Қазақстан Республикасын әлеуметтік дамытудың 2030 жылға дейінгі тұжырымдамасын және Әлеуметтік жаңғыртудың 2016 жылға дейінгі кезеңге арналған жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 сәуірдегі № 396 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.01.2024 № 31 қаулысымен.
2) Әлеуметтік жаңғыртудың 2016 жылға дейінгі кезеңге арналған жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.01.2024 № 31 қаулысымен.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, сондай-ақ Жоспардың орындалуына жауапты мүдделі ұйымдар:
1) Жоспарды іске асыру жөніндегі шараларды қабылдасын;
2) жылдың қорытындылары бойынша 20 ақпаннан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі жылдың қорытындылары бойынша 20 наурыздан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Д.Н. Назарбаеваға жүктелсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.05.2016 № 321 қаулысымен.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 сәуірдегі
№ 396 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасын әлеуметтік дамытудың 2030 жылға дейінгі тұжырымдамасы
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.01.2024 № 31 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 сәуірдегі
№ 396 қаулысымен
бекітілген
Әлеуметтік жаңғыртудың 2016 жылға дейінгі кезеңге арналған жоспары
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімі
1
2
3
4
5
1. Білім беруді қоғамның өркендеуі үшін тұғырнама ретінде дамыту
1-басымдық. Білім беру жүйесін инфрақұрылымдық жаңарту және оны қаржыландыруды жетілдіру арқылы білім беру қызметтерінің жалпыға ортақ қолжетімділігін қамтамасыз ету
1.
Мемлекеттік балабақшалар салу, жеке меншік шағын орталықтар ашу, оның ішінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік шеңберінде мектепке дейінгі білім беру инфрақұрылымын кеңейту
ЭБЖМ-ге есеп
БҒМ, ЭБЖМ, ӨДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын, желтоқсан
2.
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқытуда:
балаларды ерте дамытудың тұжырымдамалық негіздерін әзірлеу;
БМЖС-ке сәйкес мектепке дейінгі жастағы балаларды критерийлік бағалау индикаторларын әзірлеу және енгізу;
БМЖС-ке сәйкес "Зерек Бала" негізгі бағдарламалары мен баламалы бағдарламаларды жаңарту арқылы заманауи білім беру бағдарламалары мен әдістемелерін әзірлеу бойынша шаралар қабылдау
ЭБЖМ-ге есеп
БҒМ
2014 жығы желтоқсан
3.
Орта білім беру ұйымдарының Апаттық картасын әзірлеу
Апаттық картасы
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын, желтоқсан
4.
Мектепке дейінгі және мектеп мекемелерін қоса алғанда, әлеуметтік инфрақұрылым объектілерін салған кезде мүгедек балаларға кедергісіз қолжетімділікті қамтамасыз ету
ЭБЖМ-ге есеп
ӨДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын, қараша
5.
Апатты және үш ауысымды мектептердің орнына мектептер салу
ЭБЖМ-ге есеп
БҒМ, ЭБЖМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы желтоқсан
6.
Шағын жинақталған мектептер үшін 70 тірек мектеп – ресурстық орталық құру
ЭБЖМ-ге есеп
БҒМ, ЭБЖМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы желтоқсан
7.
Инклюзивті білім беруді одан әрі кешенді дамыту бойынша Іс-қимыл жоспарын әзірлеу
Іс-қимыл жоспары
БҒМ, Еңбекмині, ЭБЖМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы желтоқсан
8.
Техникалық және кәсіптік білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік тапсырысты жыл сайынғы ұлғайту
ЭБЖМ-ге есеп
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ИЖТМ, Еңбекмині, Қазақстанның кәсіподақтар федерациясы (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
Жыл сайын, маусым
9.
Орта, техникалық және кәсіптік білім беру жүйесінде жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалау
ЭБЖМ-ге есеп
БҒМ, ЭБЖМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы қазан
10.
Шәкіртақылар мөлшерін 25 %-ға арттыруды қамтамасыз ету
ЭБЖМ-ге есеп
БҒМ, ЭБЖМ, ІІМ, ТЖМ, Қорғанысмині, ДСМ
2015 жылғы желтоқсан
2-басымдық. Білім беру сапасын арттыру
11.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік негізінде қосымша білім беру объектілерін құру мүмкіндігі бойынша ұсыныстарды әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, НУ (келісім бойынша), НЗМ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2014 жылғы маусым
12.
Балаларды қосымша білім берумен қамтамасыз етуді кеңейту

Об утверждении Концепции социального развития Республики Казахстан до 2030 года и Плана социальной модернизации на период до 2016 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2014 года № 396.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Утратил силу постановлением Правительства РК от 24.01.2024 № 31.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 24.01.2024 № 31.
2) План социальной модернизации на период до 2016 года (далее – План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, а также заинтересованным организациям, ответственным за исполнение Плана:
1) принять меры по реализации Плана;
2) по итогам года, не позднее 20 февраля, представлять информацию о ходе реализации Плана в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
3. Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по итогам года, не позднее 20 марта, представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Плана.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Назарбаеву Д.Н.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 31.05.2016 № 321.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2014 года № 396
Концепция социального развития Республики Казахстан до 2030 года
Сноска. Приложение утратило силу постановлением Правительства РК от 24.01.2024 № 31.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2014 года № 396
План
социальной модернизации на
период до 2016 года
п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1. Развитие образования как платформа для процветания общества
Приоритет 1. Обеспечение всеобщей доступности образовательных услуг через инфраструктурное обновление системы образования и совершенствование ее финансирования
1
Расширение инфраструктуры дошкольного образования путем строительства государственных детских садов, открытия частных дошкольных организаций, в том числе в рамках государственно-частного партнерства
Отчет в МЭБП
МОН, МЭБП, МРР, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь,
ежегодно
2.
В дошкольном воспитании и обучении принять меры по разработке современных программ и методик обучения путем:
разработки концептуальных основ раннего развития детей;
разработки и внедрения индикаторов критериального оценивания детей дошкольного возраста согласно ГОСО;
обновления основных программ "Зерек Бала" и альтернативных программ, согласно ГОСО
Отчет в МЭБП
МОН
Декабрь
2014 года
3.
Разработка Карты аварийности организаций среднего образования
Карта аварийности
МОН, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь
2014 года
4.
При строительстве объектов социальной инфраструктуры, включая дошкольные и школьные учреждения, обеспечить беспрепятственный доступ для детей – инвалидов
Отчет в МЭБП
МРР, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Ноябрь,
ежегодно
5.
Строительство школ взамен аварийных и трехсменных
Отчет в МЭБП
МОН, МЭБП, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь,
ежегодно
6.
Создание 70 опорных школ-ресурсных центров для малокомплектных школ
Отчет в МЭБП
МОН, МЭБП, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь
2015 года
7.
Разработка Плана действий по дальнейшему комплексному развитию инклюзивного образования
План действий
МОН, МТСЗН, МЭБП, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь
2014 года
8.
Ежегодное увеличение государственного заказа на подготовку специалистов с техническим и профессиональным образованием
Отчет в МЭБП
МОН, акимы областей, городов Астаны и Алматы, МИНТ, МТСЗН, Федерация профсоюзов Казахстана
(по согласованию), НПП
(по согласованию)
Июнь,
ежегодно
9.
Апробация подушевого финансирования в системе среднего, технического и профессионального образования
Отчет в МЭБП
МОН, МЭБП, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Октябрь
2014 года
10.
Обеспечение повышения размера стипендий на 25 %
Отчет в МЭБП
МОН, МЭБП, МВД, МЧС, МО, МЗ
Декабрь
2015 года
Приоритет 2. Повышение качества образования
11.
Выработка предложений по возможности создания объектов дополнительного образования на основе государственно-частного партнерства
Предложения в МЭБП
МОН, акимы областей, городов Астаны и Алматы, НУ (по согласованию), НИШ (по согласованию), НПП (по согласованию)
Июнь
2014 года
12.
Расширение охвата детей дополнительным образованием

2014-2016 жылдарға БҒМ және облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері арасындағы білім беру және жастар саясаты салаларында нысаналы көрсеткіштер және соңғы нәтижелерге қол жеткізу туралы меморандум
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы маусым
13.
Озық әлемдік тәжірибені ескере отырып, кәсіби және моральдік-жеке қасиеттерді ескеретін мектепке дейінгі білім берудің қызметкерлерін жалдау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы желтоқсан
14.
Озық халықаралық тәжірибе негізінде білім жетістіктерін бағалау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
БҒМ, НЗМ
(келісім бойынша)
2015 жылғы мамыр
15.
1 сыныптан бастап барлық пәндер бойынша жаңартылған МЖБС және оқу бағдарламалары бойынша оқытуды қамтамасыз ету (орта білімнің толық жаңартылған мазмұнын кезең-кезеңімен енгізу)
ЭБЖМ-ге есеп
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы қазан
16.
Оқу-әдістемелік әдебиетті дамытуды және прогрессивтік және тиімді әдістемелерді енгізуді қамтамасыз ету арқылы 2015 жылдан бастап орта білім беру ұйымдарының он екі жылдық білім беруге кезең-кезеңмен ауысуын қамтамасыз ету
ЭБЖМ-ге есеп
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы қазан
17.
Орта білім беретін барлық ұйымдарда электрондық оқыту жүйесін енгізу
ЭБЖМ-ге есеп
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғықараша
18.
Білім ортасында қолданылатын барлық педагогикалық технологиялар мен ұйымдастыру тәсілдеріне толыққанды тұлға қалыптастыруды қамтамасыз ету тұрғысынан кешенді тексеру жүргізу
Тексеру нәтижесі туралы ЭБЖМ-ге есеп
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, НЗМ (келісім бойынша)
2014 жылғы желтоқсан
19.
Кәсіби стандарттар негізінде жаңа үлгілік оқу жоспарларын және білім беру бағдарламаларын әзірлеу
Бұйрық
БҒМ
2015 жылғы шілде
20.
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында дуальдық оқыту қағидаттарын енгізуді қамтамасыз ету
Келісімдер, шарттар
БҒМ, Еңбекмині, ДСМ, ҰКП (келісім бойынша), "Самұрық-Қазына" АҚ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, Қазақстанның кәсіподақтар федерациясы (келісім бойынша)
2015 жылғы мамыр
21.
Колледжерге өндірістен мамандарды тарту бойынша ұсыныстар әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
БҒМ, Еңбекмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ҰКП (келісім бойынша), Қазақстанның кәсіподақтар федерациясы (келісім бойынша)
2015 жылғы маусым
22.
Мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік білім беру жүйесі қызметкерлерінің еңбекақысын төлеу жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
БҒМ, Еңбекмині, ЭБЖМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, Қазақстанның кәсіподақтар федерациясы (келісім бойынша)
2014 жылғы мамыр
23.
Сапасыз білім беретін ЖОО-лар санын қысқарту бойынша шаралар қабылдау
ЭБЖМ-ге есеп
БҒМ
Жыл сайын, қазан
24.
Педагог кадрларын даярлау жүйесін жетілдіру бойынша, оның ішінде олардың практикалық оқыту бағдарламаларын жетілдіруге бағытталған ұсыныстар әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
БҒМ, НЗМ (келісім бойынша),
НУ (келісім бойынша),
ҰКП (келісім бойынша)
2014 жылғы тамыз
25.
Білім беру ұйымдарына Назарбаев Университеті, Назарбаев Зияткерлiк мектептері және "Қәсіпқор" холдингі" КАҚ әлемдiк деңгейдегі колледждердің тәжiрибелерін кезең-кезеңмен енгiзуді қамтамасыз ету
ЭБЖМ-ге есеп
БҒМ, ДСМ, НУ (келісім бойынша), НЗМ (келісім бойынша), "Кәсіпқор" КАҚ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын, қараша
26.
НЗМ тәжірибесін алмасу және енгізу үшін оқытушылардың 35 базалық мектепте тағылымдамадан өтуі
ЭБЖМ-ге есеп
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, НЗМ (келісім бойынша)
Жыл сайын, қазан
3-басымдық. Басқару мен бақылауға қоғамдық қатысу
27.
Ұлттық тестілеу қорытындылары бойынша оқушылардың ата-аналарына білім беру қызметтерін көрсету сапасына бақылауды жүзеге асыруға мүмкіндік беретін сауалнама құралдарын әзірлеу және енгізу
ЭБЖМ-ге есеп
БҒМ
2015 жылғы желтоқсан
28.
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес ЖОО-ларға бақылау кеңестерін енгізу
Үкімет қаулысы
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы қаңтар

Меморандум о достижении целевых показателей и конечных результатов в сферах образования и молодежной политики между МОН и акимами областей, городов Астаны и Алматы на 2014 – 2016 годы
МОН, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Июнь
2014 года
13.
С учетом передовой мировой практики выработка предложений по совершенствованию системы найма работников дошкольного образования, учитывающей профессиональные и морально-личностные качества
Предложения в МЭБП
МОН, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь
2015 года
14.
Разработка предложений по совершенствованию системы оценки образовательных достижений на основе передового международного опыта
Предложения в МЭБП
МОН, НИШ (по согласованию)
Май
2015 года
15.
Обеспечение обучения по обновленным ГОСО и учебным программам по всем предметам с 1 класса (поэтапное внедрение полностью обновленного содержания среднего образования)
Отчет в МЭБП
МОН, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Октябрь
2015 года
16.
Обеспечение поэтапного перехода организаций среднего образования на двенадцатилетнее обучение с 2015 года путем обеспечения развития учебно-методической литературы и внедрения прогрессивных и эффективных методик
Отчет в МЭБП
МОН, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Октябрь
2015 года
17.
Внедрение системы электронного обучения во всех организациях среднего образования
Отчет в МЭБП
МОН, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Ноябрь
2015 года
18.
Проведение комплексной ревизии педагогических технологий и подходов к организации учебной среды на предмет обеспечения формирования полноценной личности
Отчет в МЭБП о результатах ревизии
МОН, акимы областей, городов Астаны и Алматы, НИШ
(по согласованию)
Декабрь
2014 года
19.
Разработка новых типовых учебных планов и образовательных программ на основе профессиональных стандартов
Приказ
МОН
Июль
2015 года
20.
Обеспечение внедрения принципов дуального обучения в организациях технического и профессионального образования
Соглашения, договора
МОН, МТСЗН, МЗ, НПП
(по согласованию),
АО "Самрук-Казына"
(по согласованию), акимы областей и городов Астаны и Алматы, Федерация профсоюзов Казахстана
(по согласованию)
Май
2015 года
21.
Выработка предложений по привлечению специалистов с производства в колледжи
Предложения в МЭБП
МОН, МТСЗН, акимы областей, городов Астаны и Алматы, НПП
(по согласованию),
Федерация профсоюзов Казахстана
(по согласованию)
Июнь
2015 года
22.
Выработка предложений по совершенствованию системы оплаты труда работников системы дошкольного, среднего, технического и профессионального образования
Предложения в МЭБП
МОН, МТСЗН, МЭБП, акимы областей, городов Астаны и Алматы, Федерация профсоюзов Казахстана
(по согласованию)
Май
2014 года
23.
Принятие мер по сокращению количества ВУЗов, предоставляющих некачественное образование
Отчет в МЭБП
МОН
Октябрь,
ежегодно
24.
Разработка предложений по совершенствованию системы подготовки педагогических кадров, в том числе направленных на совершенствование программ их практического обучения
Предложения в МЭБП
МОН, НИШ
(по согласованию),
НУ
(по согласованию),
НПП
(по согласованию)
Август
2014 года
25.
Обеспечение поэтапного внедрения в организациях образования опыта Назарбаев Университета, Назарбаев Интеллектуальных школ и колледжей мирового уровня НАО "Холдинг "Кәсіпқор"
Отчет в МЭБП
МОН, МЗ, НУ (по согласованию), НИШ
(по согласованию),
НАО "Кәсіпқор"
(по согласованию),
акимы областей, городов Астаны и Алматы
Ноябрь,
ежегодно
26.
Прохождение стажировок преподователями общеобразовательных школ в 35 базовых школах НИШ для обмена и внедрения опыта
Отчет в МЭБП
МОН, акимы областей, городов Астаны и Алматы, НИШ
(по согласованию)
Октябрь,
ежегодно
Приоритет 3. Общественное участие в управлении и контроле
27.
Разработка и внедрение инструментов анкетирования, предоставляющих возможность родителям учащихся осуществлять контроль качества предоставления образовательных услуг по итогам национального тестирования
Отчет в МЭБП
МОН
Декабрь
2015 года
28.
Введение наблюдательных советов в ВУЗах в соответствии с действующим законодательством
Постановление Правительства
МОН, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Январь
2015 года

