Автомобиль көлігі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 265 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1063 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.12.2015 № 1063 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 557 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ауыр салмақты және (немесе) iрi көлемді көлік құралдарының (шетелдiктердi қоса алғанда) жүріп өтуіне арналған арнайы рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) «Техникалық байқау операторларының тiзiлiмiне енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) «Техникалық байқау операторларына механикалық көлік құралдарының және оларға тіркемелердің мiндеттi техникалық байқаудан өтуі туралы куәлік бланкілерін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) «Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттер аумағы арқылы жүріп өтуіне арналған рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
9) «1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арналған арнайы рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.

О вопросах оказания государственных услуг в сфере автомобильного транспорта
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 265. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1063
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.12.2015 № 1063 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра по инвестициям и развитию РК от 30.04.2015 г. № 557.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача международного сертификата технического осмотра»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении»;
5) стандарт государственной услуги «Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных транспортных средств (включая иностранные) по территории Республики Казахстан»;
6) стандарт государственной услуги «Включение в реестр операторов технического осмотра»;
7) стандарт государственной услуги «Выдача бланков свидетельств о прохождении обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним операторам технического осмотра»;
8) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан»;
9) стандарт государственной услуги «Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7».
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.

3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                          С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 26 наурыздағы
№ 265 қаулысымен
бекітілген
«Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) Министрліктің Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары Қазақстан Республикасы аумағы бойынша көлік құралының жүру бағытында орналасқан стационарлық көліктік бақылау бекеттерінде (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызмет алушының көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезінен бастап:
мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру көрсетілетін қызметті алушының жүгінуі бойынша жүзеге асырылады;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға жүгіну кезінде кезек күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 45 минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қағаз түріндегі жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификаты (бұдан әрі – сертификат).
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: еңбек заңнамасына сәйкес демалыссыз және мереке күндерінсіз, тәулік бойы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша сертификаттың 1-3-бағандарын толтырады. Толтырылған сертификат бланкісі көрсетілетін қызметті берушінің қызметкеріне тапсырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2014 года № 265
Стандарт государственной услуги
«Выдача международного сертификата взвешивания
грузовых транспортных средств»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства на стационарных постах транспортного контроля по территории Республики Казахстан, расположенные на пути следования транспортного средства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются услугодателем.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента обращения услугополучателя услугодателю:
выдача результата оказания государственной услуги осуществляется по обращению услугополучателя;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при обращении за получением государственной услуги – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 45 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – международный сертификат взвешивания грузовых транспортных средств (далее – сертификат) в бумажном виде.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
8. График работы услугодателя: круглосуточно, без выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Для получения государственной услуги услугополучатель (либо его представитель по доверенности) заполняет графы 1-3 сертификата по форме, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги. Заполненный бланк сертификата сдается сотруднику услугодателя.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг

10. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының әрекеттерiне (әрекетсiздiктерiне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, (телефоны 8 (7172) 24-13-12)
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алатын мерзімі және орны көрсетіліп, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылдағанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шараларды қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері
ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
12. Көрсетілетін қызметті алушының, оның ішінде халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына жататын адамдардың жеке өзі келуге мүмкіндігі болмаған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызмет сенімхат бойынша көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің – www.mtс.gov.kz интернет-ресурсында («Мемлекеттік көрсетілетін қызмет» бөлімінде) орналастырылған.

10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, телефон 8 (7172) 24-13-12.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства,
с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, рассматривается в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. В случае отсутствия возможности личной явки услугополучателя, в том числе лиц, относимых к социально уязвимым слоям населения государственная услуга оказывается по доверенности.
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.mtc.gov.kz (в разделе «Государственные услуги»).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) Министрліктің Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініштерді қабылдау:
1) Министрліктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
2) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады;
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру ХҚО арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 3 (үш) жұмыс күнi ішінде;
2) ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) ХҚО-да қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігі (бұдан әрi – рұқсат беру куәлігі) және автокөлік құралына рұқсат карточкасы (бұдан әрi – рұқсат карточкасы) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет:
1) рұқсат беру куәлігі ақылы негізде;
2) рұқсат карточкасы тегін негізде көрсетіледі.
Рұқсат беру куәлігін бергені үшін мемлекеттік баж 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген баж мөлшерлемесіне сәйкес республикалық бюджетке төленеді және мемлекеттік баж төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 25 пайызын құрайды.
Төлеу тәсілі: мемлекеттік баж бюджетке банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы аудару жолымен не қолма-қол ақшамен төленеді.
8. Жұмыс кестесі:
1) ХҚО – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында жұмыс кестесiне сәйкес, түскi үзiлiссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн.
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства (далее – ЦОН);
2) веб-портал «электронного правительства» (далее – портал).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через ЦОН.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН, а также при обращении на портал – в течение 3 (трех) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче пакета документов в ЦОН – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания в ЦОН – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – удостоверение допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов (далее – удостоверение допуска) и карточка допуска на автотранспортное средство (далее – карточка допуска) в бумажном виде.
7. Государственная услуга оказывается:
1) выдача удостоверение допуска на платной основе;
2) выдача карточки допуска на бесплатной основе.
Государственная пошлина за выдачу удостоверения допуска уплачивается в республиканский бюджет по ставке пошлины, установленной Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) и составляет 25 процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины.
Способ оплаты: государственная пошлина уплачивается в бюджет наличными деньгами либо путем перечисления через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).
8. График работы:
1) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству.
Прием заявлений с документами и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;

2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға (қағаз түрінде) не порталға (электрондық түрде «pdf» фоматында) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкасын алу үшін, оның ішінде автокөлiк құралдарының паркiн көбейту кезінде:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш не порталда көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) автокөлiк құралдарын жалға алу шарттарының көшiрмелерi (автокөлік құралдары жалға алынған жағдайда);
3) тахографты тексеру туралы сертификаттардың көшiрмелерi (жүргiзушiлердiң еңбек және тынығу режимiн тiркеудiң бақылау құрылғысы);
4) ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, рұқсат беру куәлігін беру үшін мемлекеттік баж төленгендігін растайтын құжат.
Дара кәсiпкердiң тегi, аты, әкесінің аты, атауы және орналасқан жерi өзгерген, заңды тұлғаның атауы, орналасқан жерi өзгерген және қайта ұйымдастырылған, автокөлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі ауысқан, автокөлік құралын сатып алған немесе жалға алған жағдайларда жаңа рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкасын алу үшiн:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш не көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
2) автокөлiк құралдарын жалға алу шарттарының көшiрмелерi (автокөлік құралдары жалға алынған жағдайда);
3) рұқсат беру куәлігін беру үшін мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжат;
Жоғалған, бүлінген (бұзылған) жағдайларда жаңа рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкасын алу үшiн:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш не көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
2) рұқсат беру куәлігін беру үшін мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжат;
3) рұқсат беру куәлігінің жоғалғаны және жарамсыз деп танылғаны туралы бұқаралық ақпарат құралдарында хабарламаның жарияланғанын растайтын құжат (жоғалған жағдайда);
4) бүлінген немесе бұзылған рұқсат беру куәліктері (бүлінген (бұзылған) жағдайда).
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын салыстыру үшін ұсынады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе мемлекеттік қызметтер көрсетуді ақпараттық мониторингілеу жүйесі арқылы уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші, ХҚО ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді мемлекеттік қызметті көрсету кезінде пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:

2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН (в бумажном виде) либо на портал (в электроном виде в формате «pdf»):
для получения удостоверения допуска и (или) карточки допуска, в том числе при увеличении парка автотранспортных средств:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо запрос на портале в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) копии договоров аренды автотранспортных средств (в случае аренды автотранспортных средств);
3) копии сертификатов о поверке тахографа (контрольное устройство регистрации режима труда и отдыха водителей);
4) документ, подтверждающий уплату государственной пошлины за выдачу удостоверения допуска, за исключением случаев уплаты через ПШЭП.
Для получения нового удостоверения допуска и (или) карточки допуска в случаях изменения фамилии, имени, отчества, наименования, местонахождения индивидуального предпринимателя, изменения наименования, местонахождения и реорганизации юридического лица, замены государственного регистрационного номерного знака автотранспортного средства, приобретения или аренды автотранспортного средства:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги либо запрос в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя;
2) копии договоров аренды автотранспортных средств (в случае аренды автотранспортных средств);
3) документ, подтверждающий уплату государственной пошлины за выдачу удостоверения допуска.
Для получения нового удостоверения допуска и (или) карточки допуска в случае утери, повреждения (порчи):
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги либо запрос на портале в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя;
2) документ, подтверждающий уплату государственной пошлины за выдачу удостоверения допуска;
3) документ, подтверждающий размещение объявления в средствах массовой информации об утере и недействительности удостоверении допуска (в случае утери);
4) испорченные или поврежденные удостоверения допуска (в случае повреждения (порчи).
При этом услугополучателем представляются в ЦОН оригиналы указанных документов для сверки.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Услугодатель, ЦОН получают письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:

1) ХҚО-ға – мыналар:
құжаттың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң атауы;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны;
құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректері көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі;
2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алатын күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру туралы хабарламаны алғаннан кейін, жеке өзі келгенде және жеке басын куәландыратын құжатты, тауарлық-материалдық құндылықтарды алуға арналған белгіленген нысандағы сенімхатты және ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, төлем құжатын ұсынған кезде тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхаттың негізінде, онда көрсетілген мерзімде жүзеге асырылады.
10. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына -қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының, ХҚО және (немесе) олардың
қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының әрекеттерiне (әрекетсiздiктерiне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, (телефоны 8 (7172) 24-13-12).
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе электронды түрде не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол беріледі.
Нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректерi, сондай-ақ жауап алудың мерзімі және орны, шағымды қарау барысы туралы сұрап білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талонды бере отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шараларды қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жолданады.
ХҚО және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттерiне (әрекетсiздiктерiне) шағымдану үшін шағым ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша ХҚО басшысының атына беріледі.
ХҚО-ның кеңсесінде қолма-қол, сондай-ақ почтамен түскен шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шараларды қабылдау үшін ХҚО-ның басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе ХҚО-ның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті беруші өңдеу барысында (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тартуы туралы жауап) жаңарып отыратын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағымда:

1) в ЦОН – выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документа;
наименование запрашиваемой государственной услуги;
названия и количества приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя;
2) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется на основании расписки о приеме документов, указанный в ней срок после получения уведомления о выдаче результата оказания государственной услуги, при личном посещении и по предъявлению документа, удостоверяющего личность, доверенности на получение товароматериальных ценностей установленной формы и платежного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному настоящим стандартом государственной услуги, работник ЦОН отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) его должностных лиц, ЦОН и (или) его
работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг, жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, телефон 8 (7172) 24-13-12.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также срок и место получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или Министерства для определения ответственного исполнителя и принятия, соответствующих мер.
Для обжалования решений, действий (бездействий) ЦОН и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя ЦОН по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОН: www.con.gov.kz.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия, соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или ЦОНа рассматривается в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық
нысанда және ХҚО арқылы қызмет көрсету ерекшеліктері
ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Көрсетілетін қызметті алушының, оның ішінде халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына жататын адамдардың жеке өздерінің келуге мүмкіндігі болмаған жағдайда, мемлекеттік қызмет сенімхат бойынша көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – www.mtc.gov.kz («Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде);
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті » арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24-04-06. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«Халықаралық автомобиль
тасымалдарын жүзеге асыруға
рұқсат беру куәлігін және рұқсат
карточкасын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
______________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкасын алуға
Өтініш
____________________________________________________________
(дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
немесе заңды тұлғаның атауы)
Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкасын мынадай автокөлік құралдарына беруді сұраймын:
Р/с
Автокөлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Ескертпе
ЖСН/БСН: ____________________________________________________________
Дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
_____________________________________________________________________
(№ және қашан берілген)
Мекенжайы:___________________________________________________________
(индексі, қаласы, ауданы, облысы, көшесі, үй №, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________ ________________________
(Т.А.Ә.)                                             (қолы)
М.О.
(болған жағдайда)
20__ жылғы «___» __________ өтініш қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның жауапты адамының Т.А.Ә., қолы)
«Халықаралық автомобиль
тасымалдарын жүзеге асыруға
рұқсат беру куәлігін және рұқсат
карточкасын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
______________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
жаңа рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат
карточкасын алуға
Өтініш
____________________________________________________________
(дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
немесе заңды тұлғаның атауы)
Мынадай автокөлік құралдарына:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через ЦОН
13. В случае отсутствия возможности личной явки услугополучателя, в том числе лиц, относимых к социально уязвимым слоям населения государственная услуга, оказывается, по доверенности.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www.mtc.gov.kz (в разделе «Государственные услуги»);
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24-04-06. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Выдача удостоверения
допуска к осуществлению международных
автомобильных перевозок и
карточки допуска»
форма
___________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Заявление
на получение удостоверения допуска и (или) карточки допуска
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) индивидуального предпринимателя
или наименование юридического лица)
Прошу выдать удостоверение допуска и (или) карточки допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов на следующие автотранспортные средства:
п/п
Марка автотранспортного
средства
Государственный
регистрационный номерной
знак
Примечание
ИИН/БИН: ______________________________________________________
Свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или юридического лица: ______________________________
_____________________________________________________________________
(№ и когда выдано)
Адрес: ________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы: ________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________          ________________
(Ф.И.О.)                                 (подпись)
М.П.
(в случае наличия)
«_____» ________________ 20__ года заявление принято к рассмотрению
_____________________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. ответственного лица государственного органа)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Выдача удостоверения
допуска к осуществлению международных
автомобильных перевозок и
карточки допуска»
форма
___________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Заявление
на получение нового удостоверения допуска и (или) карточки допуска
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) индивидуального предпринимателя
или наименование юридического лица)
Прошу выдать новое удостоверение допуска и (или) карточки допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов на следующие автотранспортные средства в связи с:

1) дара кәсіпкердің тегінің, атының, әкесінің атының, атауының, орналасқан жерінің өзгеруіне;
2) заңды тұлға атауының, орналасқан жерінің өзгеруіне және қайта ұйымдастырылуына;
3) рұқсаттың және (немесе) рұқсат карточкасының жоғалуына, бүлініп қалуына (зақымдалуына);
4) автокөлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісінің ауыстырылуына;
5) автокөлік құралын сатып алуға немесе жалға алуға (қажеттінің астын сызу) байланысты халықаралық автомобильмен жүк тасымалдарын жүзеге асыруға жаңа рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкасын беруді сұраймын.
Р/с №
Автокөлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Ескертпе
ЖСН/БСН: ____________________________________________________________
Дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
_____________________________________________________________________
(№ және қашан берілген)
Мекенжайы: __________________________________________________________
(индексі, қаласы, ауданы, облысы, көшесі, үй №, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар: ____________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________ ________________________
(Т.А.Ә.)                                             (қолы)
М.О.
(болған жағдайда)
20__ жылғы «___» __________ өтініш қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның жауапты адамының Т.А.Ә., қолы)
«Халықаралық автомобиль
тасымалдарын жүзеге асыруға
рұқсат беру куәлігін және рұқсат
карточкасын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
_________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты болған жағдайда
(бұдан әрі – Т.А.Ә) не көрсетілетін қызметті
алушы ұйымның атауы)
_______________________________
(көрсетілетін қызметті алушының
мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан
бас тарту туралы қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының № ___ бөлімі
___________________  «Халықаралық автомобиль тасымалдарын
(мекенжайды көрсету) жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын беру» мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:
1. ___________________________________________________________;

1) изменением фамилии, имени, отчества, наименования, местонахождения индивидуального предпринимателя;
2) изменением наименования, местонахождения и реорганизацией юридического лица;
3) утерей, повреждением (порчей) допуска и (или) карточки допуска;
4) заменой государственного регистрационного номерного знака автотранспортного средства;
5) приобретением или арендой автотранспортного средства (нужное подчеркнуть).
п/п
Марка
автотранспортного средства
Государственный
Регистрационный
номерной знак
Примечание
ИИН/БИН: ______________________________________________________
Свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или юридического лица: ______________________________
_____________________________________________________________________
(№ и когда выдано)
Адрес: ________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы: ________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________________               ________________
(Ф.И.О.)                                 (подпись)
М.П.
(в случае наличия)
«_____» __________________ 20__ года заявление принято к рассмотрению
_____________________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. ответственного лица государственного органа)
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги «Выдача удостоверения
допуска к осуществлению международных
автомобильных перевозок и
карточки допуска»
форма
___________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество
(далее – ФИО) либо наименование
организации услугополучателя)
_________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ___ филиала РГП «Центр обслуживания населения» _________________________
(указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги «Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска», ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. ___________________________________________________________;

2. ___________________________________________________________;
3. ___________________________________________________________;
4. ___________________________________________________________.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бір данадан, 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. ____________________                        ____________
(ХҚО қызметкері)                                 (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә._______________      Телефон: ________________
Алдым: Т.А.Ә. / көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы «___» _________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 26 наурыздағы
№ 265 қаулысымен
бекітілген
«Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініштерді қабылдау:
1) Министрліктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
2) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру ХҚО арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға не порталға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
халықаралық техникалық байқау сертификатын беру – 2 (екі) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап беру – 1 (бір) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
2) ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) ХҚО-да қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – халықаралық техникалық байқау сертификаты (бұдан әрі – халықаралық сертификат) қағаз түрінде не мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап қағаз және (немесе) электрондық түрде.

2. ___________________________________________________________;
3. ___________________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О. ____________________     ____________
(работника ЦОН)          (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._______________          Телефон: ________________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2014 года № 265
Стандарт государственной услуги
«Выдача международного сертификата технического осмотра»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача международного сертификата технического осмотра» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы (далее – услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства (далее – ЦОН);
2) веб-портал «электронного правительства» (далее – портал).
Выдача результатов государственной услуги осуществляется через ЦОН.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН либо на портал:
выдача международного сертификата технического осмотра осуществляется – в течение 2 (двух) рабочих дней;
выдача письменного мотивированного отказа о предоставлении государственной услуги осуществляется – в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче пакета документов в ЦОН – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания в ЦОН – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – международный сертификат технического осмотра (далее – международный сертификат) в бумажном виде либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в бумажном и (или) электронном виде.

7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Халықаралық сертификатты немесе халықаралық сертификаттың телнұсқасын бергені үшін мемлекеттік баж 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген баж мөлшерлемесіне сәйкес халықаралық сертификатты және халықаралық сертификаттың телнұсқасын беру орны бойынша төленеді және мемлекеттік баж төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 50 пайызын құрайды.
Төлеу тәсілі: мемлекеттік баж бюджетке банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы аудару жолымен не қолма-қол ақшамен төленеді.
8. Жұмыс кестесі:
1) ХҚО – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында жұмыс кестесiне сәйкес, түскi үзiлiссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн.
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға (қағаз түрінде) не порталға (электрондық түрде «pdf» фоматында) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш не порталда көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) халықаралық сертификатты беруге мемлекеттiк баждың төленгенi туралы түбiртек;
3) жеке тұлғалардың Салық кодексiнде белгiленген тәртiппен ағымдағы күнтiзбелiк жыл үшiн көлiк құралдарына салықты төлегенiн растайтын немесе оны төлеуден босату құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері;
4) мемлекеттік немесе міндетті техникалық байқаудан өту туралы куәліктің көшірмелері.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын салыстыру үшін ұсынады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе мемлекеттік қызметтер көрсетуді ақпараттық мониторингілеу жүйесі арқылы уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші, ХҚО ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді мемлекеттік қызметті көрсету кезінде пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:

7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Государственная пошлина за выдачу международного сертификата или дубликата международного сертификата, уплачивается по месту выдачи международного сертификата и дубликата международного сертификата по ставке пошлины, установленной Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) и составляет 50 процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день оплаты государственной пошлины.
Способ оплаты: государственная пошлина уплачивается в бюджет наличными деньгами либо путем перечисления через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).
8. График работы:
1) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству.
Прием заявлений с документами и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН (в бумажном виде) либо на портал (в электронном виде в формате «pdf»):
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо запрос на портале в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) квитанцию об оплате государственной пошлины за выдачу международного сертификата;
3) копии документов, подтверждающие оплату физическими лицами налога на транспортные средства за текущий календарный год в порядке, установленном Налоговым кодексом или подтверждающие право на освобождение от его уплаты;
4) копии свидетельства о прохождении государственного или обязательного технического осмотра.
При этом услугополучателем представляются в ЦОН оригиналы указанных документов для сверки.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Услугодатель, ЦОН получают письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:

1) ХҚО-ға – мыналар:
құжаттың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң атауы;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны;
құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректері көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі;
2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алатын күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру туралы хабарламаны алғаннан кейін, жеке өзі келгенде және жеке басын куәландыратын құжатты, тауарлық-материалдық құндылықтарды алуға арналған белгіленген нысандағы сенімхатты және ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, төлем құжатын ұсынған кезде тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхаттың негізінде, онда көрсетілген мерзімде жүзеге асырылады.
10. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының, ХҚО және (немесе) олардың
қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының әрекеттерiне (әрекетсiздiктерiне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе электронды түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол беріледі.
Нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректерi, сондай-ақ жауап алу мерзімі және орны, шағымды қарау барысы туралы сұрап білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талонды бере отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шараларды қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолданады.
ХҚО және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттерiне (әрекетсiздiктерiне) шағымдану үшін шағым ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша ХҚО басшысының атына беріледі.
ХҚО-ның кеңсесінде қолма-қол, сондай-ақ почтамен түскен шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шараларды қабылдау үшін ХҚО-ның басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе ХҚО-ның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті беруші өңдеу барысында (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тартуы туралы жауап) жаңарып отыратын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағымда:

1) в ЦОН – выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документа;
наименование запрашиваемой государственной услуги;
названия и количества приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя;
3) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется на основании расписки о приеме документов, указанный в ней срок после получения уведомления о выдаче результата оказания государственной услуги, при личном посещении и по предъявлению документа, удостоверяющего личность, доверенности на получение товароматериальных ценностей установленной формы и платежного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) его должностных лиц, ЦОНа и (или) его
работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также срока и места получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Обжалование действий (бездействий) ЦОНа и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или ЦОНа рассматривается в течении пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течении пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық
нысанда және ХҚО арқылы қызмет көрсету ерекшеліктері
ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Көрсетілетін қызметті алушының, оның ішінде халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына жататын адамдардың жеке өздерінің келуге мүмкіндігі болмаған жағдайда, мемлекеттік қызмет сенімхат бойынша көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.mtc.gov.kz («Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде);
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті» арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24-04-06. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«Халықаралық техникалық байқау
сертификатын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
_____________________ облысы (қаласы)
бойынша жергілікті атқарушы органның
басшысына
Халықаралық техникалық байқау сертификатын беруге
Өтініш
____________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
Мынадай автокөлік құралдарына халықаралық техникалық байқау сертификатын беруді сұраймын:
Р/с
АКҚ маркасы
Мемлекеттік нөмір
Сәйкестендіру нөмірі (VIN)
ЖСН/БСН _____________________________________________________________
Дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
_____________________________________________________________________
(№ және қашан берілген)
Мекенжайы ___________________________________________________________
(индексі, қаласы, ауданы, облысы, көшесі, үй №, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар: _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_________________   _________________________________________________
Қолы         (жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
М.О.
20___ жылғы «____»___________
«Халықаралық техникалық байқау
сертификатын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
_________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты болған жағдайда
(бұдан әрі – Т.А.Ә) не көрсетілетін қызметті
алушы ұйымның атауы)
_______________________________
(көрсетілетін қызметті алушының
мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан
бас тарту туралы қолхат

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через ЦОН
13. В случае отсутствия возможности личной явки услугополучателя, в том числе лиц, относимых к социально уязвимым слоям населения, государственная услуга, оказывается по доверенности.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.mtc.gov.kz (в разделе «Государственные услуги»);
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24-04-06. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача международного сертификата
технического осмотра»
Руководителю местного
исполнительного органа по
___________________ области (городу)
Заявление
на выдачу международного сертификата технического осмотра
_____________________________________________________________________
Ф.И.О. физического лица или наименование юридического лица)
Прошу выдать международный сертификат технического осмотра на следующие автотранспортные средства:
п/п
Марка АТС
Государственный номер
Идентификационный номер (VIN)
ИИН/БИН _____________________________________________________________
Свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или юридического лица
_____________________________________________________________________
(№ и когда выдано)
Адрес
_____________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________        _____________________________________
Подпись                    (Ф.И.О. физ. лица или наименование
юридического лица)
М.П.
«____» __________ 20___ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача международного сертификата
технического осмотра»
форма
___________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество
(далее – ФИО) либо наименование
организации услугополучателя)
_________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов

«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының № ___ бөлімі ____________________ «Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру» (мекенжайды көрсету) мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:
1. ___________________________________________________________;
2. ___________________________________________________________;
3. ___________________________________________________________;
4. ___________________________________________________________.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бір данадан, 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. ____________________                        ____________
(ХҚО қызметкері)                                (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә._______________      Телефон: ________________
Алдым: Т.А.Ә. / көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы «___» ____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 26 наурыздағы
№ 265 қаулысына
бекітілген
«Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық
(облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда
автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау,
сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен,
шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен
айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініштерді қабылдау:
1) Министрліктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ___ филиала РГП «Центр обслуживания населения» __________________________
(указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги «Выдача международного сертификата технического осмотра», ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. ___________________________________________________________;
2. ___________________________________________________________;
3. ___________________________________________________________;
4. ___________________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О. ____________________           ____________
(работника ЦОН)                (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._______________         Телефон: ________________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2014 года № 265
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров
автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном,
межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном
сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами,
микроавтобусами в международном сообщении»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы (далее – услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства (далее – ЦОН);

2) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру ХҚО арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмi:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
лицензияны беру – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
құжаттар топтамасын тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген кезде:
лицензияны беру – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу, телнұсқасын беру – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқалары не мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап қағаз және (немесе) электрондық түрде.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Лицензиялық алым 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген алымдар мөлшерлемесі бойынша жергілікті бюджетке төленеді және мыналарды құрайды:
1) лицензияны, сондай-ақ лицензияның телнұсқасын беруге – алымды төлеу күні қолданылатын үш еселенген айлық есептік көрсеткіш;
2) лицензияны қайта ресімдеуге – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлемеден 10%.
Төлеу тәсілі: лицензиялық алым банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы аудару жолымен не қолма-қол ақшамен төленеді.
8. Жұмыс кестесі:
1) ХҚО – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында жұмыс кестесiне сәйкес, түскi үзiлiссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн.
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;

2) веб-портал «электронного правительства» (далее – портал).
Выдача результатов государственной услуги осуществляется через ЦОН.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН:
выдача лицензии – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
переоформление лицензии – в течение 10 (десяти) рабочих дней;
выдача дубликата лицензии – в течение 2 (двух) рабочих дней;
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче пакета документов – 15 минут;
максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;
2) при обращении услугополучателя на портал:
выдача лицензии – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
переоформление, выдача дубликата лицензии – в течение 2 (двух) рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия, переоформление, дубликаты лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении либо письменный мотивированный отказ в выдаче результата оказания государственной услуги в бумажном и (или) электронном виде.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Лицензионный сбор уплачивается в местный бюджет по ставке сбора, установленной Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и составляет:
1) за выдачу лицензии, а также за выдачу дубликата лицензии – трехкратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии.
Способ оплаты: лицензионный сбор уплачивается в бюджет наличными деньгами либо путем перечисления через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).
8. График работы:
1) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству.
Прием заявлений с документами и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;

2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға (қағаз түрінде) не порталға (электрондық түрде «pdf» фоматында) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
лицензияны алуға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш не порталда көрсетілетін қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың не куәліктің көшірмесі;
3) дара кәсіпкер үшін – жеке басын куәландыратын құжаттың және дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
4) ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға құқық үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
5) жеке меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде иеленетін автобустар мен шағын автобустардың болуын растайтын құжаттардың көшірмелері;
6) жеке меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тасымалдаушыға тиесілі жөндеу-өндірістік базасының не ұйыммен(-дармен) жасалған қызметтер көрсету туралы шарттың болуын растайтын құжаттардың көшірмелері;
7) автобустар мен шағын автобустарға рейс алдындағы техникалық байқау (инженер-механик), жүргізушілерге рейс алдындағы (ауысым алдындағы) медициналық куәландыру жүргізу үшін қызметтердің және білікті персоналдың немесе осындай қызметті жүзеге асыратын тиісті ұйымдармен шарттардың болуын растайтын құжаттардың көшірмелері;
8) тахографтарды тексеру туралы тиісті сертификаттың көшірмелері;
9) автобустар мен шағын автобустар иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартының және тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шарттарының, сондай-ақ тасымалдауға ұсынылатын барлық жылжымалы құрамға міндетті техникалық байқаудан өткізу туралы куәліктің көшірмелері;
10) жеке тұлғалар үшін – тиісті санаттағы жүргізуші куәлігінің не заңды тұлғалар үшін – жүргізушілер құрамының тиісті санаттағы жүргізушілер куәліктерінің, тиісті санаттағы көлік құралы жүргізушісінің жұмыс өтілін растайтын құжаттың көшірмелері;
11) тасымалдарды жүзеге асыру қауіпсіздігі үшін жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда жоғарыда көрсетілген құжаттардың нотариалдық куәландырылған көшірмелерін ұсынады.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың (куәліктің) көшірмесін, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті және салық органында есепке қою туралы куәлікті ұсыну оларда қамтылған ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден және (немесе) мәліметтер нысанынан алу мүмкіндігі болған жағдайда талап етілмейді.
лицензияны қайта рәсімдеуге:

2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН (в бумажном виде) либо на портал (в электроном виде в формате «pdf»):
на получение лицензии:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо запрос на портале в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) копия справки либо свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица – для юридического лица;
3) копия документа, удостоверяющего личность, и свидетельства о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
4) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
5) копии документов, подтверждающих наличие автобусов и микроавтобусов на праве собственности или владения иных законных основаниях;
6) копии документов, подтверждающих наличие ремонтно-производственной базы, принадлежащей перевозчику на праве собственности или иных законных основаниях, либо договора об оказании услуг, заключенного с организацией(-ями);
7) копии документов, подтверждающих наличие служб и квалифицированного персонала для проведения предрейсового технического осмотра автобусов и микроавтобусов (инженер-механик), предрейсового (предсменного) медицинского осмотра водителей, либо договоров с соответствующими организациями, осуществляющими такую деятельность;
8) копии соответствующего сертификата о его поверке тахографов;
9) копии договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев автобусов и микроавтобусов и договоров обязательного страхования гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами, а также свидетельства о прохождении обязательного технического осмотра на весь предлагаемый к перевозкам подвижной состав;
10) копии водительского удостоверения соответствующей категории – для физического лица либо водительских удостоверений соответствующей категории водительского состава – для юридического лица, документа, подтверждающего стаж работы водителем транспортных средств соответствующей категории;
11) копии приказа об определении ответственного лица за безопасность осуществления перевозок.
Получателем государственной услуги представляются нотариально засвидетельствованные копии вышеуказанных документов, в случае непредставления оригиналов для сверки.
Представление копии справки (свидетельства) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, копии документа, удостоверяющего личность физического лица, свидетельства о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя и свидетельства о постановке на учет в налоговом органе, не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем и (или) из формы сведений.
на переоформление лицензии:

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында порталда сұрау салу;
2) ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
лицензияның түпнұсқасын алуға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында порталда сұрау салу;
2) ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе мемлекеттік қызметтер көрсетуді ақпараттық мониторингілеу жүйесі арқылы уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші, ХҚО ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді мемлекеттік қызметті көрсету кезінде пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:
1) ХҚО-ға – мыналар:
құжаттың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң атауы;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны;
құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректері көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі;
2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алатын күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру туралы хабарламаны алғаннан кейін, жеке өзі келгенде және жеке басын куәландыратын құжатты, тауарлық-материалдық құндылықтарды алуға арналған белгіленген нысандағы сенімхатты ұсынған кезде тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхаттың негізінде, онда көрсетілген мерзімде жүзеге асырылады.
Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін электрондық сұрау салу берген кезде көрсетілетін кызметті алушының порталдағы «жеке кабинетіне» белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жолданады.

1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги либо запрос на Портале в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя;
2) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
на получение дубликата лицензии:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги либо запрос на Портале в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя;
2) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Услугодатель, ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) в ЦОН – выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документа;
наименование запрашиваемой государственной услуги;
названия и количества приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя;
2) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется на основании расписки о приеме документов, указанный в ней срок после получения уведомления о выдаче результата оказания государственной услуги, при личном посещении и по предъявлению документа, удостоверяющего личность, доверенности на получение товароматериальных ценностей установленной формы и платежного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
При подаче электронного запроса для получения государственной услуги посредством портала услугополучателю в «личный кабинет» на портале в установленные сроки направляется результат оказания государственной услуги.

10. Мыналар:
1) осы субъектілер санаты үшін Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынған қызмет түрлерімен айналысуы;
2) қызмет түріне лицензия беруге арналған өтініш берілген жағдайда қызметтің жекелеген түрімен айналысу құқығына лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
4) өтініш берушіге қатысты оған қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын соттың заң күшіне енген үкімінің болуы;
5) сот орындаушысының ұсынымы негізінде соттың өтініш берушіге лицензия алуға тыйым салуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздеме болып табылады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған кезден бастап) өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап береді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының, ХҚО және (немесе) олардың
қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының әрекеттерiне (әрекетсiздiктерiне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе электронды түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол беріледі.
Нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректерi, сондай-ақ жауап алу мерзімі және орны, шағымды қарау барысы туралы сұрап білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талонды бере отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шараларды қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолданады.
ХҚО және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттерiне (әрекетсiздiктерiне) шағымдану үшін шағым ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша ХҚО басшысының атына беріледі.
ХҚО-ның кеңсесінде қолма-қол, сондай-ақ почтамен түскен шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шараларды қабылдау үшін ХҚО-ның басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе ХҚО-ның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті беруші өңдеу барысында (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тартуы туралы жауап) жаңарып отыратын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағымда:

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности, запрещенным законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) невнесение лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) несоответствия заявителя квалификационным требованиям;
4) в отношении заявителя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
5) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено заявителю получать лицензии.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней (с момента получения документов) дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) его должностных лиц, ЦОН и (или) его
работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также срока и места получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Обжалование действий (бездействий) ЦОНа и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или ЦОНа подлежит рассмотрению в течении пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течении пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық
нысанда және ХҚО арқылы қызмет көрсету ерекшеліктері
ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Көрсетілетін қызметті алушының, оның ішінде халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына жататын адамдардың жеке өздерінің келуге мүмкіндігі болмаған жағдайда, мемлекеттік қызмет сенімхат бойынша көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.mtc.gov.kz («Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде);
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті » арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24-04-06. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«Жолаушыларды облысаралық қалааралық,
ауданаралық (облысішiлiк қалааралық)
және халықаралық қатынастарда автобустармен,
шағын автобустармен тұрақты емес
тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды
халықаралық қатынаста автобустармен,
шағын автобустармен тұрақты тасымалдау
жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Кімге ____________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН не жеке
тұлғаның, дара кәсіпкердің Т.А.Ә. (болған
кезде), ЖСН)
ӨТIНIШ
___________________________________________________________
(қызметтің түрі көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензия берудi сұраймын.
қағаз жеткізгіште ___________________________________________________
(егер лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болса, Х белгісін қою керек)
Мекенжайы ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үй нөмірі)
Электрондық почта _____________________________________________
Байланыс телефоны/факс ________________________________________
Банктік есепшоты ______________________________________________
(банктік есепшот нөмірі, атауы және орналасу орны)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайлары ____________________________
_____________________________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үй нөмірі)
Қоса беріледі _____________ парақ
Осы арқылы:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыс болып табылатыны және оларға лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселесі бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатынын;
өтініш берушіге лицензияланатын қызмет түрімен айналысуға сот тыйым салмағанын;
барлық қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келетінін және нақты болып табылатынын растаймын.
____________________________________________         ________________
(Т.А.Ә.)                                              (қолы)
М.О.                     Өтінішті беру күні: 20 __ жылғы ______
(болған жағдайда)
«Жолаушыларды облысаралық қалааралық,
ауданаралық (облысішiлiк қалааралық)
және халықаралық қатынастарда автобустармен,
шағын автобустармен тұрақты емес
тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды
халықаралық қатынаста автобустармен,
шағын автобустармен тұрақты тасымалдау
жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Кімге ____________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН не жеке
тұлғаның, дара кәсіпкердің Т.А.Ә. (болған
кезде), ЖСН)
ӨТIНIШ
___________________________________________________________
(қызметтің түрі көрсетiлсiн)
қағаз жеткізгіште ___________________________________________________
(егер лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болса, Х белгісін қою керек)

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через ЦОН
13. В случае отсутствия возможности личной явки услугополучателя, в том числе лиц, относимых к социально уязвимым слоям населения, государственная услуга, оказывается по доверенности.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24-04-06. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для
занятия деятельностью по нерегулярной
перевозке пассажиров автобусами,
микроавтобусами в междугородном
межобластном, межрайонном
(междугородном внутриобластном) и
международном сообщениях, а также
регулярной перевозке пассажиров
автобусами, микроавтобусами в
международном сообщении»
В __________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________
(полное наименование юридического лица,
БИН либо Ф.И.О. (в случае наличия),
физического лица, индивидуального
предпринимателя, ИИН)
Заявление
Прошу выдать лицензию на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности)
на бумажном носителе _____
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома)
Электронная почта _____________________________________________
Контактный телефон/факс _______________________________________
Банковский счет _______________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности ___________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома)
Прилагается ______ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
_________________________________________               _____________
(Ф.И.О.)                                   (подпись)
М.П.
(в случае наличия)     Дата подачи заявления _______ 20__ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для
занятия деятельностью по нерегулярной
перевозке пассажиров автобусами,
микроавтобусами в междугородном
межобластном, межрайонном
(междугородном внутриобластном) и
международном сообщениях, а также
регулярной перевозке пассажиров
автобусами, микроавтобусами в
международном сообщении»
В __________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________
(полное наименование юридического лица,
БИН либо Ф.И.О. (в случае наличия),
физического лица, индивидуального
предпринимателя, ИИН)
Заявление
на переоформление, выдачу дубликата лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть) (указать вид деятельности)
в связи с:

1) жеке тұлғаның тегiнің, атының, әкесiнiң атының (болған кезде) өзгеруіне;
2) дара кәсiпкер қайта тiркелуіне, оның атауы мен мекенжайының өзгеруіне;
3) заңды тұлғаның бiрiгу, қосылу, бөлiнiп шығу немесе қайта құрылу нысанында қайта ұйымдастырылуына;
4) заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайының өзгеруіне;
5) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның жоғалуына, бүлiнуіне байланысты лицензияны қайта ресімдеу (телнұсқасын берудi) сұраймын (қажеті сызылсын).
Мекенжайы _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үй нөмірі)
Электрондық почта _____________________________________________
Байланыс телефоны/факс ________________________________________
Банктік есепшоты ______________________________________________
(банктік есепшот нөмірі, атауы және орналасу орны)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайлары ____________________________
_____________________________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үй нөмірі)
Қоса беріледі _____________ парақ
Осы арқылы:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыс болып табылатыны және оларға лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселесі бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатынын;
өтініш берушіге лицензияланатын қызмет түрімен айналысуға
сот тыйым салмағанын;
барлық қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келетінін
және нақты болып табылатынын растаймын.
____________________________________________         ________________
(Т.А.Ә.)                                              (қолы)
М.О.                       Өтінішті беру күні: 20 __ жылғы ______
(болған жағдайда)
«Жолаушыларды облысаралық қалааралық,
ауданаралық (облысішiлiк қалааралық)
және халықаралық қатынастарда автобустармен,
шағын автобустармен тұрақты емес
тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды
халықаралық қатынаста автобустармен,
шағын автобустармен тұрақты тасымалдау
жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
_________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты болған жағдайда
(бұдан әрі – Т.А.Ә) не көрсетілетін қызметті
алушы ұйымның атауы)
_______________________________
(көрсетілетін қызметті алушының
мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан
бас тарту туралы қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының № ___ бөлімі ___________________________ «Жолаушыларды облысаралық қалааралық,   (мекенжайды көрсету)   ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:
1. ___________________________________________________________;
2. ___________________________________________________________;

1) изменением фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица;
2) перерегистрацией индивидуального предпринимателя, изменением его наименования и адреса;
3) реорганизацией юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) изменением наименования и (или) юридического адреса юридического лица;
5) утерей, порчей лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе _____
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома)
Электронная почта _____________________________________________
Контактный телефон/факс _______________________________________
Банковский счет _______________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности ___________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома)
Прилагается ______ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в переоформлении (выдаче дубликата) лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
____________________________________________         ________________
(Ф.И.О.)                                (подпись)
М.П.
(в случае наличия)     Дата подачи заявления _______ 20__ года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для
занятия деятельностью по нерегулярной
перевозке пассажиров автобусами,
микроавтобусами в междугородном
межобластном, межрайонном
(междугородном внутриобластном) и
международном сообщениях, а также
регулярной перевозке пассажиров
автобусами, микроавтобусами в
международном сообщении»
форма
____________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество
(далее - ФИО), либо наименование
организации услугополучателя)
_________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ___ филиала РГП «Центр обслуживания населения» ______________________
(указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении», ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. __________________________________________________________;
2. __________________________________________________________;

3. ___________________________________________________________;
4. ___________________________________________________________.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бір данадан, 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. ____________________                        ____________                 (ХҚО қызметкері)                               (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә._______________      Телефон: ________________
Алдым: Т.А.Ә. / көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы «___» __________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 26 наурыздағы
№ 265 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының аумағы арқылы
ауыр салмақты және (немесе) iрi көлемді көлік құралдарының
(шетелдiктердi қоса алғанда) жүрiп өтуіне арналған арнайы
рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ауыр салмақты және (немесе) iрi көлемді көлік құралдарының (шетелдiктердi қоса алғанда) жүріп өтуіне арналған арнайы рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) Министрліктің Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары және Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттеріндегі кеден органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушілер) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініштерді қабылдау:
1) отандық көрсетілетін қызметті алушы үшін:
Министрліктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттеріндегі кеден органдары;
«электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) шетелдік көрсетілетін қызметті алушы үшін көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру:
1) отандық көрсетілетін қызметті алушы үшін:
ХҚО;
Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттеріндегі кеден органдары;
2) шетелдік көрсетілетін қызметті алушы үшін көрсетілетін қызметті берушілер арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі

3. __________________________________________________________;
4. __________________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О. __________________________                ____________
(работника ЦОН)                          (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._______________        Телефон: ________________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2014 года № 265
Стандарт государственной услуги
«Выдача специального разрешения на проезд
тяжеловесных и (или) крупногабаритных транспортных средств
(включая иностранные) по территории Республики Казахстан»
2. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных транспортных средств (включая иностранные) по территории Республики Казахстан» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства и таможенными органами в пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза (далее – услугодатели).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется:
1) для отечественного услугополучателя через:
Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства (далее – ЦОН);
таможенные органы в пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза;
веб-портал «электронного правительства» (далее – портал);
2) для иностранного услугополучателя через услугодателей.
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется:
1) для отечественного услугополучателя через:
ЦОН;
таможенные органы в пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза;
2) для иностранного услугополучателя через услугодателей.
2. Порядок оказания государственной услуги

4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмi:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушілерге және (немесе) ХҚО-ға өтінішті тапсырған кезден бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
iрi көлемді және (немесе) ауыр салмақты отандық және шетелдiк автокөлiк құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүріп өтуіне алым сомасын төлеу үшін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) қағаз немесе электронды түрде беру – 5 (бес) жұмыс күні ішінде, ал тасымалдау бағытын келісу қажет болмаған жағдайларда 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру (қызмет берушіге күнтізбелік он бес күн ішінде алым сомасының республикалық бюджетке төленгенін растайтын төлем құжаты түскен кезден бастап) – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
2) өтінішті тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут;
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ауыр салмақты және (немесе) iрi көлемді көлiк құралдарының жүрiп өтуіне арнайы рұқсат (бұдан әрі – арнайы рұқсат) және оған бақылау талоны қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Ірi көлемді және (немесе) ауыр салмақты отандық және шетелдiк автокөлiк құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүрiп өтуі үшін алым (бұдан әрі – алым) 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген алым мөлшерлемелері бойынша республикалық бюджетке төленеді, ол:
1) автокөлiк құралының (жүгi бар немесе жүгi жоқ) жалпы нақты массасының рұқсат берiлетiн жалпы салмақтан асып түскенi үшiн есепті қамтиды, ол 0,005 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерiндегi алым мөлшерлемесін асып түскен әрбiр (толық емесiн қоса алғанда) тоннаға және бағыт бойынша тасымалдау арақашықтығына (километрмен) көбейту арқылы жүргізіледі;
2) автокөлік құралының (жүгі бар немесе жүгі жоқ) нақты осьтік жүктемелерінің рұқсат берілетін осьтік жүктемелерден асып түскені үшін есепті қамтиды, ол әрбір артық жүк тиелген жеке, қосарланған және үштіктелген біліктер үшін есептеледі және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшада көрсетілген тиісті тарифтерді бағыт бойынша тасымалдау арақашықтығына (километрмен) көбейту арқылы жүргізіледі;

4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи заявления услугополучателем услугодателям и (или) в ЦОН, а также при обращении на портал:
выдача уведомления о выдаче результата оказания государственной услуги для оплаты суммы сбора за проезд отечественных и иностранных крупногабаритных и (или) тяжеловесных автотранспортных средств по территории Республики Казахстан (далее – уведомление) в бумажном или электронном виде – в течении 5 (пяти) рабочих дней, а в случаях когда не требуется согласование маршрута перевозки – в течении 1 (одного) рабочего дня;
выдача результата оказания государственной услуги (с момента поступления услугодателю в течении пятнадцати календарных дней платежного документа, подтверждающего оплату суммы сбора в республиканский бюджет) – в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче заявления – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – специальное разрешение на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных транспортных средств по территории Республики Казахстан (далее – специальное разрешение) и контрольный талон к нему в бумажном виде.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Сбор за проезд отечественных и иностранных крупногабаритных и (или) тяжеловесных автотранспортных средств по территории Республики Казахстан (далее – сбор) оплачивается в республиканский бюджет по ставке сбора, установленной Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), которая включает:
1) расчет за превышение общей фактической массы автотранспортного средства (с грузом или без груза) над допускаемой общей массой, который производится путем умножения ставки сбора в 0,005-кратном размере месячного расчетного показателя на каждую тонну (включая неполную) превышения и на расстояние перевозки по маршруту (в километрах);
2) расчет за превышение фактических осевых нагрузок автотранспортного средства (с грузом или без груза) над допускаемыми осевыми нагрузками, который исчисляется за каждые перегруженные одиночные, сдвоенные и утроенные оси и производится путем умножения соответствующих тарифов, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги, на расстояние перевозки по маршруту (в километрах);

3) автокөлік құралы (жүгі бар немесе жүгі жоқ) көлемінің рұқсат берілген көлемдік өлшемдерінен асып түскені үшін есепті қамтиды, ол автокөлік құралдарының биіктігі, ені және ұзындығы бойынша асып түскені үшін есептеледі және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген тиісті тарифтерді бағыт бойынша тасымалдау арақашықтығына (километрмен) көбейту арқылы жүргізіледі.
Төлеу тәсілі: алым сомасын бюджетке төлеу банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар немесе бақылау-өткізу пункттер не өзге де арнайы жабдықталған орындар арқылы белгілеген нысан бойынша қатаң есептілік бланкiлерi негiзiнде, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы аудару жолымен не қолма-қол ақшамен жүргізіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушілер:
Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбi – сенбі аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн түскi үзiлiспен, жұмыс кестесiне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
автокөлік құралдарын өткізу пункттеріндегі кеден органдары – www.е.customs.kz интернет-ресурсында орналастырылған жұмыс кестесі бойынша еңбек заңнамасына сәйкес көрсетiледi.
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз, кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады;
2) ХҚО – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында жұмыс кестесiне сәйкес, түскi үзiлiссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн.
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;
3) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға жүгінген кезде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті не порталда көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды толтырады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе мемлекеттік қызметтер көрсетуді ақпараттық мониторингілеу жүйесі арқылы уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші, ХҚО ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді мемлекеттік қызметті көрсету кезінде пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:

3) расчет за превышение габаритов автотранспортного средства (с грузом или без груза) над допустимыми габаритными параметрами, который исчисляется за превышение по высоте, ширине и длине автотранспортных средств и производится путем умножения соответствующих тарифов, указанных в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги, на расстояние перевозки по маршруту (в километрах).
Способ оплаты: оплата в бюджет суммы сбора производится путем перечисления через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, либо внесения ее наличными деньгами на контрольно-пропускных пунктах либо иных специально оборудованных местах на основании бланков строгой отчетности установленной формы, а также через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).
8. График работы:
1) услугодателей:
территориальные органы Комитета транспортного контроля – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству;
таможенные органы в пунктах пропуска автотранспортных средств – в соответствии с графиком работы, размещенным на интернет-ресурсе: www.е.customs.kz согласно трудовому законодательству.
Прием заявлений с документами и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству.
Прием заявлений с документами и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Для получения государственной услуги услугополучатель (либо его представитель по доверенности) при обращении в ЦОН заполняет заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги либо на портале запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Услугодатель, ЦОН получают письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:

1) ХҚО-ға – мыналар:
құжаттың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң атауы;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны;
құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректері көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі;
2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алатын күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру туралы хабарламаны алғаннан кейін, жеке өзі келгенде және жеке басын куәландыратын құжатты, тауарлық-материалдық құндылықтарды алуға арналған белгіленген нысандағы сенімхатты және ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, төлем құжатын ұсынған кезде тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхаттың негізінде, онда көрсетілген мерзімде жүзеге асырылады.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын салыстыру үшін ұсынады.
Алым сомасы бюджетке төленгендігінің растауы он бес күнтізбелік күн ішінде болмаған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілмейді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының, ХҚО және (немесе) олардың
қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының әрекеттерiне (әрекетсiздiктерiне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына не мына мекенжайлар бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, (телефоны 8 (7172) 24-13-12) немесе Қаржы министрлігі басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі 11 (телефоны: 8 (7172) 71-77-64).
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе электронды түрде не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктердің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол беріледі.
Нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректерi, сондай-ақ жауап алудың мерзімі және орны, шағымды қарау барысы туралы сұрап білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талонды бере отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктердің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шараларды қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктердің басшысына жолданады.
ХҚО және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттерiне (әрекетсiздiктерiне) шағымдану үшін шағым ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша ХҚО басшысының атына беріледі.
ХҚО-ның кеңсесінде қолма-қол, сондай-ақ почтамен түскен шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) оның қабылдағанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шараларды қабылдау үшін ХҚО-ның басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе ХҚО-ның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті беруші өңдеу барысында (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тартуы туралы жауап) жаңарып отыратын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағымда:

1) в ЦОН – выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документа;
наименование запрашиваемой государственной услуги;
названия и количества приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя;
5) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется на основании расписки о приеме документов, указанный в ней срок после получения уведомления о выдаче результата оказания государственной услуги, при личном посещении и по предъявлению документа, удостоверяющего личность, доверенности на получение товароматериальных ценностей установленной формы и платежного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
При этом услугополучателем представляются в ЦОН оригиналы указанных документов для сверки.
В случае отсутствия подтверждения оплаты в бюджет суммы сбора в течении пятнадцати календарных дней, государственная услуга не оказывается.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) его должностных лиц, ЦОНа и (или) его
работников по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, телефон 8 (7172) 24-13-12 или Министерство финансов Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, проспект Победы 11, (телефон 8 (7172) 71-77-64).
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерств, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерств, с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также срока и места получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или Министерств для определения ответственного исполнителя и принятия, соответствующих мер.
Для обжалования решений, действий (бездействий) ЦОН и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя ЦОН по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОН: www.con.gov.kz.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия, соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерств или ЦОНа, рассматривается в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
14. Отандық көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті» арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.

2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
14. Отечественный услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

16. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24-04-06, 70-99-32. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«Қазақстан Республикасының
аумағы арқылы ауыр салмақты
және (немесе) iрi көлемді көлік
құралдарының (шетелдiктердi қоса
алғанда) жүріп өтуіне арналған
арнайы рұқсат беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Автокөлік құралының (жүгі бар немесе жүгі жоқ)
нақты осьтік жүктемелерінің рұқсат берілетін осьтік
жүктемелерден асып түскені үшін тарифтер
Р/с
Нақты осьтік жүктемелерден асып түсу, %-бен
Рұқсат берілетін осьтік жүктемелерден асып түскені үшін тариф (АЕК)
1
2
3
1.

16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24-04-06, 70-99-32. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача специального разрешения на
проезд тяжеловесных и (или)
крупногабаритных транспортных
средств (включая иностранные) по
территории Республики Казахстан»
Тарифы за превышение фактических осевых нагрузок
автотранспортного средства (с грузом или без груза) над
допускаемыми осевыми нагрузками
п/п
Превышение фактических
осевых нагрузок, в %
Тариф за превышение
допустимых осевых
нагрузок (МРП)
1
2
3
1.

2,55-тен (изометриялық қораптар үшін 2,6-дан) жоғары 3-ке дейін қоса алғанда
0,009
2.2.
3-тен жоғары 3,75-ке дейін қоса алғанда
0,019
2.3.
3,75-тен жоғары
0,038
3.
Ұзындығы:
3.1.
жол берілетін ұзындықтан асып түсетін әрбір метр үшін (толық емесін қоса алғанда)
0,004
«Қазақстан Республикасының
аумағы арқылы ауыр салмақты
және (немесе) iрi көлемді көлік
құралдарының (шетелдiктердi қоса
алғанда) жүріп өтуіне арналған
арнайы рұқсат беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
___________ облысы (қаласы) бойынша
кедендік/көліктік бақылау органының
басшысына
Ауыр салмақты және (немесе) ірі көлемді автокөлік
құралының жүріп өтуіне арнайы рұқсатты алу үшін
Өтініш
Тасымалдаушының атауы _______________________________________________
ЖСН/БСН _____________________________________________________________
Мекенжайы, телефоны _________________________________________________
Автомобильдің маркасы ________мем.нөмірi ____________________________
Тіркеменің (жартылай тіркеменің) маркасы _____ мем.нөмірi ___________
Көлік құралының түрі
Изотермиялық шанақтың болуы
Әуе немесе оған балама аспаның болуы
Жүру бағыты _________________________________________________________
Бағыттың жалпы ұзақтығы, км _________________________________________
оның ішінде қалалардың аумағы бойынша, км ___________________________
Жүргізушінің Т.А.Ә. _________________________________________________
Ілесуші адамның Т.А.Ә. ______________________________________________
Ілесіп жүру түрi ____________________________________________________
Жүктің атауы мен салмағы, т. ________________________________________
АКҚ жүк көтергіштігі ________________________________________________
Жүру күні мен уақыты ________________________________________________
Автокөлік құралының жүгін қоса есептегендегі
нақты салмақтық және көлемдік өлшемдері
Өлшемдерi
Нақты
Рұқсат етілген
Асқаны
Жол бетінен биіктігі, м
Ені, м
Автокөлік құралының ұзындығы, м
Толық салмағы, т
Тіркеменің толық салмағы, т
АКҚ-ның дөңгелектік формуласы
1-ось
2-ось
3-ось
4-ось
5-ось
6-ось
7-ось
8-ось
9-ось
Еңістігі
Осьтердің ара қашықтығы, м
Оське нақты жүктеме, т.с.
Оське рұқсат етілген жүктеме, т.с.
Асқаны, %
Автокөлік құралының ең кіші бұрылу радиусы __________________________
Қосымша деректер ____________________________________________________
_____________________________________                ________________
(тасымалдаушының лауазымы, Т.А.Ә.)                      (М.О. қолы)
Өтініш беру күнi _____________
Келісуші органның шешімi ____________________________________________
____________________________________________         ________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)                               (М.О. қолы)
Келісуші органның шешімi ____________________________________________
____________________________________________         ________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)                                (М.О. қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 26 наурыздағы
№ 265 қаулысымен
бекітілген
«Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

свыше 2,55 (2,6 для изометрических кузовов) до 3 включительно
0,009
2.2.
свыше 3 до 3,75 включительно
0,019
2.3.
свыше 3,75
0,038
3.
Длина:
3.1.
за каждый метр (включая
неполный), превышающий
допустимую длину
0,004
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача специального разрешения на
проезд тяжеловесных и (или)
крупногабаритных транспортных
средств (включая иностранные) по
территории Республики Казахстан»
Руководителю территориального органа
транспортного/таможенного контроля по
______________ области (городу)
Заявление
для получения специального разрешения на проезд
тяжеловесного и (или) крупногабаритного автотранспортного средства
Наименование перевозчика ______________________________________
ИИН/БИН _______________________________________________________
Адрес, телефон ________________________________________________
Марка автомобиля ___________________ гос. номер _______________
Марка прицепа (полуприцепа) _________________ гос. номер ______
Тип транспортного средства
Наличие изотермического кузова
Наличие воздушной или эквивалентной ей подвески
Маршрут движения ______________________________________________
Общая протяженность маршрута, км ______________________________
в том числе по территории городов, км _________________________
Ф.И.О. водителя _______________________________________________
Ф.И.О. сопровождающего ________________________________________
Вид сопровождения _____________________________________________
Наименование и вес груза, т ___________________________________
Грузоподъемность АТС __________________________________________
Дата и время проезда __________________________________________
Фактические весовые и габаритные параметры
автотранспортного средства с учетом груза
Параметры
Фактические
Допустимые
Превышение
Высота от поверхности
дороги, м
-
-
-
Ширина, м
-
-
-
Длина автотранспортного
средства, м
-
-
-
Полная масса, т
-
-
-
Полная масса прицепа, т
-
-
-
колесная формула АТС
1 ось
2 ось
3 ось
4 ось
5 ось
6 ось
7 ось
8 ось
9 ось
Скатность
Расстояние между осями, м
Фактическая нагрузка на ось,
т.с.
Допустимая нагрузка на ось,
т.с.
Превышение, %
Минимальный радиус поворота автотранспортного средства ______________
Дополнительные данные _______________________________________________
______________________________________               ________________
(должность, Ф.И.О. перевозчика)                   (М.П. подпись)
Дата подачи заявления _______________________________________________
Решение согласовывающей организации _________________________________
______________________________________               ________________
(должность, Ф.И.О. перевозчика)                   (М.П. подпись)
Решение согласовывающей организации _________________________________
______________________________________               ________________
(должность, Ф.И.О. перевозчика)                   (М.П. подпись)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2014 года № 265
Стандарт государственной услуги
«Включение в реестр операторов технического осмотра»

1. Жалпы ережелер
1. «Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) Министрліктің Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру:
1) Министрліктің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталықтары» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
2) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға немесе порталға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап беру – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) ХҚО-да қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап қағаз және (немесе) электрондық түрде.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) ХҚО – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында жұмыс кестесiне сәйкес, түскi үзiлiссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн.
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;
2) порталда – тәулік бойы ұсынылады (жөндеу жұмыстарын жүргізуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға (қағаз түрінде) немесе порталға (электрондық түрде «pdf» форматында) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Включение в реестр операторов технического осмотра» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства (далее – ЦОН);
2) веб-портал «электронного правительства» (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН либо на портал:
выдача уведомления о включении в реестр операторов технического осмотра (далее – уведомление) либо письменного мотивированного отказа о предоставлении государственной услуги осуществляется – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче пакета документов в ЦОН – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания в ЦОН – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – включение в реестр операторов технического осмотра либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в бумажном и (или) электронном виде.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству.
Прием заявлений с документами и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН (в бумажном виде) либо на портал (в электронном виде в формате «pdf»):

10. Мыналар:
1) ұсынылған құжаттарда көрсетілген мәліметтердің дәйексіздігі;
2) мынадай негіздер:
техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу кезінде көрінеу дәйексіз ақпарат беру;
механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық байқаудан өткізу және жөндеу, оларға техникалық қызметтер көрсету бойынша қызметтер көрсетуді қоса атқару;
механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық байқауды жүзеге асыру саласында әкімшілік құқық бұзушылықты бір жыл ішінде қайталап жасау бойынша өтініш берілген күнге дейін алты ай ішінде техникалық байқау операторларының тізілімінен шығару мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының, ХҚО және (немесе) олардың
қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының әрекеттерiне (әрекетсiздiктерiне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1 (телефоны 8 (7172) 24-13-12).
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе электронды түрде не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол беріледі.
Нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректерi, сондай-ақ жауап алудың мерзімі және орны, шағымды қарау барысы туралы сұрап білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талонды бере отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шараларды қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктердің басшысына жолданады.
ХҚО және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттерiне (әрекетсiздiктерiне) шағымдану үшін шағым ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша ХҚО басшысының атына беріледі.
ХҚО-ның кеңсесінде қолма-қол, сондай-ақ почтамен түскен шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) оның қабылдағанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шараларды қабылдау үшін ХҚО-ның басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе ХҚО-ның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті беруші өңдеу барысында (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тартуы туралы жауап) жаңарып отыратын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағымда:

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) недостоверность указанных сведений в представленных документах;
2) исключение из реестра операторов техничсекого осмотра в течение шести месяцев до даты подачи заявления по следующим основаниям:
предоставления заведомо недостоверной информации при включении в реестр операторов технического осмотра;
совмещения оказания услуг по проведению обязательного технического осмотра и ремонту, техническому обслуживанию механических транспортных средств и прицепов к ним;
совершения повторного в течение года административного правонарушения в сфере осуществления обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) его должностных лиц, ЦОН и (или) его
работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, телефон 8 (7172) 24-13-12.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также срок и место получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или Министерства для определения ответственного исполнителя и принятия, соответствующих мер.
Для обжалования решений, действий (бездействий) ЦОН и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя ЦОН по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОН: www.con.gov.kz.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия, соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или ЦОНа рассматривается в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық
нысанда және ХҚО арқылы қызмет көрсету ерекшеліктері
ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Көрсетілетін қызметті алушының, оның ішінде халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына жататын адамдардың жеке өздерінің келуге мүмкіндігі болмаған жағдайда, мемлекеттік қызмет сенімхат бойынша көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – www.mtc.gov.kz («Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде);
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті» арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24-04-06. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«Техникалық байқау операторларының
тізіліміне енгізу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
___________________ облысы (қаласы)
бойынша аумақтық көліктік бақылау
органының басшысына
Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізуге
Өтініш
Сізді _______________________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
___________________________________________________ мекенжайы бойынша
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үй №, телефон)
механикалық көлік құралдарының және оларға тіркемелердің міндетті техникалық байқаудан өту үшін техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізуіңізді сұраймын.
Техникалық байқаудың стационарлық желісінің ____ бірлігі және техникалық байқаудың мобильді желісінің ____ бірлігі бар.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________ __________________________________________________________
Қолы       (жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
М.О.
20___ жылғы «____»__________
«Техникалық байқау операторларының
тізіліміне енгізу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Сынау жабдықтары және өлшеу құралдары туралы
ақпарат
1. Техникалық байқау орталығында пайдаланылатын сынау жабдықтары (бұдан әрі – СЖ)
Анықтаушы сипаттамалар (көрсеткіштер)
СЖ атауы, түрі (маркасы), шығарушы, зауыттық немесе түгендеу нөмірі
Негізгі техникалық сипаттамалар
Пайдалануға енгізу жылы
СЖ аттестаттау бойынша құжаттың күні мен нөмірі, кезеңділігі
1
2
3
4
5

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через ЦОН
13. В случае отсутствия возможности личной явки услугополучателя, в том числе лиц, относимых к социально уязвимым слоям населения государственная услуга, оказывается, по доверенности.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www.mtc.gov.kz (в разделе «Государственные услуги»);
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24-04-06. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Включение в реестр операторов
технического осмотра»
Руководителю территориального
органа транспортного контроля по
___________________ области (городу)
Заявление
на включение в реестр операторов технического осмотра
Прошу включить ________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица или наименование юридического лица)
в реестр операторов технического осмотра для проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним по адресу _______________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон)
В наличии имеется ____ единица(ы) стационарной(ых) линии технического осмотра и ____ единица(ы) мобильной(ых) линии технического осмотра.
К заявлению прилагаются следующие документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________      ___________________________________________
Подпись              (Ф.И.О. физического лица или наименование
юридического лица)
М.П.
«____» __________ 20___ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Включение в реестр операторов
технического осмотра»
Информация
об испытательных оборудованиях и средствах измерения
1. Испытательное обрудование (далее – ИО), применяемое в центре технического осмотра
Определяемые
характеристики
(показатели)
Наименование ИО, тип
(марка), изготовитель,
заводской и
инвентарный номера
Основные
технические
характеристики
Год ввода в
эксплуатацию
Дата и номер
документа
о аттестации
ИО,
периодичность
1
2
3
4
5

2. Техникалық байқау орталығында пайдаланылатын өлшеу құралдары (бұдан әрі – ӨҚ)
Анықтаушы сипаттамалар (көрсеткіштер)
ӨҚ атауы, түрі (маркасы), шығарушы, зауыт немесе түгендеу нөмірі
Негізгі метрологиялық сипаттамалар
Пайдалануға енгізу жылы
Тексеру немесе аттестаттау туралы сертификатының (куәлік) күні мен нөмірі, кезеңділігі
1
2
3
4
5
«Техникалық байқау операторларының
тізіліміне енгізу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
_______________________________
___________________ облысы (қаласы)
бойынша аумақтық көліктік бақылау
органының басшысына
Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізуге
Өтініш
Сізді _______________________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
___________________________________________________ мекенжайы бойынша
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үй №, телефон)
механикалық көлік құралдарының және оларға тіркемелердің міндетті техникалық байқаудан өту үшін техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізуіңізді сұраймын.
Техникалық байқаудың стационарлық желісінің ____ бірлігі және техникалық байқаудың мобильді желісінің ____ бірлігі бар.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________ __________________________________________________________
Қолы       (жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
М.О.
20___ жылғы «____»__________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 26 наурыздағы
№ 265 қаулысымен
бекітілген
«Техникалық байқау операторларына механикалық көлік
құралдарының және оларға тіркемелердің мiндеттi техникалық
байқаудан өтуі туралы куәлік бланкілерін беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
2. Жалпы ережелер
1. «Техникалық байқау операторларына механикалық көлік құралдарының және оларға тіркемелердің міндетті техникалық байқаудан өтуі туралы куәлік бланкілерін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) Министрліктің Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініштерді қабылдау:

2. Средства измерений (далее – СИ), применяемые в центре технического осмотра
Определяемые
характеристики
(показатели)
Наименование СИ, тип
(марка),
изготовитель,
заводской и
инвентарный номера
Основные
метрологические
характеристики
Год ввода в
эксплуатацию
Дата и номер
сертификата
(свидетельства)
о поверке или
аттестации,
периодичность
1
2
3
4
5
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Включение в реестр операторов
технического осмотра»
форма
___________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество
(далее - ФИО), либо наименование
организации услугополучателя)
_________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ___ филиала РГП «Центр обслуживания населения» __________________________
(указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги «Включение в реестр операторов технического осмотра», ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. __________________________________________________________;
2. __________________________________________________________;
3. __________________________________________________________;
4. __________________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О. ____________________           ____________
(работника ЦОН)                (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._______________        Телефон: ________________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2014 года № 265
Стандарт государственной услуги
«Выдача бланков свидетельств о прохождении обязательного
технического осмотра механических транспортных средств и
прицепов к ним операторам технического осмотра»
3. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача бланков свидетельств о прохождении обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним операторам технического осмотра» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется через:

1) Министрліктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
2) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру ХҚО арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға не порталға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
бланк өнімдерін сату қызметіне төлемді төлеу үшін мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) қағаз немесе электронды түрде беру – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру (бланк өнімдерін сату қызметіне төлем сомасының төленгенін растайтын төлем құжаты көрсетілетін қызметті берушілерге түскен кезден бастап) – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
2) ХҚО-ға өтінішті тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) ХҚО-да қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – механикалық көлік құралдарының және оларға тіркемелердің міндетті техникалық байқаудан өтуі туралы куәлік бланкілері (бұдан әрі – куәлік бланкілері).
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Төлем бланк өнімдерін сату қызметі үшін өндіріледі және куәлік бланкілерін алу орны бойынша Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабына сәйкес республикалық бюджетке төленеді.
Төлеу тәсілі: бланк өнімдерін сату қызметі үшін бюджетке төлем банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы аудару жолымен не қолма-қол ақшамен жүргізіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) ХҚО – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында жұмыс кестесiне сәйкес, түскi үзiлiссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн.
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;
2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).

1) Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства (далее – ЦОН);
2) веб-портал «электронного правительства» (далее – портал).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через ЦОН.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи заявления услугополучателем в ЦОН либо на портал:
выдача уведомления о выдаче результата оказания государственной услуги для оплаты платежа за услуги реализации бланочной продукции (далее – уведомление) в бумажном или электронном виде – в течение 2 (двух) рабочих дней;
выдача результата оказания государственной услуги (с момента поступления услугодателям платежного документа, подтверждающего уплату суммы платежа за услуги реализации бланочной продукции) – в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче заявления в ЦОН – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания в ЦОН – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – бланки свидетельств о прохождении обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним (далее – бланки свидетельств).
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Платеж взимается за услуги реализации бланочной продукции и уплачивается в республиканский бюджет по месту получения бланков свидетельства в соответствии со статьей 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
Способ оплаты: оплата в бюджет за услуги реализации бланочной продукции производится путем перечисления либо внесения наличными деньгами через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).
8. График работы:
1) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству.
Прием заявлений с документами и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портал – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық
нысанда және ХҚО арқылы қызмет көрсету ерекшеліктері
ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
12. Көрсетілетін қызметті алушының, оның ішінде халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына жататын адамдардың жеке өздерінің келуге мүмкіндігі болмаған жағдайда, мемлекеттік қызмет сенімхат бойынша көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.mtc.gov.kz («Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде);
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті » арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24-04-06. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«Техникалық байқау операторларына
механикалық көлік құралдарының және
оларға тіркемелердің міндетті
техникалық байқаудан өтуі туралы
куәлік бланкілерін беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
___________________ облысы (қаласы)
бойынша аумақтық көліктік бақылау
органының басшысына
Техникалық байқау операторларына механикалық көлік
құралдарының және оларға тіркемелердің міндетті техникалық
байқаудан өтуі туралы куәлік бланкілерін беруге
Өтініш
____________________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
Механикалық көлік құралдарының және оларға тіркемелердің міндетті техникалық байқаудан өтуі туралы куәлік бланкілерін _______ дана беруіңізді сұраймын.
ЖСН/БСН _______________________________________________________
Дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік ______________________________________________________________
(№ және қашан берілген)
Мекенжайы _____________________________________________________
(индексі, қаласы, ауданы, облысы, көшесі, үй №, телефон, факс)
_________________ ___________________________________________________
Қолы        (жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
М.О.
20___ жылғы «____»______________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 26 наурыздағы
№ 265 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық
шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына
шет мемлекеттер аумағы арқылы жүрiп өтуіне арналған рұқсат
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через ЦОН
12. В случае отсутствия возможности личной явки услугополучателя, в том числе лиц, относимых к социально уязвимым слоям населения государственная услуга, оказывается, по доверенности.
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.mtc.gov.kz (в разделе «Государственные услуги»);
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24-04-06. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Выдача бланков свидетельств о
прохождении обязательного
технического осмотра механических
транспортных средств и прицепов к
ним операторам технического осмотра»
Руководителю территориального органа
транспортного контроля по
___________________ области (городу)
Заявление
на выдачу бланков свидетельств о прохождении обязательного
технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к
ним операторам технического осмотра
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица или наименование юридического лица)
Прошу выдать бланки свидетельств о прохождении обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним в количестве _____________ шт.
ИИН/БИН _______________________________________________________
Свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или юридического лица _______________________________
(№ и когда выдано)
Адрес _________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
__________________ __________________________________________________
Подпись         (Ф.И.О. физического лица или наименование
юридического лица)
М.П.
«____» __________ 20___ года
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2014 года № 265
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на проезд по территории иностранного
государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с
международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан»

1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттер аумағы арқылы жүрiп өтуіне арналған рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) (жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауға және жүктердi тасымалдауға шетелдiк рұқсаттарды берген кезде) Министрлiктің Көлiктiк бақылау комитетiнің аумақтық органдары және (жарамдылық мерзімі күнтізбелік бір жыл жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға арналған шетелдiк рұқсаттарды берген кезде) Министрлiктің Көліктік бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушілер) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініштерді қабылдау:
3) Министрліктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
4) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру ХҚО арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
Автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жүріп өтуіне алым мөлшерін төлеу үшін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) қағаз немесе электронды түрде беру – 2 (екі) жұмыс күнi ішінде;
мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру (көрсетілетін қызметті берушілерге республикалық бюджетке алым сомасының төленгенін растайтын төлем құжаты түскен кезден бастап) – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
2) ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсыру кезiнде кезек күтудің рұқсат етiлетiн ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) ХҚО-да қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесi:
1) жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауға және жүктердi тасымалдауға шетелдік рұқсаттары қағаз түрінде;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства (при выдаче иностранных разрешений на нерегулярные перевозки пассажиров и багажа, иностранных разрешений на перевозку грузов) и Комитетом транспортного контроля Министерства (при выдаче иностранных разрешений на регулярные перевозки пассажиров и багажа сроком действия на один календарный год) (далее – услугодатели).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства (далее – ЦОН);
2) веб-портал «электронного правительства» (далее – портал).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через ЦОН.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю и (или) в ЦОН, а также при обращении на портал:
выдача уведомления о выдаче результата оказания государственной услуги для оплаты суммы сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан (далее – уведомление) в бумажном или электронном виде – в течении 2 (двух) рабочих дней;
выдача результата оказания государственной услуги (с момента поступления услугодателям платежного документа, подтверждающего оплату суммы сбора в республиканский бюджет) – в течении 1 (одного) рабочего дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче пакета документов в ЦОН – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания в ЦОН – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
1) иностранные разрешения на нерегулярные перевозки пассажиров и багажа и на перевозки грузов в бумажном виде;

2) отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға және жүктердi тасымалдауға шетелдік рұқсаттар қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүріп өтуі үшін алым 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген алым мөлшерлемесі бойынша республикалық бюджетке төленеді және:
1) отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдау және жүк тасымалдауға шетелдік рұқсаттарды бергені үшін алым төлеу күні қолданылатын үш еселенген айлық есептік көрсеткішті;
2) отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттарды бергені үшін алым төлеу күні қолданылатын он еселенген айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Төлеу тәсілі: алым сомасын бюджетке төлем банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы аудару жолымен не қолма-қол ақшамен жүргізіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) ХҚО – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында жұмыс кестесiне сәйкес, түскi үзiлiссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн.
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;
2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға (қағаз түрінде) не порталға (электрондық түрде «pdf» фоматында) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш не порталда көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электронды құжат нысанындағы сұрау салу;
2) халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлiгiнің көшірмесі;
3) ұсынылған автокөлiк құралдарына халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру карточкасының көшірмесі;
4) ұсынылған автокөлiк құралдарына халықаралық техникалық байқау сертификатының көшірмесі;
5) жолаушылар мен багажды тұрақты және тұрақты емес тасымалдауға шетелдік рұқсаттарды алу үшін халықаралық және қалааралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен жолаушыларды және багажды тасымалдауға лицензияның көшірмесі;
Бұл ретте көрсетілетін қызмет алушы ХҚО-ға көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын салыстыру үшін ұсынады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе мемлекеттік қызметтер көрсетуді ақпараттық мониторингілеу жүйесі арқылы уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші, ХҚО ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді мемлекеттік қызметті көрсету кезінде пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:
1 ХҚО-ға – мыналар:
құжаттың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң атауы;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны;
құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректері көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі;
2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алатын күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру туралы хабарламаны алғаннан кейін, жеке өзі келгенде және жеке басын куәландыратын құжатты, тауарлық-материалдық құндылықтарды алуға арналған белгіленген нысандағы сенімхатты және ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, төлем құжатын ұсынған кезде тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхаттың негізінде, онда көрсетілген мерзімде жүзеге асырылады.
10. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

2) иностранные разрешения на регулярные перевозки пассажиров и багажа отечественным перевозчикам в бумажном виде.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Сбор за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан уплачивается в республиканский бюджет по ставке сбора, установленной Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), и составляет:
1) за выдачу иностранного разрешения на нерегулярные перевозки пассажиров и багажа и на перевозки грузов отечественным перевозчикам трехкратный месячный расчетный показатель, действующий на день оплаты сбора;
2) за выдачу иностранного разрешения на регулярные перевозки пассажиров и багажа отечественным перевозчикам десятикратный месячный расчетный показатель, действующий на день оплаты сбора.
Способ оплаты: оплата в бюджет суммы сбора производится путем перечисления либо внесения наличными деньгами через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).
8. График работы:
1) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству.
Прием заявлений с документами и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портал – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН (в бумажном виде) либо на портал (в электронном виде в формате «pdf»):
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо запрос на портале в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) копия удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов;
3) копия карточки допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов на представленные автотранспортные средства;
4) копия международного сертификата технического осмотра на представленные автотранспортные средства;
5) копия лицензии на перевозку пассажиров и багажа автобусами, микроавтобусами в международном и междугороднем сообщениях, для получения иностранного разрешения на регулярные и нерегулярные перевозки пассажиров и багажа.
При этом услугополучателем представляются в ЦОН оригиналы указанных документов для сверки.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Услугодатель, ЦОН получают письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) в ЦОН – выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документа;
наименование запрашиваемой государственной услуги;
названия и количества приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя;
7) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется на основании расписки о приеме документов, указанный в ней срок после получения уведомления о выдаче результата оказания государственной услуги, при личном посещении и по предъявлению документа, удостоверяющего личность, доверенности на получение товароматериальных ценностей установленной формы и платежного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық
нысанда және ХҚО арқылы қызмет көрсету ерекшеліктері
ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Көрсетілетін қызметті алушының, оның ішінде халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына жататын адамдардың жеке өздерінің келуге мүмкіндігі болмаған жағдайда, мемлекеттік қызмет сенімхат бойынша көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – www.mtc.gov.kz («Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде);
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті » арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24-04-06. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«Қазақстан Республикасы
ратификациялаған халықаралық
шарттарға сәйкес Қазақстан
Республикасының тасымалдаушыларына
шет мемлекеттер аумағы арқылы жүрiп
өтуіне арналған рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
____________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Жүкті тасымалдауға, жолаушылар мен багажды тұрақты
емес тасымалдауға және (немесе) күнтізбелік бір жыл
қолданылу мерзімімен жолаушылар мен багажды тұрақты
тасымалдауға арналған шетелдік рұқсаттар алуға
Өтініш
_________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) немесе заңды
тұлғаның атауы)
Жүкті тасымалдауға, жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауға және (немесе) күнтізбелік бір жыл қолданылу мерзімімен жолаушыларды және багажды тұрақты тасымалдауға арналған шетелдік рұқсаттарды (қажеттісін астын сызу) беруді сұраймын:
Шетелдік рұқсаттардың саны
Рұқсат түрі
Елдер бойынша орындалатын тасымалдардың түрлері
Рұқсат түрі
ЖСН/БСН _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
_____________________________________________________________________
(№ және қашан берілген)
Мекенжайы ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индексі, қаласы, ауданы, облысы, көшесі, үй №, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар:_____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________ _________________________
(Т.А.Ә.)                                             (қолы)
М.О.
(болған жағдайда)
20__ жылғы «___» __________ өтініш қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
(Мемлекеттік органдағы жауапты адамның Т.А.Ә., қолы)
«Қазақстан Республикасы
ратификациялаған халықаралық
шарттарға сәйкес Қазақстан
Республикасының тасымалдаушыларына
шет мемлекеттер аумағы арқылы жүрiп
өтуіне арналған рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты болған жағдайда
(бұдан әрі – Т.А.Ә), не көрсетілетін қызметті
алушы ұйымның атауы)
__________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан
бас тарту туралы қолхат

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через ЦОН
13. В случае отсутствия возможности личной явки услугополучателя, в том числе лиц, относимых к социально уязвимым слоям населения государственная услуга, оказывается, по доверенности.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.mtc.gov.kz (в разделе «Государственные услуги»);
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24-04-06. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на проезд по
территории иностранного государства
перевозчикам Республики Казахстан в
соответствии с международными
договорами, ратифицированными
Республикой Казахстан»
форма
____________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Заявление
на получение иностранного разрешения на перевозку грузов, на
нерегулярные перевозки пассажиров и багажа и (или) на регулярные
перевозки пассажиров и багажа сроком действия на один календарный
год
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) индивидуального предпринимателя
или наименование юридического лица)
Прошу выдать иностранные разрешения на перевозку грузов, на нерегулярные перевозки пассажиров и багажа и (или) на регулярные перевозки пассажиров и багажа сроком действия на один календарный год (нужное подчеркнуть), в количестве:
Количество
иностранных
разрешений
Вид разрешений
Виды выполняемых перевозок
по странам
Тип разрешений
ИИН/БИН: ______________________________________________________
Свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или юридического лица: ______________________________
_____________________________________________________________________
(№ и когда выдано)
Адрес: ________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы: ________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________          ________________
(Ф.И.О.)                                (подпись)
М.П.
(в случае наличия)
«_____» _________________ 20__ года заявление принято к рассмотрению
_____________________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. ответственного лица государственного органа)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на проезд по
территории иностранного государства
перевозчикам Республики Казахстан в
соответствии с международными
договорами, ратифицированными
Республикой Казахстан»
форма
___________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество
(далее – ФИО), либо наименование
организации услугополучателя)
_________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов

«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының № ___ бөлімі
___________________________ «Қазақстан Республикасы ратификациялаған
(мекенжайды көрсету) халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттер аумағы арқылы жүрiп өтуге рұқсат беру» мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:
1. ___________________________________________________________;
2. ___________________________________________________________;
3. ___________________________________________________________;
4. ___________________________________________________________.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бір данадан, 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. ____________________                        ____________
(ХҚО қызметкері)                                (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә._______________      Телефон: ________________
Алдым: Т.А.Ә. / көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы «___» _______________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 26 наурыздағы
№ 265 қаулысымен
бекітілген
«1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арналған
арнайы рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 3. Жалпы ережелер
2. «1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арналған арнайы рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) Министрлiктің Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініштерді қабылдау:
1) отандық көрсетілетін қызметті алушы үшін:
Министрліктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
«электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) шетелдік көрсетілетін қызметті алушы үшін көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) отандық көрсетілетін қызметті алушы үшін – ХҚО;

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ___ филиала РГП «Центр обслуживания населения» __________________________
(указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги «Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан», ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. __________________________________________________________;
2. __________________________________________________________;
3. __________________________________________________________;
4. __________________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О. ____________________            ____________
(работника ЦОН)                (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._______________       Телефон: ________________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2014 года № 265
Стандарт государственной услуги
«Выдача специального разрешения на перевозку
опасного груза классов 1, 6 и 7»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется:
1) для отечественного услугополучателя через:
Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства (далее – ЦОН);
веб-портал «электронного правительства» (далее – портал);
2) для иностранного услугополучателя через услугодателя.
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется:
1) для отечественного услугополучателя через ЦОН;

2) шетелдік көрсетілетін қызметті алушы үшін – көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) ХҚО-ға не порталға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап – 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасының аумағы арқылы автокөлік құралымен 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыруға арнайы рұқсат (бұдан әрі – арнайы рұқсат) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбi – сенбі аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн түскi үзiлiспен, жұмыс кестесiне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз, кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
2) ХҚО – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында жұмыс кестесiне сәйкес, түскi үзiлiссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн.
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;
3) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға (қағаз түрінде) не порталға (электрондық түрде «pdf» форматында) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш не порталда көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) қауіпті жүктерді тасымалдау үшін пайдаланылатын көлік құралын тіркеу туралы куәліктің, сондай-ақ егер ол тасымалдаушының меншігі болып табылмаса, осындай көлік құралын заңды негіздерде иелену құқығын растайтын құжаттың көшірмесі;
3) құзырлы органдармен келісілген қауіпті жүкті тасымалдау бағдары;

2) для иностранного услугополучателя через услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю и (или) в ЦОН, либо на портал – в течение 8 (восьми) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче пакета документов – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – специальное разрешение на осуществление перевозки опасных грузов классов 1, 6 и 7 автотранспортным средством по территории Республики Казахстан в бумажном виде (далее – специальное разрешение).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству.
Прием заявлений с документами и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству.
Прием заявлений с документами и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН (в бумажном виде) либо на портал (в электронном виде в формате «pdf»):
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо запрос на портале в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) копия свидетельства о регистрации транспортного средства используемого для перевозки опасных грузов, а также документа, подтверждающего право владения таким транспортным средством на законных основаниях, если оно не является собственностью перевозчика;
3) маршрут перевозки опасного груза, согласованный с компетентными органами;

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық
нысанда және ХҚО арқылы қызмет көрсету ерекшеліктері
ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Көрсетілетін қызметті алушының, оның ішінде халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына жататын адамдардың жеке өздерінің келуге мүмкіндігі болмаған жағдайда, мемлекеттік қызмет сенімхат бойынша көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – www.mtc.gov.kz («Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде);
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Отандық көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті» арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24-04-06. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті
жүкті тасымалдауға арналған арнайы
рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Тіркеу нөмірі және күні
(Аумақтық орган ресімдейді)
__________________________________________
(аумақтық көліктік бақылау органының атауы)
Өтініш
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе дара кәсіпкердің және жеке тұлғаның Т.А.Ә., паспорт деректері)
қауіпті жүкті тасымалдауға арналған арнайы рұқсат ресімдеуді (қайта ресімдеуді) сұрайды.
_____________________________________________________________________
(тасымалдаушы тасымалдауды жүзеге асыратын қауіпті жүктің сыныбы, БҰҰ нөмірі, атауы және сипаттамасын көрсету)
Тасымалдау __________________________________________________________
_____________________________________________________ көлік құралымен
(көлік құралының түрін, маркасын, автомобильдің, тіркеменің және жартылай тіркеменің мемлекеттік тіркеу нөмірлерін көрсету)
___________________________________________________ жүзеге асырылады.
(тасымалдау бағытын, қауіпті жүкті тасымалдау күнін және мерзімін, тиеу және түсіру орнын көрсету)
Қосымша мынаны хабарлаймын:
___________________________________________________________________
(қауіпті жүкті жөнелтушінің және жүк алушының атауы, нақты почталық мекенжайы, телефон нөмірі, факс немесе электрондық почта мекенжайы)
Қажетті құжаттар өтінішке қоса беріледі. Ұсынылған құжаттардың түпнұсқалылығын және дәйектілігін растаймын.
Арнайы рұқсаттың қолдану мерзімін ______________ бастап _______
дейін ____________ сапарға белгілеуді сұраймын.
Лауазымы                                                 Қолы
М.О.
«1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті
жүкті тасымалдауға арналған арнайы
рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
_______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты болған
жағдайда (бұдан әрі – Т.А.Ә.) не
көрсетілетін қызметті алушы
ұйымның атауы)
_________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через ЦОН
13. В случае отсутствия возможности личной явки услугополучателя, в том числе лиц, относимых к социально уязвимым слоям населения, государственная услуга, оказывается по доверенности.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www.mtc.gov.kz (в разделе «Государственные услуги»);
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Отечественный услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24-04-06. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Выдача специального
разрешения на перевозку
опасного груза классов 1, 6 и 7»
Регистрационный номер и дата
(Оформляется территориальным органом)
В ____________________________________________________
(наименование территориального органа транспортного контроля)
Заявление _____________________________________________________________________
(Наименование юридического лица или Ф.И.О. индивидуального
предпринимателя и физического лица и паспортные данные)
просит оформить (переоформить) специальное разрешение на перевозку опасного груза
_____________________________________________________________________
(указать класс, номер ООН, наименование и описание опасного груза,
перевозку которого перевозчик намерен осуществить).
Перевозка будет осуществляться на транспортном средстве _______
_____________________________________________________________________
(указать вид и марку транспортного средства, регистрационные
номера автомобиля, прицепа и полуприцепа).
_____________________________________________________________________
(указать маршрут перевозки, дату и сроки осуществления перевозки
опасного груза, место погрузки и разгрузки).
Дополнительно сообщаю:
_____________________________________________________________________
(наименование, точный почтовый адрес, номер телефона, факс или адрес
электронной почты грузоотправителя и грузополучателя опасного груза).
Необходимые документы к заявлению прилагаются. Подтверждаю подлинность и достоверность представленных документов.
Срок действия специального разрешения прошу установить с ______
по ___________ на ____________ поездок.
Должность                                   Подпись
М.П.
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Выдача специального
разрешения на перевозку
опасного груза классов 1, 6 и 7»
форма
___________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество
(далее – ФИО) либо наименование
организации услугополучателя)
_________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов

«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының № ___ бөлімі
__________________ «1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға
(мекенжайды көрсету) арналған арнайы рұқсат беру» мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:
1. ___________________________________________________________;
2. ___________________________________________________________;
3. ___________________________________________________________;
4. ___________________________________________________________.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бір данадан, 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. ____________________                        ____________                 (ХҚО қызметкері)                               (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә._______________      Телефон: ________________
Алдым: Т.А.Ә. / көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы «___» __________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 26 наурыздағы
№ 265 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші
жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгiнiң көліктік бақылау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1153 қаулысының 1-тармағының 1)2)3)4)5)6)7)12)13) және 14) тармақшалары (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж.,
№ 70, 1007-құжат).
2. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 507 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 20-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 34, 505-құжат).
3. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 508 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 34, 506-құжат).
4. «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 26 тамыздағы № 828 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 7-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 12), 13) және 14) тармақшалары (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 49, 678-құжат).

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ___ филиала РГП «Центр обслуживания населения» __________________________
(указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги «Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7», ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. __________________________________________________________;
2. __________________________________________________________;
3. __________________________________________________________;
4. __________________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О. ____________________            ____________
(работника ЦОН)                 (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._______________         Телефон: ________________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
_________________________
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2014 года № 265
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Подпункты 1)2)3)4)5)6)7)12)13) и 14) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1153 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере транспортного контроля и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 70, ст. 1007).
2. Пункт 20 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 507 «О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 34, ст. 505).
3. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 508 «О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 34, ст. 506).
4. Подпункты 1)2)3)4)5)6)7)12)13) и 14) пункта 7 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2013 года № 828 «О некоторых вопросах Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 49, ст. 678).