"Экономикалық саясат жөнiндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 ақпандағы № 202 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 сәуірдегі № 349 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 3 мамырдағы № 265 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.05.2016 № 265 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Экономикалық саясат жөнiндегі кеңес құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 ақпандағы № 202 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 9, 101-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Экономикалық саясат жөнiндегі кеңестің құрамы осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Экономикалық саясат жөнiндегі кеңес туралы ереже осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 сәуірдегі
№ 349 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 25 тамыздағы
№ 202 қаулысымен
бекітілген
Экономикалық саясат жөнiндегi кеңестiң лауазымдық құрамы
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Қаржы министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау вице-министрі, хатшы
Кеңес мүшелерi:
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі
Қазақстан Республикасының Өңірлік даму министрі
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы басқармасының төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 сәуірдегі
№ 349 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнің
2003 жылғы 25 ақпандағы
№ 202 қаулысымен
бекiтілген
Экономикалық саясат жөнiндегi кеңес туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Экономикалық саясат жөнiндегi кеңес (бұдан әрi - ЭCK) Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы консультативтiк-кеңесші орган болып табылады, Қазақстан Республикасы әлеуметтiк-экономикалық саясатының негiзгi бағыттары, экономиканың орнықты дамуын қамтамасыз ететін стратегияны және оны іске асыру шараларын, тетіктерін айқындау жөніндегі ұсыныстарды қарайды.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2003 года № 202 "О создании Совета по экономической политике"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2014 года № 349. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 мая 2016 года № 265
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 03.05.2016 № 265.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2003 года № 202 «О создании Совета по экономической политике» (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 9, ст. 101) следующие изменения:
состав Совета по экономической политике, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
Положение о Совете по экономической политике, утвержденное указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 апреля 2014 года № 349
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 февраля 2003 года № 202
Должностной состав Совета по экономической политике
Премьер-Министр
Республики Казахстан, председатель
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр финансов Республики Казахстан, заместитель председателя
вице-министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, секретарь
Члены Совета:
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр индустрии и новых технологий Республики Казахстан
Председатель Национального Банка Республики Казахстан (по согласованию)
Помощник Президента Республики Казахстан (по согласованию)
Министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Министр регионального развития Республики Казахстан
Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
председатель правления акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» (по согласованию)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 апреля 2014 года № 349
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 февраля 2003 года № 202
Положение
о Совете по экономической политике 1. Общие положения
1. Совет по экономической политике (далее - СЭП) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан, рассматривает предложения по основным направлениям социально-экономической политики Республики Казахстан, определению стратегии и мер ее реализации, механизмов, обеспечивающих устойчивое развитие экономики.

2. ЭCK өз қызметiнде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын және осы Ереженi басшылыққа алады.
2. ЭСК-тiң мiндеттерi
3. ЭСК-тiң негiзгi мiндеттерi:
1) мемлекеттiң әлеуметтiк-экономикалық саясатының негiзгi бағыттарын әзiрлеу және iске асыру жөнінде келiсілген тәсілдерді әзiрлеу;
2) экономиканы және әлеуметтiк саланы дамытудың орта және ұзақ мерзiмдi перспективаға арналған қағидатты маңызды мәселелерi, экономикадағы дағдарысты құбылыстардың туындауын болдырмау немесе олардың ықтимал терiс салдарын жұмсарту жөнiнде ұсынымдар әзiрлеу болып табылады.
3. ЭСК-тің функциялары
4. ЭCK қойылған мiндеттерге сәйкес мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) әлеуметтiк-экономикалық дамудың орта және ұзақ мерзiмдi перспективаға арналған негiзгi бағыттары бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар әзiрлейдi;
2) iшкi және сыртқы факторлардың әсерiнен туындаған ел экономикасындағы дағдарысты құбылыстардың туындау ықтималдығын талқылайды және оларды болдырмау бойынша барабар шаралар әзiрлейдi.
4. ЭСК-тiң құқықтары
5. ЭCK-тің заңнамада белгiленген тәртiппен және өз құзыретi шегінде:
1) Қазақстан Республикасы Үкiметiнің қарауына елдің әлеуметтiк-экономикалық дамуының неғұрлым өзекті мәселелерiн енгiзуге;
2) қаралатын мәселелер бойынша ұсынымдық сипаттағы тиiстi шешiмдер қабылдауға;
3) ЭСК құзыретіне кіретін мәселелерді шешу үшін мүдделі мемлекеттік органдардың, квазимемлекеттік сектордың, Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының және өзге де органдардың мамандарын тартуға;
4) ЭСК жүктелген міндеттерді жүзеге асыру үшін қажетті өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
5. ЭСК-тің жұмысын ұйымдастыру
6. ЭСК лауазымдық құрамы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітіледі. Бекітілген лауазымдық құрамның негізінде ЭСК-тің дербес құрамы ЭСК-тің хаттамалық шешімімен айқындалады.
7. ЭСК төрағасы оның қызметін басқарады, ЭСК-тің отырыстарына төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды. ЭСК төрағасы болмаған кезде оның функцияларын ЭСК төрағасының орынбасары орындайды.
8. ЭСК хатшысы ЭСК отырысы өткізілгеннен кейін хаттаманы ресімдейді. Хатшы ЭСК мүшесі болып табылмайды.
9. ЭСК-тің мүшелері отырыстарға алмастыру құқығынсыз қатысады.
10. ЭСК отырыстары қажеттілігіне қарай ай сайын, бiрақ оның мүшелерiнің кемiнде жартысы болған кезде кемінде тоқсанына бiр рет өткiзiледi.
11. ЭСК-тің жұмыс жоспарын тоқсан сайынғы негізде Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасына сәйкес, сондай-ақ ЭСК мүшелерінің ұсыныстары бойынша жұмыс органы қалыптастырады.
ЭСК-тің кезекті отырысының күн тәртібін ЭСК төрағасымен келісім бойынша жұмыс органы қалыптастырады.

2. СЭП в своей деятельности руководствуется действующим законодательством Республики Казахстан и настоящим Положением.
2. Задачи СЭП
3. Основными задачами СЭП являются:
1) выработка согласованных подходов по разработке и реализации основных направлений социально-экономической политики государства;
2) выработка рекомендаций по принципиально важным вопросам развития экономики и социальной сферы на средне- и долгосрочную перспективу, предотвращению возникновения кризисных явлений в экономике или смягчения их возможных негативных последствий.
3. Функции СЭП
4. СЭП в соответствии с поставленными задачами осуществляет следующие функции:
1) вырабатывает предложения и рекомендации по основным направлениям социально-экономического развития на средне- и долгосрочную перспективу;
2) обсуждает вероятность возникновения кризисных явлений в экономике страны, вызванных воздействием внутренних и внешних факторов, и вырабатывает адекватные меры по их предотвращению.
4. Права СЭП
5. СЭП имеет право в установленном законодательством порядке и в пределах своей компетенции:
1) вносить на рассмотрение Правительства Республики Казахстан наиболее актуальные вопросы социально-экономического развития страны;
2) принимать соответствующие решения по рассматриваемым вопросам, которые носят рекомендательный характер;
3) привлекать специалистов заинтересованных государственных органов, квазигосударственного сектора, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и иных органов для решения вопросов, входящих в компетенцию СЭП;
4) осуществлять иные права, необходимые для осуществления возложенных на СЭП задач.
5. Организация работы СЭП
6. Должностной состав СЭП утверждается постановлением Правительства Республики Казахстан. Персональный состав СЭП на основе утвержденного должностного состава определяется протокольным решением СЭП.
7. Председатель СЭП руководит его деятельностью, председательствует на заседаниях СЭП, планирует его работу. Во время отсутствия председателя СЭП его функции выполняет заместитель председателя СЭП.
8. Секретарь СЭП оформляет протокол после проведения заседания СЭП. Секретарь не является членом СЭП.
9. Члены СЭП на заседаниях принимают участие без права замены.
10. Заседания СЭП проводятся по мере необходимости ежемесячно, но не реже одного раза в квартал при наличии не менее половины его членов.
11. План работы СЭП формируется рабочим органом на ежеквартальной основе в соответствии с поручениями Президента Республики Казахстан, руководства Правительства, а также по предложениям членов СЭП.
Повестка дня очередного заседания СЭП формируется рабочим органом по согласованию с председателем СЭП.

12. ЭСК-тің отырысына материалдарды (хаттама жобасына ұсыныстар және ақпараттық-талдамалық материал) мүдделі мемлекеттік және өзге де органдар жұмыс органы айқындаған мерзімде жұмыс органына ұсынады. Материалдар уақтылы ұсынылмаған жағдайда, мәселе ЭСК отырысының күн тәртібінен алынып тасталуы мүмкін.
13. ЭСК отырысының күн тәртібі, хаттаманың жобасы және «қызмет бабында пайдалану үшін» деген белгісі бар материалдарды қоспағанда, ЭСК отырысына материалдар оның мүшелеріне және шақырылғандарға электрондық түрде ғана «Қазақстан Республикасы Үкіметінің мобильді кеңсесі» ақпараттық жүйесі арқылы және/немесе ресми (қызметтік) электрондық мекенжайларға жіберіледі.
14. ЭСК-тiң шешiмдерi ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оларға ЭСК мүшелерiнің жалпы санының көпшiлiгi дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыс беру ЭСК отырысында Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдары мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа (бұдан әрі – Нұсқаулық) қосымшаға сәйкес нысан бойынша дауыс беру парағын толтыру жолымен өткізіледі. Дауыстар тең болған жағдайда, ЭСК-тiң төрағасы дауыс берген шешiм қабылданды деп саналады.
ЭСК мүшелерінің ерекше пікір білдіруге құқығы бар, оны білдірген жағдайда, ол жазбаша түрде жазылуы және Нұсқаулықтың 24-тармағында көзделген ЭСК-тің есеп-хатына қоса берілуі тиіс.
ЭСК отырысын өткізу нәтижелері бойынша және дауыс беру парақтары негізінде 3 (үш) жұмыс күні ішінде хаттама жасалады, оған төраға және хатшы қол қояды.
Дауыс беру қорытындысы бойынша хаттама жобасының мазмұны өзгерген жағдайда, ЭСК-тің хатшысы қабылданған шешімнің нақтыланған редакциясы бар дауыс беру парағын ЭСК-тің мүшелеріне келісу үшін жібереді.
ЭСК-тің мүшелері дауыс беру парағын алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде келісу немесе себептерін негіздей отырып, келіспеу туралы жауап береді.
15. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі ЭСК-тiң жұмыс органы болып табылады.
ЭСК-тiң жұмыс органы ЭСК жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады, оның ішінде ЭСК отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындайды, олар ЭСК отырысы өткізілгенге дейін 3 (үш) жұмыс күні бұрын хаттама жобасымен қоса ЭСК-тiң төрағасына және мүшелеріне жіберілуі тиіс.
16. Дауыс беру парақтарымен қоса, ЭСК материалдары мен хаттамалық шешімдерін есепке алуды және сақтауды жұмыс органы жүзеге асырады.

12. Материалы к заседанию СЭП (предложения к проекту протокола и информационно-аналитический материал) представляются заинтересованными государственными и иными органами в рабочий орган в сроки, определенные рабочим органом. В случае несвоевременного представления материалов вопрос может быть снят с повестки заседания СЭП.
13. Повестка заседания СЭП, проект протокола и материалы к заседанию СЭП, за исключением материалов с грифом «для служебного пользования», рассылаются его членам и приглашенным только в электронном виде через информационную систему «Мобильный офис Правительства Республики Казахстан» и/или на официальные (служебные) электронные адреса.
14. Решения СЭП принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов СЭП. Голосование проводится путем заполнения на заседании СЭП листа голосования по форме согласно приложению к Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп (далее – Инструкция), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель СЭП.
Члены СЭП имеют право на особое мнение, которое в случае его выражения должно быть изложено в письменном виде и приложено к письму-отчету СЭП, предусмотренному пунктом 24 Инструкции.
По результатам проведения заседаний СЭП и на основании листов голосования в течение 3 (три) рабочих дней составляется протокол, подписываемый председателем и секретарем.
При изменении по итогам голосования содержания проекта протокола секретарь СЭП направляет лист голосования с уточненной редакцией принятого решения членам СЭП для согласования.
Члены СЭП после получения листа голосования направляют в течение 1 (один) рабочего дня ответ о согласии либо несогласии с обоснованием причин.
15. Рабочим органом СЭП является Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
Рабочий орган осуществляет организационно-техническое обеспечение работы СЭП, в том числе готовит предложения по повестке дня заседания СЭП, необходимые документы, материалы, которые должны быть направлены председателю и членам СЭП за 3 (три) рабочих дня до проведения заседания СЭП с приложением проекта протокола.
16. Учет и хранение материалов и протокольных решений СЭП с приложением листов голосования осуществляет рабочий орган СЭП.