___________________ __________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество)
Место печати
«____» __________________20___г.
Заявление получено: «___» _________________20___г.
__________________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. ответственного лица)
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств»
Анкета на радиоэлектронное средство системы подвижной связи
Раздел 1 – информация о услугополучателе
Наименование услугополучателя
Почтовый адрес услугополучателя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого руководителя
ФИО и должность технического руководителя
Раздел 2 – технические данные

1. Жалпы техникалық деректер
1–a. №
1–b. Қабылдау жиілігі, МГц
1–c. Тарату жиілігі, МГц
1–d. РЭҚ типі
1–e. РЭҚ зауыттық нөмірі
1–f. Шақыру сигналы
1–g. А/м типі мен мем. нөмірі
(ұялы РЭҚ үшін)
Аппаратураның қабылдау бөлігінің техникалық деректері
1–l. Рұқсат нөмірі
1–h. Сезгіштігі, мкВ
1–i. таңдаушылық, дБ
1–j.
3 дБ деңгейі бойынша белдеудің ені
1–k. Интермодуляция коэф–ті дБ
2. РЭҚ таратушыларының техникалық деректері (РЭҚ біртектес болғанда тек бір жыл толтырылады)
2-а РЭҚ р/с №
2–b. МЭЖ радиобайланыс регламентіне сәйкес сәуле шығару класы
2–c. Таратқыштың ең жоғары қуаты, Вт
2–d. Таратқыштың қуаты, Вт
2–e. Деңгейлердегі сәуле шығару белдеулерінің еңі, МГц
2–f. Модуляция түрі
–3 дБ
–30 дБ
–60дБ
3. Стационарлық РЭҚ арнайы техникалық деректері (3–а бабындағы РЭҚ реттік нөмірі 1–а бабындағы РЭҚ реттік нөміріне сәйкес болу тиіс)
3–a. ЭҚ р/с №№
3–b. Облысы
3–c. Орнатылған мекенжайы
(ең жақын елді мекен)
3–d. Географиялық координаталар
Антенна сипаттамалары
С.Ұ. град. мин. сек.
Ш.Б. град. мин. сек.
3–e. Жердің теңіз деңгейінен жоғары белгісі, м
3–f.
Аспасының биіктігі, м
3–g. Типі
3–h. Әзірлеуші шифрі
3–i. Антеннаның Кус дБ
3–j.
Поляризациясы
3–k Ең жоғарғы сәуле шығару азимуты, град
3–l. Сәуле шығ. шектеу азимуты
(0,5 ең жоғары. сәул.азим)
3–m. АВТ, дБ элем. жоғалтулар
ІІІ БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Лицензия нөмірі, берілген мерзімі
РЭҚ пайдалануға берілген рұқсаттың нөмірі, берілген мерзімі
Сатып алуға және орнатуға берілген рұқсат нөмірі, берілген мерзімі
РЭҚ пайдалану құқығына берілген рұқсаттың нөмірі, берілген мерзімі
Сертификат нөмірі, берілген мерзімі. Сертификаттау органы
Келісім
Үйлестіру
МЭЖ тіркеу
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
Т.А.Ә.
Қолы
М. О.
Бастық _______________________
Лауазымы
Мерзімі
Телефон
М.О._______________
(қолы)
«Радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
6-қосымша
Телевизиялық таратқышқа сауалнама
І БӨЛІМ – КӨРСЕТІЛЕТІН ҚЫЗМЕТТІ АЛУШЫ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Көрсетілетін қызметті алушының почталық мекенжайы
Телефон (кодымен қоса берілген)
Факс (кодымен қоса берілген)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
ІІ БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Таратқыштың техникалық деректері
1–a. Таратқыштың типі
1–b. Зауыттық нөмірі
1–c. Таратқыштың қуаты, Вт Бейне Дыбыс
1–d. Салмақ түсетін жиіліктер, МГц Бейне Дыбыс
1–e. Хабар тарату бағдарламасы
1–f. Арна нөмірі
1–g. Тұрақтылығы, Гц
1–h. СНЧ, кГц
2. Таратқыштың орналасқан жері
2–a. Облыс
2–b. Аудан
2–c. Пункт
2–d. Мекенжайы
2–e. Таратқыштың географиялық координаталары
о ’ ’’ С.Ұ.
о ’ ’’Ш.Б.
2–f. Таратқыштың бағдарлама беру тәсілі
2–g. Бағдарламаны қабылдау тәсілі
2–h. Эфир бойынша қабылдау (арна, облыс, пункт)

1. Общие технические данные
1–a. №
1–b.
Частота
приема,
МГц
1–c.
Частота
передачи,
МГц
1–d.
Тип
РЭС
1–e.
Заводской
номер
РЭС
1–f.
Позывной.
1–g.
Тип и
гос.
номер
а/м
(для
мобильных
РЭС)
Технические
данные приемной
части аппаратуры
1–l
Номер
Разрешения
1–h.
Чувствительность,
мкВ
1–i.
Избирательность, дБ
1–j.
Ширина
полосы
по
уровню
– 3 дБ
1–k.
Коэф–т
интер-
модуляции,
дБ
2. Технические данные передатчиков РЭС (при однотипных РЭС заполняется только одна строка)
2–a.
№ РЭС п/п
2–b.
Класс
излучения
согласно
Регламента
радиосвязи МСЭ
2–c.
Мощность
передатчика
макс, Вт
2–d.
Мощность
передатчика, Вт
2–e.
Ширина
полосы излучения
на уровнях, МГц
2–f.
Вид
модуляции
–3 дБ
–30 дБ
–60дБ
3. Специальные технические данные для стационарных РЭС
(порядковый № РЭС в ст. 3–а должен соответствовать
порядковому № РЭС в ст. 1–а)
3–a.
№№
РЭС п/п
3–b.
Область
3–c.
Адрес
установки
(ближайший
нас.
пункт)
3–d.
Географические
координаты
Характеристики антенн
С.Ш.
град.
мин.
сек.
В.Д.
град.
мин.
сек.
3–e.
Отметка
земли
над
уровнем
моря, м
3–f.
В ысота
подвеса
над
ур.
земли, м
3–g.
Тип
3–h.
Шифр
изготовителя
3–i.
Кус
антенны,
дБ
3–j.
Поляризация
3–k
Азим.
макс.
излуч.,
град
3–l.
Азимут
огр.
изл.
(0,5
от ур.
макс.
изл.)
3–m.
Потери в
элем.
АВТ,
дБ
Раздел 3 – дополнительная информация
Номер лицензии, дата выдачи
Номер разрешения на использование РЧС,
дата выдачи
Номер разрешения на приобретение
и установку, дата выдачи
Номер разрешения на право
эксплуатации РЭС, дата выдачи
Номер сертификата, дата выдачи.
Орган сертификации
Согласование
Координация
Регистрация в международном
союзе электросвязи
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись
М. П.
Начальник _____________________
Должность
Дата
Телефон
__________________ М.П.
(подпись)
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств»
Анкета на телевизионный передатчик
Раздел 1 – информация о услугополучателе
Наименование услугополучателя
Почтовый адрес услугополучателя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого руководителя
ФИО и должность технического
руководителя
Раздел 2 – технические данные
1. Технические данные передатчика
1–a.
Тип передатчика
1–b.
Заводской номер
1–c.
Мощ–ть
Передатчика, Вт
Видео Звук
1–d.
Несущие
частоты, МГц
Видео
Звук
1–e.
Программа вещания
1–f.
Номер канала
1–g.
Стабильность,
Гц
1–h.
СНЧ, кГц
2. Месторасположение передатчика
2–a. Область
2–b. Район
2–c. Пункт
2–d. Адрес
2–e. Географические координаты передатчика
о ’ ’’ с.ш.
о ’ ’’в.д.
2–f.
Способ подачи
программы на передатчика
2–g.
Способ приема программы
2–h.
Прием по эфиру
(канал,
область, пункт)

3. Студияның орналасқан жері
3–a. Облыс
3–b. Аудан
3–c. Пункт
3–d. Мекенжайы
4. Антенна сипаттамалары
4–a. Жердің теңіз деңгейінен жоғары белгісі, м
4–b. Антенна аспасының жер деңгейінен биіктігі, м
4–c. Мачта биіктігі, м
4–d. Ең жоғарғы сәуле шығару азимуты, град.
4–e. 0.5 басты күлтенің ені, град.
4–f. Күшейу коэффициенті,
дБ
4–g. Фидердегі жоғалтулар коэффициенті, дБ
4–h. Поляризациясы
ІІІ БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Лицензяның нөмірі, берілген мерзімі
РЖҚ пайдалануға берілген рұқсаттың нөмірі, берілген мерзімі
Сатып алуға және орнатуға берілген рұқсат нөмірі, берілген мерзімі
РЭҚ пайдалану құқығына берілген рұқсаттың нөмірі, берілген мерзімі
Сертификат нөмірі, берілген мерзімі. Сертификаттау органы
Келісу
Үйлестіру
МЭЖ тіркеу
Қосымша: антенналардың көлденең және тік жазықтардағы бағыттылығының нормаланған диаграммалары
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және сәйкес екенін куәландырамын
Т.А.Ә.
Қолы
М.П.
Лауазымы
Мерзімі
Телефон
Бастық _________________
М.О.   ___________________________ (қолы)
«Радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
7-қосымша
Радиоэлектрондық құралға сауалнама
І БӨЛІМ – КӨРСЕТІЛЕТІН ҚЫЗМЕТТІ АЛУШЫ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Көрсетілетін қызметті алушының почталық мекенжайы
Телефон (кодымен қоса берілген)
Факс (кодымен қоса берілген)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
ІІ БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Таратқыштың техникалық деректері
1–a. типі
1–b. Зауыттық нөмірі
1–c. қуаты, Вт
1–d. жұмыс жиіліктері, кГц
1–e. Сәуле шығару класы
1–f. Жиілік тұрақтылығы, Гц
< 4 МГц
> 4 МГц
1–g. Телефондық шақыру сигналы
1–h. Телеграфтық шақыру сигналы
2. Таратқыштың орналасқан жері
2–a. Облыс
2–b. Аудан
2–c. Пункт
2–e. географиялық координаталары
’’ С.Ұ..о ’
’’Ш.Б.о ’
3. РЭҚ жұмыс кестесі (жергілікті уақыт сағаты мен минуттары)
4. Корреспонденттер
2–а. Корреспондент орналасқан пункт
4– b. Корреспондентті шақыру сигналы
4–с. Пайдалану құқығына берілген рұқсаттың №
5. Антенна сипаттамалары
5-а. Типі
5–b. Жердің теңіз деңгейінен жоғары белгісі, м
5-с. Антенна аспасының жер деңгейінен биіктігі, м
5–d. Антенна биіктігі, м
5–е. Ең жоғарғы сәуле шығару азимуты, град
ІІІ БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Лицензияның нөмірі, берілген мерзімі
РЖҚ пайдалануға берілген рұқсаттың нөмірі, берілген мерзімі
Сатып алуға және орнатуға берілген рұқсат нөмірі, берілген мерзімі
РЭҚ пайдалану құқығына берілген рұқсаттың нөмірі, берілген мерзімі
Сертификат нөмірі, берілген мерзімі. Сертификаттау органы
Келісу
Үйлестіру
МЭЖ тіркеу
Т.А.Ә.
Қолы
М.П.
Лауазымы
Мерзімі
Телефон
Бастық _________________
М.О.                              __________________________ (қолы)
«Радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
8-қосымша
Жерсеріктік байланыстың жердегі станциясына сауалнама
І БӨЛІМ – КӨРСЕТІЛЕТІН ҚЫЗМЕТТІ АЛУШЫ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Көрсетілетін қызметті алушының пошталық мекенжайы
Телефон (кодымен қоса берілген)
Факс (кодымен қоса берілген)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
ІІ БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР

3. Месторасположение студии
3–a. Область
3–b. Район
3–c. Пункт
3–d. Адрес
4. Характеристики антенны
4–a. Отметка земли
над уровнем моря, м
4–b. Высота подвеса антенны
над уровнем земли, м
4–c. Высота мачты, м
4–d.
Азимут максимального
излучения, град.
4–e. 0.5
ширины главного
лепестка,
град.
4–f.
Коэффициент усиления, дБ
4–g.
Коэффициент
потерь
в фидере, дБ
4–h.
Поляризация
Раздел 3 – дополнительная информация
Номер лицензии, дата выдачи
Номер разрешения на
использование РЧС, дата выдачи
Номер разрешения на приобретение
и установку, дата выдачи
Номер разрешения на право
эксплуатации РЭС, дата выдачи
Номер сертификата, дата выдачи.
Орган сертификации
Согласование
Координация
Регистрация в МСЭ
Приложение: нормированные диаграммы направленности антенны в вертикальной и горизонтальной плоскостях
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Телефон
Начальник ___________________ М.П.
_______________________________
(подпись)
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств»
Анкета на радиоэлектронное средство
Раздел 1 – информация о услугополучателе
Наименование услугополучателя
Почтовый адрес услугополучателя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого руководителя
ФИО и должность
технического руководителя
Раздел 2 – технические данные
1. Технические данные передатчика
1–a. Тип
1–b.
Заводской номер
1–c.
Мощность, Вт
1–d.
Рабочие частоты,
кГц
1–e.
Класс излучения
1–f.
Стабильность
частоты, Гц
< 4 МГц:
> 4 МГц:
1–g.
Позывной телефонный
1–h.
Позывной
телеграфный
2. Месторасположение передатчика
2–a. Область
2–b. Район
2–c. Пункт
2–e. Географические координаты
0 , ,, с.ш.
0 , ,, в.д.
3. Расписание работы РЭС (часы и минуты местного времени)
4. Корреспонденты
4–a.
Пункт установки
корреспондента
4–b.
Позывной корреспондента
4–c.
№ разрешения на
право
эксплуатации
5. Характеристики антенны
5–a. Тип
5–b. Отметка земли над
уровнем моря, м
5–c.
Высота подвеса
антенны над
уровнем
земли, м
5–d. Высота антенны, м
5–e. Азимут
максимального
излучения,
градусы
Раздел 3 – дополнительная информация
Номер лицензии, дата выдачи
Номер разрешения на
использование РЧС,
дата выдачи
Номер разрешения на приобретение
и установку, дата выдачи
Номер разрешения на право
эксплуатации РЭС,
дата выдачи
Номер сертификата, дата выдачи.
Орган сертификации
Согласование
Координация
Регистрация в МСЭ
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Телефон
Начальник
____________________________        М.П. _______________________
(подпись)
Приложение 8
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств»
Анкета на земную станцию спутниковой связи
Раздел 1 – информация о услугополучателе
Наименование услугополучателя
Почтовый адрес услугополучателя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого руководителя
ФИО и должность технического руководителя
Раздел 2 – технические данные

1. Жалпы деректері
1–a. ЖБЖС орналасқан жері
1–b. Географиялық кординаталары
1–c. Таратылатын ақпараттың мақсаты, түрі
1–d. Қол жетімділіктің түрі
1–е. Таратқыштың зауыттық нөмірі
2. Таратқыштың техникалық деректері (әр сәуле шығаруы бойынша)
2–а. Сәуле шығару класы
2-b. салмақ түсетін жиілік, МГц
2–с. Қуаты, Вт
2–d. Модуляция түрі
2–е. Ақпаратты тарату жылдамдылығы мен кодтау түрі
3. Қабылдағыштың техникалық деректері (әр қабылдау сәуле шығаруы бойынша)
3–a. Шуығыш температурасы, о К
3–b. Қабылдау жиіліктері, МГц
3–c. Рұқсат белдеуі
3 Дб – деңгейі
30 Дб - деігейі
3 – d. Сигнал/шуыл рұқсат етілетін қатынасы, дБ
4. Антенна сипаттамалары
4-а. Антенна типі диаметрі, м
4–b. Бүйірлі күлтелер сипаттамасы, м
4-с. Жердің теңіз деңгейінен жоғары белгісі, м
4-d. Антенна аспасының жер деңгейінен биіктігі, м
4-с. Ең көп сәуле шығару азимуты, град.
4-f. тарату бойынша күшею коэффициенті, дБ
4-g. қабылдау бойынша күшею коэффициенті, дБ
4-h. фидердегі тарату жоғалтулары, дБ
4-і. фидердегі қабылдау жоғалтулары, дБ
4–к. Жер бұрышы, град
4- I. Тарату поляризациясы
4- m. Қабылдау поляризациясы
4-n. антеннаның шуыл температурасы, о К
4- о. Антеннаның кроссополяризациялық сипаттамалары, дБ
5. ЖҚҚ бойынша деректер
5-а. Орналасу нүктесі
5-b. Сәуле атауы
5-с. Транспондер №
5-d. ЖССС бағытталған ЭИИМ, дБВт
ІІІ БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Лицензяның нөмірі, берілген мерзімі
РЖҚ пайдалануға берілген рұқсаттың нөмірі, берілген мерзімі
Сатып алуға және орнатуға берілген рұқсат нөмірі, берілген мерзімі
РЭҚ пайдалану құқығына берілген рұқсаттың нөмірі, берілген мерзімі
Сертификат нөмірі, берілген мерзімі. Сертификаттау органы
Келісу
Үйлестіру
МЭЖ тіркеу
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
Т.А.Ә.
Қолы
М.П.
Лауазымы
Мерзімі
Телефон
Бастық ___________________  ___________________________
М.О.                                   (қолы)
«Радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
9-қосымша
І БӨЛІМ – КӨРСЕТІЛЕТІН ҚЫЗМЕТТІ АЛУШЫ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Көрсетілетін қызметті алушының пошталық мекенжайы
Телефон (кодымен қоса берілген)
Факс (кодымен қоса берілген)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
ІІ БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректері
1-а. РРС атауы (соңғы станциялар бойынша атауы)
1-b. РРС типі (магистральдық, зоналық, жергілікті)
1-с. Жиіліктер диапазоны, МГц (1-қосымшадағы аппаратура жиіліктері сеткасы)
1-d. аппаратура типі
1-е. Таратылатын ақпарат түрі мен көлемі
1-f. жұмыс уақыты

1. Общие данные
1–a.
Месторасположе-
ние ЗССС
1–b.
Географи-
ческие координаты
1–c.
Назначение,
вид передаваемой
информации
1–d.
Вид доступа
1–е.
Заводской номер
передатчика
2. Технические данные передатчика (по каждому излучению)
2–a.
Класс
излучения
2–b.
Несущая
частота,
МГц
2–с.
Мощность,
Вт
2–d.
Вид
модуляции
2–е.
Скорость
передачи
информации и
вид кодирования
3. Технические данные приемника (по каждому приемному излучению)
3–a.
Шумовая
температура
МШУ, 0 К
3–b.
Частоты
приема,
МГц
3–с.
Полоса
пропускания
уровню –3 Дб
уровню –30 дБ
3–d.
Допустимое
отношение сигнал/шум, дБ
4. Характеристики антенны
4–а. Тип
антенны,
диаметр, м
4–b.
Характерис-
тика
боковых
лепестков
4–с.
Отметка земли
над уровнем моря, м
4–d.
Высота
подвеса
антенны
над уровнем
земли, м
4–е.
Азимут
максимального
излучения,
град.
4–f.
Коэффициент
усиления по
передаче, дБ
4–g.
Коэффициент
усиления
по приему,
дБ
4–h.
Потери в фидере
на передачу,
дБ
4–i.
Потери в
фидере на
прием, дБ
4–к.
Угол места,
град.
4–l.
Поляризация
на передачу
4–m.
Поляризация
на прием
4–n.
Шумовая температура
антенны, 0 К
4–о.
Кроссполяриза-
ционные
характеристики
антенны, дБ
5. Данные по ИСЗ
5–a. ИСЗ,
точка стояния
5–b.
Название
луча
5–с. № транспондера
5–d.
ЭИИМ
в направлении
на ЗССС, дБВт
Раздел 3 – дополнительная информация
Номер лицензии, дата выдачи
Номер разрешения на использование
РЧС, дата выдачи
Номер разрешения на приобретение
и установку, дата выдачи
Номер разрешения на право
эксплуатации РЭС, дата выдачи
Номер сертификата, дата выдачи.
Орган сертификации
Согласование
Координация
Регистрация в МСЭ
Приложение: нормированные диаграммы направленности антенны в вертикальной и горизонтальной плоскостях
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Телефон
Начальник ______________________ _________________ М.П. (подпись)
Приложение 9
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств»
Анкета на радиорелейную линию
Раздел 1 – информация о услугополучателе
Наименование услугополучателя
Почтовый адрес услугополучателя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого
руководителя
ФИО и должность
технического руководителя
Раздел 2 – технические данные
1. Общие сведения
1–a. Наименование РРЛ
(наименование по
оконечным станциям)
1–b. Тип РРЛ (магистральная,
зоновая, местная)
1–c. Диапазон частот, МГц
(сетка частот аппаратуры
в приложении 1)
1–d. Тип аппаратуры
1–e. Вид и объем передаваемой информации
1–f. Время работы

1-h РРС трассасының схемасы (2-қосымшада)
1- i. РРС орналасқан жері (масштаб картасынан 1: 100000 кем емес, географиялық координаттарының міндетті түрде секундқа дейін дұрыс болуы (3-қосымшада)
2. РРС бойлық сипаттамалары
2–а. Орналастыру пункті, облыс
2-b. георафиялық координаталары
2–с. Мекенжайы
2- d. РРС типі (АРС,ТРС, СРС)
2–е. Станция шифрі (НВ, ВН)
2–f. Қабылдау жиілігі, МГц
2-g. тарату жиілігі, МГц
2-h. Арақашықтық, км
2-і. Деректерді тарату жылд.
РРС -1
С.Ұ.o
“Ш.Бo
РРС -2
“С.Ұ.o
“ Б.Ш o
3. Таратқыштың техникалық деректері
3–a. РР сәйкес сәуле шығару класы
3–b. Таратушы қуаты, Вт
3–c. Деңгейлердегі сәуле шығару белдеулердің еңі, МГц, 3 Дб, 30 Дб, 60Дб
3 – d. Модуляция түрі
3-е. Зауыттық нөмірі
РРС-1
РРС-2
4. Қабылдағыштың техникалық деректері
4-а. Шуыл коэффициенті, дБ
4–b. Қабылдаушының сезімділігі, дБ/Вт
4-с. Деңгейлердегі өткізу белдеуі, МГц, -3 Дб,- 30 Дб, -60Дб
4-d. сигнал/шуыл рұқсат етілетін қатынасы, дБ
РРС-1
РРС-2
РЭҚ сериялық нөмірі
5. Антенна сипаттамалары
5-а.Тірек типі (мачта, башня, тіреуіш)
5–b. Антенна типі
5-с. Жердің теңіз деңгейінен жоғары белгісі, м
5-е.Антенна диаметрі, м
5-d. Антенна аспасының жер деңгейінен биіктігі, м
5-с. Азимуты, град.
5-g. Негізгі күлте орны бұрышы, град
5-һ. Антенна күшеюінің коэффдБ
5-і. Элементтердегі жоғалтулар АВТ, дБ
5-j. поляризациясы
РРС-1
РРС-2
ІІІ БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Лицензияның нөмірі, берілген мерзімі
РЖҚ пайдалануға берілген рұқсаттың нөмірі, берілген мерзімі
Сатып алуға және орнатуға берілген рұқсат нөмірі, берілген мерзімі
РЭҚ пайдалану құқығына берілген рұқсаттың нөмірі, берілген мерзімі
Сертификат нөмірі, берілген мерзімі. Сертификаттау органы
Келісу
Үйлестіру
МЭЖ тіркеу
Осы сауалнамаға мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
Т.А.Ә.
Қолы
М.П.
Лауазымы
Мерзімі
Телефон
Бастық ___________________  ___________________________
М.О.                                   (қолы)
«Радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
10-қосымша
Радиоэлектронды құралға сауалнама
І БӨЛІМ – КӨРСЕТІЛЕТІН ҚЫЗМЕТТІ АЛУШЫ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Көрсетілетін қызметті алушының пошталық мекенжайы
Телефон (кодымен қоса берілген)
Факс (кодымен қоса берілген)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
ІІ БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректері
1–a. РЭҚ түрі
1-b. РЭҚ типі
1-с. Желі мақсаты: жалпы пайдаланудағы, ведомстволық (қажеттісін көрсету)
1-d. Байланыс стандарты (хаттамасы)
2. Жиіліктер торы және аппаратурының таратушы бөлігінің техникалық деректері
2-а. Жиіліктер торы (ұялыға арналған қосымшада беріледі)
Арна
Қабылдау жиілігі, МГц
Тарату жиілігі, МГц
2-b. Сәуле шығару класы
2-с. Қуаты, Вт
2-d. Зауыттық нөмірі
2-е. Шақыру сигналы
2- f. Бақылау арнасының жиілігі және нөмірі, МГц
2-g. деректер тарату жылдамдығы, Бод

1–h Схема трассы РРЛ (в приложении 2)
1–i. Местонахождение РРЛ
(из карты масштаба не менее 1:100000,
обязательно географические координаты
с точностью до секунды (в приложении 3))
2. Характеристики пролетов РРЛ
2–a.
Пункт установки, область
2–b.
Географ. координаты
2–c. Адрес
2–d.
Тип РРС
(ПРС, УРС, ОРС)
2–e. Шифр станции (НВ, ВН)
2–f. Частоты
приема, МГц
2–g.
Частоты
передачи МГц
2–h. Расст
км
2–i. Ск–ть передачи данных
РРС–1
o ‘ “ в.ш.
o ‘ “ с.ш.
РРС–2
o ‘ “ в.ш.
o ‘ “ с.ш.
3. Технические данные передатчика
3–a. Класс
излучения,
согласно РР
3–b.
Мощность
передатчика, Вт
3–с.
Ширина полосы
излучения на
уровнях, МГц
–3 дБ, –30 дБ, –60 дБ
3–d.
Вид модуляции
3–е.
заводской
номер
РРС–1
РРС–2
4. Технические данные приемника
4–a.
Коэффициент
шума, дБ
4–b.
Чувствитель-
ность
приемника,
дБ/Вт
4–c.
Полоса
пропускания на
уровнях, МГц
–3 дБ, –30
дБ, –60 дБ
4–d.
Допустимое
отношение
сигнал/шум, дБ
РРС–1
РРС–2
Серийный номер РЭС
5. Характеристики антенны
5–a.
Тип опоры
(мачта,
башня,
подставка)
5–b.
Тип
антенны
5–с.
Отметка
земли
над
уровнем
моря, м
5–d.
Высота
подвеса
антенным
5–e.
Диаметр
антенны, м
5–f.
Азимут,
град.
5–g.
Угол
места
основ-
ного
лепестка,
град.
5–h. Коэф-
фициент
усиления
антенны,
дБ
5–i.
Потери
в элементах
АВТ, дБ
5–j.
Поляризация
РРС–1
РРС–2
Раздел 3 – дополнительная информация
Номер лицензии, дата выдачи
Номер разрешения на использование
РЧС, дата выдачи
Номер разрешения на приобретение
и установку, дата выдачи
Номер разрешения на право
эксплуатации РЭС, дата выдачи
Номер сертификата, дата выдачи.
Орган сертификации
Согласование
Координация
Регистрация в МСЭ
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись            М. П.
Должность
Дата
Телефон
Начальник _________                      _____________
(подпись)
Приложение 10
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств»
Анкета на радиоэлектронное средство
Раздел 1 – информация о услугополучателе
Наименование услугополучателя
Почтовый адрес услугополучателя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого руководителя
ФИО и должность технического руководителя
Раздел 2 – технические данные
1. Общие данные
1–a. Вид РЭС
1–b. Тип РЭС
1–c. Назначение сети:
общего пользования,
ведомственная (нужное указать)
1–d. Стандарт (протокол) связи
2. Сетка частот и технические данные передающей части аппаратуры
2–a. Сетка частот
(для сотовой
приведена в
приложении)
Канал
Частота приема, МГц
Частота передачи, МГц
2–b. Класс излучения
2–c. Мощность, Вт
2–d. Заводской номер
2–e. Позывной
2–f. Частота и номер контрольного
канала, МГц
2–g. Скорость передачи данных, Бод

3. Аппаратураның қабылдау бөлігінің деректері
3–а. Сезгіштік, мкВ
3-b. Таңдаушылық, дБ
3–с. Белдеуінің деңгей бойынша еңі, -3дБ, кГц
3- d. Интермодуляция коэффициенті, дБ
4. РЭҚ орналасқан жері
4–a.Облысы
3–b. Ауданы
4–c. Пункт
4 – d. мекенжайы
4-е. Географиялық координаталары
С.Ұ.o
Б.Ш.o
5. Антенна сипаттамалары
Таратушы
Қабылдаушы
5-а.типі (аббревиатура)
5-b. Жердің теңіз деңгейінен жоғары белгісі, м
5-с. Антенна аспасының жер деңгейінен биіктігі, м
5-d. ең көп сәуле шығару азимуты, град.
5-е. басты күлтесінің ені, град.
5-f. күшею коэффициенті, дБ
5-g. фидердегі жоғалтулар коэффициенті, дБ
5-h. Поляризациясы
ІІІ БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Лицензияның нөмірі, берілген мерзімі
РЭҚ пайдалануға берілген рұқсаттың нөмірі, берілген мерзімі
Сатып алуға және орнатуға берілген рұқсат нөмірі, берілген мерзімі
РЭҚ пайдалану құқығына берілген рұқсаттың нөмірі, берілген мерзімі
Сертификат нөмірі, берілген мерзімі. Сертификаттау органы
Келісу
Үйлестіру
МЭЖ тіркеу
Қолы
М.П.
Мерзімі
Телефон
Бастық ___________________  ___________________________
М.О.                                   (қолы)
«Радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
11-қосымша
Жиіліктік модуляциясы бар өте жоғары жиілікті хабар таратушыға
(ЖМ ӨЖЖ) сауалнама
І БӨЛІМ – КӨРСЕТІЛЕТІН ҚЫЗМЕТТІ АЛУШЫ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Көрсетілетін қызметті алушының пошталық мекенжайы
Телефон (кодымен қоса берілген)
Факс (кодымен қоса берілген)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
ІІ БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Таратқыштың жалпы деректері
1–a. Таратқыштың типі
1-b. Зауыттық нөмірі
1-с. Таратқыштың қуаты, Вт
1-d. Салмақ түсетін жиілік, МГц
1-е. Хабар тарату бағдарламасы
1-f. Хабар тарату стандарты
1-g. Тұрақтылығы, Гц
1-h. Девиация, кГЦ
2. Таратқыштың орналасқан жері
2-а. Облыс
2-b. Аудан
1-с. Пункт
2- d. Мекенжайы
2- е. Таратқыштың географиялық координаталары
“ С.Ұ.o ‘
“ Б.Ш.o ‘
2-f. Бағдарламаны таратушыға беру тәсілі
2-g. Бағдарламаны қабылдау тәсілі
2-h. Эфир бойынша қабылдау (арна, облыс, пункт)
3. Студияның орналасқан жері
3–a.облыс
3–b. аудан
3–c. Пункт
3 – d. мекенжайы
4. Антенна сипаттамалары
4-а. Жердің теңіз деңгейінен жоғары белгісі, м
4-b. Антенна аспасының жер деңгейінен биіктігі, м
4-с. Мачта биіктігі, м
4-d. ең көп сәуле шығару азимуты, град.
4-е. басты күлтесінің ені, град.
4-f. күшею коэффициенті, дБ
4-h. Поляризациясы
ІІІ БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Лицензияның нөмірі, берілген мерзімі
РЖҚ пайдалануға берілген рұқсаттың нөмірі, берілген мерзімі
Сатып алуға және орнатуға берілген рұқсат нөмірі, берілген мерзімі
РЭҚ пайдалану құқығына берілген рұқсаттың нөмірі, берілген мерзімі
Сертификат нөмірі, берілген мерзімі. Сертификаттау органы
Келісу
Үйлестіру
МЭЖ тіркеу
Т.А.Ә.
Қолы
М.П.
Лауазымы
Мерзімі
Телефон
Бастық ___________________  ___________________________
М.О.                                   (қолы)
«Радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
12-қосымша
Радиохабар тарату ҰОТ таратушыға сауалнама
І БӨЛІМ – КӨРСЕТІЛЕТІН ҚЫЗМЕТТІ АЛУШЫ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Көрсетілетін қызметті алушының пошталық мекенжайы
Телефон (кодымен қоса берілген)
Факс (кодымен қоса берілген)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
ІІ БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР

3. Технические данные приемной части аппаратуры
3–a.
Чувствительность,
мкВ
3–b.
Избирательность,
дБ
3–c.
Ширина
полосы по
уровню –3дБ, кГц
3–d.
Коэффициент
интермодуляции, дБ
4. Месторасположение РЭС
4–a. Область
4–b. Район
4–c. Пункт
4–d. Адрес
4–e. Географические координаты
о ’ ’’ с.ш.
о ’ ’’ в.д.
5. Характеристики антенн
передающей
приемной
5–a. Тип (аббревиатура)
5–b. Отметка земли над уровнем моря, м
5–c. Высота подвеса над уровнем земли, м
5–d. Азимут макс. излучения, град.
5–e. 0.5 ширины главного лепестка, град.
5–f. Коэффициент усиления, дБ
5–g. Коэффициент потерь в фидере, дБ
5–h. Поляризация
Раздел 3 – дополнительная информация
Номер лицензии, дата выдачи
Номер разрешения на использование
РЧС, дата выдачи
Номер разрешения на приобретение
и установку, дата выдачи
Номер разрешения на право
эксплуатации РЭС, дата выдачи
Номер сертификата, дата выдачи.
Орган сертификации
Согласование
Координация
Регистрация в МСЭ
Приложение: нормированные диаграммы направленности антенны в вертикальной и горизонтальной плоскостях.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись М. П.
Должность
Дата
Телефон
Начальник _______________________________ (подпись) М.П
Приложение 11
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств»
Анкета на передатчик вещания очень высокой
частоты с частотной модуляцией (ОВЧ ЧМ)
Раздел 1 – информация о услугополучателе
Наименование услугополучателя
Почтовый адрес услугополучателя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого руководителя
ФИО и должность технического руководителя
Раздел 2 – технические данные
1. Технические данные передатчика
1–a. Тип передатчика
1–b.
Заводской номер
1–c.
Мощность передатчика, Вт
1–d.
Несущая частота, МГц
1–e. Программа вещания
1–f. Стандарт вещания
1–g. Стабильность, Гц
1–h.
Девиация, кГц
2. Месторасположение передатчика
2–a. Область
2–b. Район
2–c. Пункт
2–d. Адрес
2–e. Географические координаты передатчика
о ’ ’’ с.ш.
о ’ ’’в.д.
2–f. Способ подачи программы на передатчик
2–g. Способ приема программы
2–h. Прием по эфиру (канал, область, пункт)
3. Месторасположение студии
3–a. Область
3–b. Район
3–c. Пункт
3–d. Адрес
4. Характеристики антенны
4–a. Отметка земли над уровнем моря, м
4–b. Высота подвеса антенны над уровнем земли, м
4–c. Высота мачты, м
4–d. Азимут максимального излучения, град.
4–e. 0.5 ширины главного лепестка, град.
4–f. Коэффициент усиления, дБ
4–g. Коэффициент потерь в фидере, дБ
4–h. Поляризация
Раздел 3 – дополнительная информация
Номер лицензии, дата выдачи
Номер разрешения на использование РЧС, дата выдачи
Номер разрешения на приобретение и установку, дата выдачи
Номер разрешения на право эксплуатации РЭС, дата выдачи
Номер сертификата, дата выдачи. Орган сертификации
Согласование
Координация
Регистрация в МСЭ
Приложение: нормированные диаграммы направленности антенны в вертикальной и горизонтальной плоскостях
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Телефон
Начальник                             М.П._________________ подпись
Приложение 12
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств»
Анкета на радиовещательный ДСВ передатчик
Раздел 1 – информация о услугополучателе
Наименование услугополучателя
Почтовый адрес услугополучателя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого руководителя
ФИО и должность технического руководителя
Раздел 2 – технические данные