"Ақтоғай кен байыту комбинатын салу", "Бозшакөл кен байыту комбинатын салу" басым жобалары бойынша шетелдік жұмыс күшін тартуға квоталар белгілеу, "Ақтоғай кен байыту комбинатын салу", "Бозшакөл кен байыту комбинатын салу" басым жобалары бойынша шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсат беру шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 25 қарашадағы № 1230 қаулысы
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкiметiнiң 10.09.2015 № 764 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес «Ақтоғай кен байыту комбинатын салу», «Бозшакөл кен байыту комбинатын салу» басым жобалары бойынша шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған квоталар белгіленсін.
1-1. Қоса беріліп отырған:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес «Ақтоғай кен байыту комбинатын салу» басым жобасын (өтініш беруші – «KAZ Minerals Aktogay (КАЗ Минералз Ақтоғай)» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру шарттары;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес «Бозшакөл кен байыту комбинатын салу» басым жобасын (өтініш беруші – «KAZ Minerals Bozshakol (КАЗ Минералз Бозшакөл)» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру шарттары бекітілсін.
Ескерту. Қаулы 1-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкiметiнiң 10.09.2015 № 764 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. «Басым жобалар бойынша шетелдік жұмыс күшін тартуға 2012 жылға арналған квоталарды белгілеу және басым жобалар бойынша шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсат берудiң шарттарын бекіту және «Қазақстан Республикасына шетелдiк жұмыс күшiн тартуға арналған квотаны белгiлеу қағидаларын және Шетелдiк қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушiлерге шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсат берудiң қағидалары мен шарттарын бекiту және «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 45 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 21 маусымдағы № 817 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 57, 792-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:

Об установлении квот на привлечение иностранной рабочей силы по приоритетным проектам "Строительство Актогайского горно-обогатительного комбината", "Строительство Бозшакольского горно-обогатительного комбината", утверждении условий выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы по приоритетным проектам "Строительство Актогайского горно-обогатительного комбината", "Строительство Бозшакольского горно-обогатительного комбината"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 2014 года № 1230
Сноска. Заголовок постановления в редакции постановления Правительства РК от 10.09.2015 № 764 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоты на привлечение иностранной рабочей силы по приоритетным проектам «Строительство Актогайского горно-обогатительного комбината», «Строительство Бозшакольского горно-обогатительного комбината» согласно приложению к настоящему постановлению.
1-1. Утвердить прилагаемые:
1) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации приоритетного проекта «Строительство Актогайского горно-обогатительного комбината» (заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью «KAZ Minerals Aktogay (КАЗ Минералз Актогай)») согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации приоритетного проекта «Строительство Бозшакольского горно-обогатительного комбината» (заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью «KAZ Minerals Bozshakol (КАЗ Минералз Бозшаколь)») согласно приложению 2 к настоящему постановлению»;
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 10.09.2015 № 764 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2012 года № 817 «Об установлении квот на привлечение иностранной рабочей силы по приоритетным проектам на 2012 год и утверждении условий выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы по приоритетным проектам и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2012 года № 45 «Об утверждении Правил установления квоты на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан, Правил и условий выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы и о внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 57, ст. 792) следующие изменения:

1) көрсетілген қаулымен бекітілген  «Ақтоғай кен байыту комбинатын салу» жобасын (өтініш беруші – «Kazakhmys Aktogay (Қазақмыс Ақтоғай)» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттарында:
1-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Аумағында басым жоба іске асырылатын әкімшілік-аумақтық бірліктің уәкiлеттi органына жұмыс берушi не ол уәкiлеттiк берген тұлға ұсынатын шетелдiк жұмыс күшiн тартуға арналған өтінішке қоса берілетін құжаттар мыналарды қамтуға тиіс:»;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген «Бозшакөл кен байыту комбинатын салу» жобасын (өтініш беруші – «Kazakhmys Bozshakol (Қазақмыс Бозшакөл)» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттарында:
1-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Аумағында басым жоба іске асырылатын әкімшілік-аумақтық бірліктің уәкiлеттi органына жұмыс берушi не ол уәкiлеттiк берген тұлға ұсынатын шетелдiк жұмыс күшiн тартуға арналған өтінішке қоса берілетін құжаттар мыналарды қамтуға тиіс:».
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 25 қарашадағы
№ 1230 қаулысына
қосымша
«Ақтоғай кен байыту комбинатын салу», «Бозшакөл кен байыту
комбинатын салу» басым жобалары бойынша шетелдік жұмыс күшін
тартуға квоталар

1) в условиях выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта «Строительство Актогайского горно-обогатительного комбината» (заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью «Kazakhmys Aktogay (Казахмыс Актогай)»), утвержденных указанным постановлением:
абзац первый пункта 1 изложить в следующей редакции:
«1. Документы, прилагаемые к заявлению на привлечение иностранной рабочей силы, представляемые работодателем либо уполномоченным им лицом в уполномоченный орган административно-территориальной единицы, на территории которого реализуется приоритетный проект, должны содержать:»;
2) в условиях выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта «Строительство Бозшакольского горно-обогатительного комбината» (заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью «Kazakhmys Bozshakol (Казахмыс Бозшаколь)»), утвержденных указанным постановлением:
абзац первый пункта 1 изложить в следующей редакции:
«1. Документы, прилагаемые к заявлению на привлечение иностранной рабочей силы, представляемые работодателем либо уполномоченным им лицом в уполномоченный орган административно-территориальной единицы, на территории которого реализуется приоритетный проект, должны содержать:».
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                        К. МАСИМОВ
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 ноября 2014 года № 1230
Квоты на привлечение иностранной рабочей силы по
приоритетным проектам «Строительство Актогайского
горно-обогатительного комбината», «Строительство Бозшакольского
горно-обогатительного комбината»

2700
2017
2700
2.
Бозшакөл кен байыту комбинатын салу
«KAZ Minerals Bozshakol (КАЗ Минералз Бозшакөл)» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Павлодар облысы, Екібастұз ауданы
2010 – 2016 жылдар
2015
2320
2016
2320
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 25 қарашадағы
№ 1230 қаулысымен
бекітілген
«Ақтоғай кен байыту комбинатын салу» басым жобасын
(өтініш беруші – «KAZ Minerals Aktogay (КАЗ Минералз Ақтоғай)» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру шарттары
Ескерту. Қаулы шартпен толықтырылды - ҚР Үкiметiнiң 10.09.2015 № 764 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

2700
2017
2700
2.
Строительство Бозшакольского горно-обогатительного комбината
товарищество с ограниченной ответственностью «KAZ Minerals Bozshakol (КАЗ Минералз Бозшаколь)»
Павлодарская область, Экибастузский район
2010 – 2016 годы
2015
2320
2016
2320
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 ноября 2014 года № 1230
Условия выдачи разрешений на привлечение
иностранной рабочей силы для реализации приоритетного проекта
«Строительство Актогайского горно-обогатительного комбината»
(заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью
«KAZ Minerals Aktogay (КАЗ Минералз Актогай)»)
Сноска. Постановление дополнено приложением в соответствии с постановлением Правительства РК от 10.09.2015 № 764 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

1. Аумағында басым жоба іске асырылатын әкімшілік-аумақтық бірліктің уәкiлеттi органына жұмыс берушi не ол уәкiлеттiк берген тұлға ұсынатын шетелдiк жұмыс күшiн тартуға арналған өтінішке қоса берілетін құжаттар мыналарды қамтуы тиіс:
1) тегi, аты, әкесiнiң аты (оның iшiнде латын әрiптерiмен), туған күнi, азаматтығы, паспортының (жеке басын куәландыратын құжаттың) нөмiрi, берiлген күнi және оны берген орган, тұрақты тұратын елi, шыққан елi, бiлiмi, еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган бекiтетiн Қазақстан Республикасында қолданылатын басшылар, мамандар және басқа да қызметшiлер лауазымдарының бiлiктiлiк анықтамалығына, ұйымдардың басшылары, мамандары мен басқа да қызметшiлерi лауазымдарының үлгiлiк бiлiктiлiк сипаттамаларына, жұмысшылардың жұмыстары мен кәсiптерiнiң бiрыңғай тарифтiк-бiлiктiлiк анықтамалығына, жұмысшылар кәсiптерiнiң тарифтiк-бiлiктiлiк сипаттамаларына және 01-99 «Кәсiптер сыныптауышы» Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сыныптауышына сәйкес мамандығының, бiлiктiлiгiнiң (лауазымының) атаулары көрсетiле отырып, тартылатын шетелдiк қызметкерлер туралы мәлiметтер;
2) Қазақстан Республикасының күшiне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен заңдастырылған бiлiмi туралы құжаттардың нотариат растаған аудармалары (егер құжат мемлекеттiк немесе орыс тiлiнде толтырылған болса, көшiрмелерi);
3) бұрын iстеген жұмыс берушiсiнiң ресми бланкiсiндегі қызметкердiң еңбек қызметi туралы жазбаша растауы немесе Қазақстан Республикасында танылатын өзге де растаушы құжаттар қоса берiлгені қызметкердiң еңбек қызметi туралы ақпарат (тиiстi кәсiп бойынша жұмыс өтілі жөнiнде бiлiктiлiк талаптары болған кезде);
4) басым жобаны іске асыруға қатысқанын куәландыратын шарттан нотариат растаған үзiндi не салыстырып тексеру үшін түпнұсқаны ұсынумен көшірмесі (мердiгер және қосалқы мердiгер ұйымдар үшін).
2. Шетелдік қызметкерлердің келуі «Халықтың көші-қоны туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабында көзделген шарттар сақталған кезде жүзеге асырылады.
3. Өздеріне үшінші және төртінші санаттар бойынша рұқсаттар алынған шетелдік қызметкерлерді басқа әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердің аумағында орналасқан кәсіпорындарға, ұйымдарға іссапарға жіберуге болмайды.
4. Шетелдік жұмыс күшін тартудың осы шарттармен реттелмеген өзге де талаптары «Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған квотаны белгілеу қағидаларын және Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің қағидалары мен шарттарын бекіту және «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 45 қаулысымен бекітілген Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру қағидаларында және шарттарында регламенттеледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 25 қарашадағы
№ 1230 қаулысымен
бекітілген
«Бозшакөл кен байыту комбинатын салу» басым жобасын
(өтініш беруші – «KAZ Minerals Bozshakol (КАЗ Минералз Бозшакөл)» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру шарттары
Ескерту. Қаулы шартпен толықтырылды - ҚР Үкiметiнiң 10.09.2015 № 764 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

1. Документы, прилагаемые к заявлению на привлечение иностранной рабочей силы, представляемые работодателем либо уполномоченным им лицом в уполномоченный орган административно-территориальной единицы, на территории которой реализуется приоритетный проект, должны содержать:
1) сведения о привлекаемых иностранных работниках с указанием фамилии, имени, отчества (в том числе латинскими буквами), даты рождения, гражданства, номера, даты и органа выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность), страны постоянного проживания, страны выезда, образования, наименования специальности, квалификации (должности) в соответствии с применяемыми в Республике Казахстан квалификационным справочником должностей руководителей, специалистов и других служащих, типовыми квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций, единым тарифно-квалификационным справочником работ и профессий рабочих, тарифно-квалификационными характеристиками профессий рабочих и государственным классификатором Республики Казахстан 01-99 «Классификатор занятий», утверждаемыми уполномоченным государственным органом по труду;
2) нотариально заверенные переводы (копии, если документ заполнен на государственном или русском языках) документов об образовании, легализованных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан;
3) информацию о трудовой деятельности работника (при наличии квалификационных требований по стажу работы по соответствующей профессии) с приложением письменного подтверждения о трудовой деятельности работника на официальном бланке работодателя, у которого ранее работник работал, или иных подтверждающих документов, признаваемых в Республике Казахстан;
4) нотариально заверенную выписку из договора, свидетельствующего об участии в реализации приоритетного проекта, либо копию с предъявлением оригинала для сверки (для подрядных и субподрядных организаций).
2. Въезд иностранных работников осуществляется при соблюдении условий, предусмотренных статьей 35 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года «О миграции населения».
3. Иностранные работники, на которых получены разрешения по третьей и четвертой категориям, не могут направляться в командировку на предприятия, в организации, находящиеся на территории других административно-территориальных единиц.
4. Иные условия привлечения иностранной рабочей силы, не урегулированные настоящими условиями, регламентируются Правилами и условиями выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 января 2012 года № 45 «Об утверждении Правил установления квоты на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан, Правил и условий выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы и о внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения».
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 ноября 2014 года № 1230
Условия выдачи разрешений на привлечение
иностранной рабочей силы для реализации приоритетного проекта
«Строительство Бозшакольского горно-обогатительного комбината»
(заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью
«KAZ Minerals Bozshakol (КАЗ Минералз Бозшаколь)»)
Сноска. Постановление дополнено приложением в соответствии с постановлением Правительства РК от 10.09.2015 № 764 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).