2. Денсаулық сақтауды салауатты адами капиталды жинақтау негізі ретінде дамыту
1-басымдық. Халықты медициналық көмекпен жаппай қамту
29.
МСАК деңгейінде жұмыс істейтін жалпы тәжірибе мамандарының санынан жалпы тәжірибе дәрігерлерінің үлес салмағын ұлғайту
ЭБЖМ-ге есеп
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы желтоқсан
30.
Кешенді жан басына шаққандағы нормативтің негізінде МСАК моделін енгізуді қамтамасыз ету:амбулаториялық-емханалық секторының жалпы қаржыландыру көлемінде МСАК қаржыландыру көлемінің үлесін ұлғайтуды бағалау;
индикаторлар негізінде қызметтің қол жеткізілген түпкілікті нәтижелері үшін МСАК мамандарына кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компонентін төлеу тиімділігін бағалау
ЭБЖМ-ге есеп
ДСМ
Жыл сайын, ақпан
31.
Өңірлік деңгейде көп бейінді ауруханаларды құру жолымен ауруханалық секторды қайта құрылымдаудың екі кезеңді процесін қамтамасыз ету бойынша және мамандандырылған облыстық және аудандық ауруханаларды оңтайландыру бойынша шаралар қабылдау
ЭБЖМ-ге есеп
ДСМ
2015 жылғы мамыр
32.
Телемедициналық консультациялардың санын арттыру
ЭБЖМ-ге есеп
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын, желтоқсан
33.
Жедел медициналық көмек және санитариялық авиация қызметін жетілдіру
ЭБЖМ-ге есеп
ДСМ, ТЖМ, ӨДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы ақпан
34.
Жол-көлік оқиғалары кезінде көмек көрсетуді жетілдіру
ЭБЖМ-ге есеп
ДСМ, ІІМ, ТЖМ, ӨДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы ақпан
2-басымдық. Медициналық көрсететін қызметтердің сапасын үздiксiз жақсарту
35.
Ұлттық скринингтік бағдарламаны жетілдіру
ЭБЖМ-ге есеп
ДСМ
2015 жылғы мамыр
36.
Пилоттық өңірлерде ауруларды басқару бағдарламаларын енгізуді қамтамасыз ету
ЭБЖМ-ге есеп
ДСМ, облыстардың әкімдері
2014 жылғы желтоқсан
37.
Электрондық денсаулық сақтаудың стандарттарын және нормативтік құқықтық базасын дамыту
ДСМ бұйрығы
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын, желтоқсан
38.
Электрондық денсаулық сақтаудың орталықтандырылған АЖ-ын әзірлеу және енгізу
ЭБЖМ-ге есеп
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы желтоқсан
39.
Е-денсаулық сақтаудың
АТ-инфрақұрылымын қалыптастыру
ЭБЖМ-ге есеп
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы желтоқсан
40.
Сыртқы, ішкі аудит нәтижелері және пациенттердің пікірлері негізінде медициналық ұйымдар қызметін бағалаудың рейтингтік жүйесін одан әрі енгізу
ЭБЖМ-ге есеп
ДСМ
Жыл сайын, желтоқсан
41.
Ақпараттық жүйелерді (бағдарламалық кешендер) қолданумен амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін ұйымдарда медициналық қызметтерді мониторингілеу
ЭБЖМ-ге есеп
ДСМ
Жыл сайын, желтоқсан
42.
Фармацевтикалық өнеркәсіптің отандық объектілерін жаңғырту және салу бойынша
6 инвестициялық жобаны іске асыру
ЭБЖМ-ге есеп
ИЖТМ, ДСМ
2014 жылғы қараша
43.
GМР стандарттарына сәйкес өндірілген дәрілік құралдардың отандық өндірісін ұлғайтуды қамтамасыз ету
ЭБЖМ-ге есеп
ИЖТМ, ДСМ, ТҚҚА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, Қазақстанның фармацевтикалық және медициналық өнімдерін өндірушілер қауымдастығы
(келісім бойынша)
2015 жылғы қараша
44.
Медициналық қызметкерлердің білімі мен біліктілік деңгейін тәуелсіз бағалау кезеңімен сертификаттау рәсімін өткізу
ЭБЖМ-ге есеп
ДСМ, Қазақстанның кәсіподақтар федерациясы (келісім бойынша)
Жыл сайын, ақпан
45.
Медициналық білім және ғылым ұйымдары оқытушыларының әлеуетін арттыру мақсатында модульдік-жинақтаушы қағидат бойынша медициналық қызметкерлердің біліктілігін арттырудың оқу бағдарламаларын әзірлеу
Оқу бағдарламалары
ДСМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын, ақпан
46.
Халықаралық стандарттар негізінде диагностикалау мен емдеудің клиникалық хаттамаларын енгізу
ЭБЖМ-ге есеп
ДСМ
2014 жылғы желтоқсан
47.
Дәлелдеу медицина негізінде халықаралық стандарттарға сәйкес келетін клиникалық хаттамаларды енгізу
ЭБЖМ-ге есеп
ДСМ
2014 жылғы желтоқсан
48.
Туберкулезбен ауыратындарды табысты емдеуді жүргізуге және АИТВ инфекцияның таралуын тежеуге мүмкіндік беретін зертханалық диагностиканы және емдеуді енгізу
ЭБЖМ-ге есеп
ДСМ
2015 жылғы желтоқсан
49.
Медициналық қызметкерлердің кәсіби жауапкершілігін кепілдендіру моделін сынамалау
ПӘ-ге ұсыныстар
ДСМ, ЭБЖМ, Қаржымині, ҰБ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы желтоқсан
50.
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес медициналық ұйымдарда бақылау кеңестерін енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе әкімдіктерінің қаулылары
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы желтоқсан
3-басымдық. Ұлттық денсаулық сақтау жүйесiнiң қаржылық тұрақтылығы
51.
Міндетті медициналық сақтандыру енгізудің орындылығы туралы ұсыныстар әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
ДСМ, ЭБЖМ, Қаржымині, Еңбекмині, ІІМ, ҰБ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, Қазақстанның кәсіподақтар федерациясы
(келісім бойынша)
2014 жылғы шілде
52.
Концессиялық шарттарды жасасу жөнінде әдістемелік қолдау көрсету бойынша инвесторлармен және жергілікті атқарушы органдармен жұмыс
ЭБЖМ-ге есеп
ДСМ, ЭБЖМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы қараша

2. Развитие здравоохранения как основа накопления здорового человеческого капитала
Приоритет 1. Всеобщий охват населения медицинской помощью
29.
Увеличение удельного веса врачей общей практики от числа специалистов общей практики, работающих на уровне ПМСП
Отчет в МЭБП
МЗ, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь
2014 года
30.
Обеспечение внедрения модели ПМСП на основе комплексного подушевого норматива:
оценка увеличения доли объема финансирования ПМСП в общем объеме финансирования амбулаторно-поликлинического сектора;
оценка эффективности выплаты стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива специалистам ПМСП за достигнутые конечные результаты деятельности на основе индикаторов
Отчет в МЭБП
МЗ
Февраль,
ежегодно
31.
Принятие мер по обеспечению двухэтапного процесса реструктуризации больничного сектора путем создания многопрофильных больниц на региональном уровне и оптимизации специализированных областных и районных больниц
Отчет в МЭБП
МЗ
Май
2015 года
32.
Увеличение количества телемедицинских консультаций
Отчет в МЭБП
МЗ, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь,
ежегодно
33.
Совершенствование службы скорой медицинской помощи и санитарной авиации
Отчет в МЭБП
МЗ, МЧС, МРР, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Февраль
2015 года
34.
Совершенствование оказания помощи при дорожно-транспортных происшествиях
Отчет в МЭБП
МЗ, МВД, МЧС, МРР, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Февраль
2015 года
Приоритет 2. Непрерывное улучшение качества медицинских услуг
35.
Совершенствование Национальной скрининговой программы
Отчет в МЭБП
МЗ
Февраль
2015 года
36.
Обеспечить внедрение программ управления заболеваниями в пилотных регионах
Отчет в МЭБП
МЗ, акимы областей
Декабрь
2014 года
37.
Развитие стандартов и нормативной базы электронного здравоохранения
Приказ МЗ
МЗ, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь,
ежегодно
38.
Разработка и внедрение централизованных ИС электронного здравоохранения
Отчет в МЭБП
МЗ, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь
2015 года
39.
Формирование ИТ-инфраструктуры
е-здравоохранения
Отчет в МЭБП
МЗ, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь
2015 года
40.
Дальнейшее внедрение рейтинговой системы оценки деятельности медицинских организаций на основе результатов внешнего, внутреннего аудита и отзывов пациентов
Отчет в МЭБП
МЗ
Декабрь,
ежегодно
41.
Мониторинг медицинских услуг в организациях, оказывающих амбулаторно- поликлиническую помощь, с применением информационных систем (программных комплексов)
Отчет в МЭБП
МЗ
Декабрь,
ежегодно
42.
Реализация 6 инвестиционных проектов по строительству и модернизации отечественных объектов фармацевтической промышленности
Отчет в МЭБП
МИНТ, МЗ
Ноябрь
2014 года
43.
Обеспечение увеличения отечественного производства лекарственных средств, произведенных в соответствии со стандартами GМР
Отчет в МЭБП
МИНТ, МЗ, АЗПП, акимы областей, городов Астаны и Алматы, Ассоциация производителей фармацевтической и медицинской продукции Казахстана
(по согласованию)
Ноябрь
2015 года
44.
Проведение процедуры сертификации с этапом независимой оценки уровня знаний и навыков медицинских работников
Отчет в МЭБП
МЗ, Федерация профсоюзов Казахстана
(по согласованию)
Февраль,
ежегодно
45.
Разработка учебных программ повышения квалификации медицинских работников по модульно-накопительному принципу в целях повышения потенциала преподавателей медицинских организаций образования и науки
Учебные программы
МЗ, МОН, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Февраль,
ежегодно
46.
Внедрение клинических протоколов диагностики и лечения на основе международных стандартов
Отчет в МЭБП
МЗ
Декабрь
2014 года
47.
Внедрение клинических протоколов, соответствующих международным стандартам на основе доказательной медицины
Отчет в МЭБП
МЗ
Декабрь
2014 года
48.
Внедрение лабораторной диагностики и лечения, позволяющих проведение успешного лечения больных туберкулезом и сдерживание распространения ВИЧ-инфекции
Отчет в МЭБП
МЗ
Декабрь
2015 года
49.
Проведение апробирования модели гарантирования профессиональной ответственности медицинских работников
Предложения в АП
МЗ, МЭБП, МФ, НБ
(по согласованию),
акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь
2014 года
50.
Введение наблюдательных советов в медицинских организациях в соответствии с действующим законодательством
Постановления Правительства или акиматов Республики Казахстан
МЗ, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабря
2015 года
Приоритет 3. Финансовая устойчивость национальной системы здравоохранения
51.
Выработка предложений о целесообразности введения обязательного медицинского страхования
Предложения в МЭБП
МЗ, МЭБП, МФ, МТСЗН, МВД, НБ
(по согласованию),
акимы областей, городов Астаны и Алматы, Федерация профсоюзов Казахстана
(по согласованию)
Июль
2014 года
52.
Работа с инвесторами и местными исполнительными органами по оказанию методической поддержки по заключению концессионных договоров
Отчет в МЭБП
МЗ, МЭБП, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Ноябрь
2015 года

3. Әлеуметтік қорғау жүйесін дамыту
1-басымдық. Зейнетақымен қамсыздандыру жүйесін одан әрі жаңғырту
53.
2030 жылға дейін зейнетақымен қамсыздандыру жүйесін одан әрі жаңғырту бойынша тұжырымдама жобасын әзірлеу
Тұжырымдама жобасы
Еңбекмині, ЭБЖМ, Қаржымині
ҰБ (келісім бойынша)
2014 жылғы маусым
54.
Экономиканың неғұрлым перспективалы салаларының жобаларына зейнетақы активтерін тиімді инвестициялау тетіктерін айқындау
Ұлттық Банктің қаулысы
ҰБ (келісім бойынша), ЭБЖМ, Қаржымині, Еңбекмині
2014 жылғы маусым
2-басымдық. Негізделген әлеуметтік қолдаудың тиімді жүйесі арқылы кедейлікті азайту
55.
Әлеуметтiк келісімшарттарға және өзара мiндеттемелер қағидаттарына негiзделген атаулы әлеуметтiк көмек көрсетудiң жаңа жүйесiн енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
Еңбекмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы ақпан
56.
Құрамын қайта қарау есебінен ең төменгі күнкөріс деңгейін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
Еңбекмині, СА, ДСМ, БҒМ, ЭБЖМ, Қазақстанның кәсіподақтар федерациясы (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы желтоқсан
3-басымдық. Ана мен баланы кешенді қолдау
57.
Жас балалары бар және бала күтімі бойынша демалыстан шығуға дайындалып жатқан жұмыссыз әйелдерді жұмыспен қамтуға жәрдемдесу тетігін құру бойынша ұсыныстар әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
Еңбекмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері,
ҰКП (келісім бойынша)
2014 жылғы қыркүйек
58.
Зорлық-зомбылықтың, қатыгездіктің және адамдар саудасының құрбаны болған кәмелетке толмағандарға көмек көрсету бойынша ведомствоаралық өзара іс-қимылды жетілдіру
ЭБЖМ-ге есеп
БҒМ, ІІМ, Еңбекмині
Жыл сайын, қазан
59.
БАҚ-та кең ауқымды ақпараттық-түсіндіру науқанын ұйымдастыру, балалардың және жастардың позитивті хабарлары мен бағдарламаларын жылжыту үшін ақпараттық кеңістікті ұлғайту, балалардың, жеткіншектердің, жастардың заңға бағынушылық мінез-құлқын қалыптастыру
ЭБЖМ-ге есеп
БҒМ, ІІМ
Жыл сайын, қазан
60.
Балалар мен әйелдерге қатысты зорлық-зомбылық және қатыгездіктің алдын алу бойынша инновациялық бағдарламалар мен әдістемелерді енгізу
ЭБЖМ-ге есеп
БҒМ, ІІМ
Жыл сайын, қазан
61.
"Ата-аналардың құқықтық сауаттылығынан балалардың қорғауына" атты әдістемелік құрал әзірлеу
Әдістемелік құрал
БҒМ
2015 жылғы тамыз
62.
Бала асырап алушы ата-аналар мектептерінің қызметін, отбасыларды, бала асырап алған (алмастыратын) отбасыларды қолдау қызметтерін ұйымдастыру бойынша озық әлемдік технологияларды зерделеу және қолдану
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
БҒМ
Жыл сайын, қазан
4-басымдық. Барлық осал топтар үшін қолайлы жағдай жасау жолымен инклюзивтік қоғам
63.
Мүгедектің жұмыс орнының стандартын әзірлеу
Бұйрық
Еңбекмині, ИЖТМ, Қазақстанның кәсіподақтар федерациясы (келісім бойынша)
2015 жылғы қараша
64.
Білім беру ұйымдарында мүгедекті оқыту жағдайларының стандартын әзірлеу
БҒМ және Еңбекминінің бірлескен бұйрығы
БҒМ, Еңбекмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы қараша
65.
Мүгедектер үшін арнайы жұмыс орындарын құру, сондай-ақ арнайы оқу бағдарламаларын дайындау бойынша жұмыс берушілерді ынталандыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
Еңбекмині, БҒМ, ИЖТМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы мамыр

3. Развитие системы социальной защиты
Приоритет 1. Дальнейшая модернизация системы пенсионного обеспечения
53.
Разработка Концепции по дальнейшей модернизации системы пенсионного обеспечения до 2030 года
Проект Концепции
МТСЗН, МЭБП МФ, НБ
(по согласованию),
Июнь
2014 года
54.
Определение механизмов эффективного инвестирования пенсионных активов в проекты наиболее перспективных отраслей экономики
Постановление Национального Банка
НБ
(по согласованию),
МЭБП, МФ, МТСЗН
Июнь
2014 года
Приоритет 2. Сокращение бедности через эффективную систему обусловленной социальной поддержки
55.
Выработка предложений по внедрению новой системы оказания адресной социальной помощи, основанной на социальных контрактах и принципах взаимных обязательств
Предложения в МЭБП
МТСЗН, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Февраль
2015 года
56.
Внесение предложений по увеличению прожиточного минимума за счет пересмотра его структуры
Предложения в МЭБП
МТСЗН, АС, МЗ, МОН, МЭБП, Федерация профсоюзов Казахстана
(по согласованию),
акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь
2015 года
Приоритет 3. Комплексная поддержка материнства и детства
57.
Разработка предложений по созданию механизма содействия занятости безработных женщин, имеющих малолетних детей и женщин, готовящихся выйти из отпуска по уходу за ребенком
Предложения в МЭБП
МТСЗН, акимы областей, городов Астаны и Алматы, НПП
(по согласованию)
Сентябрь
2014 года
58.
Совершенствование межведомственного взаимодействия по оказанию помощи несовершеннолетним, ставшим жертвами насилия, жестокого обращения и торговли людьми
Отчет в МЭБП
МОН, МВД, МТСЗН
Октябрь,
ежегодно
59.
Организация широкомасштабной информационно-разъяснительной кампании в СМИ, увеличение информационного пространства для продвижения позитивных детских и молодежных передач и программ, формирование законопослушного поведения у детей, подростков, молодежи
Отчет в МЭБП
МОН, МВД
Октябрь,
ежегодно
60.
Внедрение инновационных программ и методик по профилактике насилия и жестокого обращения с детьми и женщинами
Отчет в МЭБП
МОН, МВД
Октябрь,
ежегодно
61.
Разработка методического пособия "От правовой грамотности родителей к защите детей"
Методическое пособие
МОН
Август
2015 года
62.
Изучение и применение передовых мировых технологий по организации деятельности школ приемных родителей, служб поддержки семьи, приемных (замещающих) семей
Предложения в МЭБП
МОН
Октябрь,
ежегодно
Приоритет 4. Инклюзивное общество путем создания благоприятных условий для всех уязвимых групп
63.
Разработка стандартов рабочего места инвалида
Приказ
МТСЗН, МИНТ, Федерация профсоюзов Казахстана
(по согласованию)
Ноябрь
2015 года
64.
Разработка стандарта условий обучения инвалида в организациях образования
Совместный приказ
МОН и МТСЗН
МОН, МТСЗН, акимы областей, городов Астаны и Алматы, НПП
(по согласованию)
Ноябрь
2015 года
65.
Выработка предложений по стимулированию работодателей по созданию специальных рабочих мест, а также предложения по подготовке специальных учебных программ для инвалидов
Предложения в МЭБП
МТСЗН, МОН, МИНТ, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Май
2015 года

4. Еңбек және жұмыспен қамту саласындағы тиімді саясат арқылы Жалпыға ортақ Еңбек қоғамына қарай
1-басымдық. Тиімді жұмыспен қамту саясатын іске асыру
66.
Кәсіпкерлік бастаманы қолдау тетіктерін жетілдіру
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
ӨДМ, БҒМ, Еңбекмині, ЭБЖМ, Қаржымині, ИЖТМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы қараша
67.
Өңірлердің жұмыспен қамту картасын қалыптастыру әдістемесін әзірлеу
Әдістеме
Еңбекмині
2014 жылғы сәуір
68.
Өңірлердің жұмыспен қамту картасын қалыптастыру
Өңірлердің жұмыспен қамту картасы
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, салалық мемлекеттік органдар
Жыл сайын, қараша
69.
Республикалық жұмыспен қамту картасын қалыптастыру
Республикалық жұмыспен қамту картасы
Еңбекмині
2015 жылдан бастап, жыл сайын мамыр
70.
Жұмыс берушілердің салалық бірлестіктері жанынан мамандарды сертификаттау орталықтарын құру бойынша әдіснамалық көмек көрсету
Әдістемелік жинақтар
БҒМ, салалық мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ҰКП (келісім бойынша)
Жыл сайын, желтоқсан
71.
Орта білім беру ұйымдарында кәсіптік бағдар қызметін құру бойынша ұсыныстарды енгізу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
БҒМ, Еңбекмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, әкімдері, ҰКП (келісім бойынша)
2014 жылғы қараша
2-басымдық. Өмір бойы оқу
72.
Өмір бойы оқытуды қаржыландыруда мемлекет, жұмыс берушілер мен қызметкерлердің үшжақты қатысу моделін енгізу бойынша ұсыныстарды әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
Еңбекмині, ЭБЖМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ҰКП (келісім бойынша), Қазақстанның кәсіподақтар федерациясы (келісім бойынша)
2015 жылғы ақпан
3-басымдық. Тиімді жұмыспен қамту негізі ретіндегі қауіпсіз жұмыс орындары мен үйлесімді еңбек қатынастары
73.
Зиянды және қауіпті өндірістерде Халықаралық еңбек ұйымының талаптарына сәйкес келетін еңбек қауіпсіздігі бойынша стандарттар енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
Еңбекмині, Қазақстанның кәсіподақтар федерациясы (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2014 жылғы маусым
74.
Жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру жүйесі шеңберінде еңбек жағдайына және өндірістегі ықтималды кәсіптік тәуекелдер деңгейіне байланысты сараланған сақтандыру тарифтерін енгізу бойынша ұсыныстарды әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
Еңбекмині,
ҰБ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2014 жылғы желтоқсан
75.
Жұмыс берушілерді қауіпсіз еңбек жағдайларын қамтамасыз етуге ынталандыру шарттарын құру бойынша шаралар кешенін әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
Еңбекмині, ЭБЖМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері,
ҰКП (келісім бойынша)
2014 жылғы қараша
76.
Еңбекті қорғау саласында кәсіби тәуекелдерді басқару тетіктерін енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
Еңбекмині, орталық мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы қараша
77.
Өндірістік кеңестер құру бойынша ұсыныстар енгізу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
Еңбекмині, ҰКП (келісім бойынша)
2014 жылғы желтоқсан

4. Через эффективную политику в сфере труда и занятости
к Обществу Всеобщего Труда
Приоритет 1. Реализация политики эффективной занятости
66.
Совершенствование механизмов поддержки предпринимательской инициативы
Предложения в МЭБП
МРР, МОН, МТСЗН, МЭБП, МФ, МИНТ, акимы областей, городов Астаны и Алматы, НПП
(по согласованию)
Ноябрь
2015 года
67.
Разработка Методики формирования Карты занятости регионов
Методика
МТСЗН
Апрель
2014 года
68.
Формирование Карты занятости регионов
Карта занятости регионов
Акимы областей, городов Астаны и Алматы, отраслевые государственные органы
Ноябрь,
ежегодно
69.
Формирование Республиканской карты занятости
Республиканская карта занятости
МТСЗН
Май, ежегодно, начиная с 2015 года
70.
Оказание методологической помощи по созданию центров сертификации специалистов при отраслевых объединениях работодателей
Методические сборники
МОН, отраслевые государственные органы, акимы областей, городов Астаны и Алматы,
НПП
(по согласованию)
Декабрь,
ежегодно
71.
Внесение предложений по созданию службы профессиональной ориентации в организациях среднего образования
Предложения в МЭБП
МОН, МТСЗН, акимы областей, городов Астаны и Алматы,
НПП
(по согласованию)
Ноябрь
2014 года
Приоритет 2. Обучение в течение всей жизни
72.
Разработать предложения по внедрению модели трехстороннего участия государства, работодателей и работников в финансировании обучения в течение всей жизни
Предложения в МЭБП
МТСЗН, МЭБП, МОН, акимы областей, городов Астаны и Алматы, НПП
(по согласованию),
Федерация профсоюзов Казахстана
(по согласованию)
Февраль
2015 года
Приоритет 3. Безопасные рабочие места и гармоничные трудовые отношения как основа эффективной занятости
73.
Разработка предложений по внедрению стандартов по безопасности труда, соответствующих требованиям Международной организации труда на вредных и опасных производствах
Предложения в МЭБП
МТСЗН, Федерация профсоюзов Казахстана
(по согласованию), НПП
(по согласованию)
Июнь
2014 года
74.
Разработка предложений по внедрению дифференцированных страховых тарифов в зависимости от условий труда и степени возможных профессиональных рисков на производстве в рамках системы обязательного страхования от несчастных случаев
Предложения в МЭБП
МТСЗН, НБ
(по согласованию),
НПП
(по согласованию)
Декабрь
2014 года
75.
Разработка комплекса мер по созданию условий, стимулирующих работодателей в обеспечении безопасных условий труда
Предложения в МЭБП
МТСЗН, МЭБП, акимы областей, городов Астаны и Алматы, НПП
(по согласованию)
Ноябрь
2014 года
76.
Выработка предложений по внедрению механизмов управления профессиональными рисками в сфере охраны труда
Предложения в МЭБП
МТСЗН, центральные государственные органы, акимы областей, городов Астаны и Алматы
(по согласованию)
Ноябрь
2014 года
77.
Внесение предложений по созданию производственных советов
Предложения в МЭБП
МТСЗН, НПП
(по согласованию)
Декабрь
2014 года

5. Ақпараттық, мәдени және спорттық кеңістікті кеңейту
1-басымдық. Тиімді әлеуметтік даму үшін ақпараттық қоғам қалыптастыру
78.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыру бойынша шаралар қабылдау
ЭБЖМ-ге ақпарат
БАА, орталық мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын, желтоқсан
79.
Халықты төтенше жағдайлар туралы қазіргі заманғы жаппай хабарландыру жүйесімен елді мекендерді жарақтандыру мәселесін пысықтау
ЭБЖМ-ге ақпарат
ТЖМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы қазан
2-басымдық. Мәдениет құндылықтарына қолжетімділікті кеңейту
80.
Қазақстан Республикасының Мәдениет саясаты тұжырымдамасын әзірлеу
Жарлық жобасы
ММ, мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы қыркүйек
81.
Театр өнері саласындағы жанрлық әртүрлілікті кеңейту
Бұйрық
ММ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы қараша
82.
Өңірлік, республикалық және халықаралық маңызы бар музыка және театр фестивальдерін, конкурстарын өткізуді қамтамасыз ету
ЭБЖМ-ге ақпарат
ММ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын, желтоқсан
83.
Мәдениет саласында еріктілер мен меценаттықты дамытудың жүйелік шараларын әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
ММ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ҰКП (келісім бойынша)
2014 жылғы желтоқсан
84.
Мемлекеттік мәдениет ұйымдары желісінің ең төменгі нормативтерін әзірлеу және қабылдау
Үкімет қаулысының жобасы
ММ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы қараша
3-басымдық. Елдің барлық азаматтарының спортпен шұғылдануы үшін жағдай жасау
85.
Табысы мен жасына қарамастан азаматтардың барлық санаттары үшін әрбір елді мекенде, мекемеде және кәсіпорында дене шынықтырумен және спортпен шұғылдануына қолжетімділікті қамтамасыз ету бойынша жағдайлар жасау
ЖАО шешімі
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, СДШІА
Жыл сайын желтоқсан
86.
Спорттық инфрақұрылымды кеңейту бойынша, соның ішінде мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің тетіктерін қолдана отырып, шаралар қабылдау
ЭБЖМ-ге ақпарат
СДШІА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы желтоқсан
87.
Дене шынықтыру-сауықтыру қызметтерін тегін немесе жеңілдік шарттарында қолданатын азаматтар санаттарының тізбесін айқындау
Әкімдіктердің қаулысы
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы наурыз
88.
Азаматтардың жекеленген санаттарына тегін және жеңілдік негізде дене шынықтыру-сауықтыру қызметтерін ұсыну тетігін әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
СДШІА, ЭБЖМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы желтоқсан
89.
Ведомстволық спорт қоғамдарын дамыту арқылы жұмыс орындарда қызметкерлердің денсаулығын нығайту бойынша ұсыныстар әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
СДШІА, орталық мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы қараша
90.
Республикалық және жергілікті деңгейлерде жаппай дене шынықтыру және сауықтыру іс-шараларын жыл сайын өткізуді қамтамасыз ету
ЭБЖМ-ге ақпарат
СДШІА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын, желтоқсан
91.
Еліміздің оқу орындарында сабақтан тыс дене шынықтыру және спортпен шұғылдануды кеңейту бойынша шаралар кешенін әзірлеу
СДШІА және БҒМ-ның бірлескен бұйрығы
СДШІА, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы шілде
92.
Балалар, жасөспірімдер мен жастар үшін спорттың әр түрі бойынша, оның ішінде ауылдық жерлерде спорттық секциялар мен клубтар желісін кеңейту
ЖАО шешімдері
СДШІА, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын, желтоқсан
93.
Спорттық және дене шынықтыру-сауықтыру ғимараттары желісінің нормативін әзірлеу бойынша ұсыныстар әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
СДШІА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы желтоқсан

5. Расширение информационного, культурного и спортивного пространств
Приоритет 1. Формирование информационного общества для эффективного социального развития
78.
Принятие мер по автоматизации государственных услуг
Информация в МЭБП
АСИ, центральные государственные органы, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь,
ежегодно
79.
Проработка вопроса по оснащению населенных пунктов современной системой массового оповещения населения о чрезвычайных ситуациях
Информация в МЭБП
МЧС, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Октябрь
2014 года
Приоритет 2. Расширение доступа к ценностям культуры
80.
Разработка Концепции культурной политики Республики Казахстан
Проект Указа
МК, заинтересованные госорганы, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Сентябрь
2014 года
81.
Расширение жанрового разнообразия в сфере театрального искусства
Приказ
МК, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Ноябрь
2014 года
82.
Обеспечение проведения музыкальных и театральных фестивалей, конкурсов регионального, республиканского и международного значения
Информация в МЭБП
МК, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь,
ежегодно
83.
Разработка системных мер развития волонтерства и меценатства в сфере культуры
Предложения в МЭБП
МК, акимы областей, городов Астаны и Алматы, НПП
(по согласованию)
Декабрь
2014 года
84.
Разработка и принятие минимальных нормативов сети государственных организаций культуры
Проект Постановления Правительства
МК, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Ноябрь
2015 года
Приоритет 3. Обеспечение условий для занятия спортом всеми гражданами страны
85.
Создание условий по обеспечению доступности занятий физической культуры и спорта в каждом населенном пункте, учреждении и предприятии всеми категориями граждан вне зависимости от дохода и возраста
Решение МИО
Акимы областей, городов Астаны и Алматы, АДСФК
Декабрь,
ежегодно
86.
Принятие мер по расширению спортивной инфраструктуры, в том числе с применением механизмов государственно-частного партнерства
Информация в МЭБП
АДСФК, акимы областей, городов Астаны и Алматы, НПП
(по согласованию)
Декабрь
2015 года
87.
Определение перечня категорий граждан, пользующихся физкультурно-оздоровительными услугами бесплатно или на льготных условиях
Постановление акиматов
Акимы областей,
городов Астаны и Алматы
Март
2014 года
88.
Разработка механизма предоставления физкультурно-оздоровительных услуг на бесплатной и льготной основе отдельным категориям граждан
Предложения в МЭБП
АДСФК, МЭБП, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь
2014 года
89.
Выработка предложений по укреплению здоровья сотрудников на рабочих местах путем развития ведомственных спортивных обществ
Предложения в МЭБП
АДСФК, центральные государственные органы, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Ноябрь
2015 года
90.
Обеспечение ежегодного проведения физкультурно-массовых и оздоровительных мероприятий на республиканском и местных уровнях
Информация в МЭБП
АДСФК, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь,
ежегодно
91.
Разработка комплекса мер по расширению внеурочных занятий физической культурой и спортом в учебных заведениях страны
Совместный приказ
АДСФК и МОН
АДСФК, МОН, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Июль
2014 года
92.
Расширение сети спортивных секций и клубов по различным видам спорта для детей, подростков и молодежи, в том числе в сельской местности
Решения МИО
АДСФК, МОН, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь,
ежегодно
93.
Выработка предложений по разработке норматива сети спортивных и физкультурно-оздоровительных сооружений
Предложения в МЭБП
АДСФК, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь
2015 года

6. Тұрғын үй жағдайлары стандарты: қолжетімділік пен жайлылық
1-басымдық. Тұрғын үймен қамтамасыз етілу және оның халыққа қолжетімділігі
94.
Азаматтардың түрлі санаттары үшін тұрғын үйді одан әрі сатып алу құқығымен оны жалдау тетігін және одан әрі дамыту және іске асыру мәселесін пысықтау
ЭБЖМ-ге ақпарат
ӨДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы қыркүйек
95.
Қалалар мен елді мекендер аумақтарын қала құрылысын жоспарлау бойынша шетел тәжірибесін зерделеу
ЭБЖМ-ге ақпарат
ӨДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы қазан
2-басымдық. Халықтың қолайлы тұру жағдайларын қамтамасыз ету және коммуналдық инфрақұрылымның жай-күйін жақсарту
96.
Халықты сапалы ауыз сумен және суды бұру қызметтерімен, оның ішінде сумен жабдықтаудың жаңа объектілерін салу және жұмыс істеп тұрғандарын реконструкциялау есебінен қамтамасыз ету бойынша жұмысты жалғастыру
ЭБЖМ-ге ақпарат
ӨДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын, тамыз
97.
"Қолжетімді тұрғын үй – 2020" бағдарламасына сәйкес түрғын үй құрылысын қамтамасыз ету
ЭБЖМ-ге ақпарат
ӨДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын, қыркүйек
98.
Жаңа технологияларды қолданумен ескі және тиімсіз қазандықтарды жаңғырту және ауыстыру бойынша жұмысты жалғастыру
ЭБЖМ-ге есеп
ӨДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын, желтоқсан
99.
Жылу-, электр-, газ-, сумен жабдықтау және суды бұру желілері, сондай-ақ өңірлер бөлінісінде коммуналдық объектілердің жай-күйі туралы бірыңғай мемлекеттік
дерекқорды құру
ЭБЖМ-ге ақпарат
ӨДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы қараша
100.
Коммуналдық инфрақұрылымның жай-күйіне тұрақты мониторингті қамтамасыз ету
ЭБЖМ-ге ақпарат
ӨДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын, желтоқсан
7. Әлеуметтік процестерді мемлекеттік басқару тиімділігін арттыру
7.1 Әлеуметтік саланың даму стратегияларын және мемлекеттік басқару жүйелерін бағалау
101.
Мемлекеттік басқару саласындағы халықаралық тәжірибенің озық стандарттарын қолдануды ескере отырып: адами ресурстарды, қаржыны, мемлекеттік сатып алуларды, ақпаратты мемлекеттік жоспарлау және басқару жүйесін тұрақты түрде бағалау жүргізу үшін критерийлер әзірлеу бойынша ұсыныстар әзірлеу
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
ММ, ДСМ, БҒМ, Еңбекмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, МҚІА (келісім бойынша), ҰКП
(келісім бойынша)
2015 жылғы мамыр
7.2 Әлеуметтік жаңғыртуды жоспарлау және басқару
102.
Мемлекеттік органдарда кәсіби менеджерлер институтын және заманауи басқару технологияларын енгізу
ПӘ-ге ақпарат
МҚІА (келісім бойынша), МБА (келісім бойынша), ЭБЖМ
Жыл сайын, наурыз

6. Стандарт жилищных условий: доступность и комфорт
Приоритет 1. Обеспеченность жильем и его доступность для населения
94.
Проработка вопроса дальнейшего развития и реализации механизма аренды жилья с правом дальнейшего его выкупа для различных категорий граждан
Информация в МЭБП
МРР, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Сентябрь
2014 года
95.
Изучение зарубежного опыта по градостроительному планированию территорий городов и населенных пунктов
Информация в МЭБП
МРР, акимы областей,
городов Астаны и Алматы
Октябрь
2014 года
Приоритет 2. Обеспечение комфортных условий проживания населения и улучшение состояния коммунальной инфраструктуры
96.
Продолжение работы по обеспечению населения качественной питьевой водой и услугами водоотведения, в том числе за счет строительства новых объектов водоснабжения и реконструкции действующих
Информация в МЭБП
МРР, акимы областей,
городов Астаны и Алматы
Август,
ежегодно
97.
Обеспечение строительства жилья в соответствии с программой "Доступное жилье – 2020"
Информация в МЭБП
МРР, акимы областей,
городов Астаны и Алматы
Сентябрь,
ежегодно
98.
Продолжение работы по модернизации и замене старых и неэффективных котельных с применением новых технологий
Отчет в МЭБП
МРР, акимы областей,
городов Астаны и Алматы
Декабрь,
ежегодно
99.
Создание единой государственной базы данных о состоянии сетей тепло-, электро-, газо-, водоснабжения и водоотведения, а также коммунальных объектов в разрезе регионов
Информация в МЭБП
МРР, акимы областей,
городов Астаны и Алматы
Ноябрь
2015 года
100.
Обеспечение постоянного мониторинга за состоянием коммунальной инфраструктуры
Информация в МЭБП
МРР, акимы областей,
городов Астаны и Алматы
Декабрь,
ежегодно
7. Повышение эффективности государственного управления социальными процессами
7.1 Оценка стратегий развития социальной сферы и систем государственного управления
101.
Выработка предложений по разработке критериев для проведения регулярной оценки системы государственного планирования и управления: человеческими ресурсами, финансами, государственными закупками, информацией с учетом применения передовых стандартов международной практики в сфере государственного управления
Предложения в МЭБП
МК, МЗ, МОН, МТСЗН, акимы областей,
городов Астаны и Алматы, АДГС
(по согласованию),
НПП
(по согласованию)
Май
2015 года
7.2 Планирование и управление социальной модернизацией
102.
Внедрение института профессиональных менеджеров и современных управленческих технологий в государственных органах
Информация в АП
АДГС
(по согласованию),
АГУ
(по согласованию),
МЭБП
Март,
ежегодно

7.3 Азаматтық қызметті жетілдіру және заңнамалық регламенттеу
103.
Әлеуметтік сектор қызметкерлерінің престижін арттыруды; денсаулық сақтау, білім беру және өзге салалардағы қосымша ақылар мен үстемеақылар жүйесін реттеуді көздейтін азаматтық қызметкерлердің еңбекақысын төлеудің жаңа моделін енгізу
Заң жобасының тұжырымдамасы
Еңбекмині, ЭБЖМ, Қаржымині, БҒМ, ДСМ, АШМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, Қазақстанның кәсіподақтар федерациясы (келісім бойынша)
2014 жылғы мамыр
7.4 Үкіметтік емес сектормен серіктестік
104.
ҮЕҰ-мен өзара іс-қимыл жасасу мәселелерін реттеудің заңнамалық базасын жетілдіру
ЭБЖМ-ге есеп
ММ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы шілде
7.5 Әлеуметтік саладағы нормативтік құқықтық базаны реформалау
105.
Мынадай салаларда дөңгелек үстелдер, семинарлар өткізумен декларациялық, ескірген және басқа да нормаларды анықтау мәніне әлеуметтік саладағы нормативтік құқықтық базаны іске асыру тиімділігінің талдауын жүргізу:
денсаулық сақтау;
ЭБЖМ-ге ақпарат
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы қыркүйек
білім беру;
ЭБЖМ-ге ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы қыркүйек
мәдениет және ақпарат;
ЭБЖМ-ге ақпарат
ММ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы қыркүйек
дене шынықтыру және спорт;
ЭБЖМ-ге ақпарат
СДШІА, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері
2014 жылғы қыркүйек
халықты әлеуметтік қорғау және еңбек;
ЭБЖМ-ге ақпарат
Еңбекмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы қыркүйек
тұрғын үй қатынастарының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы
ЭБЖМ-ге ақпарат
ӨДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы қыркүйек
106.
Әлеуметтік саладағы заңнаманы құқықтық мониторингілеу жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
Әділетминіне ақпарат
ЭБЖМ
2014 жылғы қараша
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МҚІА
– Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
МБА
– Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы
СДШІА
– Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі
СА
– Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
ТҚҚА
– Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі
ПӘ
– Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
БМЖС
– Білім берудің мемлекеттік жалпы білім беру стандарты
ІІМ
– Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ДСМ
– Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ИЖТМ
– Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
ММ
– Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
БҒМ
– Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ХЕҰ
– Халықаралық Еңбек Ұйымы
ӨДМ
– Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
Еңбекмині
– Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Қаржымині
– Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭБЖМ
– Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Әділетмині
– Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
БАА
– Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі
"Кәсіпқор" КАҚ
– "Кәсіпқор" холдингі" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
ҰБ
– Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
НУ
– "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымы
НЗМ
– "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымы
ҮЕҰ
– үкіметтік емес ұйымдар
ҰКП
– Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
МСАК
– медициналық-санитариялық алғашқы көмек
ҚР
– Қазақстан Республикасы
ТжКБ
– техникалық және кәсіптік білім
ЖОО
– жоғарғы оқу орны
GMP
– дәрілік заттар, медициналық құрылғылар, диагностикалық мақсаттағы бұйымдар, азық-түлік, тағамдық қоспалар, белсендірілген құрамдас бөлшектердің өндірісіне қатысты нормалар, ережелер және нұсқаулар жүйесі

7.3 Совершенствование и законодательная регламентация гражданской службы
103.
Внедрение новой модели оплаты труда гражданских служащих, предусматривающей повышение престижа работников социального сектора; упорядочивание системы доплат и надбавок в сфере здравоохранения, образования и прочих сфер
Концепция законопроекта
МТСЗН, МЭБП, МФ, МОН, МЗ, МСХ, акимы областей, городов Астаны и Алматы, Федерация профсоюзов РК
(по согласованию)
Май
2014 года
7.4 Партнерство с неправительственным сектором
104.
Усовершенствование законодательной базы регулирования вопросов взаимодействия с НПО
Отчет в МЭБП
МК, акимы областей,
городов Астаны и Алматы
Июль
2015 года
7.5 Реформирование нормативной правовой базы в социальной сфере
105.
Проведение анализа эффективности реализации нормативной правовой базы в социальной сфере на предмет выявления декларативных, устаревших норм и т.д. с проведением круглых столов, семинаров и т.д. в следующих сферах:
здравоохранения;
Информация в МЭБП
МЗ, акимы областей,
городов Астаны и Алматы
Сентябрь
2014 года
образования;
Информация в МЭБП
МОН, акимы областей,
городов Астаны и Алматы
Сентябрь
2014 года
культуры и информации;
Информация в МЭБП
МК, акимы областей,
городов Астаны и Алматы
Сентябрь
2014 года
физической культуры и спорта;
Информация в МЭБП
АДСФК, акимы областей,
городов Астаны и Алматы
Сентябрь
2014 года
социальной защиты населения и труда;
Информация в МЭБП
МТСЗН, акимы областей,
городов Астаны и Алматы
Сентябрь
2014 года
жилищно-коммунального хозяйства жилищных отношений.
Информация в МЭБП
МРР, акимы областей,
городов Астаны и Алматы
Сентябрь
2014 года
106.
Выработка предложений по совершенствованию системы правового мониторинга законодательства в социальной сфере
Информация в МЮ
МЭБП
Ноябрь
2014 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АДГС
– Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
АГУ
– Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан
АДСФК
– Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
АС
– Агентство Республики Казахстан по статистике
АЗПП
– Агентство Республики Казахстан по защите прав потребителей
АП
– Администрация Президента Республики Казахстан
ГОСО
– Государственный общеобразовательный стандарт образования
МВД
– Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ
– Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИНТ
– Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МК
– Министерство культуры Республики Казахстан
МОН
– Министерство образования и науки Республики Казахстан
МОТ
– Международная организация труда
МРР
– Министерство регионального развития Республики Казахстан
МТСЗН
– Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МФ
– Министерство финансов Республики Казахстан
МЭБП
– Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МЮ
– Министерство юстиции Республики Казахстан
АСИ
– Агентство Республики Казахстан по связи и информации
НАО "Кәсіпқор"
– некоммерческое акционерное общество "Холдинг "Кәсіпқор"
НБ
– Национальный Банк Республики Казахстан
НУ
– Автономная организация образования "Назарбаев Университет"
НИШ
– Автономная организация образования "Назарбаев Интеллектуальные школы"
НПО
– неправительственные организации
НПП
– Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан
ПМСП
– первичная медико-санитарная помощь
РК
– Республика Казахстан
ТиПО
– техническое и профессиональное образование
ВУЗ
– высшее учебное заведение
GMP
– система норм, правил и указаний в отношении производства лекарственных средств, медицинских устройств, изделий диагностического назначения, продуктов питания, пищевых добавок, активных ингредиентов