Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 ақпандағы № 162 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 27 тамыздағы № 663 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.08.2015 № 663 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) «Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) «Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулененудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) «Ядролық сынақтар жүргізу салдарынан ластанған бұрынғы ядролық сынақ полигондарының аумақтарындағы және басқа да
аумақтардағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере использования атомной энергии
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2014 года № 162. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2015 года № 663
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.08.2015 № 663 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра энергетики РК от 22.04.2015 г. № 299.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с ядерными материалами»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение»;
5) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии»;
6) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными отходами»;
7) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по транспортировке, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан»;
8) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний»;

9) «Ядролық қондырғылар мен ядролық материалдарды физикалық қорғау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
10) «Ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     C. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 ақпандағы
№ 162 қаулысымен
бекітілген
«Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің
кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелері
1. «Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Атом энергиясы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
«электрондық үкіметтің» www.еgov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған, сондай-ақ порталға өтініш берген сәттен бастап:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 30 (отыз) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 30 (отыз) жұмыс күні;
лицензияның телнұсқаларын және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 минут;
3) рұқсат етілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 15 минут.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.

9) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по физической защите ядерных установок и ядерных материалов»;
10) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по специальной подготовке персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       C. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2014 года № 162
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по выполнению работ, связанных с
этапами жизненного цикла объектов использования атомной
энергии»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по атомной энергии Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов государственной услуги осуществляется через:
канцелярию услугодателя;
веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 30 (тридцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 30 (тридцать) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии – 2 (два) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.

6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасы, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және қағаз түрінде.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта алуға өтініш берілген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделіп, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының мөрімен және қолымен расталады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға портал арқылы өтініш берілген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында «жеке кабинетке» жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 471-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы орналасқан жері бойынша бюджетке лицензиялық алым төлейді:
1) аталған қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезінде 100 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды, бірақ 4 АЕК аспайды;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол ақшамен және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер мен банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрау портал арқылы берілген жағдайда төлем «электронды үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүргізіледі;

6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на вид деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и бумажная.
В случае обращения за получением лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении за получением государственной услуги через портал результат государственной услуги направляется в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе юридическим лицам (далее – услугополучатель). При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 100 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;
3) за выдачу дубликата лицензии составляет 100 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и  праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) лицензияны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес заңды тұлға үшін белгіленген нысандағы өтініш;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшiрмесi;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысаны мен құжаттар;
2) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес заңды тұлға үшін белгіленген нысандағы өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысаны мен құжаттар;
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
лицензияны қайта ресімдеу үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
4) лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған, бүлінген жағдайда лицензияның телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті алушы порталда тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтерді алу мүмкіндігі болмаған жағдайда ғана көрсетілетін қызметті берушіге мынадай құжаттарды ұсыну арқылы өтініш білдіреді:
еркін нысандағы өтініш;
лицензияның телнұсқасын беру үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Лицензия туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы немесе уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы алады;
порталға:
1) лицензияны алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысаны мен құжаттар;
2) лицензияға қосымшаны алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысаны мен құжаттар;

2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
к услугодателю:
1) для получения лицензии:
заявление установленной формы для юридического лица согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
форма сведений и документы в соответствии с квалификационными требованиями, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для получения приложения к лицензии:
заявление установленной формы для юридического лица согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений и документы в соответствии с квалификационными требованиями, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление в произвольной форме;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии;
4) при утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии услугополучатель обращается к услугодателю для получения дубликата лицензии лишь при отсутствии возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем на портале с предоставлением следующих документов:
заявление в произвольной форме;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии.
Сведения документов о лицензии, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц;
на портал:
1) для получения лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений и документы в соответствии с квалификационными требованиями, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для получения приложения к лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форма сведений и документы в соответствии с квалификационными требованиями, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;

3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат.
Порталда электрондық сұрауды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
Лицензия туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы немесе уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық құжаттарды тапсырған кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол немесе пошта байланысы арқылы) – қағаз тасығыштағы өтінішті қабылдаудың растауы оның көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау уақыты мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі болып табылады;
2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негіздері:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сай келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салуы болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органның, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің
және (немесе) оның лауазымды адамдарының әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша немесе Министрліктің басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 2117 кабинет, телефон: 8 (7172) 24-04-75, 29-08-48.
Шағым жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шараларды қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты 1414 бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинеттен» көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылып тұратын өтініш туралы ақпарат (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов о лицензии, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрешающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
5) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центрального государственного органа, а также услугодателя и
(или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 2117, телефон: 8 (7172) 24-04-75, 29-08-48.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.kaec.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық түрде алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 50 29 53, 50 30 77. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Атом энергиясын пайдалану
объектілерінің тіршілік циклінің
кезеңдеріне байланысты жұмыстарды
орындау жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Заңды тұлғаның лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алуға
өтiнiші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрі(-лері) көрсетiлсiн)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________ жүзеге асыруға лицензия және (немесе)
лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта ________________________________
(лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою
керек)
беруiңiздi сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы ______________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банктік шоты ________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы(лары) _______________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше
атауы,үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
___ парақта қоса беріліп отыр
Осымен, көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып
табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген
ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға соттың тыйым салмағаны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатындығы расталады.
Басшы ________   ______________________________________________
(қолы)      (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны         Толтыру мерзімі: 20__ жылғы «___» ____________
Атом энергиясын пайдалану
объектілерінің тіршілік циклінің
кезеңдеріне байланысты жұмыстарды
орындау жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің
кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметке
қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысаны және
қажетті құжаттардың тізімі

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.kaec.kz, раздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 50-29-53, 50-30-77. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по
выполнению работ, связанных с
этапами жизненного цикла объектов
использования атомной энергии»
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица,
бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _______ (поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Руководитель ______________ _________________________________________
(подпись)   (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: «___» _________ 20 __ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по
выполнению работ, связанных с
этапами жизненного цикла объектов
использования атомной энергии»
Форма сведений и перечень необходимых документов в соответствии с
квалификационными требованиями, предъявляемыми к деятельности по
выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов
использования атомной энергии

1. Өтініш беруші бекіткен графикалық схеманың немесе ұйымдық
құрылымның мәтіндік сипаттамасының көшірмесі.
2. 1 немесе 2-кестеге сәйкес мәлімдеген жұмыстарды орындау үшін
қажет ғимараттардың, үй-жайлардың және құрылыстардың бар болуы туралы
мәліметтер – осы тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті
қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару
жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
Меншікті ғимарат, үй-жайлар мен құрылыстар туралы мәліметтер
нысаны
1-кесте
Кадастрлық нөмірі
Құжат атауы және нөмірі
Берілген күні
Құжатты берген органның атауы
Жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері
1
2
3
4
5
Жалға алынған ғимарат, үй-жайлар мен құрылыстар туралы мәліметтер
нысаны
2-кесте
Кадастрлық нөмірі
Объектіні жалға алу шартының нөмірі және жасалған күні және қолданылу мерзімі
Жалға алу шарты жасалған тұлға (БСН/ЖСН көрсету қажет)
Жалға алынған объектінің атауы және қысқаша сипаттамасы
Жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері
1
2
3
4
5

1. Копия утвержденной заявителем графической схемы или текстового описания организационной структуры.
2. Сведения о наличии зданий, помещений и сооружений, необходимых для выполнения заявляемых работ согласно таблице 1 или 2 – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
Форма сведений о собственных зданиях, помещениях и сооружениях
таблица 1
Кадастровый
номер
Наименование и
номер документа
Дата выдачи
Наименование
органа,
выдавшего
документ
Местонахождение
объекта недвижимости
1
2
3
4
5
Форма сведений об арендуемых зданиях, помещениях и сооружениях
таблица 2
Кадастровый
номер
Номер, дата
заключения
договора аренды
объекта и
срок действия
договора
Лицо, с которым
заключен договор
аренды (указать
БИН/ИИН)
Наименование и
краткая
характеристика
объекта, взятого
в аренду
Местонахождение
объекта
недвижимости
1
2
3
4
5

3. 3-кестеге сәйкес машиналардың, механизмдердің және
жабдықтардың бар-жоғы туралы мәліметтер – осы тармақ ядролық
қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану
және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана
қатысты.
Машиналардың, механизмдердің және жабдықтардың бар-жоғы туралы
мәліметтер нысаны
3-кесте
Объектінің атауы және қысқаша сипаттамасы, шыққан жылы
Орналасқан жері (жұмыс учаскесі)
Түгендеу нөмірі
Саны
Түгендеу күні
1
2
3
4
5
4. 4-кестеге сәйкес техникалық басшылар мен мамандардың білікті
құрамының бар-жоғы туралы мәліметтер.
Техникалық басшылар мен мамандардың білікті құрамының бар-жоғы туралы
мәліметтер нысаны
4-кесте
Маманның Т.А.Ә.
Жұмыс орны, атқаратын қызметі
Дипломның нөмірі және берілген күні, оқу орнының атауы, мамандығы және біліктілігі
Қабылдау туралы бұйрықтың/жеке еңбек шартының нөмірі және күні
Жұмысқа жіберу туралы бұйрықтың нөмірі және күні
Арнайы дайындық, біліктілігін арттыру туралы қосымша мәліметтер
1
2
3
4
5
6

3. Сведения о наличии машин, механизмов и оборудования согласно  таблице 3 – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
Форма сведений о наличии машин, механизмов и оборудования
таблица 3
Наименование и
краткая
характеристика
объекта, год
выпуска
Место нахождения
(участок работ)
Инвентарный
номер
Количество
Дата инвентаризации
1
2
3
4
5
4. Сведения о наличии квалифицированного состава технических руководителей и специалистов согласно таблице 4.
Форма сведений о наличии квалифицированного состава технических
руководителей и специалистов
таблица 4
Ф.И.О.
специалиста
Место
работы,
занимаемая
должность
Номер и дата
выдачи диплома,
наименование
учебного
заведения,
специальность и
квалификация
Номер и дата
приказа о
принятии/
индивидуального
трудового
договора
Номер и
дата
приказа о
допуске к
работе
Дополнительные
сведения
о
специальной
подготовке,
повышении
квалификации
1
2
3
4
5
6

5. 5-кестеге сәйкес құрылыс-монтаждау жұмыстарына арналған
лицензия туралы мәліметтер – осы тармақ ядролық қондырғыларды,
радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын салу жөніндегі қызметтің
кіші түрлеріне ғана қатысты.
Құрылыс-монтаждау жұмыстарына арналған лицензия туралы мәліметтер
нысаны
5-кесте
Лицензия нөмірі/рұқсат құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі
Лицензияның берілген күні
Қызмет түрі
Қызметтің кіші түрлері
Лицензияны берген мемлекеттік органның атауы
1
2
3
4
5
6. Ядролық қондырғының және/немесе радиоактивті қалдықтарды
сақтау қоймасын орналастыру алаңын таңдау актісінің көшірмесі – осы
тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау
қоймаларын салу жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
7. 6-кестеге сәйкес өтініш беруші бекіткен және атом энергиясын
пайдалану саласындағы уәкілетті органмен келісілген физикалық қорғау
жүйесі жобасының бар-жоғы туралы мәліметтер – осы тармақ ядролық
қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын салу
жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
Физикалық қорғау жүйесі жобасының бар-жоғы туралы мәліметтер нысаны
6-кесте
Жобаның атауы
Жобаның
бекітілген күні
Жобаны әзірлеуші
Атом энергиясын пайдалану саласындағы уәкілетті органмен келісілген күні және нөмірі
1
2
3
4
8. Техникалық жүйелер мен жабдықтарды сынау және пайдалануға
қабылдау актiлерi, аяқталған объектiлердi пайдалануға қабылдау
актiлерiнің көшірмелері – осы тармақ ядролық қондырғыларды,
радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және
пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
9. Өтініш беруші бекіткен ядролық қондырғының және/немесе
радиоактивті қалдықтарды cақтау қоймасын физикалық қорғауды
қамтамасыз ету жүйесін қабылдау актiсінің көшірмесі – осы тармақ
ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын
салу, пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші
түрлеріне ғана қатысты.
10. Өтініш беруші бекіткен объектінің қауіпсіздігін талдау
жөніндегі алдын ала есептің көшірмесі – осы тармақ ядролық
қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын салу
жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
11. Өтініш беруші бекіткен объектiнi пайдаланудан шығару
жоспарының көшірмесі – осы тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті
қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару
жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
12. Өтініш берушінің жұмысқа қабілеттілікті қолдауға және
қауіпсіздік жүйелеріндегі ақаулықтардың алдын алуға бағытталған
жабдықтарды, механизмдерді, технологиялық желілерді пайдалануды,
техникалық қызмет көрсетуді, тексеруді және сынауды қамтамасыз ететін
қызметтер құру туралы бұйрықтарының көшірмелері, қызметтер туралы
ережелерінің көшірмелері – осы тармақ ядролық қондырғыларды,
радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және
пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.

5. Сведения о лицензии на строительно-монтажные работы согласно таблице 5 – данный пункт относится только к подвиду деятельности по сооружению ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
Форма сведений о лицензии на строительно-монтажные работы
таблица 5
Номер лицензии/
уникальный
идентификационный
номер
разрешительного
документа
Дата выдачи
лицензии
Вид
деятельности
Подвиды
деятельности
Наименование
государственного
органа, выдавшего
лицензию
1
2
3
4
5
6. Копия акта выбора площадки размещения ядерной установки и/или хранилища радиоактивных отходов – данный пункт относится только к подвиду деятельности по сооружению ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
7. Сведения о наличии проекта системы физической защиты, утвержденного заявителем и согласованного с уполномоченным органом в сфере использования атомной энергии, согласно таблице 6 – данный пункт относится только к подвиду деятельности по сооружению ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
Форма сведений о наличии проекта системы физической защиты
таблица 6
Наименование
проекта
Дата утверждения
проекта
Разработчик
проекта
Номер и дата согласования с
уполномоченным органом в
сфере использования атомной
энергии
1
2
3
4
8. Копии утвержденных заявителем актов испытаний и приемки технических систем и оборудования в эксплуатацию, акта приемки законченного объекта в эксплуатацию – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
9. Копия утвержденного заявителем акта приемки системы обеспечения физической защиты ядерной установки и/или хранилища радиоактивных отходов – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
10. Копия утвержденного заявителем предварительного отчета по анализу безопасности объекта – данный пункт относится только к подвиду деятельности по сооружению ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
11. Копия утвержденного заявителем плана вывода объекта из эксплуатации – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
12. Копии приказов заявителя о создании служб, копии положений о службах обеспечивающих эксплуатацию, техническое обслуживание, проверку и испытание оборудования, механизмов, технологических линий, направленных на поддержание работоспособности и предотвращение отказов в системах безопасности – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.

