"Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің 2014 – 2018 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1592 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 8 шілдедегі № 779 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің 2014 – 2018 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1592 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 89, 1096-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің 2014 – 2018 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Ағымдағы ахуалды және қызметтің тиісті салаларының даму үрдісін талдау» деген 2-бөлімде:
«1-стратегиялық бағыт. Қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыру және жақсарту» деген 1-кіші бөлімде:
«Дамудың негізгі параметрлері» деген 1-тармақта:
««Қазаэросервис» АҚ қызметінде»:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
«Азаматтық авиацияны метеорологиялық қамтамасыз ету»;
екінші бөлікте «2011» деген сандар «2012» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қоғамдастықпен өзара іс-қимылда»:
сегізінші бөліктің екінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
«2013 жылы 10 мемлекеттік көрсетілетін қызметті автоматтандыру бойынша жұмыстар жүргізілді.»;
«Негізгі проблемаларды талдау» деген 2-тармақта:
«Қоршаған ортаға эмиссияларда»:
бірінші бөліктің екінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1592 "О Стратегическом плане Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан на 2014 - 2018 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 779
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1592 «О Стратегическом плане Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан на 2014 – 2018 годы» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 89, ст. 1096) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан на 2014 – 2018 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2 «Анализ текущей ситуации и тенденции развития соответствующих сфер деятельности»:
в подразделе 1 «Стратегическое направление 1. Стабилизация и улучшение качества окружающей среды»:
в пункте 1 «Основные параметры развития»:
в «Деятельности АО «Казаэросервис»:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Метеорологическое обеспечение гражданской авиации»;
в части второй цифры «2011» заменить цифрами «2012»;
во «Взаимодействии с общественностью»:
предложение второе части восьмой изложить в следующей редакции:
«В 2013 году проведены работы по автоматизации 10 государственных услуг»;
в пункте 2 «Анализ основных проблем»:
в «Эмиссиях в окружающую среду»:
предложение второе части первой изложить в следующей редакции:

«Сонымен, 2013 жылдың қорытындысы бойынша рұқсат етілген ластаушы заттар шығарындыларының көлемі 3,88 млн. тоннаны, ал ластаушы заттардың төгінділері 4,88 млн. тоннаны құрады.»
««Қазаэросервис» АҚ қызметінде»:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
«Азаматтық авиацияны метеорологиялық қамтамасыз ету»;
«3-стратегиялық бағыт. Өсімдік және жануарлар дүниесін, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғауды, өсімін молайтуды және ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету» деген 3-кіші бөлімде:
«Дамудың негізгі параметрлері» деген 1-тармақта:
«Орман шаруашылығы және жануарлар әлемінде»:
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен және кестемен толықтырылсын:

«Так, по итогам 2013 года разрешенные объемы выбросов загрязняющих веществ составили 3,88 млн. тонн, сбросов загрязняющих веществ 4,88 млн. тонн.»;
в «Деятельности АО «Казаэросервис»:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Метеорологическое обеспечение гражданской авиации»;
в подразделе 3 «Стратегическое направление 3. «Обеспечение охраны, воспроизводства и рационального использования растительного и животного мира, особо охраняемых природных территорий»:
в пункте 1 «Основные параметры развития»:
в «Лесном хозяйстве и животном мире»:
дополнить частью второй и таблицей следующего содержания:

«Ағаш отырғызудың жыл сайынғы көлемі 2014 жылға қарай 54 мың га. құрайды. Жергілікті атқарушы органдардың қарамағындағы мемлекеттік орман қорының аумағында, мемлекеттік ұлттық табиғи парктері (бұдан әрі – МҰТП) және мемлекеттік табиғи орман резерваттары (бұдан әрі – МТОР), Сандықтау оқу-өндірістік орман шаруашылығының (бұдан әрі – ОӨОШ) және «Жасыл аймақ» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының аумағында ормандарды қалпына келтіру көлемі төмендегі кестеде бөлінген.
Облыстар және мекемелер атаулары
Орманды қалпына келтіру, мың га
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
Ақмола
барлығы

«Ежегодный объем лесопосадок к 2014 году составит 54 тыс. га. Объемы воспроизводства лесов на территории государственного лесного фонда, находящегося в ведении местных исполнительных органов, на территории государственных национальных природных парков (далее – ГНПП) и государственных лесных природных резерватов (далее – ГЛПР), Сандыктауского учебно-производственного лесного хозяйства (далее – УПЛХ) и республиканского государственного предприятия «Жасыл аймак» (далее – РГП) распределились в нижеуказанной таблице.
Наименование областей и учреждений
Воспроизводство лесов, тыс. га
2012 г.
2013 г.
2014 г.
Акмолинская
всего

63,79
63,5
54,0
»;
«Балық шаруашылығы» мынадай редакцияда жазылсын:
«Балық шаруашылығы.
Балық шаруашылығы саласындағы негізгі міндеттердің бірі табиғат қорғау заңнамасын бұзу фактілерінің алдын алу және жолын кесу болып табылады, онда бекіре тұқымдас балықтарды қорғауға ерекше көңіл бөлінеді.
2013 жылы балық шаруашылығы инспекциялары 7 639 әкімшілік құқық бұзушылықты тіркеді, нәтижесінде сотпен 35 адам қылмыстық және 1122 адам әкімшілік жауапкершілікке тартылды. 53,2 млн. теңге сомасына айыппұлдар салынды, 43,6 млн. теңге немесе 82,0 % өндіріп алынды. Балық ресурстарына келтірілген зиян үшін 20,0 млн теңгеге талап арыз қойылды, оның 6,6 млн. теңгесі (33 %) өндіріп алынды. Есепті кезеңде құқық бұзушылардан 82,5 тонна балық, 6742 аулау құралы, жүзу құралдарының 451 бірлігі тәркіленді.

63,79
63,5
54,0
»;
«Рыбное хозяйство» изложить в следующей редакции:
«Рыбное хозяйство.
Одной из основных задач в области рыбного хозяйства является предупреждение и пресечение фактов нарушения природоохранного законодательства, где особое внимание уделяется охране осетровых видов рыб.
За 2013 год инспекциями рыбного хозяйства было зафиксировано 7 639 административных правонарушений, в результате чего судом 35 лиц привлечены к уголовной и 1 122 лиц – к административной ответственности. Наложено штрафов на сумму 53,2 млн. тенге, взыскано 43,6 млн. тенге или 82,0%. За нанесенный ущерб рыбным ресурсам предъявлено исков на сумму 20,0 млн. тенге, из них взыскано 6,6 млн. тенге (33%). За отчетный период у нарушителей изъято 82,5 тонн рыбы, 6742 единиц орудий лова, 451 единиц плавательных средств.

Халықаралық және республикалық маңызы бар 344 су айдындарының және (немесе) учаскелерiнiң ішінде 152 пайдаланушыға 292 су айдыны және (немесе) учаскесі бекітілді.
Жергілікті маңызы бар су қоймалары бойынша қазіргі бар 2742 су қоймасының 865 балық шаруашылығы ұйымдарына 1536 су қоймасы бекітіліп берілді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 15 ақпандағы № 135 қаулысына сәйкес 2013 жылға республика бойынша балық және басқа да су жануарларын аулау лимиті (Каспий теңізіндегі теңіз балықтарының түрлерін есептемегенде) – 60,6 мың. тонна бекітілді, оның ішінде 42,9 мың. тоннасы немесе 70,7 %-ы игерілді. Бұл ретте лимиттер Үкімет қаулысымен алдыңғы жылдың 15 ақпанынан бастап ағымдағы жылдың 15 ақпанына дейін бекітіледі. 2013 жылы жануарлар дүниесін пайдалану үшін түскен төлем 593,1 млн. теңгені құрады.
Балық шаруашылығы саласындағы қызмет бағыттарының бірі балық ресурстарының табиғи және жасанды көбеюіне жағдай жасау болып табылады.
Осыған орай, өсімін молайту кешенінің мемлекеттік кәсіпорындары 2013 жылы 158,42 млн. дана балық шабақтарын, оның ішінде 7 млн. дана бекіре тұқымдас балық шабақтарын су қоймаларына жіберді.»;
«Негізгі проблемаларды талдау» деген 2-тармақта:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Балық шаруашылығының неғұрлым маңызды проблемалары:
1) Атырау қаласындағы жұмыс істеп тұрған екі бекіре балық өсіру зауытын реконструкциялау;
2) құнды кәсіптік балық түрлерін табиғи қайта өндіру үшін жағдайды жақсарту мақсатында негізгі трансшекаралық өзендердің сағалық, арналық және алқаптық бөлігінде жер өңдеу (түп тереңдету) жұмыстарын жүргізу қажет;
3) Каспий итбалығы популяциясына кері әсер ететін факторларды зерделеу үшін нысаналы қаржы қаражатын көздеп, балық шаруашылығы саласында ғылыми зерттеулер жүргізу үшін қаржы қаражатының бөлінуін ұлғайту қажет;
4) бұдан басқа, балық шаруашылығы облысаралық бассейндік инспекциялардың инспекторлық құрамы санының жеткіліксіздігі және олардың әлсіз материалдық-техникалық қамтамасыз етілуі негізгі проблемалардың бірі болып табылады;
5) қайта өндіру кешеніндегі кәсіпорындардың өндірістік базасының тозуы;
6) балық шаруашылығы облысаралық бассейндік инспекцияларының әлсіз материалдық-техникалық қамтамасыз етілуі;
7) ғылыми зерттеулер жүргізуге қаржының жеткіліксіздігі;
8) жоғары білікті кадрлармен қамтамасыз етудің жеткіліксіздігі.»;
«Негізгі сыртқы және ішкі факторларды бағалау» деген 3-тармақта:
«Балық шаруашылығында»:
мынадай мазмұндағы бірінші бөлікпен толықтырылсын:
«Балық шаруашылығының дамуына әсер ететін негізгі сыртқы және ішкі факторларға мыналар жатады:

Из 344 водоемов и (или) участков международного и республиканского значения за 152 пользователями закреплено 292 водоема и (или) участка.
По водоемам местного значения из имеющихся 2 742 водоемов за 865 рыбохозяйственными организациями закреплено 1536 водоема.
Согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2013 года № 135 на 2013 год по республике утвержден лимит вылова рыбы и других водных животных (без учета морских видов рыб Каспийского моря) – 60,6 тыс. тонн, из них освоено 42,9 тыс. тонн или 70,7 %. При этом лимиты утверждаются Правительством с 15 февраля предыдущего года по 15 февраля текущего года. Поступило платежей за пользование животным миром в 2013 году на сумму 593,1 млн. тенге.
Одним из направлений деятельности в области рыбного хозяйства является создание условий для естественного и искусственного воспроизводства рыбных ресурсов.
В этой связи государственными предприятиями воспроизводственного комплекса в 2013 году было выпущено 158,42 млн. штук молоди рыб, в том числе 7 млн. штук молоди осетровых видов рыб.»;
в пункте 2 «Анализ основных проблем»:
часть вторую изложить в следующей редакции:
«Наиболее значимые проблемы рыбного хозяйства:
1) реконструкция двух действующих в городе Атырау осетровых рыбоводных заводов;
2) в целях улучшения условий для естественного воспроизводства ценных промысловых видов рыб необходимо проведение мелиоративных (дноуглубительных) работ в дельтовой, русловой и пойменной части основных трансграничных рек;
3) необходимо увеличить выделение финансовых средств для проведения научных исследований в сфере рыбного хозяйства, предусмотрев целевые финансовые средства для изучения факторов, отрицательно влияющих на популяцию каспийского тюленя;
4) кроме того, одной из основных проблем является недостаточное количество инспекторского состава межобластных бассейновых инспекций рыбного хозяйства и их слабое материально-техническое обеспечение;
5) изношенность производственной базы предприятий воспроизводственного комплекса;
6) слабое материально-техническое обеспечение межобластных бассейновых инспекций рыбного хозяйства;
7) недостаточное финансирование на проведение научных исследований;
8) недостаточная обеспеченность высококвалифицированными кадрами.»;
в пункте 3 «Оценка основных внешних и внутренних факторов»:
в «Рыбном хозяйстве»:
дополнить частью первой следующего содержания:
«К основным внешним и внутренним факторам, оказывающим влияние на развитие рыбного хозяйства, относятся:

