"Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 613 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 9, 70-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулықта:
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы комиссиялар мен жұмыс топтары Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімімен құрылады және таратылады.
6. Комиссияның құрамы және қажет болған жағдайда ол туралы ереже, сондай-ақ жұмыс тобының құрамы, оның функциялары мен міндеттері Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімімен айқындалады.
Бекітілген лауазымдық құрам негізінде комиссияның дербес құрамы хаттамалық шешіммен айқындалады.»;
10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Осы Нұсқаулықтың 9-тармағының 1) тармақшаcында көзделген жағдайда комиссияны/жұмыс тобын құруға бастамашылық жасаған мемлекеттік орган Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентіне сәйкес мүдделі министрліктермен және ведомстволармен келісілген Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң тиiстi актісінің жобасын әзірлеп, Үкіметке енгізеді.
11. Комиссияны не жұмыс тобын құру заңда көзделген жағдайларда не Премьер-Министрдің, оның орынбасарларының немесе Премьер-Министр Кеңсесінің бастамасы бойынша жүзеге асырылса, осы Нұсқаулықтың 7 және 8-тармақтарында көзделген комиссия құру туралы Премьер-Министр өкімінің жобасын Премьер-Министрдің Кеңсесімен алдын ала келісу талап етілмейді.»;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«13. Комиссияның/жұмыс тобының міндеттері мен функциялары Премьер-Министрдің тиісті өкімінде белгіленеді.»;
15-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Комиссияны құруға бастамашылық жасаған мемлекеттiк орган болып табылатын оның жұмыс органы не комиссия төрағасы болып табылатын лауазымды тұлға оны құру туралы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімінде көрсетіледi.»;
21-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247 "Об утверждении Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 613
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247 «Об утверждении Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп» (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 9, ст. 70) следующие изменения:
в Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной указанным постановлением:
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
«5. Комиссии при Правительстве Республики Казахстан и рабочие группы образовываются и ликвидируются распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан.
6. Состав и при необходимости Положение о комиссии, а также состав рабочей группы, ее функции и задачи определяются распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан.
Персональный состав комиссий на основе утвержденного должностного состава определяется протокольным решением.»;
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
«10. В случае, предусмотренном подпунктом 1) пункта 9 настоящей Инструкции, государственный орган, инициирующий образование комиссии/рабочей группы, разрабатывает и вносит в Правительство проект соответствующего акта Премьер-Министра Республики Казахстан, согласованный с заинтересованными министерствами и ведомствами в соответствии с Регламентом Правительства Республики Казахстан.
11. В случаях, когда образование комиссии либо рабочей группы предусмотрено законом, либо осуществляется по инициативе Премьер-Министра, его заместителей или Канцелярии Премьер-Министра, предварительное согласование проекта распоряжения Премьер-Министра об образовании комиссии с Канцелярией Премьер-Министра, предусмотренное пунктами 7 и 8 настоящей Инструкции, не требуется.»;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
«13. Задачи и функции комиссии/рабочей группы устанавливаются в соответствующем распоряжении Премьер-Министра.»;
часть первую пункта 15 изложить в следующей редакции:
«15. Рабочий орган комиссии, которым является государственный орган, инициировавший ее создание, либо должностное лицо которого является председателем комиссии, указывается в распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан о ее создании.»;
часть первую пункта 21 изложить в следующей редакции:

«21. Комиссияның/жұмыс тобының қызметiн тоқтату үшiн осы Нұсқаулықтың 20-тармағында көрсетiлген жағдайлар туындаған немесе комиссияның/жұмыс тобының құрамына немесе функцияларына өзгерiстер енгiзу қажет болған кезде комиссияның жұмыс органы болып табылатын не лауазымды адамы жұмыс тобының жетекшiсi болып табылатын мемлекеттiк орган белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi өкiмiнiң тиiстi жобасын Қазақстан Республикасының Үкiметiне уақтылы енгiзедi.»;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«23. Комиссияның/жұмыс тобының қызметін тоқтатуға әкеп соғатын жағдай туындаған кезде Премьер-Министрдің Кеңсесіне оған сәйкес комиссия/жұмыс тобы құрылған Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi өкiмiнiң күшi жойылды деп тану туралы шешiмнiң жобасымен бiр мезгiлде оның атқарған жұмысы туралы есеп-хат жіберіледі.».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов

«21. Для прекращения деятельности комиссии/рабочей группы при наступлении обстоятельств, указанных в пункте 20 настоящей Инструкции, или необходимости внесения изменений в состав или функции комиссии/рабочей группы государственный орган, являющийся рабочим органом комиссии либо должностное лицо которого является руководителем рабочей группы, в установленном порядке своевременно вносит в Правительство Республики Казахстан соответствующий проект распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан.»;
пункт 23 изложить в следующей редакции:
«23. При наступлении обстоятельств, влекущих прекращение деятельности комиссии/рабочей группы, в Канцелярию Премьер-Министра одновременно с проектом решения о признании утратившим силу распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан, в соответствии с которым была создана комиссия/рабочая группа, направляется письмо-отчет о проделанной ею работе.».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                    К. Масимов