Мемлекеттік меншіктің кейбір мәселелері және Қазақ ССР Министрлер Кеңесi мен Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешімдерінің күшi жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 сәуірдегі № 221 қаулысы.
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына, "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4) тармақшасына және 134-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Орман көшеттігі" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам) таратылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Есік мемлекеттік дендрологиялық саябағы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – кәсіпорын) құрылсын.
3. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті кәсіпорынға қатысты тиісті саланың уәкілетті органы;
2) кәсіпорын қызметінің негізгі нысанасы биологиялық әртүрлілікті және тектік қорды сақтау мақсатында өсімдіктер дүниесі объектілерін қорғауды, тұрақты пайдалануды, өсімін молайтуды және жасанды түрде өсіруді, сондай-ақ табиғатты (дендрологиялық саябақты) қорғауды қамтамасыз ету, ғылыми зерттеулерді жүзеге асыру болып айқындалсын.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қоғам таратылғаннан кейін қалған мүлікті Кәсіпорынға берсін.
5. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес кәсіпорынның жалпы алаңы 365,43 гектар жер учаскелері ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер санатынан ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерінің санатына ауыстырылсын.
6. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне кәсіпорынның жарғысын бекітуге ұсынуды;
2) кәсіпорынды әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
7. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
8. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Қазақ ауылшаруашылық ғылымдары Академиясының ғылыми-зерттеу орталығын Алматы қаласынан Көкшетау облысына көшіру туралы" Қазақ КСР Министрлер Кеңесінің 1959 жылғы 5 мамырдағы № 386 қаулысы;

О некоторых вопросах республиканской собственности и признании утратившими силу некоторых решений Совета Министров Казахской ССР и Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2015 года № 221.
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях", подпунктом 4) статьи 11 и статьей 134 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ликвидировать акционерное общество "Лесной питомник" (далее - общество).
2. Создать Республиканское государственное казенное предприятие "Иссыкский государственный дендрологический парк" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - предприятие).
3. Определить:
1) уполномоченным органом соответствующей отрасли в отношении предприятия Комитет науки Министерства образования и науки Республики Казахстан;
2) основным предметом деятельности предприятия - обеспечение охраны, устойчивого использования, воспроизводства и искусственного разведения объектов растительного мира в целях сохранения биологического разнообразия и генофонда, а также охраны природы (дендрологический парк), осуществление научных исследований.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке передать Предприятию имущество, оставшееся после ликвидации Общества.
5. Перевести земельные участки предприятия общей площадью 365,43 гектара из категории земель сельскохозяйственного назначения в категорию земель особо охраняемых природных территорий согласно приложению к настоящему постановлению.
6. Комитету науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) представление на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан устава предприятия;
2) государственную регистрацию предприятия в органах юстиции;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
7. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
8. Признать утратившими силу:
1) постановление Совета Министров Казахской ССР от 5 мая 1959 года № 386 "О переводе научно-исследовательского института лесного хозяйства Казахской академии сельско-хозяйственных наук из г. Алма-Аты в Кокчетавскую область";

2) "Есік орман машина-мелиоративті стансасын тапсыру туралы" Қазақ КСР Министрлер Кеңесінің 1976 жылғы 30 тамыздағы № 400 қаулысы;
3) "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Үлгі-тәжiрибелiк орман көшеттiгi" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 13 тамыздағы № 843 қаулысы.
9. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 10 сәуірдегі
№ 221 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке қалдыратын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Алматы облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 25-1-жол алып тасталсын.
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгiнің Ғылым комитеті" деген бөлімде:
реттік нөмірі 222-34-жол алып тасталсын.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
4. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 21 шілдедегі № 700 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 27, 290-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Республикалық мемлекеттік кәсіпорындар" деген 1-бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 16-21-жолмен толықтырылсын:
"16-21. Есік мемлекеттік дендрологиялық саябағы";
"Акционерлiк қоғамдар" деген 3-бөлімде:
реттік нөмірі 19-жол алып тасталсын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

2) постановление Совета Министров Казахской ССР от 30 августа 1976 года № 400 "О передаче Иссыкской лесной машинно-мелиоративной станции";
3) постановление Правительства Республики Казахстан от 13 августа 2005 года № 843 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Опытно-показательный лесной питомник" Министерства образования и науки Республики Казахстан".
9. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 апреля 2015 года № 221
Изменения и дополнения,
которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Алматинская область":
строку, порядковый номер 25-1, исключить.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
в разделе "Комитет науки Министерства образования и науки Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 222-34, исключить.
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2006 года № 700 "Некоторые вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 27, ст. 290):
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
раздел 1 "Республиканские государственные предприятия":
дополнить строкой, порядковый номер 16-21, следующего содержания:
"16-21. Иссыкский государственный дендрологический парк";
в разделе 3 "Акционерные общества":
строку, порядковый номер 19, исключить.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 10 сәуірдегі
№ 221 қаулысына
қосымша
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер санатынан ерекше
қорғалатын табиғи аумақтар жерлеріның санатына ауыстырылатын
жерлердің экспликациясы
Жер пайдаланушының атауы
Жалпы алаңы, гектар
Оның ішінде:
орман көмкерген
ауыл шаруашылығы алқаптары
орман белдеулері
өзге жерлер
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Есік мемлекеттік дендрологиялық саябағы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны

6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 апреля 2015 года № 221
Экспликация земель,
переводимых из категории земель сельскохозяйственного
назначения в категорию земель особо охраняемых
природных территорий
Наименование землепользователя
Общая площадь, гектаров
В том числе:
покрытая лесом
сельскохозяйственные угодья
лесополосы
прочие земли
Республиканское государственное казенное предприятие "Иссыкский государственный дендрологический парк" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан