"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1032 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 шілдедегі № 607 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 25, 311-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ережеде:
16-тармақтағы орталық аппарат функциялары:
мынадай мазмұндағы 21-1) тармақшамен толықтырылсын:
«21-1) Бұқаралық іс-шараларды өткізу кезінде қоғамдық тәртіпті сақтау бойынша ішкі істер органдарының қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;»;
26)27) және 28) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«26) Ішкі істер органдарының азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру туралы нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
27) Ішкі істер органдарының кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі учаскелік полиция инспекторларының қызметін ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
28) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының әйелдерді зорлық-зомбылықтан қорғау жөніндегі бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды әзірлейді және бекітеді;»;
мынадай мазмұндағы 28-1) тармақшамен толықтырылсын:
28-1) Табиғатты қорғау іс-шараларына қатысу бойынша ішкі істер органдарының жұмысын ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;»;
29) және 30) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«29) Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды есепке алуды жүзеге асыру бойынша Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары бөлімшелерінің өзара іс-қимыл жасау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
30) Учаскелік полиция пунктінің жұмысын ұйымдастыруға жауапты учаскелік полиция инспекторларының, учаскелік полиция инспекторлары мен олардың көмекшілерінің қызметін ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;»;
мынадай мазмұндағы 31-1), 42-1), 49-1), 95-42), 95-43), 95-44) және 95-45) тармақшалармен толықтырылсын:
«31-1) Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары қызметкерлерінің қоғамдық тәртіпті және жол қауіпсіздігін сақтауды қамтамасыз етуі жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;»;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1032
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. п.2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 «Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 25, ст. 311) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16 функции центрального аппарата:
дополнить подпунктом 21-1) следующего содержания:
«21-1) разрабатывает и утверждает Инструкцию по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по охране общественного порядка при проведении массовых мероприятий;»;
подпункты 26), 27) и 28) изложить в следующей редакции:
«26) разрабатывает и утверждает Инструкцию по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия;
27) разрабатывает и утверждает Правила организации деятельности участковых инспекторов полиции по делам несовершеннолетних органов внутренних дел;
28) разрабатывает и утверждает Правила по организации работы подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан по защите женщин от насилия;»;
дополнить подпунктом 28-1) следующего содержания:
«28-1) разрабатывает и утверждает Правила организации работы органов внутренних дел по участию в природоохранных мероприятиях;»;
подпункты 29) и 30) изложить в следующей редакции:
«29) разрабатывает и утверждает Правила взаимодействия подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан по осуществлению учета лиц, освобожденных из мест лишения свободы;
30) разрабатывает и утверждает Правила организации деятельности участковых инспекторов полиции, ответственных за организацию работы участкового пункта полиции, участковых инспекторов полиции и их помощников;»;
дополнить подпунктами 31-1), 42-1), 49-1), 95-42), 95-43), 95-44) и 95-45) следующего содержания:
«31-1) разрабатывает и утверждает Инструкцию по обеспечению охраны общественного порядка и дорожной безопасности сотрудниками органов внутренних дел Республики Казахстан;»;

«42-1) Жол қауіпсіздігін және регламенттерді, нормативтер мен стандарттарды сақтау саласында әкімшілік полиция бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;»;
«49-1. Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары қызметкерлерінің жолаушылар поездарына ілесіп жүруі жөніндегі қағидаларды әзірлейді және бекітеді;»;
«95-42) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының кинологиялық қызметі жұмысын ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
95-43) Iшкi iстер органдарының жергілікті полиция қызметі туралы ережені әзірлейді;
95-44) жергілікті полиция қызметінің қызметкерлерін лауазымға тағайындау тәртібін әзірлейді және бекітеді;
95-45) Аумақтық ішкі істер органдары жанындағы консультативтік-кеңесші органдар туралы үлгілік ережені әзірлейді және бекітеді;»;
21-тармақ мынадай мазмұндағы 13-1) тармақшамен толықтырылсын:
«13-1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкіміне облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті полиция қызметі басшысының лауазымына кандидатты тағайындау туралы ұсыну енгізеді;».
2. Осы қаулы 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулының 1-тармағының жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші абзацтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К.Мәсімов

«42-1) разрабатывает и утверждает Инструкцию по организации деятельности подразделений административной полиции в области дорожной безопасности и соблюдения регламентов, нормативов и стандартов;»;
«49-1) разрабатывает и утверждает Правила по сопровождению пассажирских поездов сотрудниками органов внутренних дел Республики Казахстан на транспорте;»;
«95-42) разрабатывает и утверждает Правила организации деятельности кинологической службы органов внутренних дел Республики Казахстан;
95-43) разрабатывает Положение о местной полицейской службе органов внутренних дел;
95-44) разрабатывает и утверждает порядок назначения на должности сотрудников местной полицейской службы;
95-45) разрабатывает и утверждает Типовое положение о консультативно-совещательных органах при территориальных органах внутренних дел;»;
пункт 21 дополнить подпунктом 13-1) следующего содержания:
«13-1) вносит акиму области, города республиканского значения, столицы представление о назначении кандидата на должность руководителя местной полицейской службы области, города республиканского значения, столицы;».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением абзацев двадцатого, двадцать первого, двадцать второго, двадцать третьего, двадцать четвертого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 1 января 2016 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                     К. Масимов