Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 219 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.12.2016 № 755 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.12.2016 № 755 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 26 қазандағы № 605 бұйрығын қараңыз.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Әскерге шақырылушыларға әскерге шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) "Запастағы офицерлерге әскери билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) "Запастағы сарбаздарға, сержанттарға әскери билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) "Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, интернационалист жауынгерлерге, Чернобыль атом электр станциясындағы аварияның салдарын жоюға қатысушыларға куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) "Жеңілдіктері бар адамдарға (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, Чернобыль авариясын жоюшыларға, интернационалист жауынгерлерге) анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) "Әскери қызмет өткергенін растау туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) "Азаматтың әскери қызметке қатыстылығы туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 219 қаулысымен
бекітілген
"Әскерге шақырылушыларға әскерге шақыру учаскелеріне тіркеу
туралы куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Әскерге шақырылушыларға әскерге шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 219. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 755
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.12.2016 № 755 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра обороны РК от 26 октября 2015 г. № 605.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача призывникам удостоверений о приписке к призывным участкам»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача военных билетов (временных удостоверений взамен военных билетов) офицерам запаса»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача военных билетов (временных удостоверений взамен военных билетов) солдатам, сержантам запаса»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача удостоверений участникам Великой Отечественной войны, воинам-интернационалистам, участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции»;
5) стандарт государственной услуги «Выдача справок лицам, имеющим льготы (участникам Великой Отечественной войны, ликвидаторам Чернобыльской аварии, воинам-интернационалистам)»;
6) стандарт государственной услуги «Выдача справок о подтверждении прохождения воинской службы»;
7) стандарт государственной услуги «Выдача справок об отношении гражданина к воинской службе»;
8) стандарт государственной услуги «Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из Центрального архива Министерства обороны Республики Казахстан».
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 219
Стандарт государственной услуги
«Выдача призывникам удостоверений о приписке
к призывным участкам»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача призывникам удостоверений о приписке к призывным участкам» (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіруді бақылау жөніндегі комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық);
2) жергілікті әскери басқару органдары (бұдан әрі – ЖӘБО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4 Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
ЖӘБО-ға немесе орталыққа өтініш жасаған кезде (өтініштер мен құжаттарды қабылдаған күн қызмет көрсету мерзіміне кірмейді):
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 30 (отыз) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағазда.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі әскерге шақырылушыларға әскерге шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәліктер беру болып табылады. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағазда.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) ЖӘБО-да – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 15.00-ге дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) орталықта – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін үзіліссіз.
Қабылдау жедел қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібімен жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ЖӘБО-ға:
1) тіркеу туралы куәлік жоғалған кезде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3х4 екі фото;

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством обороны Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Министерством обороны Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
2) местные органы военного управления (далее – МОВУ).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
при обращении в МОВУ или центр (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания услуги):
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем – 30 (тридцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача призывникам удостоверений о приписке к призывным участкам. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам бесплатно (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) МОВУ – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) центра – с понедельника по субботу с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
в МОВУ:
1) при утрате удостоверения о приписке:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
два фото 3х4;

2) тіркеу туралы куәлік бүлінген кезде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
қолда бар тіркеу туралы куәліктің түпнұсқасы;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3х4 екі фото;
3) тегі, аты, әкесінің аты немесе басқа да есепке алу деректері өзгерген кезде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
тіркеу тіралы куәліктің түпнұсқасы;
3х4 екі фото;
орталыққа:
1) тіркеу туралы куәлік жоғалған кезде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3х4 екі фото;
2) тіркеу туралы куәлік бүлінген кезде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
қолда бар тіркеу туралы куәліктің түпнұсқасы;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3х4 екі фото;
3) тегі, аты, әкесінің аты немесе басқа да есепке алу деректері өзгерген кезде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
тіркеу туралы куәліктің түпнұсқасы;
3х4 екі фото.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, көрсетілетін қызметті алушының өкілі өтініш берген кезде қызметті алушының уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттардың және өкілдік етуге өкілеттілікті куәландыратын құжаттардың мәліметтерін, мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді орталық қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті орталық арқылы алған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, орталық ұсынған нысан бойынша ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушыда мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасы толық болған кезде орталық қызметкері оның өтінішін қабылдауға міндетті.
Құжаттар орталық немесе ЖӘБО арқылы қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға:
1) өтініштің нөмірі мен қабылданған күнін;
2) сұратылатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрін;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауын;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық немесе ЖӘБО қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Орталықта көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беру қолхат негізінде, жеке куәлікті немесе сенімхатты көрсеткен кезде жүзеге асырылады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде қызмет нәтижесін алуға өтініш жасамаса, орталық оларды бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін ЖӘБО-ға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін орталыққа дайын құжаттарды алу үшін өтініш жасаған кезде орталық бір жұмыс күні ішінде
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін орталыққа дайын құжаттарды алу үшін өтініш жасаған кезде орталық бір жұмыс күні ішінде ЖӘБО-ға сұрау салады. ЖӘБО кейіннен қызметті алушыға беру үшін бір жұмыс күні ішінде орталыққа дайын құжаттарды жолдайды.

2) при порче удостоверения о приписке:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
оригинал имеющегося удостоверения о приписке;
удостоверение личности (для идентификации личности);
два фото 3х4;
3) при изменении фамилии, имени, отчества или других учетных данных:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
оригинал удостоверения о приписке;
два фото 3х4;
в центр:
1) при утрате удостоверения о приписке:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
два фото 3х4;
2) при порче удостоверения о приписке:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
оригинал имеющегося удостоверения о приписке;
удостоверение личности (для идентификации личности);
два фото 3х4;
3) при изменении фамилии, имени, отчества или других учетных данных:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
оригинал удостоверения о приписке;
два фото 3х4.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, уполномоченного представителя услугополучателя и документах, удостоверяющих полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя, сведения, содержащиеся в государственных информационных системах, работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем.
В случае получения государственной услуги через центр, услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Работник центра обязан принять заявление услугополучателя при наличии у него полного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги.
При приеме документов через центр или МОВУ услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра или МОВУ, принявшего заявление на оформление документов.
В центре выдача готовых документов услугополучателю осуществляется на основании расписки при предъявлении удостоверения личности или доверенности.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в МОВУ для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в центр за получением готовых документов по истечении одного месяца, центр в течение одного рабочего дня делает запрос в МОВУ. МОВУ в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в центр для последующей передачи услугополучателю.

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, орталық қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының,
халыққа қызмет көрсету орталықтарының және (немесе) олардың
қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, орталықтардың және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
1) шағым Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында көрсетілген www.mod.gov.kz. мекенжайы бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы атына немесе Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің басшысы атына: 010000, Астана қаласы, Достық көшесі, 14-үй мекенжайы бойынша беріледі.
Шағымдар жазбаша түрде почта арқылы немесе жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Қабылдаған адамның тегін және аты-жөнінің бас әріптерін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымның тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолданады;
2) орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдар көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша орталықтың интернет-ресурсында көрсетілген www.con.gov.kz. мекенжайы және телефондары арқылы тікелей орталық басшысына өтініш беру жолымен жіберіледі.
Орталықтың кеңсесінде қолма-қол, сондай-ақ почта арқылы келіп түскен шағымның қабылданғанын растау оны тіркеу болып табылады (мөртаңба, кіріс нөмірі мен тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады). Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін орталық басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе орталық мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта арқылы жолданады немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушы "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпаратқа қол жеткізе алады, оны көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник центра отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц,
центров обслуживания населения и (или) их работников
по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, центров и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан www.mod.gov.kz., либо на имя руководителя Министерства обороны Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Достык, дом 14.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер;
2) жалоба на действия (бездействие) работника центра направляется услугополучателем путем обращения к руководителю центра по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе центра: www.con.gov.kz.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии центра, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю центра для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Центра, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және халыққа
қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызмет көрсету
ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Орталықта мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар) көзделген. Залда анықтама бюросы, электрондық кезек терминалы, күтіп отыруға арналған креслолар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылған.
14. Денсаулық жағдайына байланысты орталыққа өзі келуге мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды (қағаз жеткізгіште толтырып) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне бару арқылы орталық қызметкерлері жүргізеді.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіруді бақылау жөніндегі комитеті "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Қашықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі көзделмеген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
"Әскерге шақырылушыларға әскерге
шақыру учаскелеріне тіркеу туралы
куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
______________________________
(облысы)
______________________________
(ауданы (қаласы) қорғаныс
істері жөніндегі басқармасының
(бөлімінің) бастығына
Әскери билет (әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы
куәлік) беру туралы
өтініш
1. __________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты)
2. __________________________________________________________________
(туған жылы, айы, күні, жеке куәлігінің (паспортының) №, ЖСН)
3. __________________________________________________________________
(туған жері – ауыл, кент, аудан, облыс)
4. __________________________________________________________________
(ұлты)
5. __________________________________________________________________
(отбасы жағдайы)
6. __________________________________________________________________
(тұрғылықты мекенжайы) _____________________________________________________________________
(себебін көрсету)
_____________________________________________________________________
байланысты әскери билет (әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәлік) беруіңізді сұраймын.
Өтінішке қоса беремін:
1. 3х4 фотосурет – 2 дана.
20 ___ ж. "_____" _____________ _______________
(қолы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
_______________________________ 20__ж. "___" ________ _______________
(тегі және аты-жөнінің бас әріптері) (қолы)
"Әскерге шақырылушыларға әскерге
шақыру учаскелеріне тіркеу туралы
куәліктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә.
немесе ұйымының атауы)
_______________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалының №____ бөлімі (мекенжайын көрсету керек) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (Әскерге шақырылушыларға әскерге шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәліктер беру) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме и через центры
обслуживания населения
13. В центре предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы). В зале располагаются справочное бюро, терминал электронной очереди, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
14. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в центр, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работниками центра (при заполнении бумажного носителя) с выездом по месту жительства услугополучателя.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: www.con.gov.kz. Возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа не предусмотрена.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача призывникам удостоверений
о приписке к призывным участкам»
Начальнику управления (отдела) по делам
обороны _______________________________
(района (города)
_______________________________________
(области)
Заявление
о выдаче военного билета (удостоверения о приписке
к призывному участку)
1. ____________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество)
2. ____________________________________________________________
(число месяц, год рождения,
№ удостоверения личности (паспорта), ИИН)
3. ____________________________________________________________
(место рождения - село, поселок, район, область)
4. ____________________________________________________________
(национальность)
5. ____________________________________________________________
(семейное положение)
6. ____________________________________________________________
(адрес места жительства)
Прошу выдать военный билет (удостоверение о приписке к
призывному участку) в связи с _______________________________________
(указать причину)
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю:
1. Фотография 3х4 – 2 штуки.
«_____» _____________ 20 ___ г.            _________________
(подпись)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
____________________     «___»________20__г     ____________
(фамилия и инициалы)                              (подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача призывникам удостоверений
о приписке к призывным участкам»
(Ф.И.О., либо наименование организации
услугополучателя)
______________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №____
филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает
в приеме документов на оказание государственной услуги (Выдача
призывникам удостоверений о приписке к призывным участкам) ввиду
представления Вами неполного пакета документов согласно перечню,
предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ........
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
ТАӘ (ХҚО қызметкері) (қолы)
Орынд. Т.А.Ә. ____________
Тел.___________
Алдым: Т.А.Ә./ көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 219 қаулысымен
бекітілген
"Запастағы офицерлерге әскери билеттер (әскери билеттердің
орнына уақытша куәліктер) беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Запастағы офицерлерге әскери билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіруді бақылау жөніндегі комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық);
2) жергілікті әскери басқару органдары (бұдан әрі – ЖӘБО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
ЖӘБО-ға немесе орталыққа өтініш жасаған кезде (өтініштер мен құжаттарды қабылдаған күн қызмет көрсету мерзіміне кірмейді):
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 30 (отыз) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағазда.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі запастағы офицерлерге әскери билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру болып табылады. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: қағазда.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) ЖӘБО-да – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 15.00-ге дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;

1) ____________________________________;
2) ____________________________________;
3) ……..
Настоящая расписка составлена в 2-х экз., по одному для каждой
стороны.
ФИО (работника ЦОН)                    (подпись)
Исп. Ф.И.О. ____________
Тел.___________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___»____________20 __ г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 219
Стандарт государственной услуги
«Выдача военных билетов (временных удостоверений
взамен военных билетов) офицерам запаса» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача военных билетов (временных удостоверений взамен военных билетов) офицерам запаса» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством обороны Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Министерством обороны Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
2) местные органы военного управления (далее – МОВУ).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
при обращении в МОВУ или центр (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания услуги):
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем – 30 (тридцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача военных билетов (временных удостоверений взамен военных билетов) офицерам запаса. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам бесплатно (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) МОВУ – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) орталықта – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін үзіліссіз.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібімен жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ЖӘБО-ға:
1) жоғары оқу орындарының әскери кафедраларында запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша даярлықтан өткендерге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
білімі туралы құжаттың көшірмесі;
білімі туралы құжаттың түпнұсқасы (салыстыру үшін);
3х4 екі фото;
2) әскери қызметтен запасқа шығарылғандарға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
әскери есепке қою үшін нұсқама;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3х4 екі фото;
3) білім беру ұйымдарын бітіргеннен кейін Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі айқындайтын әскери-есептік мамандықтар тізбесіне сәйкес мамандықтар алған және әскери есепке қоюға жататын әйелдерге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
білімі туралы құжаттың көшірмесі;
білімі туралы құжаттың түпнұсқасы (салыстыру үшін);
3х4 екі фото;
4) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылғандарға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
түзеу мекемелерінде жазасын өтегені туралы анықтама;
білімі туралы құжаттың көшірмесі;
білімі туралы құжаттың түпнұсқасы (салыстыру үшін);
3х4 екі фото;
5) басқа мемлекеттерден Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келгендерге:
әскери міндеттілікке қатыстылығын растайтын құжат;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
білімі туралы құжаттың көшірмесі;
білімі туралы құжаттың түпнұсқасы (салыстыру үшін);
3х4 екі фото;
6) ескі үлгідегі әскери билетті жаңасына ауыстырған кезде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
ескі үлгідегі әскери билеттің түпнұсқасы;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3х4 екі фото;
7) әскери билет жоғалған (ұрланған, дүлей апат) кезде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
уәкілетті органнан (мекемеден) жоғалту фактісін растайтын құжат (анықтама);
қорғаныс істері жөніндегі бөлімнің (басқарманың) (бұдан әрі – ҚІБ(Б) бастығына әскери билетті жоғалту фактісін ашатын жазбаша түсініктеме;
3х4 екі фото;

2) центра – с понедельника по субботу с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
в МОВУ:
1) прошедших подготовку по программе офицеров запаса на военных кафедрах высших учебных заведений:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
копия документа об образовании;
оригинал документа об образовании (для сверки);
два фото 3х4;
2) уволенным с воинской службы в запас:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
предписание для постановки на воинский учет;
удостоверение личности (для идентификации личности);
два фото 3х4;
3) женщинам, получившим специальности в соответствии с перечнем военно-учетных специальностей, определяемым Министерством обороны Республики Казахстан, по окончании организаций образования и подлежащих постановке на воинский учет:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
копия документа об образовании;
оригинал документа об образовании (для сверки);
два фото 3х4;
4) освобожденным из мест лишения свободы:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
справка об отбывании наказания в исправительных учреждениях;
копия документа об образовании;
оригинал документа об образовании (для сверки);
два фото 3х4;
5) прибывшим из других государств на постоянное место жительство в Республику Казахстан:
документ, подтверждающий отношение к воинской обязанности;
удостоверение личности (для идентификации личности);
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа об образовании;
оригинал документа об образовании (для сверки);
два фото 3х4;
6) при обмене военного билета старого образца на новый:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
оригинал военного билета старого образца;
удостоверение личности (для идентификации личности);
два фото 3х4;
7) при утрате (краже, стихийном бедствии) военного билета:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
документ (справка) от уполномоченного органа (учреждения), подтверждающий факт утраты;
письменное объяснение начальнику отдела (управления) по делам обороны (далее – О(У)ДО), раскрывающее факт утери военного билета;
два фото 3х4;

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және халыққа
қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызмет көрсету
ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Орталықта мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар) көзделген. Залда анықтама бюросы, электрондық кезек терминалы, күтіп отыруға арналған креслолар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылған.
14. Денсаулық жағдайына байланысты орталыққа өзі келуге мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды (қағаз жеткізгіште толтырып) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне бару арқылы орталық қызметкерлері жүргізеді.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіруді бақылау жөніндегі комитеті "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Қашықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі көзделмеген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
"Запастағы офицерлерге әскери
билеттер (әскери билеттердің орнына}
уақытша куәліктер) беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
_______________________________
(облысы)
_______________________________
(ауданы (қаласы)
қорғаныс істері жөніндегі
басқармасының (бөлімінің) бастығына
Әскери билет (әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәлік)
беру туралы
өтініш
1. __________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты)
2. __________________________________________________________________
(туған жылы, айы, күні, жеке куәлігінің (паспортының) №, ЖСН)
3. __________________________________________________________________
(туған жері – ауыл, кент, аудан, облыс)
4. _________________________________________________________________
(ұлты)
5. __________________________________________________________________
(отбасы жағдайы)
6. __________________________________________________________________
(тұрғылықты мекенжайы)
_____________________________________________________________________
(себебін көрсету)
_____________________________________________________________________
байланысты әскери билет (әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы
куәлік) беруіңізді сұраймын.
Өтінішке қоса беремін:
1. 3х4 фотосурет – 2 дана.
20 ___ ж. "_____" _____________ ________________
(қолы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
___________________________________ 20__ж. "___"________ ____________
(тегі және аты-жөнінің бас әріптері) (қолы)
"Запастағы офицерлерге әскери
билеттер (әскери билеттердің орнына
уақытша куәліктер) беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә.
немесе ұйымының атауы)
______________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалының №____ бөлімі (мекенжайын көрсету керек) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (Запастағы офицерлерге әскери билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме и через центры
обслуживания населения
13. В центре предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы). В зале располагаются справочное бюро, терминал электронной очереди, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
14. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в центр, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работниками центра (при заполнении бумажного носителя), с выездом по месту жительства услугополучателя.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz, а так же на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: www.con.gov.kz. Возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа не предусмотрена.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача военных билетов (временных
удостоверений взамен военных билетов)
офицерам запаса»
Начальнику управления (отдела) по делам
обороны _______________________________
(района (города))
_______________________________________
(области)
Заявление
о выдаче военного билета (удостоверения о приписке
к призывному участку)
1. ____________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество)
2. ____________________________________________________________
(число месяц, год рождения,
№ удостоверения личности (паспорта), ИИН)
3. ____________________________________________________________
(место рождения - село, поселок, район, область)
4. ____________________________________________________________
(национальность)
5. ____________________________________________________________
(семейное положение)
6. ____________________________________________________________
(адрес места жительства)
Прошу выдать военный билет (удостоверение о приписке к
призывному участку) в связи с _______________________________________
(указать причину)
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю:
1. Фотография 3х4 – 2 штуки.
«_____» _____________ 20 ___ г.          _________________
(подпись)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
____________________     «___»________ 20__г     ___________
(фамилия и инициалы)                             (подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача военных билетов (временных
удостоверений взамен военных билетов)
офицерам запаса»
(Ф.И.О., либо наименование организации
услугополучателя)
______________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ___
филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает
в приеме документов на оказание государственной услуги (Выдача
военных билетов (временных удостоверений взамен военных билетов)
офицерам запаса) ввиду представления Вами неполного пакета документов
согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги,
а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ...
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
ТАӘ (ХҚО қызметкері) (қолы)
Орынд. Т.А.Ә. ____________
Тел.______________________
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ж. "___"____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 219 қаулысымен
бекітілген
"Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, интернационалист
жауынгерлерге, Чернобыль атом электр станциясындағы
аварияның салдарын жоюға қатысушыларға куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, интернационалист жауынгерлерге, Чернобыль атом электр станциясындағы аварияның салдарын жоюға қатысушыларға куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіруді бақылау жөніндегі комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық);
2) жергілікті әскери басқару органдары (бұдан әрі – ЖӘБО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
ЖӘБО-ға немесе орталыққа өтініш жасаған кезде (өтініштер мен құжаттарды қабылдаған күн қызмет көрсету мерзіміне кірмейді):
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 1 (бір) жұмыс күні;
2) куәлік беру үшін ақпарат және қажетті мәліметтер болмаған кезде мерзім 30 (отыз) жұмыс күніне дейін ұзартылады.
ЖӘБО кейіннен өтініш берушіні мерзімді ұзарту туралы хабардар ете отырып, сұрау салынған ақпаратты растау үшін тиісті органдарға сұрау салу жолдайды;
3) жақын шетел мемлекеттерінің мұрағаттарынан ақпарат алу қажет болған жағдайда куәлік беру мерзімі 90 (тоқсан) жұмыс күніне дейін ұзартылады;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін күтудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 минуттан аспайды;
5) өтініш жасаған күні көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 минуттан аспайды.

1) ____________________________________;
2) ____________________________________;
3) ........
Настоящая расписка составлена в 2-х экз., по одному для каждой
стороны.
ФИО (работника ЦОН)                       (подпись)
Исп. Ф.И.О. ____________
Тел.___________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___»____________20__г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 219
Стандарт государственной услуги
«Выдача удостоверений участникам Великой Отечественной
войны, воинам-интернационалистам, участникам ликвидации
последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача удостоверений участникам Великой Отечественной войны, воинам-интернационалистам, участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством обороны Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Министерством обороны Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
2) местные органы военного управления (далее – МОВУ).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
при обращении в МОВУ или центр (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания услуги):
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем – 1 (один) рабочий день;
2) при отсутствии информации и необходимых сведений для выдачи удостоверения, срок продлевается до 30 (тридцать) рабочих дней.
МОВУ направляет запрос в соответствующие органы для подтверждения запрашиваемой информации с последующим уведомлением заявителя о продлении срока;
3) в случае необходимости получения информации из архивов государств ближнего зарубежья срок выдачи удостоверения продлевается до 90 (девяносто) рабочих дней;
4) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 15 минут;
5) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 15 минут.

15. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіруді бақылау жөніндегі комитеті "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Қашықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі көзделмеген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
"Ұлы Отан соғысына қатысушыларға,
интернационалист жауынгерлерге,
Чернобыль атом электр станциясындағы
аварияның салдарын жоюға қатысушыларға
куәліктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
_____________________________
(облысы)
_____________________________
(ауданы (қаласы)
қорғаныс істері жөніндегі басқармасының
(бөлімінің) бастығына
Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, интернационалист
жауынгерлерге, Чернобыль атом электр станциясындағы аварияның
салдарын жоюға қатысушыларға куәліктер беруге
өтініш
1. __________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты)
2. __________________________________________________________________
(туған жылы, айы, күні, жеке куәлігінің (паспортының) №, ЖСН)
3. __________________________________________________________________
(туған жері – ауыл, кент, аудан. облыс)
4. __________________________________________________________________
(отбасы жағдайы)
5. __________________________________________________________________
(тұрғылықты мекенжайы)
6. __________________________________________________________________
(себебін көрсету)
_____________________________________________________________________
байланысты жеңілдік куәлігін беруіңізді, ауыстыруыңызды (қажетін сызыңыз) сұраймын.
Өтінішке қоса беремін:
1. 3х4 фотосурет – 2 дана.
20 ___ ж. "_____" _____________ _________________
(қолы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
_______________________________ 20__ж. "___"________
(тегі және аты-жөнінің бас әріптері) (қолы)
"Ұлы Отан соғысына қатысушыларға,
интернационалист жауынгерлерге,
Чернобыль атом электр станциясындағы
аварияның салдарын жоюға қатысушыларға
куәліктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә.
немесе ұйымының атауы)
_________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалының №____ бөлімі (мекенжайын көрсету керек) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, интернационалист жауынгерлерге, Чернобыль атом электр станциясындағы аварияның салдарын жоюға қатысушыларға куәліктер беру) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1. ___________________________________________________________;
2. ___________________________________________________________;

15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz, а так же на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: www.con.gov.kz. Возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа не предусмотрена.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача удостоверений участникам Великой
Отечественной войны, воинам-
интернационалистам, участникам ликвидации
последствий аварии на Чернобыльской атомной
электростанции»
Начальнику управления (отдела) по делам
обороны _______________________________
(района (города))
_______________________________________
(области)
Заявление
на выдачу удостоверений участникам
Великой Отечественной войны, воинам-
интернационалистам, участникам ликвидации последствий
аварии на Чернобыльской атомной электростанции
1. ____________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество)
2. ____________________________________________________________
(число месяц, год рождения,
№ удостоверения личности (паспорта), ИИН)
3. ____________________________________________________________
(место рождения - село, поселок, район, область)
4. ____________________________________________________________
(семейное положение)
5. ____________________________________________________________
(адрес места жительства)
Прошу выдать, обменять (нужное подчеркнуть) льготное
удостоверение в связи с  ____________________________________________
(указать причину)
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю:
1. Фотография 3х4 – 2 штуки.
«_____» _____________ 20 ___ г.          _________________
(подпись)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
____________________     «___»________20__г     ____________
(фамилия и инициалы)                              (подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача удостоверений участникам Великой
Отечественной войны, воинам-
интернационалистам, участникам ликвидации
последствий аварии на Чернобыльской атомной
электростанции»
(Ф.И.О., либо наименование организации
услугополучателя)
______________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №____
филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает
в приеме документов на оказание государственной услуги (Выдача
удостоверений участникам Великой Отечественной войны,
воинам-интернационалистам, участникам ликвидации последствий аварии
на Чернобыльской атомной электростанции) ввиду представления Вами
неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному
стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ____________________________________;
2) ____________________________________;

3) ...
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
ТАӘ (ХҚО қызметкері) (қолы)
Орынд. Т.А.Ә. ____________
Тел.______________________
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ж. "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 219 қаулысымен
бекітілген
"Жеңілдіктері бар адамдарға (Ұлы Отан соғысына
қатысушыларға, Чернобыль авариясын жоюшыларға,
интернационалист жауынгерлерге) анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Жеңілдіктері бар адамдарға (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, Чернобыль авариясын жоюшыларға, интернационалист жауынгерлерге) анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіруді бақылау жөніндегі комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық);
2) жергілікті әскери басқару органдары (бұдан әрі – ЖӘБО);
3) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
ЖӘБО-ға өтініш жасаған кезде:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін күтудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) өтініш жасаған күні көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
Анықтама беру үшін ақпарат пен қажетті мәліметтер болмаған кезде мерзім 30 (отыз) жұмыс күніне дейін ұзартылады. ЖӘБО кейіннен қызметті алушыны мерзімді ұзарту туралы хабардар ете отырып, сұрау салынған ақпаратты растау үшін тиісті органдарға сұрау салу жолдайды.
Жақын шетел мемлекеттерінің мұрағаттарынан ақпарат алу қажет болған жағдайда анықтама беру мерзімі 180 (жүз сексен) жұмыс күніне дейін ұзартылады.
Орталыққа өтініш жасаған кезде (өтініштер мен құжаттарды қабылдаған күн қызмет көрсету мерзіміне кірмейді):
1) мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер бар болған кезде – 5 (бес) минут;
2) мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болмаған кезде – 1 (бір) жұмыс күні;

3) ........
Настоящая расписка составлена в 2-х экз., по одному для каждой
стороны.
ФИО (работника ЦОН)                     (подпись)
Исп. Ф.И.О. ____________
Тел.___________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___»____________20__г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 219
Стандарт государственной услуги
«Выдача справок лицам, имеющим льготы
(участникам Великой Отечественной войны, ликвидаторам
Чернобыльской аварии, воинам-интернационалистам)»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справок лицам, имеющим льготы (участникам Великой Отечественной войны, ликвидаторам Чернобыльской аварии, воинам-интернационалистам)» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством обороны Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Министерством обороны Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
2) местные органы военного управления (далее – МОВУ).
3) веб–портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
при обращении в МОВУ:
1) срок оформления документов – 1 (один) рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 15 (пятнадцать) минут.
При отсутствии информации и необходимых сведений для выдачи справки срок продлевается до 30 (тридцать) рабочих дней. МОВУ направляет запрос в соответствующие органы для подтверждения запрашиваемой информации с последующим уведомлением услугополучателя о продлении срока.
В случае необходимости получения информации из архивов государств ближнего зарубежья срок выдачи справки продлевается до 180 (сто восемьдесят) рабочих дней.
При обращении в центр (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания услуги):
1) при наличии сведений в государственной информационной системе - 5 (пять) минут;
2) при отсутствии сведений в государственной информационной системе - 1 (один) рабочий день;

3) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін күтудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды;
4) өтініш жасаған күні көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
ЖӘБО-да анықтама беру үшін ақпарат және қажетті мәліметтер болмаған кезде мерзімі 30 (отыз) жұмыс күніне дейін ұзартылады. ЖӘБО кейіннен қызметті алушыны мерзімді ұзарту туралы хабардар ете отырып, сұрау салынған ақпаратты растау үшін тиісті органдарға сұрау салу жолдайды.
Жақын шетел мемлекеттерінің мұрағаттарынан ақпарат алу қажет болған жағдайда анықтама беру мерзімі 180 (жүз сексен) жұмыс күніне дейін ұзартылады.
Порталға жүгінген кезде:
1) мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер бар болған кезде – 5 (бес) минут;
2) өтініш жасаған күні көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша рұқсат етілген уақыты – 10 (он) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және қағазда.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес қағаз түрінде немесе осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жеңілдіктері бар адамдарға (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, Чернобыль авариясын жоюшыларға, интернационалист жауынгерлерге) анықтамалар беру болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық немесе қағазда.
Қызметті алушы анықтама алу үшін қағаз тасымалдағышта өтініш жасаған жағдайда анықтама басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қол қоюымен куәландырылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) ЖӘБО-да – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 15.00-ге дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) орталықта – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін үзіліссіз.
Қабылдау жедел қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібімен жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;
3) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).

3) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 15 (пятнадцать) минут;
4) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 15 (пятнадцать) минут.
При отсутствии информации и необходимых сведений в МОВУ для выдачи справки срок продлевается до 30 (тридцать) рабочих дней. МОВУ направляет запрос в соответствующие органы для подтверждения запрашиваемой информации с последующим уведомлением услугополучателя о продлении срока.
В случае необходимости получения информации из архивов государств ближнего зарубежья срок выдачи справки продлевается до 180 (сто восемьдесят) рабочих дней.
При обращении на портал:
1) при наличии сведений в государственной информационной системе - 5 (пять) минут;
2) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 10 (десять) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и бумажная.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки, выдаваемая лицам, имеющим льготы (участникам Великой Отечественной войны, ликвидаторам Чернобыльской аварии, воинам-интернационалистам) в бумажной форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту или в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная или бумажная.
В случае обращения услугополучателя за получением справки на бумажном носителе справка распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам бесплатно (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) МОВУ – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) центра – с понедельника по субботу с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).

9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) ЖӘБО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес өтініш;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
2) орталыққа:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес өтініш;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін).
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметтерін орталық қызметкері мемлекеттік органдар уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
3) портал арқылы:
көрсетілетін қызметті алушының немесе үшінші адамның электрондық құжаты нысанындағы сұрау салу.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, көрсетілетін қызметті алушының өкілі өтініш берген кезде қызметті алушының уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттардың және өкілдік етуге өкілеттілікті куәландыратын құжаттардың мәліметтерін, мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді орталық қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті орталық арқылы алған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, орталық ұсынған нысан бойынша ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушыда мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасы толық болған кезде орталық қызметкері оның өтінішін қабылдауға міндетті.
Құжаттар орталық немесе ЖӘБО арқылы қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға:
1) өтініштің нөмірі мен қабылданған күнін;
2) сұратылатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрін;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауын;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық немесе ЖӘБО қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Орталықта көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беру қолхат негізінде, жеке куәлікті немесе сенімхатты көрсеткен кезде жүзеге асырылады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде қызмет нәтижесін алуға өтініш жасамаса, орталық оларды бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін ЖӘБО-ға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін орталыққа дайын құжаттарды алу үшін өтініш жасаған кезде орталық бір жұмыс күні ішінде ЖӘБО-ға сұрау салады. ЖӘБО кейіннен қызметті алушыға беру үшін бір жұмыс күні ішінде орталыққа дайын құжаттарды жолдайды.

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) в МОВУ:
заявление согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
2) в центр:
заявление установленной формы согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами работник центра получает посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов;
3) через портал:
запрос в форме электронного документа услугополучателя.
При обращении через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, уполномоченного представителя услугополучателя и документах, удостоверяющих полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя, сведения содержащиеся в государственных информационных системах, работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем.
В случае получения государственной услуги через центр, услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Работник центра обязан принять заявление услугополучателя при наличии у него полного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги.
При приеме документов через центр или МОВУ услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра или МОВУ, принявшего заявление на оформление документов.
В центре выдача готовых документов услугополучателю осуществляется на основании расписки при предъявлении удостоверения личности или доверенности.
В случаях если услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в МОВУ для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в центр за получением готовых документов по истечении одного месяца, центр в течение одного рабочего дня делает запрос в МОВУ. МОВУ в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в центр для последующей передачи услугополучателю.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және халыққа
қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызмет көрсету
ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Орталықта мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар) көзделген. Залда анықтама бюросы, электрондық кезек терминалы, күтіп отыруға арналған креслолар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылған.
14. Денсаулық жағдайына байланысты орталыққа өзі келуге мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды (қағаз жеткізгіште толтырып) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне бару арқылы орталық қызметкерлері жүргізеді.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіруді бақылау жөніндегі комитеті "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Қашықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі көзделмеген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
"Жеңілдіктері бар адамдарға
(Ұлы Отан соғысының қатысушыларына,
Чернобыль авариясын жоюшыларға,
интернационалист жауынгерлерге)
анықтамалар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Аңықтама
"Тегі", "Аты", "Әкесінің аты", "Туған жылы" жылы туған, нақты
____________________________________________ "____" бастап "____" жж.
кезеңінде ___________________________________________________________
Анықтама талап етілген жерге ұсыну үшін берілді.
_____________________________________________________________________
Анықтама берілген күні _____. Анықтаманың қолданысы: мерзімсіз.
ЖӘБО бастығының қолы: _________________________________________
(елтаңбалы мөр)
"Жеңілдіктері бар адамдарға
(Ұлы Отан соғысының қатысушыларына,
Чернобыль авариясын жоюшыларға,
интернационалист жауынгерлерге)
анықтамалар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Өтінішті тіркеу нөмірі ______"Тіркеу нөмірі"
Берілген күні_____"өтініш берілген күні"
Анықтама
"Тегі", "Аты", "Әкесінің аты", "Туған күні" жылы туған, шындығында әскери қызметті мынадай кезеңде өткерген:
"___" бастап "___" жж.,
"___" бастап "___" жж.
Анықтама талап етілген жерге ұсыну үшін берілді.
Анықтама берілген күні " Берілген күні". Анықтаманың қолданысы: мерзімсіз.
Мәселелерді шешу үшін Сіздің __________"ЖӘБО-ға келу мерзімі" дейін жақын жердегі ЖӘБО-ға өтініш жасауға тиіс екеніңізді хабарлаймыз.
ЖӘБО атауы: ___________ ___________________________ "ЖӘБО қызметкері"
Деректер ҚР Қорғаныс министрлігінің ақпараттық жүйесінен берілді
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы № 370 – II Заңы 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
"Жеңілдіктері бар адамдарға
(Ұлы Отан соғысының қатысушыларына,
Чернобыль авариясын жоюшыларға,
интернационалист жауынгерлерге)
анықтамалар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
_______________________________________
(ауданның, қаланың)
қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің
(басқармасының) бастығына
_______________________________________
_____________________________ тұратын
кімнен _________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы)
_______________________________________
_______________________________________
______________________ әскери есепте тұр
Өтініш
_____________________________________________________________________
(ҰОС қатысушысының, интернационалист жауынгердің, Чернобыль авариясын
жоюшының,
_____________________________________________________________________
Семей ядролық полигонында қызмет өткергені туралы)
растайтын анықтама беруіңізді сұраймын.
Қашан және қандай қорғаныс істері жөніндегі бөлім (басқарма,
департамент) (әскери комиссариат) әскерге шақырды
_____________________________________________________________________
Сұрау салынған кезеңдегі әскери атағы мен лауазымы
_____________________________________________________________________
Әскер тегі, әскери бөлімнің нөмірі, бағыныстылығы мен орналасқан жері _____________________________________________________________________
Қызмет, жұмыс кезеңі (келген және кеткен жылы, айы)
_____________________________________________________________________
Жеңілдікке құқық туралы куәліктің № _________ берілген күні _________
Кім және қашан берді ________________________________________________
Қосымша мәліметтер __________________________________________________
_____________________________________________________________________
20 __ ж. "___" __________ ______________/____________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
_______________________________ 20__ж. "___"________ ________________
(тегі және аты-жөнінің бас әріптері) (қолы)
"Жеңілдіктері бар адамдарға
(Ұлы Отан соғысының қатысушыларына,
Чернобыль авариясын жоюшыларға,
интернационалист жауынгерлерге)
анықтамалар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә.
немесе ұйымының атауы)
__________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалының №____ бөлімі (мекенжайын көрсету керек) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (Жеңілдіктері бар адамдарға (Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, Чернобыль АЭС-індегі аварияны жоюшыларға, интернационалист жауынгерлерге) анықтамалар беру) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме и через центры обслуживания населения
13. В центре предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы). В зале располагаются справочное бюро, терминал электронной очереди, кресла для ожидания.
14. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в центр, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работниками центра (при заполнении бумажного носителя), с выездом по месту жительства услугополучателя.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz, а так же на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: www.con.gov.kz. Возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа не предусмотрена.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача справок лицам, имеющим льготы
(участникам Великой Отечественной
войны, ликвидаторам Чернобыльской
аварии, воинам-интернационалистам)»
"угловой штамп"
учреждения, выдавшего
справку
Справка
«Фамилия», «Имя», «Отчество», «Дата рождения» года рождения,
действительно __________________________________________ в период с
«____» по «____» гг._______________________________________________
Справка дана для предъявления по месту требования.
_____________________________________________________
Дата выдачи справки ___________.
Справка действительна: бессрочно.
Подпись начальника МОВУ: ____________________________
(гербовая печать)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача справок лицам, имеющим льготы
(участникам Великой Отечественной
войны, ликвидаторам Чернобыльской
аварии, воинам-интернационалистам)»
Справка
________________________ «Фамилия», «Имя», «Отчество»,_________
«Дата рождения» года рождения, действительно ________________________
в период с __________ «С» по _________ «По» гг. _____________________
Справка дана для предъявления по месту требования.
Дата выдачи справки __________ «Дата выдачи». Справка
действительна: бессрочно.
Уведомляем Вас, что для решения имеющихся вопросов необходимо
обратиться в ближайшее МОВУ до __________ «Срок прибытия в МОВУ».
Наименование МОВУ: ______________________ «МОВУ сотрудника»
Данные предоставлены из информационной системы
Министерства обороны РК
Данный документ согласно статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года
«Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен
документу на бумажном носителе
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача справок лицам, имеющим льготы
(участникам Великой Отечественной
войны, ликвидаторам Чернобыльской
аварии, воинам-интернационалистам)»
Начальнику отдела (управления) по делам
обороны _______________________________
(района, города)
от ____________________________________
(фамилия, имя, отчество, год рождения)
_______________________________________
проживающего __________________________
_______________________________________
состоит на воинском учете _____________
_______________________________________
Заявление
Прошу выдать подтверждающую справку ___________________________
(участника ВОВ,
_____________________________________________________________________
воина-интернационалиста, ликвидатора Чернобыльской аварии
_____________________________________________________________________
о прохождении службы на Семипалатинском ядерном полигоне)
Когда и каким отделом (управлением, департаментом) по делам
обороны (военкоматом) призван _______________________________________
Воинское звание и должность в запрашиваемый период ____________
_____________________________________________________________________
Род войск, номер воинской части, подчиненность и место
дислокации __________________________________________________________
Период службы, работы (год, месяц прибытия и убытия) __________
_____________________________________________________________________
Удостоверение о праве на льготы № __________ дата выдачи ____________
Когда и кем выдано __________________________________________________
Дополнительные сведения _____________________________________________
_____________________________________________________________________
«___» __________ 20 __ г. ____________/___________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
____________________     «___»________20__г     ____________
(фамилия и инициалы)                              (подпись)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача справок лицам, имеющим льготы
(участникам Великой Отечественной
войны, ликвидаторам Чернобыльской
аварии, воинам-интернационалистам)»
(Ф.И.О., либо наименование организации
услугополучателя)
______________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №____
филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает
в приеме документов на оказание государственной услуги (Выдача
справок лицам, имеющим льготы (участникам Великой Отечественной
войны, ликвидаторам Чернобыльской аварии, воинам-интернационалистам)
ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно
перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а
именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ____________________________________;
2) ____________________________________;

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және халыққа
қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызмет көрсету
ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Орталықта мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар) көзделген. Залда анықтама бюросы, электрондық кезек терминалы, күтіп отыруға арналған креслолар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылған.
14. Денсаулық жағдайына байланысты орталыққа өзі келуге мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды (қағаз жеткізгіште толтырып) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне бару арқылы орталық қызметкерлері жүргізеді.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіруді бақылау жөніндегі комитеті "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Қашықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі көзделмеген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
"Әскери қызмет өткергенін растау
анықтама берген мекеменің туралы анықтамалар беру"
"бұрыштамалы мөртаңбасы" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Анықтама
"Тегі", "Аты", "Әкесінің аты", "Туған күні" жылы туған, шындығында әскери қызметті мына кезеңде өткерген:
"___" бастап "___" жж.,
"___" бастап "___" жж.
Анықтама талап етілген жерге ұсыну үшін берілді.
_______________________________________________________________
Анықтама берілген күні " Берілген күні". Анықтаманың қолданысы: мерзімсіз.
ЖӘБО бастығының қолы: ____________________________
(елтаңбалы мөр)
"Әскери қызмет өткергенін растау
туралы анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Өтінішті тіркеу нөмірі _______________ "Тіркеу нөмірі"
Берілген күні ________________ "Өтініш берілген күні"
Анықтама
"Тегі", "Аты", "Әкесінің аты", "Туған күні" жылы туған, шындығында әскери қызметті мынадай кезеңде өткерген:
"___" бастап "___" жж.,
"___" бастап "___" жж.
Анықтама талап етілген жерге ұсыну үшін берілді.
_______________________________________________________________
Анықтама берілген күні " Берілген күні". Анықтаманың қолданысы: мерзімсіз.
Мәселелерді шешу үшін Сіздің __________"ЖӘБО-ға келу мерзімі" дейін жақын жердегі ЖӘБО-ға өтініш жасауға тиіс екеніңізді хабарлаймыз.
ЖӘБО атауы: ___________ ___________________________ "ЖӘБО қызметкері"
Деректер ҚР Қорғаныс министрлігінің ақпараттық жүйесінен берілді
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы № 370 – II Заңы 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
"Әскери қызмет өткергенін растау
туралы анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
______________________________________
(ауданның, қаланың)
қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің
(басқармасының) бастығына
_____________________________________________
_____________________________________ тұратын
кімнен ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы)
_____________________________________________
_____________________________________________
___________________________ әскери есепте тұр
Өтініш
Әскери қызмет өткергенін растау туралы анықтама беруіңізді сұраймын.
Қашан және қандай қорғаныс істері жөніндегі бөлім (басқарма, департамент) (әскери комиссариат) әскерге шақырды
_____________________________________________________________________
Сұрау салынған кезеңдегі әскери атағы мен лауазымы
_____________________________________________________________________
Әскер тегі, әскери бөлімнің нөмірі, бағыныстылығы мен орналасқан жері
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қызмет, жұмыс кезеңі (келген және кеткен жылы, айы) _________________
_____________________________________________________________________
Қосымша мәліметтер __________________________________________________
_____________________________________________________________________
20 __ ж. "___" ______________ ______________/________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
_______________________________ 20__ж. "___"________ ____________
(тегі және аты-жөнінің бас әріптері) (қолы)
"Әскери қызмет өткергенін растау
туралы анықтамалар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. немесе
ұйымының атауы)
____________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалының №____ бөлімі (мекенжайын көрсету керек) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (Әскери қызметті өткергені туралы анықтама беру) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме и через
центры обслуживания населения
13. В центре предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы). В зале располагаются справочное бюро, терминал электронной очереди, кресла для ожидания.
14. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в центр, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работниками центра (при заполнении бумажного носителя), с выездом по месту жительства услугополучателя.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz, а так же на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: www.con.gov.kz. Возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа не предусмотрена.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача справок о подтверждении
прохождения воинской службы»
"угловой штамп"
учреждения, выдавшего
справку
Справка
«Фамилия», «Имя», «Отчество», «Дата рождения» года рождения,
действительно проходил воинскую службу в период:
с «___» по «___» гг.,
с «___» по «___» гг.
Справка дана для предъявления по месту требования.
Дата выдачи справки «Дата выдачи». Справка действительна:
бессрочно
Подпись начальника МОВУ: _________________________
(гербовая печать)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача справок о подтверждении
прохождения воинской службы»
Справка
_________________ «Фамилия», «Имя», «Отчество», ___________ «Дата рождения»
года рождения, действительно проходил воинскую службу в период:
с ______«С» по _______«По» гг.,
с ______«С» по _______«По» гг.
Справка дана для предъявления по месту требования.
Дата выдачи справки _____________ «Дата выдачи».
Справка действительна: бессрочно
Уведомляем Вас, что для решения имеющихся вопросов необходимо
обратиться в ближайшее МОВУ до __________ «Срок прибытия в МОВУ».
Наименование МОВУ: ____________«МОВУ сотрудника»
Данные предоставлены из информационной системы
Министерства обороны РК
Данный документ согласно статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об
электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен
документу на бумажном носителе
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача справок о подтверждении
прохождения воинской службы»
Начальнику отдела (управления) по делам
обороны _______________________________
(района, города)
от ____________________________________
(фамилия, имя, отчество, год рождения)
_______________________________________
проживающего __________________________
_______________________________________
состоит на воинском учете _____________
_______________________________________
Заявление
Прошу выдать подтверждающую справку о подтверждении прохождения
воинской службы.
Когда и каким отделом (управлением, департаментом) по делам
обороны (военкоматом) призван _______________________________________
_____________________________________________________________________
Воинское звание и должность в запрашиваемый период ____________
_____________________________________________________________________
Род войск, номер воинской части, подчиненность и место
дислокации __________________________________________________________
Дополнительные сведения _______________________________________
_____________________________________________________________________
«___» ________ 20 __ г. _________/________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
____________________ «___»________20__г ___________
(фамилия и инициалы)                     (подпись)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача справок о подтверждении
прохождения воинской службы»
(Ф.И.О., либо наименование организации
услугополучателя)
______________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №____
филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает
в приеме документов на оказание государственной услуги (Выдача
справок лицам, имеющим льготы (участникам Великой Отечественной
войны, ликвидаторам Чернобыльской аварии, воинам-интернационалистам)
ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно
перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а
именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ____________________________________;
2) ____________________________________;

3) ...
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
ТАӘ (ХҚО қызметкері) (қолы)
Орынд. Т.А.Ә. ____________
Тел.______________________
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ж. "___"______________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 219 қаулысымен
бекітілген
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің
Орталық мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және
мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою"
мемлекеттік көрсетілген қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініштерді қабылдау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық мұрағаты (бұдан әрі – Орталық мұрағат) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
Орталық мұрағатқа өтініш жасаған кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін күтудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) өтініш жасаған күні көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағазда.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі орталық мұрағаттан шығатын апостиль қойылған мұрағаттық анықтамаларды және құжаттардың көшірмелерін беру болып табылады. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағазда.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін "Салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің (Салық кодексі) 540-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол мемлекеттік бажды төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен 50 пайызды құрайды.
7. Мемлекеттік баж Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді, олар төлем мөлшері мен күнін растайтын құжат (түбіртек) береді.
8. Жұмыс кестесі:
Орталық мұрағат – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.

3) .......
Настоящая расписка составлена в 2-х экз., по одному для каждой
стороны.
ФИО (работника ЦОН)                      (подпись)
Исп. Ф.И.О. ____________
Тел.___________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___»____________20__г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 219
Стандарт государственной услуги
«Апостилирование архивных справок и копий
архивных документов, исходящих из Центрального архива
Министерства обороны Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из Центрального архива Министерства обороны Республики Казахстан» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством обороны Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Министерством обороны Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется через Центральный архив Министерства обороны Республики Казахстан (далее – Центральный архив).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в Центральный архив:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 15 (пятнадцать) минут;
3) максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя, в день обращения – не более 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги является выдача апостилированных архивных справок и копий документов, исходящих из Центрального архива. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам на платной основе (далее – услугополучатели). За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 540 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), которая составляет 50 процентов от размера месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины.
Государственная пошлина уплачивается через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдается документ (квитанция), подтверждающий размер и дату оплаты.
8. График работы:
Центральный архив – с понедельника по пятницу с 9.00 до 19.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес өтініш-сауалнама;
жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін);
апостиль қою үшін мемлекеттік баж төленгені туралы түбіртек.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілген
қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілген қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
Шағым Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында көрсетілген www.mod.gov.kz. мекенжайы бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы атына немесе Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі басшысының атына: 010000, Астана қаласы, Достық көшесі, № 14 үй мекенжайы бойынша беріледі.
Шағымдар жазбаша түрде почта арқылы немесе жұмыс күндері көрсетілген қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Қабылдаған адамның тегін және аты-жөнінің бас әріптерін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымның тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта арқылы жолданады немесе көрсетілген қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушы "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпаратқа қол жеткізе алады, оны көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
заявление-анкета согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности);
квитанцию об оплате государственной пошлины за апостилирование.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц,
по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
Жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан www.mod.gov.kz., либо на имя руководителя Министерства обороны Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Достык, дом № 14.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және
халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін
қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Қашықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі көзделмеген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің
Орталық мұрағатынан шығатын мұрағаттық
анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың
көшірмелеріне апостиль қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
ҚР Қорғанысмині Орталық мұрағатының бастығына
Өтініш-сауалнама
Тегі, аты, әкесінің аты _____________________________________________
Сұрау салынатын кезеңдегі лауазымы __________________________________
Қандай мәліметтерді растау қажет ____________________________________
Қандай мақсаттар үшін _______________________________________________
Қызмет өткерген әскери бөлімнің нөмірі, орналасқан жері _____________
Жұмыс істеген кезеңі, келген және кеткен айы, жылы __________________
Кімге және қандай адресатқа жауап жолдау қажет ______________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жеке қолы, күн)
Өтінішке қоса беремін:
1. Апостиль қою үшін мемлекеттік баж төлегені туралы түбіртек
2. Өтініш жасаған адам басқа адамның өкілі болып табылатын болса, жеке немесе заңды тұлғаның нотариат растаған келісімі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 219 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған
кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 2223 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 3, 22-құжат);

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме и через
центры обслуживания населения
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz. Возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа не предусмотрена.
13. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Апостилирование архивных справок и
копий архивных документов, исходящих
из Центрального архива Министерства
обороны Республики Казахстан»
Начальнику Центрального архива МО РК
Заявление – анкета
Фамилия, имя, отчество ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Должность в запрашиваемый период ____________________________________
_____________________________________________________________________
Какие сведения необходимо подтвердить________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Для каких целей______________________________________________________
Номер, место дислокации воинских частей, в которой работал (а)_______
_____________________________________________________________________
Период работы месяц, год прибытия и убытия __________________________
_____________________________________________________________________
Кому и по какому адресату выслать ответ:_____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(личная подпись, дата)
К заявлению прилагаю:
1. Квитанцию об оплате государственной пошлины за апостилирование
2. Нотариально заверенное согласие физического или юридического
лица, если обращающиеся лицо, является представителем другого лица
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 219
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года № 2223 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 3, ст. 22).

2. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 2223 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 22 шілдедегі № 848 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 49, 663-құжат);
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 2223 және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1741 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 6, 141-құжат);
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 2223 және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 8 мамырдағы № 473 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 32, 489-құжат);
5. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің "Орталық мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 11 ақпандағы № 85 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 13-14, 127-құжат);
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 11 ақпандағы № 85 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 мамырдағы № 514 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 38, 464-құжат).

2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2011 года № 848 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года № 2223 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерством обороны Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 49, ст. 663).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1741 «О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года № 2223 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан» и от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 6, ст. 141).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 мая 2013 года № 473 «О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года № 2223 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан» и от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 32, ст. 489).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2010 года № 85 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из Центрального архива Министерства обороны Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан 2010 г., № 13-14, ст. 127).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2011 года № 514 «О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2010 года № 85» (САПП Республики Казахстан 2011 г., № 38, ст. 464).