"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуын бақылау жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 9 сәуірдегі № 335 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуын бақылау жөніндегі комиссия туралы» Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуын бақылау жөніндегі комиссия туралы
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуын бақылауды жүзеге асыру мақсатында мынадай құрамда Комиссия құрылсын:
Келімбетов
Қайрат Нематұлы
-
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің төрағасы, басшы
Сұлтанов
Бақыт Тұрлыханұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Орынбаев
Ербол Тұрмаханұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі
Әбіқаев
Нұртай Әбіқайұлы
-
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы
Дауылбаев
Асхат Қайзоллаұлы
-
Қазақстан Республикасының Бас прокуроры
Түсіпбеков
Рашид Төлеутайұлы
-
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясының) төрағасы
Жаңбыршин
Қозы-Көрпеш Есімұлы
-
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің төрағасы
Досаев
Ерболат Асқарбекұлы
-
Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі
2. Комиссия тұрақты негізде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың мақсатты, заңды және тиімді пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырсын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражаты есебінен қаржыландырылатын инфрақұрылымдық және индустриялық жобалардың іске асырылуына мониторинг және қаржылық бөлігіне аудит жүргізсін.
3. Комиссияға:
1) мемлекеттік органдардан, мемлекет қатысатын ұйымдардан және лауазымды адамдардан қажеттi ақпаратты, құжаттар мен өзге де материалдарды, оның ішінде тиісті лауазымды адамдардың ауызша және жазбаша түсініктемелерін талап ету;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражаты есебінен қаржыландырылатын инфрақұрылымдық және индустриялық жобалардың іске асырылуына мониторинг және қаржылық бөлігіне аудит жүргізу үшін сыртқы сарапшыларды (аудиторларды) тарту;
3) тиісті мемлекеттік органдардың және мемлекет қатысатын ұйымдардың лауазымды адамдарының тәртіптік және өзге де жауапкершілігі туралы мәселені шешу үшін материалдарды жіберу;

О проекте Распоряжения Президента Республики Казахстан "О Комиссии по контролю за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2014 года № 335
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Распоряжения Президента Республики Казахстан «О Комиссии по контролю за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                    К. Масимов
О Комиссии по контролю за расходованием средств, выделенных из
Национального фонда Республики Казахстан
1. В целях осуществления контроля за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан, образовать Комиссию в следующем составе:
Келимбетов
Кайрат Нематович
-
Председатель Национального Банка Республики Казахстан, руководитель
Султанов
Бахыт Турлыханович
-
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр финансов Республики Казахстан
Орынбаев
Ербол Турмаханович
-
помощник Президента Республики Казахстан
Абыкаев
Нуртай Абыкаевич
-
Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Даулбаев
Асхат Кайзуллаевич
-
Генеральный прокурор Республики Казахстан
Тусупбеков
Рашид Толеутаевич
-
Председатель Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции)
Джанбурчин
Козы-Корпеш Есимович
-
Председатель Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
Досаев
Ерболат Аскарбекович
-
Министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
2. Комиссии на постоянной основе осуществлять контроль за целевым, законным и эффективным использованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан, а также проводить мониторинг реализации и аудирование финансовой части инфраструктурных и индустриальных проектов, финансируемых за счет средств Национального фонда Республики Казахстан.
3. Предоставить Комиссии право:
1) истребовать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов, организаций с участием государства и должностных лиц, в том числе устные и письменные объяснения соответствующих должностных лиц;
2) привлекать внешних экспертов (аудиторов) для проведения мониторинга реализации и аудирования финансовой части инфраструктурных и индустриальных проектов, финансируемых за счет средств Национального фонда Республики Казахстан;
3) направлять материалы для решения вопроса о дисциплинарной и иной ответственности должностных лиц соответствующих государственных органов и организаций с участием государства;

4) заңнамада белгiленген тәртiппен қарау үшін ақпаратты құқық қорғау органдарына және ұлттық қауіпсіздік органдарына жіберу құқығы берілсін.
4. Комиссияның басшысы Қазақстан Республикасының Президентіне Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуының жай-күйі туралы тоқсан сайын есеп берсін.
5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Комиссияның жұмыс органы болып белгiленсiн.
6. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев

4) направлять информацию правоохранительным органам и органам национальной безопасности для рассмотрения в установленном законодательством порядке.
4. Руководителю Комиссии представлять Президенту Республики Казахстан ежеквартальный отчет о состоянии расходования средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан.
5. Определить рабочим органом Комиссии Национальный Банк Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев