"Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдарға олардың мүлікті жария етуіне байланысты рақымшылық жасау туралы" 2014 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 тамыздағы № 959 қаулысына өзгерістер енгізу және "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының еншілес және тәуелді ұйымдары акцияларының пакеттерін бағалы қағаздар нарығына шығару бағдарламасы ("Халықтық IPO") шеңберіндегі, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарын, Қазақстан Республикасының ұлттық басқарушы холдингтерінің, ұлттық компанияларының, ұлттық даму институттарының, Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерінiң облигацияларын және қазақстандық қор биржасында орналастырылатын өзге де бағалы қағаздарды алғашқы орналастыру шеңберіндегі акцияларды қоса алғанда, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының тобы ұйымдарының жекешелендіру объектілерін, активтерін сатып алу арқылы Қазақстан Республикасының экономикасына инвестициялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 27 тамыздағы № 953 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1179 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдарға олардың мүлікті жария етуіне байланысты рақымшылық жасау туралы» 2014 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асырудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 тамыздағы № 959 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 54, 537-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдарға олардың мүлікті жария етуіне байланысты рақымшылық жасау туралы» 2014 жылғы
30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 1-бабының 3) тармақшасына, 7-бабының 6-тармағына және 12-бабына сәйкес» Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ»;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссия туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы Мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссия туралы ереже (бұдан әрі – Ереже) «Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдарға олардың мүлікті жария етуіне байланысты рақымшылық жасау туралы» 2014 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 6-тармағына сәйкес әзірленді және Мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – комиссия) өкілеттіктерін, қызметін ұйымдастыруды белгілейді.»;

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2014 года № 959 "О некоторых вопросах реализации Закона Республики Казахстан от 30 июня 2014 года "Об амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, в связи с легализацией ими имущества" и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2014 года № 953 "Об утверждении Правил инвестирования в экономику Республики Казахстан путем приобретения объектов приватизации, активов организаций группы акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", включая акции в рамках Программы вывода пакетов акций дочерних и зависимых организаций акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" на рынок ценных бумаг ("Народное ІРО"), а также в рамках первичного размещения государственных ценных бумаг Республики Казахстан, облигаций национальных управляющих холдингов, национальных компаний, национальных институтов развития Республики Казахстан, банков второго уровня Республики Казахстан и иных ценных бумаг, размещаемых на казахстанской фондовой бирже"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1179
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2014 года № 959 «О некоторых вопросах реализации Закона Республики Казахстан от 30 июня 2014 года «Об амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, в связи с легализацией ими имущества» (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 54, ст. 537) следующие изменения:
1) преамбулу изложить в следующей редакции:
«В соответствии с подпунктом 3) статьи 1, пунктом 6 статьи 7 и  статьей 12 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2014 года «Об амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, в связи с легализацией ими имущества» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ»;
2) в Положении о комиссии по проведению легализации имущества, утвержденном указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Настоящее Положение о комиссии по проведению легализации имущества (далее – Положение) разработано в соответствии с пунктом 6 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2014 года «Об амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, в связи с легализацией ими имущества» (далее – Закон) и устанавливает полномочия, организацию деятельности комиссии по проведению легализации имущества (далее – комиссия).»;

3) көрсетілген қаулымен бекітілген Мүлікті (ақшадан басқа) жария етуді өткізуді ұйымдастыру қағидалары осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4) көрсетілген қаулымен бекітілген Жария етілген мүліктің тізілімін жүргізу қағидалары осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының еншілес және тәуелді ұйымдары акцияларының пакеттерін бағалы қағаздар нарығына шығару бағдарламасы («Халықтық IPO») шеңберіндегі, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарын, Қазақстан Республикасының ұлттық басқарушы холдингтерінің, ұлттық компанияларының, ұлттық даму институттарының, Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерінiң облигацияларын және қазақстандық қор биржасында орналастырылатын өзге де бағалы қағаздарды алғашқы орналастыру шеңберіндегі акцияларды қоса алғанда, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының тобы ұйымдарының жекешелендіру объектілерін, активтерін сатып алу арқылы Қазақстан Республикасының экономикасына инвестициялау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 27 тамыздағы № 953 қаулысының күші жойылды деп танылсын (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 54, 536-құжат).
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1179 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 29 тамыздағы
№ 959 қаулысымен
бекітілген
Құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария етудің жүргізілуін ұйымдастыру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария етудің жүргізілуін ұйымдастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдарға олардың мүлікті жария етуіне байланысты рақымшылық жасау туралы» 2014 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 6-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария етудің жүргізілу тәртібін айқындайды.

3) Правила организации проведения легализации имущества (кроме денег), утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
4) Правила ведения реестра легализованного имущества, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2014 года № 953 «Об утверждении Правил инвестирования в экономику Республики Казахстан путем приобретения объектов приватизации, активов организаций группы акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына», включая акции в рамках Программы вывода пакетов акций дочерних и зависимых организаций акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» на рынок ценных бумаг («Народное ІРО»), а также в рамках первичного размещения государственных ценных бумаг Республики Казахстан, облигаций национальных управляющих холдингов, национальных компаний, национальных институтов развития Республики Казахстан, банков второго уровня Республики Казахстан и иных ценных бумаг, размещаемых на казахстанской фондовой бирже» (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 54, ст. 536).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2015 года № 1179
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 августа 2014 года № 959
Правила организации проведения легализации недвижимого
имущества, находящегося на территории Республики Казахстан,
права на которое не оформлены в соответствии с
законодательством Республики Казахстан 1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации проведения легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2014 года «Об амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, в связи с легализацией ими имущества» (далее – Закон) и определяют порядок проведения легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссия (бұдан әрі – комиссия) – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен жергілікті атқарушы органдар жанынан құрылатын және мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өкілдерінен тұратын, Қазақстан Республикасы азаматтарының, оралмандардың және тұруға ықтиярхаты бар адамдардың мүлкін (ақшадан басқа) жария ету туралы не жария етуден бас тарту туралы шешім шығаруға уәкілетті комиссия;
2) мүлікті жария ету субъектілері (бұдан әрі – жария ету субъектілері) – мүлкін осы Заңда белгіленген тәртіппен жария ететін Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдар;
3) аттестатталған сарапшы (бұдан әрі – сарапшы) – сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыру құқығына тиiстi аттестаты бар жеке тұлға.
2. Жария етуді өткізу тәртібі
3. Құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария етуді жүргізу үшін жария ету субъектілері комиссияға мынадай құжаттарды:
1) Заңда белгіленген нысан бойынша екі данада мүлікті жария етуді өткізуге өтінішті (бұдан әрі – өтініш);
2) өтініш берген кезде түпнұсқасын көрсете отырып, жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
3) ғимараттар мен құрылыстарды объектінің құрылыс нормалары мен қағидаларына сәйкестігіне техникалық тексеруді жүзеге асыратын сарапшының қорытындысын;
4) жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортын ұсынады.
Құжаттарды қабылдау аудан, қаладағы аудан, аудандық, облыстық және республикалық маңызы бар қала, астана әкімі аппаратының кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
4. Жария ету субъектілері осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген құжаттарды жылжымайтын мүліктің тұрған жері бойынша комиссияға ұсынады.
5. Аудан, қаладағы аудан, аудандық, облыстық және республикалық маңызы бар қала, астана әкімі аппаратының кеңсесі құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария етуге өтініш берген жария ету субъектісінің өтінішін тіркейді.
6. Құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлiктi жария етуге ұсынылған құжаттар мынадай:
1) Заңда белгiленген құжаттардың топтамасы толық ұсынылмаған;

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) комиссия по проведению легализации имущества (далее – комиссия) – комиссия, создаваемая при местных исполнительных органах в порядке, определенном Правительством Республики Казахстан, и состоящая из представителей государственных органов и организаций, уполномоченная на вынесение решения о легализации либо отказе в легализации имущества (кроме денег) граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство;
2) субъекты легализации имущества (далее – субъекты легализации) – граждане Республики Казахстан, оралманы и лица, имеющие вид на жительство в Республике Казахстан, легализующие имущество в порядке, установленном настоящим Законом;
3) аттестованный эксперт (далее – эксперт) – физическое лицо, имеющее соответствующий аттестат на право осуществления инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
2. Порядок проведения легализации
3. Для проведения легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, субъекты легализации представляют в комиссию:
1) заявление на проведение легализации имущества (далее – заявление) в двух экземплярах по форме, установленной Законом;
2) копию документа, удостоверяющего личность, с предъявлением оригинала при подаче заявления;
3) заключение эксперта, осуществляющего техническое обследование зданий и сооружений, на соответствие объекта строительным нормам и правилам;
4) технический паспорт объекта недвижимости.
Прием документов осуществляется через канцелярию аппарата акима района, района в городе, города районного, областного и республиканского значения, столицы.
4. Документы, указанные в пункте 3 настоящих Правил, представляются субъектами легализации в комиссию по месту нахождения недвижимого имущества.
5. Канцелярия аппарата акима района, района в городе, города районного, областного и республиканского значения, столицы регистрирует заявления субъекта легализации, обратившегося за легализацией недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Документы, представленные на легализацию недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, подлежат возврату с указанием причин в случаях:
1) представления неполного пакета документов, установленных Законом;

2) ұсынылған құжаттарда өшiрулер мен түзетулер болған;
3) ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының осындай құжаттарға қойылатын талаптарына сәйкес келмеген жағдайларда, себептері көрсетіле отырып қайтарылуға жатады.
Жылжымайтын мүлiктi жария етуге ұсынылған құжаттарды қайтару үшін негiз болған себептердi жойған кезде жария етуші субъект Заңда белгiленген құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлiктi жария ету мерзiмі iшiнде қайтадан өтiнiш беруге құқылы.
7. Жария ету мерзімі ішінде берілген құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария ету туралы өтініш комиссияға берілген күнінен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде қаралады.
8. Өтініш беруші ұсынған құжаттарды алған кезде хатшы/орындаушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мүлікті жария ету бойынша өтініштерді есепке алу журналын (бұдан әрі – журнал) толтырады. Журнал нөмірленуі (беттері), тігілуі және тиісті жергілікті атқарушы органның, салық органының мөрімен бекітілуі тиіс.
Мүлікті жария ету үшін ұсынылған құжаттардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тізімдемеде (бұдан әрі – тізімдеме) тіркеледі.
Тізімдеме 2 данада ресімделеді, бірінші дана өтініш берушіге беріледі, екінші дана өтініш беруші ұсынған құжаттарға қоса тігіледі. Бұл ретте, өтініш пен тізімдеменің реттік нөмірі сәйкес келуі тиіс.
9. Құжаттарды қарау нәтижесі бойынша комиссия мүлікті жария ету туралы:
1) құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария ету туралы;
2) құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария етуден бас тарту туралы (бас тартудың себептері көрсетіле отырып) екі шешімнің бірін (бұдан әрі – шешім) қабылдайды.
10. Құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы мүлікті жария ету туралы не мүлікті жария етуден бас тарту туралы комиссияның шешімі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес комиссия отырысының хаттамасымен ресімделеді.
Құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы объектіні – жеке тұрғын үй құрылысын (шаруашылық-тұрмыстық құрылыстарды қоса алғанда) жария ету туралы комиссияның шешімі нақты жағдайы бойынша құрылыс салу жүйесінде жария етілетін объектіні орналастыру (орналасу) бөлігінде қала құрылысы регламенттеріне, өртке қарсы және санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігін белгілеу арқылы қабылданады.
Құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасы аумағындағы объектіні – өндірістік немесе басқа мақсаттағы объектіні жария ету туралы комиссияның шешімі нақты жағдай бойынша құрылыс салу жүйесінде жария етілетін объектіні орналастыру (орналасу) бөлігінде қала құрылысы регламенттеріне, өртке қарсы, санитариялық, экологиялық, радиациялық және басқа нормативтік талаптарға сәйкестігін белгілеу арқылы қабылданады.

2) наличия в представленных документах подчисток и исправлений;
3) несоответствия представленных документов требованиям законодательства Республики Казахстан к таким документам.
При устранении причин, послуживших основанием для возврата документов, представленных на легализацию недвижимого имущества, субъект легализации вправе повторно подать заявление в течение установленного Законом срока легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Заявление о легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, поданное в течение срока легализации, рассматривается в течение тридцати календарных дней со дня подачи заявления в комиссию.
8. При получении документов, представленных заявителем, секретарь/исполнитель заполняет журнал учета заявлений по легализации имущества по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – журнал). Журнал должен быть пронумерован (страницы), прошнурован и скреплен печатью соответствующего местного исполнительного органа, органов государственных доходов.
Перечень документов, представленных для легализации имущества, фиксируется в описи согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – опись).
Опись оформляется в двух экземплярах, первый экземпляр выдается заявителю, второй экземпляр прикладывается к представленным заявителем документам. При этом порядковые номера заявления и описи должны совпадать.
9. По результатам рассмотрения документов комиссия принимает одно из двух решений о легализации имущества (далее – решение):
1) о легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) об отказе в легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан (с указанием причин отказа).
10. Решение комиссии о легализации имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, либо отказе в легализации имущества оформляется протоколом заседания комиссии согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Решение комиссии о легализации объекта – индивидуального жилищного строительства (включая хозяйственно-бытовые постройки), находящегося на территории Республики Казахстан, права на который не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, принимается путем установления соответствия градостроительным регламентам, противопожарным и санитарно-эпидемиологическим требованиям в части размещения (расположения) легализуемого объекта в системе застройки по фактическому состоянию.
Решение комиссии о легализации объекта – производственного или иного назначения, находящегося на территории Республики Казахстан, права на который не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, принимается путем установления соответствия градостроительным регламентам, противопожарным, санитарным, экологическим, радиационным и иным нормативным требованиям в части размещения (расположения) легализуемого объекта в системе застройки по фактическому состоянию.

11. Комиссия құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлiктi жария етуден бас тартуды Заңның 2, 3 және 7-баптарында көзделген талаптарға сәйкес келмеген кезде шешім қабылдау арқылы жүзеге асырады.
Жария етуден бас тартқан немесе құжаттар топтамасын қайтарған кезде хатшы комиссияның төрағасы қол қоятын ілеспе хат дайындайды және журналға тиісті мәліметтерді енгізеді.
Теріс шешім қабылданған жағдайда, комиссия хатшысы түпнұсқаларды қайтаруы қажет, бұл ретте көрсетілген түпнұсқалардың көшірмелері өтініш берушінің ісінде тігілуі тиіс.
12. Шешім әрбір жария ету объектісі бойынша жеке қабылданады.
13. Комиссияның шешімі туралы тиісті мәліметтер журналға/жария етілген мүліктің тізіліміне белгіленген нысан бойынша енгізіледі.
14. Мүлік орналасқан тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік әкімінің аппараты жария етілетін жеке тұрғын үй құрылысы объектілерін және саяжай құрылыстарын техникалық тексеру үшін сарапшыны (сарапшыларды) тартуды ұйымдастырады.
Өзге құрылыстың жария етілетін объектілерін техникалық тексеруді жүргізу үшін сарапшыны тартуды өтініш беруші дербес жүзеге асырады.
Жария ету субъектісі жария етілетін жеке тұрғын үй құрылысы объектілерін, саяжай және өзге құрылыстарын техникалық тексеруді жүргізу үшін сарапшының қорытындысын алу үшін осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішпен әкімнің аппаратына жүгінеді.
Құқықтары Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес ресімделмеген
Қазақстан Республикасының аумағындағы
жылжымайтын мүлікті жария
етудің жүргізілуін ұйымдастыру қағидаларына
1-қосымша
Мүлікті жария ету жөніндегі өтініштерді есепке алу журналы
мың теңге
Р/с №
Мүлікті жария ету үшін құжаттар ұсынылған күні
Өтініш берушінің Т.А.Ә.
ЖСН (жеке тұлға үшін)
Өтініш берушінің тұрғылықты жері немесе заңды мекенжайы
Жария етілетін мүліктің тізбесі
Жария етілетін мүліктің құны
оның ішінде
Барлығы
ҚР аумағындағы мүлік
Шетелдегі жылжымайтын мүлік
Шетелдегі бағалы қағаздар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Жария етілетін мүліктің құны
Комиссияның шешімі
Жауапты адамның Т.А.Ә.
оның ішінде
оның ішінде
Тиісті емес адамға ресімделген бағалы қағаздар
Тиісті емес адамға төленген мүлік
шешім қабылдау туралы хаттаманың нөмірі мен күні
құжаттарды қайтару туралы хаттың нөмірі мен күні
құжаттарды қайтару себебі
11
12
13
14
15
16
Құқықтары Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес ресімделмеген
Қазақстан Республикасының аумағындағы
жылжымайтын мүлікті жария
етудің жүргізілуін ұйымдастыру қағидаларына
2-қосымша
Құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария ету үшін ұсынылған құжаттардың № ____ тізімдемесі
Ұсынылған құжаттардың тізбесі
1.________________________________________________________________
2.________________________________________________________________
3.________________________________________________________________
Құжаттардың саны ___________________(________________________)
(жазбаша)
Құжаттардағы парақтар саны ______________(_____________________)
(жазбаша)
Комиссия хатшысы/жауапты орындаушы:
_______________________               ____________________________
(тегі, аты мен бар болған жағдайда әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) қолы
201___жылғы «___»______
Мөртабан орны
_ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
-  қию сызығы
Мен,________________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
201 __ жылғы _______________ № ____ мүлікті жария ету үшін ұсынылған құжаттардың тізімдемесін шын мәнінде алдым, сондай-ақ жария ету үшін ұсынылған құжаттарда көрсетілген мәліметтердің анықтағы мен толықтығы үшін жауаптымын және:

11. Отказ в легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, осуществляется комиссией путем принятия решения при его несоответствии требованиям, предусмотренным статьями 23 и 7 Закона.
При отказе в легализации или возврате пакета документов секретарем подготавливается сопроводительное письмо, подписываемое председателем комиссии, и вносятся соответствующие сведения в журнал.
В случае принятия отрицательного решения секретарю комиссии необходимо произвести возврат подлинников, при этом копии указанных подлинников должны подшиваться в дело заявителя.
12. Решение принимается по каждому объекту легализации отдельно.
13. Соответствующие сведения о решении комиссии вносятся в журнал/реестр легализованного имущества по установленной форме.
14. Аппарат акима соответствующей административно-территориальной единицы, на которой расположено имущество, организует привлечение эксперта (экспертов) для технического обследования легализуемых объектов индивидуального жилищного строительства и дачных строений.
Привлечение эксперта для проведения технического обследования легализуемых объектов иного строительства осуществляется заявителем самостоятельно.
Для получения заключения эксперта для проведения технического обследования легализуемых объектов индивидуального жилищного строительства, дачных и иных строений субъект легализации обращается в аппарат акима с заявлением по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам организации проведения
легализации недвижимого имущества,
находящегося на территории Республики
Казахстан, права на которое не оформлены
в соответствии с законодательством
Республики Казахстан
Журнал учета заявлений по легализации имущества
тыс. тенге.
№ п/п
Дата представления документов для легализации имущества
Ф.И.О. заявителя
ИИН (для физ. лиц)
Место жительства или юридический адрес заявителя
Перечень легализуемого имущества
Стоимость легализуемого имущества
Всего
в том числе
Имущество на территории РК
Недвижимое имущество за границей
Ценные бумаги за границей
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Стоимость легализуемого имущества
Решение комиссии
Ф.И.О. ответственного лица
в том числе
в том числе
Ценные бумаги, оформленные на ненадлежащее лицо
Имущество, уплаченное на ненадлежащее лицо
номер и дата протокола о принятии решения
номер и дата письма о возврате документов
причина возврата документов
11
12
13
14
15
16
Приложение 2
к Правилам организации проведения
легализации недвижимого имущества,
находящегося на территории Республики
Казахстан, права на которое не оформлены
в соответствии с законодательством
Республики Казахстан
Опись № ____
документов, представленных для легализации недвижимого
имущества, находящегося на территории Республики Казахстан,
права на которое не оформлены в соответствии с
законодательством Республики Казахстан
Перечень представленных документов
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
Количество документов ___________________(________________________)
(прописью)
Количество листов в документах _____________(_____________________)
(прописью)
Секретарь комиссии/ответственный исполнитель:
______________________________ _____________________________________
(фамилия, имя и отчество при его наличии) (далее - Ф.И.О) подпись
«___» ______ 201___ г.
Место штампа
_ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
линия отрыва
Я, ___________________________________________________________
(Ф. И. О заявителя)
действительно получил опись документов, представленных для легализации имущества за № ____ от ______________ 201___ года, а также несу ответственность за достоверность и полноту сведений, указанных в представленных для легализации документах, и подтверждаю, что:

мен жария ету үшін құжаттарды ұсынған мүлік «Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдарға олардың мүлікті жария етуіне байланысты рақымшылық жасау туралы» 2014 жылғы 30 маусымдағы Заңның 3-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес алынған мүлікке жатпайтынын растаймын.
Өтініш беруші _______________ _____________ 201 жылғы «__» ______.
(тегі, аты мен бар болған жағдайда әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) қолы
Құқықтары Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес ресімделмеген
Қазақстан Республикасының аумағындағы
жылжымайтын мүлікті жария
етудің жүргізілуін ұйымдастыру қағидаларына
3-қосымша
Мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссия отырысының
№_____ ХАТТАМАСЫ
Төрағалық етуші: ___________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты)
Комиссияның                          мына                   мүшелері
қатысты:____________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты мен бар болған жағдайда әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
Отырыстың күн тәртібі:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Шешім:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Комиссия хатшысы/жауапты орындаушы:_________________________________
(тегі, аты мен бар болған жағдайда әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
Комиссия төрағасының, төраға орынбасарының және комиссия мүшелерінің Т.А.Ә. және қолдары:
1.__________________________________________________________________
2.__________________________________________________________________
3.__________________________________________________________________
4.__________________________________________________________________
5.__________________________________________________________________
6.__________________________________________________________________
7.__________________________________________________________________
Құқықтары Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес ресімделмеген
Қазақстан Республикасының аумағындағы
жылжымайтын мүлікті жария
етудің жүргізілуін ұйымдастыру қағидаларына
4-қосымша
________________________
(өтініш берілетін орган)
________________________
________________(кімнен)
Жария етілетін жеке тұрғын үй құрылысы объектілерін және саяжай құрылыстарын техникалық тексеруді жүргізу үшін
ӨТІНІШ
Т.А.Ә.______________________________________________________________
ЖСН ________________________________________________________________
Тұратын жері________________________________________________________
Жеке тұлғаны куәландыратын құжат: түрі, ___________________________,
сериясы _____________________ № ___________ __________________
берілген күні _____________________
Мен, (Т.А.Ә.)_(т.к.а.ж.)____________________________________________
__________________________________________ мекенжайы бойынша тұратын
Сізден мынадай мүлікке техникалық тексеру жүргізу тұрғысынан шарт жасасу үшін сарапшы ұсынуды сұраймын:
Р/с
Объектінің атауы
Объектінің орналасқан жері
Қолы:                           Күні:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1179 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 29 тамыздағы
№ 959 қаулысымен
бекітілген
Жария етілген мүліктің тізілімін жүргізу қағидалары
1. Жалпы ережелер

имущество, на которое мною представлены документы для легализации, не относится к имуществу, которое было получено в соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 3 Закона от 30 июня 2014 года «Об амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, в связи с легализацией ими имущества»
Заявитель __________________ _____________ «___» _______ 201___ г.
(фамилия, имя и отчество при его наличии) (далее - Ф.И.О.) подпись
Приложение 3
к Правилам организации проведения
легализации недвижимого имущества,
находящегося на территории Республики
Казахстан, права на которое не оформлены
в соответствии с законодательством
Республики Казахстан
ПРОТОКОЛ № ____
заседания комиссии по проведению легализации имущества
Председательствовал: __________________________________________
(фамилия, имя и отчество)
Присутствовали члены комиссии: ________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество при его наличии) (далее - Ф.И.О.)
Повестка заседания:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Решение:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Секретарь комиссии/ответственный исполнитель:
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество при его наличии) (далее - Ф.И.О.)
Ф.И.О. и подписи председателя комиссии, заместителя председателя и членов комиссии:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
4. __________________________________________________________________
5. __________________________________________________________________
6. __________________________________________________________________
7. __________________________________________________________________
Приложение 4
к Правилам организации проведения
легализации недвижимого имущества,
находящегося на территории Республики
Казахстан, права на которое не оформлены
в соответствии с законодательством
Республики Казахстан
от _______________________________
_________________________________
(орган, куда подается заявление)
ЗАЯВЛЕНИЕ
для проведения технического обследования легализуемых объектов
индивидуального жилищного строительства и дачных строений
Ф.И.О. ________________________________________________________
ИИН ___________________________________________________________
Место жительства ______________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______, серия _________
№ ________ выдан _____________________ дата выдачи ____________
Я, (Ф.И.О.) (дд. м. гр.) ______________________________________
Проживающий по адресу: ________________________________________
Прошу Вас предоставить эксперта для заключения договора на предмет проведения технического обследования следующего имущества:
№ п/п
Наименование объекта
Местонахождение объекта
Подпись:                              Дата:
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2015 года № 1179
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 августа 2014 года № 959
Правила ведения реестра легализованного имущества 1. Общие положения

1. Осы Жария етілген мүліктің тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдарға олардың мүлікті жария етуіне байланысты рақымшылық жасау туралы» 2014 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 6-тармағына сәйкес әзірленді және жария етілген мүліктің тізілімін жүргізу тәртібі мен нысанын айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссия (бұдан әрі – комиссия) – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен жергілікті атқарушы органдардың жанынан құрылатын және мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өкілдерінен тұратын, Қазақстан Республикасы азаматтарының, оралмандардың және тұруға ықтияры бар адамдардың мүлкін (ақшадан басқа) жария ету не жария етуден бас тарту туралы шешім шығаруға уәкілетті комиссия;
2) тiзiлiм – мүлiкті жария ету барысында жиналған қағаз және электрондық жеткізгіштердегі құжаттарды қамтитын ақпараттық ресурс;
3) өтініш беруші – мүлкін осы Заңда белгіленген тәртіппен жария ететін Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдар.
2. Жария етілген мүліктің тізілімін жүргізу тәртібі
3. Комиссияның хатшысы мүлікті жария ету туралы шешім шығарылған күннен бастап үш күн мерзімде, бірақ өтініш берілген күннен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей тізілімге мәліметтерді енгізеді.
4. Мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссияның хатшысы тізілімді мемлекеттік және орыс тілдерінде, электрондық түрде осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізеді.
5. Тізілім мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) мүліктің атауы;
2) мүліктің тұрған жері;
3) мүліктің бағалау құны;
4) құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссия шешімінің нөмірі;
5) құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссияның шешім қабылдаған күні;
6) өтініш берушінің тегі, аты, бар болған жағдайда әкесінің аты;
7) өтініш берушінің қолы;
8) хатшының/жауапты орындаушының қолы.
6. Тізілімде қамтылған мәліметтер құпия болып табылады және Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларды қоспағанда, жариялануға жатпайды.
7. Жергілікті атқарушы органдарда жария етілген мүліктің тізілімін сақтау мерзімі – кемінде бес жыл.
Жария етілетін мүліктің тізілімін
жүргізу қағидаларына
қосымша
«Бекітемін»
Комиссияның төрағасы
______________________________
______________________________
(Т.А.Ә., қолы)
______________________________
(күні)
Жария етілген мүліктің
№ _____ ТІЗІЛІМІ
Р/с №
Мүліктің атауы
Мүліктің тұрған жері
Жария етілген мүліктің бағалау құны
Шешімнің № (болған жағдайда)
Шешім қабылданған күн
Өтініш берушінің Т.А.Ә.
Өтініш берушінің қолы
Хатшының қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Комиссия хатшысы/жауапты орындаушы:_______________________________
(тегі, аты мен бар болған жағдайда әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)

1. Настоящие Правила ведения реестра легализованного имущества (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2014 года «Об амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, в связи с легализацией ими имущества» (далее – Закон) и определяют порядок ведения и форму реестра легализованного имущества.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) комиссия по проведению легализации имущества (далее – комиссия) – комиссия, создаваемая при местных исполнительных органах в порядке, определенном Правительством Республики Казахстан, и состоящая из представителей государственных органов и организаций, уполномоченная на вынесение решения о легализации либо отказе в легализации имущества (за исключением денег) граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство;
2) реестр – информационный ресурс, включающий в себя документы на бумажных и электронных носителях, собранных в ходе легализации имущества;
3) заявитель – граждане Республики Казахстан, оралманы и лица, имеющие вид на жительство в Республике Казахстан, легализующие имущество в порядке, установленном Законом.
2. Порядок ведения реестра легализованного имущества
3. Сведения в реестр включаются секретарем комиссии в трехдневный срок со дня вынесения решения о легализации имущества, но не позднее тридцати календарных дней со дня подачи заявления.
4. Реестр ведется секретарем комиссии по проведению легализации имущества на государственном и русском языках, в электронном виде по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
5. Реестр содержит следующие сведения:
1) наименование имущества;
2) местонахождение имущества;
3) оценочную стоимость имущества;
4) номер решения комиссии по проведению легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) дату принятия решения комиссии по проведению легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) фамилию, имя, отчество (при наличии) заявителя;
7) подпись заявителя;
8) подпись секретаря/ответственного исполнителя.
6. Сведения, содержащиеся в реестре, являются конфиденциальными и не подлежат разглашению, за исключением случаев, предусмотренных законами Республики Казахстан.
7. Срок хранения реестра легализованного имущества в местных исполнительных органах – не менее пяти лет.
Приложение
к Правилам ведения реестра
легализуемого имущества
«Утверждаю»
Председатель комиссии
______________________________
______________________________
(Ф.И.О., подпись)
_____________________________
(Дата)
РЕЕСТР № ______
легализованного имущества
№ п/п
Наименование имущества
Местонахождение имущества
Оценочная стоимость легализованного имущества
№ решения (при наличии)
Дата принятия решения
Ф.И.О. заявителя
Подпись заявителя
Подпись секретаря
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Секретарь комиссии/ответственный исполнитель:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество при его наличии) (далее - Ф.И.О.)