Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысы.
Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.10.2020 № 666 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 192-бабы 1-тармағының екінші бөлігіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесі (бұдан әрі – қызмет түрлерінің тізбесі) бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.10.2020 № 666 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар (келісім бойынша) 2016 жылғы 1 сәуірге дейін бекітілген қызмет түрлерінің тізбесіне сәйкес келмейтін қызмет түрлерін жарғылық құжаттардан алып тастау арқылы өздерінің ведомстволық бағынысты заңды тұлғаларының (олардағы акцияларды (қатысу үлестерін) тікелей немесе жанама иелену елу пайыздан астамды құрайтын) қызмет түрлерін сәйкес келтірсін.
3. Осы қаулының 2-тармағының талабы "Жекешелендірудің 2016 – 2020 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1141 қаулысына сәйкес жекешелендіруге және бәсекелес ортаға беруге жататын, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғаларға және олармен үлестес тұлғаларға қолданылмайды.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 06.12.2016 № 771 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095.
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 16.10.2020 № 666 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с частью второй пункта 1 статьи 192 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами (далее – перечень видов деятельности).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 16.10.2020 № 666 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Центральным и местным исполнительным органам, национальным управляющим холдингам, национальным холдингам, национальным компаниям (по согласованию) до 1 апреля 2016 года привести в соответствие виды деятельности своих подведомственных юридических лиц (прямое или косвенное владение акциями (долями участия) в которых составляет более пятидесяти процентов), путем исключения из уставных документов видов деятельности, не соответствующих утвержденным в перечне видов деятельности.
3. Требование пункта 2 настоящего постановления не распространяется на юридические лица, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилиированные с ними лица, подлежащие приватизации и передаче в конкурентную среду в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1141 "О некоторых вопросах приватизации на 2016 – 2020 годы".
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 06.12.2016 № 771 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

4. Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі (келісу бойынша) жыл сайын 5 қаңтарға дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасының Үкіметіне Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 196-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес қызмет түрлерінің тізбесін өзектілендіру жөнінде ұсыныстар беріп тұруды қамтамасыз етсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

4. Агентству по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан (по согласованию) ежегодно, в срок до 5 января, обеспечить представление предложений в Правительство Республики Казахстан по актуализации перечня видов деятельности в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 196 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1095 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесі

5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 1095
Перечень видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.10.2020 № 666 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 17.03.2021 № 144; 30.11.2021 № 858; 20.12.2021 № 910; 23.06.2022 № 419 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 05.08.2022 № 531; 07.11.2022 № 878 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 20.03.2023 № 241; 12.04.2023 № 290 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 31.05.2023 № 434 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 09.08.2023 № 658 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 19.10.2023 № 920 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 01.12.2023 № 1074 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 08.12.2023 № 1099 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 21.02.2024 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

Сноска. Перечень в редакции постановления Правительства РК от 16.10.2020 № 666 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 17.03.2021 № 144; от 30.11.2021 № 858; от 20.12.2021 № 910; от 23.06.2022 № 419 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 05.08.2022 № 531; от 07.11.2022 № 878 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 20.03.2023 № 241; от 12.04.2023 № 290 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 31.05.2023 № 434 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 09.08.2023 № 658 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 19.10.2023 № 920 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 01.12.2023 № 1074 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 08.12.2023 № 1099 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 21.02.2024 № 111 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

52299
16.
Холдингтік компаниялар қызметі
64200
17.
Коммерциялық қызмет және басқару мәселелері бойынша консультация беру
70221
18.
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де кәсіби, ғылыми және техникалық қызмет
74909
19.
Экономикалық қызметті тиімді жүргізуді реттеу және жәрдемдесу
84130
20.
Басқа топтамаларға енгізілмеген білім беру саласындағы өзге қызмет
85599
21.
Ойын-сауық және тақырыптық парктердің қызметі
93210
22.
Коммерциялық және қоғамдық кәсіпкерлік ұйымдар қызметі
94110
23
Медициналық жабдықтар мен техниканың қаржылық лизингінен басқа қаржылық лизинг*
64911
24.
Кино, бейнефильмдер және телевизиялық бағдарламаларды шығару қызметі
59110
25.
Радиохабар тарату
60100
26.
Телевизиялық бағдарламаларды жасау және тарату қызметі
60200
27.
Басқа топтамаларға енгізілмеген кредиттеудің өзге де түрлері
64.92.9
Ескертпе:
* "Мемлекет басшысының 2022 жылғы 1 қыркүйектегі "Әділетті мемлекет. Біртұтас ұлт. Берекелі қоғам" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 13 қыркүйектегі № 1008 Жарлығына сәйкес "Ауыл аманаты" ауыл халқының табысын арттыру бағдарламасын іске асыру шеңберінде.
** 4-бөлімнің 24, 25 және 26-тармақтарында көрсетілген қызмет әрбір облыс, республикалық маңызы бар қала, астана үшін телерадио хабарларын таратын өңірлік бір желінің қызметімен шектеледі.
*** 4-бөлімнің 27-тармағында көрсетілген қызмет шағын өнеркәсіп аймақтарына кредит беру мақсатында Қазақстан Республикасының әлеуметтік кәсіпкерлік корпорацияларының қызметімен шектеледі.
5. Акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және өзге де заңды тұлғалардың еншілес, тәуелді заңды тұлғалары және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлері
Р/с
ЭҚЖЖ-ға сәйкес қызмет түрінің атауы
ЭҚЖЖ
коды
1
2
3
1.
Шикі мұнайды және ілеспе газды өндіру
06100
2.
Метаннан басқа, табиғи газды өндіру
06201
3.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5.
Темір кендерін ашық тәсілмен өндіру
07102
6.
Уран және торий кендерін өндіру
07210
7.
Мыс кенін өндіру және байыту
07292
8.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9.
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де металл кендерін өндіру және байыту

52299
16.
Деятельность холдинговых компаний
64200
17.
Консультирование по вопросам коммерческой деятельности и управления
70221
18.
Иная профессиональная, научная и техническая деятельность, не включенная в другие группировки
74909
19.
Регулирование и содействие эффективному ведению экономической деятельности
84130
20.
Прочая деятельность в области образования, не включенная в другие группировки
85599
21.
Деятельность развлекательных и тематических парков
93210
22.
Деятельность коммерческих и предпринимательских общественных организаций
94110
23
Финансовый лизинг, кроме финансового лизинга медицинского оборудования и техники*
64911
24.
Деятельность по производству кино-, видеофильмов и телевизионных программ
59110
25.
Радиовещание
60100
26.
Деятельность по созданию и трансляции телевизионных программ
60200
27.
Прочие виды кредитования, не включенные в другие группировки
64.92.9
Примечание:
*В рамках реализации Программы по повышению доходов сельского населения "Ауыл аманаты" в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2022 года № 1008 "О мерах по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 1 сентября 2022 года "Справедливое государство. Единая нация. Благополучное общество".
** деятельность, указанная в пунктах 24, 25 и 26 раздела 4, ограничивается деятельностью одной региональной сети телерадиовещания для каждой области, города республиканского значения, столицы.
"*** деятельность, указанная в пункте 27 раздела 4, ограничивается деятельностью социально-предпринимательских корпораций Республики Казахстан с целью кредитования малых промышленных зон.
5. Виды деятельности, осуществляемые дочерними, зависимыми юридическими лицами национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и иных юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами
п/п
Наименование вида деятельности в соответствии с ОКЭД
Код
ОКЭД
1
2
3
1.
Добыча сырой нефти и попутного газа
06100
2.
Добыча природного газа, кроме метана
06201
3.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5.
Добыча железных руд открытым способом
07102
6.
Добыча урановой и ториевой руды
07210
7.
Добыча и обогащение медной руды
07292
8.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9.
Добыча и обогащение прочих металлических руд, не включенных в другие группировки

07299
10.
Әктасты, гипсті және борды өндіру
08112
11.
Химия өнеркәсібіне және тыңайтқыштарды өндіруге арналған минералды шикізатты өндіру
08910
12.
Металл емес кенді өндіру және байыту
08992
13.
Мұнай мен табиғи газды өндіруге ықпал ететін қызметтерді көрсету
09100
14.
Басқа пайдалы қазбаларды өндіруге ықпал ететін қызметтер көрсету
09900
15.
Мұнай өңдеу өнімдерін өндіру
19201
16.
Өнеркәсіптік газ өндіру
20110
17.
Өзге де негізгі бейорганикалық химиялық заттар өндіру
20130
18.
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де негізгі органикалық химиялық заттар өндіру
20149
19.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20.
Басқа химиялық өнімдер өндіру
20599
21.
Пластмасса тақталар, табақтар, құбырлар мен профильдер өндіру
22210
22.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
23.
Шойын, болат және ферроқорытпалар өндіру
24100
24.
Асыл (бағалы) металдар өндіру
24410
25.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
26.
Түсті металдар мен қорытпаларды өңдеу
24454
27.
Сирек металдар, жерде сирек кездесетін металдарды және жартылай өткізгіш материалдарды өндіру
24455
28.
Ядролық отынды қайта өңдеу
24460
29.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
30.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
31.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
32.
Өзге металл цистерналар, резервуарлар мен контейнерлер өндіру
25290
33.
Қару-жарақ және оқ-дәрілер өндіру
25400
34.
Металдарды өңдеу және металдарға қаптамалар жалату
25610
35.
Металл және ағаш өңдеу құралдарын өндіру
25731
36.
Металл бөшкелер және ұқсас сыйымдылықтар өндіру
25910
37.
Өзге дайын металл бұйымдарын өндіру
25999
38.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
39.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
40.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
41.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
42.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
43.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
44.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
45.
Мұнай кәсіпшілігінің және бұрғылап геологиялық барлау жабдықтарын өндіру

07299
10.
Добыча известняка, гипса и мела
08112
11.
Добыча минерального сырья для химической промышленности и производства удобрений
08910
12.
Добыча и обогащение неметаллических руд
08992
13.
Предоставление услуг, способствующих добыче нефти и природного газа
09100
14.
Предоставление услуг, способствующих добыче других полезных ископаемых
09900
15.
Производство продуктов нефтепереработки
19201
16.
Производство промышленных газов
20110
17.
Производство прочих основных неорганических химических веществ
20130
18.
Производство прочих основных органических химических веществ, не включенных в другие группировки
20149
19.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
20.
Производство других химических продуктов
20599
21.
Производство пластмассовых плит, листов, труб и профилей
22210
22.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
23.
Производство чугуна, стали и ферросплавов
24100
24.
Производство благородных (драгоценных) металлов
24410
25.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
26.
Обработка цветных металлов и сплавов
24454
27.
Производство редких, редкоземельных металлов и полупроводниковых материалов
24455
28.
Переработка ядерного топлива
24460
29.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
30.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
31.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
32.
Производство прочих металлических цистерн, резервуаров и контейнеров
25290
33.
Производство оружия и боеприпасов
25400
34.
Обработка металлов и нанесение покрытий на металлы
25610
35.
Производство металло- и деревообрабатывающего инструмента
25731
36.
Производство металлических бочек и аналогичных емкостей
25910
37.
Производство прочих готовых металлических изделий
25999
38.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
39.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
40.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
41.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
42.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
43.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
44.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
45.
Производство нефтепромыслового и бурового геологоразведочного оборудования

64922
152.
Индустриялық-инновациялық қызмет пен агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне көрсетілетін қаржылық-экономикалық қызметтер
64991
153.
Басқа қаржылық қызметтер, экономиканың әртүрлі салаларындағы қаржыландыру, инвестициялық қызмет
64992
154.
Басқа топтамаларға енгізілмеген, кредит берудің өзге де түрлері
64929
155.
Басқа топтамаларға енгізілмеген сақтандыру және зейнетақымен қамсыздандырудан басқа, қаржылық көрсетілетін қызметтердің басқа да түрлері
64999
156.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
157.
Жеке меншік жылжымайтын мүлікті жалдау және басқару
68201
158.
Жалға алынатын жылжымайтын мүлікті жалдау (қосалқы жалдау) және пайдалану
68202
159.
Бас компаниялардың индустриялық-инновациялық даму мемлекеттік саясатын іске асырумен байланысты қызметі
70101
160.
Өзге де бас компаниялардың қызметі
70109
161.
Атом өнеркәсібі және атом энергетикасы объектілері үшін сәулет саласындағы қызмет
71111
162.
Атом өнеркәсібін және атом энергетикасы объектілерін қоспағанда, инженерлік-техникалық жобалау саласындағы қызмет
71121
163.
Геологиялық барлау мен іздеу бойынша қызмет (ғылыми зерттеулер мен әзірлемелерсіз)
71122
164.
Инженерлік ізденістер саласындағы қызмет және атом өнеркәсібі мен атом энергетикасы объектілері үшін техникалық консультацияны ұсыну
71126
165.
Зертханалық сынақтар мен талдауларды жүзеге асыру бойынша мұнай өңдеу зауыттарының қызметі
71203
166.
Техникалық сынаулар мен талдауды жүзеге асыратын өзге де мекемелердің қызметі
71209
167.
Атом энергиясын бейбіт мақсатта пайдалану саласындағы зерттеулер және эксперименттік әзірлемелер
72194
168.
Индустрияны дамытуға бағытталған қоғамдық және гуманитарлық ғылымдар саласындағы қолданбалы зерттеулер
72202
169.
Бұқаралық ақпарат құралдарында жарнама орналастыру
73120
170.
Ақпараттық телекоммуникациялық жүйелер үшін компьютерлік және перифериялық жабдықтарды жалдау
77331
171.
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де машиналарды, жабдықтар мен материалдық активтерді жалдау
77391
172.
Авторлық құқықпен қорғалған жұмыстардан басқа, зияткерлік меншік пен ұқсас өнімдердің лизингі
77400
173.
Стратегиялық объектілерге қызмет көрсету үшін техникалық және қосалқы персоналды ұсыну бойынша ұлттық компаниялар құрған ұйымдардың қызметі
78302
174.
Ұлттық компаниялар құрған күзет ұйымдарының қызметі
80102
175.
Телефон анықтамалық-ақпараттық қызметі
82200
176.
Төтенше жағдайларда қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша қызмет

64922
152.
Финансово-экономические услуги, оказываемые субъектам индустриально-инновационной деятельности и агропромышленного комплекса
64991
153.
Другие финансовые услуги, финансирование в различных отраслях экономики, инвестиционная деятельность
64992
154.
Прочие виды кредитования, не включенные в другие группировки
64929
155.
Другие виды финансовых услуг, кроме страхования и пенсионного обеспечения, не включенные в другие группировки
64999
156.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
157.
Аренда и управление собственной недвижимостью
68201
158.
Аренда (субаренда) и эксплуатация арендуемой недвижимости
68202
159.
Деятельность головных компаний, связанная с реализацией государственной политики индустриально-инновационного развития
70101
160.
Деятельность прочих головных компаний
70109
161.
Деятельность в области архитектуры для объектов атомной промышленности и атомной энергетики
71111
162.
Деятельность в области инженерно-технического проектирования, за исключением объектов атомной промышленности и атомной энергетики
71121
163.
Деятельность по проведению геологической разведки и изысканий (без научных исследований и разработок)
71122
164.
Деятельность в области инженерных изысканий и предоставление технических консультаций в этой области для объектов атомной промышленности и атомной энергетики
71126
165.
Деятельность нефтеперерабатывающих заводов по осуществлению лабораторных испытаний и анализов
71203
166.
Деятельность прочих учреждений, осуществляющих технические испытания и анализы
71209
167.
Исследования и экспериментальные разработки в области мирного использования атомной энергии
72194
168.
Прикладные исследования в области общественных и гуманитарных наук, направленные на развитие индустрии
72202
169.
Размещение рекламы в средствах массовой информации
73120
170.
Аренда компьютерного и периферийного оборудования для инфотелекоммуникационной системы
77331
171.
Аренда прочих машин, оборудования и материальных активов, не включенных в другие группировки
77391
172.
Лизинг продуктов интеллектуальной собственности и аналогичных продуктов, кроме работ, защищенных авторским правом
77400
173.
Деятельность организаций, учрежденных национальными компаниями, по предоставлению технического и вспомогательного персонала для обслуживания стратегических объектов
78302
174.
Деятельность охранных организаций, учрежденных национальными компаниями
80102
175.
Деятельность телефонных справочно-информационных служб
82200
176.
Деятельность по обеспечению безопасности в чрезвычайных ситуациях

191
Орау
82920
Ескертпе: 162-тармақта көрсетілген қызмет:
1) акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде мемлекетке тиесілі заңды тұлғалардың жобаларымен;
2) өнімді бөлу туралы келісімдерге (ӨБК) (Солтүстік Каспий және Қарашығанақ жобалары) және Ұлттық компанияның тікелей немесе жанама қатысуымен жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа (Теңіз жобасы) сәйкес пайдасыз және шығынсыз негіздегі сервистік келісімдермен/ қызметтер көрсету туралы келісімдермен шектеледі.
Ескертпе:
* 185-тармақта көрсетілген қызмет "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының қызметімен шектеледі;
** 186-тармақта көрсетілген қызмет "ҚазМұнайГаз-Аэро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің 5 жылдық даму жоспары бойынша жол картасын орындау шеңберінде авиациялық бензин мен керосинді 5 жыл мерзімге бөлшек саудада өткізу мақсатында "ҚазМұнайГаз-Аэро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің қызметімен шектеледі.

191
Упаковывание
82920
Примечание: деятельность, указанная в пункте 162, ограничивается:
1) проектами юридических лиц, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат государству,
2) сервисными соглашениями/соглашениями об оказании услуг на бесприбыльной и безубыточной основе в соответствии с соглашениями о разделе продукции (СРП) (Северо-Каспийский и Карачаганакский проекты) и контрактом на недропользование (Тенгизский проект) с прямым или косвенным участием Национальной компании.
Примечания:
* деятельность, указанная в пункте 185, ограничивается деятельностью акционерного общества "Национальная компания "КазМунайГаз";
** деятельность, указанная в пункте 186, ограничивается деятельностью товарищества с ограниченной ответственностью "КазМунайГаз – Аэро" в целях розничной реализации авиационного бензина и керосина сроком на 5 лет в рамках исполнения Дорожной карты по 5-летнему плану развития товарищества с ограниченной ответственностью "КазМунайГаз-Аэро".