Туризм объектісін салу және оның жұмыс істеуі үшін ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жекелеген жер учаскелерін Алматы қаласының босалқы жерлеріне ауыстыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 1267 қаулысы
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 13-бабына және «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы» 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес «Көкжайлау» тау шаңғысы курортын салу және оның жұмыс істеуі үшін «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің «Іле Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі» республикалық мемлекеттік мекемесінің жалпы алаңы 1002,0 гектар жері ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлері санатынан Алматы қаласы Медеу ауданының босалқы жерлері санатына ауыстырылсын.
2. Алматы қаласының әкімдігі ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлерін босалқы жерлерге ауыстыруға байланысты қолданыстағы заңнамаға сәйкес орман шаруашылығы өндiрiсiнiң шығындарын республикалық бюджеттiң кiрiсiне өтесiн.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 1267 қаулысына
қосымша
«Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің «Іле
Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі» республикалық
мемлекеттік мекемесінің ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
жерлерінің санатынан босалқы жерлер санатына ауыстырылатын
жерлерінің экспликациясы
Жер пайдаланушының атауы
Жалпы алаңы, гектар
оның ішінде:
орманды жерлер
алаңқайлар
селдір ормандар
жайылым
жолдар
құмдар және өзге алқаптар
1
2
3
4
5
6
7
8
«Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің «Іле Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі» республикалық мемлекеттік мекемесі
1002,0
310
-
-
-
1,2
690,8
Жиыны
1002,0
310
-
-
-
1,2
690,8

О переводе отдельных участков земель особо охраняемых природных территорий в земли запаса города Алматы для строительства и функционирования объекта туризма
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 1267
В соответствии со статьей 13 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и статьей 7 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года «Об особо охраняемых природных территориях» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земли республиканского государственного учреждения «Иле-Алатауский государственный национальный природный парк» Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан» общей площадью 1002,0 гектара из категории земель особо охраняемых природных территорий в категорию земель запаса Медеуского района города Алматы для строительства и функционирования горнолыжного курорта «Кокжайлау» согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акимату города Алматы в связи с переводом земель особо охраняемых природных территорий в земли запаса в соответствии с действующим законодательством возместить в доход республиканского бюджета потери лесохозяйственного производства.
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 декабря 2014 года № 1267
Экспликация
земель республиканского государственного учреждения
«Иле-Алатауский государственный национальный природный парк»
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан», переводимых из категории земель
особо охраняемых природных территорий в категорию земель запаса
Наименование землепользователя
Общая площадь, гектар
В том числе:
покрытая лесом
прогалины
редины
пастбища
дорога
пески и прочие угодья
1
2
3
4
5
6
7
8
Республиканское государственное учреждение «Иле-Алатауский государственный национальный природный парк» Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан»
1002,0
310
-
-
-
1,2
690,8
Итого
1002,0
310
-
-
-
1,2
690,8