Алматы және Оңтүстік Қазақстан облыстарында ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жекелеген жер учаскелерін босалқы жерлерге ауыстыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 мамырдағы № 474 қаулысы
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер кодексі 13-бабының 3-1) тармақшасына және «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы» 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 6-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының ҮкіметіҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес Алматы облысының Қарасай ауданындағы «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Іле Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі» республикалық мемлекеттік мекемесінің жалпы алаңы 2,5 гектар және Оңтүстік Қазақстан облысының Төле би ауданындағы «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Сайрам-Өгем мемлекеттік ұлттық табиғи паркі» республикалық мемлекеттік мекемесінің жалпы алаңы 15,9 гектар жерлері Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекарасының объектілерін салу үшін ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлері санатынан босалқы жерлер санатына ауыстырылсын.
2. Алматы және Оңтүстік Қазақстан облыстарының әкімдері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                             К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 мамырдағы
№ 474 қаулысына
1-қосымша
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары
министрлігі Іле Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі»
республикалық мемлекеттік мекемесінің ерекше қорғалатын табиғи
аумақтар жерлері санатынан босалқы жерлер санатына
ауыстырылатын жерлерінің экспликациясы
Жер пайдаланушының атауы
Жалпы алаңы, гектар
оның ішінде:
Орманды жерлер
алаңдар
жайылым
шабындық
жолдар
құмдар және алқаптар
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Іле Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі» республикалық мемлекеттік мекемесі
2,5
-
2,5
-
-
-
-
Жиыны
2,5
-
2,5
-
-
-
-
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 мамырдағы
№ 474 қаулысына
2-қосымша
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары
министрлігі Сайрам-Өгем мемлекеттік ұлттық табиғи паркі»
республикалық мемлекеттік мекемесінің ерекше қорғалатын табиғи
аумақтар жерлері санатынан босалқы жерлер санатына
ауыстырылатын жерлерінің экспликациясы
Жер пайдаланушының атауы
Жалпы алаңы, гектар
оның ішінде:
орманды жерлер
алаңдар
жайылым
шабындық
жолдар
құмдар және алқаптар
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Сайрам-Өгем мемлекеттік ұлттық табиғи паркі» республикалық мемлекеттік мекемесі
15,9
5,3
10,6
-
-
-
-
Жиыны
15,9
5,3
10,6
-
-
-
-

О переводе отдельных участков земель особо охраняемых природных территорий в земли запаса в Алматинской и Южно-Казахстанской областях
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2014 года № 474
В соответствии с подпунктом 3-1) статьи 13 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и подпунктом 6-1) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года «Об особо охраняемых природных территориях» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земли республиканского государственного учреждения «Иле-Алатауский государственный национальный природный парк Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» общей площадью 2,5 гектара Карасайского района Алматинской области и республиканского государственного учреждения «Сайрам-Угамский государственный национальный природный парк Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» общей площадью 15,9 гектара Толебийского района Южно-Казахстанской области из категории земель особо охраняемых природных территорий в категорию земель запаса для строительства объектов Государственной границы Республики Казахстан, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
2. Акимам Алматинской и Южно-Казахстанской областей, Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 мая 2014 года № 474
Экспликация
земель республиканского государственного
учреждения «Иле-Алатауский государственный
национальный природный парк Министерства окружающей
среды и водных ресурсов Республики Казахстан»,
переводимых из категории земель особо охраняемых
природных территорий в категорию земель запаса
Наименование
землепользователя
Общая
площадь,
гектаров
В том числе:
покрытая
лесом
прогалины
редины
пастбища
дорога
пески и
прочие
угодья
Республиканское государственное учреждение «Иле-Алатауский государственный национальный природный парк Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»
2,5
-
2,5
-
-
-
-
Итого
2,5
-
2,5
-
-
-
-
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 мая 2014 года № 474
Экспликация
земель республиканского государственного
учреждения «Сайрам-Угамский государственный
национальный природный парк Министерства окружающей
среды и водных ресурсов Республики Казахстан»,
переводимых из категории земель особо охраняемых
природных территорий в категорию земель запаса
Наименование
землепользователя
Общая
площадь,
гектаров
В том числе:
покрытая
лесом
прогалины
редины
пастбища
дорога
пески и
прочие
угодья
Республиканское государственное учреждение «Сайрам-Угамский государственный национальный природный парк Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»
15,9
5,3
10,6
-
-
-
-
Итого
15,9
5,3
10,6
-
-
-
-