Қазақстан Республикасы Үкіметінің Адам саудасына байланысты қылмыстың профилактикасы, алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі 2015 - 2017 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 23 қаулысы
Адам саудасына байланысты қылмыстың профилактикасы, алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі жұмысты қамтамасыз ету мен үйлестіру мақсатында, сондай-ақ «Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің адам саудасына қарсы күрестегі ынтымақтастығының 2014 - 2018 жылдарға арналған бағдарламасы туралы» Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Мемлекет басшылары кеңесінің 2013 жылғы 25 қазандағы шешімін орындау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің Адам саудасына байланысты қылмыстың профилактикасы, алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі 2015 - 2017 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері бір ай мерзімде Адам саудасына байланысты қылмыстың профилактикасы, алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі 2015 - 2017 жылдарға арналған өңірлік жоспарларды әзірлесін және бекітсін.
3. Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін орталық атқарушы және мемлекеттік органдар (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) Жоспардың іске асырылуын қамтамасыз етсін;
2) жыл сайын, 2016 жылғы 20 қаңтардан кешіктірмей, Қазақстан  Республикасы Ішкі істер министрлігіне, 2017 - 2018 жылдардың 20 қаңтарынан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне Жоспарда көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы ақпарат берсін.
4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі 2016 жылы, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі 2017 - 2018 жылдары жыл сайын, 10 ақпаннан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалуы туралы жиынтық ақпарат берсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 23 қаулысымен
бекітілген

О Плане мероприятий Правительства Республики Казахстан по профилактике, предотвращению и борьбе с преступлениями, связанными с торговлей людьми, на 2015 - 2017 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 23
В целях обеспечения и координации работы по профилактике, предотвращению и борьбе с преступлениями, связанными с торговлей людьми, а также во исполнение решения Совета глав государств Содружества Независимых Государств «О Программе сотрудничества государств-участников Содружества Независимых Государств в борьбе с торговлей людьми на 2014 - 2018 годы» от 25 октября 2013 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий Правительства Республики Казахстан по профилактике, предотвращению и борьбе с преступлениями, связанными с торговлей людьми, на 2015 - 2017 годы (далее - План).
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы в месячный срок разработать и утвердить региональные планы по профилактике, предотвращению и борьбе с преступлениями, связанными с торговлей людьми, на 2015 - 2017 годы.
3. Центральным исполнительным и государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), акимам областей, городов Астаны и Алматы:
1) обеспечить реализацию Плана;
2) ежегодно, не позднее 20 января 2016 года, представлять в Министерство внутренних дел Республики Казахстан, не позднее 20 января 2017-2018 годов в Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан информацию о выполнении мероприятий, предусмотренных Планом.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в 2016 году, Министерству здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в 2017-2018 годах представлять в Правительство Республики Казахстан ежегодно, не позднее 10 февраля, сводную информацию о выполнении Плана.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                   К.Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 23
План мероприятий Правительства Республики Казахстан
по профилактике, предотвращению и борьбе с преступлениями,

2007 жылғы 25 қазандағы Балаларды сексуалдық пайдаланудан және сексуалдық сипаттағы қол сұғушылықтан қорғау туралы Еуропа Кеңесінің конвенциясына;
2005 жылғы 25 қазандағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің Адам саудасына, адам органдары мен тіндерін сатуға қарсы күрестегі ынтымақтастығы туралы келісімге қосылуының орындылығы туралы мәселе бойынша ұсыныстар әзірлеу *
ВАК-қа ұсыныстар
ІІМ (жинақтау), Әділетмині, СІМ, БП (келісім бойынша), АҚК (келісім бойынша)
2015-2016 жылдар
талап етілмейді
-
2
Қазақстан Республикасының Еңбекші мигранттар туралы № 97 ХЕҰ-ның конвенциясына және Үй қызметшілері туралы № 189 ХЕҰ-ның конвенциясына қосылуының орындылығы туралы мәселе бойынша ұсыныстар әзірлеу **
ВАК-қа ұсыныстар
ДСӘДМ (жинақтау), Әділетмині, СІМ, БП (келісім бойынша), АҚК (келісім бойынша)
2015-2016 жылдар
талап етілмейді
-
3
Жәбірленушілерге адам саудасына байланысты қылмыстардан келтірілген зиянның орнын толтыру туралы мәселені заңнамалық деңгейде пысықтау **
ВАК-қа ақпарат
БП (келісім бойынша)
2015 жыл
талап етілмейді
-
4
Шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсаттарды беру/алу тәртібін жетілдіру жөніндегі жұмысты жалғастыру **
ВАК-қа есеп
ДСӘДМ, ІІМ
жыл сайын
талап етілмейді
-
2. Адам саудасына қарсы іс-қимыл жөніндегі ұйымдастырушылық-практикалық іс-шаралар
5
Адамдарды заңсыз әкетумен, әкелумен және олардың саудасына қарсы күрес мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның, сондай-ақ әкімдіктердің жанында жұмыс істейтін осыған ұқсас өңірлік комиссиялардың жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз ету **
ВАК отырысы
ІІМ (2014-2015 жылдар) ДСӘДМ (2016-2017 жылдар) Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері (2015-2017 жылдар)
2015-2017 жылдар (жарты жылдықта кемінде бір рет)
талап етілмейді
-
6
Адам сатушылардың қылмыстық кірістерін анықтауда, бақылауда және тәркілеуде қаржылық мониторинг органдарының қатысу нәтижелеріне, сондай-ақ осы органдардың құзыретті құқық қорғау органдарымен осы жұмыста өзара іс-қимыл жасасуының тиімділігін арттыру жолдарына талдау жүргізу *
ІІМ-ге ақпарат
Қаржымині, ІІМ, БП (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша)
2015 жыл
талап етілмейді
-
7
Мыналар:
7.1 адам саудасына, адамның органдары мен тіндерін сатуға байланысты қылмыстарды анықтау, ашу және тергеу бойынша;
7.2 адам органдарының, тіндері мен жасушаларының трансшекаралық заңсыз айналымының, трансплантациялау практикасын регламенттейтін заңнаманы бұзудың алдын алу, жолын кесу, анықтау және тергеу бойынша;
7.3 шекара маңы ынтымақтастығы шеңберінде заңсыз көші-қон және адам саудасы арналарын жабу бойынша;
7.4 мақта алқаптарында, темекі плантациялары мен құрылыс нысандарында еңбек етуші заңсыз көшіп-қонушылардың мәжбүрлі еңбек етуін және балалардың еңбегін пайдалануды болдырмау бойынша **;
7.5 қолдан жасалған паспорттарды, визаларды және өзге де құжаттарды заңсыз дайындауды және олардың айналымын анықтау, жолын кесу және тергеу бойынша;
7.6 адам сатушылардан қылмыстық жолмен алынған, оның ішінде мемлекеттік шекаралар арқылы өткізілетін кірістерді анықтау, бақылау, тәркілеу бойынша;
7.7 Интернет желісіндегі порнографиялық сайттарды анықтау және жою, Интернет желісінде порнографиялық сипаттағы порнографиялық материалдарды заңсыз дайындауға және олардың айналымына қатысы бар адамдардың құқыққа қарсы әрекетін анықтау, жолын кесу және тергеу бойынша бірлескен кешенді және/немесе келісілген ведомствоаралық профилактикалық, жедел-іздестіру іс-шаралары мен арнайы операциялар өткізу *
ВАК-қа ақпарат
ІІМ
ІІМ, ҰҚК (келісім бойынша), Қаржымині
ІІМ, ҰҚК (келісім бойынша)
ІІМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері, ДСӘДМ, БҒМ, БП (келісім бойынша) ІІМ, БП (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша)
ІІМ, Қаржымині, ҰҚК (келісім бойынша)
ІІМ, ИДМ, БП (келісім бойынша)
жыл сайын
талап етілмейді
-
8
Қазақстанның балаларын асырап алу саласындағы заңнаманың сақталуы бойынша тексерістер жүргізу *
ВАК-қа ақпарат
БҒМ, БП (келісім бойынша), СІМ
жыл сайын
талап етілмейді
-
9
Адам саудасына қарсы іс-қимыл саласында уәкілетті органмен өзара іс-қимыл жасау мәселелері бойынша қызметкерлерді бекіту *
бұйрық
БП (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша)
2015 жылдың бірінші жарты- жылдығы
талап етілмейді
-
10
Қылмыстық қудалау барысында сенімді дәлелдеме базасын құру мақсатында адам сатушылардың қылмыстық әрекеттерін тіркеудің жедел-іздестіру әдістері мен техникалық құралдарын басымды пайдалану *
ВАК-қа ақпарат
ІІМ, БП (келісім бойынша)
жыл сайын
017 «Жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыру» бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде (ІІМ)
РБ
11
Адам сатушылардан қылмыстық кірістерін, оның ішінде мемлекеттік шекаралар арқылы өтетін кірістерін анықтауға, бақылауға және тәркілеуге бағытталған бірлескен кешенді және/немесе келісілген ведомствоаралық профилактикалық, жедел-іздестіру іс-шаралары мен арнайы операциялар өткізу тәжірибесімен алмасу мақсатында ТМД органдарының отырыстарына қатысу *
ТМД органдарының жұмысына қатысу
ІІМ, БП (келісім бойынша), МҚІСҚА (келісім бойынша), Қаржымині
жыл сайын

Конвенции Совета Европы о защите детей от эксплуатации и надругательств сексуального характера от 25 октября 2007 года;
Соглашению о сотрудничестве государств- участников Содружества Независимых Государств в борьбе с торговлей людьми, органами и тканями человека от 25 ноября 2005 года *
предложения в МВК
МВД (созыв), МЮ, МИД, ГП (по согласованию), КПЧ (по согласованию)
2015-2016 годы
Не требуются
-
2
Выработка предложений по вопросу о целесообразности присоединения Республики Казахстан к Конвенции МОТ № 97 о трудящихся-мигрантах и Конвенции МОТ № 189 о достойном труде домашних работников **
предложения в МВК
МЗСР (созыв), МЮ, МИД, ГП (по согласованию), КПЧ (по согласованию)
2015 - 2016 годы
Не требуются
-
3
Проработка на законодательном уровне вопроса о возмещении вреда, причиненного потерпевшим от преступлений, связанных с торговлей людьми **
информация в МВК
ГП (по согласованию)
2015 год
Не требуются
-
4
Продолжение работы по совершенствованию порядка выдачи/получения разрешений на привлечение иностранной рабочей силы **
отчет в МВК
МЗСР, МВД
ежегодно
Не требуются
-
2. Организационно-практические мероприятия по противодействию торговле людьми
5
Обеспечение организации работы Межведомственной комиссии по вопросам борьбы с незаконным вывозом, ввозом и торговлей людьми, а также аналогичных региональных комиссий, действующих при акиматах **
заседания МВК
МВД (2014-2015 годы), МЗСР (2016-2017 годы), Акиматы г.г. Астана, Алматы и областей 2015-2017
2015-2017 (не реже одного раза в полугодие)
Не требуются
-
6
Проведение анализа результатов участия органов финансового мониторинга в выявлении, отслеживании и изъятии преступных доходов торговцев людьми, а также путей повышения эффективности взаимодействия этих органов с компетентными правоохранительными органами в данной работе *
информация в МВД
МФ, МВД, ГП (по согласованию), КНБ (по согласованию)
2015
Не требуются
-
7
Проведение комплексных совместных и/или согласованных межведомственных профилактических, оперативно-розыскных мероприятий и специальных операций:
7.1. по предупреждению, выявлению, раскрытию и расследованию преступлений, связанных с торговлей людьми, органами и тканями человека;
информация в МВК
МВД
ежегодно
Не требуются
-
7.2. по предупреждению, пресечению, выявлению и расследованию фактов незаконного трансграничного оборота органов, тканей и клеток человека, нарушений законодательства, регламентирующих практику трансплантации;
МВД, КНБ (по согласованию), МФ
7.3. по перекрытию каналов незаконной миграции и торговли людьми, в том числе в рамках приграничного сотрудничества;
МВД, КНБ (по согласованию)
7.4. по предотвращению принудительного труда нелегальных трудовых мигрантов и эксплуатации детского труда на хлопковых полях, табачных плантациях и строительных объектах **;
МВД, акиматы г.г. Астана, Алматы и областей, МЗСР, МОН, ГП (по согласованию)
7.5. по выявлению, пресечению и расследованию незаконного изготовления и оборота поддельных паспортов, виз и иных документов;
МВД, ГП (по согласованию), КНБ (по согласованию)
7.6. по выявлению, отслеживанию, изъятию (конфискации) у торговцев людьми доходов, полученных преступным путем, в том числе перемещаемых через государственные границы;
МВД, МФ, КНБ (по согласованию)
7.7. по выявлению и ликвидации порнографических сайтов в сети Интернет, выявлению, пресечению и расследованию противоправной деятельности лиц, причастных к незаконному изготовлению и обороту порнографических материалов порнографического характера в сети Интернет *
МВД, МИР, ГП (по согласованию)
8
Проведение проверок по соблюдению законодательства в области усыновления казахстанских детей *
информация в МВК
МОН, ГП (по согласованию), МИД
ежегодно
Не требуются
-
9
Закрепление сотрудников по вопросам взаимодействия в сфере противодействия торговле людьми с уполномоченным органом *
приказ
ГП (по согласованию), КНБ (по согласованию)
Первое полугодие 2015 года
Не требуются
-
10
Приоритетное использование оперативно-розыскных методов и технических средств фиксации преступных действий торговцев людьми в целях формирования надежной доказательственной базы в ходе их уголовного преследования *
информация в МВК
МВД, ГП (по согласованию)
ежегодно
в пределах средств, предусмотренных по программе 017 «Осуществление оперативно-розыскной деятельности» (МВД)
РБ
11
Участие на заседаниях органов СНГ в целях обмена опытом проведения комплексных совместных и/или согласованных межведомственных профилактических, оперативно-розыскных мероприятий и специальных операций, в том числе направленных на выявление, отслеживание, изъятие и конфискацию у торговцев людьми преступных доходов, в том числе перемещаемых через государственные границы *
участие в работе органов СНГ
МВД, ГП (по согласованию), АДГСПК (по согласованию), МФ
ежегодно

005 «Шетелдік іссапарлар» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде (СІМ) және 001 «Қоғамдық тәртіпті қорғау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, қылмыстық-атқару жүйесі, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер» бағдарламасы бойынша (ІІМ)
РБ
12
Балаларды пайдалану, сондай-ақ оларды халықаралық құқық кәмелетке толмағандарды пайдалану ретінде саралайтын құқық бұзушылықтарды жасауға тарту фактілерін анықтауды, жолын кесуді және тергеуді жандандыруға бағытталған қосымша ұйымдастырушылық шаралар қабылдау *
ВАК-қа ақпарат
ІІМ, БП (келісім бойынша), БҒМ
жыл сайын
талап етілмейді
-
3. Адам саудасы құрабандарына көмек көрсету жөніндегі ұйымдастырушылық-практикалық іс-шаралар
13
Адам саудасы құрбандарына күнделікті көмекті нақты көрсететін коммерциялық емес (үкіметтік емес) қоғамдық бірлестіктерге мемлекеттік қаржылық және өзге де көмек, оның ішінде мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде көмек көрсетуді жалғастыру және осындай көмекті көрсету практикасын жетілдіру бойынша шаралар қабылдау *
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың дағдарыс орталықтарының қызметі
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
жыл сайын
2015-2017 жылдарға арналған жергілікті бюджеттерде көзделген қаражат шегінде Астана қаласының әкімдігі
2015 жылы - 3 000,0
2016 жылы - 3 000,0
2017 жылы - 3 000,0
Алматы қаласының әкімдігі
2015 жылы - 700,0
2016 жылы - 700,0
2017 жылы - 700,0
Ақмола облысының әкімдігі
2015 жылы - 1 785,7
Ақтөбе облысының әкімдігі
2015 жылы - 1 000,0
2016 жылы - 1 200,0
2017 жылы - 1 500,0
Алматы облысының әкімдігі
2015 жылы - 1 500,0
2016 жылы - 1 500,0
2017 жылы - 1 500,0
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
2015 жылы - 3 000,0
2016 жылы - 3 000,0
2017 жылы - 3 000,0
Жамбыл облысының әкімдігі
2015 жылы - 1 700,0
2016 жылы -1 819,0
2017 жылы - 1 946,0
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі
2015 жылы - 600,0
2016 жылы - 600,0
2017 жылы - 600,0
Қарағанды облысының әкімдігі
2015 жылы - 2 000, 0
2016 жылы - 2 000, 0
2017 жылы - 2 000, 0
Қызылорда облысының әкімдігі
2015 жылы - 7 319,0
Маңғыстау облысының әкімдігі
2015 жылы - 1 500, 0
Павлодар облысының әкімдігі
2015 жылы - 24 089,0
2016 жылы - 24 653,0
2017 жылы - 25 257,0
ЖБ
14
Адам саудасы құрбандарына арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын әзірлеу *
ДСӘДМ-нің бұйрығы
ДСӘДМ (жинақтау) БҒМ, ІІМ
2015 -2016 жыл
талап етілмейді
-
15
Адам саудасы құрбандары жүгінген кезде оларға сапалы және қолжетімді медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыруды қамтамасыз ету *
ВАК-қа ақпарат
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
жыл сайын
талап етілмейді
-
16
Шетелде қалған адам саудасы құрбандарын анықтау, оларға уақтылы және тиісті көмек көрсету, олардың қауіпсіздігін, құқықтарын, бостандықтары мен мүдделерін, отанға жылдамырақ қайтуын қамтамасыз ету бойынша шетелдермен өзара іс-қимыл жасасу және тәжірибе алмасу жөніндегі Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдіктері мен консулдық мекемелерінің жұмысын жалғастыру *
ВАК-қа ақпарат
СІМ
жыл сайын
010 «Қазақстан Республикасының мүддесін шетелде білдіру» бюджеттік бағдарламасымен көзделген қаражат шегінде
РБ
17
Құзыретті органдардың: адам саудасы құрбандарын қабылдау-тарату орындарына (арнайы қабылдау орны) орналастыру немесе оларға бостандықтан айырудың немесе шектеудің өзге де нысандарын қолдану;
адам сатушыларда қылмыстық қудалауда құқық қорғау органдарымен ынтымақтасуға келісімін берген адам саудасының құрбандарын депортациялау фактілерін анықтау және жолын кесу практикасын жинақтау және жетілдіру *
ВАК-қа ақпарат
ІІМ
жыл сайын
талап етілмейді
-
18
Адам саудасына қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша «сенім телефондарының», «қызу желілердің» жұмысын ұйымдастыру **
«сенім телефондарының», «қызу желілердің» жұмыс істеуі
ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар
жыл сайын
Норвегия Корольдігі сыртқы істер министрлігі қаржыландыратын «Орталық Азиядағы адам саудасы құрбандарының, осал мигранттардың, олардың отбасылары мен қауымдарының мүмкіндіктерін арттыру» Халықаралық көші-қон ұйымы жобасының қаражаты есебінен
-

в пределах средств, предусмотренных по программе 005 «Заграничные командировки» (МИД) и программе 001 «Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области охраны общественного порядка и обеспечения общественной безопасности, уголовно-исполнительной системы, предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера» (МВД)
РБ
12
Принятие дополнительных организационных мер, направленных на активизацию выявления, пресечения и расследования фактов эксплуатации детей, а также вовлечения их в совершение правонарушений, квалифицируемых международным правом как эксплуатация несовершеннолетних *
Информация в МВК
МВД, ГП (по согласованию), МОН
ежегодно
Не требуются
-
3. Организационно-практические мероприятия по оказанию помощи жертвам торговли людьми
13
Продолжение оказания государственной финансовой и иной помощи, в том числе в рамках государственного социального заказа, некоммерческим (неправительственным) общественным организациям, реально оказывающим повседневную помощь жертвам торговли людьми, и принятия мер по совершенствованию практики оказания такой помощи *
деятельность кризисных центров г.г. Астана, Алматы и областей
акиматы г.г. Астана, Алматы и областей
ежегодно
в пределах средств, предусмотренных в местных бюджетах на 2015 -2017 годы
акимат г. Астаны
2015 год - 3 000,0
2016 год - 3 000,0
2017 год-3 000,0
акимат г.Алматы
2015 год-700,0
2016 год - 700,0
2017 год-700,0
акимат Акмолинской области
2015 год - 1 785,7
акимат Актюбинской области
2015 год- 1 000,0
2016 год - 1 200,0
2017 год - 1 500,0
акимат Алматинской области
2015 год - 1 500,0
2016 год - 1 500,0
2017 год - 1 500,0
акимат Восточно- Казахстанской области
2015 год-3 000,0
2016 год-3 000,0
2017 год-3 000,0
акимат Жамбылской области
2015 год- 1 700,0
2016 год -1 819,0
2017 год - 1 946,0
акимат Западно- Казахстанской области
2015 год - 600,0
2016 год - 600,0
2017 год-600,0
акимат Карагандинской области
2015 год-2 000,0
2016 год-2 000,0
2017 год - 2 000, 0
акимат Кызылординской области
2015 год-7 319,0
акимат Мангистауской области
2015 год - 1 500,0
акимат Павлодарской области
2015 год-24 089,0
2016 год-24 653,0
2017 год-25 257,0
МБ
14
Разработка стандартов оказания специальных социальных услуг для жертв торговли людьми *
приказ МЗСР
МЗСР (созыв), МОН, МВД
2015-2016 годы
Не требуются
-
15
Обеспечение организации оказания качественной и доступной медицинской помощи жертвам торговли людьми при их обращениях *
информация в МВК
акиматы г.г. Астана, Алматы и областей
ежегодно
Не требуются
-
16
Продолжение работы дипломатических представительств и консульских учреждений Республики Казахстан по поддержанию взаимодействия и обмену опытом с зарубежными странами по выявлению и оказанию своевременной и надлежащей помощи оказавшимся за рубежом жертвам торговли людьми, обеспечению их безопасности, прав, свобод и законных интересов, скорейшему возвращению на родину *
информация в МВК
МИД
ежегодно
в пределах средств, предусмотренных по программе 010 «Представление интересов Республики Казахстан за рубежом»
РБ
17
Обобщение и совершенствование практики выявления и пресечения компетентными органами фактов:
помещения жертв торговли людьми в приемник-распределитель (специальный приемник) или применения к ним иных форм лишения или ограничения свободы;
депортации жертв торговли людьми, выразивших согласие сотрудничать с правоохранительными органами в уголовном преследовании торговцев людьми *
информация в МВК
МВД
ежегодно
Не требуются
-
18
Организация работы «телефонов доверия», «горячих линий» по вопросам противодействия торговле людьми **
функционирование «телефонов доверия», «горячих линий»
МВД, заинтересованные органы
ежегодно
за счет средств проекта Международной организации по миграции «Повышение возможностей жертв торговли людьми, уязвимых мигрантов, их семей и общин в Центральной Азии», финансируемого Министерством иностранных дел Королевства Норвегии

4. ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің құзыретті органдарымен, халықаралық және үкіметтік емес ұйымдармен ынтымақтастық
19
ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің адам саудасына қарсы күрестегі ынтымақтастығының 2014 — 2018 жылдарға арналған бағдарламасының іске асырылуы туралы ТМД-ның Атқару комитеті үшін ақпарат дайындау *
ТМД-ның Атқару комитетіне ақпарат
ІІМ (жинақтау), БП (келісім бойынша), ДСӘДМ, мүдделі мемлекеттік органдар
жыл сайын
талап етілмейді
-
20
Адам саудасына қарсы іс-қимыл жасаумен байланысты ақпаратпен, сондай-ақ ТМД-ға қатысушы мемлекеттер құқық қорғау органдарының басшылары мен қызметкерлерінің жұмыс байланыстарымен алмасуды жүзеге асыру *
анықтамалық
ІІМ, МҚІСҚА (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша)
2015 жыл
талап етілмейді
-
21
Адам саудасы құрбандарының өтініштерін қараудың уақтылығы мен заңдылығына, сондай-ақ оларды шыққан мемлекетіне ерікті және қауіпсіз түрде жіберу рәсімін орындаудың негіздемесі мен тәртібіне не мұндай адамдардың болатын жері, мерзімдері және жағдайлары туралы мәселенің өзгедей заңды шешімінің сақталуына бақылау жасауды жүзеге асыру **
тексерістер туралы есептер
БП (келісім бойынша), ІІМ, СІМ
жыл сайын
талап етілмейді
-
22
Адам саудасы құрбандарына көмек көрсететін халықаралық және үкіметтік емес ұйымдармен ынтымақтастықты жалғастыру *
ВАК-қа ақпарат
ІІМ, ДСӘДМ, СІМ, МСМ, БҒМ, Әділетмині, АҚҰО (келісім бойынша), АҚК (келісім бойынша), ЖС (келісім бойынша), БП (келісім бойынша)
жыл сайын
талап етілмейді
-
23
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың балаларын оқыту практикасын жалғастыру **
ВАҚ-қа есеп
БҒМ
жыл сайын
талап етілмейді
-
24
Шетел азаматтарына денсаулық сақтау органы белгілеген тәртіппен медициналық қызмет көрсетуді жалғастыру, сондай-ақ құжаттары жоқ еңбекші көшіп-қонушылар мен олардың отбасы мүшелеріне медициналық көмек көрсету мүмкіндігін қарастыру **
ВАҚ-қа есеп
ДСӘДМ
жыл сайын
талап етілмейді
-
5. Адам саудасына қарсы іс-қимылдың ұйымдастырушылық-профилактикалық шаралары
25
Осындай қызметтерге сұраныс тудыратын адам саудасына және балалар порнографиясына байланысты БАҚ-тағы және Интернеттегі жарнама хабарландыруларын және ақпараттық материалдарды мониторингтеу және құзыретті органдар арасында оларға қатысты ақпарат алмасу *
ВАҚ-қа ақпарат
ИДМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері, ІІМ, БП (келісім бойынша)
жыл сайын
талап етілмейді
-
26
Балалардың сексуалдық, еңбек немесе криминалдық пайдаланудың ықтимал құрбандарына айналу мүмкіндігін жою мақсатында қиын өмір жағдайына тап болған балаларға уақтылы әлеуметтік және өзге де көмек көрсетуге бағытталған нақты профилактикалық шараларды іске асыруды жалғастыру*
профилактикалық шаралар
БҒМ, ДСӘДМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
жыл сайын

4. Сотрудничество с компетентными органами государств-участников СНГ, международными и неправительственными организациями
19
Подготовка информации для Исполнительного комитета СНГ о реализации Программы сотрудничества государств- участников СНГ в борьбе с торговлей людьми на 2014 - 2018 годы *
информация в Исполнительный комитет СНГ
МВД (свод), ГП
(по согласованию), МЗСР, заинтересованные госорганы
ежегодно
Не требуются
-
20
Осуществление обмена информацией, связанной с противодействием торговле людьми, а также рабочими контактами руководителей и сотрудников правоохранительных органов государств-участников СНГ *
справочник
МВД, АДГСПК (по согласованию), ГП (по согласованию), КНБ (по согласованию)
2015 год
Не требуются
-
21
Осуществление контроля за своевременностью и законностью рассмотрения обращений жертв торговли людьми, а также соблюдением оснований и порядка выполнения процедур добровольного и безопасного их направления в государства происхождения либо иного законного решения вопроса о месте, сроках и условиях пребывания таких лиц **
отчеты о проверках
ГП (по согласованию), МВД, МИД
ежегодно
Не требуются
-
22
Продолжение сотрудничества с международными и неправительственными организациями, оказывающими помощь жертвам торговли людьми *
информация в МВК
МВД, МЗСР, МИД, МКС, МОН, МЮ, НЦПЧ (по согласованию), КПЧ (по согласованию), ВС (по согласованию), ГП (по согласованию)
ежегодно
Не требуются
-
23
Продолжение практики обучения детей иностранцев и лиц без гражданства, постоянно проживающих в Республике Казахстан **
отчет в МВК
МОН
ежегодно
Не требуются
-
24
Продолжение медицинского обслуживания иностранных граждан в порядке, установленном органом здравоохранения, а также рассмотрение возможности предоставления медицинской помощи трудящимся-мигрантам и членам их семей, не имеющим документов **
отчет в МВК
МЗСР
ежегодно
Не требуются
-
5. Организационно-профилактические меры противодействия торговле людьми
25
Мониторинг и обмен данными между компетентными органами в отношении рекламных объявлений и информационных материалов в СМИ и Интернете, связанных с торговлей людьми и детской порнографией, а равно порождающих, спрос на такие услуги *
информация в МВК
МИР, акиматы г.г. Астана, Алматы и областей, МВД, ГП (по согласованию)
ежегодно
Не требуются
26
Продолжение реализации конкретных профилактических мер, направленных на оказание своевременной социальной и иной помощи детям, оказавшимся в трудной жизненной ситуации, в целях исключения возможности обращения их в потенциальных жертв сексуальной, трудовой или криминальной эксплуатации *
профилактические меры
МОН, МЗСР, Акиматы г.г. Астана, Алматы и областей
ежегодно

2015 — 2017 жылдарға арналған жергілікті бюджеттерде көзделген қаражат шегінде Астана қаласының әкімдігі
2015 жылы - 3 000,0
2016 жылы - 3 000,0
2017 жылы - 3 000,0
Алматы қаласының әкімдігі
2015 жылы - 39378,0
2016 жылы - 39378,0
2017 жылы - 39378,0
Ақмола облысының әкімдігі
2015 жылы - 1 785,7
Алматы облысының әкімдігі
2015 жылы - 150,0
2016 жылы - 150,0
2017 жылы - 150,0
2015 жылы - 1 000,0
2016 жылы - 1 070,0
2017 жылы - 1 450,0
Қызылорда облысының әкімдігі
2015 жылы - 39488,0
Маңғыстау облысының әкімдігі
2015 жылы - 1 000,0
Павлодар облысының әкімдігі
2015 жылы — 101 122,0
2016 жылы- 101 706,0
2017 жылы- 104 703,0
ЖБ
27
Балаларды пайдаланудың әрқилы түрлері мен нысандарына тарту фактілерінің алдын алудың басым құралы ретінде кәмелетке толмағандардың құқықтарын сақтау туралы заңнаманың орындалуын прокурорлық қадағалау *
ВАК-қа ақпарат
БП
жыл сайын
талап етілмейді
-
28
Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының сақталуы бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының ұйымдарды жүйелі түрде мониторингтеуді және рейдтік тексерістерді жүзеге асыруы **
тексерістер нәтижелері, ВАҚ-қа есеп
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері, ДСӘДМ, ІІМ
жыл сайын
талап етілмейді
-
29
Мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарының адам саудасына ықпал ететін шешімдерді қабылдауына және қызметті жүзеге асыруына қатыстылығы фактілері бойынша ақпарат, оның ішінде прокурорлық қадағалауды жүзеге асыру барысында алынған ақпарат алмасу *
ВАҚ-қа ақпарат
ІІМ, МҚІСҚА (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), Қаржымині, ҰҚК (келісім бойынша)
жыл сайын
талап етілмейді
-
30
Халықты адам саудасының ықтимал құрбандары болуының нақты қауіп-қатерлері, осындай фактілер бойынша өтініш білдіру орындарын көрсете отырып, осындай қауіптілікті болдырмау, сондай-ақ заңды тұлғалар жұмысқа орналастыру не туристік және өзге де қызметтер көрсету мақсатында шетелге жіберген азаматтардың өмірі мен денсаулығын міндетті түрде сақтандыру туралы ақпараттандыру *
ақпараттық науқандар, флешмобтар
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері, ІІМ, ИДМ, СІМ
жыл сайын
2015-2017 жылдарға арналған жергілікті бюджеттерде көзделген қаражат шегінде Астана қаласының әкімдігі
2015 жылы - 23 000,0
2016 жылы - 23 000,0
2017 жылы - 23 000,0
Алматы қаласының әкімдігі
2015 жылы - 1 800,0
2016 жылы - 1 800,0
2017 жылы - 1 800,0
Ақмола облысының әкімдігі
2015 жылы - 1 500, 0
Алматы облысының әкімдігі
2015 жылы - 1 000,0
2016 жылы - 1 000,0
2017 жылы - 1 000,0
Атырау облысының әкімдігі
2015 жылы - 400,0
Қарағанды облысының әкімдігі
2015 жылы - 10 8000, 0
2016 жылы - 10 800, 0
2017 жылы - 10 800, 0
Қызылорда облысының әкімдігі

в пределах средств, предусмотренных в местных бюджетах на 2015-2017 годы
акимат г. Астаны
2015 год - 3000,0
2016 год-3000,0
2017 год - 3000,0
акимат г. Алматы
2015 год-39 378,0
2016 год - 39 378,0
2017 год - 39 378,0
акимат Акмолинской области
2015 год - 1 785,7
акимат Алматинской области
2015 год-150,0
2016 год - 150,0
2017 год - 150,0
2015 год- 1 000,0
2016 год - 1 070,0
2017 год - 1 450,0
акимат Кызылординской области
2015 год-39 488,0
акимат Мангистауской области
2015 год-1 000,0
акимат Павлодарской области
2015 год - 101 122,0
2016 год - 101 706,0
2017 год - 104 703,0
МБ
27
Осуществление прокурорского надзора за исполнением законодательства об охране прав несовершеннолетних в качестве приоритетного средства предупреждения фактов вовлечения детей в различные виды и формы эксплуатации *
информация в МВК
ГП
ежегодно
Не требуются
-
28
Осуществление систематического мониторинга и рейдовых проверок государственными инспекторами труда в организациях по соблюдению трудового законодательства Республики Казахстан **
результаты проверок, отчет в МВК
акиматы г.г. Астана, Алматы, областей МЗСР, МВД
ежегодно
Не требуются
-
29
Обмен информацией, в том числе полученной в ходе осуществления прокурорского надзора, по фактам причастности должностных лиц государственных органов к принятию решений и осуществлению деятельности, способствующих торговле людьми *
информация в МВК
МВД, АДГСПК (по согласованию), ГП (по согласованию), МФ, КНБ (по согласованию)
ежегодно
Не требуются
30
Информирование населения о реальных угрозах оказаться потенциальными жертвами торговли людьми, способах предотвращения такой опасности, в том числе с указанием мест подачи обращений по данным фактам, а также обязательном страховании жизни и здоровья граждан, направленных за рубеж юридическими лицами в целях трудоустройства либо оказания туристических и иных услуг *
информационные кампании, флешмобы
акиматы г.г Астана, Алматы и областей, МВД, МИР, МИД
ежегодно
в пределах средств, предусмотренных в местных бюджетах на 2015 - 2017 годы
акимат г. Астаны
2015 год-23 000,0
2016 год-23 000,0
2017 год-23 000,0
акимат г. Алматы
2015 год - 1 800,0
2016 год - 1 800,0
2017 год - 1 800,0
акимат Акмолинской области 2015 год- 1 500,0
акимат Алматинской области
2015 год - 1 000,0
2016 год - 1 000,0
2017 год - 1 000,0
акимат Атырауской области 2015 год - 400,0
акимат Карагандинской области
2015 год - 10 800,0
2016 год - 10 800, 0
2017 год - 10 800,0

2015 жылы - 500,0
Маңғыстау облысының әкімдігі
2015 жылы - 2 000,0
Павлодар облысының әкімдігі
2015 жылы - 270,0
2016 жылы — 270,0
2017 жылы - 270,0
US AID халықаралық даму жөніндегі АҚШ агенттігі қаржыландыратын «Адам саудасына қарсы іс-қимыл» Халықаралық көші-қон ұйымы жобасының қаражаты есебінен
ЖБ
6. Ақпараттық және ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету
31
Адам саудасына қарсы күрес саласындағы, оның ішінде адам саудасы құрбандарына қатысты репатриациямен, депортациямен және өзге де іс-әрекеттермен байланысты мемлекетаралық рәсімдерді жүзеге асыру практикасы және туындайтын проблемалар туралы ақпаратпен ұдайы алмасуды жалғастыру *
ВАҚ-қа ақпарат
ІІМ, БП (келісім бойынша), СІМ
жыл сайын
талап етілмейді
-
32
ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің құқық қорғау және сот органдарымен заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілермен, әдістемелік ұсынымдармен, статистикалық және өзге де ақпаратпен, сондай-ақ адам саудасына қарсы күрес саласындағы тергеу-сот практикасының нәтижелерімен алмасу *
ВАҚ-қа аппарат
ІІМ, ЖС (келісім бойынша), БП (келісім бойынша)
жыл сайын
талап етілмейді
-
33
Кешенді сипаттағы ғылыми зерттеулер, адам саудасына, мәжбүрлі еңбекке, балалар еңбегінің ең нашар нысандарына қарсы күрестің практикасы мен нәтижелеріне мониторинг жүргізу, осы қылмысқа қарсы іс-қимылды жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу *
ғылыми құралдар, мақалалар, жарияланымдар
ІІМ-нің Б. Бейсенов атындағы Қарағанды академиясы және БП жанындағы С. Есқараев атындағы прокуратура органдары кадрларының біліктілігін арттыру институты
2015-2016 жылдар
021 «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мамандарын оқыту, біліктілігін арттыру және қайта даярлау» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде Норвегия Корольдігі сыртқы істер министрлігі қаржыландыратын «Орталық Азиядағы адам саудасы құрбандарының, осал мигранттардың, олардың отбасылары мен қауымдарының мүмкіндіктерін арттыру» Халықаралық көші-қон ұйымы жобасының қаражаты есебінен
РБ
34
Адам құқықтары жөніндегі уәкілеттілермен, омбудсмендермен, халықаралық және үкіметтік емес ұйымдармен бірлесіп, адам саудасына қарсы күрестің өзекті мәселелері бойынша ғылыми-практикалық семинарлар, дөңгелек үстелдер және тренингтер өткізу және оларға қатысу *
семинарлар, дөңгелек үстелдер, тренингтер
ІІМ, ДСӘДМ, СІМ, ИДМ, БҒМ, Қаржмині, Әділетмині, АҚҰО (келісім бойынша), ЖС (келісім бойынша), БП (келісім бойынша) ҰҚК (келісім бойынша)
жыл сайын
«Адам саудасы мен тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарына Қазақстан Республикасындағы арнайы әлеуметтік қызметтерге қол жетімділікті қамтамасыз ету» Астана қаласындағы ЕҚЫҰ Орталығы жобасының қаражаты есебінен Халықаралық көші-қон ұйымының даму қоры қаржыландыратын «Қазақстандағы адам саудасына қарсы күрес бойынша арнайы баяндама» Халықаралық көші-қон ұйымы жобасының қаражаты есебінен
-

акимат Кызылординской области 2015 год-500, 0
акимат  Мангистауской области
2015 год-2 000, 0
Акимат Павлодарской области
2015 год-270,0
2016 год-270,0
2017 год-289,0
За счет средств проекта Международной организации по миграции «Противодействие торговле людьми», финансируемого Агентством США по международному развитию USAID
МБ
6. Информационное и научно-методическое обеспечение
31
Продолжение регулярного обмена информацией о практике и возникающих проблемах осуществления межгосударственных процедур в сфере борьбы с торговлей людьми, в том числе связанных с репатриацией, депортацией и иными действиями в отношении жертв торговли людьми *
информация в МВК
МВД, ГП (по согласованию), МИД
ежегодно
Не требуются
32
Обмен с правоохранительными и судебными органами государств-участников СНГ законодательными и иными нормативными правовыми актами, методическими пособиями, статистической и иной информацией, а также результатами следственно-судебной практики в сфере борьбы с торговлей людьми *
информация в МВК
МВД, ВС (по согласованию), ГП (по согласованию)
ежегодно
Не требуются
-
33
Проведение научных исследований, в том числе комплексного характера, мониторинга практики и результатов борьбы с торговлей людьми, принудительным и кабальным трудом, наихудшими формами детского труда, разработка предложений по совершенствованию противодействия данной преступности *
Научные пособия, статьи, публикации
Карагандинская академия МВД имени Б. Бейсенова и Институт повышения квалификации кадров органов прокуратуры при Генеральной прокуратуре С. Ескараева
2015-2016 годы
в пределах средств, предусмотренных по программе 021 «Обучение, повышение квалификации и переподготовка кадров Министерства внутренних дел Республики Казахстан»
за счет средств проекта Международной организации по миграции «Повышение возможностей жертв торговли людьми, уязвимых мигрантов, их семей и общин в Центральной Азии», финансируемого Министерством иностранных дел Королевства Норвегии
РБ
34
Проведение, участие совместно с уполномоченными по правам человека, омбудсменами, международными и неправительственными организациями в научно-практических семинарах, круглых столах и тренингах по актуальным проблемам борьбы с торговлей людьми *
Семинары, круглые столы, тренинги
МВД, МЗСР, МИД, МИР, МОН, МФ, МЮ, НЦПЧ (по согласованию), ВС (по согласованию), ГП (по согласованию), КНБ (по согласованию)
Ежегодно
за счет средств проекта Центра ОБСЕ в Астане «Обеспечение доступа жертв торговли людьми и бытового насилия к специальным социальным услугам в Республике Казахстан»
за счет средств проекта Международной организации по миграции «Специальный доклад по борьбе с торговлей людьми в Казахстане», финансируемого Фондом развития Международной организации по миграции
-

7. Кадрлық қамтамасыз ету
35
«Беларусь Республикасы ІІМ Академиясы» білім беру мекемесі көші-қон және адам саудасына қарсы іс-қимыл саласындағы кадрларды даярлау, біліктілігін арттыру, қайта даярлау жөніндегі халықаралық оқу орталығының базасында, сондай-ақ консультациялар және адам саудасына қарсы күрес жөніндегі мамандандырылған бөлімшелерде тағылымдамалардан өту арқылы құқық қорғау органдарының қызметкерлерін даярлауда, біліктілігін арттыруда, қайта даярлауда ынтымақтасу *
біліктілікті арттыру курстары
ІІМ
жыл сайын
Астана қаласындағы АҚШ Елшілігі қаржыландыратын «Адам саудасының құрбандарын идентификациялауды және қайта жіберуді жақсарту» Халықаралық көші-қон ұйымы жобасының қаражаты есебінен
-
36
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы Қазақстан Республикасы Сот төрелігі институтының базасында адам саудасына, мәжбүрлі еңбекке, балалар еңбегінің ең нашар нысандарына байланысты қылмыстар бойынша қылмыстық істерді сотта талқылау әдістемесіне ұдайы және жүйелі түрде оқытуды енгізу арқылы қашықтан оқыту нысанында судьялардың біліктілігін арттыруды жалғастыру *
оқыту курстары, семинарлар, тренингтер
МҚІСҚА (келісім бойынша), ЖС (келісім бойынша)
2015-2017 жылдар
004 «Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру» бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде (МҚІСҚА)
РБ
37
Адам саудасына, мәжбүрлі еңбекке, балалар еңбегінің ең жаман түрлеріне байланысты қылмыстар бойынша қылмыстық істер жөніндегі қадағалау және сотта мемлекеттік айыптауды қолдауды жүзеге асыруға тұрақты және жүйелі оқытуды енгізу арқылы прокуратура органдары қызметкерлерінің біліктілігін арттыруды жалғастыру (халықаралық сарапшылар мен ҮЕҰ сарапшыларын тарта отырып) *
оқыту курстары, семинарлар, тренингтер
БП (келісім бойынша)
жыл сайын
001 «Қазақстан Республикасындағы заңдар мен заңға тәуелді актілердің тура және біркелкі қолданылуына жоғары қадағалауды жүзеге асыру» бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
РБ
Ескертпе: * Жоспардың 1, 6 - 17, 19 - 20, 22, 25 - 27, 29 - 37-тармақтары Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Мемлекет басшылар кеңесінің 2013 жылғы 25 қазандағы шешімімен бекітілген «Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің адам саудасын қарсы күрестегі ынтымақтастығының 2014 - 2018 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес.
** Жоспардың 1 - 5, 7.4, 12, 18, 21, 22 - 24, 28, 30, 33 - 37-тармақтары БҰҰ-ның Құлдықтың себептері мен салдарын қоса алғаш оның қазіргі заманғы түрлері мәселесі бойынша Арнайы баяндамашы Г. Шахинянның 2012 және 2014 жылдары Қазақстан Республикасы сапарының қорытындысы бойынша берілген ұсынымдарға сәйкес.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
МҚІСҚА - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
ЖС     - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
БП     - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ҰҚК    - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
АҚК    - Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия
ІІМ    - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ДСӘДМ  - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
СІМ    - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ИДМ    - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
МСМ    - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
БҒМ    - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қаржымині  - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
АҚҰО   - Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық
ВАК    - Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Адамдарды заңсыз әкетуге, әкелуге және сатуға қарсы күрес мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия
РБ     - республикалық бюджет
ЖБ - жергілікті бюджет

7. Кадровое обеспечение
35
Сотрудничество в подготовке, повышение квалификации, переподготовке сотрудников правоохранительных органов, в том числе на базе Международного учебного центра подготовки, повышения квалификации, переподготовки кадров в сфере миграции и противодействия торговле людьми учреждения образования «Академия МВД Республики Беларусь», а также путем консультаций и стажировок в специализированных подразделениях по борьбе с торговлей людьми *
Курсы повышения квалификации
МВД
ежегодно
за счет средств проекта Международной организации по миграции «Улучшение идентификации и перенаправления жертв торговли людьми», финансируемого Посольством США в г. Астана
-
36
Продолжение повышения квалификации судей путем введения постоянного и системного обучения методике судебного разбирательства уголовных дел по преступлениям, связанным с торговлей людьми, принудительным, кабальным трудом и наихудшими формами детского труда на базе Института правосудия Республики Казахстан Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан в форме дистанционного обучения *
Обучающие курсы, семинары, тренинги
АДГСПК (по согласованию), ВС (по согласованию)
2015-2017 годы
В пределах средств, предусмотренных по программе 004 «Подготовка, переподготовка и повышение квалификации государственных служащих» (АДГСПК)
РБ
37
Продолжение повышения квалификации сотрудников органов прокуратуры путем введения постоянного и системного обучения методике осуществления надзора и поддержания государственного обвинения в суде уголовных дел по преступлениям, связанным с торговлей людьми, принудительным, кабальным трудом и наихудшими формами детского труда (с привлечением международных экспертов и экспертов НПО) *
Обучающие курсы, семинары, тренинги
ГП (по согласованию)
Ежегодно
В пределах средств, предусмотренных по программе 001 «Осуществление высшего надзора за точным и единообразным применением законов и подзаконных актов в Республике Казахстан»
РБ
Примечание: *пункты Плана 1,6-17, 19-20, 22, 25-27, 29-37 включены в соответствии с Программой сотрудничества государств-участников СНГ в борьбе с торговлей людьми на 2014-2018 годы, утвержденной Решением Совета глав государств СНГ 25 октября 2013 года;
** пункты Плана 1-5, 7.4, 12, 18, 21, 22-24, 28, 30, 33-37 - в соответствии с рекомендациями Специального докладчика ООН по вопросу современных форм рабства, включая его причины и последствия, Г. Шахинян, данных по итогам визитов в Республику Казахстан в 2012 и 2014 годах.
Расшифровка аббревиатур:
АДГСПК — Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
ВС - Верховный Суд Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
КПЧ - Комиссия по правам человека при Президенте Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗСР - Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
НЦПЧ - Национальный центр по правам человека
МВК — Межведомственная комиссия по вопросам борьбы с незаконным вывозом, ввозом и торговлей людьми при Правительстве Республики Казахстан
МБ - местный бюджет
РБ — республиканский бюджет