"Қарашығанақ жобасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 1525 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 3 сәуірдегі № 194 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қарашығанақ жобасының кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 1525 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 8, № 39, 154-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Қоса беріліп отырған Аджип Карачаганак Б.В. («Аджип»), БГ Эксплорейшн энд Продакшн Лимитед («Бритиш Газ»), Тексако Интернэшнл Петролеум Компани («Тексако») компаниялары, «ЛУКойл» мұнай компаниясы» ашық акционерлік қоғамы («ЛУКойл»), «Қазақойл» ұлттық мұнай-газ компаниясы» жабық үлгідегі акционерлік қоғамы («Қазақойл») мен Қазақстан Республикасының Үкіметі арасындағы 1997 жылғы 18 қарашадағы Қарашығанақ мұнай-газ конденсаты кен орнының мердігерлік учаскесінің Өнімді бөлу туралы түпкілікті келісімнің салық режимі туралы нұсқаулық бекітілсін.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Аджип Карачаганак Б.В. («Аджип»), БГ Эксплорейшн энд Продакшн Лимитед («Бритиш Газ»), Тексако Интернэшнл Петролеум Компани («Тексако») компаниялары, «ЛУКойл мұнай компаниясы» ашық акционерлік қоғамы («ЛУКойл»), «Қазакойл» ұлттық мұнай-газ компаниясы» жабық үлгідегі акционерлік қоғамы («Қазақойл») және Қазақстан Республикасының Үкіметі арасындағы 1997 жылғы 18 қарашадағы Қарашығанақ мұнай-газ-конденсаты кен орнының мердігерлік учаскесінің Өнімді болу туралы түпкілікті келісімнің салық режимі туралы нұсқаулықта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Аджип Карачаганак Б.В. («Аджип»), БГ Эксплорейшн энд Продакшн Лимитед («Бритиш Газ»), Тексако Интернэшнл Петролеум Компани («Тексако») компаниялары, «ЛУКойл» Мұнай Компаниясы» ашық акционерлік қоғамы («ЛУКойл»), «Қазақойл» ұлттық мұнай-газ компаниясы» жабық үлгідегі акционерлік қоғамы («Қазақойл») мен Қазақстан Республикасының Үкіметі арасындағы 1997 жылғы 18 қарашадағы Қарашығанақ мұнай-газ конденсаты кен орнының мердігерлік учаскесінің Өнімді бөлу туралы түпкілікті келісімнің салық режимі туралы нұсқаулық*»;
мынадай мазмұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
«13-1. ӨБТК 12.1 және 12.2-бөлімдеріне сәйкес мүлікті беру қандай да бір пайда алуды немесе шығынды көздемейді, осыған байланысты осындай беру кезінде салық салу мақсатында іске асыру бойынша кіріс және/немесе айналым туындамайды. Бұл ретте осы тармақтың ережелері ӨБТК 12.1 және 12.2-бөлімдеріне сәйкес іс жүзінде берілген мүлікке қатысты ғана қолданылады.».

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2011 года № 1525 "О некоторых вопросах Карачаганакского проекта"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 2015 года № 194
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2011 года № 1525 «О некоторых вопросах Карачаганакского проекта» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 8, № 39, ст. 154) следующие изменения и дополнение:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Утвердить прилагаемую Инструкцию о Налоговом режиме Окончательного Соглашения о Разделе Продукции подрядного участка Карачаганакского нефтегазоконденсатного месторождения от 18 ноября 1997 года между компаниями Аджип Карачаганак Б.В. («Аджип»), БГ Эксплорейшн энд Продакшн Лимитед («Бритиш Газ»), Тексако Интернэшнл Петролеум Компани («Тексако»), Открытым Акционерным Обществом «Нефтяная Компания «ЛУКойл» («Лукойл»), Акционерным Обществом Закрытого Типа «Национальная Нефтегазовая Компания «Казахойл» («Казахойл») и Правительством Республики Казахстан.»;
в Инструкции о Налоговом режиме «Окончательного Соглашения о Разделе Продукции подрядного участка нефтегазоконденсатного Карачаганакского месторождения» от 18 ноября 1997 года, заключенного между компаниями Аджип Карачаганак Б.В. («Аджип»), БГ Эксплорейшн энд Продакшн Лимитед («Бритиш Газ»), Тексако Интернэшнл Петролеум Компани («Тексако»), Акционерным Обществом Открытого Типа «Нефтяная Компания ЛУКойл («Лукойл»), Акционерным обществом закрытого типа Национальная Нефтегазовая Компания Казахойл («Казахойл») и Правительством Республики Казахстан, утвержденной указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Инструкция о Налоговом режиме Окончательного Соглашения о Разделе Продукции подрядного участка Карачаганакского нефтегазоконденсатного месторождения от 18 ноября 1997 года между компаниями Аджип Карачаганак Б.В. («Аджип»), БГ Эксплорейшн энд Продакшн Лимитед («Бритиш Газ»), Тексако Интернэшнл Петролеум Компани («Тексако»), Открытым Акционерным Обществом «Нефтяная Компания «ЛУКойл» («Лукойл»), Акционерным Обществом Закрытого Типа «Национальная Нефтегазовая Компания «Казахойл» («Казахойл») и Правительством Республики Казахстан*»;
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
«13-1. Передача имущества в соответствии с Разделами 12.1 и 12.2 ОСРП не предполагает получения какой-либо прибыли или убытка, в этой связи при такой передаче не возникает дохода и/или оборота по реализации в целях налогообложения. При этом положения данного пункта применяются только в отношении фактически переданного имущества в соответствии с Разделами 12.1 и 12.2 ОСРП.».

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                   К. Масимов