13. Жұмысқа қабілеттілікті қолдауға және қауіпсіздік
жүйелеріндегі ақаулықтардың алдын алуға бағытталған жабдықтарды,
механизмдерді, технологиялық желілерге техникалық қызмет көрсетуді,
тексеруді және сынауды қамтамасыз ететін жұмыстарды жүргізу
журналының, кестелердің көшірмелері – осы тармақ ядролық
қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын
пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
14. Өтініш берушінің радиациялық қауіпсіздік қызметін құру
туралы, бұйрықтың, қызмет туралы ереженің, нұсқаулықтарының
көшірмелері – осы тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті
қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару
жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
15. Радиациялық бақылауды жүргізу кестесі мен әдістемелерінің
көшірмелері, радиациялық бақылау аспаптары мен өлшеу құралдарын
тексеру сертификаттарының көшірмелері – осы тармақ ядролық
қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану
және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана
қатысты.
16. Объектіні иондаушы сәуле шығару көздері мен радиоактивті
қалдықтарды сақтауға және көмуге арналған сақтау қоймасын орналастыру
жоспар-схемасының көшірмесі, экологиялық сараптама қорытындысының
көшірмесі, санитарлық-эпидемиологиялық бақылау бойынша уәкілетті
орган берген санитарлық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесі – осы
тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау
қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің
кіші түрлеріне ғана қатысты.
17. Өтініш беруші бекіткен мәлімделген қызметті жүзеге асыру
кезінде қауіпсіздік сапасын қамтамасыз ету бағдарламасының көшірмесі.
18. Өтініш беруші бекіткен ядролық және радиациялық қауіпсіздік
бойынша, авариялық жағдайлардағы персоналдың іс-қимылдары бойынша
нұсқаулықтардың көшірмелері – осы тармақ ядролық қондырғыларды,
радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және
пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
19. Өтініш беруші бекіткен және облыстың (республикалық маңызы
бар қаланың, астананың) жергiлiктi атқарушы органымен, радиациялық
қауiпсiздiктi қамтамасыз ету саласында мемлекеттік басқаруды,
қадағалау мен бақылауды жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттік
органдармен келiсiлген радиациялық авариядан және оның салдарынан
персоналды және халықты қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарының
көшірмесі – осы тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті
қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару
жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.

13. Копии журнала и график проведения работ по техническому обслуживанию, проверке и испытаний оборудования, механизмов, технологических линий, направленных на поддержание работоспособности и предотвращение отказов в системах безопасности – выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов
14. Копии приказа заявителя о создании службы радиационной безопасности, положения о службе, инструкции – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
15. Копии графика и методик проведения радиационного контроля, копии сертификатов поверки средств измерений и приборов радиационного контроля – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
16. Копия план-схемы размещения объекта (хранилища для хранения и захоронения источников ионизирующего излучения и радиоактивных отходов), копия заключения экологической экспертизы; копия санитарно-эпидемиологического заключения, выданного уполномоченным органом санитарно-эпидемиологического надзора – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
17. Копия утвержденной заявителем программы обеспечения качества безопасности при осуществлении заявляемой деятельности.
18. Копии утвержденных заявителем инструкций по ядерной и радиационной безопасности, по действиям персонала в аварийных ситуациях – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
19. Копия плана мероприятий по защите персонала и населения от радиационной аварии и ее последствий, утвержденного заявителем и согласованного с местным исполнительным органом области (города республиканского значения, столицы), уполномоченными государственными органами, осуществляющими государственное управление, надзор и контроль в области обеспечения радиационной безопасности – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.

20. Өтініш беруші бекіткен авариялар жағдайларында персоналдың
іс-қимылдарын пысықтауға арналған аварияға қарсы жаттығуларды өткізу
әдістеменің бағдарламасы мен кестесінің көшірмелері – осы тармақ
ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын
пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне
ғана қатысты.
21. Ядролық материалдарды, иондаушы сәуле шығару көздерін
есепке алу және бақылау жөніндегі қызмет туралы ереженің көшірмесі;
ядролық материалдарды иондаушы сәуле көздерін есепке алу және бақылау
жөніндегі нұсқаулықтың көшірмесі және 7-кестеге сәйкес ядролық
материалдарды, иондаушы сәуле шығару көздерін есепке алу және бақылау
қызметі туралы мәліметтер – осы тармақ ядролық қондырғыларды,
радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және
пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
Ядролық материалдарды, иондаушы сәуле шығару көздерін
есепке алу және бақылау жөніндегі қызмет туралы мәліметтер нысаны
7-кесте
Қызметті құру туралы (немесе жауапты тұлға туралы) бұйрықтың нөмірі және күні
Маманның Т.А.Ә. және атқаратын қызметі
Оқыту сертификатының (куәліктің) нөмірі және берілген күні
Оқыту курсының атауы (тақырыбы)
Оқу мекемесінің атауы
1
2
3
4
5
22. Өтініш беруші бекіткен объектінің жобасында көзделген
барлық жұмыс режимдерi үшін қажетті көлемде, сондай-ақ жобалық және
жобадан тыс авариялар кезінде объектіде, санитарлық-қорғау аймағында
және бақылау аймағында радиациялық жағдайды бақылау бағдарламасы,
өткізу кестелері мен өлшеу әдістемелері, өлшеулерді өткізу журналы,
өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттардың көшірмелері – осы
тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау
қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің
кіші түрлеріне ғана қатысты.
23. Меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда:
Жеке дозиметрлік бақылау қызметін құру және оның ережесі туралы
бұйрықтың көшірмелері, өлшеу жүргізудің аттестатталған
әдістемелерінің көшірмелері, зертхананы түгендеу актілерінен
үзінділердің көшірмелер, тексеру сертификаттарының көшірмелері, жеке
дозиметрлік бақылау нұсқаулығының көшірмелері, жеке карточкалардың
көшірмелері, жеке карточкаларды есепке алу журналының көшірмесі
(меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда) немесе
8-кестеге сәйкес персоналға жеке дозиметрлік бақылау қызметін көрсету
құқығына лицензиясы бар заңды немесе жеке тұлғамен жасалған шарт
туралы мәліметтер – осы тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті
қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару
жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
Персоналды жеке дозиметрлік бақылау жөніндегі шарт туралы мәліметтер
нысаны
8-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарт жасалған тұлғаның ЗТ/ЖК/ЖТ атауы
Шарттың нөмірі мен күні, шарттың қолданылу мерзімі
Атом энергиясын пайдалану саласында қызмет көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
Жеке дозиметрлік бақылау шарты бойынша қамтылған қызметкерлердің саны
1
2
3
4
5

20. Копии утвержденных заявителем методики, программы и графика проведения противоаварийных тренировок для отработки действий персонала в условиях аварий – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
21. Копия положения о службе по учету и контролю ядерных материалов, источников ионизирующего излучения и копия инструкции по учету и контролю ядерных материалов, источников ионизирующего излучения и сведения о службе по учету и контролю ядерных материалов, источников ионизирующего излучения согласно таблице 7 – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
Форма сведений о службе по учету и контролю ядерных материалов,
источников ионизирующего излучения и копия инструкции по учету и
контролю ядерных материалов
таблица 7
Номер и дата
приказа о
создании службы
(или
ответственном
лице)
Ф.И.О.
специалиста и
занимаемая
должность
Номер и дата
выдачи сертификата
обучения
(удостоверения)
Наименование
(тема) курса
обучения
Наименование
учебного
учреждения
1
2
3
4
5
22. Копии утвержденной заявителем программы контроля радиационной обстановки на объекте, в санитарно-защитной зоне и зоне наблюдения в объеме, необходимом для всех, предусмотренных проектом объекта режимов его работы, а также при проектных и запроектных авариях, графика проведения и методики измерений, журнала проведения измерений, сертификатов о поверке средств измерений – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
23. Копии приказа о создании и положения о службе индивидуального дозиметрического контроля, копии аттестованных методик проведения измерений, копии выписок из актов инвентаризации лаборатории, копии сертификатов о поверке, копии инструкции индивидуального дозиметрического контроля, копии индивидуальных карточек, копия журнала учета индивидуальных карточек (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля) или сведения о договоре с юридическим или физическим лицом, имеющим лицензию на право предоставления услуг по индивидуальному дозиметрическому контролю персонала, в соответствии с таблицей 8 – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
Форма сведений о договоре по индивидуальному дозиметрическому
контролю персонала
таблица 8
Тема договора
Наименование
ЮЛ/ИП/ФЛ, с кем
заключен договор
Номер и дата
договора,
срок
действия
договора
Номер лицензии на
право
предоставления
услуг в области
использования
атомной энергии
Количество
сотрудников,
охваченных по
договору
индивидуальным
дозиметрическим
контролем
1
2
3
4
5

24. 9-кестеге сәйкес қажеттi қаржы қаражатының бар-жоғы туралы
мәліметтер – осы тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті
қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару
жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
Қажетті қаржы қаражатының бар-жоғы туралы мәліметтер нысаны
9-кесте
Қаржы қаражатының атауы және қысқаша сипаттамасы
Қаржы жинау тетіктері
Шарттың нөмірі және күні
Шарт жасалған заңды тұлғаның атауы
Шарттың қолданылу мерзімі
1
2
3
4
5

24. Сведения о наличии необходимых финансовых средств согласно таблице 9 – данный пункт относится только к подвидам деятельности по сооружению, эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
Форма сведений о наличии необходимых финансовых средств
таблица 9
Наименование и
краткая
характеристика
финансовых
средств
Механизм
накопления
средств
Номер и
дата
договора
Наименование
юридического лица, с
кем заключен договор
Срок действия
договора
1
2
3
4
5

25. 10-кестеге сәйкес қызметкерді жазатайым оқиғалардан
мiндеттi сақтандыру шартының бар-жоғы туралы мәліметтер.
Жазатайым оқиғалардан мiндеттi сақтандыру шартының бар-жоғы туралы
мәліметтер нысаны
10-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандыру жағдайларына жатпайтын тармақтарды көрсету
1
2
3
4
5
26. 11-кестеге сәйкес объектiлер иелерiнiң жауапкершiлiгiн
сақтандыру шартының және мiндеттi экологиялық сақтандыру шартының
бар-жоғы туралы мәліметтер – осы тармақ ядролық қондырғыларды,
радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және
пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
Сақтандыру шартының бар-жоғы туралы мәліметтер нысаны
11-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандыру жағдайларына жатпайтын тармақтарды көрсету
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 ақпандағы
№ 162 қаулысымен
бекітілген
«Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелері
1. «Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Атом энергиясы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
«электрондық үкіметтің» www.еgov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған, сондай-ақ порталға өтініш берген сәттен бастап:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 30 (отыз) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 30 (отыз) жұмыс күні;
лицензияның телнұсқаларын және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 минут;
3) рұқсат етілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 15 минут.

25. Сведения о наличии договора страхования работника от несчастных случаев согласно таблице 10.
Форма сведений о наличии договора страхования работника от
несчастных случаев
таблица 10
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора
Срок действия
договора
Название
страховой
компании
Согласно договору,
перечислить пункты,
которые являются
исключением из страховых
случаев
1
2
3
4
5
26. Сведения о наличии договора страхования ответственности владельцев объектов и договора обязательного экологического страхования согласно таблице 11 – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
Форма сведений о наличии договора страхования
таблица 11
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора
Срок действия
договора
Название
страховой
компании
Согласно договору,
перечислить пункты, которые
являются исключением из
страховых случаев
1
2
3
4
5
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2014 года № 162
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по обращению с ядерными материалами»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с ядерными материалами» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по атомной энергии Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов государственной услуги осуществляется через:
канцелярию услугодателя;
веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 30 (тридцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 30 (тридцать) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии – 2 (два) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 минут.

4. 4-кестеге сәйкес радиациялық қауіпсіздік қызметінің бар-жоғы
туралы мәліметтер.
Радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы мәліметтер нысаны
4-кесте
Қызметті құру туралы(немесе жауапты тұлға туралы) бұйрықтың нөмірі және күні
Маманның Т.А.Ә. және атқаратын қызметі
Оқыту сертификатының (куәліктің) нөмірі және берілген күні
Оқу курсының атауы (тақырыбы)
Оқу мекемесінің атауы
1
2
3
4
5
5. Радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереженің көшірмесі.

4. Сведения о наличии службы радиационной безопасности согласно таблице 4.
Форма сведений о службе радиационной безопасности
таблица 4
Номер и дата
приказа о
создании
службы (или
ответственном
лице)
Ф.И.О.
специалиста и
занимаемая
должность
Номер и дата выдачи
сертификата
обучения
(удостоверения)
Наименование
(тема) курса
обучения
Наименование
учебного
учреждения
1
2
3
4
5
5. Копия положения о службе радиационной безопасности.

6. Өндірістік радиациялық бақылауға өлшеу жүргізу әдістемелері
мен кестесінің көшірмелері.
7. Радиациялық бақылау аспаптарын тексеру сертификаттарының
көшірмелері.
8. 5-кестеге сәйкес ядролық материалдарды, иондаушы сәуле
шығару көздерін есепке алу және бақылау жөніндегі қызмет туралы
мәліметтер.
Ядролық материалдарды, иондаушы сәуле шығару көздерін
есепке алу және бақылау жөніндегі қызмет туралы мәліметтер нысаны
5-кесте
Қызметті құру туралы (немесе жауапты тұлға туралы) бұйрықтың нөмірі және күні
Маманның Т.А.Ә. және атқаратын қызметі
Оқыту сертификатының (куәліктің) нөмірі және берілген күні
Оқыту курсының атауы (тақырыбы)
Оқу мекемесінің атауы
1
2
3
4
5
9. Ядролық материалдарды, иондаушы сәуле шығару көздерін есепке
алу және бақылау жөніндегі қызмет туралы ереженің көшірмесі.
10. Ядролық материалдарды, иондаушы сәуле шығару көздерін
есепке алу және бақылау жөніндегі нұсқаулық пен әдістеменің
көшірмесі.
11. Ядролық материалдарды физикалық қорғауды қамтамасыз ету
жүйесін қабылдау актісінің көшірмесі.
12. Өтініш беруші бекіткен фирма ішіндегі экспорттық бақылау
жүйесі бағдарламаның көшірмесі - осы тармақ тек ядролық материалдарды
өткізу бойынша қызметтің кіші түріне ғана қатысты.
13. Өтініш беруші бекіткен ядролық және радиациялық қауіпсіздік
жөніндегі нұсқаулықтардың көшірмелері.
14. Өтініш беруші бекіткен персоналдың авариялық жағдайлардағы
іс-қимылдар жөніндегі нұсқаулықтың көшірмесі.
15. Өтініш беруші бекіткен радиациялық авариядан және оның
салдарынан персоналды және халықты қорғау жөнiндегi iс-шаралар
жоспарының көшірмесі.
16. Мәлімделген қызметтерді жүзеге асыру кезінде қауіпсіздік
сапасын қамтамасыз ету бағдарламасының көшірмесі.
17. Өтініш беруші бекіткен мәлімделген жұмыстарды орындаудың
технологиялық регламентінің көшірмесі.
18. Жеке дозиметрлік бақылау қызметін құру және оның ережелері
туралы бұйрықтың көшірмелері, өлшеу жүргізудің аттестатталған
әдістемелерінің көшірмелері, зертхананы түгендеу актілерінен
үзінділердің көшірмелері, аспаптарды тексеру туралы сертификаттардың
көшірмелері, өлшеулер жүргізу, өлшеулердің нәтижелерін есепке алу,
сақтау, бақылау жөніндегі нұсқаулықтың көшірмелері, дозиметрлік
өлшеулердің жеке карточкаларының көшірмелері (өзінің жеке дозиметрлік
бақылау қызметі бар болған жағдайда) немесе 6-кестеге сәйкес
персоналға жеке дозиметрлік бақылау қызметін көрсету құқығына
лицензиясы бар заңды немесе жеке тұлғамен жасалған шарт туралы
мәліметтер.
Персоналды жеке дозиметрлік бақылау жөніндегі шарт туралы мәліметтер
нысаны
6-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарт жасалған тұлғаның ЗТ/ЖК/ЖТ атауы
Шарттың нөмірі мен күні, шарттың қолданылу мерзімі
Атом энергиясын пайдалану саласында қызмет көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
Жеке дозиметрлік бақылау шарты бойынша қамтылған қызметкерлердің саны
1
2
3
4
5

6. Копии методик и графика проведения измерений производственного радиационного контроля.
7. Копии сертификатов поверки приборов радиационного контроля.
8. Сведения о службе по учету и контролю ядерных материалов, источников ионизирующего излучения согласно таблице 5.
Форма сведений о службе по учету и контролю ядерных материалов,
источников ионизирующего излучения
таблица 5
Номер и дата
приказа о
создании службы
(или
ответственном
лице)
Ф.И.О./
специалиста и
занимаемая
должность
Номер и дата выдачи
сертификата
обучения
(удостоверения)
Наименование
(тема) курса
обучения
Наименование
учебного
учреждения
1
2
3
4
5
9. Копия положения о службе по учету и контролю ядерных материалов, источников ионизирующего излучения.
10. Копии инструкции и методики по учету и контролю ядерных материалов, источников ионизирующего излучения.
11. Копия акта приемки системы обеспечения физической защиты ядерных материалов.
12. Копия утвержденной заявителем программы внутрифирменной системы экспортного контроля – данный пункт относится только к подвиду деятельности по реализации ядерных материалов.
13. Копии утвержденных заявителем инструкций по ядерной и радиационной безопасности.
14. Копия утвержденного заявителем инструкции по действиям персонала в аварийных ситуациях.
15. Копия утвержденного заявителем плана мероприятий по защите персонала и населения от радиационной аварии и ее последствий.
16. Копия программы обеспечения качества безопасности при осуществлении заявляемой деятельности.
17. Копия утвержденного заявителем технологического регламента выполнения заявляемых работ.
18. Копии приказа о создании и положения о службе индивидуального дозиметрического контроля, копии аттестованных методик проведения измерений, копии выписок из актов инвентаризации лаборатории, копии сертификатов о поверке приборов, копия инструкции по проведению измерений, учету, хранению, контролю результатов измерений, индивидуальных карточек дозиметрических измерений (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля) или сведения о договоре с юридическим или физическим лицом, имеющим лицензию на право предоставления услуг по индивидуальному дозиметрическому контролю персонала согласно таблице 6.
Форма сведений о договоре по индивидуальному дозиметрическому
контролю персонала
таблица 6
Тема
договора
Наименование
ЮЛ/ИП/ФЛ, с кем
заключен
договор
Номер и
дата
договора,
срок
действия
договора
Номер лицензии на
право
предоставления
услуг в области
использования
атомной энергии
Количество сотрудников,
охваченных по договору
индивидуальным
дозиметрическим
контролем
1
2
3
4
5

20. Радиоактивті қалдықтарды сақтауға арналған қоймалардың
жоспар-схемасының көшірмесі.
21. Радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймасына
санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға уәкілетті орган берген
санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесі.
22. 8-кестеге сәйкес қызметкерді жазатайым оқиғалардан
сақтандыру, объектілердің иелерінің жауапкершілігі, экологиялық
сақтандыру шарттарының бар-жоғы туралы мәліметтер.
Сақтандыру шартының бар-жоғы туралы мәліметтер нысаны
8-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандыру жағдайларына жатпайтын тармақтарды көрсету
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 ақпандағы
№ 162 қаулысымен
бекітілген
«Радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар
аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелері
1. «Радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Атом энергиясы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
«электрондық үкіметтің» www.еgov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған, сондай-ақ порталға өтініш берген сәттен бастап:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 30 (отыз) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 30 (отыз) жұмыс күні;
лицензияның телнұсқаларын және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 минут;
3) рұқсат етілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 15 минут.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.

20. Копия план-схемы хранилища для радиоактивных отходов.
21. Копия санитарно-эпидемиологического заключения на хранилище радиоактивных отходов, выданного уполномоченным органом санитарно-эпидемиологического надзора.
22. Сведения о наличии договоров страхования работника от несчастных случаев, ответственности владельцев объектов, экологического страхования согласно таблице 8.
Форма сведений о наличии договора страхования
таблица 8
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора
Срок действия
договора
Название
страховой
компании
Согласно договору,
перечислить пункты,
которые являются
исключением из страховых
случаев
1
2
3
4
5
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2014 года № 162
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными
веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные
вещества»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по атомной энергии Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов государственной услуги осуществляется через:
канцелярию услугодателя;
веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 30 (тридцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 30 (тридцать) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии – 2 (два) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.

1. Үй-жайлардың жоспар-схемасының немесе техникалық
паспорттарының көшірмесі – егер өтініш беруші радиоактивті заттардың,
құрамында радиоактивті заттар бар аспаптардың және қондырғылардың
меншік иесі болмаса (меншік немесе жалға алу құқығында) және
жұмыстарды тапсырыс берушінің аумағында өткізсе, онда осы тармақты
орындау талап етілмейді және радиоактивті заттарды, құрамында
радиоактивті заттар бар аспаптарды және қондырғыларды өткізу бойынша
қызметтің кіші түрі үшін осы тармақты орындау талап етілмейді.
2. 1 немесе 2-кестеге сәйкес мәлімденген жұмыстарды орындау
үшін қажетті ғимараттардың, үй-жайлардың және құрылыстардың бар болуы
туралы мәліметтер – егер өтініш беруші радиоактивті заттардың,
құрамында радиоактивті заттар бар аспаптардың және қондырғылардың
меншік иесі болмаса (меншік немесе жалға алу құқығында) және
жұмыстарды тапсырыс берушінің аумағында өткізсе, онда осы тармақты
орындау талап етілмейді және радиоактивті заттарды, құрамында
радиоактивті заттар бар аспаптарды және қондырғыларды өткізу бойынша
қызметтің кіші түрі үшін осы тармақты орындау талап етілмейді.
Меншікті ғимараттар, үй-жайлар мен құрылыстар туралы мәліметтер
нысаны
1-кесте
Кадастрлық нөмір
Құжат атауы және нөмірі
Берілген күні
Құжатты берген органның атауы
Жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері
1
2
3
4
5
Жалға алынған ғимараттар, үй-жайлар мен құрылыстар туралы мәліметтер
нысаны
2-кесте
Кадастрлық нөмірі
Объектіні жалға алу шартының нөмірі және жасалған күні және шарттың қолданылу мерзімі
Жалға алу шарты жасалған тұлға (БСН/ЖСН көрсету қажет)
Жалға алынған объектінің атауы және қысқаша сипаттамасы
Жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері
1
2
3
4
5
3. 3-кестеге сәйкес техникалық басшылар мен мамандардың білікті
құрамының бар-жоғы туралы мәліметтер – осы тармақты радиоактивті
заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптарды және
қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап
етілмейді.
Техникалық басшылар мен мамандардың білікті құрамының бар-жоғы туралы
мәліметтер нысаны
3-кесте
Маманның аты-жөні
Жұмыс орны, атқаратын қызметі
Дипломның нөмірі және берілген күні, оқу орнының атауы, мамандығы және біліктілігі
Қабылдау туралы бұйрықтың/жеке еңбек шартының нөмірі және күні
Жұмысқа жіберу туралы бұйрықтың нөмірі және күні
Арнайы дайындық, біліктілігін арттыру туралы қосымша мәліметтер
1
2
3
4
5
6
4. 4-кестеге сәйкес радиациялық қауіпсіздік қызметі (немесе
жауапты тұлға) туралы мәліметтер.
Қызмет және жауапты тұлға туралы мәліметтер нысаны
4-кесте
Қызметті құру туралы (немесе жауапты тұлға туралы) бұйрықтың нөмірі және күні
Маманның аты-жөні және атқаратын қызметі
Оқыту сертификатының (куәліктің) нөмірі және берілген күні
Оқыту курсының атауы (тақырыбы)
Оқу мекемесінің атауы
1
2
3
4
5

1. Копия план-схемы или технических паспортов помещений – если заявитель не является владельцем (на праве собственности или аренды) радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, и проводит работы на территории заказчика работ, то не требуется выполнения данного пункта и не требуется выполнения данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
2. Сведения о наличии зданий, помещений и сооружений, необходимых для выполнения заявляемых работ согласно таблице 1 или 2 – если заявитель не является владельцем (на праве собственности или аренды) радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, и проводит работы на территории заказчика работ, то не требуется выполнения данного пункта и не требуется выполнения данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
Форма сведений о собственных зданиях, помещениях и сооружениях
таблица 1
Кадастровый
номер
Наименование и
номер документа
Дата
выдачи
Наименование
органа,
выдавшего
документ
Местонахождение
объекта недвижимости
1
2
3
4
5
Форма сведений об арендуемых зданиях, помещениях и сооружениях
таблица 2
Кадастровый
номер
Номер, дата
заключения
договора аренды
объекта и
срок действия
договора
Лицо, с которым
заключен договор
аренды (указать
БИН/ИИН)
Наименование и
краткая
характеристика
объекта, взятого в
аренду
Местонахождение объекта
недвижимости
1
2
3
4
5
3. Сведения о наличии квалифицированного состава технических руководителей и специалистов согласно таблице 3 – не требуется выполнения данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
Форма сведений о наличии квалифицированного состава технических
руководителей и специалистов
таблица 3
Ф.И.О.
специалиста
Место работы,
занимаемая
должность
Номер и дата
выдачи диплома,
наименование
учебного
заведения,
специальность и
квалификация
Номер и дата
приказа о
принятии/
индивидуального
трудового
договора
Номер и
дата
приказа о
допуске к
работе
Дополнительные
сведения о
специальной
подготовке,
повышении
квалификации
1
2
3
4
5
6
4. Сведения о службе (или ответственном лице) по радиационной безопасности согласно таблице 4.
Форма сведений о службе или ответственном лице
таблица 4
Номер и дата
приказа о
создании
службы (или
ответственном
лице)
Ф.И.О.
специалиста и
занимаемая
должность
Номер и дата выдачи
сертификата
обучения
(удостоверения)
Наименование
(тема) курса
обучения
Наименование
учебного
учреждения
1
2
3
4
5

5. Өтініш беруші бекіткен радиациялық қауіпсіздік қызметі
туралы ереженің (немесе жауапты тұлғаның лауазымдық нұсқаулығының)
көшірмесі.
6. Өтініш беруші бекіткен радиациялық бақылау кестесінің және
соңғы радиациялық бақылауды жүргізу хаттамасының көшірмесі – осы
тармақты радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар
аспаптарды және қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін
орындау талап етілмейді.
7. Радиациялық бақылау аспаптарын тексеру сертификаттарының
көшірмелері – осы тармақты радиоактивті заттарды, құрамында
радиоактивті заттар бар аспаптарды және қондырғыларды өткізу
қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді.
8. Өтініш беруші бекіткен мәлімденген жұмыстарды жүргізу
кезіндегі радиациялық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулықтың көшірмесі.
9. Өтініш беруші бекіткен персоналдың авария жағдайындағы
іс-қимылы жөніндегі нұсқаулықтың көшірмесі.
10. Өтініш беруші бекіткен радиациялық авариядан және оның
салдарынан персоналды және халықты қорғау жөнiндегi iс-шаралар
жоспарының көшірмесі.
11. Өтініш беруші бекіткен радиоактивті заттарды, құрамында
радиоактивті заттар бар аспаптарды және қондырғыларды есепке алу және
бақылау жөніндегі нұсқаулықтың көшірмесі.
12. Радиоактивті заттар, құрамында радиоактивті заттар бар
аспаптардың және қондырғыларды түгендеу актісінен үзінді көшірме.
13. Өтініш беруші бекіткен мәлімденген қызметтерді жүзеге
асыруға технологиялық регламентінің көшірмесі.
14. 5-кестеге сәйкес персоналды жеке дозиметрлік бақылау
бойынша қызметтерді көрсету құқығына лицензиясы бар заңды немесе жеке
тұлғамен жасалған шарт туралы мәліметтер – осы тармақты радиоактивті
заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптарды және
қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап
етілмейді.
Персоналды жеке дозиметрлік бақылау жөніндегі шарт туралы мәліметтер
нысаны
5-кесте
Шарт тақырыбы
Шарт жасалған тұлғаның ЗТ/ДК/ЖТ атауы
Шарттың нөмірі мен күні, шарттың қолданылу мерзімі
Атом энергиясын пайдалану саласында қызмет көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
Жеке дозиметрлік бақылау шарты бойынша қамтылған қызметкерлердің саны
1
2
3
4
5
15. Өтініш беруші бекіткен фирма ішіндегі экспорттық бақылау
жүйесі бағдарламасының көшірмесі – осы тармақ мәлімденген қызмет
құрамында уранды қайта өңдеу өнімдерін Қазақстан Республикасының
аумағынан тыс өткізу бойынша жұмыстардың болуы кезінде табиғи уранды
өндіру және қайта өңдеу бойынша кіші түріне ғана жатады.
16. Радиациялық шоғырларды калибрлеуді өткізу және иондаушы
сәуле шығару көздері жұмысының сапасын бақылау жөніндегі қызмет
(немесе жауапты тұлға) туралы бұйрықтың көшірмесі – осы тармақ
құрамында радиоактивті заттар бар медициналық аспаптар мен
қондырғыларды пайдалану бойынша жұмыстарға ғана қатысты.

5. Копия утвержденного заявителем положения о службе радиационной безопасности (или должностная инструкция ответственного лица).
6. Копия утвержденного заявителем графика и последнего протокола проведения радиационного контроля – не требуется выполнения данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
7. Копии сертификатов поверки приборов радиационного контроля – не требуется выполнения данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
8. Копия утвержденного заявителем инструкции по радиационной безопасности при проведении заявляемых работ.
9. Копия утвержденного заявителем инструкции по действиям персонала в аварийных ситуациях.
10. Копия утвержденного заявителем плана мероприятий по защите персонала и населения от радиационной аварии и ее последствий.
11. Копия утвержденного заявителем инструкции по учету и контролю радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
12. Копия выписки из акта инвентаризации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
13. Копия утвержденного заявителем технологического регламента выполнения заявляемых работ.
14. Сведения о договоре с юридическим или физическим лицом, имеющим лицензию на право предоставления услуг по индивидуальному дозиметрическому контролю персонала, в соответствии с таблицей 5 – не требуется выполнения данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
Форма сведений о договоре по индивидуальному дозиметрическому
контролю персонала
таблица 5
Тема
договора
Наименование
ЮЛ/ИП/ФЛ, с кем
заключен
договор
Номер и
дата
договора,
срок
действия
договора
Номер лицензии на
право
предоставления
услуг в области
использования
атомной энергии
Количество сотрудников,
охваченных по договору
индивидуальным
дозиметрическим контролем
1
2
3
4
5
15. Копия утвержденной заявителем программы внутрифирменной системы экспортного контроля – данный пункт относится только к подвиду по добыче и переработке природного урана при наличии в составе заявленной деятельности работ по реализации продуктов переработки урана за территорию Республики Казахстан.
16. Копия приказа о службе (или ответственном лице) по проведению калибровки радиационных пучков и контроля качества работы источников ионизирующего излучения – данный пункт относится только к работам по использованию медицинских приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.

17. Радиациялық шоғырларды калибрлеуді өткізу және иондаушы
сәуле шығару көздері жұмысының сапасын бақылау жөніндегі қызмет
туралы ереженің (немесе жауапты тұлғаның лауазымдық нұсқаулығының)
көшірмесі – осы тармақ құрамында радиоактивті заттар бар медициналық
аспаптар мен қондырғыларды пайдалану бойынша жұмыстарға ғана қатысты.
18. Шоғырды калибрлеуді жүргізу және сапаны бақылау жөніндегі
қызмет персоналын (немесе жауапты тұлғаны) оқыту туралы
сертификаттардың көшірмелері – осы тармақ құрамында радиоактивті
заттар бар медициналық аспаптар мен қондырғыларды пайдалану бойынша
жұмыстарға ғана қатысты.
19. Шоғырларды калибрлеу және сапаны бақылауды жүргізу
кестесінің және жүргізілген соңғы хаттаманың көшірмесі – осы тармақ
құрамында радиоактивті заттар бар медициналық аспаптар мен
қондырғыларды пайдалану бойынша жұмыстарға ғана қатысты.
20. Шоғырларды калибрлеу және сапаны бақылау үшін
пайдаланылатын құралдарды тексеру сертификаттарының көшірмелері – осы
тармақ құрамында радиоактивті заттар бар медициналық аспаптар мен
қондырғыларды пайдалану бойынша жұмыстарға ғана қатысты.
21. Радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар
аспаптарды және қондырғыларды сақтауға арналған қойманың
жоспар-схемасының көшірмесі – егер өтініш беруші радиоактивті
заттардың, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптардың және
қондырғылардың меншік иесі болмаса (меншік немесе жалға алу
құқығында) және жұмыстарды тапсырыс берушінің аумағында жүргізетін
болса, осы тармақты орындау талап етілмейді; егер құрамында
радиоактивті заттар бар аспаптар аралық немесе уақытша жеке сақтауды
қажет етпейтін болса және үнемі жұмыс орнында пайдалану және қайта
зарядтау барысында болса, онда осы тармақты орындау талап етілмейді.
22. Радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар
аспаптарды және қондырғыларды сақтауға арналған қоймаға
санитариялық-эпидемиологиялық бақылау бойынша құзыретті орган берген
санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмелері – егер өтініш
беруші радиоактивті заттардың, құрамында радиоактивті заттар бар
аспаптардың және қондырғылардың меншік иесі болмаса (меншік немесе
жалға алу құқығында) және жұмыстарды тапсырыс берушінің аумағында
жүргізетін болса, осы тармақты орындау талап етілмейді; егер
құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар аралық немесе уақытша жеке
сақтауды қажет етпейтін болса және үнемі жұмыс орнында пайдалану және
қайта зарядтау барысында болса, онда осы тармақты орындау талап
етілмейді.
23. 6-кестеге сәйкес құрамында радиоизотоптық иондаушы сәуле
көздері бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын,
медициналықты қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық
қызмет көрсету, монтаждау, бөлшектеу, зарядтау, қайта зарядтау,
жөндеуге лицензиясы бар заңды немесе жеке тұлғамен жасалған шарт
туралы мәліметтер – осы тармақ құрамында радиоактивті заттар бар
медициналық жабдықтар мен қондырғыларды және радиоизотоптық тексеру
жабдықтарын пайдалану бойынша жұмыстарға ғана қатысты
Қызметтерді көрсетуге шарттың бар-жоғы туралы мәліметтер нысаны
6-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі, жасалған күні, қолданылу мерзімі
Шарт бойынша жұмыс жүргізу кезеңділігі
Шарт жасалған тұлғаның ЗТ/ЖК/ЖТ атауы
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтерді көрсету құқығына лицензияның нөмірі
1
2
3
4
5
немесе 7-кестеге сәйкес өтініш берушінің техникалық қызмет көрсетуге
және жөндеу жүргізуге жіберілген адамдарының тізімі туралы мәліметтер
нысаны – осы тармақ құрамында радиоактивті заттар бар медициналық
жабдықтар мен қондырғыларды және радиоизотоптық тексеру жабдықтарын
пайдалану бойынша жұмыстарға ғана қатысты.
Техникалық қызмет көрсетуге және жөндеу жүргізуге жіберілген
адамдарының тізімі туралы мәліметтер нысаны
7-кесте
Маманның Т.А.Ә.
Жұмыс орны, атқаратын қызметі
Дипломның нөмірі және берілген күні, оқу орны, мамандығы және біліктілігінің атауы
Қабылдау туралы бұйрықтың/жеке еңбек шартының нөмірі және күні
Жұмысқа жіберу туралы бұйрықтың нөмірі және күні
Арнайы дайындық, біліктілігін арттыру туралы қосымша мәліметтер
1
2
3
4
5
6

17. Копия положения о службе (или должностная инструкция ответственного лица) по проведению калибровки радиационных пучков и контроля качества работы источников ионизирующего излучения – данный пункт относится только к работам по использованию медицинских приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
18. Копии сертификатов об обучении персонала службы (или ответственного лица) по проведению калибровки пучка и контроля качества – данный пункт относится только к работам по использованию медицинских приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
19. Копия графика проведения и последнего протокола проведения калибровки пучков и контроля качества – данный пункт относится только к работам по использованию медицинских приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
20. Копии сертификатов поверки приборов, используемых для калибровки пучков и контроля качества – данный пункт относится только к работам по использованию медицинских приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
21. Копия план-схемы хранилища для радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества – если заявитель проводит работы на территории заказчика работ и не является владельцем (на праве собственности или аренды) радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, то не требуется выполнения данного пункта; если приборы, содержащие радиоактивные вещества, не требуют промежуточного или временного отдельного хранения и постоянно находятся на рабочих местах в процессе эксплуатации и перезарядки, то не требуется выполнения данного пункта.
22. Копии санитарно-эпидемиологического заключения на хранилище для радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, выданного уполномоченным органом санитарно-эпидемиологического надзора – если заявитель проводит работы на территории заказчика работ и не является владельцем (на праве собственности или аренды) радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, то не требуется выполнения данного пункта; если приборы, содержащие радиоактивные вещества, не требуют промежуточного или временного отдельного хранения и постоянно находятся на рабочих местах в процессе эксплуатации и перезарядки, то не требуется выполнения данного пункта.
23. Сведения о договоре с юридическим или физическим лицом, имеющим лицензию с подвидом деятельности на техническое обслуживание, монтаж, демонтаж, зарядка, перезарядка, ремонт приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение, согласно таблице 6 – данный пункт относится только к работам по использованию медицинских приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, и радиоизотопного досмотрового оборудования
Форма сведений о наличии договора на оказание услуг
таблица 6
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора, срок
действия
договора
Периодичность
проведения работ
по договору
Наименование
ЮЛ/ИП/ФЛ, с кем
заключен договор
Номер лицензии на
право
предоставления
услуг в области
использования
атомной энергии
1
2
3
4
5
или сведения о списке лиц заявителя, допущенных к проведению технического обслуживания и ремонта согласно таблице 7 – данный пункт относится только к работам по использованию медицинских приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, и радиоизотопного досмотрового оборудования.
Форма сведений о списке лиц заявителя, допущенных к проведению
технического обслуживания и ремонта
таблица 7
Ф.И.О.
специалиста
Место
работы,
занимаемая
должность
Номер и дата выдачи
диплома,
наименование
учебного заведения,
специальность и
квалификация
Номер и дата
приказа о
принятии/
индивидуального трудового
договора
Номер и
дата
приказа о
допуске к
работе
Дополнительные
сведения о
специальной
подготовке,
повышении
квалификации
1
2
3
4
5
6

24. Радиоактивті заттарға, құрамында радиоактивті заттар бар
аспаптар мен қондырғыларға санитариялық-эпидемиологиялық бақылау
бойынша құзыретті орган берген санитариялық-эпидемиологиялық
қорытындысының көшірмесі – осы тармақты радиоактивті заттарды,
құрамында радиоактивті заттар бар аспаптарды және қондырғыларды
өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді.
25. Радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар
аспаптар мен қондырғыларды тасымалдауға арналған көлік құралына
санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесі – осы тармақты
мәлімделген қызмет түрінің ішінде радиоактивті заттар, құрамында
радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды тасымалдау бойынша
операциялардың болуы кезінде орындау талап етіледі.
26. 8-кестеге сәйкес көліктік бақылау жөніндегі уәкілетті орган
берген қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсаттың бар-жоғы туралы
мәліметтер нысаны – осы тармақты мәлімделген қызмет түрінің ішінде
радиоактивті заттар, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен
қондырғыларды тасымалдау бойынша операциялардың болуы кезінде орындау
талап етіледі.
Қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсаттың бар-жоғы туралы мәліметтер
нысаны
8-кесте
Рұқсаттың нөмірі және берілген күні
Рұқсат етілген жұмыстардың тізімі
Рұқсаттың қолданылу мерзімі
Рұқсат берген мемлекеттің органның атауы
1
2
3
4
27. 9-кестеге сәйкес қызметкерді жазатайым оқиғалардан
сақтандыру, шартының бар-жоғы туралы мәліметтер.
Сақтандыру шартының бар-жоғы туралы мәліметтер нысаны
9-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күн
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандыру жағдайларына жатпайтын тармақтарды көрсету
1
2
3
4
5
28. 10-кестеге сәйкес объектiлер иелерiнiң жауапкершiлiгiн
мiндеттi сақтандыру шартының бар-жоғы туралы мәліметтер – егер өтініш
беруші радиоактивті заттар, құрамында радиоактивті заттар бар
аспаптардың және қондырғылардың меншік иесі болмаса (меншік немесе
жалға алу құқығында) және жұмыстарға тапсырыс берушінің аумағында
жұмыстарды жүргізсе, осы тармақты орындау талап етіледі.
Объектiлер иелерiнiң жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру шартының
бар-жоғы туралы мәліметтер нысаны
10-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандыру жағдайларына жатпайтын тармақтарды көрсету
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 ақпандағы
№ 162 қаулысымен
бекітілген
«Иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптармен және
қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

24. Копия санитарно-эпидемиологического заключения на радиоактивные вещества, приборы и установки, содержащие радиоактивные вещества, выданного уполномоченным органом санитарно-эпидемиологического надзора – не требуется выполнения данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
25. Копия санитарно-эпидемиологического заключения на транспортное средство для перевозки радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества – данный пункт требует выполнения при наличии в составе заявленной деятельности операции по перевозке радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
26. Сведения о наличии специального разрешения на перевозку опасных грузов, выданного уполномоченным органом по транспортному контролю согласно таблице 8 – данный пункт требует выполнения при наличии в составе заявленной деятельности операции по перевозке радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
Форма сведений о наличии специального разрешения на перевозку
опасных грузов
таблица 8
Номер и дата выдачи
разрешения
Список
разрешенных
работ
Срок действия
разрешения
Наименование
государственного органа,
выдавшего разрешение
1
2
3
4
27. Сведения о наличии договора страхования работника от несчастных случаев согласно таблице 9.
Форма сведений о наличии договора страхования от несчастных
случаев
таблица 9
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора
Срок
действия
договора
Название
страховой
компании
Согласно договору,
перечислить пункты, которые
являются исключением из
страховых случаев
1
2
3
4
5
28. Сведения о наличии договора страхования ответственности владельцев объектов согласно таблице 10 – если заявитель не является владельцем (на праве собственности или аренды) радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, и проводит работы на территории заказчика работ, то не требуется выполнения данного пункта.
Форма сведений о наличии договора страхования ответственности
владельцев объектов
таблица 10
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора
Срок действия
договора
Название
страховой
компании
Согласно договору,
перечислить пункты,
которые являются
исключением из страховых
случаев
1
2
3
4
5
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2014 года № 162
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по обращению с приборами и
установками, генерирующими ионизирующее излучение»

1. Үй-жайлардың жоспар-схемасының немесе техникалық
паспорттарының көшірмесі – егер өтініш беруші иондаушы сәулеленуді
генерациялайтын аспаптардың және қондырғылардың иесі болмаса (меншік
немесе жалға алу құқығында) және жұмыстарды тапсырыс берушінің
аумағында жүргізсе, онда осы тармақты орындау талап етілмейді.
2. 1 немесе 2-кестеге сәйкес мәлімделген жұмыстарды орындау
үшін қажетті ғимараттардың, үй-жайлардың және құрылыстардың бар болуы
туралы мәліметтер – егер өтініш беруші иондаушы сәулеленуді
генерациялайтын аспаптардың және қондырғылардың иесі болмаса (меншік
немесе жалға алу құқығында) және жұмыстарды тапсырыс берушінің
аумағында жүргізсе, онда осы тармақты орындау талап етілмейді.
Меншікті ғимараттар, үй-жайлар мен құрылыстар туралы мәліметтер
нысаны
1-кесте
Кадастрлық нөмірі
Құжат атауы және нөмірі
Берілген күні
Құжатты берген органның атауы
Жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері
1
2
3
4
5
Жалға алынған ғимараттар, үй-жайлар мен құрылыстар туралы мәліметтер
нысаны
2-кесте
Кадастрлық нөмірі
Объектіні жалға алу шартының нөмірі және жасалған күні және шарттың қолданылу мерзімі
Жалға алу шарты жасалған тұлға (БСН/ЖСН көрсету қажет)
Жалға алынған объектінің атауы және қысқаша сипаттамасы
Жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері
1
2
3
4
5
3. Радиациялық қауіпсіздік жөніндегі қызмет (немесе жауапты
тұлға) туралы бұйрықтың көшірмесі.
4. Радиациялық қауіпсіздік жөніндегі қызмет туралы ереженің
(немесе жауапты тұлғаның лауазымдық нұсқаулығының) көшірмесі.
5. 3-кестеге сәйкес қызметтің басшысы мен персоналының (немесе
жауапты тұлғаның) радиациялық қауіпсіздік бойынша оқу сертификаттары
туралы мәліметтер.
Радиациялық қауіпсіздік бойынша оқу сертификаттары туралы мәліметтер
нысаны
3-кесте
Қызметті құру туралы (немесе жауапты тұлға туралы) бұйрықтың нөмірі және күні
Маманның Т.А.Ә. және атқаратын қызметі
Оқыту сертификатының (куәліктің) нөмірі және берілген күні
Оқыту курсының атауы (тақырыбы)
Оқу мекемесінің атауы
1
2
3
4
5
6. Радиациялық бақылауды жүргізу кестесінің көшірмесі,
радиациялық бақылау құралдарының тексеру сертификаттарының
көшірмелері немесе 4-кестеге сәйкес жұмыс орындарын радиациялық
бақылау бойынша қызметтерді көрсету құқығына лицензиясы бар заңды
немесе жеке тұлғамен жасалған шарт туралы мәліметтер.
Жұмысшыларды радиациялық бақылау бойынша қызметтерді көрсетуге
шарттың бар-жоғы туралы мәліметтер
4-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі, жасалған күні, қолданылу мерзімі
Шарт бойынша жұмыс жүргізу кезеңділігі
Шарт жасалған тұлғаның ЗТ/ЖК/ЖТ атауы
Атом энергиясын пайдалану саласында қызмет көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
1
2
3
4
5

1. Копия план-схемы или технических паспортов помещений – если заявитель не является владельцем (на праве собственности или аренды) приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение, и проводит работы на территории заказчика работ, то не требуется выполнения данного пункта.
2. Сведения о наличии зданий, помещений и сооружений, необходимых для выполнения заявляемых работ согласно таблице 1 или 2 – если заявитель не является владельцем (на праве собственности или аренды) приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение, и проводит работы на территории заказчика работ, то не требуется выполнения данного пункта.
Форма сведений о собственных зданиях, помещениях и сооружениях
таблица 1
Кадастровый
номер
Наименование и
номер документа
Дата
выдачи
Наименование
органа,
выдавшего
документ
Местонахождение
объекта недвижимости
1
2
3
4
5
Форма сведений об арендуемых зданиях, помещениях и сооружениях
таблица 2
Кадастровый
номер
Номер, дата
заключения
договора аренды
объекта и
срок действия
договора
Лицо, с которым
заключен договор
аренды (указать
БИН/ИИН)
Наименование и
краткая
характеристика
объекта, взятого
в аренду
Местонахождение
объекта
недвижимости
1
2
3
4
5
3. Копия приказа о службе (или ответственном лице) по радиационной безопасности.
4. Копия положения о службе (или должностная инструкция ответственного лица) по радиационной безопасности.
5. Сведения о сертификатах обучения по радиационной безопасности руководителя и персонала службы (или ответственного лица) согласно таблице 3.
Форма сведений о сертификатах обучения по радиационной
безопасности
таблица 3
Номер и дата
приказа о
создании
службы (или
ответственном
лице)
Ф.И.О.
специалиста и
занимаемая
должность
Номер и дата выдачи
сертификата
обучения
(удостоверения)
Наименование
(тема) курса
обучения
Наименование
учебного
учреждения
1
2
3
4
5
6. Копия графика проведения радиационного контроля, копии сертификатов поверки приборов радиационного контроля или сведения о договоре с юридическим или физическим лицом, имеющим лицензию на право оказания услуг по радиационному контролю рабочих мест согласно таблице 4.
Форма сведений о наличии договора на оказание услуг по
радиационному контролю рабочих
таблица 4
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора, срок
действия
договора
Периодичность
проведения работ
по договору
Наименование
ЮЛ/ИП/ФЛ, с кем
заключен договор
Номер лицензии на
право
предоставления
услуг в области
использования
атомной энергии
1
2
3
4
5

7. Өтініш беруші бекіткен мәлімделген жұмыстарды жүргізу
кезіндегі радиациялық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулықтың көшірмесі.
8. Өтініш беруші бекіткен персоналдың авариялық жағдайлардағы
іс-қимылы жөніндегі нұсқаулықтың көшірмесі.
9. Өтініш беруші бекіткен радиациялық авариядан және оның
салдарынан персоналды және халықты қорғау жөнiндегi iс-шаралар
жоспарының көшірмесі.
10. Иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптарды және
қондырғыларды түгендеу актісінен үзінді көшірме.
11. Өтініш беруші бекіткен жұмыстың негізгі тәсілдерін
операцияларды орындаудың дәйекті тәртібін, жұмыстың шегі мен
шарттарын айқындайтын мәлімделген жұмыстарды атқарудың технологиялық
регламентінің көшірмесі.
12. 5-кестеге сәйкес персоналға жеке дозиметрлік бақылау
бойынша қызметтерді көрсету құқығына лицензиясы бар заңды немесе жеке
тұлғамен жасалған шарт туралы мәліметтер.
Персоналды жеке дозиметрлік бақылау жөніндегі шарт туралы мәліметтер
нысаны
5-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарт жасалған тұлғаның ЗТ/ЖК/ЖТ атауы
Шарттың нөмірі мен күні, шарттың қолданылу мерзімі
Атом энергиясын пайдалану саласында қызмет көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
Жеке дозиметрлік бақылау шарты бойынша қамтылған қызметкерлердің саны
1
2
3
4
5
13. Сапа бақылауын (аппаратты пайдалану параметрлері) жүргізу
хаттамасының көшірмесі – осы тармақ иондаушы сәулеленуді
генерациялайтын медициналық аспаптарды және қондырғыларды пайдалану
және дайындау бойынша жұмыстарға ғана жатады.
14. 6-кестеге сәйкес құрамында радиоизотоптық иондаушы сәуле
шығару көздері бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын,
медициналықты қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық
қызмет көрсету, монтаждау, бөлшектеу, зарядтау, қайта зарядтау,
жөндеу қызметінің кіші түріне лицензиясы бар заңды немесе жеке
тұлғамен жасалған шарт туралы мәліметтер – осы тармақ иондаушы
сәулеленуді генерациялайтын медициналық аспаптарды және қондырғыларды
пайдалану және дайындау бойынша жұмыстарға ғана қатысты.
Қызметтерді көрсетуге шарттың бар-жоғы туралы мәліметтер нысаны
6-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі, жасалған күні, қолданылу мерзімі
Шарт бойынша жұмыс жүргізу кезеңділігі
Шарт жасалған тұлғаның ЗТ/ЖК/ЖТ атауы
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтерді көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
1
2
3
4
5

7. Копия утвержденной заявителем инструкции по радиационной безопасности при проведении заявляемых работ.
8. Копия утвержденной заявителем инструкции по действиям персонала в аварийных ситуациях.
9. Копия утвержденного заявителем плана мероприятий по защите персонала и населения от радиационной аварии и ее последствий.
10. Копия выписки из акта инвентаризации приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение.
11. Копия утвержденного заявителем технологического регламента выполнения заявляемых работ, определяющего основные приемы работы, последовательный порядок выполнения операций, пределы и условия работы.
12. Сведения о договоре с юридическим или физическим лицом, имеющим лицензию на право предоставления услуг по индивидуальному дозиметрическому контролю персонала согласно таблице 5.
Форма сведений о договоре по индивидуальному дозиметрическому
контролю персонала
таблица 5
Тема договора
Наименование
ЮЛ/ИП/ФЛ, с
кем заключен
договор
Номер и
дата
договора,
срок
действия
договора
Номер лицензии на
право предоставления
услуг в области
использования атомной
энергии
Количество
сотрудников,
охваченных по
договору
индивидуальным
дозиметрическим
контролем
1
2
3
4
5
13. Копия протокола проведения контроля качества (эксплуатационных параметров аппарата) – данный пункт относится только к работам по изготовлению и использованию медицинских приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение.
14. Сведения о договоре с юридическим или физическим лицом, имеющим лицензию с подвидом деятельности на техническое обслуживание, монтаж, демонтаж, зарядка, перезарядка, ремонт приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение, согласно таблице 6 – данный пункт относится только к работам по изготовлению и использованию медицинских приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение.
Форма сведений о наличии договора на оказание услуг
таблица 6
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора, срок
действия
договора
Периодичность
проведения работ
по договору
Наименование
ЮЛ/ИП/ФЛ, с кем
заключен договор
Номер лицензии
на право
предоставления услуг в
области использования
атомной энергии
1
2
3
4
5

15. 7-кестеге сәйкес жеке қорғану құралдарының тізбесі туралы
мәліметтер – осы тармақ иондаушы сәулеленуді генерациялайтын
медициналық аспаптарды және қондырғыларды қолдану бойынша жұмыстарға
ғана қатысты.
Жеке қорғану құралдары туралы мәліметтер нысаны
7 кесте
Құралдың атауы және қысқаша сипаттамасы
Шығарылған жылы
Қорғасын эквиваленті
1
2
3
16. 8-кестеге сәйкес мамандардың білікті құрамы туралы
мәліметтер нысаны.
Техникалық басшылар мен мамандардың білікті құрамының бар-жоғы туралы
мәліметтер нысаны
8-кесте
Маманның Т.А.Ә.
Жұмыс орны, атқаратын қызметі
Дипломның нөмірі және берілген күні, оқу орнының атауы, мамандығы және біліктілігі
Қабылдау туралы бұйрықтың/жеке еңбек шартының нөмірі және күні
Жұмысқа жіберу туралы бұйрықтың нөмірі және күні
Арнайы дайындық, біліктілігін арттыру туралы қосымша мәліметтер
1
2
3
4
5
6

15. Сведения о перечне средств индивидуальной защиты согласно таблице 7 – данный пункт относится только к работам по использованию медицинских приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение.
Форма сведений о средствах индивидуальной защиты
таблица 7
Наименование и краткая
характеристика средства
Год выпуска
Свинцовый эквивалент
1
2
3
16. Сведения о квалифицированном составе специалистов согласно таблице 8.
Форма сведений о наличии квалифицированного состава технических
руководителей и специалистов
таблица 8
Ф.И.О.
специалиста
Место работы,
занимаемая
должность
Номер и дата
выдачи диплома,
наименование
учебного
заведения,
специальность и
квалификация
Номер и дата
приказа о
принятии/
индивидуального трудового
договора
Номер и
дата
приказа о
допуске к
работе
Дополнительные
сведения о
специальной
подготовке
повышении
квалификации
1
2
3
4
5
6

17. 9-кестеге сәйкес құрамында радиоизотоптық иондаушы
сәулеленудің көздері бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын,
медициналықты қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық
қызмет көрсету, монтаждау, бөлшектеу, зарядтау, қайта зарядтау,
жөндеуге қызметтің кіші түріне лицензиясы бар заңды немесе жеке
тұлғамен жасалған шарт туралы мәліметтер немесе 10-кестеге сәйкес
өтініш берушінің техникалық қызмет көрсетуге және жөндеу жүргізуге
жіберілген адамдарының тізімі туралы мәліметтер нысаны – осы тармақ
иондаушы сәулеленуді генерациялайтын медициналық аспаптарды және
қондырғыларды және қол жүгі мен багажды тексеру үшін пайдалану
бойынша жұмыстарға ғана қатысты.
Қызметтерді көрсетуге шарттың бар-жоғы туралы мәліметтер нысаны
9-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі, жасалған күні, қолданылу мерзімі
Шарт бойынша жұмыс жүргізу кезеңділігі
Шарт жасалған тұлғаның ЗТ/ЖК/ЖТ атауы
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтерді көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
1
2
3
4
5
Техникалық қызмет көрсету және жөндеу жүргізуге жіберілген
адамдарының құрамы туралы мәліметтер нысаны
10-кесте
Маманның Т.А.Ә.
Жұмыс орны, атқаратын қызметі
Дипломның нөмірі және берілген күні, оқу орны, мамандығы және біліктілігінің атауы
Қабылдау туралы бұйрықтың/жеке еңбек шартының нөмірі және күні
Жұмысқа жіберу туралы бұйрықтың нөмірі және күні
Арнайы дайындық, біліктілігін арттыру туралы қосымша мәліметтер
1
2
3
4
5
6
18. Иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптар және
қондырғыларға санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесі.
19. 11-кестеге сәйкес қызметкерді жазатайым оқиғалардан
сақтандыру шартының бар-жоғы туралы мәліметтер.
Сақтандыру шартының бар-жоғы туралы мәліметтер нысаны
11-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандыру жағдайларына жатпайтын тармақтарды көрсету
1
2
3
4
5
20. 12-кестеге сәйкес объектiлер иелерiнiң жауапкершiлiгiн
сақтандыру шартының бар-жоғы туралы мәліметтер – егер өтініш беруші
иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптардың және қондырғылардың
меншік иесі болмаса (меншік немесе жалға алу құқығында) және
жұмыстарға тапсырыс берушінің аумағында жұмыстарды жүргізсе, осы
тармақты орындау талап етілмейді.
Сақтандыру шартының бар-жоғы туралы мәліметтер нысаны
12-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандыру жағдайларына жатпайтын тармақтарды көрсету
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 ақпандағы
№ 162 қаулысымен
бекітілген
«Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету
жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты

17. Сведения о договоре с юридическим или физическим лицом, имеющим лицензию с подвидом деятельности на техническое обслуживание, монтаж, демонтаж, зарядка, перезарядка, ремонт приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение, согласно таблице 9 или форма сведений о списке лиц заявителя, допущенных к проведению технического обслуживания и ремонта согласно таблице 10 – данный пункт относится только к работам по использованию оборудования для досмотра ручной клади и багажа, и медицинских приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение.
Форма сведений о наличии договора на оказание услуг
таблица 9
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора, срок
действия
договора
Периодичность
проведения работ
по договору
Наименование
ЮЛ/ИП/ФЛ, с кем
заключен
договор
Номер лицензии на
право предоставления
услуг в области
использования
атомной энергии
1
2
3
4
5
Форма сведений о списке лиц, допущенных к проведению
технического обслуживания и ремонта
таблица 10
Ф.И.О.
специалиста
Место
работы,
занимаемая
должность
Номер и дата
выдачи
диплома,
наименование
учебного
заведения,
специальность и
квалификация
Номер и дата
приказа о
принятии/
индивидуального трудового
договора
Номер и дата
приказа о
допуске к
работе
Дополнительные
сведения о
специальной
подготовке,
повышении
квалификации
1
2
3
4
5
6
18. Копия санитарно-эпидемиологического заключения на приборы и установки, генерирующие ионизирующее излучение.
19. Сведения о наличии договора страхования работника от несчастных случаев согласно таблице 11.
Форма сведений о наличии договора страхования
таблица 11
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора
Срок
действия
договора
Название
страховой
компании
Согласно договору,
перечислить пункты, которые
являются исключением из
страховых случаев
1
2
3
4
5
20. Сведения о наличии договора страхования ответственности владельцев объектов согласно таблице 12 – если заявитель не является владельцем (на праве собственности или аренды) приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение, и проводит работы на территории заказчика работ, то не требуется выполнения данного пункта.
Форма сведений о наличии договора страхования
таблица 12
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора
Срок
действия
договора
Название страховой
компании
Согласно договору,
перечислить пункты,
которые являются
исключением из страховых
случаев
1
2
3
4
5
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2014 года № 162
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по предоставлению услуг в области
использования атомной энергии»

2. Өтініш беруші бекіткен мәлімденген жұмыстардың әрбір
кезеңнің орындалуының технологиялық регламенті.
3. 2-кестеге сәйкес радиациялық қауіпсіздік бойынша жауапты
тұлға туралы мәліметтер – осы тармақ персоналды жеке дозиметрлік
бақылау жөніндегі қызметтің кіші түріне қатысты емес;
Жауапты тұлға туралы мәліметтер нысаны
2-кесте
Қызметті құру туралы (немесе жауапты тұлға туралы) бұйрықтың нөмірі және күні
Маманның Т.А.Ә. және атқаратын қызметі
Оқыту сертификатының (куәліктің) нөмірі және берілген күні
Оқыту курсының атауы (тақырыбы)
Оқу мекемесінің атауы
1
2
3
4
5
4. Радиациялық бақылауды жүргізу кестесі, радиациялық бақылау
аспаптарын тексеру сертификаттарының көшірмелері немесе 3-кестеге
сәйкес жұмыс орындарын радиациялық бақылау бойынша қызметтерді
көрсету құқығына лицензиясы бар заңды немесе жеке тұлғамен жасалған
шарт туралы мәліметтер – осы тармақ мынадай қызметтердің кіші
түрлеріне ғана қатысты: құрамында иондаушы сәулеленудің
радиоизотоптық көздері бар немесе иондаушы сәулеленуді
генерациялайтын, медициналықты қоса алғанда, аспаптар мен
қондырғыларға техникалық қызмет көрсету, монтаждау, бөлшектеу,
зарядтау, қайта зарядтау, жөндеу; иондаушы сәулелену көздерінің,
сондай-ақ құрамында осындай көздер бар немесе иондаушы сәулеленуді
генерациялайтын аспаптардың, жабдықтардың, қондырғылардың жұмыс
сапасын бақылау.
Жұмыс орындарын радиациялық бақылау бойынша қызметтерді көрсетуге
шарттың бар-жоғы туралы мәліметтер
3-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі, жасалған күні, қолданылу мерзімі
Шарт бойынша жұмыс жүргізу кезеңділігі
Шарт жасалған тұлғаның ЗТ/ЖК/ЖТ атауы
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтерді көрсету құқығына лицензияның нөмірі
1
2
3
4
5
5. Өтініш беруші бекіткен радиациялық қауіпсіздік жөніндегі
нұсқаулықтың көшірмесі – осы тармақ мынадай қызметтердің кіші
түрлеріне ғана қатысты: құрамында иондаушы сәулеленудің
радиоизотоптық көздері бар немесе сәулеленуді генерациялайтын,
медициналықты қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық
қызмет көрсету, монтаждау, бөлшектеу, зарядтау, қайта зарядтау,
жөндеу; иондаушы сәулелену көздерінің, сондай-ақ құрамында осындай
көздер бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптардың,
жабдықтардың, қондырғылардың жұмыс сапасын бақылау.
6. 4-кестеге сәйкес персоналға жеке дозиметрлік бақылау
қызметін көрсету құқығына лицензиясы бар заңды немесе жеке тұлғамен
жасалған шарт туралы мәліметтер – осы тармақ мынадай қызметтердің
кіші түрлеріне ғана қатысты: құрамында иондаушы сәулеленудің
радиоизотоптық көздері бар немесе сәулеленуді генерациялайтын,
медициналықты қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық
қызмет көрсету, монтаждау, бөлшектеу, зарядтау, қайта зарядтау,
жөндеу; иондаушы сәулелену көздерінің, сондай-ақ құрамында осындай
көздер бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптардың,
жабдықтардың, қондырғылардың жұмыс сапасын бақылау.
Персоналды жеке дозиметрлік бақылау жөніндегі шарт туралы мәліметтер
нысаны
4-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарт жасалған тұлғаның ЗТ/ЖК/ЖТ атауы
Шарттың нөмірі, күні, қолданылу мерзімі
Атом энергиясын пайдалану саласында қызмет көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
Жеке дозиметрлік бақылау шарты бойынша қамтылған қызметкерлердің саны
1
2
3
4
5

2. Копия утвержденного заявителем технологического регламента выполнения каждого этапа заявляемых работ.
3. Сведения об ответственном лице по радиационной безопасности согласно таблице 2 – данный пункт не относится к подвиду деятельности по индивидуальному дозиметрическому контролю персонала.
Форма сведений об ответственном лице
таблица 2
Номер и дата приказа
о создании службы
(или ответственном
лице)
Ф.И.О.
специалиста и
занимаемая
должность
Номер и дата выдачи
сертификата
обучения
(удостоверения)
Наименование
(тема) курса
обучения
Наименование
учебного
учреждения
1
2
3
4
5
4. График проведения радиационного контроля, копии сертификатов поверки приборов радиационного контроля или форма сведений о договоре с юридическим или физическим лицом, имеющим лицензию на право оказания услуг по радиационному контролю рабочих мест, согласно таблице 3 – данный пункт относится только к подвидам деятельности по: техническому обслуживанию, монтажу, демонтажу, зарядке, перезарядке, ремонту приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение; контролю качества работы источников ионизирующего излучения, а также приборов, оборудования, установок, содержащих такие источники или генерирующих ионизирующее излучение.
Форма сведений о наличии договора на оказание услуг по
радиационному контролю рабочих мест
таблица 3
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора, срок
действия
договора
Периодичность
проведения работ
по договору
Наименование
ЮЛ/ИП/ФЛ, с кем
заключен договор
Номер лицензии на
право предоставления
услуг в области
использования
атомной энергии
1
2
3
4
5
5. Копия утвержденного заявителем инструкции по радиационной безопасности при проведении заявляемых работ – данный пункт относится только к подвидам деятельности по: техническому обслуживанию, монтажу, демонтажу, зарядке, перезарядке, ремонту приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение; контролю качества работы источников ионизирующего излучения, а также приборов, оборудования, установок, содержащих такие источники или генерирующих ионизирующее излучение.
6. Сведения о договоре с юридическим или физическим лицом, имеющим лицензию на право предоставления услуг по индивидуальному дозиметрическому контролю персонала, в соответствии с таблицей 4 – данный пункт относится только к подвидам деятельности по: техническому обслуживанию, монтажу, демонтажу, зарядке, перезарядке, ремонту приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение; контролю качества работы источников ионизирующего излучения, а также приборов, оборудования, установок, содержащих такие источники или генерирующих ионизирующее излучение.
Форма сведений о договоре по индивидуальному дозиметрическому
контролю персонала
таблица 4
Тема
договора
Наименование
ЮЛ/ИП/ФЛ, с
кем заключен
договор
Номер и
дата
договора,
срок
действия
договора
Номер лицензии на
право предоставления
услуг в области
использования
атомной энергии
Количество
сотрудников,
охваченных по договору
индивидуальным
дозиметрическим
контролем
1
2
3
4
5

7. Өтініш беруші бекіткен тестілеу түрлері мен әдістемелерін
сипаттай отырып, тестілік сынаулар жүргізу бағдарламаның көшірмесі –
осы тармақ иондаушы сәулелену көздерінің, сондай-ақ құрамында осындай
көздер бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптардың,
жабдықтардың, қондырғылардың жұмыс сапасын бақылау қызметінің кіші
түріне ғана қатысты.
8. 5-кестеге сәйкес өлшеу құралдары, бақылау аспаптары, қосалқы
материалдар мен жабдықтар туралы мәліметтер.
Өлшеу құралдары, бақылау аспаптары, қосалқы материалдар мен жабдықтар
туралы мәліметтер нысаны
5-кесте
Атауы және қысқаша сипаттамасы
Шыққан жылы және өндіруші елі
Мақсаты
Түгендеу нөмірі және түгендеу күні
Техникалық паспорттың нөмірі
1
2
3
4
5
9. Мәлімделген жұмыстарды атқару үшін мамандандырылған
үй-жайлардың, зертханалардың жоспар-схемаларының көшірмесі – осы
тармақ мынадай қызметтердің кіші түрлеріне ғана қатысты: өнімдерде,
материалдарда, қоршаған орта объектілерінде радионуклидтердің барын
анықтау; персоналды дозиметрлік жеке бақылау.

7. Копия утвержденной заявителем программы проведения тестовых испытаний с описанием видов и методик тестирования – данный пункт относится только к подвиду деятельности по контролю качества работы источников ионизирующего излучения, а также приборов, оборудования, установок, содержащих такие источники или генерирующих ионизирующее излучение.
8. Сведения о средствах измерений, приборах контроля, вспомогательных материалах и оборудовании согласно таблице 5.
Форма сведений о средствах измерений, приборах контроля,
вспомогательных материалах и оборудовании
таблица 5
Наименование и
краткая
характеристика
Год выпуска и
страна-
производитель
Назначение
Инвентарный номер и
дата инвентаризации
Номер
технического
паспорта
1
2
3
4
5
9. Копия план-схемы специализированных помещений, лабораторий для выполнения заявляемых работ – данный пункт относится только к подвидам деятельности по: определению содержания радионуклидов в продуктах, материалах, объектах окружающей среды; индивидуальному дозиметрическому контролю персонала.

1. Үй-жайлардың жоспар-схемасының немесе техникалық
паспорттарының көшірмесі.
2. 1 немесе 2-кестеге сәйкес мәлімделген жұмыстарды орындау
үшін қажетті ғимараттардың, үй-жайлардың және құрылыстардың бар-жоғы
туралы мәліметтер.
Меншікті ғимараттар, үй-жайлар туралы мәліметтер нысаны
1-кесте
Кадастрлық нөмір
Құжат атауы және нөмірі
Берілген күні
Құжатты берген органның атауы
Жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері
1
2
3
4
5
Жалға алынған ғимараттар, үй-жайлар мен құрылыстар туралы мәліметтер
нысаны
2-кесте
Кадастрлық нөмірі
Объектіні жалға алу шартының нөмірі және жасалған күні және шарттың қолданылу мерзімі
Жалға алу шарты жасалған тұлға (БСН/ЖСН көрсетілсін)
Жалға алынған объектінің атауы және қысқаша сипаттамасы
Жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері
1
2
3
4
5
3. 3-кестеге сәйкес мәлімделген жұмыстарды орындау үшін қажетті
жабдықтардың бар-жоғы туралы мәліметтер.
Жабдықтардың бар-жоғы туралы мәліметтер нысаны
3-кесте
Объектінің атауы және қысқаша сипаттамасы, шығарылған жылы
Орналасқан жері (жұмыс бөлімшесі)
Түгендеу номері
Саны
Түгендеу күні
1
2
3
4
5

1. Копия план-схемы или технических паспортов помещений.
2. Сведения о наличии специализированных помещений, необходимых для выполнения заявляемых работ согласно таблице 1 или 2.
Форма сведений о собственных зданиях, помещениях
таблица 1
Кадастровый
номер
Наименование и
номер документа
Дата
выдачи
Наименование
органа,
выдавшего
документ
Местонахождение
объекта недвижимости
1
2
3
4
5
Форма сведений об арендуемых зданиях, помещениях
таблица 2
Кадастровый
номер
Номер, дата
заключения
договора аренды
объекта и
срок действия
договора
Лицо, с которым
заключен договор
аренды (указать
БИН/ИИН)
Наименование и
краткая
характеристика
объекта, взятого
в аренду
Местонахождение объекта
недвижимости
1
2
3
4
5
3. Сведения о наличии оборудования, необходимого для выполнения заявленных работ согласно таблице 3.
Форма сведений о наличии оборудования
таблица 3
Наименование и краткая
характеристика объекта,
год выпуска
Место нахождения
(участок работ)
Инвентарный
номер
Количество
Дата
инвентаризации
1
2
3
4
5

4. 4-кестеге сәйкес радиациялық қауіпсіздік жөніндегі қызмет
(немесе жауапты тұлға) туралы мәліметтер.
Қызмет немесе жауапты тұлға туралы мәліметтер нысаны
4-кесте
Қызметті құру туралы (немесе жауапты тұлға туралы) бұйрықтың нөмірі және күні
Маманның Т.А.Ә. және атқаратын қызметі
Оқыту сертификатының (куәліктің) нөмірі және берілген күні
Оқыту курсының атауы (тақырыбы)
Оқу мекемесінің атауы
1
2
3
4
5
5. Радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереженің (немесе
жауапты тұлғаның лауазымдық нұсқаулығының) көшірмесі.

4. Сведения о службе (или ответственном лице) по радиационной безопасности согласно таблице 4.
Форма сведений о службе или ответственном лице
таблица 4
Номер и дата
приказа о
создании службы
(или
ответственном
лице)
Ф.И.О.
специалиста и
занимаемая
должность
Номер и дата
выдачи
сертификата
обучения
(удостоверения)
Наименование
(тема) курса
обучения
Наименование
учебного
учреждения
1
2
3
4
5
5. Копия положения о службе радиационной безопасности (или должностная инструкция ответственного лица).

6. Радиациялық бақылауды жүргізу кестесінің және соңғы
хаттамасының көшірмесі.
7. Радиациялық бақылау аспаптарын тексеру сертификаттарының
көшірмелері.
8. Өтініш беруші бекіткен мәлімделген жұмыстарды жүргізу
кезіндегі радиациялық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулықтың көшірмесі.
9. Өтініш беруші бекіткен персоналдың авариялық жағдайлардағы
іс-қимылдар жөніндегі нұсқаулықтың көшірмесі.
10. Өтініш беруші бекіткен радиациялық авариядан және оның
салдарынан персоналды және халықты қорғау жөнiндегi iс-шаралар
жоспарының көшірмесі.
11. Өтініш беруші бекіткен қалдықтардың шығу тегiнің, түрiнің,
мөлшерінің, радионуклидтiк құрамының және белсендiлiгiнің
сипаттамасын қоса алғанда, радиоактивті қалдықтарды есепке алу және
бақылау жөніндегі нұсқаулықтың көшірмесі.
12. Радиоактивті қалдықтарды қабылдау, беру актілері.
13. Өтініш беруші бекіткен жұмыстың негізгі тәсілдерін,
қалдықтарды жинау, сұрыптау, сақтау, өңдеу, қайта өңдеу, көму
тәсілін, үй-жайларды, жабдықтарды, материалдарды залалсыздандыруды
қоса алғанда, операцияларды орындаудың дәйекті тәртібін, жұмыстың
шегі мен шарттарын айқындайтын мәлімделген жұмыстарды орындаудың
технологиялық регламентінің көшірмесі.
14. 5-кестеге сәйкес персоналды жеке дозиметрлік бақылау
бойынша қызметтер көрсету құқығына лицензиясы бар заңды немесе жеке
тұлғамен жасалған шарт туралы мәліметтер.
Персоналды жеке дозиметрлік бақылау жөніндегі шарт туралы мәліметтер
нысаны
5-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарт жасалған тұлғаның ЗТ/ЖК/ЖТ атауы
Шарттың нөмірі мен күні, шарттың қолданылу мерзімі
Атом энергиясын пайдалану саласында қызмет көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
Жеке дозиметрлік бақылау шарты бойынша қамтылған қызметкерлердің саны
1
2
3
4
5
15. Өтініш беруші бекіткен радиоактивті қалдықтарды физикалық
қорғау бойынша іс-шаралардың қамтамасыз етілуін растайтын құжаттардың
көшірмелері – осы тармақ радиоактивті қалдықтарды сақтау және көму
жөніндегі қызметтің кіші түріне ғана қатысты.
16. 6-кестеге сәйкес техникалық басшылар мен мамандардың
білікті құрамының бар-жоғы туралы мәліметтер.
Техникалық басшылар мен мамандардың білікті құрамының бар-жоғы туралы
мәліметтер нысаны
6-кесте
Маманның Т.А.Ә.
Жұмыс орны, атқаратын қызметі
Дипломның нөмірі және берілген күні, оқу орнының атауы, мамандығы және біліктілігі
Қабылдау туралы бұйрықтың/жеке еңбек шартының нөмірі және күні
Жұмысқа жіберу туралы бұйрықтың нөмірі және күні
Арнайы дайындық, біліктілігін арттыру туралы қосымша мәліметтер
1
2
3
4
5
6
17. Радиоактивті қалдықтарға арналған сақтау қоймасы
жоспар-схемасының көшірмесі – осы тармақ радиоактивті қалдықтарды
сақтау және көму жөніндегі қызметтің кіші түріне ғана қатысты.

6. Копия графика и последнего протокола проведения радиационного контроля.
7. Копии сертификатов поверки приборов радиационного контроля.
8. Копия утвержденного заявителем инструкции по радиационной безопасности при проведении заявляемых работ.
9. Копия утвержденного заявителем инструкции по действиям персонала в аварийных ситуациях.
10. Копия утвержденного заявителем плана мероприятий по защите персонала и населения от радиационной аварии и ее последствий.
11. Копия утвержденного заявителем инструкции по учету и контролю радиоактивных отходов, включая описание происхождения, вида, количества, радионуклидного состава и активности отходов.
12. Акты приема, передачи радиоактивных отходов.
13. Копия утвержденного заявителем технологического регламента выполнения заявляемых работ, определяющего основные приемы работы, последовательный порядок выполнения операций, пределы и условия работы включая способ сбора, сортировки, хранения, обработки, переработки, захоронения отходов, дезактивации помещений, оборудования, материалов.
14. Сведения о договоре с юридическим или физическим лицом, имеющим лицензию на право предоставления услуг по индивидуальному дозиметрическому контролю персонала согласно таблице 5.
Форма сведений о договоре по индивидуальному дозиметрическому
контролю персонала
таблица 5
Тема договора
Наименование
ЮЛ/ИП/ФЛ, с
кем заключен
договор
Номер и
дата
договора,
срок
действия
договора
Номер лицензии на
право предоставления
услуг в области
использования атомной
энергии
Количество
сотрудников,
охваченных по
договору
индивидуальным
дозиметрическим
контролем
1
2
3
4
5
15. Копии утвержденных заявителем документов, подтверждающих обеспечение мероприятий по обеспечению физической защиты радиоактивных отходов – данный пункт относится только к подвиду по хранению и захоронению радиоактивных отходов.
16. Сведения о наличии квалифицированного состава технических руководителей и специалистов согласно таблице 6.
Форма сведений о наличии квалифицированного состава технических
руководителей и специалистов
таблица 6
Ф.И.О.
специалиста
Место
работы,
занимаемая
должность
Номер и дата
выдачи
диплома,
наименование
учебного
заведения,
специальность
и квалификация
Номер и дата
приказа о
принятии/
индивидуального
трудового
договора
Номер и
дата
приказа о
допуске к
работе
Дополнительные
сведения о
специальной
подготовке,
повышении
квалификации
1
2
3
4
5
6
17. Копия план-схемы хранилища для радиоактивных отходов – данный пункт относится только к подвиду по хранению и захоронению радиоактивных отходов.

18. Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау бойынша құзырлы орган
берген сақтау қоймасына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының
көшірмесі – осы тармақ радиоактивті қалдықтарды сақтау және көму
жөніндегі қызметтің кіші түріне ғана қатысты.
19. Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау бойынша құзырлы орган
берген радиоактивті қалдықтарға санитариялық-эпидемиологиялық
қорытындының көшірмесі.
20. 7-кестеге сәйкес қызметкерді жазатайым оқиғалардан
сақтандыру шартының бар-жоғы туралы мәліметтер.
Сақтандыру шартының бар-жоғы туралы мәліметтер нысаны
7-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандыру жағдайларына жатпайтын тармақтарды көрсету
1
2
3
4
5
21. 8-кестеге сәйкес объектілер иелерінің жауапкершілігін
сақтандыру шартының бар-жоғы туралы мәліметтер – осы тармақ
радиоактивті қалдықтарды сақтау және көму жөніндегі қызметтің кіші
түріне ғана қатысты.
Сақтандыру шартының бар-жоғы туралы мәліметтер нысаны
8-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандыру жағдайларына жатпайтын тармақтарды көрсету
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 ақпандағы
№ 162 қаулысымен
бекітілген
«Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы
сәулененудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды
транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы
аумағының шегінде тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелері
1. «Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулененудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Атом энергиясы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
«электрондық үкіметтің» www.еgov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

18. Копия санитарно-эпидемиологического заключения на хранилище, выданного уполномоченным органом санитарно-эпидемиологического надзора – данный пункт относится только к подвиду по хранению и захоронению радиоактивных отходов.
19. Копия санитарно-эпидемиологического заключения на радиоактивные отходы, выданного уполномоченным органом санитарно-эпидемиологического надзора.
20. Сведения о наличии договора страхования работника от несчастных случаев согласно таблице 7.
Форма сведений о наличии договора страхования
таблица 7
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора
Срок
действия
договора
Название
страховой
компании
Согласно договору,
перечислить пункты, которые
являются исключением из
страховых случаев
1
2
3
4
5
21. Сведения о наличии договора страхования ответственности владельцев объектов согласно таблице 8 – данный пункт относится только к подвиду по хранению и захоронению радиоактивных отходов.
Форма сведений о наличии договора страхования
таблица 8
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора
Срок действия
договора
Название
страховой
компании
Согласно договору,
перечислить пункты, которые
являются исключением из
страховых случаев
1
2
3
4
5
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2014 года № 162
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по транспортировке, включая
транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ,
радиоизотопных источников ионизирующего излучения,
радиоактивных отходов в пределах территории Республики
Казахстан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по транспортировке, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по атомной энергии Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов государственной услуги осуществляется через:
канцелярию услугодателя;
веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).

3. 3-кестеге сәйкес радиациялық қауіпсіздік қызметі (немесе
жауапты тұлғаның қызметтік нұсқаулығы) туралы ереженің көшірмесі
немесе радиациялық қауіпсіздік қызметі (немесе жауапты тұлға) туралы
мәліметтер.
Радиациялық қауіпсіздік қызметі немесе жауапты тұлға туралы
мәліметтер нысаны
3-кесте
Қызметті құру туралы (немесе жауапты тұлға туралы) бұйрықтың нөмірі және күні
Маманның Т.А.Ә. және атқаратын қызметі
Оқыту сертификатының (куәліктің) нөмірі және берілген күні
Оқыту курсының атауы (тақырыбы)
Оқу мекемесінің атауы
1
2
3
4
5
4. Радиациялық бақылауды жүргізу кестесінің және соңғы
хаттамасының көшірмесі.
5. Радиациялық бақылау құралдарын тексеру сертификаттарының
көшірмесі.
6. Өтініш беруші бекіткен мәлімделген жұмыстарды жүргізу
кезіндегі ядролық, радиациялық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулықтың
көшірмесі.
7. Өтініш беруші бекіткен авариялық жағдайлардағы персоналдың
іс-қимылдары жөніндегі нұсқаулықтың көшірмесі.
8. Өтініш беруші бекіткен радиоактивті заттарды, радиоизотоптық
көздерді және радиоактивті қалдықтарды есепке алу және бақылау
жөніндегі нұсқаулықтың көшірмесі.
9. Мәлімделген жұмыстарды орындаудың технологиялық
регламентiнің көшірмесі.

3. Копия положения о службе радиационной безопасности (или должностная инструкция ответственного лица) или сведения о службе (или ответственном лице) по радиационной безопасности согласно таблице 3.
Форма сведений о службе радиационной безопасности или
ответственном лице
таблица 3
Номер и дата
приказа о создании
службы (или
ответственном
лице)
Ф.И.О.
специалиста и
занимаемая
должность
Номер и дата выдачи
сертификата обучения
(удостоверения)
Наименование
(тема) курса
обучения
Наименование
учебного
учреждения
1
2
3
4
5
4. Копия графика и последнего протокола проведения радиационного контроля.
5. Копии сертификатов поверки приборов радиационного контроля.
6. Копия утвержденной заявителем инструкции по ядерной, радиационной безопасности при проведении заявляемых работ.
7. Копия утвержденной заявителем инструкции по действиям персонала в аварийных ситуациях.
8. Копия утвержденной заявителем инструкции по учету и контролю радиоактивных веществ, радиоизотопных источников и радиоактивных отходов.
9. Копия утвержденного заявителем технологического регламента выполнения заявляемых работ.

11. 5-кестеге сәйкес тасымалдау кездегі авариялық жиынтық және
аварияны жою құралдары туралы мәліметтер.
Авариялық жиынтық немесе аварияны жою құралдары туралы мәліметтер
нысаны
5-кесте
Авариялық жиынтықтың немесе аварияны жою құралдарының атауы
Саны
Авариялық құрал (жиынтық) орнатылған көлік құралының нөмірі
Көлік құралының атауы (маркасы)
1
2
3
4
12. Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау бойынша құзыретті
орган берген көлiк құралына санитариялық-эпидемиологиялық
қорытындының көшірмесі.
13. 6-кестеге сәйкес қызметкерді жазатайым оқиғалардан
сақтандыру және міндетті экологиялық сақтандыру шарттарының бар-жоғы
туралы мәліметтер.
Сақтандыру шартының бар-жоғы туралы мәліметтер нысаны
6-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандыру жағдайларына жатпайтын тармақтарды көрсету
1
2
3
4
5
14. 7-кестеге сәйкес объектiлер иелерiнiң жауапкершiлiгiн
мiндеттi сақтандыру шартының бар-жоғы туралы мәліметтер – егер өтініш
беруші радиоактивті заттардың, құрамында радиоактивтi заттар бар
аспаптар мен қондырғылардың иесі болмаса (жеке меншік немесе жалға
алу құқығында) және жұмыстарға тапсырыс берушінің аумағында
жұмыстарды жүргізсе, онда осы тармақты орындау талап етілмейді.
Сақтандыру шартының бар-жоғы туралы мәліметтер нысаны
7-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандыру жағдайларына жатпайтын тармақтарды көрсету
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 ақпандағы
№ 162 қаулысымен
бекітілген
«Ядролық сынақтар жүргізу салдарынан ластанған бұрынғы ядролық
сынақ полигондарының аумақтарындағы және басқа да аумақтардағы
қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты
1. Жалпы ережелері
1. «Ядролық сынақтар жүргізу салдарынан ластанған бұрынғы ядролық сынақ полигондарының аумақтарындағы және басқа да аумақтардағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Атом энергиясы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
«электрондық үкіметтің» www.еgov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

11. Сведения об аварийном комплекте и средствах ликвидации аварии при транспортировке согласно таблице 5.
Форма сведений об аварийном комплекте и средствах
ликвидации аварии
таблица 5
Наименование аварийного
комплекта или средства
ликвидации аварии
Количество
Номер транспортного
средства, на котором
установлено аварийное
средство (комплект)
Наименование
(марка)
транспортного
средства
1
2
3
4
12. Копия санитарно-эпидемиологического заключения на транспортное средство, выданного уполномоченным органом санитарно-эпидемиологического надзора.
13. Сведения о наличии договора страхования работника от несчастных случаев и договора обязательного экологического страхования согласно таблице 6.
Форма сведений о наличии договора страхования
таблица 6
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора
Срок действия
договора
Название
страховой
компании
Согласно договору,
перечислить пункты,
которые являются
исключением из страховых
случаев
1
2
3
4
5
14. Сведения о наличии договора страхования работника ответственности владельцев объектов согласно таблице 7 – если заявитель не является владельцем (на праве собственности или аренды) радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, и проводит работы на территории заказчика работ, то не требуется выполнения данного пункта.
Форма сведений о наличии договора страхования
таблица 7
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора
Срок действия
договора
Название
страховой
компании
Согласно договору,
перечислить пункты, которые
являются исключением из
страховых случаев
1
2
3
4
5
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2014 года № 162
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности на территориях бывших испытательных
ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в
результате проведенных ядерных испытаний»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по атомной энергии Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов государственной услуги осуществляется через:
канцелярию услугодателя;
веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).

1. Мәлiмделген қызметтi жүргiзу көзделген аумақтың
радиологиялық сипаттамасына санитариялық-эпидемиологиялық бақылау
бойынша құзырлы орган берген санитариялық-эпидемиологиялық
қорытындының көшірмесі.
2. Өтініш беруші бекіткен полигон аумағы бойынша қозғалыс
бағытының көшірмесі.
3. Өтініш беруші бекіткен мәлімделген жұмыстарды жүргізу
кезіндегі радиациялық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулықтың көшірмесі.
4. Өтініш беруші бекіткен жұмыстың негізгі тәсілдерін,
операцияларды орындаудың дәйекті тәртібін, жұмыстың шегі мен
шарттарын айқындайтын мәлімделген жұмыстарды орындаудың технологиялық
регламентiнің көшірмесі.
5. 1-кестеге сәйкес персоналға жеке дозиметрлік бақылау
қызметін көрсету құқығына лицензиясы бар заңды немесе жеке тұлғамен
жасалған шарт туралы мәліметтер.
Персоналды жеке дозиметрлік бақылау жөніндегі шарт туралы мәліметтер
нысаны
1-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарт жасалған тұлғаның ЗТ/ЖК/ЖТ атауы
Шарттың нөмірі мен күні, шарттың қолданылу мерзімі
Атом энергиясын пайдалану саласында қызмет көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
Жеке дозиметрлік бақылау шарты бойынша қамтылған қызметкерлердің саны
1
2
3
4
5
6. Радиациялық бақылау жөніндегі жауапты тұлға туралы бұйрықтың
көшірмесі, жауапты тұлғаның лауазымдық нұсқаулығының көшірмесі,
жауапты тұлғаны радиациялық қауіпсіздік бойынша оқыту туралы құжаттың
көшірмесі, радиациялық бақылауды жүргізу кестесінің көшірмесі,
радиациялық бақылау құралдарын тексеру жөніндегі сертификаттардың
көшірмелері (радиациялық бақылаудың меншік жүйесі болған кезде)
немесе 2-кестеге сәйкес жұмыс орындарына радиациялық бақылау
жүргізуге лицензиясы бар заңды немесе жеке тұлғамен жасалған шарт
туралы мәліметтер.
Қызметтер көрсетуге шарттың бар-жоғы туралы мәліметтер
2-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарт нөмірі, жасалған күні, қолданылу мерзімі
Шарт бойынша жұмыс жүргізу кезеңділігі
Шарт жасалған тұлғаның ЗТ/ЖК/ЖТ атауы
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету құқығына лицензияның нөмірі
1
2
3
4
5
7. 3-кестеге сәйкес қызметкерді жазатайым оқиғалардан
сақтандыру, шартының бар-жоғы туралы мәліметтер.
Сақтандыру шартының бар-жоғы туралы мәліметтер нысаны
3-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарт нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандыру жағдайларына жатпайтын тармақтарды көрсету
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 ақпандағы
№ 162 қаулысымен
бекітілген
«Ядролық қондырғылар мен ядролық материалдарды физикалық қорғау
жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты

1. Копия санитарно-эпидемиологического заключения радиологической характеристики территории, на которой предполагается проведение заявляемой деятельности, выданного уполномоченным органом санитарно-эпидемиологического надзора.
2. Копия утвержденного заявителем маршрута движения по территории полигона.
3. Копия утвержденной заявителем инструкции по радиационной безопасности при проведении заявляемых работ.
4. Копия утвержденного заявителем технологического регламента выполнения заявляемых работ, определяющего основные приемы работы, последовательный порядок выполнения операций, пределы и условия работы.
5. Сведения о договоре с юридическим или физическим лицом, имеющим лицензию на право предоставления услуг по индивидуальному дозиметрическому контролю персонала, в соответствии с таблицей 1.
Форма сведений о договоре по индивидуальному дозиметрическому
контролю персонала
таблица 1
Тема
договора
Наименование
ЮЛ/ИП/ФЛ, с кем
заключен
договор
Номер и
дата
договора,
срок
действия
договора
Номер лицензии на
право
предоставления
услуг в области
использования
атомной энергии
Количество сотрудников,
охваченных по договору
индивидуальным
дозиметрическим контролем
1
2
3
4
5
6. Копия приказа об ответственном лице по радиационному контролю, копия должностной инструкции ответственного лица, копия документа об обучении по радиационной безопасности ответственного лица, копия графика проведения радиационного контроля, копии сертификатов о поверке приборов радиационного контроля (при наличии собственной системы радиационного контроля) или сведения о договоре с юридическим или физическим лицом, имеющим лицензию на право проведения радиационного контроля согласно таблице 2.
Форма сведений о наличии договора на оказание услуг
таблица 2
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора, срок
действия
договора
Периодичность проведения работ по договору
Наименование ЮЛ/ИП/ФЛ, с кем заключен договор
Номер лицензии на право предоставления услуг в области использования атомной энергии
1
2
3
4
5
7. Сведения о наличии договора страхования работника от несчастных случаев согласно таблице 3.
Форма сведений о наличии договора страхования
таблица 3
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора
Срок действия
договора
Название
страховой
компании
Согласно договору,
перечислить пункты,
которые являются
исключением из страховых
случаев
1
2
3
4
5
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2014 года № 162
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по физической защите ядерных
установок и ядерных материалов»

2. Өтініш беруші бекіткен жұмыстың негізгі тәсілдері,
операцияларды орындаудың дәйекті тәртібі, жұмыстың шегі мен шарттары
айқындалатын технологиялық регламенттің көшірмесі.
3. 2-кестеге сәйкес күзет қызметін жүзеге асыруға лицензия
туралы мәліметтер – осы тармақ ядролық материалдарды және
радиоактивтi заттарды тасымалдау кезінде физикалық қорғауды
қамтамасыз ету жөніндегі қызметтің кіші түріне ғана қатысты.
Күзет қызметін жүзеге асыруға лицензия туралы мәліметтер нысаны
2-кесте
Лицензия нөмірі/рұқсат құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі
Лицензияның берілген күні
Қызмет түрі
Қызметтің кіші түрі
Лицензияны берген мемлекеттік органның атауы
1
2
3
4
5
4. Өтініш беруші бекіткен ядролық және радиациялық қауіпсіздік
жөніндегі нұсқаулықтың көшірмесі – осы тармақ ядролық материалдарды
және радиоактивтi заттарды тасымалдау кезінде физикалық қорғауды
қамтамасыз ету жөніндегі қызметтің кіші түріне ғана қатысты.
5. Өтініш беруші бекіткен радиациялық авариялық жағдайлардағы
персоналдың іс-қимылдары жөніндегі нұсқаулықтың көшірмесі – осы
тармақ ядролық материалдарды және радиоактивтi заттарды тасымалдау
кезінде физикалық қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтің кіші
түріне ғана қатысты.
6. 3-кестеге сәйкес қызметкерді жазатайым оқиғалардан
сақтандыру, шартының бар-жоғы туралы мәліметтер.
Сақтандыру шартының бар-жоғы туралы мәліметтер нысаны
3-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандыру жағдайларына жатпайтын тармақтарды көрсету
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 ақпандағы
№ 162 қаулысымен
бекітілген
«Ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге
жауапты персоналды арнайы даярлау жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелері
1. «Ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Атом энергиясы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
«электрондық үкіметтің» www.еgov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

2. Копия утвержденного заявителем технологического регламента выполнения заявляемых работ, в котором определены основные приемы работы, последовательный порядок выполнения операций, пределы и условия работы;
3. Сведения о лицензии на осуществление охранной деятельности согласно таблице 2 – данный пункт относится только к подвиду деятельности по обеспечению физической защиты при перевозке ядерных материалов и радиоактивных веществ.
Форма сведений о лицензии на осуществление охранной деятельности
таблица 2
Номер лицензии/
уникальный
идентификационный
номер
разрешительного
документа
Дата выдачи
лицензии
Вид
деятельности
Подвиды
деятельности
Наименование
государственного
органа, выдавшего
лицензию
1
2
3
4
5
4. Копия утвержденной заявителем инструкции по ядерной, радиационной безопасности – данный пункт относится только к подвиду деятельности по обеспечению физической защиты при перевозке ядерных материалов и радиоактивных веществ.
5. Копия утвержденной заявителем инструкции по действиям персонала в аварийных ситуациях – данный пункт относится только к подвиду деятельности по обеспечению физической защиты при перевозке ядерных материалов и радиоактивных веществ.
6. Сведения о наличии договора страхования работника от несчастных случаев согласно таблице 3.
Форма сведений о наличии договора страхования
таблица 3
Тема
договора
Номер и дата
заключения
договора
Срок действия
договора
Название
страховой
компании
Согласно договору,
перечислить пункты,
которые являются
исключением из страховых
случаев
1
2
3
4
5
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2014 года № 162
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по специальной подготовке персонала,
ответственного за обеспечение ядерной и радиационной
безопасности»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по специальной подготовке персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по атомной энергии Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов государственной услуги осуществляется через:
канцелярию услугодателя;
веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).

3. 3-кестеге сәйкес теориялық және практикалық сабақтар өткізу
үшін қажетті оқыту жабдықтары, техникалық құралдар, радиациялық
бақылаудың оқыту аспаптары туралы мәліметтер.
Оқыту жабдықтары, техникалық құралдар, радиациялық бақылаудың
оқыту аспаптары туралы мәліметтер нысаны
3-кесте
Атауы және қысқаша сипаттамасы (оқыту жабдықтарының, техникалық құралдардың, немесе радиациялық бақылау аспабының)
Мақсаты
Түгендеу нөмірі және түгендеу күні
Саны
Техникалық паспорттың нөмірі (радиациялық бақылау аспаптары үшін)
1
2
3
4
5

3. Сведения об учебном оборудовании, технических средствах, учебных приборах радиационного контроля, необходимых для проведения теоретических и практических занятий, согласно таблице 3.
Форма сведений об учебном оборудовании, технических средствах,
учебных приборах радиационного контроля
таблица 3
Наименование и
краткая
характеристика
(учебного
оборудования,
технического
средства, или
прибора
радиационного
контроля)
Назначение
Инвентарный номер
и дата
инвентаризации
Количество
Номер
технического
паспорта (для
приборов
радиационного
контроля)
1
2
3
4
5

5. Өтініш беруші бекіткен сағаттарға бөлінген, теориялық және
практикалық дайындығы бөліп көрсетілген, нақты сабақтарды өткізетін
оқытушының тегі көрсетілген оқыту бағдарламаларының көшірмелері.
6. Тыңдаушылардың білімін тексеруге арналған билеттердің
(тесттердің) көшірмелері.
7. Өтініш беруші бекіткен оқытушыларды іріктеу рәсімі мен
тәртібі, жұмысқа шығу, біліктіліктерін қолдау және жоғарылату
бекітілген нұсқаулықтардың көшірмесі.
8. Мәлiмделген қызметтің сапасын қамтамасыз ету, персоналды
жинақтау мен даярлау саласындағы өтініш берушінің саясатын сипаттай
отырып, мәлімделген жұмыстарды жүзеге асыру кезінде сапаны қамтамасыз
ету бағдарламасы, өтініш беруші мәлімделген қызметті жүзеге асыру
кезінде басшылыққа алатын нормативтік құжаттар тізбесі, құжаттаманы
басқару жүйесі, оқитындардың білімін бақылау рәсімі, мәлімделген
қызметте пайдаланатын сапаны қамтамасыз ету әдістемесінің
көшірмелері.

5. Копии утвержденных заявителем программ обучения с разбивкой по часам, выделением теоретической и практической подготовки с указанием фамилии преподавателя, проводящего конкретные занятия.
6. Копии билетов (тестов) для проверки знаний слушателей.
7. Копия утвержденной заявителем инструкции, в которой установлены процедуры и порядок подбора, допуска к работе, поддержания и повышения квалификации преподавателей.
8. Копия утвержденной заявителем программы обеспечения качества при осуществлении заявляемых работ с описанием политики заявителя в области обеспечения качества заявляемой деятельности, комплектования и подготовки персонала, перечня нормативных документов, которыми руководствуется заявитель при осуществлении заявляемой деятельности, системы управления документацией, процедур контроля знаний обучаемых, обеспечения качества используемых в заявленной деятельности методик.