1) жағымсыз антропогендік және техногендік әсер;
2) табиғи сипаттағы тәуекелдер (су ресурстары тапшылығының артуы, қолайсыз гидрологиялық режим (суы аздық), судың гидрохимиялық құрамының нашарлауы (оттекті режим).»;
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3.1-кіші бөлімде:
«Қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыру және жақсарту» деген
1-стратегиялық бағытта:
«Экожүйелерді сақтау және қалпына келтіру бойынша жағдай жасау және экологиялық заңнаманың сақталуын қамтамасыз ету» деген 1.1-мақсатта:
«Тарихи ластануларды жою, табиғи ортаны қалпына келтіру» деген 1.1.2-міндетте:
реттік нөмірі 15-жолдың «2014 жыл» деген бағанындағы «5» деген сан «6» деген санмен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-1-жолмен толықтырылсын:
«
21-1
Орнықты органикалық ластағыштар туралы Стокгольм конвенциясы бойынша Қазақстан Республикасының міндеттемелерін орындау жоспарын әзірлеу және іске асыру
Х
Х
Х
Х
Х
»;
«Қоғаммен өзара іс-қимыл салаларын кеңейту және халықаралық ынтымақтастықты нығайту» деген 1.3-мақсатта:
«Үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл, тұрғындардың экологиялық ақпаратқа қол жеткізуін қамтамасыз ету және мемлекеттік қызмет көрсету сапасын арттыру» деген 1.3.1-міндетте:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 72-1-жолмен толықтырылсын:
«
72-1
Астана қаласында жастар үшін тегін оқу семинарларын өткізу
Х
Х
Х
Х
Х
»;
«Қазақстан Республикасының төмен көміртекті дамуға және «жасыл экономикаға» көшуі жөнінде жағдай жасау» деген 1.4-мақсатта:
«Жаңартылатын энергия көздерін дамыту» деген 1.4.2-міндетте:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 98-1-жолмен толықтырылсын:
«
98-1
«Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының шеңберінде Қазақстандағы электрленбеген елді мекендерді электр энергиямен қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Х
»;
«Қазақстан Республикасының су қауіпсіздігін қамтамасыз ету» деген 2-стратегиялық бағытта:
«Су ресурстарын тиімді басқару» деген 2.2-мақсатта:
«Сумен жабдықтау және су шаруашылығы құрылыстары жүйесін орнықты дамыту» деген 2.2.1-міндетте:
«2014 жыл» деген бағанда:
реттік нөмірі 110-жолдағы «24» деген сандар «26» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 111-жолдағы «4» деген сан «5» деген санмен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 112-жолда:
«179» деген сандар «181» деген сандармен ауыстырылсын;
«10» деген сандар «11» деген сандармен ауыстырылсын;
«Өсімдік және жануарлар дүниесін, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғауды, өсімін молайтуды және ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету» деген 3-стратегиялық бағытта:

1) негативное антропогенное и техногенное воздействие;
2) риски природного характера (возрастающий дефицит водных ресурсов, неблагоприятный гидрологический режим (маловодность), ухудшение гидрохимического состава воды (кислородный режим).»;
в разделе 3 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе 3.1 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Стабилизация и улучшение качества окружающей среды»:
в цели 1.1. «Создание условий по сохранению и восстановлению экосистем и обеспечение соблюдения экологического законодательства»:
в задаче 1.1.2. «Ликвидация исторических загрязнений, восстановление природной среды»:
в графе «2014 год» строки, порядковый номер 15, цифру «5» заменить цифрой «6»;
дополнить строкой, порядковый номер 21-1, следующего содержания:
«
21-1
Разработка и реализация плана выполнения обязательств Республики Казахстан по Стокгольмской конвенции о стойких органических загрязнителях
Х
Х
Х
Х
Х
»;
в цели 1.3. «Расширение сфер взаимодействия с общественностью и укрепление международного сотрудничества»:
в задаче 1.3.1. «Взаимодействие с неправительственными организациями, обеспечение доступа населения к экологической информации и повышение качества оказание государственных услуг»:
дополнить строкой, порядковый номер 72-1, следующего содержания:
«
72-1
Проведение бесплатных обучающих семинаров для молодежи в г. Астане
Х
Х
Х
Х
Х
»;
в цели 1.4. «Создание условий по переходу Республики Казахстан к низкоуглеродному развитию и «зеленой» экономике»:
в задаче 1.4.2. «Развитие возобновляемых источников энергии»:
дополнить строкой, порядковый номер 98-1, следующего содержания:
«
98-1
Реализация мероприятий по обеспечению неэлектрофицированных населенных пунктов Казахстана электроэнергией в рамках Закона Республики Казахстан «О поддержке использования возобновляемых источников энергии»
Х
»;
в стратегическом направлении 2. «Обеспечение водной безопасности Республики Казахстан»:
в цели 2.2 «Эффективное управление водными ресурсами»:
в задаче 2.2.1. «Устойчивое развитие системы водоснабжения и водохозяйственных сооружений»:
в графе «2014 год»:
в строке, порядковый номер 110, цифры «24» заменить цифрами «26»;
в строке, порядковый номер 111, цифру «4» заменить цифрой «5»;
в строке, порядковый номер 112:
цифры «179» заменить цифрами «181»;
цифры «10» заменить цифрами «11»;
в стратегическом направлении 3. «Обеспечение охраны, воспроизводства и рационального использования растительного и животного мира, особо охраняемых природных территорий»:

«Балық, орман ресурстарын, жануарлар дүниесі ресурстарын, табиғи-қорық қорының объектілерін сақтауды, өсімін молайтуды және ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету» деген 3.1-мақсатта:
«Республика аумағында орманды жерлерді көбейту, орман өрттерінің алдын алу, оларды уақтылы анықтау және жою, жануарлар дүниесі ресурстарын және табиғи қорық қоры объектілерінің өсімін молайту және ұтымды пайдалану» деген 3.1.1-міндетте:
реттік нөмірі 123-жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «63» деген сандар «53» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 128-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
128
Жаңа және кеңейтілген ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың алаңы
есепті деректер
мың га
139
146
409

в цели 3.1. «Сохранение, рациональное использование и воспроизводство рыбных, лесных ресурсов, ресурсов животного мира, объектов природно-заповедного фонда»:
в задаче 3.1.1. «Увеличение лесистости территории республики, предупреждение лесных пожаров, своевременное их обнаружение и ликвидация, воспроизводство и рациональное использование ресурсов животного мира и объектов природно-заповедного фонда»:
в строке, порядковый номер 123, в графе «2013 год» цифры «63» заменить цифрами «53»;
строку, порядковый номер 128, изложить в следующей редакции:
«
128
Площадь новых и расширенных особо охраняемых природных территорий
отчетные
данные
тыс.
га
139
146
409

436
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 130-1, 130-2, 130-3 және 130-4-жолдармен толықтырылсын:
«
130-1
Орман тұқымдарының сапасын сараптауды қамтамасыз ету
X
X
X
X
X
130-2
Ормандардың санитариялық жай-күйін бағалау
X
X
X
X
X
130-3
Орман тұқымы базасының объектілерін қалыптастыру, есепке алу және аттестаттау, сондай-ақ оларды күтіп ұстау
X
X
X
X
X
130-4
Орман шаруашылығын жобалауды жүргізу
X
X
X
X
X
»;
реттік нөмірлері 133 және 134-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
133
Мекендейтін аумақтарда киіктерді қорғауды, есептеуді және мониторингтеуді ұйымдастыру
Х
Х
Х
Х
Х
134
Мекендейтін аумақтарда сирек кездесетін және жойылып кету қаупі бар жабайы тұяқты жануарларды қорғауды, есептеуді және мониторингтеуді ұйымдастыру
Х
Х
Х
Х
Х
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 136-1, 136-2 және 136-3-жолдармен толықтырылсын:
«
136-1
Жануарлар дүниесінің объектілерін алу лимитін айқындау үшін жануарлар дүниесі объектілерін алуға биологиялық негіздеме дайындауды ұйымдастыру
Х
Х
Х
Х
Х
136-2
Сирек кездесетін және жойылып бара жатқан жабайы тұяқты жануарларды (құлан, қарақұйрық, бұхар бұғысы) биологиялық негіздеме негізінде реинтродукциялауды ұйымдастыру
Х
Х
136-3
ЕҚТА жаңаларын құру және қолданыстағылардың аумағын кеңейту жөнінде ұсыныстар енгізу
Х
Х
Х
Х
»;
«Балық ресурстарын және басқа су жануарларын қорғауды және өсімін молайтуды қамтамасыз ету» деген 3.1.2-міндетте:
реттік нөмірі 139-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
139
Республикалық балық шаруашылығы су айдындарының балық шаруашылығы ресурстарын мемлекеттік есепке алуды және мониторингтеуді жүзеге асыру
X
X
X
X
X
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 143, 144 және 145-жолдармен толықтырылсын:
«
143
Жайық және Қиғаш өзендері балық жүру арналарында жер өндеу (түп тереңдету) жұмыстары жөніндегі іс-шаралар кешенін өткізу
Х
Х
Х
Х
144
Браконьерлікті және биологиялық ресурстар объектілері мен өнімдерінің заңсыз айналымын анықтау, жолын кесу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру
Х
Х
Х
Х
Х
145
Жылына жалпы қуатын 7 млн. данадан 12 млн. дана шабақтарына дейін жеткізе отырып, Атырау және Жайық-Атырау бекіре өсіру зауыттарын реконструкциялау жөніндегі жобаны әзірлеу және іске асыру
Х
Х
Х
Х
Х
»;
«Ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген 5-бөлімде:
«Өсімдік және жануарлар дүниесін, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғауды, өсімін молайтуды және ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету» деген 3-стратегиялық бағытта:
«Балық, орман ресурстарын, жануарлар дүниесі ресурстарын, табиғи-қорық қорының объектілерін сақтауды, өсімін молайтуды және ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету» деген 3.1-мақсатта:
«Республика аумағында орманды жерлерді көбейту, орман өрттерінің алдын алу, оларды уақтылы анықтау және жою, жануарлар дүниесі ресурстарын және табиғи-қорық қоры объектілерінің өсімін молайту және ұтымды пайдалану» деген 3.1.1-міндетте:
«Ормандарды молықтыру және орман өсіру алаңы» деген жолдың 3-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Орманды молықтыру және орман өсіру, орманды қорғау»;
«Тәуекелдерді басқару» деген 6-бөлімде:
«Сыртқы тәуекелдерде»:
«Табиғи сипаттағы тәуекелдер (су ресурстары тапшылығының артуы, қолайсыз гидрологиялық режим (судың аз болуы), судың гидрохимиялық құрамының нашарлауы (оттекті режим), шектес мемлекеттерде балықтардың ауруы, бөтен текті түрлердің енуінен экожүйелерге кері әсер ету және т.б.)» деген жолдың 1-бағанындағы «шектес мемлекеттерде балықтардың ауруы, бөтен текті түрлердің енуінен экожүйелерге кері әсер ету және т.б.» деген сөздер алып тасталсын;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:

436
»;
дополнить строками, порядковые номера 130-1, 130-2, 130-3 и 130-4, следующего содержания:
«
130-1
Обеспечение экспертизы качества лесных семян
X
X
X
X
X
130-2
Оценка санитарного состояния лесов
X
X
X
X
X
130-3
Формирование, учет и аттестация объектов лесосеменной базы, а также их содержания
X
X
X
X
X
130-4
Проведение лесохозяйственного проектирования
X
X
X
X
X
»;
строки, порядковые номера 133 и 134, изложить в следующей редакции:
«
133
Организация охраны, учета и мониторинга сайгаков в ареалах обитания
X
X
X
X
X
134
Организация охраны, учета и мониторинга редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких копытных животных в ареалах обитания
X
X
X
X
X
»;
дополнить строками, порядковые номера 136-1, 136-2 и 136-3, следующего содержания:
«
136-1
Организация подготовки биологического обоснования на изъятие объектов животного мира для определения лимита изъятия объектов животного мира
Х
Х
Х
Х
Х
136-2
Организация реинтродукции редких и исчезающих видов диких копытных животных (кулан, джейран, тугайный олень) на основании биологического обоснования
Х
Х
136-3
Внесение предложений по созданию новых и расширению территорий существующих ООПТ
Х
Х
Х
Х
»;
в задаче 3.1.2. «Обеспечение охраны и воспроизводства рыбных ресурсов и других водных животных»:
строку, порядковый номер 139, изложить в следующей редакции:
«
139
Осуществление государственного учета и мониторинга рыбных ресурсов на рыбохозяйственных водоемах республики
X
X
X
X
X
»;
дополнить строками, порядковые номера 143, 144 и 145, следующего содержания:
«
143
Проведение комплекса мероприятий по мелиоративным (дноуглубительным) работам на рыбоходных каналах в дельтах рек Урал и Кигач
Х
Х
Х
Х
144
Организация и осуществление мероприятий по выявлению, пресечению браконьерства и незаконного оборота объектами и продукцией биологических ресурсов
Х
Х
Х
Х
Х
145
Разработка и реализация проекта по реконструкции Атырауского и Урало-Атырауского осетровых рыбоводных заводов с доведением их суммарной мощности с 7 млн. до 12 млн. штук молоди в год
Х
Х
Х
Х
Х
»;
в разделе 5 «Межведомственное взаимодействие»:
в стратегическом направлении 3. «Обеспечение охраны, воспроизводства и рационального использования растительного и животного мира, особо охраняемых природных территорий»:
в цели 3.1. «Сохранение, рациональное использование и воспроизводство рыбных, лесных ресурсов, ресурсов животного мира, объектов природно-заповедного фонда»:
в задаче 3.1.1. «Увеличение лесистости территории республики, предупреждение лесных пожаров, своевременное их обнаружение и ликвидация, воспроизводство и рациональное использование ресурсов животного мира и объектов природно-заповедного фонда»:
графу 3 строки «Площадь воспроизводства лесов и лесоразведения» изложить в следующей редакции:
«Воспроизводство лесов и лесоразведение, охрана леса»;
в разделе 6 «Управление рисками»:
во «Внешних рисках»:
в графе 1 строки «Риски природного характера (возрастающий дефицит водных ресурсов, неблагоприятный гидрологический режим (маловодность), ухудшение гидрохимического состава воды (кислородный режим), заболевание рыб в сопредельных странах, отрицательное влияние на экосистему от проникновения чужеродных видов и др.)» слова «заболевание рыб в сопредельных странах, отрицательное влияние на экосистему от проникновения чужеродных видов и др.» исключить;
в разделе 7 «Бюджетные программы»:

«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7.1-кіші бөлімде:
001 «Қазақстан Республикасының орнықты дамуға көшуін қамтамасыз ету, қоршаған ортаның сапасын сақтау, қалпына келтіру және жақсарту жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
103-кіші бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Аумақтың экологиялық мәртебесін айқындау мақсатында зерттелген «Азғыр» және «Капустин Яр» полигондарына іргелес жатқан елді мекендердін саны
бірлік
40
»;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Аумақтың экологиялық мәртебесін айқындау мақсатында «Азғыр» және «Капустин Яр» полигондарына іргелес жатқан елді мекендерді зерттеу жөніндегі есептердің саны
дана
1
»;
тиімділік көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Бір елді мекенді зерттеуге арналған орташа шығындар
мың теңге
1 118,9
»;
«2014 жыл» деген бағанда:
«бюджеттік шығындарының көлемі, оның ішінде:» деген жолдағы «4 875 121» деген сандар «4 947 612» деген сандармен ауыстырылсын;
«100-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «4 276 686» деген сандар «4 298 773» деген сандармен ауыстырылсын;
«101-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «211 327» деген сандар «213 721» деген сандармен ауыстырылсын;
«103-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «21 752» деген сандар «66 508» деген сандармен ауыстырылсын;
«104-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «365 356» деген сандар «368 610» деген сандармен ауыстырылсын;
006 «Гидрометеорологиялық мониторинг жүргізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдың «2014 жыл» деген бағанындағы «4 878 607» деген сандар «5 059 646» деген сандармен ауыстырылсын;
008 «Қоршаған ортаның жай-күйіне бақылау жүргізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдың «2014 жыл» деген бағанындағы «2 576 649» деген сандар «2 608 328» деген сандармен ауыстырылсын;
009 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
«Жасыл арал аймағындағы Есіл өзенінде түп тереңдету жұмыстары» жобасы бойынша түп тереңдету жұмыстарын өткізу ұзақтығы
км
3 559,2
»;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Жасыл арал аймағындағы Есіл өзенінің түбін үш метрге дейін тазарту
м3
415 927, 3
»;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдың «2014 жыл» деген бағанындағы «2 146 842» деген сандар «2 547 883» деген сандармен ауыстырылсын;
020 «Қазақстанда құрамында орнықты органикалық ластағыштар бар қалдықтарды жою» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:

в подразделе 7.1 «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Услуги по сохранению, восстановлению и улучшению качества окружающей среды, обеспечению перехода Республики Казахстан к устойчивому развитию»:
в подпрограмме 103:
показатели прямого результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Количество обследованных населенных пунктов, прилегающих к полигонам Азгир и Капустин Яр в целях определения экологического статуса территории
ед.
40
»;
показатели конечного результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Количество отчетов по обследованию населенных пунктов, прилегающих к полигонам Азгир и Капустин Яр в целях определения экологического статуса территории
шт.
1
»;
показатели эффективности дополнить строкой следующего содержания:
«
Средние затраты на обследование одного населенного пункта
тыс.
тенге
1 118,9
»;
в графе «2014 год»:
в строке «объем бюджетных расходов, в том числе:» цифры «4 875 121» заменить цифрами «4 947 612»;
в строке «по подпрограмме 100» цифры «4 276 686» заменить цифрами «4 298 773»;
в строке «по подпрограмме 101» цифры «211 327» заменить цифрами «213 721»;
в строке «по подпрограмме 103» цифры «21 752» заменить цифрами «66 508»;
в строке «по подпрограмме 104» цифры «365 356» заменить цифрами «368 610»;
в бюджетной программе 006 «Ведение гидрометеорологического мониторинга»
в графе «2014 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «4 878 607» заменить цифрами «5 059 646»;
в бюджетной программе 008 «Проведение наблюдений за состоянием окружающей среды»
в графе «2014 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «2 576 649» заменить цифрами «2 608 328»;
в бюджетной программе 009 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды»:
показатели прямого результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Протяженность проведения дноуглубительных работ по проекту «Дноуглубительные работы на реке Есиль в районе Зеленого острова»
км
3 559,2
»;
показатели конечного результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Очистка дна реки Есиль в районе Зеленого острова до трех метров
м3
415 927, 3
»;
в графе «2014 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «2 146 842» заменить цифрами «2 547 883»;
в бюджетной программе 020 «Уничтожение отходов, содержащих СОЗ (стойкие органические загрязнители) в Казахстане»:
в графе «2014 год»:

«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «58 034» деген сандар «113 067» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бірлесіп қаржыландыру есебінен» деген жолдағы «49 950» деген сандар «76 032» деген сандармен ауыстырылсын;
«ЖЭҚ грантының қаражаты есебінен» деген жолдағы «8 084» деген сандар «37 035» деген сандармен ауыстырылсын;
025 «Қазақстан Республикасының аумағын климаттық ерекшеліктері бойынша аудандастыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдың «2014 жыл» деген бағанындағы «91 166» деген сандар «91 164» деген сандармен ауыстырылсын;
027 «Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
««Семей орманы» МОТР ММ орман питомнигі кешенін және ағаш-тұқым станциясын құру» деген жолдағы «80,6» деген сандар «100» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «1 435 523» деген сандар «2 226 006» деген сандармен ауыстырылсын;
«сыртқы қарыздар есебінен 004-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «497 058» деген сандар «991 138» деген сандармен ауыстырылсын;
«республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен 016-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «917 211» деген сандар «1 212 608» деген сандармен ауыстырылсын;
«грант есебінен 018-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «21 254» деген сандар «22 260» деген сандармен ауыстырылсын;
028 «Қазақстан Республикасында пилотты ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда биологиялық әртүрлілік мониторингі бойынша ақпараттық жүйе әзірлеу және енгізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «67 186» деген сандар «74 469» деген сандармен ауыстырылсын;
«республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен 006-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «67 186» деген сандар «74 469» деген сандармен ауыстырылсын;
031 «Орман шаруашылығын басқару, орман ресурстары мен жануарлар әлемін сақтау және дамытуды қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Астана қаласының санитариялық қорғаныштық жасыл аймағын құру» деген жолда:
«2015 жыл» деген бағандағы «5» деген сан «5,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«2016 жыл» деген бағандағы «5» деген сан «4,2» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Астана қаласының жасыл аймағын дамыту» деген жолда:
«2015 жыл» деген бағандағы «75» деген сандар «73,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«2016 жыл» деген бағандағы «80» деген сандар «75,4» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«2014 жыл» деген бағанда:

в строке «объем бюджетных расходов» цифры «58 034» заменить цифрами «113 067»;
в строке «за счет софинансирования» цифры «49 950» заменить цифрами «76 032»;
в строке «за счет средств гранта ГЭФ» цифры «8 084» заменить цифрами «37 035»;
в бюджетной программе 025 «Районирование территории Казахстана по климатическим характеристикам»:
в графе «2014 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «91 166» заменить цифрами «96 164»;
в бюджетной программе 027 «Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики»:
в графе «2014 год»:
в строке «Строительство комплекса лесного питомника и лесосеменной станции в ГУ ГЛПР «Семей орманы» цифры «80,6» заменить цифрами «100»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «1 435 523» заменить цифрами «2 226 006»;
в строке «по подпрограмме 004 за счет внешних займов» цифры «497 058» заменить цифрами «991 138»;
в строке «по подпрограмме 016 за счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета» цифры «917 211» заменить цифрами «1 212 608»;
в строке «по подпрограмме 018 за счет гранта» цифры «21 254» заменить цифрами «22 260»;
в бюджетной программе 028 «Разработка и внедрение информационной системы по мониторингу биоразнообразия в пилотных особо охраняемых природных территориях Республики Казахстан»:
в графе «2014 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «67 186» заменить цифрами «74 469»;
в строке «по подпрограмме 006 за счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета» цифры «67 186» заменить цифрами «74 469»;
в бюджетной программе 031 «Управление лесным хозяйством, обеспечение сохранения и развития лесных ресурсов и животного мира»:
в показателях прямого результата:
в строке «Создание санитарной защитной зеленой зоны города Астаны»:
в графе «2015 год» цифру «5» заменить цифрами «5,4»;
в графе «2016 год» цифру «5» заменить цифрами «4,2»;
в показателях конечного результата:
в строке «Развитие зеленой зоны города Астаны»:
в графе «2015 год» цифры «75» заменить цифрами «73,1»;
в графе «2016 год» цифры «80» заменить цифрами «75,4»;
в показателях эффективности:
в графе «2014 год»:

«бюджеттік шығыстар көлемі, оның ішінде» деген жолдағы «13 036 495» деген сандар «13 768 771» деген сандармен ауыстырылсын;
«100-кіші бағдарламасы бойынша» деген жолдағы «6 774 977» деген сандар «7 363 046» деген сандармен ауыстырылсын;
«101-кіші бағдарламасы бойынша» деген жолдағы «5 495 138» деген сандар «5 626 678» деген сандармен ауыстырылсын;
«102-кіші бағдарламасы бойынша» деген жолдағы «766 380» деген сандар «779 047» деген сандармен ауыстырылсын;
034 «Сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу» деген жолдағы «1» деген сан «5» деген санмен ауыстырылсын;
«Сумен қамту жүйесін салу және реконструкциялау» деген жолда:
«топтық су құбырлары» деген жолдағы «14» деген сандар «18» деген сандармен ауыстырылсын;
«гидротехникалық құрылыстар» деген жолдағы «31» деген сандар «39» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Пайдалануға беру» деген жолда:
«топтық су құбырлары» деген жолдағы «4» деген сан «5» деген санмен ауыстырылсын;
«гидротехникалық құрылыстар» деген жолдағы «15» деген сандар «19» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Көрсетілген қызмет бірлігіне арналған орташа шығындар» деген жолда:
«бір топтық су құбырды салу және реконструкциялау бойынша» деген жолдағы «727 634» деген сандар «649 789,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«бір гидротехникалық құрылысты салу және реконструкциялау бойынша» деген жолдағы «606 391» деген сандар «522 736,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«бір жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу бойынша» деген жолдағы «114 742» деген сандар «36 178,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «29 099 735» деген сандар «32 263 812» деген сандармен ауыстырылсын;
«ішкі көздер есебінен 005-кіші бағдарламасы бойынша» деген жолдағы «29 099 735» деген сандар «32 263 812» деген сандармен ауыстырылсын;
035 «Өскемен қаласында жерасты суларын қорғау және өнеркәсіп ағындыларын тазарту объектілерін дамыту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«бір үйінді сақтау қоймасын салу бойынша» деген жолдағы «379 965» деген сандар «388 138,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі, оның ішінде» деген жолдағы «1 270 099» деген сандар «1 346 139» деген сандармен ауыстырылсын;
«сыртқы қарыздар есебінен 004-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «724 972» деген сандар «724 972» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «объем бюджетных расходов» цифры «13 036 495» заменить цифрами «13 768 771»;
в строке «по подпрограмме 100» цифры «6 774 977» заменить цифрами «7 363 046»;
в строке «по подпрограмме 101» цифры «5 495 138» заменить цифрами «5 626 678»;
в строке «по подпрограмме 102» цифры «766 380» заменить цифрами «779 047»;
в бюджетной программе 034 «Строительство и реконструкция системы водоснабжения, гидротехнических сооружений»:
в графе «2014 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Разработка проектно-сметной документации» цифру «1» заменить цифрой «5»;
в строке «Строительство и реконструкция системы водоснабжения»:
в строке «групповые водопроводы» цифры «14» заменить цифрами «18»;
в строке «гидротехнические сооружения» цифры «31» заменить цифрами «39»;
в показателях конечного результата:
в строке «Ввод в эксплуатацию»:
в строке «групповые водопроводы» цифру «4» заменить цифрой «5»;
в строке «гидротехнические сооружения» цифры «15» строки заменить цифрами «21»;
в показателях эффективности:
в строке «Средние затраты на единицу оказанной услуги»:
в строке «по строительству и реконструкции одного группового водопровода» цифры «727 634» заменить цифрами «649 789,2»;
в строке «по строительству и реконструкции одного гидротехнического сооружения» цифры «606 391» заменить цифрами «522 736,2»;
в строке «по разработке одной проектно-сметной документации» цифры «114 742» заменить цифрами «36 178,8»;
в строке «объем бюджетных расходов, в том числе:» цифры «29 099 735» заменить цифрами «32 263 812»;
в строке «по подпрограмме 005 за счет внутренних источников» цифры «29 099 735» заменить цифрами «3 2263 812»;
в бюджетной программе 035 «Развитие объектов охраны подземных вод и очистки промышленных стоков в городе Усть-Каменогорске»:
в графе «2014 год»:
в показателях эффективности:
в строке «на строительство одного хвостохранилища» цифры «379 965» заменить цифрами «388 138,7»;
в строке «Объем бюджетных расходов, в том числе:» цифры «1 270 099» заменить цифрами «1 346 139»;
в строке «по подпрограмме 004 за счет внешних займов» цифры «724 972» заменить цифрами «724 972»;

«бірлесіп қаржыландыру есебінен 016-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «545 127» деген сандар «621 167» деген сандармен ауыстырылсын;
038 «Су қорын пайдалану мен қорғауды реттеу, су шаруашылығы жүйелері мен құрылғыларының қызметін қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Су шаруашылығы объектілеріндегі пайдалану шаралары» деген жолда:
«республикалық меншіктегі» деген жолдағы «179» деген сандар «181» деген сандармен ауыстырылсын;
«мемлекетаралық объектілерде» деген жолдағы «10» деген сандар «11» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Су шаруашылығы объектілеріндегі пайдалану іс-шараларына арналған орташа шығындар» деген жолда:
«республикалық меншіктегі» деген жолдағы «24 877,9» деген сандар «29 316,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«мемлекетаралық объектілерде» деген жолдағы «172 533,8» деген сандар «161 105,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«Табиғат қорғаушылық су жіберудің 1 м3 суына жұмсалатын шығындар» деген жолда:
«2,16» деген сандар «2,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«өлшем бірлігі» деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
«млн. теңге»;
«бюджеттік шығыстар көлемі, оның ішінде» деген жолдағы «9 531 465» деген сандар «10 482 427» деген сандармен ауыстырылсын;
«101-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «6 178 480» деген сандар «7 078 480» деген сандармен ауыстырылсын;
«102-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «2 899 969» деген сандар «2 950 931» деген сандармен ауыстырылсын;
039 «Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын сақтау және молайту» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Коммуналдық меншіктен республикалық меншікке берілген мүліктің саны
бірлік
586
»;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Коммуналдық меншіктен республикалық меншікке берілген күтіп ұсталатын және және сақталған мүліктің саны
бірлік
586
»;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Орташа шығындар» деген жолда:
«2014 жыл» деген бағанда:
«1 балық өсімін өсіруге» деген жолдағы «3,55» деген сандар «3,7» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
коммуналдық меншіктен республикалық меншікке берілген мүлікті күтіп ұстауға және сақтауға
бірлік
56,2
»;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «784 997» деген сандар «840 975» деген сандармен ауыстырылсын;
044 «Табиғат ресурстарын жоспарлау, мониторингілеу, сақтау және тиімді пайдалану жүйесін жетілдіру» деген бюджеттік бағдарламада:
«бюджеттік шығыстар көлемі, оның ішінде:» деген жолдағы «14 711» деген сандар «15 325» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «по подпрограмме 016 за счет софинансирования» цифры «545 127» заменить цифрами «621 167»;
в бюджетной программе 038 «Регулирование использования и охраны водного фонда, обеспечение функционирования водохозяйственных систем и сооружений и мелиорация земель»:
в графе «2014 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Эксплуатационные мероприятия на водохозяйственных объектах»:
в строке «республиканской собственности» цифры «179» заменить цифрами «181»;
в строке «межгосударственных объектах» цифры «10» заменить цифрами «11»;
в показателях эффективности:
в строке «Средние затраты эксплуатационных мероприятий на водохозяйственных объектах»:
в строке «республиканской собственности» цифры «24 877,9» заменить цифрами «29 316,7»;
в строке «межгосударственных объектах» цифры «172 533,8» заменить цифрой «161 105,2»;
в строке «Затраты на 1 м3 воды природоохранного попуска»:
цифры «2,16» заменить цифрами «2,2»;
графу «единицы измерения» изложить в следующей редакции:
«млн. тенге»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «9 531 465» заменить цифрами «10 482 427»;
в строке «по подпрограмме 101» цифры «6 178 480» заменить цифрами «7 078 480»;
в строке «по подпрограмме 102» цифры «2 899 969» заменить цифрами «2 950 931»;
в бюджетной программе 039 «Сохранение и воспроизводство рыбных ресурсов и других водных животных»:
показатели прямого результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Количество переданного имущества из коммунальной собственности в республиканскую собственность
ед.
586
»;
показатели конечного результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Количество содержимого и сохраняемого имущества, переданного из коммунальной собственности в республиканскую собственность
ед.
586
»;
в показателях эффективности:
в строке «Средние затраты»:
в графе «2014 год» строки «на выращивание 1 молоди рыб» цифры «3,55» заменить цифрами «3,7»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
на содержание и сохранность имущества, переданного из коммунальной собственности в республиканскую собственность
тыс.
56,2
»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «784 997» заменить цифрами «840 975»;
в бюджетной программе 044 «Совершенствование системы планирования, мониторинга, сохранения и эффективного использования природных ресурсов»:
в графе «2014 год»:
в строке «объем бюджетных расходов, в том числе:» цифры «14 711» заменить цифрами «15 325»;

«республикалық бюджеттен грантты бірлесіп қаржыландыру есебінен 006-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «11 250» деген сандар «11 864» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
029 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңартылатын энергия көздерін қолдауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер»
Сипаттамасы
Мемлекетпен жеке тұтынушылардың қазақстандық өндірушілерден жаңартылатын энергия көздерін (ЖЭК) пайдалану бойынша қондырғыларды сатып алуға жұмсаған шығынының бір бөлігінің өтелуі – жеке тұтынушыларға жаңартылатын энергия көздерін пайдалану бойынша қондырғыларды пайдалануға енгізгеннен кейін қуаттылығы бес киловаттан артық емес ЖЭК пайдалану бойынша қондырғыларының құнынан елу пайыз көлемінде атаулы көмек ұсыну.
Орталықтандырылған электрмен жабдықтау экономикалық тұрғыдан тиімсіз үй шаруашылықтардың электрмен жабдықтау шарттарын жақсарту, жаңартылатын энергия көздерін дамыту арқылы қоршаған ортаның экологиялық жай-күйін жақсарту
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
трансферттерді және бюджеттік субсидияларды беру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама іс-шаралары мен көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
жоспарлы кезең
жобаланатын 2017 жыл
жобаланатын 2018 жыл
2012 жыл (есеп)
2013 жыл (ағымдағы жоспары)
2014 жыл
2015 жыл
2016 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері
Көрсетілген мемлекеттік атаулы көмекті ескере отырып сатып алынған ЖЭК пайдалану бойынша пайдалануға берілген қондырғылардың саны
дана
32
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
ЖЭК пайдалану есебінен электр энергиясына рұқсат алған үй шаруашылықтарының саны
дана
32
Тиімділік көрсеткіштері
Бір қондырғыны сатып алуға жұмсалған шығындарды өтеудің орташа сомасы
мың теңге
2215
бюджеттік шығыстар көлемі
мың теңге
70880
»;
«Бюджеттік шығыстар жиынтығы» деген 7.2-кіші бөлімде:
«2014 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстардың БАРЛЫҒЫ» деген жолдағы «85 699 376» деген сандар «92 359 919,00» деген сандармен ауыстырылсын;
«ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «40 390 168,00» деген сандар «42 572 787,00» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «45 309 208,00» деген сандар «49 787 132,00» деген сандармен ауыстырылсын.
2. «2010 – 2014 жылдарға арналған «Жасыл даму» салалық бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 10 қыркүйектегі № 924 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов

в строке «по подпрограмме 006 за счет софинансирования гранта из республиканского бюджета» цифры «11 250» заменить цифрами «11 864»;
дополнить бюджетной программой следующего содержания:
«
Бюджетная программа
029 «Целевые текущие трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку использования возобновляемых источников энергии»
Описание
Возмещение государством части затрат индивидуальных потребителей на приобретение установок по использованию возобновляемых источников энергии (ВИЭ) у казахстанских производителей – предоставление индивидуальным потребителям адресной помощи в размере пятидесяти процентов от стоимости установок по использованию ВИЭ суммарной мощностью не более пяти киловатт после ввода установки по использованию возобновляемых источников энергии в эксплуатацию.
Улучшение условий электроснабжения домохозяйств, где централизованное электроснабжение экономически нецелесообразно, улучшение экологического состояния окружающей среды путем развития возобновляемых источников энергии.
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование мероприятий и показателей бюджетной программы
ед.
изм.
отчетный период
плановый период
Проектируемый
2017
год
Проектируемый
2018
год
2012
год
(отчет)
2013
год
(план текущего)
2014
год
2015
год
2016
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
Количество введенных в эксплуатацию установок по использованию ВИЭ, приобретенных с учетом оказанной государственной адресной помощи
шт.
32
Показатели конечного результата
Количество домохозяйств, получивших доступ к электроэнергии за счет использования ВИЭ
шт.
32
Показатели эффективности
Средние суммы возмещения затрат на приобретение одной установки
тыс.
тенге
2215
Объем бюджетных расходов:
тыс.
тенге
70 880
»;
в подразделе 7.2. «Свод бюджетных программ»:
в графе «2014 год»:
в строке «ВСЕГО бюджетных расходов:» цифры «85 699 376,00» заменить цифрами «92 359 919,00»;
в строке «текущие бюджетные программы» цифры «40 390 168,00» заменить цифрами «42 572 787,00»;
в строке «бюджетные программы развития» цифры «45 309 208,00» заменить цифрами «49 787 132,00».
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2010 года № 924 «Об утверждении отраслевой Программы «Жасыл даму» на 2010 – 2014 годы».
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов