"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 22 сәуірдегі № 385 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 325 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 325 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 12, 86-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінде:
2-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Жеке қаржыландыру жоспарлары, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қаржыландыру жоспарлары, түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспары кезекті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңға және жергілікті бюджеттер туралы мәслихаттардың шешімдеріне, кезекті қаржы жылына арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың қаулыларына, бюджеттік бағдарламаларға, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтініміне, Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасына (бұдан әрі - ҚР ББС), Республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің анықтамалығына (бұдан әрі - Мемлекеттік мекемелердің анықтамалығы) сәйкес және осы Ережеде белгіленген тәртіппен әзірленеді.»;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Жаңа инвестициялық жобаларды іске асыру және бағдарламалық құжаттарда көзделген міндеттерді орындау мақсатында заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын арттыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларды іске асыратын бюджеттік бағдарламалар әкімшілері стратегиялық жоспардың бюджеттік бағдарлама нысандарында немесе мемлекеттік органның бюджеттік бағдарламасында көзделген іс-шаралардың мерзімдеріне сәйкес міндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларын жасайды.»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Мемлекеттік мекеме жеке қаржыландыру жоспарлары жобаларының жасалу дұрыстығын, дәйектілігін және олардың тиісті бюджеттік бағдарлама әкімшісіне уақтылы берілуін қамтамасыз етеді.»;
26-тармақтың тоғызыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Аумақтық қазынашылық бөлімшелері белгіленген талаптарды орындамаған кезде жеке қаржыландыру жоспарлары осы Ереженің тиісті тармақтарына сілтеме жасалып, себептері көрсетіле отырып («Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша осы Ереженің тиісті тармақтарына сілтеме жасалып, себептері көрсетіле отырып қайтарылады), түзету үшін республикалық бюджет бойынша - республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне, жергілікті бюджет бойынша — жергілікті уәкілетті органға қайтарылады.»;
37-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы Ереженің 34-тармағы үшінші бөлігінің оныншы абзацында көрсетілген нормативтік құқықтық акті болмаған кезде, аумақтық қазынашылық бөлімшесі осы Ереженің тиісті тармақтарына сілтеме жасалып, себептері көрсетіле отырып, («Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша осы Ереженің тиісті тармақтарына сілтеме жасалып, себептері көрсетіле отырып қайтарылады) бюджеттік бағдарлама әкімшісіне жеке қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу туралы анықтаманы орындамай («Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша себебін көрсете отырып қайтарады) қайтарады.»;
41-тармақтың бірінші, екінші және үшінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 2014 года № 385. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 325
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.04.2015 № 325 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 «Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 12, ст. 86) следующие изменения и дополнения:
в Правилах исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных указанным постановлением:
часть вторую пункта 2 изложить в следующей редакции:
«Индивидуальные планы финансирования, планы финансирования администраторов бюджетных программ, сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам разрабатываются в соответствии с законом о республиканском бюджете и решениями маслихатов о местных бюджетах на очередной финансовый год, постановлениями Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов о реализации республиканского и местных бюджетов на очередной финансовый год, стратегическими планами государственных органов, бюджетными программами, бюджетной заявкой администраторов бюджетных программ, Единой бюджетной классификацией Республики Казахстан (далее - ЕБК РК), Справочником государственных учреждений, финансируемых из республиканского и местных бюджетом (далее - Справочник государственных учреждений), и в порядке. установленном настоящими Правилами.»;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Администраторы бюджетных программ, реализующие бюджетные программы, направленные на увеличение уставных капиталов юридических лиц с целью реализации новых инвестиционных проектов и выполнения задач, предусмотренных программными документами, составляют индивидуальные планы финансирования по обязательствам и платежам в соответствии со сроками мероприятий, предусмотренных в формах бюджетной программы стратегического плана или в бюджетной программе государственного органа.»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Государственное учреждение обеспечивает правильность, достоверность составления проектов индивидуальных планов финансирования и своевременное предоставление их соответствующему администратору бюджетных программ.»;
часть девятую пункта 26 изложить в следующей редакции:
«При невыполнении установленных требований территориальными подразделениями казначейства индивидуальные планы финансирования возвращаются для исправления с указанием причины со ссылкой на соответствующие пункты настоящих Правил (по ИС «Казначейство - клиент» отклоняются с указанием причины со ссылкой на соответствующие пункты настоящих Правил) по республиканскому бюджету - администраторам республиканских бюджетных программ, по местному бюджету - местному уполномоченному органу.»;
часть вторую пункта 37 изложить в следующей редакции:
«При отсутствии нормативного правового акта, указанного в абзаце десятом части третьей пункта 34 настоящих Правил, территориальное подразделение казначейства возвращает администратору бюджетной программы справку о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования без исполнения с указанием причины со ссылкой на соответствующие пункты настоящих Правил (по ИС «Казначейство - клиент» отклоняются с указанием причины со ссылкой на соответствующие пункты настоящих Правил).»;
части первую, вторую и третью пункта 41 изложить в следующей редакции:

«41. Бюджеттік бағдарламалардың жиынтық қаржыландыру жоспарларына мемлекеттік борышқа қызмет көрсету мен оны өтеу бойынша өзгерістер енгізу, атқарушылық құжаттарды орындау жағдайларын, бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды қоспағанда, жиынтық қаржыландыру жоспарларын өзгертуге арналған өтінімді бюджеттік бағдарламалар әкімшілері айына бір реттен артық ұсынбайды.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарларын өзгертуге, сондай-ақ бөлінетін бюджеттік бағдарламалар бойынша, мемлекеттік борышқа қызмет көрсету мен оны өтеу бойынша немесе атқарушылық құжаттарды орындау үшін қаражат белуге бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің өтінімі - ағымдағы ай ішінде, ал соңғы айда - ағымдағы қаржы жылының аяқталуына үш жұмыс күні қалғанда қабылданады.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға немесе бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға бөлінетін бюджеттік бағдарламаларға байланысты жоспарларды, мемлекеттік борышқа қызмет көрсету мен оны өтеуді, бағамдық айырманы, форс-мажорлық мән-жайларды, сот талқылауларын, аванс төлемінің мөлшерін азайтуды, бағаның өзгеруі мен заттай тұтыну көлемі есебінен пайда болған жете пайдаланылмаған қаражат қалдықтарын, бос қызмет орындарының бар болуы, ақысыз демалыстар беру және уақытша еңбекке жарамсыздық парақтары бойынша төлемдер есебінен қалыптасқан ағымдағы шығындар бойынша үнемдеуді, сондай-ақ жоспарланғанға қарағанда бюджет қаражатын алушылардың іс жүзіндегі санын азайтумен, кредиттер, қарыздар бойынша сыйақы мөлшерлемесін өзгертумен, іссапарлар кестесінің өзгеруіне, сапарға шығу, іс-шаралар өткізу мерзімдерінің ауысуына байланысты өзге де ағымдағы шығындар бойынша іс-шаралар жоспарының өзгеруімен байланысты жоспарларды қоспағанда, міндеттемелер мен төлемдер бойынша ағымдағы айдың жоспарларын өзгертуге арналған өтінімді алдағы айларға ауыстыра отырып ұсынуға жол берілмейді.»;
57-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бөлінісінде өткен қаржы жылында іс-шаралардың толық орындалмау себептерін көрсете отырып, төлемдер мен міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы ақпарат, бюджеттік даму бағдарламалары бойынша инвестициялық жобалар бөлінісінде қабылданған, бірақ ақысы төленбеген міндеттемелер сомасы; дайындалу және жеткізу мерзімі бір қаржы жылынан асатын активтер мен басқа да тауарларды сатып алуды көздейтін ағымдағы бюджеттік бағдарламалар; сыртқы қарыздар, гранттар және бюджеттік кредиттер қаражаты есебінен іске асырылатын бюджеттік даму бағдарламаларын қоспағанда, көрсетілу мерзімі бір қаржы жылынан асатын қызметтер.»;
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«41. Заявка на изменение сводных планов финансирования администраторами бюджетных программ предоставляется не более одного раза в месяц, за исключением случаев внесения изменений в сводные планы финансирования бюджетных программ по обслуживанию и погашению государственного долга, исполнения исполнительных документов, распределяемых бюджетных программ.
Заявка администратора бюджетных программ на изменение сводных планов финансирования по решению Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа, а также на выделение средств по распределяемым бюджетным программам, по обслуживанию и погашению государственного долга или для исполнения исполнительных документов принимается в течение текущего месяца, а в последнем месяце - за три рабочих дня до окончания текущего финансового года.
Не допускается предоставление в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета или местный уполномоченный орган по исполнению бюджета заявки на изменение планов текущего месяца по обязательствам и платежам с переносом на предстоящие месяцы, за исключением планов, связанных с распределяемыми бюджетными программами, обслуживанием и погашением государственного долга, курсовой разницей, форс-мажорными обстоятельствами, судебными разбирательствами, уменьшением размера авансовой оплаты, остатками недоиспользованных средств, сложившихся за счет изменения цен и натурального объема потребления, экономии по текущим затратам в связи с наличием вакантных должностей, предоставлением отпусков без содержания и выплаты по листкам временной нетрудоспособности, экономии по итогам проведенных государственных закупок, а также с уменьшением фактического количества получателей бюджетных средств относительно запланированного, изменением ставки вознаграждения по кредитам, займам, изменением графика командировок, изменением плана мероприятий по прочим текущим затратам, в связи с переносом сроков выезда, проведения мероприятий.»;
подпункт 2) пункта 57 изложить в следующей редакции:
«2) информация в разрезе администраторов бюджетных программ об исполнении плана финансирования по платежам и обязательствам с указанием причин неполного выполнения мероприятий за истекший финансовый год, суммы принятых, но неоплаченных обязательств по бюджетным программам развития в разрезе инвестиционных проектов; текущим бюджетным программам, предусматривающим приобретение активов и других товаров со сроком изготовления и поставки более одного финансового года; услугам со сроком оказания более одного финансового года, за исключением бюджетных программ развития, реализуемых за счет средств внешних займов, грантов и бюджетных кредитов.
пункт 58 изложить в следующей редакции:

«58. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган бюджетті атқару жөніндегі тиісті уәкілетті орган ұсынған, осы Ереженің 57-тармағында көрсетілген ақпарат негізінде белгіленген тәртіппен бюджеттік бағдарламалар тізбесін оларды бюджет қаражатының қолда бар қалдықтары көлемінің шегінде ағымдағы қаржы жылы қаржыландыру жөніндегі ұсыныспен бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.»;
65-тармақ мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
«9) және Қазақстан Республикасы ратификациялаған мемлекеттік қарыздар туралы халықаралық шарттарға немесе байланысты гранттар туралы шарттарға сәйкес бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда ашылған сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотынан (бұдан әрі - сыртқы қарыздардың немесе байланысты грантты қайтадан айырбастау шоты) қайтадан ұлттық валютаға айырбасталатын үкіметтік сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың ақшасын жұмсауға;»;
69-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге кодтар беру үшін жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері аумақтық қазынашылық бөлімшесіне мемлекеттік мекеменің коды ашылғаннан кейін ұсынылатын осы Ереженің 91-тармағының 3)4)5) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоспағанда, осы Ереженің 10-тарауында көзделген құжаттар жинағын қалыптастыруға қажетті құжаттарды қоса бере отырып, осы Ереженің 32-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік - және орыс тілдерінде мемлекеттік мекемелерге кодтар беруге өтінім жібереді.»;
9-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«9-тарау. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын, шетел валютасындағы шоттарды, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарын, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарына шоттар ашуы»;
74-тармақ мынадай мазмұндағы 7), 8), 9) тармақшалармен толықтырылсын:
«7) сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайтадан айырбастаудың қолма-қол ақшаны бақылау шоты;
8) сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шоты;
9) сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына
ашылған шот.»;
75-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«75. Республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайтадаң айырбастау қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын ашу үшін бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдар осы Ережеге 3352-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша жазбаша рұқсаттар береді.»;
76-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:

«58. На основании информации, представленной соответствующим уполномоченным органом по исполнению бюджета, указанной в пункте 57 настоящих Правил центральный уполномоченный орган по государственному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию вносят в установленном порядке на рассмотрение бюджетной комиссии перечень бюджетных программ с предложением по финансированию их в текущем финансовом году в пределах имеющегося объема остатков бюджетных средств.»;
пункт 65 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
«9) и расходованием денег правительственных внешних займов или связанных грантов, реконвертируемых в национальную валюту со специального счета внешнего займа или связанного гранта, открытого в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета, в соответствии с международными договорами о государственных займах, ратифицированными Республикой Казахстан, или договорами о связанных грантах (далее - счет реконвертации внешнего займа или связанного гранта).»;
часть вторую пункта 69 изложить в следующей редакции:
«Для присвоения кодов государственным учреждениям, финансируемым из местных бюджетов, администраторы местных бюджетных программ направляют в территориальное подразделение казначейства заявку на присвоение кодов государственным учреждениям по форме согласно приложению 32 к настоящим Правилам на государственном и русском языках с приложением документов, необходимых для формирования досье, предусмотренных главой 10 настоящих Правил, за исключением документов указанных в подпунктах 3), 4), 5) пункта 91 настоящих Правил, которые представляются после открытия кода государственного учреждения.»;
заголовок главы 9 изложить в следующей редакции:
«Глава 9. Открытие центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета контрольных счетов наличности, счетов в иностранной валюте, специальных счетов внешних займов или связанных грантов, счетов к специальным счетам внешних займов или связанных грантов»;
пункт 74 дополнить подпунктами 7), 8), 9) следующего содержания:
7) контрольный счет наличности реконвертации внешнего займа или связанного гранта;
8) специальный счет внешнего займа или связанного гранта;
9) счет к специальному счету внешнего займа или связанного гранта.»;
пункт 75 изложить в следующей редакции:
«75. Для открытия государственным учреждениям, финансируемым из республиканского и местных бюджетов контрольных счетов наличности спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, реконвертации внешнего займа или связанного гранта центральным и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета выдаются письменные разрешения по форме согласно приложениям 33, 52 к настоящим Правилам.»;
в пункте 76:
часть первую изложить в следующей редакции:

«76. Демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайтадан айырбастау қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын ашуға жазбаша рұқсаттар тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қолдаухатының негізінде беріледі.»;
екінші бөліктің жетінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«баптың, тармақтың, тармақшаның нөмірлерін көрсете отырып, бюджет қаражатынан басқа өзге де қаржыландыру көздеріне жол беретін заңнамалық актінің атауы мен күнін (сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайтадан айырбастау қолма-қол ақшаны бақылау шоты үшін - Қазақстан Республикасы ратификациялаған мемлекеттік қарыз туралы халықаралық шарттың немесе байланысты грант туралы шарттың нөмірі мен күні, сондай-ақ шығыстарды бағыттау мақсаттары).»;
77-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«77. Мемлекеттік мекемелерге демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастырудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын ашуға жазбаша рұқсат бір рет беріледі және осы Ереженің 12-тарауында көзделген жағдайларда олар жабылғанға дейін қолданыста болады. Мемлекеттік мекемелерге сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайтадан айырбастаудың қолма-қол ақшаны бақылау шотын ашуға жазбаша рұқсат қарыздың немесе байланысты гранттың қолданылу мерзіміне беріледі.»;
78-тармақтың бірінші, екінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
«78. Республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге шетел валютасында шоттар, сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарын, сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарына ашылатын шоттарды ашу үшін жазбаша рұқсаттарды осы Ережеге 3452-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган береді.
Шетел валютасындағы шот, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотын, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына ашылатын шотты ашуға жазбаша рұқсаттар валюта түрін және шығыстар түрлерін көрсете отырып, рұқсаттың қолданыс мерзімі: шетел валютасындағы шот үшін - ағымдағы қаржы жылының соңына дейін, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шоты, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына ашылатын шот үшін - қарыздың немесе байланысты гранттың қолданылу мерзімі көрсетіле отырып, тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің қолдаухаты негізінде беріледі.»;
үшінші бөліктің жетінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«шот ашу үшін негіздеме.»;
79-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотын, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына ашылатын шотты ашуына қолдаухат беруге - шарттарында осындай шот ашу көзделген Қазақстан Республикасы ратификациялаған мемлекеттік қарыз туралы халықаралық шарт немесе байланысты грант туралы шарт негіз болып табылады.
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі шетел валютасында шот ашуға, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотын, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына ашылатын шотты ашуына қолдаухат беру негізділігін қамтамасыз етеді.»;
80-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«76. Письменные разрешения на открытие контрольных счетов наличности спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, реконвертации внешнего займа или связанного гранта выдаются на основании ходатайства соответствующего администратора бюджетных программ.»;
абзац седьмой части второй изложить в следующей редакции:
«наименование и дату законодательного акта, допускающего иные кроме бюджетных средств источники финансирования, с указанием номеров подпункта, пункта, статьи (для контрольного счета наличности реконвертации внешнего займа или связанного гранта - номер и дату международного договора о государственном займе, ратифицированного Республикой Казахстан, или договора о связанном гранте, а также цели направления расходов).»;
пункт 77 изложить в следующей редакции:
«77. Письменное разрешение на открытие государственным учреждениям контрольных счетов наличности спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег выдаются один раз и действуют до их закрытия в случаях, предусмотренных главой 12 настоящих Правил. Письменное разрешение на открытие государственным учреждениям контрольного счета наличности реконвертации внешнего займа или связанного гранта выдаются на срок действия займа или связанного гранта.»;
части первую, вторую пункта 78 изложить в следующей редакции:
«78. Для открытия государственным учреждениям, финансируемым из республиканского и местных бюджетов счетов в иностранной валюте, специальных счетов внешних займов или связанных грантов, счетов к специальным счетам внешних займов или связанных грантов центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета выдаются письменные разрешения по форме согласно приложениям 34, 52 к настоящим Правилам.
Письменные разрешения на открытие счета в иностранной валюте, специального счета внешнего займа или связанного гранта, счета к специальному счету внешнего займа или связанного гранта выдаются с указанием вида валюты и видов расходов на основании ходатайства соответствующего администратора бюджетных программ, с указанием срока действия разрешения: для счета в иностранной валюте - до конца текущего финансового года, для специального счета внешнего займа или связанного гранта, счета к специальному счету внешнего займа или связанного гранта - на срок действия займа или связанного гранта.»;
абзац седьмой части третьей изложить в следующей редакции:
«основание для открытия счета.»;
часть вторую пункта 79 изложить в следующей редакции:
«Основанием для представления администратором бюджетной программы ходатайства на открытие в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета специального счета внешнего займа или связанного гранта, счета к специальному счету внешнего займа или связанного гранта является международный договор о государственном займе, ратифицированный Республикой Казахстан, или договор о связанном гранте, условиями которого предусмотрено открытие такого счета.
Администратор бюджетной программы обеспечивает обоснованность представления ходатайства на открытие счета в иностранной валюте, специального счета внешнего займа или связанного гранта, счета к специальному счету внешнего займа или связанного гранта.»;
пункт 80 изложить в следующей редакции:

«80. Демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайтадан айырбастау қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын, шетел валютасындағы шотты, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотын, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына ашылатын шотты ашуға жазбаша рұқсат 3 данада ресімделеді, олардың екеуі оны кейіннен мемлекеттік мекемеге және мемлекеттік мекемеге қызмет көрсетілетін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне беру үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне беріледі, үшінші данасы бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органда қалады.»;
84-тармақта:
бірінші бөліктің мемлекеттік тілдегі мәтінінде екінші және үшінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайтадан айырбастау қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын, шетел валютасындағы шотты, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына ашылатын шотты ашуға жазбаша рұқсатының және аумақтық қазынашылық бөлімшелерден ақылы қызметтердің қолма-қол ақша шотын ашуға арналған өтінімдерінің негізінде жазбаша рұқсаттар берілген және аумақтық қазынашылық бөлімшелерден ақылы қызметтердің қолма-қол ақша шотын ашуға арналған өтінімдері түскен күні республикалық бюджеттен;
аумақтық қазынашылық бөлімшелерінен қолма-қол ақша шотын ашуға өтінім түскеннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның шетел валютасындағы шотын ашуға рұқсаттың берілген күні, аталған рұқсаттың және аумақтық бөлімшелерінің қолма-қол ақша шотын ашуға арналған өтінімдерінің негізінде жергілікті бюджеттерден мемлекеттік мекемелерге қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын, шетел валютасындағы шоттарды, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарын, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарына ашылатын шоттарды ашуды жүзеге асырады.»;
87-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік мекеменің атауы өзгергеннен кейін оған осы тарауда айқындалған тәртіппен жаңа жазбаша рұқсат беріледі, бұл ретте бұрын берілген ақылы қызметтердің, демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайтадан айырбастау қолма-қол ақшаны бақылау шоты, шетел валютасындағы шот, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шоты, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына ашылатын шот өзгеріссіз қалдырылады.»;
89-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«80. Письменные разрешения на открытие контрольных счетов наличности спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, счета в иностранной валюте, специального счета внешнего займа или связанного гранта, счета к специальному счету внешнего займа или связанного гранта оформляются в 3-х экземплярах, два из которых передаются администратору бюджетных программ, для последующей передачи государственному учреждению и территориальному подразделению казначейства, в котором обслуживается государственное учреждение, третий экземпляр остается в уполномоченном органе по исполнению бюджета.»;
в пункте 84:
абзацы первый и второй части первой изложить в следующей редакции:
«84. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета осуществляет открытие контрольных счетов наличности, счетов в иностранной валюте, специальных счетов внешних займов или связанных грантов, счетов к специальным счетам внешних займов или связанных грантов государственным учреждениям, финансируемым из:
республиканского бюджета, на основании письменного разрешения центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета на открытие контрольных счетов наличности спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, счета в иностранной валюте, специального счета внешнего займа или связанного гранта, счета к специальному счету внешнего займа или связанного гранта и заявок на открытие контрольного счета наличности платных услуг территориальных подразделений казначейства, в день выдачи письменных разрешений и поступления от территориальных подразделений казначейства заявок на открытие контрольного счета наличности платных услуг;»;
часть вторую пункта 87 изложить в следующей редакции:
«После изменения наименования государственного учреждения ему выдается новое письменное разрешение в порядке, определенном настоящей главой, при этом ранее присвоенный контрольный счет наличности платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, счет в иностранной валюте, специальный счет внешнего займа или связанного гранта, счет к специальному счету внешнего займа или связанного гранта остается без изменения.»;
пункт 89 изложить в следующей редакции:

«89. Тиісті бюджеттердің, ақылы қызметтердің, демеушілік, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың, жергілікті өзін-өзі басқарудың, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайтадан айырбастаудың ашылған қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын тіркеу осы Ережеге 38-қосымшаға сәйкес 5-19 «Тиісті бюджеттер, ақылы қызметтер, демеушілік, қайырымдылық көмек, уақытша ақша орналастыру, жергілікті өзін-өзі басқарудың, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайтадан айырбастаудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарының және квазимемлекеттік сектор субъектілері шоттарының тізбесі» нысаны бойынша аумақтық қазынашылық бөлімшесінің ішкі есебінде көрсетіледі.
Шетел валютасында ашылған шоттарды, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарын, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарына ашылатын шоттарды тіркеу осы Ережеге 39-қосымшаға сәйкес 8-08 «Шетел валютасындағы шоттардың, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарының, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарына ашылатын шоттардың тізбесі» нысаны бойынша аумақтық қазынашылық бөлімшесінің есебінде көрсетіледі.»;
11-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«11-тарау. Қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын, шетел валютасындағы шоттарды, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарын, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарына ашылатын шоттарды жүргізу.»;
101-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«101. Аумақтық қазынашылық бөлімшелерінің мемлекеттік мекемелердің кодтарын, ақылы қызметтердің, демеушілік, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастыру, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайтадан айырбастаудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын, шетел валютасындағы шоттарды, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарын, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарына ашылатын шоттарды және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарын жүргізуі тиісті бюджеттердің, ақылы қызметтердің, демеушілік, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың, жергілікті өзін-өзі басқарудың, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайтадан айырбастаудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарынан, шетел валютасындағы шоттардан, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарынан, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарына ашылатын шоттардан, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарынан төлемдер жүргізуді және ақша аударуды, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген есептерді қалыптастыру мен ұсынуды қамтиды.»;
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоттарында, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарында, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарына ашылатын шоттарда және жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарында пайдаланылмаған ақша қалдықтарының болуына жол беріледі.»;
102-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«89. Регистрация открытых контрольных счетов наличности соответствующих бюджетов, платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта отражается во внутреннем отчете территориального подразделения казначейства по форме 5-19 «Перечень контрольных счетов наличности соответствующих бюджетов, платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта и счетов субъектов квазигосударственного сектора» согласно приложению 38 к настоящим Правилам.
Регистрация открытых счетов в иностранной валюте, специальных счетов внешних займов или связанных грантов, счетов к специальным счетам внешних займов или связанных грантов отражается во внутреннем отчете территориального подразделения казначейства по форме 8-08 «Перечень счетов в иностранной валюте, специальных счетов внешних займов или связанных грантов, счетов к специальным счетам внешних займов или связанных грантов» согласно приложению 39 к настоящим Правилам.»;
заголовок главы 11 изложить в следующей редакции:
«Глава 11. Ведение контрольных счетов наличности, счетов в иностранной валюте, специальных счетов внешних займов или связанных грантов, счетов к специальным счетам внешних займов или связанных грантов.»;
в пункте 101:
часть первую изложить в следующей редакции:
«101. Ведение кодов, контрольных счетов наличности платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, счетов в иностранной валюте, специальных счетов внешних займов или связанных грантов, счетов к специальным счетам внешних займов или связанных грантов государственных учреждений и счетов субъектов квазигосударственного сектора территориальными подразделениями казначейства включает проведение платежей и переводов денег с контрольных счетов наличности соответствующих бюджетов, платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, счетов субъектов квазигосударственного сектора, счетов в иностранной валюте, специальных счетов внешних займов или связанных грантов, счетов к специальным счетам внешних займов или связанных грантов, формирование и представление отчетов, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
часть четвертую изложить в следующей редакции:
«На счетах субъекта квазигосударственного сектора, специальных счетах внешних займов или связанных грантов, счетах к специальным счетам внешних займов или связанных грантов и на контрольный счет наличности местного самоуправления по состоянию на 1 января текущего финансового года допускается наличие неиспользованных остатков денег.»;
пункт 102 изложить в следующей редакции:

«102. Мемлекеттік мекемелердің кодтарын, тиісті бюджеттерінің, ақылы қызметтерінің, демеушілік, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың, жергілікті өзін-өзі басқарудың, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайтадан айырбастаудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын, шетел валютасындағы шоттарды, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарын, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарына ашылатын шоттарды /квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоттарын жүргізуді аумақтық белгісі бойынша аумақтық қазынашылық бөлімшелері жүзеге асырады. Орналасқан орны бойынша басқа әкімшілік-аумақтық бірлікке қызмет көрсететін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне жақын тұрған мемлекеттік мекемелердің кодтарын, ақылы қызметтердің, демеушілік, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың, жергілікті өзін-өзі басқарудың, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайтадан айырбастаудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын, шетел валютасындағы шоттарды, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарын, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарына ашылатын шоттарды /квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарын жүргізуге осы аумақтық қазынашылық бөлімшесімен келісім бойынша бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның жазбаша рұқсатымен жол беріледі.»;
103-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«103. Тиісті бюджеттердің қолма-қол ақшаны бақылау шоттарының ақшасына билік етушілер бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар, ақылы қызметтердің, демеушілік, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайтадан айырбастаудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын, шетел валютасындағы шоттарды, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотын, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына ашылатын шоттағы ақшасына билік етушілер - мемлекеттік мекемелердің басшылары, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарына - квазимемлекеттік сектор субъектілерінің басшылары, жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына - аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері болып табылады.»;
106-тармақта:
бірінші бөліктің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«106. Ақылы қызметтердің, демеушілік, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың, жергілікті өзін-өзі басқарудың, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайтадан айырбастаудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарындағы, шетел валютасындағы шоттардағы, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарындағы, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарына ашылатын шоттардағы ақша қозғалысы жөніндегі есептерді беруді аумақтық қазынашылық органдар жүзеге асырады және:»;
1) тармақшаның төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

«102. Ведение кодов, контрольных счетов наличности соответствующих бюджетов, платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, счетов в иностранной валюте, специальных счетов внешних займов или связанных грантов, счетов к специальным счетам внешних займов или связанных грантов государственных учреждений/счетов субъекта квазигосударственного сектора осуществляется территориальными подразделениями казначейства по территориальному признаку. Ведение кодов, контрольных счетов наличности платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта счетов в иностранной валюте, специальных счетов внешних займов или связанных грантов, счетов к специальным счетам внешних займов или связанных фантов государственных учреждений/счетов субъекта квазигосударственного сектора по месторасположению находящихся ближе к территориальному подразделению казначейства, обслуживающему другую административно-территориальную единицу, допускается с письменного разрешения центрального уполномоченного органа по исполнению  бюджета, по согласованию с данным территориальным подразделением казначейства.»;
пункт 103 изложить в следующей редакции:
«103. Распорядителями денег контрольных счетов наличности соответствующих бюджетов являются уполномоченные органы по исполнению бюджета, контрольных счетов наличности платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, счетов в иностранной валюте, специального счета внешнего займа или связанного гранта, счета к специальному счету внешнего займа или связанному гранту - руководители государственных учреждений, счетов субъекта квазигосударственного сектора - руководители субъектов квазигосударственного сектора, контрольных счетов наличности местного самоуправления - акимы городов районного значения, поселков, сел, сельских округов.»;
в пункте 106:
абзац первый части первой изложить в следующей редакции:
«106. Выдача отчетов по движению денег на контрольных счетах наличности платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, счетах субъекта квазигосударственного сектора счетах в иностранной валюте, специальных счетах внешних займов или связанных грантов, счетах к специальным счетам внешних займов или связанных грантов осуществляется территориальными органами казначейства и  представляется:»;
абзац четвертый подпункта 1) изложить в следующей редакции:

«осы Ережеге 46-қосымшаға сәйкес 8-17 «Мемлекеттік мекемелердің шетел валютасындағы шоттары, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттары, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарына ашылатын шоттар бойынша үзінді» нысаны бойынша;»;
2) тармақшаның үшінші және төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«осы Ережеге 48-қосымшаға сәйкес 8-07 «Шетел валютасындағы шоттардағы, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарындағы, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарына ашылатын шоттардағы қалдықтар туралы есеп» нысаны бойынша;
бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне және бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарға есепті тоқсаннан кейінгі 3-ші күнге дейін тоқсан сайын және жыл сайын жылдық есепке осы Ережеге 49-қосымшаға сәйкес 5-34А «Ақылы қызметтердің, демеушілік, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың, жергілікті өзін-өзі басқарудың, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастаудың ҚБШ-дағы және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарындағы қалдықтар туралы есеп» нысаны бойынша;»;
мынадай мазмұндағы 107-1-тармақпен толықтырылсын:
«Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсету кезінде мемлекеттік мекеме кассалық шығыстарды салыстыруды жүзеге асыру үшін тоқсан сайын, ай аяқталғаннан кейін осы Ережеге 31-қосымшаға сәйкес 4-20 «Шығыстар бойынша жиынтық есеп» нысаны бойынша есепті дербес қалыптастырады және есептің деректерін өзінің бухгалтерлік есеп деректерімен салыстырады.
Алшақтықтар болмаған кезде есептерге мемлекеттік мекеменің басшысы мен бас бухгалтері не мемлекеттік мекеменің басшысы уәкілеттік берген тұлғалар (олар болмаған жағдайда) қол қояды және мемлекеттік мекеменің елтаңбалы мер бедерімен куәландырылады.
Мемлекеттік мекеме деректерінің 4-20 «Шығыстар бойынша жиынтық есеп» нысаны есебінің деректерінен алшақтығы болған кезде мемлекеттік мекеме алшақтық себептерін анықтау және жою үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне жазбаша жүгінеді.»;
12-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«12-тарау. Кодтарды, қолма-қол ақшаның бақылау шоттарын және шетел валютасындағы шоттарды, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарын, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарына шоттарды жабу.»;
110-тармақта:
бірінші бөліктің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«110. Мемлекеттік мекеменің коды осы Ережеге 50-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің өтінімі бойынша, квазимемлекеттік сектор субъектісінің коды және квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоты осы Ережеге 50-1-қосымшаға сәйкес квазимемлекеттік сектор субъектісінің өтінімі бойынша, ал ақылы қызметтердің, демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, жергілікті өзін-өзі басқарудың, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастаудың қолма-қол бақылау шоттары, шетел валютасындағы шоттар, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттары, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарына ашылатын шоттар осы Ережеге 51-қосымшаға сәйкес мемлекеттік мекеменің өтініші бойынша:»;
5) тармақшадағы «болмаған жағдайларда жабылады.» деген сөздер «болмаған;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:

«по форме 8-17 «Выписка по счетам в иностранной валюте, специальным счетам внешних займов или связанных грантов, счетам к специальным счетам внешних займов или связанных грантов государственных учреждений» согласно приложению 46 к настоящим Правилам;»;
абзацы третий и четвертый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
«по форме 8-07 «Отчет об остатках на счетах в иностранной валюте, специальных счетах внешних займов или связанных грантов, счетах к специальным счетам внешних займов или связанных грантов» согласно приложению 48 к настоящим Правилам;
администраторам бюджетных программ и местным уполномоченным органам по исполнению бюджета и ежеквартально до 3-го числа, следующего за отчетным кварталом, и ежегодно к годовому отчету по форме 5-34 А «Отчет об остатках на КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта и счетах субъекта квазигосударственного сектора» согласно приложению 49 к настоящим Правилам;»;
дополнить пунктом 107-1 следующего содержания:
«При обслуживании по ИС «Казначейство-клиент» государственное учреждение для осуществления сверки кассовых расходов ежеквартально после окончания месяца самостоятельно формирует отчет по форме 4-20 «Сводный отчет по расходам» согласно приложению 31 к настоящим Правилам и сверяет данные отчета с данными своего бухгалтерского учета.
При отсутствии расхождений отчеты подписываются руководителем и главным бухгалтером государственного учреждения либо лицами, уполномоченными руководителем государственного учреждения (в случае их отсутствия), и заверяются оттиском гербовой печати государственного учреждения.
При наличии расхождений данных государственного учреждения с данными отчета формы 4-20 «Сводный отчет по расходам», государственное учреждение письменно обращается в территориальное подразделение казначейства для выяснения и устранения причин расхождения.»;
заголовок главы 12 изложить в следующей редакции:
«Глава 12. Закрытие кодов, контрольных счетов наличности и счетов в иностранной валюте, специальных счетов внешних займов или связанных грантов, счетов к специальным счетам внешних займов или связанных грантов.»;
в пункте 110:
абзац первый части первой изложить в следующей редакции:
«110. Код государственного учреждения закрывается по заявке администратора бюджетных программ согласно приложению 50 к настоящим Правилам, код субъекта квазигосударственного сектора и счет субъекта квазигосударственного сектора закрываются по заявке субъекта квазигосударственного сектора согласно приложению 50-1, а контрольные счета наличности платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, счета в иностранной валюте, специальные счета внешних займов или связанных грантов, счета к специальным счетам внешних займов или связанных грантов закрываются по заявлению государственного учреждения согласно  приложению 51 к настоящим Правилам в случаях:»;
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:

«6) қарыз туралы шартта көрсетілген қарызды жабатын күн басталған немесе оның негізінде сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастаудың қолма-қол бақылау шоты, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шоты, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына шот ашылған байланысты грант туралы шарттың қолданылу мерзімі өткен жағдайларда жабылады.»;
112-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«112. Ақылы қызметтердің, демеушілік, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың, жергілікті өзін-өзі басқарудың, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастаудың қолма-қол бақылау шоттарын, шетел валютасындағы шотты, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотын, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына шотты жабу үшін мемлекеттік мекеме аумақтық қазынашылық бөлімшесіне осы Ережеге 51-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 2 данада өтініш береді. Аумақтық қазынашылық бөлімшесі тиісті ақылы қызметтердің, демеушілік, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың, жергілікті өзін-өзі басқарудың, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастаудың қолма-қол бақылау шотын, шетел валютасындағы шотты, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотын, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына ашылатын шотты жабу туралы жазбаша өтінішін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға жібереді. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган аумақтық қазынашылық бөлімшесін жапқаннан кейін жабылуы туралы белгісі бар өтініштің бір данасын мемлекеттік мекемеге қайтарады.»;
113-тармақта:
бірінші бөліктің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«113. Жабылатын ақылы қызметтердің, демеушілік, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастаудың қолма-қол бақылау шотында, квазимемлекеттік сектор субъектісінің шотында, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотында, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына ашылатын шотта, шетел валютасындағы шотта ақша қалдығы болған кезде мемлекеттік мекеме/квазимемлекеттік сектор субъектісі жабылатын:»;
6) тармақшадағы «жергілікті өзін-өзі басқарудың ҚБШ есептеу арқылы төлеуге берілетін шотты, пайдаланылмаған ақша қалдығын аударуға төлем тапсырмасын немесе шетел валютасын қайта айырбастауға арналған өтінімді («Қазынашылық-клиент» АЖ-де электронды түрін қалыптастырады) ұсынады.» деген сөздер «жергілікті өзін-өзі басқарудың;» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 7), 8), 9) тармақшалармен толықтырылсын:

«6) наступления даты закрытия займа, указанной в договоре о займе или истечения срока действия договора о связанном гранте, на основании которого был открыт контрольный счет наличности реконвертации внешнего займа или связанного гранта, специальный счет внешнего займа или связанного гранта, счет к специальному счету внешнего займа или связанного гранта.»;
пункт 112 изложить в следующей редакции:
«112. Для закрытия контрольных счетов наличности платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, счета в иностранной валюте, специального счета внешнего займа или снизанного гранта, счета к специальному счету внешнего займа или связанного гранта государственное учреждение предоставляет в территориальное подразделение казначейства заявление по форме согласно приложению 51 к настоящим Правилам в 2-х экземплярах. Территориальное подразделение казначейства направляет в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета письменное обращение о закрытии соответствующего контрольного счета наличности платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, счета в иностранной валюте, специального счета внешнего займа или связанного гранта, счета к специальному счету внешнего займа или связанного гранта. После закрытия центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета территориальное подразделение казначейства один экземпляр заявления с отметкой о закрытии возвращает государственному учреждению.»;
в пункте 113:
абзац первый части первой изложить в следующей редакции:
«113. При наличии остатка денег на закрываемом контрольном счете наличности платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, счете субъекта квазигосударственного сектора, специальном счете внешнего займа или связанного гранта, счете к специальному счету внешнего займа или связанного гранта, счете в иностранной валюте государственное учреждение/субъект квазигосударственного сектора представляет (в ИС «Казначейство - клиент» формирует электронный образ) счет к оплате, платежное поручение или заявку на реконвертацию иностранной валюты для перечисления остатка неиспользованных денег на закрываемом:»;
дополнить подпунктами 7), 8), 9) следующего содержания:

«7) сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастаудың қолма-қол бақылау шоты:
ақша ұлттық валютаға қайта айырбасталған сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына шетел валютасындағы соманы кейіннен қалпына келтіре отырып, ақша қалдығын айырбастауды жүзеге асыру жолымен;
құқықтық мирасқордың сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастаудың қолма-қол бақылау шотына;
8) сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотында:
қарыз берушіге мемлекеттік қарыз беру туралы халықаралық шарттың талаптарына сәйкес немесе донорға байланысты грант туралы шарттың талаптарына сәйкес;
құқықтық мирасқордың сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына;
9) сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотын берілген шотта:
сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына соманы кейіннен қалпына келтіре отырып, шетел валютасындағы ақша қалдығын валютаға қайта айырбастауды жүзеге асыру жолымен пайдаланылмаған ақша қалдығын аудару үшін төлеуге берілетін шот («Қазынашылық-клиент» АЖ-да электрондық бейне қалыптастырады), шетел валютасын қайта айырбастауға төлем тапсырмасын немесе өтінімді ұсынады.»;
113-1-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Құқықтық мирасқордың қолдаухаты қайта ұйымдастырылған мемлекеттік мекеменің деректемелерін: мемлекеттік мекеменің атауын, БСН, кодын, қолма-қол ақшаны бақылау шотының нөмірін, сондай-ақ қолма-қол ақшаны бақылау шоттары аударуға жататын ақша қалдығының сомасын және аудару үшін барлық қажетті деректемелерді қамтуы тиіс. Аумақтық қазынашылық бөлімшесі қолдаухатты алған күннен кейінгі күннен бастап 2 жұмыс күні ішінде осы Ереженің 113-тармағында көзделген жұмсау бағыттары бойынша қайта ұйымдастырылған мемлекеттік мекеменің ақылы қызметтердің, демеушілік, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарындағы ақша қалдығын аударуды жүзеге асырады.»;
115116117-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«115. Екінші деңгейдегі банктерде немесе банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда мемлекеттік мекемелерге сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотын, сыртқы қарыздың және байланысты гранттың арнайы шотына шоттар, бюджеттік инвестициялық жобаның жаңартылған шотын ашу тәртібі банктік заңнамада белгіленеді.
116. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қолдаухатының негізінде осы Ережеге 52-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотын, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына шоттар, бюджеттік инвестициялық жобаның жаңартылған шотын ашуға 3 данада рұқсат қалыптастырады, олардың екеуін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне, ол өз кезегінде бір данасын мемлекеттік мекемеге, екіншісін екінші деңгейдегі банкке немесе банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға береді.

«7) контрольный счет наличности реконвертации внешнего займа или связанного гранта:
путем осуществления конвертации остатка денег с последующим восстановлением суммы в иностранной валюте на специальный счет внешнего займа или связанного гранта, с которого были реконвертированы деньги в национальную валюту;
на контрольный счет наличности реконвертации внешнего займа или связанного гранта правопреемника;
8) специальном счете внешнего займа или связанного гранта:
заимодателю в соответствии с условиями международного договора о государственном займе или донору в соответствии с условиями договора о связанном гранте;
на специальный счет внешнего займа или связанного гранта правопреемника;
9) счете к специальному счету внешнего займа или связанного гранта:
путем осуществления конвертации остатка денег в иностранной валюте в валюту займа с последующим восстановлением суммы на специальный счет внешнего займа или связанного гранта.»;
часть вторую пункта 113-1 изложить в следующей редакции:
«Ходатайство правопреемника должно содержать реквизиты реорганизованного государственного учреждения: наименование, БИН, код государственного учреждения, номер контрольного счета наличности, а также сумму остатка денег на контрольных счетах наличности, подлежащую перечислению, и все необходимые реквизиты для перечисления. Территориальное подразделение казначейства в течение 2-х рабочих дней со дня, следующего за днем получения ходатайства, осуществляет перечисление остатка денег, находящегося на контрольных счетах наличности платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления реорганизованного государственного учреждения, по направлениям расходования, предусмотренным пунктом 113 настоящих Правил.»;
пункты 115116117 изложить в следующей редакции:
«115. Порядок открытия в банках второго уровня или организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, государственным учреждениям специального счета внешнего займа или связанного гранта, счета к специальному счету внешнего займа или связанного гранта, возобновляемого счета бюджетного инвестиционного проекта устанавливается банковским законодательством.
116. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета на основании ходатайства администратора республиканских бюджетных программ, формирует в 3-х экземплярах разрешения на открытие специального счета внешнего займа или связанного гранта, счета к специальному счету внешнего займа или связанного гранта, возобновляемого счета бюджетного инвестиционного проекта по форме согласно приложению 52 к настоящим Правилам, два из которых предоставляет администратору республиканских бюджетных программ, который, в свою очередь, один экземпляр передает государственному учреждению, другой - в банк второго уровня или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций.

117. Сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотын, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына шоттарды ашуға рұқсат қарыздың немесе байланысты гранттың қолданылу мерзіміне беріледі.»;
119-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«119. Сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шоты қарыз туралы немесе байланысты грант туралы шарттың талаптарымен айқындалған шетел валютасында беріледі.
Сыртқы қарыздың және байланысты гранттың арнайы шотына шот қарыз туралы немесе грант туралы шарттың талаптарымен шетел валютасында беріледі.
Бюджеттік инвестициялық жобаның жаңартылған шоты қарыз туралы немесе байланысты грант туралы шарттың талаптарымен айқындалған шетел валютасында беріледі.»;
121-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«121. Сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотынан, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына шоттан төлемдерді жүзеге асыру қарыз туралы немесе байланысты грант туралы шартта айтылған талаптар мен мақсаттарға сәйкес жүргізіледі.»;
123-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«123. Сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шоты, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына шот, бюджеттік инвестициялық жобаның жаңартылған шоты бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру және оларды жаңарту Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жүргізіледі. Екінші деңгейдегі банк немесе банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым үш күндік мерзімде шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға хабарлайды.»;
125-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) тиісті бюджеттік бағдарлама әкімшісінің сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотын, сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына шот ашуға рұқсатты кері қайтару үшін себептерін көрсете отырып, кері қайтару туралы жазбаша жүгінген;»;
2) тармақша алынып тасталсын;
128-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Төлем құжатының «Бюджеттік сыныптама кодтары» деген ашық жолақтағы деректемелер мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес толтырылады. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бюджеттік сыныптама кодтарын бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (бұдан әрі - ҚР ҰБ) назарына жеткізеді.»;
161-тармақ алынып тасталсын;
175-тармақта:
16) және 17) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

117. Разрешения на открытие специального счета внешнего займа или связанного гранта, счета к специальному счету внешнего займа или связанного гранта выдаются на срок действия займа или связанного гранта.»;
пункт 119 изложить в следующей редакции:
«119. Специальный счет внешнего займа или связанного гранта ведется в иностранной валюте, определенной условиями договора о займе или о связанном гранте.
Счет к специальному счету внешнего займа или связанного гранта ведется в валюте, определенной условиями договора о займе или о связанном гранте.
Возобновляемый счет бюджетного инвестиционного проекта ведется в иностранной валюте, определенной условиями договора о займе или о связанном гранте.»;
пункт 121 изложить в следующей редакции:
«121. Осуществление платежей со специального счета внешнего займа или связанного гранта, счета к специальному счету внешнего займа или связанного гранта производится в соответствии с условиями и целями, оговоренными в договоре о займе или о связанном гранте.»;
пункт 123 изложить в следующей редакции:
«123. Приостановление и возобновление расходных операций по специальному счету внешнего займа или связанного гранта, счету к специальному счету внешнего займа или связанного гранта, возобновляемому счету бюджетного инвестиционного проекта производится в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан. Банк второго уровня или организация, осуществляющая отдельные виды банковских операций, в трехдневный срок информирует центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета о приостановлении расходных операций.»;
в пункте 125:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) письменного обращения соответствующего администратора бюджетной программы об отзыве разрешения на открытие специального счета внешнего займа или связанного гранта, счета к специальному счету внешнего займа или связанного гранта с указанием причин для отзыва;»:
подпункт 2) исключить.»;
часть вторую пункта 128 изложить в следующей редакции:
«Реквизиты в поле «Коды бюджетной классификации» платежного документа заполняются в соответствии с Единой бюджетной классификацией Республики Казахстан, утвержденной приказом центрального уполномоченного органа по государственному планированию. Коды бюджетной классификации доводятся центральным уполномоченным органом по государственному планированию до центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета и Национального Банка Республики Казахстан (далее - НБ РК).»;
пункт 161 исключить;
в пункте 175:
подпункты 16) и 17) изложить в следующей редакции:

«16) егер ақша алушы қосылған құн салығын төлеуші болып табылған жағдайда, шарт талаптарында сатып алынатын тауарлар, көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар бойынша ҚҚС сомасын міндетті түрде көрсетудің болуы, егер ақша алушы ҚҚС төлеуші болмаған жағдайда ҚҚС болмауы;
17) шарттың, оны аумақтық қазынашылық бөлімшесінде міндетті тіркегеннен кейін күшіне ену талаптарының шартта болуы.»;
177-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша өтінімнің электрондық түрі оған тіркелген құжаттарға не осы Ереженің 175, 176-тармақтарында белгіленген шарт талаптарына сәйкес келмеген кезде, қазынашылықтың аумақтық бөлімшесі осы Ереженің тиісті тармақтарына сілтеме жасап, қабылдамау себептерін көрсете отырып, өтінімді қабылдамайды.»;
190-тармақта:
6)8)9) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«6) аумақтық қазынашылық бөлімшесіне тауарларды сатып алу не жеткізу кезінде шот-фактуралардың, тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың көшірмелерін, актілер жасалмайтын көрсетілетін қызметтерді қоспағанда, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді орындау кезінде орындалған жұмыстар немесе көрсетілген қызметтер актісінің көшірмелерін немесе тіркелген азаматтық-құқықтық мәміле бойынша аванстық төлемнің сомасын қоспағанда, төлем жүргізген кезде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге құжат түрінің (бұдан әрі - растаушы құжаттар) көшірмесін беруді. Көрсетілген құжаттарға өнім беруші жеке қолымен немесе БЦҚ-мен қол қоюы тиіс. Бұл ретте, көрсетілген құжаттардың көшірмелері орталық атқарушы органның жауапты хатшысының/аппарат басшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды адамның) немесе ол уәкілеттік берген адамның, ал ондайлар болмаған жағдайда — мемлекеттік мекеме басшысының немесе ол уәкілеттік берген адамның өз қолымен және мемлекеттік мекеменің елтаңбалы мөр бедерімен беріледі;
8) «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсету кезінде - орталық атқарушы органның жауапты хатшысының/аппарат басшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды адамның) немесе ол уәкілеттік берген адамның, ал ондайлар болмаған жағдайда - мемлекеттік мекеме басшысының немесе ол уәкілеттік берген адамның және бас бухгалтерінің ЭЦҚ қойылған растаушы құжаттардың түпнұсқадан сканерленген үлгісін тіркеуді;

«16) наличие в условиях договора обязательного указания суммы НДС по приобретаемым товарам, услугам и работам, в случае, если получатель денег является плательщиком налога на добавленную стоимость, либо отсутствие НДС, в случае, если получатель денег не является плательщиком НДС;
17) наличие в договоре, условия вступления в силу договора после его обязательной регистрации в территориальном подразделении казначейства.»;
часть вторую пункта 177 изложить в следующей редакции:
«При несоответствии в ИС «Казначейство — клиент» электронного образа заявки с прикрепленными к ней документами либо договора требованиям, установленным пунктами 175176 настоящих Правил, территориальное подразделение казначейства отклоняет заявку с указанием причины отклонения, со ссылкой на соответствующие пункты настоящих Правил.»;
в пункте 190:
подпункты 6)8)9) изложить в следующей редакции:
«6) представление в территориальное подразделение казначейства при приобретении либо поставке товаров - копии счета-фактуры, накладной о поставке товаров, при выполнении работ или услуг - копии акта выполненных работ или оказанных услуг, за исключением услуг, при которых акты не составляются или копии иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан (далее - подтверждающие документы), при проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа по зарегистрированной гражданско-правовой сделке. Указанные документы должны быть подписаны собственноручной подписью или ЭЦП поставщика. При этом копии указанных документов предоставляются с собственноручной подписью ответственного секретаря центрального исполнительного органа/руководителя аппарата (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), или лица, им уполномоченного, а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного, и оттиском гербовой печати государственного учреждения;
8) при обслуживании по ИС «Казначейство - клиент» — прикрепление сканированного образца с оригинала, подтверждающих документов, подписанного ЭЦП ответственного секретаря центрального исполнительного органа/руководителя аппарата (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), или лица, им уполномоченного, а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного и главного бухгалтера;

9) «Қазынашылық-клиент» АЖ пайдалану кезінде заңды тұлғаның құжат топтамасында берген орталық атқарушы органның жауапты хатшысының/аппарат басшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды адамның) немесе ол уәкілеттік берген адамның, ал ондайлар болмаған жағдайда - мемлекеттік мекеме басшысының немесе ол уәкілеттік берген адамның және мемлекеттік мекеменің бас бухгалтерінің ЭЦҚ дұрыстығын қамтамасыз етеді.»;
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Аванстық төлемнің сомаларын қоспағанда, республикалық немесе коммуналдық меншікте тұрған мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыру бойынша негізгі құралдар мен материалдық емес активтерді сатып алу үшін төлемдер жүргізген кезде мемлекеттік мекеме аумақтық қазынашылық бөлімшесіне шот-фактуралардың, тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың немесе мемлекеттік мекемеге мемлекеттік кәсіпорын ұсынған Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге құжат түрінің көшірмесін ұсынады. Бұл ретте көрсетілген құжаттардың әрбір парағы мемлекеттік мекеме мөрінің түпнұсқасымен куәландырылады және орталық атқарушы органның бірінші басшысы орынбасарының (ол уәкілеттік берген тұлғаның) немесе мемлекеттік мекеме басшысының (ол уәкілеттік берген тұлғаның) қолымен дәйектеледі.»;
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы тармақтың үшінші бөлігінде көрсетілген құжаттардың әрбір парағы мемлекеттік мекеменің түпнұсқалық мөрінің бедерімен куәландырылады және орталық атқарушы органның бірінші басшысы орынбасарының (ол уәкілеттік берген тұлғаның) немесе мемлекеттік мекеме басшысының (ол уәкілеттік берген тұлғаның) қолымен дәйектеледі.»;
алтыншы және жетінші бөліктер алынып тасталсын;
197-тармақта:
төртінші бөлік мынадай мазмұндағы 1-2) тармақшамен толықтырылсын:
«1-2) ұсынылған МТ102 форматтағы электрондық хабарлама деректері төлеуге берілетін шоттың мынадай - деректеріне сәйкес болмаған:
атауларының толық және қысқартылып көрсетілуіне байланысты алшақтықтарды қоспағанда, мемлекеттік мекеменің атауы мен ақша алушының атауы;
төлеуге берілетін шоттың сомасы мен МТ102 хабарламасының жалпы сомасы;
төлемнің мақсатында көрсетілген шығыстардың бағыты;
төлеуге берілетін шоттағы төлеу кезеңі мен МТ102 хабарламасындағы «РЕRІOD» түйін сөзінде көрсетілген кезең (зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар үшін);»;
бесінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электрондық түрде келіп түскен төлеуге берілетін шоттағы деректердің қабылдау және одан әрі өңдеу кезеңінде жоғарыда санамаланған талаптарға сәйкессіздігі анықталған кезде, төлеуге берілетін шот осы Ереженің тиісті тармақтарына сілтеме жасап, қабылдамау себебін көрсете отырып, электрондық түрде мемлекеттік мекемеге қайтарылады.»;

9) достоверность ЭЦП ответственного секретаря центрального исполнительного органа/руководителя аппарата (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), или лица, им уполномоченного, а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного и главного бухгалтера государственного учреждения данным досье юридического лица при использовании ИС «Казначейство-клиент».»;
часть вторую изложить в следующей редакции:
«При проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа, по финансированию государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, для приобретения основных средств и нематериальных активов государственное учреждение предоставляет в территориальное подразделение казначейства копии счета-фактуры, накладной о поставке товаров или копию иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан, представленного государственным предприятием государственному учреждению. При этом указанные документы заверяются оттиском оригинала печати государственного учреждения полистно и парафируются подписью заместителя первого руководителя центрального исполнительного органа (лица, им уполномоченного) или руководителя государственного учреждения (лица, им уполномоченного).»;
часть четвертую изложить в следующей редакции:
«Указанные в части третьей настоящего пункта документы заверяются оттиском оригинала печати государственного учреждения полистно и парафируются подписью заместителя первого руководителя центрального исполнительного органа (лица, им уполномоченного) или руководителя государственного учреждения (лица, им уполномоченного).»;
части шестую и седьмую исключить;
в пункте 197:
часть четвертую дополнить подпунктом 1-2) следующего содержания:
«1-2) несоответствия данных представленного электронного сообщения в формате МТ102 следующим данным счета к оплате:
наименование государственного учреждения и наименование получателя денег, за исключением расхождений, связанных с указанием полных и сокращенных наименований;
сумма счета к оплате и общая сумма сообщения МТ102;
направление расходов, указанное в назначении платежа;
период оплаты в счете к оплате и период, указанный в ключевом слове «PERIOD» в сообщении МТ102 (для пенсионных взносов и социальных отчислений);»;
часть пятую изложить в следующей редакции:
«При обнаружении несоответствия данных в счете к оплате, поступившего электронным образом по ИС «Казначейство - клиент», вышеперечисленным требованиям в период приема и дальнейшей обработки, счет к оплате возвращается государственному учреждению электронным образом с указанием причины отклонения со ссылкой на соответствующие пункты настоящих Правил.»;

199-тармақтың 16) тармақшасының алтыншы абзацы алынып тасталсын;
28-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«28-тарау. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға квазимемлекеттік сектор субъектілеріне ақша аудару тәртібі және инвестициялық жобаларды іске асыруға оларды пайдалану, сондай-ақ мемлекеттік тапсырманы орындауға квазимемлекеттік сектор субъектілеріне ақша аудару»;
мынадай мазмұндағы 217-1-тармақпен толықтырылсын:
«217-1. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе арттыруға төлем жүргізген кезде бюджеттік бағдарлама әкімшісі аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлемге шотты («Қазынашылық-клиент» АҚ - қалыптастырады) және қаржылық-экономикалық негіздемесіне немесе техникалық-экономикалық негіздемесіне (жобалау-сметалық құжаттама) сәйкес төлемнің негізділігін растайтын құжаттардың (шот-фактуралар немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжат (акт), жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді орындаған кезде - орындалған жұмыстар немесе көрсетілген қызметтер актісінің көшірмелерін) көшірмесін («Қазынашылық-клиент» АҚ - сканерленген бейнесін тіркейді), жарияланған акциялар (бағалы қағаздар) шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті және бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне квазимемлекеттік сектор субъектісі ұсынатын басқару органдарының тиісті шешімін ұсынады.
Бұл ретте, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның оң экономикалық қорытындысының көшірмелерін қоса бере отырып, қаржылық-экономикалық негіздеменің көшірмелері мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның оң экономикалық қорытындысының көшірмелерін қоса бере отырып, кейіннен толықтырулар мен өзгерістерді ескере отырып, қаржылық-экономикалық негіздемені беру арқылы әрбір инвестициялық жобаға аумақтық қазынашылық бөлімшесіне бір рет беріледі.
Мемлекеттік тапсырманы орындауға арналған аванстық төлемдердің сомаларын қоспағанда, төлемдерді жүргізген кезде бюджеттік бағдарламалар әкімшісі аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлемге шотты («Қазынашылық-клиент» АҚ - қалыптастырады) және техникалық-экономикалық негіздемесіне (жобалау-сметалық құжаттамаға) сәйкес төлем негізділігін растайтын құжаттардың (шот-фактуралар немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжат (акт), жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді орындау кезінде - орындалған жұмыстардың немесе көрсетілген қызметтер актісінің көшірмелері) көшірмесін («Қазынашылық-клиент» АҚ — сканерленген бейнесін тіркейді) ұсынады.
Көрсетілген құжаттардың әрбір парағы мемлекеттік мекеме мөрінің бедерімен расталады және орталық атқарушы органның бірінші басшысының орынбасары (ол уәкілеттік берген адам) немесе мемлекеттік мекеме басшысы (ол уәкілеттік берген адам) дәйектейді.»;
247-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Сот орындаушысы инкассолық өкімді кері қайтарып алған кезде аумақтық қазынашылық бөлімшесі «Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы» 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 59-бабында белгіленген жағдайларда инкассолық өкімді қайтарады.»;
252-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Сот орындаушысы инкассолық өкімді кері қайтарып алған кезде қазынашылықтың аумақтық бөлімшесі «Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы» 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 59-бабында белгіленген жағдайларда инкассолық өкімді қайтарады.»;
255-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

абзац шестой подпункта 16) пункта 199 исключить;
заголовок главы 28 изложить в следующей редакции:
«Глава 28. Порядок перечисления денег субъектам квазигосударственного сектора на формирование или увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора и их использованием на реализацию инвестиционных проектов, а также перечисления денег субъектам квазигосударственного сектора на выполнение государственного задания.»;
дополнить пунктом 217-1 следующего содержания:
«217-1. При проведении платежа на формирование или увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора, администратор бюджетных программ предоставляет в территориальное подразделение казначейства (в ИС «Казначейство - клиент» - формирует) счет к оплате и копии (в ИС «Казначейство-клиент» - прикрепляет сканированный образ) документов (счета-фактуры или накладной (акта) о поставке товаров, при выполнении работ или услуг - копии акта выполненных работ или оказанных услуг), подтверждающих обоснованность платежа в соответствии с финансово-экономическим обоснованием или технико-экономическим обоснованием (проектно-сметной документацией), свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций (ценных бумаг) и соответствующее решение органов управления, представленных субъектом квазигосударственного сектора администратору бюджетных программ.
При этом копии финансово-экономического обоснования с приложением копии положительного экономического заключения уполномоченного органа по государственному планированию, представляются в территориальное подразделение казначейства один раз, на каждый инвестиционный проект, с последующим представлением финансово-экономического обоснования с учетом дополнений и изменений с приложением копии положительного экономического заключения уполномоченного органа по государственному планированию.
При проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа на выполнение государственного задания, администратор бюджетных программ предоставляет в территориальное подразделение казначейства (в ИС «Казначейство-клиент» - формирует) счет к оплате и копии (в ИС «Казначейство - клиент» — прикрепляет сканированный образ) документов (счета-фактуры или накладной (акта) о поставке товаров, при выполнении работ или услуг - копии акта выполненных работ или оказанных услуг), подтверждающих обоснованность платежа, в случае реализации бюджетных инвестиционных проектов технико-экономическое обоснование (проектно-сметную документацию), представленных субъектом квазигосударственного сектора администратору бюджетных программ.
Указанные документы заверяются оттиском печати государственного учреждения полистно и парафируются подписью заместителя первого руководителя центрального исполнительного органа (лица, им уполномоченного) или руководителя государственного учреждения (лица, им уполномоченного).»;
часть четвертую пункта 247 изложить в следующей редакции:
«При отзыве судебным исполнителем инкассового распоряжения территориальное подразделение казначейства возвращает инкассовое распоряжение в случаях, установленных статьей 59 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года «Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей».»;
часть вторую пункта 252 изложить в следующей редакции:
«При отзыве судебным исполнителем инкассового распоряжения территориальное подразделение казначейства возвращает инкассовое распоряжение в случаях, установленных статьей 59 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года «Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей».»;
пункт 255 изложить в следующей редакции:

«255. Аумақтық қазынашылық бөлімшесіне салық (кеден) органының салық (кеден) органдарының бірінші басшының қолы қойылған, елтаңбалық мөрімен расталған шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы аумақтық қазынашылық бөлімшесінің өкімі келіп түскен кезде, қазынашылықтың жауапты орындаушысы салық және кеден заңнамасында көзделген шығыстарды қоспағанда, ҚБШ өкімінде көрсетілуі бойынша мемлекеттік мекеменің/квазимемлекеттік сектор субъектісінің барлық төлемдері мен аудармаларын жүргізуді тоқтатады.»;
261-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«261. Мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттер сомасы осы трансферттерді бөлген жоғары тұрған бюджетке мемлекеттік қаржылық бақылау актісіне қол қойылғаннан кейін үш айдан кешіктірілмей міндетті түрде қайтаруға жатады.»;
мынадай мазмұндағы 262-1-тармақпен толықтырылсын:
«262-1. Жергілікті атқарушы органдардың өткен қаржы жылының қорытындылары бойынша жалпы сипаттаға трансферттердің көлемдері туралы заңмен (облыстық мәслихаттың шешімімен) белгіленген шығыстардың жекелеген бағыттарының белгіленген және төленген сомасының арасындағы айырма соманы қайтару тиісті бюджеттің түзету және оларды бөлген тиісті жоғары тұрған бюджеттің кірісіне бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасына түсімдер сыныптамасының кодына аудару жолымен ағымдағы қаржы жылының 1 наурызынан кешіктірмей жүргізіледі.»;
304-18-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне төлемнің негізділігін растайтын мынадай құжаттарды: шот-фактураның немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (акт) немесе орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актісі немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге де құжат түрінің көшірмелерін ұсынуын, ал «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсеткен кезде - квазимемлекеттік сектор субъектісінің басшысы мен квазимемлекеттік сектор субъектісінің бас бухгалтері ЭЦҚ қойған сканерленген бейнесі қоса тіркелуін;»;
304-19-тармақта:
3) тармақша алынып тасталсын;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) мемлекеттік тапсырысты орындау кезінде - шот-фактураның немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (акт) немесе орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актісі немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге де құжат түрінің көшірмелерін ұсынады.»;
304-22-тармақтың екінші бөлігі бесінші абзацының орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгермейді;
351-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын: «Белгіленген талаптарды орындамаған жағдайда, аумақтық қазынашылық бөлімшесі мемлекеттік мекемеге анықтаманы осы Ереженің тиісті тармақтарына сілтеме жасап, себептерін көрсете отырып («Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша осы Ереженің тиісті тармақтарына сілтеме жасап, себебін көрсете отырып кері қайтарады), орындамай қайтарады.»;
385-тармақтың жетінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Сайлауды, республикалық референдумды қаржыландыру үшін шот бойынша және аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қаржыландыру үшін шот бойынша операциялар жүргізу үшін аумақтық сайлау комиссиясы аумақтық қазынашылық органына сайлау комиссиясының төрағасын тағайындау туралы сайлау комиссиясы шешімінің көшірмесі мен нотариалды куәландырылған қолдар мен мөр бедерінің үлгілері бар құжатты ұсынады.»;
410-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың тиісінше резервінен ақша бөлу туралы қолдаухатқа және жиынтық есеп айырысуларға тиісінше орталық атқарушы органның бірінші басшысының орынбасары немесе жергілікті атқарушы органның басшысы (ол уәкілеттік берген адам) қол қояды. Егер қолдаухат жергілікті атқарушы органдардың сұрауы бойынша берілсе, онда негіздемелер мен есеп айырысуларға, сондай-ақ жергілікті атқарушы органның басшысы немесе өзі уәкілеттік берген адам да қол қояды.»;
412-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«255. При поступлении в территориальное подразделение казначейства распоряжений налогового (таможенного) органа о приостановлении расходных операций, подписанных первым руководителем, заверенных гербовой печатью налоговых (таможенных) органов, ответственный исполнитель казначейства приостанавливает проведение всех платежей и переводов денег государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора, по указанным в распоряжении КСН, за исключением расходов, предусмотренных налоговым и таможенным законодательством.»;
часть первую пункта 261 изложить в следующей редакции:
«261. Использованные не по целевому назначению суммы целевых трансфертов подлежат обязательному возврату в вышестоящий бюджет, выделивший данные трансферты не позднее трех месяцев после подписания акта государственного финансового контроля.»;
дополнить пунктом 262-1 следующего содержания:
«262-1. Возврат суммы разницы между установленной и оплаченной суммой по итогам истекшего финансового года местными исполнительными органами отдельных направлений расходов установленных законом (решением областного маслихата) об объемах трансфертов общего характера производится не позднее 1 марта текущего финансового года путем корректировки соответствующего бюджета и перечисления местным уполномоченным органом по исполнению бюджета в доход соответствующего вышестоящего бюджета, выделившего их, на код классификации поступлений Единой бюджетной классификации Республики Казахстан.»;
подпункт 4) пункта 304-18 изложить в следующей редакции:
«4) представление в территориальное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета документов, подтверждающих обоснованность платежа: копии счета-фактуры или накладной (акта) о поставке товаров или акта выполненных работ, оказанных услуг или иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан, а при обслуживании по ИС «Казначейство - клиент» - прикрепление сканированного образа, подписанного ЭЦП руководителя субъекта квазигосударственного сектора и главного бухгалтера субъекта квазигосударственного сектора.;»;
в пункте 304-19:
подпункт 3) исключить;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) при выполнении государственного задания - копии счета-фактуры или накладной (акта) о поставке товаров или акта выполненных работ, оказанных услуг или иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан.»;
абзац пятый части второй пункта 304-22 изложить в следующей редакции:
«представления без приложения (без прикрепления сканированного образа или с прикреплением сканированного образа, не подписанного ЭЦП руководителя и главного бухгалтера субъекта квазигосударственного сектора), предусмотренных настоящими Правилами подтверждающих документов;»;
часть пятую пункта 351 изложить в следующей редакции:
«При невыполнении установленных требований территориальное подразделение казначейства возвращают справку государственному учреждению без исполнения с указанием причины со ссылкой на соответствующие пункты настоящих Правил (по ИС «Казначейство - клиент» отклоняют с указанием причины со ссылкой на соответствующие пункты настоящих Правил).»;
часть седьмую пункта 385 изложить в следующей редакции:
«Для проведения операций по счету для финансирования выборов, республиканского референдума и по счету для финансирования выборов акимов городов районного значения, поселков, сел, сельских округов территориальная избирательная комиссия представляет в территориальное подразделение казначейства копию решения избирательной комиссии о назначении председателя избирательной комиссии и документ с образцами подписей и оттиска печати, заверенный нотариально.»;
часть вторую пункта 410 изложить в следующей редакции:
«Ходатайство и сводные расчеты о выделении денег соответственно из резерва Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов подписываются соответственно заместителем первого руководителя центрального исполнительного органа или руководителем местного исполнительного органа (лицом, им уполномоченным). Если ходатайство предоставляется по запросу местных исполнительных органов, то обоснование и расчеты подписываются также или руководителем местного исполнительного органа или лицом, им уполномоченным.»;
пункт 412 изложить в следующей редакции:

«412. Қазақстан Республикасының аумағында әлеуметтік, табиғи  және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған, сондай-ақ төтенше жағдайдың құқықтық режимін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар өткізілген жағдайда, төтенше жағдайдың тиісті түрі саласындағы орталық уәкілетті орган заңнамаға сәйкес бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға тиісті негіздемелері мен есеп айырысулары бар Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен ақша бөлу туралы қолдаухатты ұсынады. Бұл ретте пайда болған әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай өңірлік немесе жаһандық ауқым алуға тиіс»;
420-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«420. Қазақстан Республикасы ресми ізгілік көмекті ақшалай нысанда көрсеткен жағдайда, ақша қаражатын аудару Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде алушы ел шот деректемелерін ресми ұсынғаннан кейін жүзеге асырылады.»;
614-тармақ алынып тасталсын;
757-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«757. Қазақстан Республикасы Үкіметінің одан әрі қарыз алуын көздемейтін бірлесіп қаржыландырумен байланысты гранттарды қоспағанда, және грант туралы шартта өзгеше айтылмаған болса, үкіметтік сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттар есебінен қаржылық операциялар бюджеттік бағдарлама әкімшісі қаражатты алуға арналған өтінімдердің негізінде шетел қарыз берушісінің немесе донордың атына жіберілетін нысан бойынша және қарыз шартына немесе байланысты грант туралы шартқа сәйкес, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады. Бұл ретте, үкіметтік сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттар қаражатын бюджеттік бағдарлама әкімшісі тиісті қарыз немесе байланысты грант туралы шартта көзделмеген мақсаттарға ала алмайды.»;
759-тармақтың бірінші бөлігінде:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«759. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда ашылған шоттан сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотынан үкіметтік сыртқы қарыз немесе байланысты гранттың қаражатын алуға арналған өтінімде бірінші топтың қолын алу және бірлесіп қаржыландыру үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қаражат алуға арналған өтініммен бірге бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға мыналарды:»;
жетінші абзац алынып тасталсын;
760-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«760. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган он жұмыс күні ішінде шоттан үкіметтік сыртқы қарыз қаражатын немесе байланысты грантты алуға арналған өтінімнің үкіметтік сыртқы қарыздар және байланысты гранттар шеңберінде жасасқан келісімшарттарға және қарыз шартының талаптарына немесе байланысты гранттар туралы келісімге сәйкестігін тексереді, қол қояды және оны шетелдік қарыз берушіге немесе донорға беру үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне қайтарады.»;
761-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

«412. В случае возникновения на территории Республики Казахстан чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, а также проведения мероприятий по обеспечению правового режима чрезвычайного положения центральный уполномоченный орган в области соответствующего вида чрезвычайной ситуации в соответствии с законодательством представляет на рассмотрение в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ходатайства о выделении денег из резерва Правительства Республики Казахстан с соответствующими обоснованиями и расчетами. При этом возникшая чрезвычайная ситуация социального, природного и техногенного характера должна иметь региональный или глобальный масштаб.»;
пункт 420 изложить в следующей редакции:
«420. При оказании официальной гуманитарной помощи Республикой Казахстан в денежной форме перечисление денежных средств осуществляется после официального предоставления страной-получателем реквизитов счета на основании решения Правительства Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.»;
пункт 614 исключить;
пункт 757 изложить в следующей редакции:
«757. Финансовые операции за счет правительственных внешних займов или связанных грантов, за исключением связанных грантов с софинансированием, не предусматривающих дальнейшее заимствование Правительством Республики Казахстан, и если иное не оговаривается в договоре о гранте, осуществляются администратором бюджетной программы со ссудного счета на основании заявок на снятие средств, направляемых в адрес иностранного заимодателя или донора по форме в соответствии с договором займа или о связанном гранте, а также в соответствии с настоящими Правилами. При этом средства правительственных внешних займов или связанных грантов не могут быть сняты администратором бюджетной программы на цели, не предусмотренные соответствующим договором займа или о связанном гранте.»;
в части первой пункта 759:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«759. Для получения подписи первой группы в заявке на снятие средств правительственного внешнего займа или связанного гранта со счета, специального счета внешнего займа или связанного гранта, открытого в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета, и софинансирования, администратор бюджетной программы вместе с заявкой на снятие средств предоставляет в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета:»;
абзац седьмой исключить;
часть первую пункта 760 изложить в следующей редакции:
«760. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета в течение десяти рабочих дней проверяет заявку на снятие средств правительственного внешнего займа или связанного гранта со счета на соответствие контрактам, заключенным в рамках правительственных внешних займов и связанных грантов и условиям договоров займов или соглашениям о связанных грантах, подписывает и возвращает ее администратору бюджетной программы для передачи иностранному заимодателю или донору.»;
абзац первый части первой пункта 761 изложить в следующей редакции:

«761. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган осы Ереженің 757-759-тармақтарына сәйкес қарау үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ұсынған несие шотынан, бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда ашылған арнайы шоттан және бірлесіп қаржыландыру шотынан қаражат алуға арналған өтінімді мынадай:;»
762-тармақта:
бірінші бөліктің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы түсімдерінің бюджеттік сыныптамасына сәйкес түсімдер ретінде сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына аударған кезде;»;
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы Ережеде көзделген сыртқы қарыз немесе байланысты гранттың арнайы шотына қаражат аудару шетел қарыз берушілерінің немесе Қазақстан Республикасы Үкіметіне қарыз қаражатын немесе байланысты грантты беретін донорлар қарыз немесе байланысты грант туралы шарт талаптарына сәйкес шоттардан қаражат алуға бюджеттік бағдарламалардың әкімшісінің өтінімі негізінде жүргізіледі.»;
763764765766-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«763. Сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына осы шоттан бұрын жүргізілген шығыс операциялары бойынша қаражатты қайтару жағдайларын қоспағанда, қарыз немесе байланысты грант туралы шарттың талаптарына сәйкес көрсетілген шотты толықтыруға арналған үкіметтік сыртқы қарыз қаражаттарынан немесе байланысты гранттан басқа өзге де қаражаттар есепке алынбайды.
764. Сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарынан жобаларды іске асыруға байланысты бюджеттік бағдарламалар ұлттық немесе шетел валюталарында қаржыландырылады.
765. Сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына арналған шоттарға сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотынан айырбасталған қаражат қана есепке алынады.
766. Екінші деңгейдегі банк пен бюджеттік бағдарлама әкімшісі арасында жасалған шартқа сәйкес екінші деңгейдегі банк есептейтін сыртқы қарыз немесе байланысты гранттың арнайы шотындағы немесе сыртқы қарыз немесе байланысты гранттың арнайы шотының шотындағы қалдыққа есептелген сыйақылар, сондай-ақ екінші деңгейдегі банк төлейтін өсімақылар түсімдердің бюджеттік сыныптамасының тиісті кодтары бойынша республикалық бюджетке есептеуге жатады.»;
767-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші және екінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«767. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерімен сыртқы қарыз немесе байланысты гранттың арнайы шоттарын ашуға шарттар жасасқан кезде мынадай тармақтарды:
бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның қарыз немесе байланысты грант туралы халықаралық шарттарына сәйкес ашылған сыртқы қарыз немесе байланысты гранттың арнайы шотындағы қаражаттың қозғалысы туралы үзінді көшірмелерді алу құқығын;»;

«761. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета может отклонить заявки на снятие средств со ссудного счета, специального счета, открытого в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета, и софинансирования, предоставленные администратором бюджетной программы для рассмотрения согласно пунктам 757-759 настоящих Правил в случае:»;
в пункте 762:
абзац второй части первой изложить в следующей редакции:
«при перечислении на специальный счет внешнего займа или связанного гранта как поступление в соответствии с бюджетной классификацией поступлений Единой бюджетной классификации Республики Казахстан;»;
часть вторую изложить в следующей редакции:
«Перечисление средств на специальный счет внешнего займа или связанного гранта, предусмотренный настоящими Правилами, производится иностранным заимодателем или донором, предоставляющим заемные средства или связанные гранты Правительству Республики Казахстан, на основании заявки администратора бюджетных программ на снятие средств со счета в соответствии с условиями договора займа или о связанном гранте.»;
пункты 763764765766 изложить в следующей редакции:
«763. На специальный счет внешнего займа или связанного гранта не могут быть зачислены иные средства, кроме средств правительственного внешнего займа или связанного гранта, предназначенных для пополнения указанного счета в соответствии с условиями договора займа или о связанном гранте, за исключением случаев возврата средств по ранее проведенным расходным операциям с этого счета.
764. Со специальных счетов внешних займов или связанных грантов финансируются бюджетные программы, связанные с реализацией проектов, в национальной или иностранной валютах.
765. На счета к специальному счету внешнего займа или связанного гранта зачисляются только средства, конвертированные со специального счета внешнего займа или связанного гранта.
766. Начисляемые банком второго уровня в соответствии с договором, заключенным между банком второго уровня и администратором бюджетной программы, вознаграждения на остаток на специальном счете внешнего займа или связанного гранта или на счете к специальному счету внешнего займа или связанного гранта, а также пени, уплачиваемые банком второго уровня, подлежат зачислению в республиканский бюджет по соответствующим кодам бюджетной классификации поступлений.»;
абзацы первый и второй части первой пункта 767 изложить в следующей редакции:
«767. Администраторам бюджетных программ при заключении договора с банками второго уровня Республики Казахстан на открытие специального счета внешнего займа или связанного гранта необходимо предусмотреть следующие пункты:
право получения центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета выписок о движении средств на специальном счете внешнего займа или связанного гранта, открытого в соответствии с международным договором займа или о связанном гранте;»;

мынадай мазмұндағы 768-1, 768-2, 768-3-тармақтармен толықтырылсын:
«768-1. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда ашылған Үкіметтік сыртқы қарыздың немесе байланысты грант қаражатын жұмсау үшін бюджеттік бағдарлама әкімшісі аумақтық қазынашылық бөлімшесіне шетел валютасында ақша аударуға арналған өтінішті және осы Ереженің 81-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотынан үкіметтік сыртқы қарыз немесе байланысты грант қаражатын алуға арналған өтінімді ұсынады.
Сыртқы қарыз немесе байланысты гранттың арнайы шотынан үкіметтік сыртқы қарыз немесе байланысты гранттың қаражатын алуға арналған өтінім қойылған қолдардың екі тобымен куәландырылады, онда бірінші топқа бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган, ал екінші топқа - жобаны іске асыруға жауапты бюджеттік бағдарламаның әкімшісі қол қояды.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда ашылған сыртқы қарыз немесе байланысты гранттың арнайы шотынан үкіметтік сыртқы қарыз немесе байланысты грант қаражатын алуға арналған өтінімді бес жұмыс күні ішінде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган шарттар мен келісімшарттардың талаптарына сәйкестігін қарайды және келісілу рәсімінен кейін қол қояды және аумақтық қазынашылық бөлімшесіне ұсыну үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне қайтарып береді.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда ашылған сыртқы қарыз немесе байланысты гранттың арнайы шотынан үкіметтік сыртқы қарыз немесе байланысты грант қаражатын алуға өтінімді келісу рәсімі бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының қолымен және жауапты орындаушы мөртабанының бедерімен расталады.
768-2. Ұлттық валютада сыртқы қарыз немесе байланысты гранттың қаражатын жұмсау қажет болған жағдайда, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотынан үкіметтік сыртқы қарыз қаражатын немесе байланысты грантты алуға өтінімімен бірге бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қолма-қол ақшаны қайта айырбастаудың бақылау шотында ашылған сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотынан шетелдік валютаны қайта айырбастауға арналған өтінімді сағат 10-00-ге дейін қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне береді. Сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қолма-қол ақшаны қайта айырбастаудың бақылау шотынан сыртқы қарыз немесе байланысты грант қаражатының жұмсалуы қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне бюджеттік бағдарлама әкімшісі беретін сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотынан үкіметтік сыртқы қарыз немесе байланысты грант қаражатын алуға төлем шотының және өтінімнің негізінде жүзеге асырылады.

дополнить пунктами 768-1, 768-2, 768-3 следующего содержания:
«768-1. Для расходования средств правительственного внешнего займа или связанного гранта со специального счета внешнего займа или связанного гранта, открытого в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета, администратор бюджетной программы предоставляет в территориальное подразделение казначейства заявление на перевод денег в иностранной валюте и заявку на снятие средств правительственного внешнего займа или связанного гранта со специального счета внешнего займа или связанного гранта по форме согласно приложению 81-1 к настоящим Правилам.
Заявка на снятие средств правительственного внешнего займа или связанного гранта со специального счета внешнего займа или связанного гранта заверяется двумя группами подписей, где первая группа подписывается центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, а вторая группа - администратором бюджетной программы, ответственным за реализацию проекта.
Заявка на снятие средств правительственного внешнего займа или связанного гранта со специального счета внешнего займа или связанного гранта, открытого в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета, рассматривается центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в течение пяти рабочих дней на соответствие условиям договоров и контрактов, и после процедуры согласования подписывается и возвращается администратору бюджетной программы для предоставления в территориальное подразделение казначейства.
Процедура согласования заявки на снятие средств правительственного внешнего займа или связанного гранта со специального счета внешнего займа или связанного гранта, открытого в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета, подтверждается подписью уполномоченного лица центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета и оттиском штампа ответственного исполнителя.
768-2. В случае необходимости расходования средств внешнего займа или связанного гранта в национальной валюте, администратор бюджетной программы вместе с заявкой на снятие средств правительственного внешнего займа или связанного гранта со специального счета внешнего займа или связанного гранта предоставляет в территориальное подразделение казначейства до 10-00 часов заявку на реконвертацию иностранной валюты со специального счета внешнего займа или связанного гранта, открытого в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета, на контрольном счете наличности реконвертации внешнего займа или связанного гранта. Расходование средств внешнего займа или связанного гранта с контрольного счета наличности реконвертации внешнего займа или связанного гранта осуществляется на основании счета к оплате и заявки на снятие средств правительственного внешнего займа или связанного гранта со специального счета внешнего займа или связанного гранта, предоставляемых администратором бюджетной программы в территориальное подразделение казначейства.

Қарыз немесе байланысты грант валютасынан өзгеше ұлттық валютада сыртқы қарыз немесе байланысты грант қаражатын жұмсау қажет болған жағдайда, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотынан үкіметтің сыртқы қарыз немесе байланысты гранттың арнайы шотынан үкіметтің сыртқы қарыз немесе байланысты грант қаражатын алуға өтінімімен бірге аумақтың қазынашылықтың бөлімшесіне сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қолма-қол ақшаны қайта айырбастаудың бақылау шотындағы сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотынан шетелдік валютада қайта айырбастаудың өтінімін сағат 10-00-ге дейін қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне береді. Қарыз немесе байланысты грант валютасынан өзгеше шетел валютасында сыртқы қарыз немесе байланысты гранттың арнайы шотына сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қолма-қол ақшаны қайта айырбастаудың бақылау шотынан шетелдік валютада қайта айырбастаудың төлеміне шот пен өтінімі бір мезгілде беріледі.
Сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шотына арналған шоттан сыртқы қарыз немесе байланысты грант қаражатын жұмсау шетел валютасындағы ақшаны аударуға арналған өтініш және аумақтық қазынашылық бөлімшесіне бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ұсынатын сыртқы қарыз немесе байланысты гранттың арнайы шотынан үкіметтік сыртқы қарыз немесе байланысты грант қаражатын алу өтінімі негізінде жүзеге асырылады.
768-3. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастаудың қолма-қол ақшаны бақылау шотында (сыртқы қарыз немесе байланысты гранттың арнайы шотындағы шотта) ашылған сыртқы қарыз немесе байланысты гранттың арнайы шотынан қайта айырбасталған ұлттық (шетел) валютасындағы ақшаларды бюджеттік бағдарлама әкімшісі мақсаттылығы бойынша 5 жұмыс күні ішінде пайдалануы тиіс.
Көрсетілген мерзім ішінде ұлттық (шетел) валютасындағы ақшаны пайдаланбаған не түгел пайдаланбаған жағдайда, бюджеттік бағдарлама әкімшісі ұлттық (шетел) валютасындағы қайта айырбасталған (айырбасталған) сыртқы қарыз немесе байланысты гранттың арнайы шотындағы шетел валютасындағы соманы кейіннен қалпына келтіре отырып, оларды айырбастау үшін құжаттарды аумақтық қазынашылық бөлімшесіне береді.
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі осы тармақта көрсетілген құжаттардың уақтылы ұсынылуын қамтамасыз етеді.»;
көрсетілген Ережеге 32-13839464849528193-қосымшалар осы қаулыға 123456789-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Ереже осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес 81-1-қосымшамен толықтырылсын.

В случае необходимости расходования средств внешнего займа или связанного гранта в иностранной валюте, отличной от валюты займа или связанного гранта, администратор бюджетной программы вместе с заявкой на снятие средств правительственного внешнего займа или связанного гранта со специального счета внешнего займа или связанного гранта предоставляет в территориальное подразделение казначейства до 10-00 часов заявку на реконвертацию иностранной валюты со специального счета внешнего займа или связанного гранта на контрольном счете наличности реконвертации внешнего займа или связанного гранта. Одновременно предоставляется счет к оплате и заявка на конвертацию иностранной валюты с контрольного счета наличности реконвертации внешнего займа или связанного гранта на счет к специальному счету внешнего займа или связанного гранта в иностранной валюте, отличной от валюты займа или связанного гранта.
Расходование средств внешнего займа или связанного гранта со счета к специальному счету внешнего займа или связанного гранта осуществляется на основании заявления на перевод денег в иностранной валюте и заявки на снятие средств правительственного внешнего займа или связанного гранта со специального счета внешнего займа или связанного гранта, предоставляемых администратором бюджетной программы в территориальное подразделение казначейства.
768-3. Деньги в национальной (иностранной) валюте, реконвертированные со специального счета внешнего займа или связанного гранта, открытого в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета, на контрольном счете наличности реконвертации внешнего займа или связанного гранта (на счет к специальному счету внешнего займа или связанного гранта), должны быть использованы администратором бюджетной программы по назначению в течение пяти рабочих дней.
В случае неиспользования либо недоиспользования денег в национальной (иностранной) валюте в течение указанного срока, администратор бюджетной программы предоставляет в территориальное подразделение казначейства документы для их конвертации с последующим восстановлением суммы в иностранной валюте на специальный счет внешнего займа или связанного гранта, с которого были реконвертированы (конвертированы) деньги в национальную (иностранную) валюту.
Администратор бюджетной программы обеспечивает своевременность предоставления указанных в настоящем пункте документов.»;
приложения 32-13839464849528193 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 123456789 к настоящему постановлению;
дополнить указанные Правила приложением 81-1 согласно приложению 10 к настоящему постановлению.

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 385 қаулысына
1-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету ережесіне
32-1-қосымша
_____________________________________________________________________
(бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган/бюджетті атқару
жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық қазынашылық бөлімшесі)
__________ жылғы «__» _____________________
Квазимемлекеттік сектор субъектілеріне код беруге және шот
ашуға арналған өтінім
КСС атауы, ксс коды (болған кезде)
Орналасқан жері
Экономика секто ры
КСС басшысының Т.А.Ә.
КСС бас бухгалтерінің Т.А.Ә.
КСС БСН
Мемлеке ттік тіркелімге енгізген КСС-тың мекенжайы, телефоны, факсі
Негіздеме (КСС негіздемесі арқылы құрылған нормативтік құқықтық актісі)
Негіздеме (негізінде КСС үшін ақша қаражаты бөлінетін нормативтік құқықтық акті) және қаражат бөлінетін бюджет деңгейі
КСС шотыны ң түрі (жарғылық капиталын ұлғайтуға не мемлекеттік тапсырманың шеңберінде)
Квазимемлекеттік сектор субъектісінің
(бюджетті атқару жөніндегі орталық
уәкілетті органның аумақтық қазынашылық
бөлімшесінің) басшысы            ________ _______________________
(қолы)  (қолының толық жазылуы)
М.О.
Жауапты орындаушының белгісі
____________________________ жылғы «__» _____________________ ашылды
(квазимемлекеттік сектор
субъектісінің коды)
____________________________ жылғы «__» _____________________ ашылды
(квазимемлекеттік сектор
субъектісінің коды)
Жауапты орындаушы ________________ _________________________________
(қолы)            (қолының толық жазылуы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 385 қаулысына
2-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету ережесіне
38-қосымша

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 385
Приложение 32-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового обслуживания
В ___________________________________________________________
(центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета/
территориальное подразделение казначейства центрального
уполномоченного органа по исполнению бюджета)
Заявка
на присвоение кодов и открытие счета
субъектам квазигосударственного сектора
от «__ » __________ ______ года
Наиме-
нование
СКС,
код СКС
(при
наличии)
Место-
располо-
жение
Сектор
экономики
Ф.И.О.
руково-
дителя
СКС
Ф.И.О.
главного
бухгал-
тера
СКС
БИН
СКС
Адрес
СКС,
внесен-
ный в
госу-
дар-
ствен-
ный
регистр,
телефон,
факс
Основание
(норма-
тивный
правовой
акт, на
основании
которого
создан
СКС)
Основание
(норма-
тивный
правовой
акт, на
основании
которого
выделяются
денежные
средства
для СКС)
и
уровень
бюджета
из
которого
выде-
ляются
средства
Вид
счета
СКС
(для
увеличения
уставного
капитала
либо в
рамках
государ-
ствен-
ного
задания)
Руководитель субъекта
квазигосударственного
сектора (территориального подразделения казначейства
центрального уполномоченного
органа по исполнению бюджета)     ___________  _____________
(подпись) (расшифровка подписи)
М.П.
Отметка ответственного исполнителя
_____________________ открыт « ____» _______ _________ года
(код субъекта
квазигосударственного
сектора)
_____________________ открыт « ____ » _______ _________ года
(счет субъекта
квазигосударственного
сектора)
Ответственный исполнитель _____________ ____________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 385
Приложение 38
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания

5-19-нысан
Есеп жүргізілді: күні - уақыты
Х-тен №-ге дейінгі парақ
Тиісті бюджеттердің, ақылы қызметтердің, демеушілік,
қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың қолма-қол
ақшасын бақылау шоттарының, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы
қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастау және
квазимемлекеттік сектор субъектілері шоттарының тізбесі
Өңір: _______________________________________________________________
Қаржыландыру көзі:___________________________________________________
Р/с №
ЖСК
Мемлекеттік мекеменің/квазимемлекеттік сектор субъектісінің коды
БСН
Шоттың атауы
Ашылған күні
Қозғалыс күні
Қолданылу күні
Жабылу күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жауапты орындаушы ___________________________________________________
(қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 385 қаулысына
3-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету ережесіне
39-қосымша
8-08-нысан
Есеп жүргізілді: ХХ.ХХ.ХХХХ ХХ:ХХ:ХХ
Х-тен №-ге дейінгі парақ
Қазынашылықтағы шетел валютасындағы шоттардың, сыртқы
қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарының,
сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы
шоттарына арналған шоттардың тізбесі
Өңір: ____________________________________
Мемлекеттік мекеме коды __________________
Валюта түрі: _____________________________
Қаржыландыру көзі: _______________________
Бюджет түрі
Өңір
Мемлекеттік мекеме коды
Мемлекеттік мекеменің атауы
Ерекшелік коды
Ерекшеліктің атауы
Валюта түрі
Қаржыландыру көзі
Ашылған күні
Шотты ашу үшін негіздеме
Соңғы операция күні
Жабылған күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Жауапты орындаушы ___________________________________
(қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 385 қаулысына
4-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету ережесіне
46-қосымша
8-17-нысан
Есеп жүргізілді:
күні-уақыты
№-ден Х-парақ
Мемлекеттік мекемелердің шетелдік валютадағы шоттары, сыртқы
қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттары,
сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы
шоттарына арналған шоттары бойынша үзінді
Өңір:
Бюджет түрі:
Қаржыландыру көзі
Мемлекеттік мекеме атауы:
Ерекшелігі:
Валюта коды:
Кезең:
Өлшем бірлігі:
Күні
б/шот №
Құжаттың №
Валютасы
Теңге
Төлем мақсаты
Резидент еместің атауы
Дебет
Кредит
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Кіріс қалдығы:
Айналымдар:
Кіріс қалдығы:
Айналымдардың барлығы:
Валютадағы қалдықтардың
барлығы:
Теңгедегі қалдықтардың барлығы:
Жауапты орындаушы __________________
(қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 385 қаулысына
5-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету ережесіне
48-қосымша

Форма 5-19
Отчет произведен:
дата - время
Страница X из №
Перечень
контрольных счетов наличности соответствующих бюджетов,
платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи,
временного размещения денег, местного самоуправления,
реконвертации внешнего займа или связанного гранта
и счетов субъектов квазигосударственного сектора
Регион: ____________________________________
Источник финансирования: ___________________
п/п
ИИК
Код государственного
учреждения/субъекта
квазигосударственного
сектора
БИН
Наименование
счета
Дата
открытия
Дата
движения
Дата
действия
Дата
закрытия
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ответственный исполнитель _______________________________
(подпись)
М.Ш.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 385
Приложение 39
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма 8-08
Отчет произведен:
ХХ.ХХ.ХХХХ ХХ:ХХ:ХХ
Страница X из №
Перечень
счетов в иностранной валюте, специальных счетов внешних
займов или связанных грантов, счетов к специальным
счетам внешних займов или связанных грантов в казначействе
Регион: _____________________________________________________
Код государственного учреждения _____________________________
Вид валюты: _________________________________________________
Источник финансирования: ____________________________________
Вид
бюджета
Регион
Код
государ-
ственного
учреж-
дения
Наиме-
нование
государ-
ственного
учреж-
дения
Код
специ-
фики
Наименование
специфики
Вид
валюты
Источник
финан-
сирова-
ния
Дата
открытия
Осно-
вание
для
Откры-
тия
счета
Дата
послед-
ней
опера-
ции
Дата
закрытия
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Ответственный исполнитель __________________________
(подпись)
М.Ш.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 385
Приложение 46
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма 8-17
Отчет произведен:
Дата - Время
Страница X из №
Выписка
по счетам в иностранной валюте, специальным счетам
внешних займов или связанных грантов, счетам к
специальным счетам внешних займов или связанных грантов
государственных учреждений
Регион:
Вид бюджета:
Источник финансирования:
Наименование государственного учреждения:
Специфика:
Код валюты:
Период:
Единица измерения:
Дата
б/счета
Документа
Валюта
Тенге
Назначение
операции
Наименование
нерезидента
Дебет
Кредит
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Входящий остаток:
Обороты:
Входящий остаток:
Всего оборотов:
Всего остатков в валюте:
Всего остатков в тенге:
Ответственный исполнитель _________________________________
(подпись)
М.П.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 385
Приложение 48
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания

8-07-нысан
Есеп жүргізілді
күні-уақыты
№-ден Х-парақ
Шетел валютасындағы шоттардағы, сыртқы қарыздардың немесе,
байланысты гранттардың арнайы шоттарындағы, сыртқы қарыздардың
немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарына арналған
шоттардағы қалдықтар туралы есеп
_____________ бастап ___________ аралығында
Өңір: ____________________________
Бюджет түрі: _____________________
Мемлекеттік мекеме коды: _________
Валюта түрі ______________________
Қаржыландыру көзі: _______________
Бюджет түрі
Өңір
Валюта түрі
Мемлекеттік мекеме
Ерекшелігі
Қаржыландыру көзі
Кіріс қалдығы
Дебет
Кредит
Кезеңдегі сальдо
Шығыс қалдығы
Коды
Атауы
Аумақтық қазынашылық
бөлімшенің басшысы ___________________ _________________________
(қолы)                (Т.А.Ә.)
М.О.
Жауапты орындаушы ___________________ ___________________________
(қолы)                 (Т.А.Ә.)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 385 қаулысына
6-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету ережесіне
49-қосымша
5-34А-нысан
күні-уақыты
№ 1 беті
Ақылы қызметтердің, демеушілік және қайырымдылық көмектің,
ақшаны уақытша орналастырудың, жергілікті өзін-өзі басқарудың,
сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастаудың
ҚБШ-сындағы және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің
шоттарындағы қалдықтар туралы есеп
Өңір: _________________
Бюджет түрі: __________
Әкімші: _______________
Қаржыландыру көзі: ______________ ММ/КСС коды _________________
Кезең: ____________________ бастап _______________________ дейін
Өлшем бірлігі: мың теңге
Әкімші/мем. мекеме/квазимемлекеттік сектор субъектісі
Атауы
Кіріс қалдығы
Дебет
Кредит
Кезеңдегі сальдо
Шығыс қалдығы
1
2
3
4
5
6
7
Есеп бойынша жиыны
Аумақтық қазынашылық             Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті
бөлімшенің басшысы               уәкілетті органның басшысы
_______ _____________            __________ _________________________
(қолы)    (Т.А.Ә.)                 (қолы)            (Т.А.Ә.)
М.О.
М.О.       Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті органның жауапты орындаушысы
_________ ____________________________
(қолы)           (Т.А.Ә.)
М.О.       ББӘ басшысы
(аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл,
ауылдың округ әкімі)
_________ ____________________________
(қолы)           (Т.А.Ә.)
М.О.       Аумақтық қазынашылық бөлімшесінің
жауапты орындаушысы
_________ ____________________________
(қолы)           (Т.А.Ә.)
М.О.       Есепті тексеруге жауапты құрылымдық
бөлімшенің басшысы
_________ ____________________________
(қолы)           (Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 385 қаулысына
7-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету ережесіне
52-қосымша
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган
_____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі (банктік
операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымы/аумақтық
қазынашылық бөлімшесі) _______ жылғы «___» _____________
№ _______ рұқсат
_________________________________________ бюджеттен қаржыландырылатын
(бюджет түрі)
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы және коды)
_____________________________________________________________________
______________________________________ шығыстарды бағыттау мақсатында
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________ негізде
(бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің өтініші, қарыз немесе
байланысты грант туралы шарттың атауы, нөмірі және күні)
_____________________________________________________________________
(валюта түрі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(шоттың/қолма-қол ақшаны бақылау шоттың атауы)
_______________________________________________ ашуға рұқсат етіледі.
Рұқсат ___________ жылғы «____» _________________ дейін әрекет етеді.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық
уәкілетті органның басшысы ____________ _____________________________
(қолы)                 (Т.А.Ә.)
М.О.
Рұқсат беруге жауапты бюджетті атқару
жөніндегі орталық уәкілетті органның
құрылымдық бөлімшесінің басшысы ______ _____________________________
(қолы)           (Т.А.Ә.)
Екінші деңгейдегі банктің (банктік операциялардың жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымның)/бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті
органның белгілері
Шот (қолма-қол ақшаны бақылау шоты) № __________________
Екінші деңгейдегі банктің
(банктік операциялардың жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымның)/бюджетті атқару жөніндегі орталық
уәкілетті органның жауапты орындаушысы ______ _______________________
(қолы)  (қолының толық жазылуы)                                     М.О.
Рұқсат ____ жылғы «__» _________ алынды.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 385 қаулысына
8-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету ережесіне
81-қосымша
Бірлесіп қаржыландыру қаражатын алуға арналған өтінім

Форма 8-07
Отчет произведен;
Дата - Время Страница X из №
Отчет
об остатках на счетах в иностранной валюте, специальных
счетах внешних займов или связанных грантов, счетах к
специальным счетам внешних займов или связанных грантов
с ___________ по _____________________
Регион: ______________________________
Вид бюджета: _________________________
Код государственного учреждения: _____
Вид валюты: __________________________
Источник финансирования: _____________
Вид
бюджета
Регион
Вид
валют ы
Государственное
учреждение
Специфика
Источник
финан-
сирова-
ния
Входящий
остаток
Дебет
Кредит
Сальдо
за период
Исходящий
остаток
код
наименование
Руководитель территориального
подразделения казначейства ____________________  _________________
(подпись)             (Ф.И.О.)
Ответственный исполнитель ___________________ ___________________
(подпись)              (ФИО)
М.Ш.
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 385
Приложение 49
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Форма 5-34А
дата - время
Страница 1 из №
Отчет
oб остатках на КСН платных услуг, спонсорской,
благотворительной помощи, временного размещения денег,
местного самоуправления, реконвертации внешнего займа
или связанного гранта и счетах субъектов
квазигосударственного сектора
Регион: ______________________________
Вид бюджета: _________________________
Администратор: _______________________
Источник финансирования: ________ Код ГУ/СКС __________________
Период: с _________ по __________________
Единицы измерения: тыс. тенге
Администратор/
госучреждение/
субъект
квазигосударственного
сектора
Наименование
Входящий
остаток
Дебет
Кредит
Сальдо
за период
Исходящий
остаток
1
2
3
4
5
6
7
Итого по отчету:
Руководитель территориального
подразделения казначейства
_________  ________________
(подпись)        (Ф.И.О.)
Руководитель местного
уполномоченного органа по
исполнению бюджета
____________  ________________
(подпись)         (Ф.И.О.)
М.П
Ответственный исполнитель местного
М.П. уполномоченного органа по исполнению
бюджета __________________ ______________
(подпись)        (Ф.И.О.)
Руководитель АБП
(аким города районного значения,
поселка, села, сельского округа)
_____________________ ___________________
(подпись)            (Ф.И.О.)
Ответственный исполнитель территориального
подразделения казначейства       М.П.
_____________________ ___________________
(подпись)            (Ф.И.О.)
Руководитель структурного
подразделения, ответственного за
проверку отчета
М.Ш. ______________ _____________________
(подпись)            (Ф.И.О.)
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 385
Приложение 52
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
В ______________________________________________________
(банк второго уровня Республики Казахстан
(организация, осуществляющая отдельные виды банковских
операций)/территориальное подразделение казначейства)
Разрешение №
от «__» __________ ________года
_____________________________________________________________
(наименование и код государственного учреждения)
финансируемого из _____________________________ бюджета
(вид бюджета)
pазрешается открыть _________________________________________
(наименование счета/контрольного счета наличности)
в ___________________________
(вид валюты)
на основании________________________________________________________
(ходатайство администратора бюджетной программы,
наименование, номер и дата договора о займе или связанном гранте)
цели направления расходов: __________________________________
Разрешение действительно до « ____ » _______ __________ года
Руководитель центрального уполномоченного
органа по исполнению бюджета        ________________ ___________
(подпись)        (Ф.И.О.)
М.П.
Руководитель структурного подразделения
центрального уполномоченного органа по
исполнению бюджета, ответственного за
выдачу разрешений                        _____________  _____________
(подпись)       (Ф.И.О.)
Отметки банка второго уровня (организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций)/центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета
Счет (контрольный счет наличности) № ________________________________
Ответственный исполнитель банка второго уровня (организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций)/центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета  __________  ___________
М.Ш.       (подпись) (расшифровка подписи)
Разрешение получено « ______ » __________ ______________ года
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 385
Приложение 81
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Заявка на снятие средств софинансирования

1. Шот нөмірі _______________________
Астана қаласының Қазынашылық департаменті
2. Өтінім нөмірі ______________________
3. _____________________________________________ төлеуіңізді сұраймыз
(валюта түрі) (төлеуге жататын сома санмен және жазбаша)
Бірлесіп қаржыландыру қаражатын алу туралы өтініммен жүгінеміз және
өзіміздің мыналармен келісетінімізді растаймыз:
А. Осы өтінімде қамтылатын тауарлар мен қызметтер қарыз туралы шартқа
(байланысты грантқа) сәйкес сатып алынды немесе сатып алынып жатыр.
Б. Шығыстар келісімшарттарда немесе басқа да құжаттарда аталған
тауарларға немесе қызметтерге байланысты ғана жүргізілді немесе
қазірге кезде жүргізілуде.
_____________________________________________________________________
Шығыстар сипаттамасы:
4. Мердігердің/өнім берушінің атауы және мекенжайы.
Төлем нұсқаулығы
8. Ақша алушының атауы мен мекенжайы
5. Өнім беру деректемелері: 1) шарттың (келісімшарттың) немесе жеткізуге тапсырыстың нөмірі мен күні (немесе келісімшарттық құжатқа басқа сілтемелері)
9. Қаражатты алушы банктің атауы мен деректемелері және шот нөмірі
2) Шарттың (келісімшарттың) (Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның бекітуіне жататын шарттарға (келісімшарттарға қатысты толтыру) мақұлданған күні
10. Төлемді алушы банк-корреспонденттің атауы мен деректемелері
3) тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің қысқаша сипаттамасы
11. Арнайы төлем нұсқаулықтары, шот-фактура туралы ақпарат
4) шарттың (келісімшарттың) валютасы және жалпы құны
12. _____________________
(бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының қолы)
5) өтінімде қамтылған шот-фактуралардың жалпы сомасы (ұстап қалулардың және басқа да ұстап қалуларды есептемегенде)
6. Алуға қабылданған қаражат ерекшелігі
13. ______________________
(қол қойылған күні және жауапты орындаушы мөртабанының бедері)
7. ______________________
М.О. (бюджеттік бағдарлама әкімшісінің уәкілетті өкілінің лауазымы, Т.А.Ә) және қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 385 қаулысына
9-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету ережесіне
93-қосымша
Нысаналы трансферттер жөніндегі нәтижелер туралы
үлгі келісім
1. Тараптарды айқындау
«Жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламалары әкімшісінің атауы» (бұдан әрі - ЖТББӘ) атынан бірінші басшысы «Т.А.Ә.» бір тараптан және «облыстың (республикалық маңызы бар қала, астананың) әкімі, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі» атынан бірінші басшысы «Т.А.Ә.» (бұдан әрі — әкім) бірлесіп төмендегілер туралы осы Келісімді жасасты.
2. Келісім мәні, мақсаттары мен міндеттері
1 Осы Келісімге сәйкес ______ қаржы жылына арналған ________ бюджеттік бағдарлама бойынша бюджетте көзделген нысаналы трансферттер шегінде тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу бойынша міндеттемені ЖТББӘ береді, ал әкім өзіне қабылдайды.
2 Мақсаттар:

1. Номер счета _________________________________________
Департамент казначейства г. Астаны
2. Номер заявки ________________________________________
3. Просим выплатить
________________________________________________
(вид валюты) (сумма, подлежащая выплате, цифрами и прописью) Обращаемся с просьбой о снятии средств софинансирования и настоящим подтверждаем свое согласие со следующим:
А. Товары и услуги, охватываемые настоящей заявкой, закуплены или закупаются в соответствии с условиями договора о займе (связанном гранте).
Б Расходы произведены или производятся в настоящее время лишь в связи с товарами или услугами, оговоренными в контрактах или другими документами.
____________________________________________________________________
Описание расходов
Платежные инструкции
4. Наименование и адрес
подрядчика/поставщика
8. Наименование и адрес
получателя платежа
5. Реквизиты поставки:
1) помер и дата договора
(контракта) или заказа ни
поставку (или другие ссылки
на контрактный документ)
9. Наименование и реквизиты
банка получателя средств и
номер счета
2) дата одобрения договора
(контракта) (заполнить в
отношении договоров (контрактов),
подлежащего утверждению
центральным уполномоченным
органом по исполнению бюджета)
10. Наименование и реквизиты
банка-корреспондента
получателя платежа
3) краткое описание товаров,
работ и услуг
11. Специальные платежные
инструкции информация о
счете-фактуре
4) валюта и общая стоимость
договора (контракта)
12. ______________________
(подпись уполномоченного
лица, уполномоченного органа
по исполнению бюджета)
5) общая сумма счетов-фактур,
включенных в заявку (за вычетом
удержаний и прочего вычетов)
6. Спецификация средств,
принятых к снятию
13. ________________________
(дата подписания и оттиск
штампа ответственного
исполнителя)
7. _____________________________
М.П (должность, Ф.И.О., и
подпись уполномоченного
представителя администратора
бюджетной программы)
Приложение 9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 385
Приложение 93
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Типовое соглашение
о результатах по целевым трансфертам
1. Определение сторон
«Наименование администратора бюджетных программ вышестоящего бюджета» в лице первого руководителя «Ф.И.О.» (далее - АБПВБ), с одной  стороны, и «Аким области (города республиканского значения, столицы), аким района (города областного значения)», в лице первого руководителя «Ф.И.О.» (далее - аким), заключили настоящее Соглашение о нижеследующем.
2. Предмет, цели и задачи Соглашения
1 АБПВБ передает, а аким принимает на себя обязательство по достижению прямых и конечных результатов в пределах целевых трансфертов, предусмотренных в ______________ бюджете по бюджетной программе ___________________ на ____________________ финансовый год согласно настоящего Соглашения.
2 Цели:

1)
2)
3 Міндеттер:
1)
2)
4 Тікелей нәтижелер:
1)
2)
(Мысал: жылу энергетикалық жүйесінің (магистральдық газ құбырының) объектісін салуға бағытталған нысаналы даму трансферттері бойынша тікелей нәтижелер магистралдық газ құбырын салу бойынша құрылыс-монтаждау жұмыстарының көлемін орындау және оны белгіленген тәртіппен қаржыландыру, магистралды газ құбырын салуды іс жүзінде аяқтау және оны пайдалануға тапсыру болып табылады.
Дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға бағытталған ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша тікелей нәтижелер халыққа иммунопрофилактика өткізу, ересек гемотологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету, халықты вакциналауды қамту және т.б.) болып табылады.
5 Түпкілікті нәтижелер:
1)
2)
(Мысал: жылу энергетикасы жүйесінің объектілері бойынша түпкілікті нәтиже өңірді тұрақты газбен жабдықтау, тұрғындардың әлеуметтік-экономикалық жағдайын жақсарту, өндірісті дамыту және жұмыс орындарын құру болып табылады.
Дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алу бойынша түпкілікті нәтиже халықтың ауруға шалдығу көрсеткіштерін төмендету, күтілетін өмір сүру ұзақтығын арттыру, медициналық қызметтердің сапасына халықтың шағымдарын төмендету және т.б.) болып табылады.
3. Нысаналы трансферттердің сомасы және ақы төлеу тәртібі
1. _______ облыс (республикалық маңызы бар қала, астана)/аудан (облыстық маңызы бар қала) үшін ______ бюджеттік бағдарламасы бойынша нысаналы трансферттің сомасы _______ мың теңгені құрайды.
2. ЖТББӘ-нің _________ облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)/ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік кірісіне нысаналы трансферттің сомасын аудару:
1) ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша айдың (қаңтар, 25 күнінен кешіктірмей) бірінші 5 жұмыс күнінде;
2) дамудың нысаналы трансферттері бойынша осы Келісімнің 3.3-тармағына сәйкес 5 жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
3. Жоғары тұрған бюджеттен нысаналы трансфертті төменгі тұрған бюджеттің кірісіне аудару үшін мынадай құжаттар қажет:
1) Нысаналы трансферттер жөніндегі нәтижелер туралы келісім;
2) төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарлары.
4. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
1. Әкім:
1) осы Келісімде келтірілген тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізуді толық көлемде және кепілдендірілген сапада, уақтылы қамтамасыз етуге;
2) 10-тармақта көрсетілген мерзімде және нысанда ЖТБНӘ-ге тікелей және түпкілікті нәтижелерге іс жүзінде қол жеткізу туралы есепті ақпарат беріп отыруға;
3) қызметтің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізбеу тәуекелдерін басқару бойынша шараларды уақтылы қабылдауға;

1)
2)
3 Задачи:
1)
2)
4 Прямые результаты:
1)
2)
(Пример: прямыми результатами по целевым трансфертам на развитие, направленным на строительство объекта теплоэнергетической системы (магистральный газопровод) являются выполнение объема строительно-монтажных работ по строительству магистрального газопровода и его финансирование в установленном порядке, фактическое завершение строительства магистрального газопровода и введение его в эксплуатацию.
По целевым текущим трансфертам, направленным на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов прямыми результатами являются приобретение иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения, обеспечение взрослых гематологических больных химиопрепаратами, охват вакцинацией населения и др.).
5 Конечные результаты:
1)
2)
(Пример: по объектам теплоэнергетической системы конечным результатом является стабильное газоснабжение региона, улучшение социально-экономического положения жителей, развитие производства и создание рабочих мест.
По закупу лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов конечным результатом является снижение показателей заболеваемости населения, увеличение ожидаемой продолжительности жизни, снижение жалоб населения на качество медицинских услуг и др.).
3. Сумма целевых трансфертов и порядок оплаты
1. Сумма целевого трансферта по бюджетной программе _______ для__________ области (города республиканского значения, столицы)/района (города областного значения) составляет ________ тыс. тенге.
2. Перечисление АБПВБ суммы целевого трансферта в доход бюджета ___________ области (города республиканского значения, столицы )/района (города областного значения) осуществляется:
1) по целевым текущим трансфертам в первые 5 рабочих дней месяца (январь не позднее 25 числа);
2) по целевым трансфертам на развитие в течение первых 5 рабочих дней согласно п. 3.3 настоящего Соглашения.
3. Для перечисления в доход нижестоящего бюджета целевого трансферта из вышестоящего бюджета необходимы документы:
1) Соглашение о результатах по целевым трансфертам;
2) индивидуальные планы финансирования по платежам.
4. Права и обязанности сторон
1. Аким обязуется:
1) в полном объеме и гарантированном качестве, своевременно обеспечить достижение прямых и конечных результатов, приведенных в настоящем Соглашении;
2) в указанные в пункте 10 сроки и форме представлять отчетную информацию АБПВБ о фактическом достижении прямых и конечных результатов;
3) своевременно принимать меры по управлению рисками недостижения запланированных показателей деятельности;

4) мемлекеттік орган қызметінің жоспарланған көрсеткіштеріне барынша табысты қол жеткізу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес барлық қажетті шараларды қабылдауға, оның ішінде қосымша іс-шараларды өткізуге;
5) тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу үшін жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттерді уақтылы, тиімді және мақсатқа сай пайдалануға;
6) жоғары тұрған бюджеттен нысаналы дамуға арналған нысаналы трансферттері есебінен қаржыландырылатын әрбір жаңа жергілікті бюджеттік инвестициялық жобаны қаржыландыруға жергілікті бюджеттен қаражат бөлуге;
7) республикалық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттер есебінен орындалатын іс-шаралармен байланысты шығыстарды, объектілердің техникалық өлшемдері, өндірістік қуаттары өзгерген жағдайларда жергілікті бюджеттен қаржыландыруға;
8) өткен қаржы жылында пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) және Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша ағымдағы қаржы жылында жоғары тұрған бюджеттің бюджет қаражатының қалдығы есебінен пайдалануға (түгел пайдалануға) рұқсат етілген дамудың нысаналы трансферттерінің сомасын  және ол ағымдағы қаржы жылы пайдаланылмаған жағдайда тиісті бюджеттік бағдарлама бойынша жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарлама әкімшісінің кассалық шығыстарын қалпына келтіру жолымен ағымдағы қаржы жылының 20 желтоқсанынан кешіктірмей қайтаруға;
9) өткен қаржы жылында пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) және Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша ағымдағы қаржы жылында жергілікті бюджеттердің бюджет қаражатының қалдығы есебінен пайдалануға (түгел пайдалануға) рұқсат етілген дамудың нысаналы трансферттерінің сомасын  және ол ағымдағы қаржы жылы ішінде пайдаланылмаған жағдайда тиісті бюджетті түзету және бюджетті атқару жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органның «Пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару» түсімдер кодына аудару жолымен ағымдағы қаржы жылының 20 желтоқсанынан кешіктірмей жоғары тұрған бюджеттің кірісіне қайтаруға;
10) өткен қаржы жылында республикалық немесе облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің сомасы, ол бойынша ағымдағы қаржы жылында одан әрі пайдалану (түгел пайдалану) туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі немесе облыстың жергілікті атқарушы органы шешім қабылдамаған жағдайда, жыл басына арналған бюджеттік қаражат  қалдықтары есебінен ағымдағы қаржы жылының 1 наурызына дейін оларды бөлген жоғары тұрған бюджетке қайтаруға;

4) предпринимать все необходимые меры, в том числе проведение дополнительных мероприятий, в соответствии с законодательством Республики Казахстан для наилучшего достижения запланированных показателей деятельности государственного органа;
5) своевременно, эффективно и целенаправленно использовать целевые трансферты, выделенные из вышестоящего бюджета, для достижения прямых и конечных результатов;
6) выделять из местного бюджета средства на финансирование каждого нового местного бюджетного инвестиционного проекта, финансируемого за счет целевых трансфертов на развитие из вышестоящего бюджета;
7) финансировать из местного бюджета расходы, связанные с мероприятиями, выполняемыми за счет целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в случаях изменения технических параметров, производственных мощностей объектов;
8) сумму неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году целевых трансфертов на развитие и разрешенных использовать (доиспользовать) по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов в текущем финансовом году за счет остатков бюджетных средств вышестоящего бюджета и, в случае ее неиспользования в текущем финансовом году возвратить не позднее 20 декабря текущего финансового года путем восстановления кассовых расходов администратора бюджетной программы вышестоящего бюджета по соответствующей бюджетной программе;
9) сумму неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году целевых трансфертов на развитие и разрешенных использовать (доиспользовать) по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов в текущем финансовом году за счет остатков бюджетных средств местных бюджетов и в случае ее неиспользования в текущем финансовом году возвратить в доход вышестоящего бюджета не позднее 20 декабря текущего финансового года путем корректировки соответствующего бюджета и перечисления соответствующим местным уполномоченным органом по исполнению бюджета на код поступлений «Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов»;
10) в случае неиспользования (недоиспользования) в истекшем финансовом году сумм целевых трансфертов, выделенных из республиканского или областного бюджета, по которым Правительством Республики Казахстан или местного исполнительного органа области не было принято решение о дальнейшем использовании (доиспользовании) в текущем финансовом году, возвратить в вышестоящий бюджет, выделивший их, до 1 марта текущего финансового года за счет остатков бюджетных средств на начало года;

11) мемлекеттік қаржылық бақылау органы нысаналы трансферттер сомасының мақсатқа сай пайдаланылмағанын айқындаған жағдайда, бақылау актісіне қол қойылғаннан кейін үш айдан кешіктірілмей осы трансферттерді бөлген жоғары тұрған бюджетке қайтаруға міндеттенеді.
2. Әкімнің:
1) ЖТББӘ-ден нысаналы трансферттердің уақтылы аударылуын талап етуге;
2) ЖТББӨ-ден нысаналы трансферттерді уақтылы аудармаған жағдайда бұл туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін (аудан әкімі, бірінші басшы - облыс әкімі) хабардар етуге;
3) өткен қаржы жылында республикалық немесе облыстық бюджеттен дамытуға бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану кезінде үнемі пайда болған жағдайда Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе облыстың жергілікті атқарушы органының шешімі бойынша жергілікті атқарушы органдар ағымдағы қаржы жылының соңына дейін олар бойынша жоғары тұрған бюджеттен дамуға нысаналы трансферттерді пайдалану жүзеге асырылған бюджеттік бағдарламалар нәтижелерінің көрсеткіштерін жақсартуға үнемдеудің тиісті сомасын пайдалануға;
4) ЖБББӘ келісімі бойынша Келісімге өзгерістер енгізу бойынша
ұсыныстар енгізуге құқығы бар.
3. ЖТББӘ:
1) облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың/ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеті кірісіне нысаналы трансферттің сомасын осы Келісімнің 3.2-тармағында көрсетілген мерзімде аударуға;
2) жоғары тұрған бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен орындалатын іс-шаралардың мониторингін жүргізуге;
3) конкурстық рәсімдерді уақтылы жүргізуге міндеттенеді1.
4. ЖТББӘ:
1) Келісімге қосымшаға сәйкес тікелей және түпкілікті нәтижелерге уақтылы, толық, сапалы қол жеткізуді талап етуге;
2) мемлекеттік орган қызметінің көрсеткіштеріне қол жеткізу кемшіліктерін жедел жоюды, қызметтің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізбеу тәуекелдерін басқару бойынша шараларды уақтылы қабылдауды талап етуге;
3) Үкіметті:
Әкімнің осы Келісімге сәйкес міндеттемелердің орындалғанын растайтын құжаттарды ұсынбағаны туралы;
Келісімге қосымшаға сәйкес олардың орындалуы үшін жоғары тұрған бюджеттен нысаналы трансферттер бөлінген іс-шараларды әкім уақтылы және тиісінше орындамауы туралы хабардар етуге;
осы Келісімнің міндеттемелерін бұзғаны үшін әкімге әкімшілік шаралар қолдану туралы Үкіметке ұсыныс беруге;
осы Келісімге әкіммен келісу бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізуге құқылы.
___________________________
1 Егер конкурстың рәсімдерді жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі жүзеге асырса
5. Ресми хабарламалар
1. Егер әкім Келісімді орындау кезеңінде нысаналы трансферттер
шеңберінде тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу бойынша
міндеттемелерді уақтылы орындауға кедергі болатын жағдайларға тап болса, әкім кешіктірілу фактісі, оның болжамды ұзақтығы мен себебі туралы ЖТББӘ бірден хабардар етуі тиіс.
Бұл ретте, Келісімге өзгерістер енгізу осы Келісімнің 7-тармағына сәйкес жүзеге асырылуы мүмкін.

11) в случае выявления органом государственного финансового контроля нецелевого использования суммы целевых трансфертов, возвратить их не позднее трех месяцев после подписания акта контроля в вышестоящий бюджет выделивший данные трансферты.
2. Аким имеет право:
1) требовать от АБПВБ своевременного перечисления целевых трансфертов;
2) в случае несвоевременного перечисления АБПВБ целевых трансфертов информировать об этом Правительство Республики Казахстан (аким района, первый руководитель - акиму области);
3) в случае образования экономии при использовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году из республиканского или областного бюджета, по решению Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа области, местные исполнительные органы вправе использовать до конца текущего финансового года соответствующую сумму экономии на улучшение показателей результатов бюджетных программ, по которым осуществлялось использование целевых трансфертов на развитие из вышестоящего бюджета;
4) вносить предложения по внесению изменений в Соглашение по согласию АБПВБ.
3. АБПВБ обязуется:
1) перечислить в доход бюджета _______ области (города  республиканского значения, столицы)/района (города областного значения) сумму целевого трансферта в сроки, указанные в п. 3.2 настоящего Соглашения;
2) проводить мониторинг мероприятий, выполняемых за счет целевых трансфертов из вышестоящего бюджета;
3) своевременно проводить конкурсные процедуры1.
4. АБПВБ имеет право:
1) требовать своевременного, полного, качественного достижения прямых и конечных результатов согласно приложению к Соглашению;
2) требовать оперативного устранения недостатков достижения показателей деятельности государственного органа, своевременного принятия мер по управлению рисками недостижения запланированных показателей деятельности;
3) информировать Правительство:
о не представлении акимом документов, подтверждающих выполнение обязательств согласно данному Соглашению;
о несвоевременном и ненадлежащем исполнении акимом мероприятий согласно приложению к Соглашению, для выполнения которых выделены целевые трансферты из вышестоящего бюджета;
дать предложение в Правительство о принятии административных мер акиму за нарушение обязательств данного Соглашения;
вносить изменения и дополнения в данное Соглашение по согласованию с акимом.
_____________________________
1Если конкурсные процедуры осуществляются администратором бюджетных программ вышестоящего бюджета
5. Официальные уведомления
1. Если в период выполнения Соглашения аким столкнулся с условиями, мешающими своевременному выполнению обязательств по достижению прямых и конечных результатов в рамках целевых трансфертов, аким должен незамедлительно уведомить АБПВБ о факте задержки, ее предположительной длительности и причине.
При этом внесение изменений в Соглашение может осуществляться согласно п.7 настоящего Соглашения.

2. Бір Тарап екінші Тарапқа жіберетін кез келген хабарлама Келісімге сәйкес кейіннен хабарламаның түпнұсқасын жібере отырып, хат, жеделхат немесе факс түрінде жіберілуі мүмкін.
6. Тараптардың жауапкершілігі
1. ЖТББӘ өзіне алған міндеттемелер үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес:
1) нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімді уақтылы жасамағаны үшін;
2) осы Келісімнің 3.2-тармағына сәйкес төменгі тұрған бюджеттерге нысаналы трансферттерді уақтылы аудармағаны үшін;
3) конкурстық рәсімдерді уақтылы өткізбегені үшін жауапты болады2.
2. Әкім өзіне алған міндеттемелерге Қазақстан Республикасының
қолданыстағы заңнамасына сәйкес:
1) осы Келісімге сәйкес нысаналы трансферттерді пайдаланғаны үшін;
2) Келісімді уақтылы жасаспағаны үшін;
3) тікелей және түпкілікті нәтижелерге іс жүзінде қол жеткізу туралы есептік ақпаратты ұсынбағаны немесе уақтылы, толық ұсынбағаны үшін;
4) мақсаттарға, міндеттерге, тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізбегені үшін жауапты болады.
______________________
2 Егер конкурстың рәсімдерді жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері жүзеге асырса
7. Келісімге өзгерістер енгізу
Келісімге өзгерістер енгізу мынадай жағдайларда:
1) нысаналы трансферт сомасы анықталған немесе түзетілген;
2) бір бюджеттік бағдарлама шеңберінде объектілер арасында сомаларды қайта бөлу;
3) күтпеген мән-жайлар туындаған жағдайда өзара келісім бойынша
жүргізіледі.
8. Форс-мажорлық мән-жайлар
Тараптардың біреуі шартты толық немесе ішінара орындауды мүмкін емес ететін жағдайлар, атап айтқанда: тараптарға байланысты емес өрт, дүлей апаттар, әскери қақтығыстардың барлық түрлері және баска да тежеусіз күштік мүмкін жағдайлары туындаған кезінде міндеттемелердің орындалу мерзімдері осы жағдайлардың әрекеті ішіндегі уақытқа ұзартылады.
9. Дауларды шешу
1. Осы Келісімнен туындайтын немесе оған байланысты кез келген дау немесе келіспеушілік ЖТББӘ бірінші басшысы мен әкім арасында өзара келіссөздер жүргізу жолымен шешілетін болады.
2. ЖТББӘ және Әкім:
1) олардың арасындағы өзара қолайлы шешімді іздеу мақсатында туындаған мәселенің талдануын қамтамасыз етуге;
2) олардың арасындағы өзара қолайлы шешімді таппаған жағдайда Қазақстан Республикасының Премьер-Министріне туындаған жағдай туралы ұсыныс енгізуге тиіс.
10. Есепті ұсыну нысаны мен мерзімі
1. Әкім 2, 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша тікелей және түпкілікті нәтижелерге іс жүзінде қол жеткізу туралы аралық және қорытынды есепті ЖТББӘ және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынады.

2. Любое уведомление, которое одна Сторона направляет другой Стороне в соответствии с Соглашением, может высылаться в виде письма, телеграммы или факса с последующим направлением оригинала уведомления.
6. Ответственность сторон
1. АБПВБ несет ответственность за взятые на себя обязательства в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан:
1) за несвоевременное заключение соглашения о результатах по целевым трансфертам;
2) за несвоевременное перечисление целевых трансфертов нижестоящим бюджетам в соответствии с пунктом 3.2 настоящего Соглашения;
3) за несвоевременное проведение конкурсных процедур2.
2. Аким несет ответственность за взятые на себя обязательства в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан:
1) за использование целевых трансфертов не в соответствии с настоящим Соглашением;
2) за несвоевременное заключение Соглашения;
3) за не представление или несвоевременное, неполное представление отчетной информации о фактическом достижении прямых и конечных результатов;
4) за недостижение целей, задач, прямых и конечных результатов.
___________________________
2Если конкурсные процедуры осуществляются администратором бюджетных программ вышестоящего бюджета
7. Внесение изменений в Соглашение
Внесение изменений в Соглашение производится в случаях:
1) уточнения или корректировки сумм целевого трансферта;
2) перераспределение сумм между объектами в пределах одной бюджетной программы;
3) по взаимному согласию в случае возникновения не предвиденных обстоятельств.
8. Форс-мажорные обстоятельства
При возникновении обстоятельств, которые делают полностью или частично невозможным выполнение договора одной из сторон, а именно:  пожар, стихийное бедствие, военные действия всех видов и другие возможные обстоятельства непреодолимой силы, не зависящие от сторон, сроки выполнения обязательств продлеваются на то время, в течение которого действуют эти обстоятельства.
9. Разрешение споров
1. Любой спор или разногласие, которое может возникнуть из настоящего Соглашения или связанное с ним, будут решаться путем проведения переговоров между первым руководителем АБПВБ и акимом.
2. АБПВБ и аким должны:
1) обеспечить обсуждение возникшего вопроса с целью поиска взаимоприемлемого решения между собой;
2) в случае не нахождения взаимоприемлемого решения между собой вносить предложение Премьер-Министру Республики Казахстан о возникшей ситуации.
10. Форма и сроки представления отчета
1. Аким представляет АБПВБ и в Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета промежуточный и итоговый отчет о фактическом достижении прямых и конечных результатов по формам согласно приложениям 2, 3.

2. Әкімнің тікелей және түпкілікті нәтижелерге іс жүзінде қол жеткізу туралы аралық есебі ағымдағы жылғы 30 шілдеден кешіктірілмей жарты жылдықтың қорытындылары бойынша берілуі тиіс.
3. Әкімнің тікелей және түпкілікті нәтижелерге іс жүзінде қол жеткізу туралы қорытынды есебі келесі қаржы жылының 15 ақпанынан кешіктірілмей ұсынылуы тиіс*
11. Қолданылу мерзімі
Келісім қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және ағымдағы жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
12. Заңды мекенжайлары мен банктік деректемелері
Екі Тараптың банктік деректемелері көрсетіледі.
_______________________ ________________________
(қолы)                    (қолы)
Мемлекеттік органның бірінші     Облыстың (республикалық маңызы
басшысы - жоғары тұрған          бар қаланың, астананың), ауданның
бюджеттік бағдарламалар          (облыстық маңызы бар қаланың)
әкімшісі                         әкімі.
М.О.                              М.О.
*Ауданның (облыстың маңызы бар қалалардың) бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне тікелей және түпкілікті нәтижелерге іс жүзінде қол жеткізілгендігі туралы аралық және қорытынды есептерді көрсетілген мерзімге 10 күн қалғанға дейін ұсынуы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 385 қаулысына
10-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету ережесіне
81-1-қосымша
Сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың арнайы шоттан
Үкіметтік сыртқы қарыздың немесе байланысты гранттың қаражатын
алуға арналған өтінім
1. Шот нөмірі ____________________________
Астана қаласының Қазынашылық департаменті
2. Өтінім нөмірі _________________________
3. ______________________________________ төлеуіңізді сұраймыз
(валюта түрі) (төлеуге жататын сома, санмен және жазбаша)
Үкіметтік сыртқы қарыз немесе байланысты грант қаражаттарын алу
туралы өтініммен жүгінеміз және осымен өзіміздің мыналармен
келісетінімізді растаймыз:
А. Осы өтінімде қамтылатын тауарлар мен қызметтер қарыз туралы шартқа
(байланысты грантқа) сәйкес сатып алынған немесе сатып алынып жатыр.
Б. Шығыстар келісімшарттарда немесе басқа да құжаттарда аталған
тауарларға немесе қызметтерге қатысты ғана жүргізілді немесе қазіргі
кезде жүргізілуде.
Шығыстар сипаттамасы:
4. Мердігердің/өнім берушінің атауы және мекенжайы.
Төлем нұсқаулығы
8. Төлем алушының атауы мен мекенжайы
5. Өнім беру деректемелері:
1) шарттың (келісімшарттың) немесе беруге тапсырыстың нөмірі мен күні (немесе келісімшарттық құжатқа басқа сілтемелер)
9. Қаражатты алушы банктің атауы мен деректемелері және шот нөмірі

2. Промежуточный отчет акима о фактическом достижении прямых и конечных результатов должен представляться по итогам полугодия не позднее 30 июля текущего года.
3. Итоговый отчет акима о фактическом достижении прямых и конечных результатов должен быть представлен не позднее 15 февраля следующего финансового года.*
11. Срок действия
Соглашение вступает в силу с момента его подписания и действует до 31 декабря текущего года.
12. Юридические адреса и банковские реквизиты
Указываются банковские реквизиты двух сторон.
___________________               ___________________
(подпись)                            (подпись)
Первый руководитель
Государственного
органа - администратора
бюджетных программ
вышестоящего бюджета
М.П.
Аким области (города
республиканского значения,
столицы), района (города
областного значения)
М.П.
* Администраторы бюджетных программ районов (городов областного значения) должны представлять промежуточный и итоговый отчеты о фактическом достижении прямых и конечных результатов за 10 дней до указанного срока администратору бюджетных программ вышестоящего бюджета.
Приложение 10
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 385
Приложение 81-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Заявка
на снятие средств правительственного внешнего займа или
связанного гранта со специального счета внешнего займа
или связанного гранта
1. Номер счета ________________________
Департамент казначейства г. Астаны
2. Номер заявки _______________________
3. Просим выплатить
____________________________________________________
(вид валюты) (сумма, подлежащая выплате, цифрами и прописью) Обращаемся с просьбой о снятии средств правительственного внешнего займа или связанного гранта и настоящим подтверждаем свое согласие со следующим:
А. Товары и услуги, охватываемые настоящей заявкой, закуплены или закупаются в соответствии с условиями договора о займе (связанном гранте).
Б. Расходы произведены или производятся в настоящее время лишь в связи с товарами или услугами, оговоренными в контрактах или другими документами.
_____________________________________________________
Описание расходов
4. Наименование и адрес
подрядчика/поставщика
Платежные инструкции
8. Наименование и адрес получателя платежа
5. Реквизиты поставки:
1) номер и дата договора
(контракта) или заказа на
поставку (или другие ссылки
на контрактный документ)
9. Наименование и реквизиты банка
получателя средств и номер счета

2) тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің қысқаша сипаттамасы
10. Төлемді алушы банк-корреспонденттің атауы мен деректемелері
3) шарттың (келісімшарттың) валютасы және жалпы құны
11. Арнайы төлем нұсқаулықтары, шот-фактура туралы ақпарат
4) өтінімде қамтылған шот-фактураның жалпы сомасы (ұстап қалулардың және басқада ұстап қалуларды есептемегенде)
12. _______________________________
(бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының қолы)
6. Алуға қабылданған қаражаттар ерекшелігі
13. _______________________________
(қол қойылған күні және жауапты орындаушы мөртабанының бедері)
7. ___________________________
М.О. ( бюджеттік бағдарлама әкімшісінің уәкілетті өкілінің лауазымы, Т.А.Ә. және қолы)

2) краткое описание товаров,
работ и услуг
10. Наименование и реквизиты
банка-корреспондента получателя
платежа
3) валюта и общая стоимость
договора (контракта)
11. Специальные платежные
инструкции информация о
счете-фактуре
4) общая сумма счетов-фактур,
включенных в заявку
(за вычетом удержаний и
прочих вычетов)
12. _____________________________
(подпись уполномоченного лица,
уполномоченного органа
по исполнению бюджета)
6. Спецификация средств,
принятых снятию
13. _____________________________
(дата подписания и оттиск штампа
ответственного исполнителя)
7. _________________________
M.П. (должность, Ф.И.О.,
и подписи уполномоченного
представителя
администратора бюджетной программы)