Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің республикалық мемлекеттік мекемелерін қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 24 шілдедегі № 585 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің республикалық мемлекеттік мекемелері қайта құру жолымен Қазақстан Республикасы Мәдени және спорт министрлігінің республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары (бұдан әрі - кәсіпорындар) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі кәсіпорындарға қатысты тиісті саланың уәкілетті органы;
2) кәсіпорындар қызметінің негізгі нысанасы мәдениет саласындағы қызмет болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) кәсіпорындардың жарғыларын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне бекітуге ұсынуды;
2) кәсіпорындардың әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 24 шілдедегі
№ 585 қаулысына
қосымша
Қайта ұйымдастырылатын мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Отырар мемлекеттік археологиялық қорық-мұражайы" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Отырар мемлекеттік археологиялық қорық-мұражайы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени және табиғи қорық-мұражайы" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени және табиғи қорық-мұражайы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Әзірет Сұлтан" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Әзірет Сұлтан" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы" республикалық мемлекеттік қазыналық кэсіпорнына.
4. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Абайдың "Жидебай-Бөрілі" мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық қорық-мұражайы" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Абайдың "Жидебай-Бөрілі" мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық қорық-мұражайы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.

О реорганизации республиканских государственных учреждений Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 2015 года № 585.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать путем преобразования республиканские государственные учреждения Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканские государственные казенные предприятия Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (далее - предприятия) согласно приложению.
2. Определить:
1) уполномоченным органом соответствующей отрасли в отношении предприятий Министерство культуры и спорта Республики Казахстан;
2) основным предметом деятельности предприятий деятельность в сфере культуры.
3. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) представление на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан уставов предприятий;
2) государственную регистрацию предприятий в органах юстиции;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 июля 2015 года № 585
Перечень
реорганизуемых государственных учреждений
1. Республиканское государственное учреждение "Отрарский государственный археологический заповедник-музей" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие "Отрарский государственный археологический заповедник-музей" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
2. Республиканское государственное учреждение "Национальный историко-культурный и природный заповедник-музей "Улытау" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный историко-культурный и природный заповедник-музей "Улытау" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
3. Республиканское государственное учреждение "Государственный историко-культурный заповедник-музей "Азрет-Султан" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный заповедник-музей "Азрет-Султан" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Республиканское государственное учреждение "Государственный историко-культурный и литературно-мемориальный заповедник-музей Абая "Жидебай-Борили" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный и литературно-мемориальный заповедник-музей Абая "Жидебай-Борили" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.

5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Ежелгі Тараз ескерткіштері" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Ежелгі Тараз ескерткіштері" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
6. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Таңбалы" мемлекеттік тарихи-мәдени және табиғи қорық-мұражайы" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Таңбалы" мемлекеттік тарихи-мәдени және табиғи қорық-мұражайы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 24 шілдедегі
№ 585 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
2. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
3-бөлімде:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі, оған ведомстволық бағыныстағы республикалық мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:" деген жолдағы: "3768" деген сандар "3534" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігіне ведомстволық бағыныстағы республикалық мемлекеттік мекемелер, оның ішінде": деген жолдағы: "3482" деген сандар "3248" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 1), 2), 3), 4), 5) және 6) жолдар алып тасталсын.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.05.2016 № 322 қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.

5. Республиканское государственное учреждение "Государственный историко-культурный заповедник-музей "Памятники древнего Тараза" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный заповедник-музей "Памятники древнего Тараза" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
6. Республиканское государственное учреждение "Государственный историко-культурный и природный заповедник-музей "Танбалы" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный и природный заповедник-музей "Танбалы" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 июля 2015 года № 585
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 3:
в строке "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан с учетом подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:" цифры "3768" заменить цифрами "3534";
в строке "государственные учреждения, подведомственные Министерству культуры и спорта Республики Казахстан, в том числе:" цифры "3482" заменить цифрами "3248";
подпункты 1), 2), 3), 4), 5) и 6) исключить.
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.05.2016 № 322.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.