2014 жылы көрнекті мәдениет, мемлекет және қоғам қайраткерлерінің мерейтойларына дайындық және оларды өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 22 шілдедегі № 815 қаулысы
«Мерейтойлар мен атаулы күндерді мерекелеу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 28 қыркүйектегі № 1465 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) ақын, әнші-композитор, атақты палуан Балуан Шолақтың туғанына 150 жыл толуына дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары;
2) көрнекті мемлекет қайраткері, ғалым, педагог Санжар Асфендияровтың туғанына 125 жыл толуына дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары;
3) жазушы, драматург, публицист Жүсіпбек Аймауытовтың туғанына  125 жыл толуына дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары;
4) көрнекті актер, режиссер, КСРО халық әртісі Шәкен Аймановтың туғанына 100 жыл толуына дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары;
5) көрнекті театр және кино актрисасы, КСРО халық әртісі Сәбира Майқанованың туғанына 100 жыл толуына дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары;
6) көрнекті жазушы Саттар Ерубаевтың туғанына 100 жыл толуына дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.

О подготовке и проведении в 2014 году юбилеев видных деятелей культуры, государственных и общественных деятелей
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2014 года № 815
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года № 1465 «О праздновании юбилеев и памятных дат» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) план мероприятий по подготовке и проведению 150-летия со дня рождения акына, певца-композитора, известного борца Балуана Шолака;
2) план мероприятий по подготовке и проведению 125-летия со дня рождения видного государственного деятеля, ученого, педагога Санжара Асфендиярова;
3) план мероприятий по подготовке и проведению 125-летия со дня рождения писателя, драматурга, публициста Жусипбека Аймауытова;
4) план мероприятий по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения видного актера, режиссера, народного артиста СССР Шакена Айманова;
5) план мероприятий по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения известной актрисы театра и кино, народной артистки СССР Сабиры Майкановой;
6) план мероприятий по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения видного писателя Саттара Ерубаева.

15 337,0
13.
Балуан Шолақтың 150 жылдығына арналған қазақ күресінен «Еуразия Барысы» халықаралық турнирін өткізу
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, Жамбыл облысының әкімдігі
2014 жылғы ІV тоқсан
Бюджеттен тыс қаражат
200,0
14.
«Балуан Шолақ». Шығармалары. Өмір жолы туралы мақалалар, естеліктер, повестер» кітабын шығару
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
2014 жылғы IV тоқсан
018 «Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін басып шығару» республикалық бюджеттік бағдарламасы

15 337,0
13.
Проведение международного турнира по қазақ күресі «Еуразия Барысы», приуроченного к 150-летию Балуана Шолака
Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, акимат Жамбылской области
IV квартал 2014 года
Внебюджетные средства
200, 0
14.
Издание книги «Балуан Шолақ». Произведения, статьи о жизни, воспоминания, повести».
Министерство культуры Республики Казахстан
IV квартал 2014 года
Республиканская бюджетная программа 018 «Издание социально-важных видов литературы»

729,6
180,0
17.
Балуан Шолақтың 150 жылдығына арналған спорттың олимпиадалық, ұлттық және халықтық түрлері бойынша XVII облыстық кешенді спартакиада өткізу
Павлодар облысының әкімдігі
2014 жыл бойы
Жергілікті бюджет
7 214,0
18.
Оқушылар арасында Балуан Шолақтың 150 жылдығына арналған «Жас тұлпар» айтысын өткізу
Қостанай облысының әкімдігі
2014 жыл бойы
Жергілікті бюджет
200,0
19.
Балуан Шолақтың 150 жылдығына арналған тақырыптық концерт өткізу
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
ЖИЫНЫ:
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
Бюджеттен тыс
қаражат

729,6
Акимат Павлодарской области
Местный бюджет
180,0
17.
Проведение XVII комплексной спартакиады по олимпийским, национальным и народным видам спорта, посвященной 150-летию Балуана Шолака
Акимат Павлодарской области
в течение 2014 года
Местный бюджет
7 214,0
18.
Проведение айтыса среди школьников «Жас тұлпар», посвященного 150-летию Балуана Шолака
Акимат Костанайской области
в течение 2014 года
Местный бюджет
200,0
19.
Проведение тематического концерта, посвященного 150-летию Балуана Шолака
Акимат Западно-Казахстанской области
в течение 2014 года
Не требуется
_
ИТОГО:
Республиканский бюджет

17 737,0
61 628,2
200,0
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 22 шілдедегі
№ 815 қаулысымен
бекiтiлген
Көрнекті мемлекет қайраткері, ғалым, педагог Санжар
Асфендияровтың туғанына 125 жыл толуына дайындық және оны
өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шаралар атауы
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көздері
Болжамды шығыстар (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
1.
«Ғалым, қайраткер, ұстаз» атты көркемделген кітап көрмесін өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі, «Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы» мемлекеттік мекемесі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
2.
Бұқаралық ақпарат құралдарында Санжар Асфендияровтың 125 жылдығына арналған материалдарды жариялау
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің «С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2014 жыл бойы
Бюджеттен тыс қаражат
200,0
3
Санжар Асфендияровтың 125 жылдығына арналған мерейтойлық салтанатты іс-шара өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
2014 жылғы IV тоқсан
008 «Әлеуметтік-маңызды және мәдени іс-шараларды өткізу» республикалық бюджеттік бағдарламасы
8 575,0
4.
«Санжар Асфендияров – ұлт мақтанышы» атты тақырыптық кеш өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі, «Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы» мемлекеттік мекемесі
2014 жылғы IV тоқсан
Талап етілмейді
_
5.
Санжар Асфендияровтың 125 жылдығына арналған салтанатты жиын мен өнер шеберлерінің концертін өткізу
Алматы қаласының әкімдігі
2014 жылғы IV тоқсан
Жергілікті бюджет
5000,0
6.
«Санжар Асфендияров. Шығармалары» атты Санжар Асфендияровтың 4 томдық шығармалар жинағын шығару
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
2014 жылғы IV тоқсан
018 «Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін басып шығару» республикалық бюджеттік бағдарламасы
8000,0
7.
«Асфендияров оқулары» айлығын өткізу
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі,
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі,
«С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2014 жылғы IV тоқсан
Бюджеттен тыс қаражат
200,0
8.
Тұңғыш ректор Санжар Асфендияровтың мерейтойына арналған ғылыми-практикалық «ҚазҰМУ хабаршысы» журналының кезекті бір нөмірін дайындау және шығару
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің «С.Д. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2014 жылғы IV тоқсан
Бюджеттен тыс қаражат
200,0
9.
Жыл сайынғы Университет күндері шеңберінде Қазақ ұлттық медицина университетінің алғашқы ректоры Санжар Асфендияровтың 125 жылдығына арналған конференция өткізу
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі,
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі,
«С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2014 жылғы IV тоқсан
Бюджеттен тыс қаражат
200,0
ЖИЫНЫ:
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
Бюджеттен тыс қаражат

17 737,0
Местный бюджет
61 628,2
Внебюджетные средства
200,0
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 июля 2014 года № 815
План мероприятий по подготовке и проведению 125-летия
со дня рождения видного государственного деятеля,
ученого, педагога Санжара Асфендиярова
№ п/п
Наименование
мероприятий
Ответственные исполнители
Сроки исполнения
Источники финансирования
Прогнозируемые расходы (тыс. тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Проведение иллюстрированной выставки книг «Ғалым, қайраткер, ұстаз»
Министерство культуры Республики Казахстан, государственное учреждение «Национальная библиотека Республики Казахстан»
в течение 2014 года
Не требуется
_
2.
Освещение материалов, посвященных 125-летию Санжара Асфендиярова, в средствах массовой информации
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Казахский национальный медицинский университет им. С.Д. Асфендиярова»  Министерства здравоохранения Республики Казахстан
в течение 2014 года
Внебюджетные средства
200,0
3.
Проведение юбилейного торжественного мероприятия, посвященного 125-летию Санжара Асфендиярова
Министерство культуры Республики Казахстан
IV квартал 2014 года
Республиканская бюджетная программа
008 «Проведение социально-значимых и культурных мероприятий»
8 575,0
4.
Проведение тематического вечера «Санжар Асфендияров – ұлт мақтанышы»
Министерство культуры Республики Казахстан, государственное учреждение «Национальная академическая библиотека Республики Казахстан»
IV квартал 2014 года
Не требуется
_
5.
Проведение торжественного собрания и концерта мастеров искусств, посвященного 125-летию Санжара Асфендиярова
Акимат города Алматы
IV квартал 2014 года
Местный бюджет
5000,0
6.
Издание произведений  Санжара Асфендиярова в 4-х томах «Санжар Асфендияров. Шығармалары»
Министерство культуры Республики Казахстан
IV квартал 2014 года
Республиканская бюджетная программа  018 «Издание социально важных видов литературы»
8000,0
7.
Проведение месячника «Асфендияровские чтения»
Министерство образования и науки Республики Казахстан, Министерство здравоохранения Республики Казахстан, республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Казахский национальный медицинский университет им.
С.Д. Асфендиярова» Министерства здравоохранения Республики Казахстан
IV квартал 2014 года
Внебюджетные средства
200,0
8.
Подготовка и издание одного из номеров научно-практического журнала «Вестник КазНМУ», посвященного юбилею первого ректора Санжара Асфендиярова
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Казахский национальный медицинский университет им. С.Д. Асфендиярова» Министерства здравоохранения Республики Казахстан
IV квартал 2014 года
Внебюджетные средства
200,0
9.
Проведение конференции, посвященной 125-летию Санжара Асфендиярова - первого ректора Казахского национального медицинского университета, в рамках ежегодных Дней Университета
Министерство образования и науки Республики Казахстан, Министерство здравоохранения Республики Казахстан, республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Казахский национальный медицинский университет им. С.Д. Асфендиярова»  Министерства здравоохранения Республики Казахстан
IV квартал 2014 года
Внебюджетные средства
200,0
ИТОГО:
Республиканский бюджет

16 575,0
5 000,0
800,0
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 22 шілдедегі
№ 815 қаулысымен
бекiтiлген
Жазушы, драматург, публицист Жүсіпбек Аймауытовтың туғанына 125
жыл толуына дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар
жоспары
Р/с
Іс-шаралар атауы
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көздері
Болжамды шығыстар (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
1.
«Тағылымы зор тұлға» атты әдеби кеш өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет  министрлігі,
«Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы» мемлекеттік мекемесі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
2.
«Алаш арыстарының елдік мұраттары» атты тақырыптық кеш өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет  министрлігі,
«Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы» мемлекеттік мекемесі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
3.
Жүсіпбек Аймауытовтың 125 жылдығына арналған мерейтойлық салтанатты іс-шара өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет  министрлігі,
Қазақстан Жазушылар одағы (келісім бойынша)
2014 жыл бойы
008 «Әлеуметтік маңызды және мәдени іс-шараларды өткізу» республикалық бюджеттік бағдарламасы
8 043,0
4.
«Қазақ әдебиеті тарихының зерттелуі» атты республикалық ғылыми конференция өткізу
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің «М. Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
2014 жыл бойы
Бюджеттен тыс қаражат
960,0
5.
«Жүсіпбек Аймауытов» 6 томдық шығармалар жинағының салтанатты тұсаукесерін өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет  министрлігі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
6.
«Тағылымы зор тұлға» атты көркемделген кітап көрмесін өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет  министрлігі,
«Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы» мемлекеттік мекемесі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
7.
«Қазақ әдебиетінің майталманы» атты мерейтойлық көрме өткізу
Павлодар облысының әкімдігі
2014 жылғы  ІІІ тоқсан
Талап етілмейді
-
8.
«Жүсіпбек Аймауытов _ қаһарлы жүрек» тарихи драмасын сахналау
Павлодар облысының әкімдігі
2014 жыл бойы
Жергілікті бюджет
1 500,0
9.
Павлодар облысы Баянауыл ауданының Мойылды шатқалында «Ардақты Алаш азаматы» атты Жүсіпбек Аймауытовтың 125 жылдығына арналған мерейтойлық іс-шаралар өткізу:
әдеби-музыкалық қойылым;
ұлттық спорт түрлерінен жарыстар (аламан бәйге, қазақ күресі)
Павлодар облысының әкімдігі,
Павлодар облысы Баянауыл ауданының әкімдігі
2014 жылғы IІІ тоқсан
Жергілікті бюджет
5 000,0
2 000,0
10.
Шығыс Қазақстан, Алматы, Қарағанды облыстары және Астана қаласы театрлары арасында Жүсіпбек Аймауытовтың 125 жылдығына арналған өңірлік театр фестивалін ұйымдастыру және өткізу
Павлодар облысының әкімдігі,
Қазақстан Театр қайраткерлері одағы (келісім бойынша)
2014 жылғы IV тоқсан
Жергілікті бюджет

16 575,0
Местный бюджет
5 000,0
Внебюджетные средства
800,0
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 июля 2014 года № 815
План мероприятий по подготовке и проведению 125-летия
со дня рождения писателя, драматурга, публициста
Жусипбека Аймауытова
№ п/п
Наименование
мероприятий
Ответственные исполнители
Сроки исполнения
Источники финансирования
Прогнозируемые расходы (тыс. тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Проведение литературного вечера «Тағылымы зор тұлға»
Министерство культуры Республики Казахстан, государственное учреждение «Национальная библиотека Республики Казахстан»
в течение 2014 года
Не требуется
_
2.
Проведение тематического вечера «Алаш арыстарының елдік мұраттары»
Министерство культуры Республики Казахстан, государственное учреждение «Национальная академическая библиотека Республики Казахстан»
в течение 2014 года
Не требуется
_
3.
Проведение юбилейного торжественного мероприятия, посвященного 125-летию Жусипбека Аймауытова
Министерство культуры Республики Казахстан, Союз писателей Казахстана (по согласованию)
в течение 2014 года
Республиканская бюджетная программа
008 «Проведение социально-значимых и культурных мероприятий»
8 043,0
4.
Проведение республиканской научной конференции «Қазақ әдебиеті тарихының зерттелуі»
Республиканское государственное казенное предприятие «Институт литературы и искусства имени М. Ауэзова» Министерства образования и науки Республики Казахстан
в течение 2014 года
Внебюджетные средства
960,0
5.
Проведение торжественной презентации сборника сочинений в 6 томах «Жүсіпбек Аймауытов»
Министерство культуры Республики Казахстан
в течение 2014 года
Не требуется
_
6.
Проведение иллюстрированной выставки книг «Тағылымы зор тұлға»
Министерство культуры Республики Казахстан, государственное учреждение «Национальная академическая библиотека Республики Казахстан»
в течение 2014 года
Не требуется
_
7.
Проведение юбилейной выставки «Қазақ әдебиетінің майталманы»
Акимат Павлодарской области
ІІІ квартал 2014 года
Не требуется
_
8.
Постановка исторической драмы «Жүсіпбек Аймауытов - қаһарлы жүрек»
Акимат Павлодарской области
в течение 2014 года
Местный бюджет
1 500,0
9.
Проведение юбилейных мероприятий, посвященных 125-летию Жусипбека Аймауытова «Ардақты Алаш азаматы» в урочище Мойылды Баянаульского района Павлодарской области: музыкально-литературная композиция; соревнования по национальным видам спорта (аламан бәйге, қазақ күресі)
Акимат Павлодарской области, акимат Баянаульского района Павлодарской области
IІІ квартал 2014 года
Местный бюджет
5 000,0
2 000,0
10.
Организация и проведение регионального театрального фестиваля, посвященного 125-летию Жусипбека Аймауытова, среди театров Восточно-Казахстанской, Алматинской, Карагандинской областей и города Астаны
Акимат Павлодарской области, Союз театральных деятелей Казахстана (по согласованию)
IV квартал 2014 года
Местный бюджет

11 721,5
11.
Жүсіпбек Аймауытов оқуларын өткізу
Павлодар облысының әкімдігі,
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің «С. Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік мекемесі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
ЖИЫНЫ:
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
Бюджеттен тыс қаражат
8 043,0
20221,5
960,0
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 22 шілдедегі
№ 815 қаулысымен
бекiтiлген
Көрнекті актер, режиссер, КСРО халық әртісі Шәкен Аймановтың
туғанына 100 жыл толуына дайындық және оны өткізу жөніндегі
іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шаралар атауы
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көздері
Болжамды шығыстар (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
1.
«Қазақ өнерінің жұлдызы» атты көркемделген кітап көрмесін өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі, «Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы» мемлекеттік мекемесі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
2.
Ретроспективтік библиографиялық көрсеткіштің тұсаукесерін өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі, «Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы» мемлекеттік мекемесі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
3.
«Актер. Режиссер. Кинодраматург» атты кітап көрмесін өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі, «Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы» мемлекеттік мекемесі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
4.
«Өз маманының хас шебері» атты Шәкен Аймановтың 100 жылдығына арналған шығармашылық кеш өткізу
Астана қаласының әкімдігі, Астана қаласының орталықтандырылған кітапханалар жүйесі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
5.
Қазақ киносы жұлдыздарының қатысуымен кинорежиссер, актер Шәкен Аймановтың 100 жылдығына арналған киноконцерт өткізу
Павлодар облысының әкімдігі, «Шәкен Айманов атындағы «Қазақфильм» акционерлік қоғамы (келісім бойынша)
2014 жыл бойы
Жергілікті бюджет

11 721,5
11.
Проведение чтений Жусипбека Аймауытова
Акимат  Павлодарской области, республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Павлодарский государственный университет имени С. Торайгырова» Министерства образования и науки Республики Казахстан
в течение 2014 года
Не требуется
_
ИТОГО:
Республиканский бюджет
8 043,0
Местный бюджет
20221,5
Внебюджетные средства
960,0
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 июля 2014 года № 815
План мероприятий по подготовке и проведению 100-летия
со дня рождения видного актера, режиссера, народного
артиста СССР Шакена Айманова
№ п/п
Наименование мероприятий
Ответственные исполнители
Сроки исполнения
Источники финансирования
Прогнозируемые расходы (тыс. тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Проведение иллюстрированной выставки книг «Қазақ өнерінің жұлдызы»
Министерство культуры Республики Казахстан, государственное учреждение «Национальная библиотека Республики Казахстан»
в течение 2014 года
Не требуется
_
2.
Проведение презентации ретроспективного библиографического показателя
Министерство культуры Республики Казахстан, государственное учреждение «Национальная библиотека Республики Казахстан»
в течение 2014 года
Не требуется
_
3.
Проведение выставки книг «Актер. Режиссер. Кинодраматург»
Министерство культуры Республики Казахстан, государственное учреждение «Национальная академическая библиотека Республики Казахстан»
в течение 2014 года
Не требуется
_
4.
Проведение творческого вечера, посвященного 100-летию Шакена Айманова «Өз маманының хас шебері»
Акимат города Астаны, централизованная библиотечная система города Астаны
в течение 2014 года
Не требуется
_
5.
Проведение киноконцерта с участием звезд кино, посвященного 100-летию кинорежиссера, актера Шакена Айманова
Акимат Павлодарской области, акционерное общество «Казахфильм» имени Шакена Айманова» (по согласованию)
в течение 2014 года
Местный бюджет

2 000,0
6.
Павлодар облысы бойынша Шәкен Аймановтың көркем фильмдерінің ретро көрсетілімін өткізу
Павлодар облысының әкімдігі
2014 жыл бойы
Жергілікті бюджет
500,0
7.
«Тақиялы періште» атты киноконцерт өткізу
Астана қаласының әкімдігі
2014 жыл бойы
Жергілікті бюджет
2 000,0
8.
Павлодар қаласында Шәкен Аймановтың 100 жылдығына арналған қазақстандық кино күндерін өткізу
Павлодар облысының әкімдігі, Шәкен Айманов атындағы «Қазақфильм» акционерлік қоғамы (келісім бойынша)
2014 жыл бойы
Жергілікті бюджет
5 000,0
9.
Шәкен Аймановтың туған жері Павлодар облысы Баянауыл ауданында салтанатты іс-шаралар өткізу:
«Шәкен жұлдыздары» халықаралық кинофестивалінің жаңғырығы;
«Ұлы кинорежиссер, актер Шәкен Айманов» атты мерейтойлық іс-шара;
ұлттық спорт түрлерінен спорттық жарыстар (аламан бәйге, қыз қуу, қазақ күресі)
Павлодар облысының әкімдігі, Павлодар облысы Баянауыл ауданының әкімдігі
2014 жылғы ІІІ тоқсан
Жергілікті бюджет

2 000,0
6.
Проведение ретропоказа художественных фильмов Шакена Айманова в Павлодарской области
Акимат Павлодарской области
в течение 2014 года
Местный бюджет
500,0
7.
Проведение киноконцерта «Тақиялы періште»
Акимат города Астаны
в течение 2014 года
Местный бюджет
2 000,0
8.
Проведение дней казахстанского кино в городе Павлодаре, посвященных 100-летию Шакена Айманова
Акимат Павлодарской области, акционерное общество «Казахфильм» имени Шакена Айманова» (по согласованию)
в течение 2014 года
Местный бюджет
5 000,0
9.
Проведение торжественных мероприятий на родине Шакена Айманова в Баянаульском районе Павлодарской области:
эхо Международного кинофестиваля «Шәкен жұлдыздары»;
юбилейное мероприятие «Ұлы кинорежиссер, актер – Шакен Айманов»;
спортивные соревнования по национальным видам спорта (аламан бәйге, қыз қуу, қазақ күресі)
Акимат Павлодарской области, акимат Баянаульского района Павлодарской области
IІІ квартал 2014 года
Местный бюджет

10 000,0
10.
Шәкен Аймановтың 100 жылдығына арналған салтанатты жиын мен өнер шеберлерінің концертін өткізу
Алматы қаласының әкімдігі, Шәкен Айманов атындағы «Қазақфильм» акционерлік қоғамы (келісім бойынша)
2014 жылғы ІV тоқсан
Жергілікті бюджет
5 000,0
11.
Шәкен Айманов туралы деректі фильм түсіру
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі, «Шәкен Айманов атындағы «Қазақфильм» акционерлік қоғамы (келісім бойынша)
2014 жылғы ІV тоқсан
007 «Ұлттық фильмдерді шығару» республикалық бюджеттік бағдарламасы
15 000,0
12.
«Шәкен Айманов» атты кітап-альбом шығару
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
2014 жылғы IV тоқсан
018 «Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін басып шығару» республикалық бюджеттік бағдарламасы
9 200,0
13.
«Шәкен Айманов. Уақыт. Оқиғалар. Тұлғалар» атты монография шығару
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
2014 жылғы IV тоқсан
018 «Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін басып шығару» республикалық бюджеттік бағдарламасы

10 000,0
10.
Проведение торжественного собрания и концерта с участием мастеров искусств, посвященных 100-летию Шакена Айманова
Акимат города Алматы, акционерное общество «Казахфильм» имени Шакена Айманова» (по согласованию)
ІV квартал 2014 года
Местный бюджет
5 000,0
11.
Выпуск документального фильма о Шакене Айманове
Министерство культуры Республики Казахстан, акционерное общество «Казахфильм» имени Шакена Айманова» (по согласованию)
ІV квартал 2014 года
Республиканская бюджетная программа 007 «Производство национальных фильмов»
15 000,0
12.
Издание книги-альбома «Шәкен Айманов»
Министерство культуры Республики Казахстан
IV квартал 2014 года
Республиканская бюджетная программа 018 «Издание социально-важных видов литературы»
9 200,0
13.
Издание монографии «Шакен Айманов. Время. События. Люди.»
Министерство культуры Республики Казахстан
IV квартал 2014 года
Республиканская бюджетная программа 018 «Издание социально-важных видов литературы»

2 630,0
14.
Шәкен Аймановтың 100 жылдығына арналған мерейтойлық салтанатты іс-шара өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
2014 жылғы ІV тоқсан
008 «Әлеуметтік-маңызды және мәдени іс-шараларды өткізу» республикалық бюджеттік бағдарламасы
9 242,0
15.
Қарағанды қаласы мен облысы бойынша «Шәкен Айманов және кино» атты фильмдер көрсетілімі айлығын өткізу
Қарағанды облысының әкімдігі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
16.
Алматы қаласында Шәкен Айманов атындағы «Қазақфильм» акционерлік қоғамының базасында Шәкен Айманов атындағы Қазақ киносының мұражайын құру және ашу
Шәкен Айманов атындағы «Қазақфильм» акционерлік қоғамы (келісім бойынша)
2014 жыл бойы
Бюджеттен тыс қаражат
100 000,0
17.
Елімізде және шетелдерде өтетін қазақстандық кино күндері бағдарламасына режиссер Шәкен Аймановтың фильмдерін қосу
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі, «Шәкен Айманов атындағы «Қазақфильм» акционерлік қоғамы (келісім бойынша)
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
18.
Бұқаралық ақпарат құралдарында Шәкен Аймановтың өмірі мен қызметі жайлы материалдарды жариялау
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
ЖИЫНЫ:
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
Бюджеттен тыс қаражат

2 630,0
14.
Проведение юбилейного торжественного мероприятия, посвященного 100-летию Шакена Айманова
Министерство культуры Республики Казахстан
IV квартал 2014 года
Республиканская бюджетная программа 008 «Проведение социально-значимых и культурных мероприятий»
9 242,0
15.
Проведение месячника показа фильмов «Шәкен Айманов және кино» по городу Караганде и области
Акимат Карагандинской области
в течение 2014 года
Не требуется
_
16.
Создание и открытие музея казахского кино имени Шакена Айманова в городе Алматы на базе акционерного общества «Казахфильм» имени Шакена Айманова»
Акционерное общество «Казахфильм» имени Шакена Айманова» (по согласованию)
в течение 2014 года
Внебюджетные средства
100 000,0
17.
Включение в программу Дней казахстанского кино в стране и за рубежом фильмов режиссера Шакена Айманова
Министерство культуры Республики Казахстан, акционерное общество «Казахфильм» имени Шакена Айманова» (по согласованию)
в течение  2014 года
Не требуется
_
18.
Освещение в средствах массовой информации материалов о жизни и деятельности Шакена Айманова
Министерство культуры Республики Казахстан
в течение 2014 года
Не требуется
_
ИТОГО:
Республиканский бюджет

5 000,0
2.
«Мәңгі өлмес өнер иесі» атты көркемделген кітап көрмесін өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі, «Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы» мемлекеттік мекемесі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
3.
«Мәңгі өлмес өнер иесі» атты еске алу кешін өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі, «Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы» мемлекеттік мекемесі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
4.
«Ұлы актриса Сәбира Майқанова» атты кітап көрмесін өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі, «Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы» мемлекеттік мекемесі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
5.
Сәбира Майқанованың 100 жылдығына арналған республикалық театрлар фестивалін өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі, Қызылорда облысының әкімдігі
2014 жылғы  ІІІ тоқсан
008 «Әлеуметтік-маңызды және мәдени іс-шараларды өткізу» республикалық бюджеттік бағдарламасы
Жергілікті бюджет
20 280,0
22 733,0
6.
Сәбира Майқанованың 100 жылдығына арналған мерейтойлық салтанатты іс-шара өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі,
Қазақстан Театр қайраткерлері одағы (келісім бойынша)
2014 жылғы IV тоқсан
008 «Әлеуметтік-маңызды және мәдени іс-шараларды өткізу» республикалық бюджеттік бағдарламасы

5 000,0
2.
Проведение иллюстрированной книжной выставки «Мәңгі өлмес өнер иесі»
Министерство культуры  Республики Казахстан, государственное учреждение «Национальная библиотека Республики Казахстан»
в течение 2014 года
Не требуется
_
3.
Проведение вечера памяти «Мәңгі өлмес өнер иесі»
Министерство культуры  Республики Казахстан, государственное учреждение «Национальная библиотека Республики Казахстан»
в течение 2014 года
Не требуется
_
4.
Проведение книжной выставки «Ұлы актриса Сәбира Майқанова»
Министерство культуры  Республики Казахстан, государственное учреждение «Национальная академическая библиотека Республики Казахстан»
в течение 2014 года
Не требуется
_
5.
Проведение республиканского театрального фестиваля, посвященного 100-летию Сабиры Майкановой
Министерство культуры  Республики Казахстан, акимат Кызылординской области
ІІІ квартал 2014 года
Республиканская бюджетная программа 008 «Проведение социально-значимых и культурных мероприятий» Местный бюджет
20 280,0
22 733,0
6.
Проведение юбилейного торжественного мероприятия, посвященного 100-летию Сабиры Майкановой
Министерство культуры  Республики Казахстан, Союз театральных деятелей Казахстана (по согласованию)
IV квартал 2014 года
Республиканская бюджетная программа 008 «Проведение социально-значимых и культурных мероприятий»

7 500,0
7.
«Сәбира Майқанова» атты фотоальбом шығару
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
2014 жылғы IV тоқсан
018 «Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін басып шығару» республикалық бюджеттік бағдарламасы
9 200,0
ЖИЫНЫ:
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
36 980,0
27 733,0
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 22 шілдедегі
№ 815 қаулысымен
бекiтiлген
Көрнекті жазушы Саттар Ерубаевтың туғанына 100 жыл толуына
дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шаралар атауы
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көздері
Болжамды шығыстар (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
1.
Саттар Ерубаевтың 100 жылдығына орай өлкетану дилижансын өткізу
Қарағанды облысының әкімдігі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
2.
Саттар Ерубаевтың «Мои ровесники» романы бойынша аттас буктрейлер көрсету
Қарағанды облысының әкімдігі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
3.
«Менің құрдастарым» романының стильдік ерекшеліктері» атты тақырыптық кеш өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі,
«Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы» мемлекеттік мекемесі
2014 жыл бойы
Талап етілмейді
_
4.
«Жастық пен бақыт жыршысы» атты кітап көрмесін өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет  министрлігі, «Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы» мемлекеттік мекемесі
2014 жылғы III тоқсан
Талап етілмейді
_
5.
«Саттар Ерубаев». Роман, өлең-жырлар, әңгімелер және мақалалар» кітабын шығару
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
2014 жылғы IV тоқсан
018 «Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін басып шығару» республикалық бюджеттік бағдарламасы

7 500,0
7.
Издание фотоальбома «Сәбира Майқанова»
Министерство культуры  Республики Казахстан
IV квартал 2014 года
Республиканская бюджетная программа 018 «Издание социально-важных видов литературы»
9 200,0
ИТОГО:
Республиканский бюджет Местный бюджет
36 980,0
27 733,0
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 июля 2014 года № 815
План мероприятий
по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения
видного писателя Саттара Ерубаева
№ п/п
Наименование
мероприятий
Ответственные исполнители
Сроки исполнения
Источники финансирования
Прогнозируемые расходы (тыс. тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Проведение краеведческого дилижанса к 100-летию Саттара Ерубаева
Акимат Карагандинской области
в течение 2014 года
Не требуется
_
2.
Показ буктрейлера «Мои ровесники» по одноименному роману Саттара Ерубаева
Акимат Карагандинской области
в течение 2014 года
Не требуется
_
3.
Проведение тематического вечера «Менің құрдастарым» романының стильдік ерекшеліктері»
Министерство культуры  Республики Казахстан, государственное учреждение «Национальная академическая бибилиотека Республики Казахстан»
в течение 2014 года
Не требуется
_
4.
Организация книжной выставки «Жастық пен бақыт жыршысы»
Министерство культуры  Республики Казахстан, государственное учреждение «Национальная библиотека Республики Казахстан»
IІІ квартал 2014 года
Не требуется
_
5.
Издание книги «Саттар Ерубаев». Роман, песни, рассказы и статьи»
Министерство культуры Республики Казахстан
IV квартал 2014 года
Республиканская бюджетная программа 018 «Издание социально-важных видов литературы»

3 715,0
6.
Саттар Ерубаевтың 100 жылдығына арналған мерейтойлық салтанатты іс-шара өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет  министрлігі,
Қазақстан Жазушылар одағы (келісім бойынша)
2014 жылғы IV тоқсан
008 «Әлеуметтік-маңызды және мәдени іс-шараларды өткізу» республикалық бюджеттік бағдарламасы
7 079,0
ЖИЫНЫ:
Республикалық бюджет
10 794,0

3 715,0
6.
Проведение юбилейного торжественного мероприятия, посвященного 100-летию Саттара Ерубаева
Министерство культуры Республики Казахстан, Союз писателей Казахстана (по согласованию)
IV квартал 2014 года
Республиканская бюджетная программа
008 «Проведение социально значимых и культурных мероприятий»
7 079,0
ИТОГО:
Республиканский бюджет
10 794,0