Акцияларының бақылау пакеті ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұлттық даму институты болып табылатын банктің кредит (қарыз) бойынша талап ету құқықтарын басқаға бергені провизиялардың (резервтердің) мөлшерлерін азайтудан түсетін кіріс деп танылмайтын және талап ету құқығын беруден түсетін, акцияларының бақылау пакеті ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұлттық даму институты болып табылатын банктен кредиттер (қарыздар) бойынша талап ету құқықтарын сатып алуға байланысты алынған табыстары жиынтық жылдық табысынан алып тасталуға жататын заңды тұлғаны айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 маусымдағы № 693 қаулысы
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 90-бабы 2-тармағының 4-2) тармақшасына және 99-бабы
1-тармағының 14-3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Қазақстанның инвестициялық қоры» акционерлік қоғамы:
1) акцияларының бақылау пакеті ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұлттық даму институты болып табылатын банктің кредит (қарыз) бойынша талап ету құқықтарын басқаға бергені провизиялардың (резервтердің) мөлшерлерін азайтудан түсетін кіріс деп танылмайтын;
2) талап ету құқығын басқаға беруден түсетін, акцияларының бақылау пакеті ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұлттық даму институты болып табылатын банктен кредиттер (қарыздар) бойынша талап ету құқықтарын сатып алуға байланысты алынған табыстары жиынтық жылдық табысынан алып тасталуға жататын заңды тұлға болып айқындалсын.
2. «Акцияларының бақылау пакеті ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұлттық даму институты болып табылатын банк кредит (қарыз) бойынша талап ету құқықтарын басқаға беретін және талап ету құқығын басқаға беруден түсетін, акцияларының бақылау пакеті ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұлттық даму институты болып табылатын банктен кредиттер (қарыздар) бойынша талап ету құқықтарын сатып алуға байланысты алынған табыстары жиынтық жылдық табысынан алып тасталуға жататын заңды тұлғаны айқындау туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 22 шілдедегі № 733 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі, ресми жариялануға тиіс және 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

Об определении юридического лица, которому уступка банком, являющимся национальным институтом развития, контрольный пакет акций которого принадлежит национальному управляющему холдингу, прав требования по кредиту (займу) не признается доходом от снижения размеров провизий (резервов), и доходы которого от уступки права требования, полученные в связи с выкупом у банка, являющегося национальным институтом развития, контрольный пакет акций которого принадлежит национальному управляющему холдингу, прав требований по кредитам (займам), подлежат исключению из совокупного годового дохода
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2014 года № 693
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Примечание РЦПИ!
Действует до 01.01.2016 г.
В соответствии с подпунктом 4-2) пункта 2 статьи 90 и подпунктом 14-3) пункта 1 статьи 99 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить акционерное общество «Инвестиционный фонд Казахстана» юридическим лицом:
1) которому уступка банком, являющимся национальным институтом развития, контрольный пакет акций которого принадлежит национальному управляющему холдингу, прав требования по кредиту (займу) не признается доходом от снижения размеров провизий (резервов);
2) доходы которого от уступки права требования, полученные в связи с выкупом у банка, являющегося национальным институтом развития, контрольный пакет акций которого принадлежит национальному управляющему холдингу, прав требований по кредитам (займам), подлежат исключению из совокупного годового дохода.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2013 года № 733 «Об определении юридического лица, которому банк, являющийся национальным институтом развития, контрольный пакет акций которого принадлежит национальному управляющему холдингу, уступает права требования по кредиту (займу), и доходы которого от уступки права требования, полученные в связи с выкупом у банка, являющегося национальным институтом развития, контрольный пакет акций которого принадлежит национальному управляющему холдингу, прав требований по кредитам (займам), подлежат исключению из совокупного годового дохода».
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, подлежит официальному опубликованию и действует до 1 января 2016 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов