"Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) 2014 - 2018 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1589 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 7 маусымдағы № 625 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 112 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.03.2015 № 112 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) 2014 – 2018 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1589 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 89, 1095-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1589 "О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) на 2014 - 2018 годы" и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2014 года № 625. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 112
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.03.2015 № 112.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1589 «О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) на 2014 – 2018 годы» (САПП Республики Казахстан, 2013 год, № 89, ст. 1095) следующие изменения и дополнения:

көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) 2014 – 2018 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3.1-бөлімде:
«Тауар нарықтарында бәсекелестікті дамытуға жәрдемдесу» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Тауар нарықтарында тиімді бәсекелестікті құру арқылы нарық субъектілері мен тұтынушылардың әл-ауқатын арттыру» деген 1.1-мақсатта:
«Тауар нарықтарын монополиясыздандыру» деген 1.1-міндетте:
«Тікелей нәтижелерге қол жеткізуге арналған іс-шаралар» деген бөлім мынадай мазмұндағы 5-жолмен толықтырылсын:
«

в Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) на 2014 – 2018 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3.1. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Содействие развитию конкуренции на товарных рынках»:
в цели 1.1. «Повышение благосостояния субъектов рынка и потребителей путем создания эффективной конкуренции на товарных рынках»:
в задаче 1.1. «Демонополизация товарных рынков»:
раздел «Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строкой 5 следующего содержания:
«

5. Табиғи монополиялар субъектiлерi қызметiнiң салаларын олардан жұмыстардың жекелеген түрлерiн бәсекелес ортаға бөлiп шығару тұрғысынан талдау
Х
-
-
-
-
»;
«Бәсекелес ортаның жай-күйін жақсарту» деген 1.2-міндетте:
«Тікелей нәтижелерге қол жеткізуге арналған іс-шаралар» деген бөлім мынадай мазмұндағы 5-жолмен толықтырылсын:
«
5. Бәсекелестiктi шектейтiн нормаларды анықтау және жою тұрғысынан нормативтiк құқықтық базаға талдау жүргiзу
Х
-
-
-
-
»;
«Тауар нарықтарындағы жай-күйді бақылау сапасын, оның ішінде негізсіз мемлекеттік қатысуға жол бермеу арқылы арттыру және оны күшейту» деген 1.3-міндетте:
«Тікелей нәтижелерге қол жеткізуге арналған іс-шаралар» деген бөлім мынадай мазмұндағы 4 және 5-жолдармен толықтырылсын:
«
4. Квазимемлекеттiк құрылым қатысатын нарықтарға экономикадағы мемлекеттiк секторды қысқарту тұрғысынан мониторинг жүргiзу
Х
-
-
-
-
5. Мемлекеттiк кәсіпорындардың «Мемлекеттiк мүлiк туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 134-бабына сәйкес функцияларды орындау тұрғысынан олардың қызметiне талдау жүргiзу
Х
-
-
-
-
»;
«Бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу» деген 2-стратегиялық бағытта:
«Тауар нарықтарына кемсітусіз қолжетімділікті қамтамасыз ету» деген 2.1-мақсатта:
Мемлекеттік органдардың бәсекелестікке қарсы іс-әрекеттерімен келтіретін залалдарын болдырмау» деген 2.2-міндетте:
«Тікелей нәтижелерге қол жеткізуге арналған іс-шаралар» деген бөлім мынадай мазмұндағы 5-жолмен толықтырылсын:
«
5. Бәсекелестiктi дамыту бойынша жергiлiктi атқарушы органдар қызметiнiң рейтингiн жүргiзу
Х
-
-
-
-
»;
«Адал бәсекелестікті насихаттауды және қабылданатын шешімдердің ашықтығын қамтамасыз ету» деген 2.3-міндетте:
«Тікелей нәтижелерге қол жеткізуге арналған іс-шаралар» деген бөлім мынадай мазмұндағы 6-жолмен толықтырылсын:
«
6. Адал бәсекелестiктiң артықшылықтары және негiзгi қызмет бойынша жұмыс нәтижелерi туралы ақпараттық материалдар әзiрлеу (БАҚ-тағы жарияланымдар, теледидар мен радиода сөз сөйлеу)
Х
-
-
-
-
»;

5. Анализ сфер деятельности субъектов естественных монополий на предмет выделения из них отдельных видов работ в конкурентную среду
Х
-
-
-
-
»;
в задаче 1.2. «Улучшение состояния конкурентной среды»:
раздел «Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строкой 5 следующего содержания:
«
5. Проведение анализа нормативной правовой базы на предмет выявления и устранения норм, ограничивающих конкуренцию
Х
-
-
-
-
»;
в задаче 1.3 «Повышение качества и усиление контроля за ситуацией на товарных рынках, в том числе путем недопущения необоснованного государственного участия»:
раздел «Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строками 4 и 5 следующего содержания:
«
4. Проведение мониторинга рынков, на которых участвуют квазигосударственные структуры, на предмет сокращения государственного сектора в экономике
Х
-
-
-
-
5. Проведение анализа деятельности государственных предприятий на предмет выполнения ими функций в соответствии со статьей 134 Закона Республики Казахстан «О государственном имуществе»
Х
-
-
-
-
»;
в стратегическом направлении 2. «Защита конкуренции и ограничение монополистической деятельности»:
в цели 2.1. «Обеспечение не дискриминационного доступа на товарные рынки»:
в задаче 2.2 «Предотвращение ущерба, наносимого государственными органами антиконкурентными действиями»:
раздел «Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строкой 5 следующего содержания:
«
5. Проведение рейтинга деятельности местных исполнительных органов по развитию конкуренции
Х
-
-
-
-
»;
в задаче 2.3 «Обеспечение пропаганды добросовестной конкуренции и прозрачности принимаемых решений»:
раздел «Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строкой 6 следующего содержания:
«
6. Разработка информационных материалов о преимуществах справедливой конкуренции и результатах работы по основной деятельности (публикации в СМИ, выступления по телевидению и радио)
Х
-
-
-
-
»;

«Монополияға қарсы заңнаманы тиімді құқықтық қолдануды қамтамасыз ету» деген 2.4-міндетте:
«Тікелей нәтижелерге қол жеткізуге арналған іс-шаралар» деген бөлім мынадай мазмұндағы 4 және 5-жолдармен толықтырылсын:
«
4. Монополияға қарсы орган қызметкерлерiнiң ТМД, алыс шет елдерде (Халықаралық бәсеке желісі) өткiзiлетiн оқыту iс-шараларына қатысуы
Х
-
-
-
-
5. Халықаралық ынтымақтастықты жандандыруға бағытталған шараларды әзiрлеу
Х
-
-
-
-
»;
«Ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген 5-бөлімде:
«Тауар нарықтарында бәсекелестікті дамытуға жәрдемдесу» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Тауар нарықтарында тиімді бәсекелестікті құру арқылы нарық субъектілері мен тұтынушылардың әл-ауқатын арттыру» деген 1-мақсатта:

в задаче 2.4. «Обеспечение эффективного правоприменения антимонопольного законодательства»:
раздел «Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строками 4 и 5 следующего содержания:
«
4. Участие сотрудников антимонопольного органа в обучающих мероприятиях, проводимых в СНГ, странах дальнего зарубежья (международная конкурентная сеть)
Х
-
-
-
-
5. Разработка мер, направленных на активизацию международного сотрудничества
Х
-
-
-
-
»;
в разделе 5. «Межведомственное взаимодействие»:
в стратегическом направлении 1. «Содействие развитию конкуренции на товарных рынках»:
в цели 1. «Повышение благосостояния субъектов рынка и потребителей путем создания эффективной конкуренции на товарных рынках»:

«Бәсекелес ортаның жай-күйін жақсарту» деген 1.2-міндет мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Аумақтарды дамыту бағдарламаларын әзiрлеу және оларға бәсекелестiктi дамыту жөніндегі шараларды енгiзудi үйлестiру
ӨДМ, облыстардың және Алматы мен Астана қалаларының әкiмдiктерi
Аумақтарды дамыту бағдарламаларына БҚА ұсынған шараларды қарау және енгізу
»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
001 «Бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, монополиялық қызметті шектеу және жосықсыз бәсекеге жол бермеу жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір қызметкерге шығындар» деген жолдағы «4105» деген сандар «4073» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «807029» деген сандар «819538» деген сандармен ауыстырылсын;
002 «Қазақстан Республикасы Бәсекелестiктi қорғау агенттiгiнiң күрделi шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
«2014 жыл» деген бағанда:
«Басқа да және негiзгi құралдарға жататын тауарларды сатып алу» деген жолдағы «61» деген сандар «68» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «18250» деген сандар «19610» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстардың жиыны» деген кіші бөлімде:
«2014 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттiк шығыстардың БАРЛЫҒЫ» деген жолдағы «825279» деген сандар «839148» деген сандармен ауыстырылсын;
«ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар» деген жолдағы «825279» деген сандар «839148» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi және ресми жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2014 жылғы 7 маусымдағы
№ 625 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң күшi жойылған кейбiр
шешiмдерiнiң тiзбесi
1. «Қазақстан Республикасында бәсекелестікті дамыту жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 қазандағы № 1115 қаулысы.
2. «Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 29 желтоқсандағы № 1443 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 9, 108-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстердің 1-тармағының 3) тармақшасы.
3. «Қазақстан Республикасында бәсекелестікті дамыту жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 қазандағы № 1115 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 ақпандағы № 138 қаулысы.

задачу 1.2. «Улучшение состояния конкурентной среды» дополнить строкой следующего содержания:
«
Координация разработки и включения в программы развития территорий мер по развитию конкуренции
МРР, акиматы областей и г.г. Алматы и Астаны
Рассмотрение и включение в программы развития территорий мер, предложенных АЗК
»;
в разделе 7. «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Услуги по обеспечению защиты конкуренции, ограничению монополистической деятельности и недопущению недобросовестной конкуренции»:
в графе «2014 год»:
в показателях эффективности:
в строке «Затраты на одного сотрудника» цифры «4 105» заменить цифрами «4 073»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «807 029» заменить цифрами «819 538»;
в бюджетной программе 002 ««Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции»:
в показателях прямых результатов:
в графе «2014 год»:
в строке «Приобретение прочих и относящихся к основным средствам товаров» цифры «61» заменить цифрами «68»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «18 250» заменить цифрами «19 610»;
в подразделе «Свод бюджетных расходов»:
в графе «2014 год»:
в строке «ВСЕГО бюджетных расходов:» цифры «825 279» заменить цифрами «839 148»;
в строке «текущие бюджетные программы» цифры «825 279» заменить цифрами «839 148».
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 июня 2014 года № 625
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2010 года № 1115 «Об утверждении Программы по развитию конкуренции в Республике Казахстан на 2010 – 2014 годы».
2. Подпункт 3) пункта 1 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2010 года № 1443 «О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 9, ст. 108).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2011 года № 138 «О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2010 года № 1115 «Об утверждении Программы по развитию конкуренции в Республике Казахстан на 2010 – 2014 годы».

4. «Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 18 шілдедегі № 820 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 47, 643-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстердің 21-тармағы.
5. «Қазақстан Республикасында бәсекелестікті дамыту жөніндегі 2010-2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 қазандағы № 1115 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 сәуірдегі № 556 қаулысы.

4. Пункт 21 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2011 года № 820 «О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2011 год; № 47, ст. 643).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2012 года № 556 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2010 года № 1115 «Об утверждении Программы по развитию конкуренции в Республике Казахстан на 2010 – 2014 годы».