Шығыс Қазақстан облысының ерекше қорғалатын табиғи аумақтарының жекелеген жер учаскелерін босалқы жерлерге ауыстыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 21 шілдедегі № 807 қаулысы
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 13-бабына және «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы» 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің «Семей орманы» мемлекеттік орман табиғи резерваты» республикалық мемлекеттік мекемесінің жалпы алаңы 804,2 гектар, оның ішінде Шығыс Қазақстан облысының Бородулиха ауданындағы 52,5 гектар және Семей қаласындағы 751,7 гектар жерлері Бұлақ ГЭС-ін салу үшін ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлері санатынан босалқы жерлер санатына ауыстырылсын.
2. Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлерін босалқы жерлерге ауыстыруға байланысты Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес орман шаруашылығы өндірісінің шығындарын республикалық бюджеттің кірісіне өтесін және алынған сүректі Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің «Семей орманы» мемлекеттік орман табиғи резерваты» республикалық мемлекеттік мекемесінің теңгеріміне бере отырып, алқаптарды тазалау бойынша шаралар қабылдасын.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің

О переводе отдельных участков земель особо охраняемых природных территорий в земли запаса Восточно-Казахстанской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2014 года № 807
В соответствии со статьей 13 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и статьей 7 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года «Об особо охраняемых природных территориях» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земли республиканского государственного учреждения «Государственный лесной природный резерват «Семей орманы» Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» общей площадью 804,2 гектара, в том числе 52,5 гектара в Бородулихинском районе и 751,7 гектара в городе Семей Восточно-Казахстанской области, из категории земель особо охраняемых природных территорий в категорию земель запаса для строительства Булакской ГЭС согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акимату Восточно-Казахстанской области в связи с переводом земель особо охраняемых природных территорий в земли запаса, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан возместить в доход республиканского бюджета потери лесохозяйственного производства и принять меры по расчистке площади с передачей полученной древесины на баланс республиканского государственного учреждения «Государственный лесной природный резерват «Семей орманы» Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан».
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению
Правительства
Республики Казахстан