Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 мамырдағы № 600 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 27 шілдедегі № 589 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.07.2015 № 589 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеуге және өткізуге (оның ішінде өзге де беруге) лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсетуге лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беретін рұқсат) беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Шифрлау (криптографиялық) құралдарын Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге (рұқсат беретін құжат) қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) «Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) «Шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың (өнімдердің) сипаттамасы туралы нотификацияларды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. «Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 қаңтардағы № 50 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 12, 227-құжат) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2014 года № 600. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2015 года № 589
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.07.2015 № 589 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на разработку и реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной территории Таможенного союза специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации»;
5) стандарт государственной услуги «Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной территории Таможенного союза шифровальных (криптографических) средств»;
6) стандарт государственной услуги «Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий»;
7) стандарт государственной услуги «Регистрация нотификаций о характеристиках товаров (продукции), содержащих шифровальные (криптографические) средства».
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 2013 года № 50 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 12, ст. 227).

3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 31 мамырдағы
№ 600 қаулысымен
бекітілген
«Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, оны қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - ҰҚК) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті ҰҚК (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді ӨҚК-нің Арнаулы ақпараттық қызметі, оның ішінде www.e.gov.kz. «электрондық үкімет» веб-порталы және www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған, сондай-ақ портал арқылы өтініш берген сәттен бастап:
лицензия беру үшін - 15 жұмыс күні; лицензияны қайта ресімдеу үшін - 10 жұмыс күні; лицензияның телнұсқасын беру үшін - 2 жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, ендіру, жөндеу және өткізу жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру не электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен расталады.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы арқылы куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 мая 2014 года № 600
Стандарт государственной услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия
деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации
специальных технических средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ).
3. Государственная услуга оказывается КНБ (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются Специальной информационной службой КНБ, в том числе через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении через портал:
за выдачу лицензии – 15 рабочих дней;
за переоформление лицензии – 10 рабочих дней;
за выдачу дубликата лицензии – 2 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результатом оказания государственной услуги являются выдача лицензии, переоформление лицензии, выдача дубликата лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за получением результата оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в форме электронного документа, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного посредством ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін лицензиялық алым алынады, ол:
1) лицензия беру үшін — 20 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі - АЕК);
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін - 2 АЕК-ті;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін - 20 АЕК-ті құрайды.
Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін төлем екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол немесе қолма-қол ақшасыз есеп айырысу бойынша жүзеге асырылады, олар көрсетілетін қызметті алушыға төлемнің мөлшерін және күнін растайтын құжатты (түбіртекті) береді.
Портал арқылы жүгінген кезде төлем «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында, сағат 13:00-ден 15:00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 09:00-ден бастап 19:00-ге дейін (өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады);
2) портал - тәулік бойы (техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) лицензия алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға (заңды тұлғалар үшін) не 2-қосымшаға (дара кәсіпкерлер үшін) сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысаны;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
лицензияның деректері көрсетілген лицензияны қайта ресімдеу туралы еркін нысандағы өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
3) лицензия жоғалған, бүлінген кезде көрсетілетін қызметті алушы порталда лицензия туралы мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болмаған кезде ғана лицензияның телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге мынадай құжаттарды ұсына отырып, жүгінеді:
лицензияның телнұсқасын беру туралы еркін нысандағы өтініш. Қағаз жеткізгіште берілген лицензия бүлінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын алғанға дейін осыдан бұрын алынған лицензияның түпнұсқасын көрсетілетін қызметті берушіге қайтарады;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
порталға:

7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор, который составляет:
1) за выдачу лицензии – 20 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии – 2 МРП;
3) за выдачу дубликата лицензии – 20 МРП.
Оплата за оказание государственной услуги осуществляется по наличному или безналичному расчету через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, которыми услугополучателю выдается документ (квитанция), подтверждающий размер и дату оплаты.
При обращении через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 09.00 до 19.00, с перерывом на обед с 13.00 до 15.00, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан (прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания);
2) портала – круглосуточно (за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) для получения лицензии:
заявление установленной формы согласно приложению 1 (для юридических лиц) либо приложению 2 (для индивидуальных предпринимателей) к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений в соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для переоформления лицензии:
заявление о переоформлении лицензии в произвольной форме с указанием данных лицензии;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
3) при утере, порче лицензии услугополучатель обращается к услугодателю для получения дубликата лицензии лишь при отсутствии возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем на портале с представлением следующих документов:
заявление о выдаче дубликата лицензии в произвольной форме (в случае порчи лицензии, выданной на бумажном носителе, услугополучатель до получения дубликата лицензии возвращает услугодателю ранее выданный оригинал лицензии);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
на портал:

1) лицензия алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысаны;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі;
3) лицензияның телнұсқасын алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі.
Өтініштің көшірмесіндегі құжаттар топтамасының қабылданған күні, уақыты, қабылдаған адамның тегі және аты-жөні көрсетілген белгі көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініш бергенін растау болып табылады. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылған құжаттар тізімдеме бойынша қабылданады, оның көшірмесі құжаттарды қабылдаған күні туралы белгі қойылып, мемлекеттік қызметті алушыға жіберіледі (беріледі).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижесін алу күні және уақыты көрсетіле отырып, хабарлама-есеп жіберіледі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жарғы, көрсетілетін қызметті алушының заңды тұлға ретінде, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік, көрсетілетін қызметті алушының салық органының есебінде тұрғаны, жеке басын куәландыратын құжат, лицензиялық алым (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) төленгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті адамның ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында дербес алады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында көрсетілетін қызметті алушылардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) мәлімделген қызмет түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;

1) для получения лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора, в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений в соответствии с квалификационными требованиями в объеме, предусмотренном приложением 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для переоформления лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора, в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
3) для получения дубликата лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора, в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Подтверждением обращения услугополучателя за государственной услугой к услугодателю является отметка на копии заявления, содержащая дату, время, подпись, фамилию и инициалы лица, принявшего пакет документов. Документы, представленные услугодателю для оказания государственной услуги, принимаются по описи, копия которой направляется (вручается) услугополучателю с отметкой о дате приема документов.
При обращении за государственной услугой через портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения услугополучателем результата государственной услуги.
Сведения об уставе, свидетельстве о государственной регистрации услугополучателя в качестве юридического лица, индивидуального предпринимателя, постановке услугополучателя на учет в налоговом органе, документе, удостоверяющем личность, оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица.
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории услугополучателей;
2) не внесен лицензионный сбор на право занятия заявленным видом деятельности;

3) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған мәлімделген қызмет түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
5) сот орындаушысының ұсынысы негізінде көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға соттың тыйым салуы;
6) ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісінің анықталуы болып табылады. Көрсетілетін қызметті алушы лицензия алу үшін жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап олардың толықтығын екі жұмыс күні ішінде тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту жөнінде дәлелді жауап береді.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша
шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда почта байланысы, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесіне сәйкес қабылданады, телефон 8 (7172) 76-42-30, 76-42-33.
Шағымның көшірмесіндегі қабылданған күні, уақыты, шағымды қабылдаған адамның қолы, тегі және аты-жөні көрсетілген белгі шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің сенім телефоны: 8 (7172) 76-42-02.
Шағымды көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен расталған электрондық құжат нысанында портал арқылы беруге болады.
Портал арқылы шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту жөнінде жауап) өтініш туралы ақпаратқа көрсетілетін қызметті алушы «жеке кабинетінен» қол жеткізе алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 15 жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Шағымды қарау нәтижелері туралы жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься заявленным видом деятельности;
5) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии;
6) установление факта неполноты представленных документов. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии, услугодатель в течение двух рабочих дней с момента сдачи пакета документов проверяет их полноту. При установлении факта неполноты представленных документов услугодатель в указанный срок дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственной услуги
11. В случае обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, жалоба подается на имя руководителя услугодателя.
Жалобы принимаются в письменной форме почтовой связью, нарочно через канцелярию услугодателя, телефон: 8 (7172) 76-42-30, 76-42-33, в соответствии с графиком работы услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является отметка на копии жалобы, содержащая дату, время, подпись, фамилию и инициалы лица, принявшего жалобу.
Телефон доверия услугодателя 8 (7172) 76-42-02.
Жалоба может быть подана через портал в форме электронного документа, заверенного ЭЦП услугополучателя.
Информацию о порядке обжалования посредством портала можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
При обращении через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственной услуги, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 рабочих дней со дня ее регистрации.
Ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.

12. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігі Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес ресімделуі тиіс.
14. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алу үшін ЭЦҚ болуы қажет.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы сондай-ақ ӨҚК-нің ресми интернет-ресурсында: www.knb.kz орналастырылған.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталда көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінен», сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының және Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 76-42-50, 76-42-18, 76-42-19, 76-42-39, 76-42-54, 76-42-55* мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған
арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру,
жөндеу және өткізу жөніндегі қызметпен айналысу
үшін лицензия беру, оны қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
_____________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_______________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН деректемелері)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және кіші түр(лер)ін көрсету)
_____________________________________________________________________
жөніндегі қызметпен айналысу үшін қағаз жеткізгіште лицензия және
лицензияға қосымша(лар) беруіңізді сұраймын
_____________________________________________________________________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда, X белгісі
қойылады)
Заңды мекенжайы _____________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үй нөмірі, кеңсе нөмірі)
Нақты мекенжайы______________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үй нөмірі, кеңсе нөмірі)
Телефон, факс, электрондық почта_____________________________________
_____________________________________________________________________
Банк шоты____________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Филиалдары (өкілдіктері)_____________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үй нөмірі, телефоны, факсы, е-mаіl)
_____________________________________________парақ қоса беріліп отыр.
(оның ішінде жазбаша көрсету)
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып
табылатыны және оларға мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша
кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
көрсетілетін қызметті алушыға лицензияланатын қызмет түрімен
айналысуға соттың тыйым салмағаны;
қоса берілген құжаттардың барлығы жарамды болып табылатыны
расталады;
осы арқылы ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын
құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беріледі.
Басшы ___________                  ____________________________
(қолы)                                (Т.А.Ә.)
Мөр орны         Толтырылған күні 20 жылғы «__» _______________
(бар болса)
Өтініш 20___жылғы «___»______сағат___минутта қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған адамның қолы, Т.А.Ә.)
«Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған
арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру,
жөндеу және өткізу жөніндегі қызметпен айналысу
үшін лицензия беру, оны қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
_____________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_____________________________________________
(салық төлеушінің атауы, дара кәсіпкер ретінде
тіркелген жеке тұлғаның Т.А.Ә., ЖСН/БСН)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және кіші түр(лер)ін көрсету)
_____________________________________________________________________
жөніндегі қызметпен айналысу үшін қағаз жеткізгіште лицензия және
лицензияға қосымша(лар) беруіңізді сұраймын _________________________
_____________________________________________________________________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда X белгісі
қойылады)
Тұрғылықты мекенжайы_________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үй нөмірі, пәтер нөмірі)
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі _______________________________,
сериясы __________________, № ______________________________________,
_____________________берілді, берілген күні _________________________
Дара кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік: сериясы______,
№____________________________,______________________________ берілді,
(салық қызметі органының атауы)
берілген күні __________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
_____________________________________________парақ қоса беріліп отыр
(оның ішінде жазбаша түрде көрсету)
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып
табылатыны және оларға мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша
кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
көрсетілетін қызметті алушыға лицензияланатын қызмет түрімен
айналысуға соттың тыйым салмағаны;
қоса берілген құжаттардың барлығы жарамды болып табылатыны
расталады;
осы арқылы ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын
құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беріледі.
Дара кәсіпкер _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің атауы, қолы, Т.А.Ә.)
Мөр орны              Толтырылған күні 20 жылғы «_____»_____________
(бар болса)
Өтініш 20___жылғы «__»_________сағат_____ минутта қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған адамның қолы, Т.А.Ә.)
«Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған
арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру,
жөндеу және өткізу жөніндегі қызметпен айналысу
үшін лицензия беру, оны қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушының жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу,
өндіру, жөндеу және өткізу жөніндегі қызметпен айналысу үшін
біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы
мәліметтер нысаны

12. В случае несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Полномочия представителя услугополучателя должны быть оформлены в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
14. Для получения государственной услуги через портал необходимо наличие ЭЦП.
15. Адрес места оказания государственной услуги также размещен на официальном интернет-ресурсе КНБ: www.knb.kz.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа на портале в «личном кабинете» услугополучателя, а также по телефонам услугодателя и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 76-42-50, 76-42-18, 76-42-19, 76-42-39, 76-42-54, 76-42-55, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии для занятия деятельностью по разработке,
производству, ремонту и реализации специальных
технических средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий»
Форма
В __________________________
(полное наименование
услугодателя)
от __________________________
(полное наименование
юридического лица, БИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию и приложение (-я) к ней для занятия деятельностью по
_____________________________________________________________________
(указать вид и подвид (-ы) деятельности)
_____________________________________________________________________
на бумажном носителе
_____________________________________________________________________
(поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на
бумажном носителе)
Юридический адрес ___________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, номер офиса)
Фактический адрес ___________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, номер офиса)
Телефон, факс, электронная почта ____________________________________
_____________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Филиалы (представительства) _________________________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, телефон, факс, е-mail)
Прилагается ________________________________ листов.
(в том числе указать прописью)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам оказания государственной услуги;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности;
все прилагаемые документы являются действительными;
настоящим дается согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Руководитель _______________  _________________________________
(подпись)          (фамилия, имя, отчество)
Место печати             Дата заполнения «___» ____________ 20__ года
(при наличии)
Заявление принято к рассмотрению «_» __ 20_ года в __ часов ___ минут
_____________________________________________________________________
(подпись, Ф. И. О. лица, принявшего заявление)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии для занятия деятельностью по разработке,
производству, ремонту и реализации специальных
технических средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий»
Форма
В _____________________________
(полное наименование услугодателя)
от _____________________________
_______________________________
(наименование налогоплательщика, Ф. И. О.
физического лица, зарегистрированного в качестве
индивидуального предпринимателя, ИИН/БИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию и приложение (-я) к ней для занятия деятельностью по
_____________________________________________________________________
(указать вид и подвид (-ы) деятельности)
_____________________________________________________________________
на бумажном носителе ________________________________________________
_____________________________________________________________________
(поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства _______________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, номер квартиры)
Документ, удостоверяющий личность: вид _____________________________,
серия _____________________________ № _______________________________
выдан ____________________________ дата выдачи ______________________
Свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя: серия ______________________ № _____________________
выдан ____________________________ дата выдачи ______________________
(наименование органа налоговой службы)
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагается ________________________________ листов.
(в том числе указать прописью)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам оказания государственной услуги;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности;
все прилагаемые документы являются действительными;
настоящим дается согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Индивидуальный предприниматель ______________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование налогоплательщика, подпись, Ф. И. О.)
Место печати             Дата заполнения «___» ____________ 20__ года
(при наличии)
Заявление принято к рассмотрению «____» _____________ 20 __ года
_____________________________________________________________________
(подпись, Ф. И. О. сотрудника услугодателя, принявшего заявление)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии для занятия деятельностью по разработке,
производству, ремонту и реализации специальных
технических средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий»
Форма сведений
о соответствии услугополучателя квалификационным требованиям
для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту
и реализации специальных технических средств, предназначенных
для проведения оперативно-розыскных мероприятий

1. Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу және өндіру жөніндегі қызметпен
айналысу үшін:
1) заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің мәртебесі туралы
ақпарат__________________________________________________________;
(мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірін және берілген күнін
көрсету)
2) жоғары техникалық білімі бар мәлімделген маман(дар) туралы
ақпарат __________________________________________________________
(мамандығын және біліктілігін, сондай-ақ диплом(дар)ының
көшірмесін(-лерін) қоса беріп, диплом(дар)ының
____________________________________________________________________;
нөмірін, берілген күнін және орнын, оқу орнының атауын көрсету)
3) мәлімделген қызмет түрі бойынша Қазақстан Республикасының
мемлекеттік құпияларын құрайтын мәліметтермен жұмыс жүргізуге
Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары рұқсатының
болуы туралы ақпарат ________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, рұқсаттық деректемелерін: нөмірін,
__________________________________________________________________
күнін және осы рұқсатты берген Қазақстан Республикасы ұлттық
қауіпсіздік органдарының
_____________________________________________________________________
бөлімшесін көрсету)
4) техникалық құралдардың және бақылау-өлшеу жабдығының ең аз
жинағының болуы туралы ақпарат_______________________________________
(осы құралдардың және жабдықтың меншік
____________________________________________________________________
құқығында болуын растайтын құжаттарды қоса беріп, көрсетілетін
қызметті алушы
____________________________________________________________________;
хатының деректемелерін: тіркеу нөмірін және күнін көрсету)
5) арнайы бөлінген өндірістік үй-жайдың болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, меншік құқығын немесе өзге заңды
негізді растайтын
____________________________________________________________________
құжаттардың деректемелерін: құжаттың атауын, тіркеу нөмірін және
күнін көрсету)
6) әзірленіп жатқан және өндірілген арнайы техникалық
құралдарды сақтау үшін арнайы бөлінген үй-жайдың болуы туралы ақпарат
____________________________________________________________________
(құжатт(ард)ың көшірмесін(-лерін) қоса беріп, меншік құқығын немесе
өзге де заңды негізді
_____________________________________________________________________
растайтын құжаттың, сондай-ақ мамандандырылған ұйым(дар)мен
автоматтандырылған күзет және
_____________________________________________________________________
өрттен қорғау сигнализация жүйелеріне қызмет көрсету туралы
шартт(ард)ың
_____________________________________________________________________
деректемелерін: тіркеу нөмірлерін және күндерін, сондай-ақ тиісті
ұйымдардың атауларын
____________________________________________________________________;
көрсету)

1. Для занятия деятельностью по разработке и производству специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий:
1) информация о статусе юридического лица или индивидуального предпринимателя ____________________________________________________
___________________________________________________________________;
(указать номер и дату выдачи свидетельства о государственной регистрации)
2) информация о заявленном (-ых) специалисте (-ах), имеющем (-их) высшее техническое образование ________________________________
_____________________________________________________________________
(указать специальность и квалификацию, а также номер, дату и место выдачи диплома (-ов),
____________________________________________________________________;
наименование учебного заведения, приложив копию (-и) диплома (-ов))
3) информация о наличии разрешения органов национальной безопасности Республики Казахстан на работу со сведениями, составляющими государственные секреты Республики Казахстан, по заявленному виду деятельности ______________________________________
(указать реквизиты разрешения: номер, дату и подразделение органов национальной безопасности
____________________________________________________________________;
Республики Казахстан, выдавшее данное разрешение, приложив копию документа)
4) информация о наличии минимального набора технических средств и контрольно-измерительного оборудования ____________________________
(указать реквизиты письма услугополучателя
_____________________________________________________________________
с приложением документов, подтверждающих наличие данных средств и оборудования на
____________________________________________________________________;
праве собственности: регистрационный номер и дата)
5) информация о наличии специально выделенного производственного помещения _________________________________________
(указать реквизиты документов, подтверждающих право
_____________________________________________________________________
собственности или иного законного основания: наименование документа,
____________________________________________________________________;           регистрационный номер и дата, приложив копию документа)
6) информация о наличии специально выделенного помещения для хранения разрабатываемых и произведенных специальных технических средств
_____________________________________________________________________ (указать реквизиты документа, подтверждающего право собственности или иного законного основания,
_____________________________________________________________________
а также договора (-ов) об оказании услуг автоматических систем охранной и пожарной сигнализации
_____________________________________________________________________
со специализированной (-ыми) организацией (-ями): регистрационные номера и даты, а также наименования
_____________________________________________________________________
соответствующих организаций, приложив копию (-и) документа (-ов))

2. Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды жөндеу және өткізу жөніндегі қызметпен айналысу
үшін:
1) заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің мәртебесі туралы
ақпарат
_____________________________________________________________________
(тіркеу туралы куәліктің нөмірін және берілген күнін көрсету)
2) жоғары техникалық білімі бар мәлімделген маман(дар) туралы
ақпарат __________________________________________________________
(мамандығын және біліктілігін, сондай-ақ диплом(дар)ының
көшірмесін(лерін) қоса беріп,
____________________________________________________________________
диплом(дар)ының нөмірін, берілген күнін және орнын, оқу орнының
атауын көрсету)
3) мәлімделген қызмет түрі бойынша Қазақстан Республикасының
мемлекеттік құпияларын құрайтын мәліметтермен жұмыс жүргізуге
Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары рұқсатының
болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, рұқсаттың деректемелерін: нөмірін,
күнін және осы
____________________________________________________________________;
рұқсатты берген Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік
органдарының бөлімшесін көрсету)
4) техникалық құралдардың және бақылау-өлшеу жабдығының ең аз
жинағының болуы туралы ақпарат ______________________________________
(осы құралдардың және жабдықтың меншік
_____________________________________________________________________
құқығында болуын растайтын құжаттарды қоса беріп, көрсетілетін
қызметті алушы
____________________________________________________________________;
хатының деректемелерін: тіркеу нөмірін және күнін көрсету)
5) арнайы бөлінген үй-жайдың болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(құжатт(ард)ың көшірмесін(-лерін) қоса беріп, меншік құқығын немесе
өзге заңды негізді
_____________________________________________________________________
растайтын құжаттың, сондай-ақ мамандандырылған ұйым(дар)мен
автоматтандырылған
_____________________________________________________________________
күзет және өрттен қорғау сигнализация жүйелеріне қызмет көрсету
туралы шартт(ард)ың
_____________________________________________________________________
деректемелерін: тіркеу нөмірлерін және күндерін, сондай-ақ тиісті
ұйымдардың атауларын
_____________________________________________________________________
көрсету)
Ескертпе: мәлімделген адамдардың білім деңгейін бағалау жедел
іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық
құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу бойынша біліктілік
сынағының нәтижелері бойынша жүзеге асырылады.
Біліктілік сынағына арналған сұрақтар тізбесін көрсетілетін
қызметті беруші белгілейді. Біліктілік сынағы көрсетілетін қызметті
алушы қызметін жүзеге асыратын жері бойынша көрсетілетін қызметті
берушінің бөлімшесінде тапсырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 31 мамырдағы
№ 600 қаулысымен
бекітілген
«Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеуге және
өткізуге (оның ішінде өзге де беруге) лицензия беру, оны қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеуге және өткізуге (оның ішінде өзге де беруге) лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

2. Для занятия деятельностью по ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий:
1) информация о статусе юридического лица или индивидуального предпринимателя ____________________________________________________;
(указать номер и дату выдачи свидетельства о регистрации)
2) информация о заявленном (-ых) специалисте (-ах), имеющем (-их) высшее техническое образование ________________________________
(указать специальность и квалификацию, а также номер, дату и место
____________________________________________________________________;
выдачи диплома (-ов), наименование учебного заведения, приложив копию(-и) диплома (-ов))
3) информация о наличии разрешения органов национальной безопасности Республики Казахстан на работу со сведениями, составляющими государственные секреты Республики Казахстан, по заявленному виду деятельности _______________________________________
(указать реквизиты разрешения: номер, дату и подразделение органов национальной безопасности
____________________________________________________________________;
Республики Казахстан, выдавшее данное разрешение, приложив копию документа)
4) информация о наличии минимального набора технических средств и контрольно-измерительного оборудования ____________________________
(указать реквизиты письма услугополучателя
_____________________________________________________________________
с приложением документов, подтверждающих наличие данных средств и оборудования на праве
____________________________________________________________________;
собственности: регистрационный номер и дата)
5) информация о наличии специально выделенного помещения
_____________________________________________________________________
(указать реквизиты документа, подтверждающего право собственности или иного законного основания, а также
_____________________________________________________________________
договора (-ов) об оказании услуг автоматических систем охранной и пожарной сигнализации со
_____________________________________________________________________
специализированной (-ыми) организацией (-ями): регистрационные номера и даты, а также наименования
____________________________________________________________________.
соответствующих организаций, приложив копию (-и) документа (-ов))
Примечание: оценка уровня знаний заявленных лиц осуществляется по результатам квалификационного зачета по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий.
Перечень вопросов для квалификационного зачета устанавливается услугодателем. Квалификационный зачет сдается в подразделении услугодателя по месту осуществления деятельности услугополучателя.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 мая 2014 года № 600
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
разработку и реализацию (в том числе иную передачу) средств
криптографической защиты информации»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на разработку и реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации» (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - ҰҚК) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті ҰҚК (бұдан әрі — көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді ҰҚК-нің Арнаулы ақпараттық қызметі, оның ішінде www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы және www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған, сондай-ақ портал арқылы өтініш берген сәттен бастап:
лицензия беру үшін - 15 жұмыс күні; лицензияны қайта ресімдеу үшін - 10 жұмыс күні; лицензияның телнұсқасын беру үшін - 2 жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеуге және өткізуге (оның ішінде өзге де беруге) лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру не электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен расталады.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы арқылы куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін лицензиялық алым алынады,ол:
1) лицензия беру үшін - 9 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі - АЕК);
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін - 0,9 АЕК-ті;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін - 9 АЕК-ті құрайды.
Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін төлем екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол немесе қолма-қол ақшасыз есеп айырысу бойынша жүзеге асырылады, олар көрсетілетін қызметті алушыға төлемнің мөлшерін және күнін растайтын құжатты (түбіртекті) береді.
Портал арқылы жүгінген кезде төлем «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.

2. Стандарт государственной услуги разработан Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ).
3. Государственная услуга оказывается КНБ (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются Специальной информационной службой КНБ, в том числе через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении через портал:
за выдачу лицензии – 15 рабочих дней;
за переоформление лицензии – 10 рабочих дней;
за выдачу дубликата лицензии – 2 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результатом оказания государственной услуги являются выдача лицензии, переоформление лицензии, выдача дубликата лицензии на разработку и реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за получением результата оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в форме электронного документа, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного посредством ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор, который составляет:
1) за выдачу лицензии – 9 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии – 0,9 МРП;
3) за выдачу дубликата лицензии – 9 МРП.
Оплата за оказание государственной услуги осуществляется по наличному или безналичному расчету через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, которыми услугополучателю выдается документ (квитанция), подтверждающий размер и дату оплаты.
При обращении через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).

1) заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің мәртебесі туралы
ақпарат ____________________________________________________________;
(мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірін және берілген
күнін көрсету)
2) техникалық немесе физика-математика мамандығы бойынша жоғары
білімі бар мәлімделген маман(дар) туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(диплом(дар)ының көшірмесін(-лерін) қоса беріп, мамандығын және
біліктілігін, сондай-ақ диплом(дар)ының нөмірін, берілген күнін
_____________________________________________________________________
не орнын, оқу орнының атауын көрсету)
3) арнайы бөлінген үй-жайдың болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(құжатт(ард)ың көшірмесін(-лерін) қоса беріп, меншік құқығын немесе
өзге заңды негізді растайтын құжаттық, сондай-ақ мамандандырылған
_____________________________________________________________________
ұйым(дар) мен автоматтандырылған күзет және өрттен қорғау
_____________________________________________________________________
сигнализация жүйелеріне қызмет көрсету туралы шартт(ард)ың
деректемелерін: тіркеу нөмірлерін және күндерін, сондай-ақ тиісті
_____________________________________________________________________
ұйымдардың атауларын көрсету)
_____________________________________________________________________
2. Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізу (оның
ішінде өзге де беру) жөніндегі қызмет үшін:
1) заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің мәртебесі туралы ақпарат _____________________________________________________________
(мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірін және берілген
күнін көрсету)
2) техникалық немесе физика-математика мамандығы бойынша жоғары
білімі бар мәлімделген маман(дар) туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(диплом(дар)ының көшірмесін(-лерін) қоса беріп, мамандығын және
____________________________________________________________________
біліктілігін, сондай-ақ диплом(дар)ының нөмірін, берілген күнін және
орнын, оқу орнының атауын көрсету)
3) арнайы бөлінген үй-жайдың болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(құжатт(ард)ың көшірмесін(-лерін) қоса беріп, меншік құқығын немесе
_____________________________________________________________________
өзге заңды негізді растайтын құжаттың, сондай-ақ мамандандырылған
_____________________________________________________________________
ұйым(дар)мен автоматтандырылған күзет және өрттен қорғау сигнализация
жүйелеріне қызмет көрсету туралы шартт(ард)ың деректемелерін:
_____________________________________________________________________
тіркеу нөмірлерін және күндерін, сондай-ақ тиісті ұйымдардың
атауларын көрсету)
Ескертпе: көрсетілетін қызметті алушының лицензияны «ақпаратты
криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеу» жөніндегі қызметтің кіші
түріне алу үшін өтінішін қарау кезінде көрсетілетін қызметті беруші
мәлімделген адамдардың білім деңгейін біліктілік сынағын өткізу
арқылы бағалайды.
Біліктілік сынағына арналған сұрақтар тізбесін көрсетілетін
қызметті беруші белгілейді. Біліктілік сынағы қызметті жүзеге
асыратын жері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің бөлімшесінде
тапсырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 31 мамырдағы
№ 600 қаулысымен
бекітілген
«Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел
Іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық
құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсетуге лицензия беру,
оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсетуге лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі — мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

1) информация о статусе юридического лица или индивидуального предпринимателя ____________________________________________________;
(указать номер и дату выдачи свидетельства о государственной                                                           регистрации)
2) информация о заявленном (-ых) специалисте (-ах), имеющем (-их) высшее образование по технической или физико-математической специальности _______________________________________________________
(указать специальность и квалификацию, а также номер, дату и место выдачи диплома (-ов),
____________________________________________________________________;
наименование учебного заведения, приложив копию (-и) диплома (-ов))
3) информация о наличии специально выделенного помещения
_____________________________________________________________________
(указать реквизиты документа, подтверждающего право собственности или иного законного основания,
_____________________________________________________________________
а также договора (-ов) об оказании услуг автоматических систем охранной и пожарной сигнализации
_____________________________________________________________________
со специализированной (-ыми) организацией (-ями): регистрационные номера и даты, а также наименования
____________________________________________________________________;
соответствующих организаций, приложив копию (-и) документа (-ов))
2. Для деятельности по реализации (в том числе иной передаче) средств криптографической защиты информации:
1) информация о статусе юридического лица или индивидуального предпринимателя ____________________________________________________;
(указать номер и дату выдачи свидетельства о государственной регистрации)
2) информация о заявленном (-ых) специалисте (-ах), имеющем (-их) высшее образование по технической или физико-математической специальности _______________________________________________________
(указать специальность и квалификацию, а также номер, дату и место выдачи _____________________________________________________________;
диплома (-ов), наименование учебного заведения, приложив копию (-и) диплома (-ов))
3) информация о наличии специально выделенного помещения
_____________________________________________________________________
(указать реквизиты документа, подтверждающего право собственности или иного законного основания,
_____________________________________________________________________
а также договора (-ов) об оказании услуг автоматических систем охранной и пожарной сигнализации
_____________________________________________________________________
со специализированной (-ыми) организацией (-ями): регистрационные номера и даты, а также наименования
____________________________________________________________________.
соответствующих организаций, приложив копию (-и) документа (-ов))
Примечания: при рассмотрении заявления услугополучателя на получение лицензии с подвидом деятельности «разработка средств криптографической защиты информации» услугодатель оценивает уровень знаний заявленных лиц путем проведения квалификационного зачета.
Перечень вопросов для квалификационного зачета устанавливается услугодателем. Квалификационный зачет сдается в подразделении услугодателя по месту осуществления деятельности.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 мая 2014 года № 600
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
оказание услуг по выявлению технических каналов утечки
информации и специальных технических средств, предназначенных
для проведения оперативно-розыскных мероприятий»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий» (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі — ҰҚК) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті ҰҚК (бұдан әрі — көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді ҰҚК-нің Арнаулы ақпараттық қызметі, оның ішінде www.e.gov.kz. «электрондық үкімет» веб-порталы және www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған, сондай-ақ портал арқылы өтініш берген сәттен бастап:
лицензия беру үшін - 15 жұмыс күні;
лицензияны қайта ресімдеу үшін - 10 жұмыс күні;
лицензияның телнұсқасын беру үшін - 2 жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара
автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру не электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен расталады.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы арқылы куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін лицензиялық алым алынады, ол:
1) лицензия беру үшін - 20 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі - АЕК);
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін - 2 АЕК-ті;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін - 20 АЕК-ті құрайды.
Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін төлем екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол немесе қолма-қол ақшасыз есеп айырысу бойынша жүзеге асырылады, олар көрсетілетін қызметті алушыға төлемнің мөлшерін және күнін растайтын құжатты (түбіртекті) береді.
Портал арқылы жүгінген кезде төлем «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.

2. Стандарт государственной услуги разработан Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ).
3. Государственная услуга оказывается КНБ (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются Специальной информационной службой КНБ, в том числе через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении через портал:
за выдачу лицензии – 15 рабочих дней;
за переоформление лицензии – 10 рабочих дней;
за выдачу дубликата лицензии – 2 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результатом оказания государственной услуги являются выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за получением результата оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в форме электронного документа, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного посредством ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор, который составляет:
1) за выдачу лицензии – 20 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии – 2 МРП;
3) за выдачу дубликата лицензии – 20 МРП.
Оплата за оказание государственной услуги осуществляется по наличному или безналичному расчету через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, которыми услугополучателю выдается документ (квитанция), подтверждающий размер и дату оплаты.При обращении через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз
«электронного правительства» (далее – ПШЭП).

2. Жоғары немесе орта кәсіптік техникалық білімі бар
мәлімделген маман(дар) туралы ақпарат _______________________________
_____________________________________________________________________
(диплом(дар)ының көшірмесін(-лерін) қоса беріп, мамандығын және
____________________________________________________________________;
біліктілігін, диплом(дары)ның нөмірін, берілген күнін және орнын,
оқу орнының атауын көрсету)
3. Техникалық іздестіру құралдарының ең аз жинағының болуы туралы ақпарат ______________________________________________________
көрсетілген құралдардың меншік құқығында болуын растайтын
____________________________________________________________________;
құжаттарды қоса беріп, көрсетілетін қызметті алушы хатының
деректемелерін: тіркеу нөмірін және күнін көрсету)
4. Арнайы бөлінген үй-жайдың болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(құжатт(ард)ың көшірмесін(-лерін) қоса беріп, меншік құқығын немесе
_____________________________________________________________________
өзге заңды негізді растайтын құжаттың, сондай-ақ мамандандырылған
ұйым(дар)мен автоматтандырылған күзет және өрттен қорғау
_____________________________________________________________________
сигнализация  жүйелеріне қызмет көрсету туралы шартт(ард)ың
деректемелерін: тіркеу нөмірлерін және күндерін, сондай-ақ тиісті
_____________________________________________________________________
ұйымдардың атауларын көрсету)
Ескертпе: мәлімделген адамдардың білім деңгейін бағалау
мәлімделген қызмет түрі бойынша біліктілік сынағының нәтижелері
бойынша жүзеге асырылады. Біліктілік сынағына арналған сұрақтар
тізбесін көрсетілетін қызметті беруші белгілейді. Біліктілік сынағы
көрсетілетін қызметті алушы қызметін жүзеге асыратын жері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің бөлімшесінде тапсырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 31 мамырдағы
№ 600 қаулысымен
бекітілген
«Ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды
Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының
кедендік аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беретін құжат)
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беретін құжат) беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - ҰҚК) әзірледі.

2. Информация о заявленном (-ых) специалисте (-ах), имеющем (-их) высшее или среднее профессиональное техническое образование
_____________________________________________________________________
(указать специальность и квалификацию, а также номер, дату и место выдачи диплома (-ов),
____________________________________________________________________;
наименование учебного заведения, приложив копию (-и) диплома (-ов))
3. Информация о наличии минимального набора поисковых технических средств _________________________________________________
(указать реквизиты письма услугополучателя с приложением документов, подтверждающих наличие
____________________________________________________________________;
данных средств на праве собственности: регистрационный номер и дата)
4. Информация о наличии специально выделенного помещения
_____________________________________________________________________
(указать реквизиты документа, подтверждающего право собственности или иного законного основания, а также
_____________________________________________________________________
договора (-ов) об оказании услуг автоматических систем охранной и пожарной сигнализации со
_____________________________________________________________________
специализированной (-ыми) организацией (-ями): регистрационные номера и даты, а также наименования
____________________________________________________________________.
соответствующих организаций, приложив копию (-и) документа (-ов))
Примечания: оценка уровня знаний заявленных лиц осуществляется по результатам квалификационного зачета по заявленному виду деятельности. Перечень вопросов для квалификационного зачета устанавливается услугодателем. Квалификационный зачет сдается в подразделении услугодателя по месту осуществления деятельности услугополучателя.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 мая 2014 года № 600
Стандарт государственной услуги
«Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз
на таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной
территории Таможенного союза специальных технических средств,
предназначенных для негласного получения информации»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной территории Таможенного союза специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ).

3. Мемлекеттік қызметті ҰҚК (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді. ҰҚК-нің Арнаулы ақпараттық қызметі, оның ішінде www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы және www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған, сондай-ақ портал арқылы өтініш берген сәттен бастап - күнтізбелік 15 күн.
Арнайы техникалық құралдардың үлгілерін ұсыну мерзімі көрсетілетін қызметті алушы тиісті хабарламаны алған сәттен бастап (көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде) немесе хабарлама көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» түскен сәттен бастап (портал арқылы жүгінген кезде) күнтізбелік 5 күнді құрайды. Осы мерзім мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беретін құжат) беру не электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен расталады.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы арқылы куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында, сағат 13:00-ден 15:00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 09:00-ден бастап 19:00-ге дейін (өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады);

3. Государственная услуга оказывается КНБ (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются Специальной информационной службой КНБ, в том числе через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
Окончание. Начало на 21-й стр.
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении через портал – 15 календарных дней.
Срок предоставления образцов специальных технических средств составляет 5 календарных дней с момента получения услугополучателем соответствующего уведомления (при обращении к услугодателю) или с момента поступления уведомления в «личный кабинет» услугополучателя (при обращении на портал). Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результатом оказания государственной услуги являются выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной территории Таможенного союза специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за получением результата оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в форме электронного документа, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного посредством ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 09.00 до 19.00, с перерывом на обед с 13.00 до 15.00, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан (прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания);

2) портал — тәулік бойы (техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) сыртқы сауда келісімінің (келісімшарттың), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың көшірмесі және (немесе) тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжаттың көшірмесі;
3) арнайы техникалық құралдарға техникалық құжаттама;
4) арнайы техникалық құралдардың үлгілері (көрсетілетін қызметті берушінің талабы бойынша) (арнайы техникалық құралдардың үлгілерін ұсыну қажет болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны жазбаша хабардар етеді);
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) сыртқы сауда шарты (келісімшарт), оған қосымша және (немесе) толықтыру және (немесе) тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжат сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі;
3) арнайы техникалық құралдарға техникалық құжаттама электрондық құжат нысанында немесе сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі.
Арнайы техникалық құралдардың үлгілерін ұсыну қажет болған жағдайда (көрсетілетін қызметті берушінің талабы бойынша), көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» тиісті хабарлама жібереді.
Өтініштің көшірмесіндегі құжаттар топтамасын қабылдау күні, уақыты, қабылдаған адамның қолы, тегі және аты-жөні көрсетілген белгі көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініш бергенін растау болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» сұрау салудың қабылданғаны туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні және уақыты көрсетіле отырып хабарлама-есеп жіберіледі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған көрсетілетін қызметті алушының заңды тұлға ретінде, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік, жеке басын куәландыратын құжат, жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті адамның ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында дербес алады.

2) портала – круглосуточно (за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) заявление установленной формы согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, и (или) копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
3) техническая документация на специальные технические средства;
4) образцы специальных технических средств (по требованию услугодателя) (в случае необходимости предоставления образцов специальных технических средств, услугодатель письменно уведомляет услугополучателя);
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) внешнеторговый договор (контракт), приложение и (или) дополнение к нему, и (или) иной документ, подтверждающий намерения сторон, в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
3) техническая документация на специальные технические средства в форме электронного документа или сканированной копии прикрепляется к электронному запросу.
В случае необходимости предоставления образцов специальных технических средств (по требованию услугодателя) услугодатель направляет соответствующее уведомление в «личный кабинет» услугополучателя.
Подтверждением обращения услугополучателя за государственной услугой к услугодателю является отметка на копии заявления, содержащая дату, время, подпись, фамилию и инициалы лица, принявшего пакет документов.
При обращении за государственной услугой на портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения услугополучателем результата государственной услуги.
Сведения о свидетельстве о государственной регистрации услугополучателя в качестве юридического лица, индивидуального предпринимателя, документе, удостоверяющем личность, лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица.

12. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігі Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес ресімделуі тиіс.
14. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алу үшін ЭЦҚ болуы қажет.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы сондай-ақ ӨҚК-нің ресми интернет-ресурсында: www.knb.kz. орналастырылған.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталда көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінен», сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының және Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 76-42-50, 76-42-18, 76-42-19, 76-42-39, 76-42-54, 76-42-55, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы
техникалық құралдарды Кеден одағының
кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының
кедендік аумағынан әкетуге қорытынды
(рұқсат беретін құжат) беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Нысан
____________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
____________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының
толық атауы немесе Т.А.Ә.)
ӨТІНІШ
Мынадай арнайы техникалық құралдарды ________________________________
(тауарды алып жүру түрін көрсету: әкелу, әкету,
_____________________________________________________________________
уақытша әкелу, уақытша әкету, тасымалдау)
қорытынды (рұқсат беру құжатын) беруді сұраймын:
Р/с
Бұйымның құрамы көрсетілген оның атауы
Моделі
Зауыттық нөмірі
Сериялық нөмірі
Саны
КО СЭҚ ТН коды** Бірыңғай тізбенің 2.17-бөлімінен
1.
2.
Көрсетілетін қызметті алушының ЖСН/БСН* _____________________________
(көрсетілетін қызметті алушының жеке
сәйкестендіру нөмірін және (немесе) бизнес
сәйкестендіру нөмірін көрсету)
Көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайы ______________________
_____________________________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үй нөмірі, кеңсе нөмірі)
Көрсетілетін қызметті алушының нақты мекенжайы* _____________________
_____________________________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үй нөмірі, кеңсе нөмірі)
Көрсетілетін қызметті алушының телефоны, факсы, электрондық почтасы*_
_____________________________________________________________________
Алушы/жөнелтуші* ____________________________________________________
(әріптес ұйымның толық ресми атауын және толық мекенжайын
көрсету. Бұл ретте алушы ретінде көрсетілетін қызметті алушыдан
тауарға құқық алатын ұйым, ал жөнелтуші ретінде - көрсетілетін
қызметті алушыға осы құқықты беретін ұйым көрсетіледі)
Межелі/жөнелту елі __________________________________________________
(межелі /жөнелту түпкі орны болып табылатын елдің
атауын көрсету)
Транзит елі _________________________________________________________
(транзитпен өткізген жағдайда, аумағында транзит жүзеге
асырылатын Кеден одағына мүше мемлекеттің атауын көрсету)
Әкелу/әкету мақсаты* ________________________________________________
(тауарды әкелу, әкету, уақытша әкелу, уақытша әкету
мақсатын көрсету)
Уақытша әкелу/әкету мерзімі _________________________________________
(уақытша әкелінетін/әкетілетін жағдайда,  тауарларды
уақытша әкелу немесе уақытша әкету жөніндегі
міндеттеме қолданысының аяқталу күнін көрсету)
Негіздеме* __________________________________________________________
(мемлекеттік қызмет көрсету үшін негіздеме болатын
құжаттарды көрсету)
Қосымша ақпарат _____________________________________________________
(өтініштің басқа жолдарындағы ақпаратты айқындайтын қосымша
_____________________________________________________________________
мәліметтерді, қажет болған жағдайда, осыдан бұрын берілген арнайы
техникалық құралдарды әкелуге және әкетуге қорытындының (рұқсат
_____________________________________________________________________
беретін құжаттың) деректемелерін, сондай-ақ тауардың құны және
____________________________________________________________________
қосымша берілетін құжаттар, оның ішінде тауардың фотографиялық
суреті туралы ақпаратты көрсету)
____________________________________________ парақ қоса беріліп отыр.
(оның ішінде жазбаша көрсету)
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып
табылатыны және оларға мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша
кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы жарамды болып табылатыны
расталады.
Басшы ___________________                      ________________
(қолы)                                      (Т.А.Ә.)
Мер орны       Толтырылған күні 20___жылғы «__»___________
(бар болса)
Өтініш 20__жылғы «__»______ ___сағат____минутта қарауға қабылданды
__________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған адамның қолы, Т.А.Ә.)
Ескертпе:

12. В случае несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Полномочия представителя услугополучателя должны быть оформлены в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
14. Для получения государственной услуги через портал необходимо наличие ЭЦП.
15. Адрес места оказания государственной услуги также размещен на официальном интернет-ресурсе КНБ: www.knb.kz.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа на портале в «личном кабинете» услугополучателя, а также по телефонам услугодателя и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 76-42-50, 76-42-18, 76-42-19, 76-42-39, 76-42-54, 76-42-55, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Выдача заключения (разрешительного документа) на
ввоз на таможенную территорию Таможенного союза
и вывоз с таможенной территории Таможенного союза
специальных технических средств, предназначенных
для негласного получения информации»
Форма
В ______________________________
(полное наименование услугодателя)
от ______________________________
(полное наименование или Ф. И. О. услугополучателя)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать заключение (разрешительный документ) на
_____________________________________________________________________
(указать вид перемещения товара: ввоз, вывоз, временный ввоз, временный вывоз, транзит)
следующих специальных технических средств*:
п/п
Наименование изделия с указанием его состава
Модель
Заводской номер
Серийный номер
Количество
Код ТН ВЭД ТС** из раздела 2.17 Единого перечня***
1.
2.
ИИН/БИН услугополучателя* ___________________________________________
(указать индивидуальный идентификационный номер и
(или) бизнес-идентификационный номер услугополучателя)
Юридический адрес услугополучателя* _________________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, номер офиса)
Фактический адрес услугополучателя* _________________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, номер офиса)
Телефон, факс, электронная почта услугополучателя* __________________
_____________________________________________________________________
Получатель/отправитель* _____________________________________________
(указать полное официальное наименование и полный адрес
организации-партнера. При этом в качестве получателя указывается
организация, получающая от услугополучателя права на товар,
а в качестве отправителя – организация, передающая такие
права услугополучателю)
Страна назначения/отправления* ______________________________________
(указать название страны, являющейся конечным пунктом назначения/отправления)
Страна транзита _____________________________________________________
(в случае транзита указать название государства-члена Таможенного
союза, по территории которого будет осуществляться транзит)
Цель ввоза/вывоза* __________________________________________________
(указать назначение ввоза, вывоза, временного ввоза, временного вывоза товаров)
Срок временного ввоза/вывоза ________________________________________
(в случае временного ввоза/вывоза указать дату завершения действия
обязательств по временному ввозу или временному вывозу товаров)
Основание* __________________________________________________________
(указать документы, являющиеся основанием для оказания
государственной услуги)
Дополнительная информация ___________________________________________
(указать дополнительные сведения, уточняющие информацию других
_____________________________________________________________________
строк заявления, в случае необходимости, реквизиты ранее выданного
_____________________________________________________________________
заключения (разрешительного документа) на ввоз и вывоз специальных
_____________________________________________________________________
технических средств, а также информацию о стоимости товара и
_____________________________________________________________________
прилагаемых документах, в том числе о фотографических изображениях товара)
Прилагается ________________________________ листов.
(в том числе указать прописью)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам оказания государственной услуги;
все прилагаемые документы являются действительными.
Руководитель _______________  _______________________________________
(подпись)                     (Ф. И. О.)
Место печати             Дата заполнения «___» ____________ 20__ года
(при наличии)
Заявление принято к рассмотрению «_» ______ 20__ года в ___ часов ___
минут _______________________________________________________________
(подпись, Ф. И. О. лица, принявшего заявление)
Примечания:

1) кестенің барлық бағандары міндетті түрде толтырылуы тиіс;
2) * - жол міндетті түрде толтырылуы тиіс;
3) **- Кеден одағының сыртқы экономикалық қызметінің тауар
номенклатурасының коды;
4) *** - Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2012 жылғы
16 тамыздағы № 134 шешіміне № 1 қосымша (Еуразиялық экономикалық
қоғамдастығы шеңберінде үшінші елдермен сауда жасауда Кеден одағына
мүше мемлекеттердің әкелуге немесе әкетуге тыйым салу немесе шектеу
қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 31 мамырдағы
№ 600 қаулысымен
бекітілген
«Шифрлау (криптографиялық) құралдарын Кеден одағының кедендік
аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге
(рұқсат беретін құжат) қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Шифрлау (криптографиялық) құралдарын Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге (рұқсат беретін құжат) қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - ҰҚК) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті ҰҚК (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді ҰҚК-нің Арнаулы ақпараттық қызметі, оның ішінде www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы және www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған, сондай-ақ портал арқылы өтініш берген сәттен бастап — күнтізбелік 15 күн.
Шифрлау құралдың үлгілерін ұсыну мерзімі көрсетілетін қызметті алушы тиісті хабарламаны алған сәттен бастап (көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде) немесе хабарлама көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» түскен сәттен бастап (портал арқылы жүгінген кезде) күнтізбелік 5 күнді құрайды. Осы мерзім мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты — 20 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі шифрлау (криптографиялық) құралдарын Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге (рұқсат беретін құжат) қорытынды беру не электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен расталады.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы арқылы куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

1) все графы таблицы являются обязательными к заполнению;
2) * – поле является обязательным к заполнению;
3) ** – код товарной номенклатуры внешней экономической деятельности Таможенного союза;
4) *** – приложение № 1 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 августа 2012 года № 134 (Единый перечень товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами – членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 мая 2014 года № 600
Стандарт государственной услуги
«Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на
таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной
территории Таможенного союза шифровальных (криптографических)
средств»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной территории Таможенного союза шифровальных (криптографических) средств» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ).
3. Государственная услуга оказывается КНБ (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются Специальной информационной службой КНБ, в том числе через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении через портал – 15 календарных дней.
Срок предоставления образцов шифровального средства составляет 5 календарных дней с момента получения услугополучателем соответствующего уведомления (при обращении к услугодателю) или с момента поступления уведомления в «личный кабинет» услугополучателя (при обращении на портал). Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результатом оказания государственной услуги являются выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной территории Таможенного союза шифровальных (криптографических) средств либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за получением результата оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в форме электронного документа, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного посредством ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында, сағат 13:00-ден 15:00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 09:00-ден бастап 19:00-ге дейін (өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады);
2) портал - тәулік бойы (техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі)жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) шифрлау құралына техникалық құжаттама (бастапқы кодтарды ұсыну міндетті талап болып табылмайды, көрсетілетін қызметті алушының бастапқы кодтарды ұсынудан бас тартуы өз бетінше өтініш бойынша бас тарту үшін негіздеме болып табылмайды);
3) шифрлау құралының үлгілері (көрсетілетін қызметті берушінің талабы бойынша ғылыми-техникалық сараптама жүргізу үшін) (шифрлау құралының үлгілерін ұсыну қажет болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны жазбаша хабардар етеді);
4) сыртқы сауда келісімінің (келісімшарттың), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың көшірмесі және (немесе) тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжаттың көшірмесі;
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) шифрлау құралына техникалық құжаттама электрондық құжат нысанында немесе сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі. Бастапқы кодтарды ұсыну міндетті талап болып табылмайды. Көрсетілетін қызметті алушының бастапқы кодтарды ұсынудан бас тартуы өз бетінше өтініш бойынша бас тарту үшін негіздеме болып табылмайды;
3) сыртқы сауда шарты (келісімшарт), оған қосымша және (немесе) толықтыру және (немесе) тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжат сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі.
Шифрлау құралының үлгілерін ұсыну қажет болған жағдайда (көрсетілетін қызметті берушінің талабы бойынша ғылыми-техникалық сараптама жүргізу үшін), көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» тиісті хабарлама жібереді.
Өтініштің көшірмесіндегі құжаттар топтамасын қабылдау күні, уақыты, қабылдаған адамның қолы, тегі және аты-жөні көрсетілген белгі көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініш бергенін растау болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» сұрау салудың қабылданғаны туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні және уақыты көрсетіле отырып хабарлама-есеп жіберіледі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтыған көрсетілетін қызметті алушының заңды тұлға ретінде, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік, жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті адамның ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында дербес алады.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 09.00 до 19.00, с перерывом на обед с 13.00 до 15.00, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан (прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания);
2) портала – круглосуточно (за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) заявление установленной формы согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) техническая документация на шифровальное средство (предоставление исходных кодов не является обязательным требованием, отказ услугополучателя в предоставлении исходных кодов не является сам по себе основанием в отказе по заявлению);
3) образцы шифровального средства (по требованию услугодателя для проведения научно-технической экспертизы) (в случае необходимости предоставления образцов шифровального средства, услугодатель письменно уведомляет услугополучателя);
4) копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, и (или) копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) техническая документация на шифровальное средство в форме электронного документа или сканированной копии прикрепляется к электронному запросу (предоставление исходных кодов не является обязательным требованием, отказ услугополучателя в предоставлении исходных кодов не является сам по себе основанием в отказе по заявлению);
3) внешнеторговый договор (контракт), приложение и (или) дополнение к нему, и (или) иной документ, подтверждающий намерения сторон, в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу.
В случае необходимости предоставления образцов шифровального средства (по требованию услугодателя для проведения научно-технической экспертизы) услугодатель направляет соответствующее уведомление в «личный кабинет» услугополучателя.
Подтверждением обращения услугополучателя за государственной услугой к услугодателю является отметка на копии заявления, содержащая дату, время, подпись, фамилию и инициалы лица, принявшего пакет документов.
При обращении за государственной услугой на портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения услугополучателем результата государственной услуги.
Сведения о свидетельстве о государственной регистрации услугополучателя в качестве юридического лица, индивидуального предпринимателя, документе, удостоверяющем личность, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица.

1) кестенің барлық бағандары міндетті түрде толтырылуы тиіс;
2) * -жол міндетті түрде толтырылуы тиіс;
3) ** - Кеден одағының сыртқы экономиқалық іс-қимылының тауар
номенклатурасының коды;
4) *** — Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2012 жылғы
16 тамыздағы № 134 шешіміне № 1 қосымша (Еуразиялық экономикалық
қоғамдастығы шеңберінде үшінші елдермен сауда жасауда Кеден одағына
мүше мемлекеттер әкелуге немесе әкетуге тыйым салу немесе шектеу
қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбес).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 31 мамырдағы
№ 600 қаулысымен
бекітілген
«Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және
жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу
жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - ҰҚК) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті ҰҚК (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді ҰҚК-нің Арнаулы ақпараттық қызметі, оның ішінде www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы және www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған, сондай-ақ портал арқылы өтініш берген сәттен бастап - 5 жұмыс күні.
Тауардың үлгісін ұсыну қажет болған жағдайда — тауардың үлгісі ұсынылған күннен бастап, күнтізбелік 30 күн. Тауардың үлгісін ұсыну мерзімі көрсетілетін қызметті алушы тиісті хабарламаны алған сәттен бастап (көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде) немесе хабарлама көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» түскен сәттен бастап (портал арқылы жүгінген кезде) - 5 жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу бойынша электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған қорытындыны беру болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті адамының қолымен расталады.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы арқылы куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

1) все графы таблицы являются обязательными к заполнению;
2) * – поле является обязательным к заполнению;
3) ** – код товарной номенклатуры внешней экономической деятельности Таможенного союза;
4) *** – приложение № 1 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 августа 2012 года № 134 (Единый перечень товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами – членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 мая 2014 года № 600
Стандарт государственной услуги
«Проведение технического исследования на предмет отнесения
товаров к средствам криптографической защиты информации и
специальным техническим средствам, предназначенным для
проведения оперативно-розыскных мероприятий»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ).
3. Государственная услуга оказывается КНБ (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются Специальной информационной службой КНБ, в том числе через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении через портал – 5 рабочих дней.
При необходимости предоставления образца товара – 30 календарных дней со дня предоставления образца товара. Срок предоставления образца товара составляет 5 календарных дней с момента получения услугополучателем соответствующего уведомления (при обращении к услугодателю) или с момента поступления уведомления в «личный кабинет» услугополучателя (при обращении на портал);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий, в форме электронного документа, удостоверенного посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за получением результата оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в форме электронного документа, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного посредством ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында, сағат 13:00-ден 15:00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 09:00-ден бастап 19:00-ге дейін (өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады);
көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса есептеледі, сағат 09:00-ден бастап 19:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 15:00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
2) портал - тәулік бойы (техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) зерттелетін тауарға техникалық құжаттама;
3) тауарды жеткізуге келісімдердің (келісімшарттардың) көшірмелері (бар болса);
4) тауардың үлгісі (қорытынды шығару кезінде қиыншылық туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің талабы бойынша) (тауардың үлгісін ұсыну қажет болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны жазбаша хабардар етеді);
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) зерттелетін тауарға техникалық құжаттама электрондық құжат нысанында немесе сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрау сұрау салуға қоса тіркеледі;
3) тауарды жеткізуге келісімдер (келісімшарттар) (бар болса) сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі;
4) тауардың үлгісін ұсыну қажет болған жағдайда (қорытынды шығару кезінде қиыншылық туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің талабы бойынша), көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» тиісті хабарлама жібереді.
Өтініштің көшірмесіндегі құжаттар топтамасының қабылданған күні, уақыты, қабылдаған адамның тегі және аты-жөні көрсетілген белгі көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініш бергенін растау болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» сұрау салудың қабылданғаны туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні және уақыты көрсетіле отырып, хабарлама-есеп жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында айқындалған құжаттардың толықтығын қамтамасыз етеді.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 09.00 до 19.00, с перерывом на обед с 13.00 до 15.00, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан (прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания);
2) портала – круглосуточно (за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) заявление установленной формы согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) техническая документация на исследуемый товар;
3) копии контрактов (договоров) на поставку товара (при наличии);
4) образец товара (по требованию услугодателя, в случае затруднения при вынесении заключения) (в случае необходимости предоставления образца товара, услугодатель письменно уведомляет услугополучателя);
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) техническая документацию на исследуемый товар в форме электронного документа или в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
3) контракты (договора) на поставку товара (при наличии) в виде сканированной копии прикрепляются к электронному запросу;
4) в случае необходимости предоставления образцов товара (по требованию услугодателя, в случае затруднения при вынесении заключения), услугодатель направляет соответствующее уведомление в «личный кабинет» услугополучателя.
Подтверждением обращения услугополучателя за государственной услугой к услугодателю является отметка на копии заявления, содержащая дату, время, подпись, фамилию и инициалы лица, принявшего пакет документов.
При обращении за государственной услугой на портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения услугополучателем результата государственной услуги.
Услугополучатель обеспечивает полноту документов, определенных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги.

13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алу үшін ЭЦҚ болуы қажет.
14.Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы сондай-ақ ҰҚК-нің ресми интернет-ресурсында: www.knb.kz орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталда көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінен», сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының және Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 76-42-50, 76-42-18, 76-42-19, 76-42-39, 76-42-54, 76-42-55, мемлекеттік. қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Тауарларды ақпаратты криптографиялық
қорғау құралдарына және жедел-іздестіру
іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан
техникалық зерттеу жүргізу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Нысан
_____________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_____________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының
толық атауы немесе Т.А.Ә.)
Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және
жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық
зерттеу өткізуге
ӨТІНІШ
Мына тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізуді сұраймын:
Р/с №
Бұйымның құрамы көрсетілген оның атауы
Мақсаты
Моделі
Зауыттық, сериялық нөмірі
Саны
КО СЭҚ ТН коды**
1.
2.
3.
Сыртқы сауда шарты (келісімшарты), оған қосымша және (немесе)
толықтыру және (немесе) тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжат
_____________________________________________________________________
(тиісті құжаттың нөмірі және жасасу күнін, парақтар санын көрсету)
Көрсетілетін қызметті алушының ЖСН/БСН*______________________________
(көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірін
және (немесе) бизнес сәйкестендіру нөмірін көрсету)
Көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайы*______________________
_____________________________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үй нөмірі, кеңсе нөмірі)
Көрсетілетін қызметті алушының нақты мекенжайы*______________________
_____________________________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үй нөмірі, кеңсе нөмірі)
Көрсетілетін қызметті алушының (оның ішінде көрсетілетін қызметті
алушы орындаушысының) телефоны, факсы, электрондық почтасы, ресми
интернет-ресурсы (бар болса)*________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________парақ қоса беріліп отыр.
(оның ішінде жазбаша көрсету)
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып
табылатыны және оларға мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша
кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы жарамды болып табылатыны
расталады.
Басшы____________                     _________________________
(қолы)                                (Т.А.Ә.)
Мөр орны                Толтырылған күні 20 жылғы «___»________
(бар болса)
Өтініш 20 жылғы «__»_____ ____сағат______минутта қарауға қабылданды
____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған адамның қолы, Т.А.Ә.)
Ескертпе:

13. Для получения государственной услуги через портал необходимо наличие ЭЦП.
14. Адрес места оказания государственной услуги также размещен на официальном интернет-ресурсе КНБ: www.knb.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа на портале в «личном кабинете» услугополучателя, а также по телефонам услугодателя и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 76-42-50, 76-42-18, 76-42-19, 76-42-39, 76-42-54, 76-42-55, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Проведение технического исследования на предмет
отнесения товаров к средствам криптографической
защиты информации и специальным техническим
средствам, предназначенным для проведения
оперативно-розыскных мероприятий»
Форма
В _____________________________
(полное наименование услугодателя)
от _____________________________
(полное наименование или Ф. И. О. услугополучателя)
ЗАЯВЛЕНИЕ
на проведение технического исследования на предмет отнесения
товаров к средствам криптографической защиты информации и
специальным техническим средствам, предназначенным для
проведения оперативно-розыскных мероприятий
Прошу провести техническое исследование следующих товаров на предмет отнесения к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий:
п/п
Наименование изделия с указанием его состава
Назначение
Модель
Заводской, серийный номер
Количество
Код ТН ВЭД ТС**
1.
2.
Внешнеторговый договор (контракт), приложение и (или) дополнение к нему, и (или) иной документ, подтверждающий намерения сторон
_____________________________________________________________________
(указать номер и дату заключения соответствующего документа, количество листов)
ИИН/БИН услугополучателя* ___________________________________________
(указать индивидуальный идентификационный номер
и (или) бизнес-идентификационный номер услугополучателя)
Юридический адрес услугополучателя* _________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, номер офиса)
Фактический адрес услугополучателя* _________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, номер офиса)
Телефон, факс, электронная почта, официальный интернет-ресурс (при наличии) услугополучателя (в том числе исполнителя услугополучателя)*
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Прилагается ________________________________ листов.
(в том числе указать прописью)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам оказания государственной услуги;
все прилагаемые документы являются действительными.
Руководитель ________________  ______________________________________
(подпись)                   (Ф. И. О.)
Место печати             Дата заполнения «___» ____________ 20__ года
(при наличии)
Заявление принято к рассмотрению «__» _____ 20 __ года в __ часов ___
минут ______________________________________________
(подпись, Ф. И. О. лица, принявшего заявление)
Примечаниея:

1) кестенің барлық бағаны міндетті түрде толтырылуы тиіс;
2) * — жол міндетті түрде толтырылуы тиіс;
3) ** - Кеден одағының сыртқы экономикалық қызметінің тауар
номенклатурасының коды.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 31 мамырдағы
№ 600 қаулысымен
бекітілген
«Шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың
(өнімдердің) сипаттамасы туралы нотификацияларды тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың (өнімдердің) сипаттамасы туралы нотификацияларды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі — мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - ҰҚК) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті ҰҚК (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді ҰҚК-нің Арнаулы ақпараттық қызметі, оның ішінде www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы және www.e.gov.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған, сондай-ақ портал арқылы өтініш берген сәттен бастап - 10 жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: қағаз түрінде және электрондық құжат нысанында шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың (өнімдердің) сипаттамасы туралы нотификацияны тіркеу не тіркемеу туралы көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған шешімі.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында, сағат 13:00-ден 15:00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 09:00-ден бастап 19:00-ге дейін (өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады);
2) портал — тәулік бойы (техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда).

1) все графы обеих таблиц являются обязательными к заполнению;
2) * – поле является обязательным к заполнению;
3) ** – код товарной номенклатуры внешней экономической деятельности Таможенного союза.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 мая 2014 года № 600
Стандарт государственной услуги
«Регистрация нотификаций о характеристиках товаров (продукции),
содержащих шифровальные (криптографические) средства»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация нотификаций о характеристиках товаров (продукции), содержащих шифровальные (криптографические) средства» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ).
3. Государственная услуга оказывается КНБ (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются Специальной информационной службой КНБ, в том числе через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении через портал – 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги: решение услугодателя о регистрации нотификации о характеристиках  товаров(продукции), содержащих шифровальные (криптографические) средства, либо о нерегистрации на бумажном носителе и в форме электронного документа, удостоверенного посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 09.00 до 19.00, с перерывом на обед с 13.00 до 15.00, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан (прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания);
2) портала – круглосуточно (за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ).

9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі: көрсетілетін қызметті берушіге:
1) еркін нысандағы ілеспе хат;
2) Нотификацияны тіркеу тәртібі туралы ережеге («Тарифтік емес реттеу саласындағы нормативтік құқықтық актілер туралы» Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 16 тамыздағы № 134 шешімімен бекітілген Шифрлау (крифтографиялық) құралдарын Кеден одағының кедендік аумағына әкелу және Кеден одағының кедендік аумағынан әкету тәртібі туралы ережеге 3-қосымша (бұдан әрі - Ереже) сәйкес толтырылған және ресімделген осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы нотификация екі данада;
3) *.хls. пішінді жеткізгіштегі (компакт-диск, флэш-жады) нотификацияның электрондық көшірмесі (көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылатын нотификацияның файлы құрылымының сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген);
4) көрсетілетін қызметті алушыға өндірушінің атынан әрекет етуге құқық беретін заңдастырылған құжат (апостиль, консулдық заңдастыру). Көрсетілген құжат шет тілінде дайындалған жағдайда, түпнұсқасына немесе нотариус куәландырған көшірмесіне Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен куәландырылған мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасы қоса беріледі (нотификацияны Кеден одағына мүше емес елдің өндіруші ұйымы ресімдеген жағдайда, нотификация заңдастырылуы тиіс);
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) Нотификацияны тіркеу тәртібі туралы ережеге сәйкес (Ережеге 3-қосымша) толтырылған және ресімделген осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы нотификация электрондық құжат нысанында электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі;
3) электрондық сұрау салуға қоса тіркелетін *.хls. пішіндегі нотификацияның электрондық көшірмесі (көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылатын нотификацияның файл құрылымының сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген);
4) көрсетілетін қызметті алушыға өндірушінің атынан әрекет етуге құқық беретін заңдастырылған құжаттың (апостиль, консулдық заңдастыру) сканерленген көшірмесі электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі. Көрсетілген құжат шет тілінде дайындалған жағдайда, электрондық сұрау салуға Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен куәландырылған мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасы қоса тіркеледі (нотификацияны Кеден одағына мүше емес елдің өндіруші-ұйымы ресімдеген жағдайда, нотификация заңдастырылуы тиіс).
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасының толықтығын тексергеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының осы тармағының алтыншы абзацында көзделген құжатты көрсетілетін қызметті берушіге ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама жібереді. Нотификацияны Кеден одағына мүше емес елдің өндіруші ұйымы ресімдеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының осы тармағының төртінші абзацында көзделген құжатты көрсетілетін қызметті берушіге ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама жібереді. Аталған құжаттарды ұсыну мерзімі көрсетілетін қызметті алушы хабарлама алған сәттен бастап 3 жұмыс күнін құрайды.
Ілеспе хаттың көшірмесіндегі құжаттар топтамасын қабылдау күні, уақыты, қабылдаған адамның тегі және аты-жөні көрсетілген белгі көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініш бергенін растау болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» сұрау салудың қабылданғаны туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні және уақыты көрсетіле отырып, хабарлама-есеп жіберіледі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған көрсетілетін қызметті алушының заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік, жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында дербес алады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының осы тармағында белгіленген құжаттардың толықтығын қамтамасыз етеді.

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
к услугодателю:
1) сопроводительное письмо в произвольной форме;
2) нотификация установленной формы, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, в двух экземплярах, заполненная и оформленная в соответствии с Положением о порядке регистрации нотификации (приложение 3 к Положению о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза и вывоза с таможенной территории Таможенного союза шифровальных (криптографических) средств (далее – Положение), утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 августа 2012 года № 134 «О нормативных правовых актах в области нетарифного регулирования»);
3) электронная копия нотификации на носителе (компакт-диск, флэш-память) в формате *.xls (описание структуры файла нотификации, предоставляемого услугодателю, приведено в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги);
4) легализованный документ (апостильконсульская легализация), предоставляющий услугополучателю право действовать от лица изготовителя. В случае составления указанного документа на иностранном языке, к оригиналу или нотариально заверенной копии данного документа прилагается заверенный в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, перевод на государственном или русском языках (в случае оформления нотификации организацией-изготовителем страны, не являющейся страной – членом Таможенного союза, нотификация должна быть легализована);
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) нотификация установленной формы, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, заполненная и оформленная в соответствии с Положением о порядке регистрации нотификации (приложение 3 к Положению), в форме электронного документа прикрепляется к электронному запросу;
3) электронная копия нотификации в формате *.xls, прикрепляемая к электронному запросу (описание структуры файла нотификации, предоставляемого услугодателю, приведено в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги);
4) легализованный документ (апостильконсульская легализация), предоставляющий услугополучателю право действовать от лица изготовителя, в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу. В случае составления указанного документа на иностранном языке, к электронному запросу прикрепляется сканированная копия перевода на государственном или русском языках, заверенная в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан (в случае оформления нотификации организацией-изготовителем страны, не являющейся страной – членом Таможенного союза, нотификация должна быть легализована).
Услугодатель после проверки полноты пакета документов направляет уведомление в «личный кабинет» услугополучателя о необходимости предоставления услугодателю документа, предусмотренного абзацем шестым настоящего пункта настоящего стандарта государственной услуги. В случае оформления нотификации организацией-изготовителем страны, не являющейся страной – членом Таможенного союза, услугодатель направляет уведомление в «личный кабинет» услугополучателя о необходимости предоставления услугодателю документа, предусмотренного абзацем четвертым настоящего пункта настоящего стандарта государственной услуги. Срок предоставления данных документов составляет 3 рабочих дня с момента получения услугополучателем уведомления.
Подтверждением обращения услугополучателя за государственной услугой к услугодателю является отметка на копии сопроводительного письма, содержащая дату, время, подпись, фамилию и инициалы лица, принявшего пакет документов.
При обращении за государственной услугой на портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения услугополучателем результата государственной услуги.
Сведения о свидетельстве о государственной регистрации услугополучателя в качестве юридического лица, документе, удостоверяющем личность, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица.
Услугополучатель обеспечивает полноту документов, определенных в настоящем пункте настоящего стандарта государственной услуги.

13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алу үшін ЭЦҚ болуы қажет.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы сондай-ақ ҰҚК-нің ресми интернет-ресурсында: www.knb.kz орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталда көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінен», сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының және Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 76-42-50, 76-42-18, 76-42-19, 76-42-39, 76-42-54, 76-42-55, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Шифрлау (криптографиялық) құралдарын
қамтитын тауарлардың (өнімдердің)
сипаттамасы туралы нотификацияларды
тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нотификация нысаны
Тізілімде тіркелген 20____ж. «____»___________№______________________
М.О._____________________________________ ___________________________
(уәкілетті орган тұлғасының қолы)               (Т.А.Ә.)
---------------------------------------------------------------------
Шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын
тауардың (өнімнің) сипаттамасы туралы
НОТИФИКАЦИЯ
1. Тауардың (өнімнің) атауы__________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Тауардың (өнімнің) мақсаты________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Тауарды (өнімді) өндірушінің деректемелері________________________
_____________________________________________________________________
4. Пайдаланылатын криптографиялық алгоритмдер:     № 1 қосымшадан
тауар санатының №
а)_________________________________________________________
___________________________________________________________
ә)_________________________________________________________
___________________________________________________________
б)_________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Тауарда (өнімде) пайдаланушыға Ұсынылған пайдалану құжаттамасында
сипатталмаған функционалдық мүмкіндіктердің болуы______
_____________________________________________________________________
6. Нотификацияның қолданылу мерзімі - 20__ж. «___»_____________дейін.
7. Өтініш берушінің деректемелері____________________________________
_____________________________________________________________________

13. Для получения государственной услуги через портал необходимо наличие ЭЦП.
14. Адрес места оказания государственной услуги также размещен на официальном интернет-ресурсе КНБ: www.knb.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа на портале в «личном кабинете» услугополучателя, а также по телефонам услугодателя и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 76-42-50, 76-42-18, 76-42-19, 76-42-39, 76-42-54, 76-42-55, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Регистрация нотификаций о характеристиках товаров
(продукции), содержащих шифровальные
(криптографические) средства»
Форма нотификации
Зарегистрирована в реестре «____» _____________ 20 ___ г. No ________
МП ____________________________________________  ____________________
(подпись лица уполномоченного органа)               (Ф. И. О.)
---------------------------------------------------------------------
НОТИФИКАЦИЯ
о характеристиках товара (продукции),
содержащей шифровальные (криптографические) средства
1. Наименование товара (продукции) __________________________________
_____________________________________________________________________
2. Назначение товара (продукции) ____________________________________
_____________________________________________________________________
3. Реквизиты производителя товара (продукции) _______________________
_____________________________________________________________________
4. Используемые криптографические алгоритмы:       № категории товара
из приложения № 1
а) __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
б) __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
в) __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Наличие у товара (продукции) функциональных возможностей, не описанных в предоставляемой пользователю эксплуатационной документации ________________________________________________________
6. Срок действия нотификации – до «____» _____________ 20__ г.
7. Реквизиты заявителя ________________________________________
_____________________________________________________________________

8. Нотификацияны ресімдеу бойынша өкілеттіктерді уәкілетті адамға
берген өндіруші (әзірлеуші) құжатының деректемелері (қажет болса)____
_____________________________________________________________________
9. Нотификацияны қабылдау күні 20____ж. «___»:_______________________
М.О.__________________________________________ ______________________
(өтініш берушінің қолы)                 (Т.А.Ә.)
Ескертпе: бланкінің сырт жағын пайдалануға болады.
Шифрлау (криптографиялық) құралдарын
қамтитын тауарлардың сипаттамасы туралы
нотификацияларды тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылатын
нотификация файлы құрылымының сипаттамасы
Атауы
Жол түрі
Мағыналық мазмұны
Міндеттілігі
1
Нөмірі
Символдық
Тіркеу нөмірі
Жоқ
2
Тауардың (өнімнің) атауы
Символдық
Тауардың (өнімнің) атауы
Иә
3
Тауарды (өнімді) әзірлеуші
Символдық
Тауарды (өнімді) әзірлеуші
Иә
4
Нотификацияның тіркелген күні
Күні кк.аа.жжжж пішінде
Нотификацияның тіркелген күні
Жоқ
5
Қолдану мерзімі
Күні кк.аа.жжжж пішінде
Нотификацияның қолданыс мерзімі
Иә
6
Мәртебесі
Логикалық
Нотификацияның мәртебесі, қолданыста/ жойылған деген мәні бар
Жоқ
7
Сәйкестендіргіш
Символдық
Тауардың (өнімнің) сәйкестендіргіші 11 символдық код
Иә
Ескертпе:
* - «Сәйкестендіргіш» деген жол («Мағыналық мазмұны» деген бағанда) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшада көрсетілген нотификация нысанының «Пайдаланылатын криптографиялық алгоритмдер» деген 4-бағанына енгізілген деректер негізінде толтырылады. Мәні 11 символдан қалыптастырылады, әрбір символ Ережеге № 1-қосымшаның көрсетілген тармағына сәйкес тексеріледі. Егер сәйкестендіргіш символының реттік нөмірінің мәні Ережеге № 1-қосымша тармағының мәніне тең болса, символға бір деген, болмаса - нөл деген мән беріледі.

8. Реквизиты документа производителя (изготовителя), предоставившего уполномоченному лицу полномочия по оформлению нотификации (при необходимости) ____________________________________
____________________________________________________________________
9. Дата принятия нотификации «____» ______________ 20__ г.
М.П._________________________   ____________________________________
(подпись заявителя)                   (Ф. И. О.)
Примечание: допускается использование оборота бланка.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрация нотификаций о характеристиках товаров
(продукции), содержащих шифровальные
(криптографические) средства»
Описание структуры файла нотификации, предоставляемого
услугодателю
Наименование
Тип поля
Смысловое содержание
Обязательность
1.
Номер
Символьный
Регистрационный номер
Нет
2.
Наименование товара (продукции)
Символьный
Наименование товара (продукции)
Да
3.
Изготовитель товара (продукции)
Символьный
Изготовитель товара (продукции)
Да
4.
Дата регистрации нотификации
Дата в формате дд.мм.гггг
Дата регистрации нотификации
Нет
5.
Срок действия
Дата в формате дд.мм.гггг
Срок действия нотификации
Да
6.
Статус
Логический
Статус нотификации, имеет значения, действует/аннулирована
Нет
7.
Идентификатор*
Символьный
Идентификатор товара (продукции) 11-символьный код
Да
Примечания:
* – поле «Идентификатор» (в графе «Смысловое содержание») заполняется на основании данных, внесенных в графу 4 «Используемые криптографические алгоритмы» формы нотификации, указанной в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги. Значение формируется из 11 символов, каждый символ проверяется в соответствии с указанным номером пункта приложения № 1 к Положению. Если значение порядкового номера символа идентификатора равно значению номера пункта приложения № 1 к Положению, то символу присваивается значение единицы, иначе – ноля.