Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығын өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 27 сәуірдегі № 249 қаулысы
«Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығын мерекелеу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 28 наурыздағы № 220 Жарлығының орындалуын үйлестіруді және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығын өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша), сондай-ақ өзге де ұйымдар (келісім бойынша):
1) Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жарты жылда бір рет, есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі жылына екі рет, 25 шілдеге және 25 қаңтарға қарай Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Д. Назарбаеваға жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2016 жылғы 27 сәуірдегі
№ 249 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығын өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шара атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімі
Қаржыландыру көлемі (мың теңге)
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
1. БІРЛІК ПЕН ЖАСАМПАЗДЫҚТЫҢ 25 ЖЫЛЫ
Мамыр – Бейбітшілік. Келісім. Достық
1.
Қазақстан халқының бірлігі күні мерекесі
іс-шаралар
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
25 сәуір-1 мамыр
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
2.
Отан қорғаушылар күнін мерекелеу
іс-шаралар
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2-8 мамыр
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
3.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығына арналған Қазақстан әскерінің әскери киімі және Қарулы Күштер түрлері туларының көрмесі
көрме
Қорғанысмині, ІІМ, ҰҚК (келісім бойынша), МКҚ (келісім бойынша)
2-9 мамыр
-
қаражат талап етілмейді
4.
«25 қайырымды іс»: «Ардагерлерді ардақтайық»
іс-шаралар
«Нұр Отан» партиясы» ҚБ (келісім бойынша)
2-8 мамыр
-
қаражат талап етілмейді
5.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында «Қамажай» флэшмобы
флэшмоб
«ҚЖК» ЗТБ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2-8 мамыр
-
қаражат талап етілмейді
6.
«Бірлік – алуан түрлілікте» атты ортақ тақырыпта телебағдарламалар, жарияланымдар, интернет-акциялар, роликтер топтамасы
телебағдарламалар, жарияланымдар, интернет-акциялар, роликтер топтамасы
ИДМ
2-8 мамыр
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
7.
Бокстан әйелдер арасында Әлем чемпионаты
чемпионат
МСМ

Об утверждении Плана мероприятий по проведению 25-летия Независимости Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2016 года № 249
В целях обеспечения координации и контроля за исполнением Указа Президента Республики Казахстан от 28 марта 2016 года № 220 «О праздновании 25-летия Независимости Республики Казахстан» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по проведению 25-летия Независимости Республики Казахстан (далее – План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), а также иным организациям (по согласованию):
1) обеспечить своевременное исполнение мероприятий, предусмотренных Планом;
2) представлять раз в полугодие не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным полугодием, информацию в Министерство культуры и спорта Республики Казахстан о ходе реализации Плана.
3. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан представлять два раза в год, к 25 июля и 25 января, сводную информацию о ходе реализации Плана в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Д. Назарбаеву.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                    К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 апреля 2016 года № 249
План мероприятий
по проведению 25-летия Независимости Республики Казахстан
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок исполнения
Объем финансирования (тыс. тенге)
Источник финансирования
1
2
3
4
5
6
7
1. 25 ЛЕТ ЕДИНСТВА И СОЗИДАНИЯ
Май – Мир. Согласие. Дружба
1.
Праздник единства народа Казахстана
мероприятия
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
25 апреля – 1 мая
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
2.
Празднование Дня защитника Отечества
мероприятия
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2–8 мая
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
3.
Выставка флагов видов Вооруженных Сил и военной формы казахстанской армии, посвященная 25-летию Независимости
выставка
МО, МВД, КНБ (по согласованию), СГО (по согласованию)
2–9 мая
-
не требует средств
4.
«25 добрых дел»: «Ардагерлерді ардақтайық»
мероприятия
ОО «Партия «Нұр Отан» (по согласованию)
2–8 мая
-
не требует средств
5.
Флэшмоб «Қамажай» под эгидой 25-летия Независимости
флэшмоб
ОЮЛ «КМК» (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2–8 мая
-
не требует средств
6.
Цикл телепередач, публикаций, интернет-акций, роликов, под общей темой «Единство в многообразии»
цикл телепередач, публикаций, интернет-акций, роликов
МИР
2–8 мая
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
7.
Чемпионат мира по боксу среди женщин
чемпионат
МКС

5-18 мамыр
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (036100 бюджеттік бағдарлама)
8.
Жеңіс күнін мерекелеу
іс-шаралар
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
9-15 мамыр
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
9.
«25 қайырымды іс»: «Қайтарылған есімдер» республикалық акциясы
акция
«Нұр Отан» партиясы» ҚБ (келісім бойынша)
9-15 мамыр
-
қаражат талап етілмейді
10.
«Бірлігі жарасқан Қазақстан» жастар флэшмобы
флэшмоб
«Жас Ұлан» РҚБ (келісім бойынша)
9-15 мамыр
-
қаражат талап етілмейді
11.
ҰОС тақырыбында телебағдарламалар, жарияланымдар, интернет-акциялар, роликтер топтамасы
телебағдарламалар, жарияланымдар, интернет-акциялар, роликтер топтамасы
ИДМ
9-15 мамыр
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
12.
«Ұрпақтар есінде» республикалық акциясы
акция
«Нұр Отан» партиясы» ҚБ (келісім бойынша)
16-22 мамыр
-
қаражат талап етілмейді
13.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында «Музейдегі түн» республикалық акциясы
акция
МСМ
16-22 мамыр
-
қаражат талап етілмейді
14.
Тәуелсіздіктің мерейтойлық жылы аясында Түркі жазбалары және мәдениеті күндері
түркі жазбалары және мәдениеті күндері
МСМ
16-22 мамыр
2 790,2
республикалық бюджет (021 бюджеттік бағдарлама)
15.
Мектеп оқушылары арасындағы Тәуелсіздіктің 25 жылдығына арналған «Жайдарлы Жас Ұлан» республикалық конкурсы
конкурс
БҒМ
16-22 мамыр
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (040 бюджеттік бағдарлама)
16.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығына арналған халықаралық этнофолкджаз фестивалі
фестиваль
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы «Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
16-22 мамыр
20 042,0
республикалық бюджет (009 бюджеттік бағдарлама)
17.
«Тәуелсіздік игілігі үшін еңбек»: мәдениет және өнер қызметкерлеріне салтанатты құрмет көрсету
салтанатты құрмет көрсету
МСМ
16-22 мамыр
-
қаражат талап етілмейді
18.
«Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың жаһандық бастамалары – Тәуелсіз Қазақстанның әлемдік қоғамдастықтың дамуына қосқан үлесі» атты ДКЖК отырысы
отырыс
«Нұр Отан» партиясы ҚБ (келісім бойынша)
19 мамыр
көзделген қаражат шегінде
«Нұр Отан» партиясы» ҚБ-нің өз қаражаты есебінен
19.
Тәуелсіздіктің мерейтойлық жылы аясында «Болашақ үшін естелік» ҚХА халықаралық жобасы
форум
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы «Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
23-29 мамыр
9 272,0
республикалық бюджет (009 бюджеттік бағдарлама)
20.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығына арналған «G-Global Young» халықаралық форумы
форум
«Қазақстанның еріктілер альянсы» ЗТБ, «G-Global халықаралық хатшылығы» ЗТБ (келісім бойынша)
23-29 мамыр
көзделген қаражат шегінде
«Қазақстанның еріктілер альянсы» ЗТБ-нің өз қаражат есебінен
21.
«Тәуелсіздік игілігі үшін еңбек»: химия өнеркәсібі қызметкерлеріне салтанатты құрмет көрсету
салтанатты құрмет көрсету
ИДМ
23-29 мамыр
-
қаражат талап етілмейді
22.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығына арналған Еуропа қазақтарының кіші құрылтайы (Германия немесе Түркия)
кіші құрылтай
МСМ
25 мамыр-
5 маусым

5-18 мая
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 036100)
8.
Празднование Дня Победы
мероприятия
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
9–15 мая
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
9.
«25 добрых дел»: Республиканская акция «Возвращенные имена»
акция
ОО «Партия «Нұр Отан» (по согласованию)
9–15 мая
-
не требует средств
10.
Молодежный флэшмоб «Бірлігі жарасқан Қазақстан»
флэшмоб
РОО «Жас Улан» (по согласованию)
9–15 мая
-
не требует средств
11.
Цикл телепередач, публикаций, интернет-акций, роликов, посвященных ВОВ
цикл телепередач, публикаций, интернет-акций, роликов
МИР
9–15 мая
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
12.
Республиканская акция «Память поколений»
акция
ОО «Партия «Нұр Отан» (по согласованию)
16–22 мая
-
не требует средств
13.
Республиканская акция «Ночь музеев» в рамках 25-летия Независимости
акция
МКС
16–22 мая
-
не требует средств
14.
Дни тюркской письменности и культуры под эгидой юбилейного года Независимости
дни тюркской письменности и культуры
МКС
16–22 мая
2 790,2
республиканский бюджет (бюджетная программа 021)
15.
Республиканский конкурс среди школьников «Жайдарлы Жас Ұлан», посвященный 25-летию Независимости
конкурс
МОН
16 -22 мая
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 040)
16.
Международный этнофолкджаз фестиваль, посвященный 25-летию Независимости
фестиваль
РГУ «Қоғамдық келісім» при Президенте Республики Казахстан (по согласованию)
16–22 мая
20 042,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 009)
17.
«Труд во благо Независимости»: торжественное чествование работников культуры и искусства
торжественное чествование
МКС
16–22 мая
-
не требует средств
18.
Заседание ОКДС «Глобальные инициативы Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева – вклад Независимого Казахстана в развитие мирового сообщества»
заседание
ОО «Партия «Нұр Отан» (по согласованию)
19 мая
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств ОО «Партия «Нұр Отан»
19.
Международный проект АНК «Память во имя будущего» в рамках юбилейного года Независимости
форум
РГУ «Қоғамдық келісім» при Президенте Республики Казахстан (по согласованию)
23–29 мая
9 272,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 009)
20.
Международный форум «G-Global Young», посвященный 25-летию Независимости
форум
ОЮЛ «Альянс волонтеров Казахстана», ОЮЛ «Международный секретариат G-Global» (по согласованию)
23–29 мая
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств ОЮЛ «Альянс волонтеров Казахстана»
21.
«Труд во благо Независимости»: торжественное чествование работников химической промышленности
торжественное чествование
МИР
23–29 мая
-
не требует средств
22.
Малый курултай казахов Европы, посвященный 25-летию Независимости (Германия или Турция)
малый курултай
МКС
25 мая - 5 июня

5 252,0
республикалық бюджет (021 бюджеттік бағдарлама)
23.
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығына арналған «Аманат» музыкалық поэзиялық композициясы
композиция
Астана қаласының әкімдігі
мамыр
-
қаражат талап етілмейді
24.
Туристік экспедиция жасақтарының республикалық слеті (жарыстар, сапарлар)
слет
БҒМ
мамыр
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (099103 бюджеттік бағдарлама)
25.
Тәуелсіздік жылына арналған «Жайдарман» КТК ойындары
КТК ойындары
БҒМ
мамыр
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (040 бюджеттік бағдарлама)
26.
Марко Полоның «Әлемнің әралуандығы туралы кітабының» қазақ тіліндегі тұңғыш аудармасы
аударма
МСМ, Қазақ ғылыми-зерттеу мәдениет институты (келісім бойынша)
мамыр-тамыз
көзделген қаражат шегінде
Қазақ ғылыми-зерттеу мәдениет институтының өз қаражаты есебінен
27.
«25 қайырымды іс»: «Мейірімді жүрек» акциясы
акция
«Нұр Отан» партиясы ҚБ (келісім бойынша)
мамыр-желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
«Нұр Отан» партиясы» ҚБ-нің өз қаражаты есебінен
28.
«Тәуелсіз елім – тұғырың сенің биікте» атты кітап көрмесі
көрме
МСМ
мамыр-желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
29.
«Қазақстан жаңа жаһандық нақты ахуалда: өсім, реформалар, даму» атты кітап көрмесі
көрме
МСМ
мамыр-желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
30.
«Менің өмірімнің кітабы» оқу акциясы
акция
МСМ
мамыр-желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
31.
«Нұрсұлтан Назарбаевтың моделі: тиімді мемлекет форматы» деректі фильмдер топтамасы
деректі фильмдер топтамасы
ИДМ
мамыр-желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
32.
«Алтын сапа» Қазақстан Республикасы Президентінің сыйлығын алуға арналған конкурсын және «Қазақстанның үздік тауары» республикалық көрме-конкурсын ұйымдастыру және өткізу
марапаттау рәсімі
«Атамекен» ҰКП (келісім бойынша)
мамыр-желтоқсан
86 732,0
республикалық бюджет (061 бюджеттік бағдарлама)
Маусым – Мемлекеттік рәміздер
33.
Қазақстанның Мемлекеттік рәміздер күнін мерекелеу
іс-шаралар
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
30 мамыр-5 маусым
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
34.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығына арналған Қазақстан патриоттар форумы
форум
МСМ
нақтылануда
19 000,0
республикалық бюджет (17 бюджеттік бағдарлама)
35.
«Менің әнұраным» флэшмобы
флэшмоб
«Жас Ұлан» РҚБ (келісім бойынша)
30 мамыр-5 маусым
-
қаражат талап етілмейді
36.
Халықаралық балаларды қорғау күнін мерекелеу
мерекелік іс-шаралар
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
30 мамыр-5 маусым
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
37.
«25 қайырымды іс»: «Нұр Отан» – балаларға» республикалық қайырымдылық акциясы
акция
«Нұр Отан» партиясы» ҚБ (келісім бойынша)
30 мамыр-5 маусым
-
қаражат талап етілмейді
38.
«Туған елге тағзым» өлкетану және зерттеу экспедициялары
өлкетану және зерттеу экспедициялары
«НЗМ» ДБҰ (келісім бойынша)

5 252,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 021)
23.
Музыкально-поэтическая композиция «Аманат», посвященная 25-летию Независимости Республики Казахстан
композиция
акимат города Астаны
май
-
не требует средств
24.
Республиканский слет туристских экспедиционных отрядов (соревнования, походы)
слет
МОН
май
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 099103)
25.
Игры КВН «Жайдарман», посвященные Году Независимости
игры КВН
МОН
май
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 040)
26.
Первый перевод книги «О разнообразии мира» Марко Поло на казахский язык
перевод
МКС, Казахский научно-исследовательский институт культуры (по согласованию)
май-август
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств Казахского научно-исследовательско го института культуры
27.
«25 добрых дел»: акция «Мейірімді жүрек»
акция
ОО «Партия «Нұр Отан» (по согласованию)
май-декабрь
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств ОО «Партия «Нұр Отан»
28.
Книжная выставка «Тәуелсіз елім – тұғырың сенің биікте»
выставка
МКС
май-декабрь
-
не требует средств
29.
Книжная выставка «Казахстан в новой глобальной среде: рост, реформы и развитие»
выставка
МКС
май-декабрь
-
не требует средств
30.
Акция чтения «Книга моей жизни»
акция
МКС
май-декабрь
-
не требует средств
31.
Цикл документальных фильмов «Модель Нурсултана Назарбаева: формат эффективного государства»
цикл документальных фильмов
МИР
май-декабрь
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
32.
Организация и проведение конкурса на соискание премии Президента Республики Казахстан «Алтын сапа» и республиканского конкурса-выставки «Лучший товар Казахстана»
церемония награждения
НПП «Атамекен» (по согласованию)
май-декабрь
86 732,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 061)
Июнь – Государственные символы
33.
Празднование Дня государственных символов Казахстана
мероприятия
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
30 мая – 5 июня
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
34.
Форум патриотов Казахстана, посвященный 25-летию Независимости
форум
МКС
уточняется
19 000,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 17)
35.
Флэшмоб «Мой гимн»
флэшмоб
РОО «Жас Улан» (по согласованию)
30 мая – 5 июня
-
не требует средств
36.
Празднование Международного дня защиты детей
праздничные мероприятия
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
30 мая – 5 июня
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
37.
«25 добрых дел»: Республиканская благотворительная акция «Нұр Отан» – детям»
акция
ОО «Партия «Нұр Отан» (по согласованию)
30 мая – 5 июня
-
не требует средств
38.
Краеведческие и исследовательские экспедиции «Туған елге тағзым»
краеведческие и исследовательские экспедиции
АОО «НИШ» (по согласованию)

1-10 маусым
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (60 бюджеттік бағдарлама)
39.
ЭКСПО-2017 өткізу шеңберіндегі «Біз энергия тиімділігі үшін!» республикалық айлығы
айлық
«Жасыл ел» ЖЕЖРШ (келісім бойынша)
1-30 маусым
көзделген қаражат шегінде
40.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздер күнін мерекелеу шеңберіндегі ірі ауқымды патриоттық акция
акция
Астана қаласының әкімдігі
4 маусым
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
41.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығына арналған АӨСШК елдері ұлттық мәдениет орталықтарының форумы
форум
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы «Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
6-12 маусым
12 300,0
республикалық бюджет (009 бюджеттік бағдарлама)
42.
«Тәуелсіздік игілігі үшін еңбек»: жеңіл өнеркәсіп қызметкерлеріне салтанатты құрмет көрсету
салтанатты құрмет көрсету
ИДМ
6-12 маусым
-
қаражат талап етілмейді
43.
«Тәуелсіздігінің рәміздері» деректі фильмдер топтамасы
деректі фильмдер топтамасы
ИДМ
13-19 маусым
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
44.
«Тәуелсіздік ұрпағы» шығармашыл жастар фестивалі
фестиваль
«Жас Отан» жастар қанаты» ҚБ (келісім бойынша)
13-19 маусым
-
қаражат талап етілмейді
45.
«Айбын» жастардың әскери патриоттық жиыны
жиын
Қорғанысмині
13-18 маусым
82 990,0
республикалық бюджет (047 бюджеттік бағдарлама)
46.
«Тәуелсіздік игілігі үшін еңбек»: медицина саласының қызметкерлеріне салтанатты құрмет көрсету
салтанатты құрмет көрсету
ДСӘДМ
17 маусым
-
қаражат талап етілмейді
47.
Астана қаласының Мемлекеттік академиялық филармониясының «Жасай бер, Қазақ елі» концерті
концерт
Астана қаласының әкімдігі
17 маусым
-
қаражат талап етілмейді
48.
Тәуелсіздіктің мерейтойлық жылы аясында «Нұр Сұңқар» сыйлығын салтанатты табыстау рәсімі
сыйлықты табыстау
«Нұр Отан» партиясы» ҚБ (келісім бойынша)
20-26 маусым
көзделген қаражат шегінде
«Нұр Отан» партиясы» ҚБ-нің өз қаражаты есебінен
49.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында «ҚЖК достарының кездесуі» ТМД елдері жастарының форумы
форум
«ҚЖК» ЗТБ (келісім бойынша)
20-26 маусым
көзделген қаражат шегінде
«ҚЖК» ЗТБ-нің өз қаражаты есебінен
50.
«Тәуелсіздік игілігі үшін еңбек»: полиция қызметкерлеріне салтанатты құрмет көрсету
салтанатты құрмет көрсету
ІІМ
23 маусым
-
қаражат талап етілмейді
51.
Ғұсман Қосановтың мемориалы жеңіл атлетикадан XXVI халықаралық мерейтойлық жарыс
жарыс
МСМ
25-26 маусым
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (036100 бюджеттік бағдарлама)
52.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында үздік жұмысы үшін журналистерді марапаттау рәсімі
марапаттау рәсімі
ИДМ
27 маусым-3 шілде
-
қаражат талап етілмейді
53.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығын мерекелеу аясында «Жас медиа-2016» жастар форумы және Қазақстан жастары Конгресінің жастар журналының тұсаукесері
форум
«ҚЖК» ЗТБ (келісім бойынша), БҒМ
27 маусым-3 шілде
көзделген қаражат шегінде
«ҚЖК» ЗТБ-нің өз қаражаты есебінен
54.
«Тәуелсіздік игілігі үшін еңбек»: байланыс, ақпараттандыру және дипломатиялық қызмет қызметкерлеріне салтанатты құрмет көрсету
салтанатты құрмет көрсету
ИДМ, СІМ
27 маусым-3 шілде
-
қаражат талап етілмейді
55.
«Рухани келісімнің қалыптасуындағы діннің рөлі» конференциясы
конференция
Астана қаласының әкімдігі
маусым
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
56.
Техникалық шығармашылық және өнертабыс бойынша республикалық жарыс (авиа, ракета, авто, кеме модельдерін жасау, робототехниканың қолданыстағы модельдері)
жарыс
БҒМ
маусым
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (099103 бюджеттік бағдарлама)
57.
«ЭКСПО-2017» аясында жас өлкетанушылардың, экологтардың және табиғат зерттеушілердің республикалық форумы
форум
БҒМ
маусым
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (099103 бюджеттік бағдарлама)
58.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығына арналған Қазақстан Республикасы Президентінің сыйлығына «Қазақстан барысы» қазақ күресінен республикалық турнирі
турнир
МСМ
маусым-шілде
көзделген қаражат шегінде
«Самұрық-Қазына» ҰАҚ» АҚ-ның өз қаражаты есебінен
59.
Мемлекеттік рәміздер жөніндегі республикалық комиссиясының отырысы
Республикалық комиссияның отырысы
МСМ
маусым, қараша

1-10 июня
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 60)
39.
Республиканский месячник «Мы за энергоэффективность!» в рамках проведения ЭКСПО-2017
месячник
РШМТО «Жасыл ел» (по согласованию)
1-30 июня
в пределах предусмотренных средств
40.
Крупномасштабная патриотическая акция в рамках празднования Дня государственных символов Республики Казахстан
акция
акимат города Астаны
4 июня
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
41.
Форум национально-культурных центров стран СВМДА, посвященный 25-летию Независимости
форум
РГУ «Қоғамдық келісім» при Президенте Республики Казахстан (по согласованию)
6–12 июня
12 300,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 009)
42.
«Труд во благо Независимости»: Торжественное чествование работников легкой промышленности
торжественное чествование
МИР
6–12 июня
-
не требует средств
43.
Цикл документальных фильмов «Символы Независимости»
цикл документальных фильмов
МИР
13–19 июня
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
44.
Фестиваль творческой молодежи «Поколение Независимости»
фестиваль
ОО «Молодежное крыло «Жас Отан» (по согласованию)
13–19 июня
-
не требует средств
45.
Военно-патриотический сбор молодежи «Айбын»
сбор
МО
13-18 июня
82 990,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 047)
46.
«Труд во благо Независимости»: торжественное чествование медицинских работников
торжественное чествование
МЗСР
17 июня
-
не требует средств
47.
Концерт «Жасай бер, Қазак елі» Государственной академической филармонии акимата города Астаны
концерт
акимат города Астаны
17 июня
-
не требует средств
48.
торжественное вручение премии «Нұр Сұңқар» в рамках юбилейного года Независимости
вручение премии
ОО «Партия «Нұр Отан» (по согласованию)
20–26 июня
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств ОО «Партия «Нұр Отан»
49.
Молодежный форум стран СНГ «Встреча друзей КМК» под эгидой 25-летия Независимости
форум
ОЮЛ «КМК» (по согласованию)
20-26 июня
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств ОЮЛ «КМК»
50.
«Труд во благо Независимости»: торжественное чествование сотрудников полиции
торжественное чествование
МВД
23 июня
-
не требует средств
51.
Международное юбилейное соревнование по легкой атлетике XXVI Мемориал Гусмана Косанова
соревнование
МКС
25-26 июня
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 036100)
52.
Церемония награждения журналистов за лучшие работы под эгидой 25-летия Независимости
церемония награждения
МИР
27 июня – 3 июля
-
не требует средств
53.
Молодежный форум «Жас медиа-2016» и презентация молодежного журнала Конгресса молодежи Казахстана в рамках празднования 25-летия Независимости
форум
ОЮЛ «КМК» (по согласованию), МОН
27 июня – 3 июля
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств ОЮЛ «КМК»
54.
«Труд во благо Независимости»: торжественное чествование работников связи и информации, дипломатической службы
торжественное чествование
МИР, МИД
27 июня – 3 июля
-
не требует средств
55.
Конференция «Рухани келісімнің қалыптасуындағы діннің рөлі»
конференция
акимат города Астаны
июнь
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
56.
Республиканские соревнования технического творчества и изобретательства (авиа, ракето, авто, судомоделирование, действующие модели робототехники)
соревнование
МОН
июнь
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 099103)
57.
Республиканский форум юных краеведов, экологов и натуралистов в рамках «ЭКСПО-2017»
форум
МОН
июнь
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 099103)
58.
Республиканский турнир по қазақ күресі «Қазақстан барысы» на призы Президента Республики Казахстан, посвященный 25-летию Независимости
турнир
МКС
июнь-июль
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств АО «ФНБ «Самрук-Қазына»
59.
Заседание Республиканской комиссии по государственным символам
заседание Республиканской комиссии
МКС
июнь, ноябрь

2 050,0
республикалық бюджет (17 бюджеттік бағдарлама)
60.
Тәуелсіздік жылы аясында «Спортты Қазақстан» арнайы репортаждар топтамасы
арнайы репортаждар топтамасы
ИДМ, МСМ
бірінші жартыжылдық
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
61.
«Мемлекеттің негізін қалаушы: жасампаздықтың 25 жылы» Елбасы туралы фотокөрме
фотокөрме
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының Қоры (келісім бойынша)
бірінші жартыжылдық
көзделген қаражат шегінде
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы Қорының өз қаражаты есебінен
Шілде – Астана. Отан. Жаңа қазақстандық патриотизм
62.
Астана күнін мерекелеу
іс-шаралар
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
4-10 шілде
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
63.
Астана күнін мерекелеуге арналған «Тәуелсіздік дәуірі» атты мерекелік іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу
іс-шаралар
Астана қаласының әкімдігі
4-6 шілде
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
64.
«25 қайырымды іс» «Астана – Отанымыздың жүрегі» республикалық акциясы
акция
«Нұр Отан» партиясы» ҚБ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
4-10 шілде
-
қаражат талап етілмейді
65.
Тәуелсіздік мерейтойы аясында Астана күніне арналған отбасы саяжолының ашылуы
отбасы саяжолының ашылуы
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
4-10 шілде
-
қаражат талап етілмейді
66.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында «Екі апта ауылда» әлеуметтік тәжірибесі
әлеуметтік тәжірибе
«НЗМ» ДБҰ (келісім бойынша)
4-10 шілде
-
қаражат талап етілмейді
67.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында «Ата-ана жұмысындағы 10 күн» әлеуметтік тәжірибесі
әлеуметтік тәжірибе
«НЗМ» ДБҰ (келісім бойынша)
4-10 шілде
-
қаражат талап етілмейді
68.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында «ЕХРО-2017 жас достары» жобасы
жобалық жұмыстар
«НЗМ» ДБҰ (келісім бойынша)
11-17 шілде
-
қаражат талап етілмейді
69.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында ел кітапханаларында «Мәңгілік елдің Елордасы» тақырыптық көрмелері
көрмелер
МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
11-17 шілде
-
қаражат талап етілмейді
70.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында Астанаға арналған фильмдердің көрсетілімі
фильмдер көрсетілімі
ИДМ, МСМ
11-17 шілде
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
71.
«Тәуелсіздік игілігі үшін еңбек»: ұлттық қауіпсіздік органдарының ардагерлеріне құрмет көрсету
ардагерлерге құрмет көрсету
ҰҚК (келісім бойынша)
11-17 шілде
-
қаражат талап етілмейді
72.
«Тәуелсіздік игілігі үшін еңбек»: металлургия саласының ардагерлеріне құрмет көрсету
ардагерлерге құрмет көрсету
ИДМ
11-17 шілде
-
қаражат талап етілмейді
73.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығына арналған «Астана – болашақтың қаласы» ғылыми-тәжірибелік конференциясы
конференция
Астана қаласының әкімдігі
18-24 шілде
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
74.
Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасында «Астана елдігімнің ертеңі» виртуалды көрмесі
виртуалды көрме
МСМ
18-24 шілде
-
қаражат талап етілмейді
75.
Қазақстан халқының бірлігін бейнелейтін «Түстердің түрлілігі» атты көркемсурет көрмесі
көрме
МСМ
18-24 шілде
-
қаражат талап етілмейді
76.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығына арналған «Ұлы Дала аңыздары» этноэкспедициясы
этноэкспедиция
«ҚЖК» ЗТБ (келісім бойынша)
25-31 шілде
көзделген қаражат шегінде
«ҚЖК» ЗТБ-нің өз қаражаты есебінен
77.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығына арналған «Ақ бұлақ» республикалық экологиялық акциясы
акция
«ҚЖК» ЗТБ (келісім бойынша)
25-31 шілде
-
қаражат талап етілмейді
78.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығына орай «Астана – егеменді ел символы» атты көрмесі
көрме
МСМ
шілде
-
қаражат талап етілмейді
79.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығына арналған «Қазақстанда жасалған» республикалық көрмесі
көрме
ИМД
шілде
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
80.
«Қазақстандықты таңда» интернет-роликтер топтамасы
интернет-роликтер топтамасы
ИМД
шілде
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
81.
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығына арналған ұлттық ойындар фестивалін өткізу
фестиваль
Астана қаласының әкімдігі
шілде
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
82.
Теннистен Қазақстан Республикасы Президентінің Кубогі
кубок
Астана қаласының әкімдігі
шілде
-
қаражат талап етілмейді
83.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында «Астана – тәуелсіз елдің нышаны» еліміздің музейлеріндегі көрмелері
көрмелер
МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
шілде
-
қаражат талап етілмейді
84.
Тәуелсіздік мерейтойы аясында «100 нақты қадам – азаматтық қоғам үшін жаңа мүмкіндіктер» атты Қазақстан саясаттанушыларының конгрессі
конгресс
МСМ
екінші жартыжылдық

2050,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 17)
60.
Цикл специальных репортажей «Спортивный Казахстан» в рамках Года Независимости
цикл специальных репортажей
МИР, МКС
первое полугодие
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
61.
Фотовыставка о Лидере нации «Основатель государства: 25 лет созидания»
фотовыставка
Фонд Первого Президента Республики Казахстан – Лидера нации (по согласованию)
первое полугодие
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств Фонда Первого Президента Республики Казахстан – Лидера нации
Июль – Астана. Родина. Новый казахстанский патриотизм
62.
Празднование Дня столицы
мероприятия
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
4–10 июля
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
63.
Организация и проведение праздничных мероприятий «Тәуелсіздік дәуірі», посвященных празднованию Дня столицы
мероприятия
акимат города Астаны
4-6 июля
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
64.
«25 добрых дел»: республиканская акция «Астана – сердце нашей родины»
акция
ОО «Партия «Нұр Отан» (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
4–10 июля
-
не требует средств
65.
Открытие Аллеи семьи, посвященной Дню столицы в рамках юбилея Независимости
открытие Аллеи семьи
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
4–10 июля
-
не требует средств
66.
Социальная практика «Екі апта ауылда» в рамках 25-летия Независимости
социальная практика
АОО «НИШ» (по согласованию)
4–10 июля
-
не требует средств
67.
Социальная практика «Ата-ана жұмысындағы 10 күн» в рамках 25-летия Независимости
социальная практика
АОО «НИШ» (по согласованию)
4–10 июля
-
не требует средств
68.
Проект «Юные друзья ЕХРО-2017» в рамках 25-летия Независимости
проектные работы
АОО «НИШ» (по согласованию)
11–17 июля
-
не требует средств
69.
Тематические выставки в библиотеках страны «Мәңгілік елдің Елордасы» под эгидой 25-летия Независимости
выставки
МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
11–17 июля
-
не требует средств
70.
Показ фильмов, посвященных Астане, в рамках 25-летия Независимости
показ фильмов
МИР, МКС
11–17 июля
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
71.
«Труд во благо Независимости»: чествование ветеранов и сотрудников органов национальной безопасности
чествование ветеранов
КНБ (по согласованию)
11–17 июля
-
не требует средств
72.
«Труд во благо Независимости»: чествование ветеранов металлургической отрасли
чествование ветеранов
МИР
11–17 июля
-
не требует средств
73.
Научно-практическая конференция на тему «Астана – город будущего», посвященная 25-летию Независимости
конференция
акимат города Астаны
18–24 июля
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
74.
Виртуальная выставка «Астана елдігімнің ертеңі» в Национальной академической библиотеке Республики Казахстан
виртуальная выставка
МКС
18–24 июля
-
не требует средств
75.
Художественная выставка «Многообразие красок», отражающая единство народа Казахстана
выставка
МКС
18-24 июля
-
не требует средств
76.
Этноэкспедиция «Легенды Великой Степи», посвященная 25-летию Независимости
этноэкспедиция
ОЮЛ «КМК» (по согласованию)
25–31 июля
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств ОЮЛ «КМК»
77.
Республиканская экологическая акция «Ак булак», посвященная 25-летию Независимости
акция
ОЮЛ «КМК» (по согласованию)
25–31 июля
-
не требует средств
78.
Выставка «Астана – символ суверенного государства» к 25-летию Независимости
выставка
МКС
июль
-
не требует средств
79.
Республиканская выставка «Сделaно в Kaзaхстaне», посвященная 25-летию Независимости
выставка
МИР
июль
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
80.
Серия интернет-роликов «Выбирай казахстанское»
серия интернет-роликов
МИР
июль
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
81.
Проведение фестиваля народных игр, посвященного 25-летию Независимости Республики Казахстан
фестиваль
акимат города Астаны
июль
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
82.
Кубок Президента Республики Казахстан по теннису
кубок
акимат города Астаны
июль
-
не требует средств
83.
Выставки в музеях страны «Астана – тәуелсіз елдің нышаны» под эгидой 25-летия Независимости
выставки
МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
июль
-
не требует средств
84.
Конгресс политологов Казахстана «100 конкретных шагов – новые возможности для гражданского общества» в рамках юбилея Независимости
конгресс
МКС
2 полугодие

5 003,0
республикалық бюджет (17 бюджеттік бағдарлама)
Тамыз – Жаһандық бастамалар. Бітімгер Қазақстан
85.
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығына арналған іс-шараларды шет елдерде ақпараттық жария етуді ұйымдастыру
фотокөрмелер, дөңгелек үстелдер, жарияланымдар
СІМ
1-7 тамыз
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (019 бюджеттік бағдарлама)
86.
«Тәуелсіздік игілігі үшін еңбек»: көлік саласының ардагерлері мен қызметкерлеріне құрмет көрсету
ардагерлерге құрмет көрсету
ИДМ
1-7 тамыз
-
қаражат талап етілмейді
87.
«Жастар Отанға» жастар лагері
лагерь
БҒМ
8-14 тамыз
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (040 бюджеттік бағдарлама)
88.
Хоккейден Қазақстан Республикасы Президентінің Кубогына халықаралық турнир
турнир
Астана қаласының әкімдігі
9-13 тамыз
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
89.
«Н.Ә. Назарбаевтың жаһандық бейбітшілік және келісім формуласы» деректі фильмдер топтамасы
деректі фильмдер топтамасы
ИДМ
15-21 тамыз
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
90.
«Қазақстан – бітімгер» тақырыптық музейлік көрмелері
көрмелер
МСМ
15-21 тамыз
-
қаражат талап етілмейді
91.
«Астана ЭКСПО-2017» пошта маркасын шығару
пошта маркасын шығару
ИДМ, «Қазпочта» АҚ (келісім бойынша)
15-21 тамыз
көзделген қаражат шегінде
«Қазпочта» АҚ-ның өз қаражаты есебінен
92.
«Тәуелсіздік игілігі үшін еңбек»: шекара қызметінің ардагерлері мен қызметкерлеріне құрмет көрсету
құрмет көрсету
ҰҚК (келісім бойынша)
15-21 тамыз
-
қаражат талап етілмейді
93.
«Шекарасыз ән» халықаралық фестивалі
фестиваль
МСМ
20-26 тамыз
33 119,0
республикалық бюджет (033105 бюджеттік бағдарлама)
94.
Елбасының халықаралық бастамалары және Тәуелсіз Қазақстанның қалыптасуы мен дамуындағы рөлі туралы сарапшылардың БАҚ-тағы пікірлері
жарияланымдар
ИДМ
22-28 тамыз
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
95.
«Тәуелсіздік игілігі үшін еңбек»: шахтерлер мен сала ардагерлеріне құрмет көрсету
құрмет көрсету
ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, тау-кен өндіруші және тау-кен металлургия кәсіпорындарының қауымдастығы, кәсіподақ (келісім бойынша)
22-28 тамыз
-
қаражат талап етілмейді
96.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында «Қуатты өңір – қуатты Қазақстан» –өңірлердің Астана қаласындағы күндері
өңірлердің күндері
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
22-28 тамыз
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
97.
Семей ядролық сынақ полигоны жабылуының 25 жылдығына арналған форумды өткізу
форум
СІМ
29 тамыз-4 қыркүйек
120 000,0
республикалық бюджет (006 бюджеттік бағдарлама)
98.
Конституция күнін мерекелеу
іс-шаралар
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
29 тамыз-4 қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
99.
Конституция күніне арналған халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция
конференция
КК (келісім бойынша)
29 тамыз-4 қыркүйек

5 003,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 17)
Август – Глобальные инициативы. Казахстан-миротворец
85.
Организация информационного освещения за рубежом мероприятий, посвященных 25-летию Независимости Республики Казахстан
фотовыставки, круглые столы, публикации
МИД
1–7 августа
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 019)
86.
«Труд во благо Независимости»: чествование ветеранов и работников транспортной отрасли
чествование ветеранов
МИР
1–7 августа
-
не требует средств
87.
Молодежный лагерь «Жастар Отанға»
лагерь
МОН
8–14 августа
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 040)
88.
Международный турнир по хоккею с шайбой на Кубок Президента Республики Казахстан
турнир
акимат города Астаны
9 - 13 августа
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
89.
Цикл документальных фильмов «Глобальная формула мира и согласия Н. А. Назарбаева»
цикл документальных фильмов
МИР
15-21 августа
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
90.
Тематические музейные выставки «Казахстан – миротворец»
выставки
МКС
15-21 августа
-
не требует средств
91.
Выпуск почтовой марки «Астана ЭКСПО-2017»
выпуск почтовой марки
МИР, АО «Казпочта» (по согласованию)
15-21 августа
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств АО «Казпочта»
92.
«Труд во благо Независимости»: чествование ветеранов и сотрудников пограничной службы
чествование
КНБ (по согласованию)
15-21 августа
-
не требует средств
93.
Международный фестиваль «Песня без границ»
фестиваль
МКС
20-26 августа
33 119,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 033105)
94.
Отклики экспертов в СМИ о международных инициативах Лидера Нации и его роли в становлении и развитии Независимого Казахстана
публикации
МИР
22-28 августа
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
95.
«Труд во благо Независимости»: чествование шахтеров и ветеранов отрасли
чествование
МИР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, ассоциация горнодобывающих и горно-металлургических предприятий, профсоюз
(по согласованию)
22-28 августа
-
не требует средств
96.
«Сильные регионы – сильный Казахстан» – Дни регионов в г. Астане под эгидой 25-летия Независимости
дни регионов
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
22-28 августа
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
97.
Проведение форума, посвященного 25-летию закрытия Семипалатинского ядерного полигона
форум
МИД
29 августа – 4 сентября
120 000,0
республиканский бюджет (бюджетная программе 006)
98.
Празднование Дня Конституции
мероприятия
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
29 августа – 4 сентября
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
99.
Международная научно-практическая конференция, посвященная Дню Конституции
конференция
КС (по согласованию)
29 августа – 4 сентября

14 718,0
республикалық бюджет (006 бюджеттік бағдарлама)
100.
Елбасының халықаралық бастамалары және Тәуелсіз Қазақстанның қалыптасуы мен дамуындағы рөлі туралы сарапшылардың БАҚ-тағы пікірлері
жарияланымдар
ИДМ
29 тамыз-4 қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
101.
«Қазақстан Республикасының Конституциясы – мемлекеттің негізгі заңы» тақырыптық лекциясы
лекция
Нұрсұлтан Назарбаевтың Білім қоры (келісім бойынша)
29 тамыз-4 қыркүйек
-
қаражат талап етілмейді
102.
«Дала Конституциясы – «Ғасырдан ғасырға!» жастар акциясы
акция
Астана қаласының әкімдігі
тамыз
-
қаражат талап етілмейді
103.
Астана дуатлон (жүгіру-веложарыс-жүгіру)
дуатлон
Астана қаласының әкімдігі
тамыз
-
қаражат талап етілмейді
Қыркүйек – Еңбек. Отбасы. Құт-береке
104.
Қазақстан Республикасы Парламентінің кезекті сессиясының ашылуы
Қазақстан Республикасы Парламентінің кезекті сессиясының ашылуы
Қазақстан Республикасының Парламенті (келісім бойынша)
1 қыркүйек
-
қаражат талап етілмейді
105.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясындағы «Мерейлі отбасы» ұлттық конкурсы
конкурс
ИДМ, МСМ
5-11 қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
106.
«25 қайырымды іс»: «Отбасын қолдау апталығы» республикалық акциясы
акция
«Нұр Отан» партиясы» ҚБ (келісім бойынша)
5-11 қыркүйек
-
қаражат талап етілмейді
107.
Отбасы күніне орай балалар бесік арбасы шоуы
шоу
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
5-11 қыркүйек
-
қаражат талап етілмейді
108.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында «Қуатты өңір – қуатты Қазақстан» –өңірлердің Астана қаласындағы күндері
өңірлердің күндері
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
5 қыркүйек-2 қазан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
109.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында Қазақстан драма театрларының республикалық фестивалі
фестиваль
МСМ
12–16 қыркүйек
15 593,0
республикалық бюджет (033105 бюджеттік бағдарлама)
110.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығына арналған «Халық қаһарманы, еңбек ері» фотокөрмеcі
фотокөрме
МСМ
12-18 қыркүйек
-
қаражат талап етілмейді
111.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығына арналған Ұлттық Дельфий ойындары
Дельфий ойындар
БҒМ
19-25 қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (040 бюджеттік бағдарлама)
112.
«Елбасының «100 нақты қадам» Ұлт жоспарындағы «Біртектілік пен бірлік» бағытында айқындалған «Нұрлы болашақ» ұлттық жобасын әзірлеу және жүзеге асыру іс-шараларын қарау. Мектептік білім берудің қолданыстағы оқу бағдарламаларына Мәңгілік Ел құндылықтарын енгізу бойынша атқарылып жатқан шаралары туралы»: «Мирас» республикалық
қоғамдық кеңесінің отырысы
отырыс
«Нұр Отан» партиясы ҚБ (келісім бойынша)

14 718,0
республиканский бюджет (бюджетная программе 006)
100.
Отклики экспертов в СМИ о международных инициативах Лидера Нации и его роли в становлении и развитии Независимого Казахстана
публикации
МИР
29 августа – 4 сентября
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
101.
Тематическая лекция «Конституция Республики Казахстан – основной закон государства»
лекция
Фондобразования Нурсултана Назарбаева (по согласованию)
29 августа – 4 сентября
-
не требует средств
102.
Молодежная акция «Степная Конституция – «Из века в век!»
акция
акимат города Астаны
август
-
не требует средств
103.
Астана дуатлон (бег-велогонка-бег)
дуатлон
акимат города Астаны
август
-
не требует средств
Сентябрь – Труд. Семья. Благополучие
104.
Торжественное открытие очередной сессии Парламента Республики Казахстан
открытие очередной сессии Парламента Республики Казахстан
Парламент Республики Казахстан (по согласованию)
1 сентября
-
не требует средств
105.
Национальный конкурс «Мерейлі отбасы» под эгидой 25-летия Независимости
конкурс
МИР, МКС
5–11 сентября
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
106.
«25 добрых дел»: Республиканская акция «Неделя поддержки семьи»
акция
ОО «Партия «Нұр Отан» (по согласованию)
5–11 сентября
-
не требует средств
107.
Шоу детских колясок ко Дню семьи
шоу
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
5–11 сентября
-
не требует средств
108.
«Сильные регионы – сильный Казахстан» – дни регионов в г. Астане под эгидой 25-летия Независимости
дни регионов
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
5 сентября – 2 октября
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
109.
Фестиваль драматических театров Казахстана под эгидой 25-летия Независимости
фестиваль
МКС
12–16 сентября
15 593,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 033105)
110.
Фотовыставка «Халық қаһарманы, еңбек ері», посвященная 25-летию Независимости
фотовыставка
МКС
12–18 сентября
-
не требует средств
111.
Национальные Дельфийские игры, посвященные 25-летию Независимости
Дельфийские игры
МОН
19–25 сентября
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 040)
112.
Заседание республиканского общественного Совета «Мирас»: «Елбасының «100 нақты қадам» Ұлт жоспарындағы «Біртектілік пен бірлік» бағытында айқындалған «Нұрлы болашақ» ұлттық жобасын әзірлеу және жүзеге асыру іс-шараларын қарау. Мектептік білім берудің қолданыстағы оқу бағдарламаларына Мәңгілік Ел құндылықтарын енгізудегі атқарылып жатқан шаралары туралы»
заседание
ОО «Партия «Нұр Отан» (по согласованию)

20-30 қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
«Нұр Отан» партиясы ҚБ-нің өз қаражаты есебінен
113.
«25 қайырымды іс»: егде адамдарды әлеуметтік қолдау айлығы
айлық
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
26 қыркүйек-2 қазан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
114.
Ірі халықаралық іс-шараларға (EXPO және Универсиада 2017) дайындауға арналған еріктілер мектебі
семинарлар
БҒМ
26 қыркүйек-2 қазан
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (040 бюджеттік бағдарлама)
115.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында «Қазақстандықтар – Болашағы бір ұлт» жастар дебаттары топтамасы
дебаттар
БҒМ
26 қыркүйек-2 қазан
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (040 бюджеттік бағдарлама)
116.
«Қазақстан – ортақ Отанымыз» Қазақстан халықтар тілдерінің фестивалі
фестиваль
Астана қаласының әкімдігі
28 қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
117.
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығына арналған Астана қаласы ҚХА Жастар қанатының мүшелері арасында өзінің этномәдени бірлестігі туралы үздік бейнебаянға конкурс
конкурс
Астана қаласының әкімдігі
қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
118.
Ұлттық отбасы күніне арналған акция
акция
Астана қаласының әкімдігі
қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
119.
«Астана – бейбітшілік және келісім қаласы» атты әлем діндерінің фестивалі
фестиваль
Астана қаласының әкімдігі
қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
120.
Халықаралық қайырымдылық марафоны
марафон
Астана қаласының әкімдігі
қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
121.
Қазақстан Республикасының жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында республикалық Абай әдеби оқулары
конкурс
БҒМ
қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (099103 бюджеттік бағдарлама)
122.
Ұлттық инновациялар конкурсының жеңімпаздарын (номинациялар бойынша) марапаттау
конкурс
ИДМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «ТДҰА» АҚ, «ҚДИИ» АҚ, «ИТП» АКҚ, «ЗЕРДЕ»ҰИКХ» АҚ, «NADLoC» АҚ, ЖОО, институттар, ҒЗИ, қауымдастықтар, ұйымдар (келісім бойынша)
қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
123.
Инновациялық конгресс және Инновациялық жобалардың, оның ішінде «Болашақ энергиясы» Astana EXPO 2017 тақырыбы бойынша көрме
конгресс
ИДМ, мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдар, «ТДҰА» АҚ, «ИТП» АКҚ (келісім бойынша)
қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
124.
ЭКСПO-2017 аясындағы «Болашақ энергиясы» атты халықаралық форумы
форум
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ЭМ
қыркүйек-қазан
көзделген қаражат шегінде
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ-ның өз қаражаты есебінен
Қазан – Мәңгілік мұра

20-30 сентября
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств ОО «Партия «Нұр Отан»
113.
«25 добрых дел»: месячник социальной поддержки пожилых людей
месячник
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
26 сентября – 2 октября
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
114.
Школа волонтеров для подготовки к крупным международным мероприятиям (EXPO и Универсиада 2017)
семинары
МОН
26 сентября – 2 октября
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 040)
115.
Цикл молодежных дебатов «Казахстанцы – Нация Единого Будущего» под эгидой 25-летия Независимости
дебаты
МОН
26 сентября–2 октября
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 040)
116.
Фестиваль языков народа Казахстана «Қазақстан – ортақ Отанымыз»
фестиваль
акимат города Астаны
28 сентября
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
117.
Организация конкурса среди членов Молодежного крыла АНК города Астаны на лучшую видеопрезентацию своего этнокультурного объединения, посвященного 25-летию Независимости Республики Казахстан
конкурс
акимат города Астаны
сентябрь
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
118.
Акция, посвященная Национальному Дню семьи
акция
акимат города Астаны
сентябрь
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
119.
Фестиваль мировых религий «Астана – бейбітшілік және келісім қаласы»
фестиваль
акимат города Астаны
сентябрь
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
120.
Международный благотворительный марафон
марафон
акимат города Астаны
сентябрь
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
121.
Республиканские литературные Абайские чтения среди учащихся общеобразовательных школ Республики Казахстан
конкурс
МОН
сентябрь
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 099103)
122.
Награждение победителей (по номинациям) Национального конкурса инноваций
конкурс
МИР, МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, АО «НАТР», АО «КИРИ», АКФ «ПИТ», АО «НИКХ «ЗЕРДЕ», АО «NADLoC», ВУЗы, институты, НИИ, ассоциации, предприятия (по согласованию)
сентябрь
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
123.
Инновационный конгресс и Выставка инновационных проектов, в том числе по тематике Astana EXPO-2017 «Энергия будущего»
конгресс
МИР, заинтересованные государственные органы и организации, АО «НАТР», АКФ «ПИТ» (по согласованию)
сентябрь
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
124.
Международный форум «Энергия будущего» в рамках ЭКСПО-2017
форум
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МЭ
сентябрь-октябрь
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств АО «НК «Астана ЭКСПО-2017»
Октябрь – Мәңгілік мұра

125.
XXVIII Бүкіләлемдік Универсиада 2017 тестілік жарысы аясында керлингтен Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Н.Ә.Назарбаев атындағы 10-шы Еуразиялық кубок
керлинг
МСМ
1-7 қазан
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (036100 бюджеттік бағдарлама)
126.
Тәуелсіздіктің мерейтойлық жылы аясында шетелде тұратын отандастардың қатысуымен халықаралық өнер фестивалі
фестиваль
МСМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
1-10 қазан
14 139,3
республикалық бюджет (021 бюджеттік бағдарлама)
127.
«Ұлы Жібек жолы» халықаралық ұйымы қатысушыларының форумы
форум
«ҚЖК» ЗТБ (келісім бойынша)
3-9 қазан
көзделген қаражат шегінде
«ҚЖК» ЗТБ-нің өз қаражаты есебінен
128.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында «Қуатты өңір – қуатты Қазақстан» –өңірлердің Астана қаласындағы күндері
өңірлердің күндері
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
3-30 қазан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет

125.
10-й Евразийский Кубок по керлингу им. Первого Президента РК Н.А. Назарбаева, в рамках тестового соревнования XXVIII-ой Всемирной Универсиады 2017
керлинг
МКС
1-7 октября
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 036100)
126.
Международный фестиваль искусств с участием соотечественников, проживающих за рубежом, в рамках юбилейного года Независимости
фестиваль
МКС, ВАК (по согласованию)
1-10 октября
14 139,3
республиканский бюджет (бюджетная программа 021)
127.
Форум участников международной организации «Великий Шелковый путь»
форум
ОЮЛ «КМК» (по согласованию)
3–9 октября
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств ОЮЛ «КМК»
128.
«Сильные регионы – сильный Казахстан» - дни регионов в г. Астане под эгидой 25-летия Независимости
дни регионов
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
3–30 октября
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет

129.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында Орта Азия елдерінің «Қазақстан - Еуразия жүрегі» халықаралық театр фестивалі
фестиваль
МСМ
10-14 қазан
25 073,0
республикалық бюджет (033105 бюджеттік бағдарлама)
130.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында «Жібек жолындағы сұхбат» халықаралық мәдениеттану жобасы
форум
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы «Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
17-23 қазан
15 306,0
республикалық бюджет (009 бюджеттік бағдарлама)
131.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығын мерекелеу аясында еліміздің музейлеріндегі заманауи өнер апталығы
заманауи өнер апталығы
МСМ
17-23 қазан
-
қаражат талап етілмейді
132.
Ш. Қалдаяқов атындағы «Менің Қазақстаным» халықаралық ән фестивалі
фестиваль
МСМ
17-23 қазан
14 694,0
республикалық бюджет (033105 бюджеттік бағдарлама)
133.
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығына арналған  үш тілді жетік меңгерген жастар арасындағы «Тілдарын» республикалық олимпиадасы
олимпиада
МСМ
17-23 қазан
1 539,3
республикалық бюджет (021 бюджеттік бағдарлама)
134.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында «Қазақтың материалдық емес мәдени-мұрасы» атты фотокөрмесі
фотокөрме
МСМ, Астана қаласының әкімдігі
17-23 қазан
көзделген қаражат шегінде
республикалық және жергілікті бюджеттер (033105 бюджеттік бағдарлама)
135.
«Тәуелсіздік игілігі үшін еңбек»:
азаматтық қорғау органдарының қызметкерлеріне салтанатты құрмет көрсету
салтанатты құрмет көрсету
ІІМ
17-23 қазан
-
қаражат талап етілмейді
136.
«Қазақстан. Ұлы Дала Елі. Тәуелсіздік» еліміздің кітапханаларында кітаптар көрмелері
көрмелер
МСМ
24-30 қазан
-
қаражат талап етілмейді
137.
«Тәуелсіздік игілігі үшін еңбек»: Тәуелсіздіктің 25 жылдығына қосқан үлесі үшін әлеуметтік қорғау жүйесінің қызметкерлеріне құрмет көрсету салтанатты іс-шарасы
салтанатты құрмет көрсету
ДСӘДМ
24-30 қазан
-
қаражат талап етілмейді
138.
«Бірге өмір сүру» атты жастар фестивалі
фестиваль
БҒМ
24-30 қазан
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (040 бюджеттік бағдарлама)
139.
«Жас Ұлан» әскери әндердің республикалық фестивалі
фестиваль
Қорғанысмині
25-29 қазан
4 416,0
республикалық бюджет (047 бюджеттік бағдарлама)
140.
«Тәуелсіздігім – баға жетпес байлығым!» конкурсын өткізу
конкурс
Астана қаласының әкімдігі
25 қазан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
141.
Қазақстан Республикасы судьяларының VII Съезі
съезд
ЖС (келісім бойынша)
қазан
4 892,3
республикалық бюджет (006 бюджеттік бағдарлама)
Қараша – Индустриялық және инновациялық Қазақстан
142.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында «Қуатты өңір – қуатты Қазақстан» –өңірлердің Астана қаласындағы күндері
өңірлердің күндері
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері

129.
Международный театральный фестиваль стран Центральной Азии «Казахстан – сердце Евразии» под эгидой 25-летия Независимости
фестиваль
МКС
10–14 октября
25 073,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 033105)
130.
Международный культурологический проект «Беседы на шелковом пути» под эгидой 25-летия Независимости
форум
РГУ «Қоғамдық келісім» при Президенте Республики Казахстан (по согласованию)
17–23 октября
15 306,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 009)
131.
Неделя современного искусства в музеях страны под эгидой празднования 25-летия Независимости
неделя современного искусства
МКС
17–23 октября
-
не требует средств
132.
Международный фестиваль песен Ш. Калдаякова «Менің Қазақстаным»
фестиваль
МКС
17–23 октября
14 694,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 033105)
133.
Республиканская олимпиада среди молодежи, владеющей тремя языками «Тілдарын», посвященная 25-летию Независимости Республики Казахстан
олимпиада
МКС
17–23 октября
1 539,3
республиканский бюджет (бюджетная программа 021)
134.
Фотовыставка под эгидой 25-летия Независимости «Нематериальное культурное наследие казахов»
фотовыставка
МКС, акимат города Астаны
17–23 октября
в пределах предусмотренных средств
республиканский и местный бюджет (бюджетная программа 033105)
135.
«Труд во благо Независимости»: торжественное чествование работников органов гражданской защиты
торжественное чествование
МВД
17-23 октября
-
не требует средств
136.
Книжные выставки в библиотеках страны «Казахстан. Страна Великой Степи. Независимость»
выставки
МКС
24–30 октября
-
не требует средств
137.
«Труд во благо Независимости»: торжественное мероприятие с чествованием работников системы соцзащиты, внесших вклад в 25-летие Независимости
торжественное чествование
МЗCР
24–30 октября
-
не требует средств
138.
Молодежный фестиваль «Бірге өмір сүру»
фестиваль
МОН
24-30 октября
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 040)
139.
Республиканский фестиваль армейской песни «Жас Улан»
фестиваль
МО
25–29 октября
4 416,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 047)
140.
Проведение конкурса «Тәуелсіздігім – баға жетпес байлығым!»
конкурс
акимат города Астаны
25 октября
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
141.
VII Съезд судей Республики Казахстан
съезд
ВС (по согласованию)
октябрь
4 892,3
республиканский бюджет (бюджетная программа 006)
Ноябрь – Индустриальный и инновационный Казахстан
142.
«Сильные регионы – сильный Казахстан» – Дни регионов в г. Астане под эгидой 25-летия Независимости
дни регионов
акиматы областей, городов Астаны и Алматы

31 қазан–6 қараша
көзделген қараша шегінде
жергілікті бюджет
143.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығына арналған «Болашақ» стипендиаттарының республикалық конференциясы
конференция
«Болашақ» қауымдастығы (келісім бойынша)
7–13 қараша
көзделген қаражат шегінде
«Болашақ» қауымдастығының өз қаражаты есебінен
144.
«Инновациялы ұлт: новаторлар» деректі фильмдер топтамасы
деректі фильмдер топтамасы
ИДМ
7–13 қараша
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
145.
«Eurasian Book Fair-2016» Еуразиялық халықаралық кітап көрме-жәрмеңкесі
көрме-жәрмеңке
«Фолиант» баспасы (келісім бойынша)
9-12 қараша
көзделген қаражат шегінде
«Фолиант» баспасы» ЖШС-нің өз қаражаты есебінен
146.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығына арналған КТК ұлттық лигасының финалы
КТК финалы
«Нұр Отан» партиясы» ҚБ (келісім бойынша)
10 қараша
көзделген қаражат шегінде
«Нұр Отан» партиясы» ҚБ-нің өз қаражаты есебінен
147.
Астана қаласының Мемлекеттік академиялық филармониясының Қазақ ұлт аспаптар оркестрінің «Әнім сенсің, туған ел!» эстрадалық концерті
концерт
Астана қаласының әкімдігі
11 қараша
-
қаражат талап етілмейді
148.
Тәуелсіздіктің мерейтойлық жылы аясында ҚХА-ның қоғамдық тұтастығы кеңестерінің форумы
форум
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы «Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
14-20 қараша
4 553,0
республикалық бюджет (009 бюджеттік бағдарлама)
149.
Инновациялар тақырыбына арналған телебағдарламалар топтамасы
телебағдарламалар топтамасы
ИДМ
14-20 қараша
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
150.
«Тәуелсіздік игілігі үшін еңбек»:
ауыл шаруашылығы қызметкерлеріне құрмет көрсету салтанатты іс-шарасы
құрмет көрсету
АШМ
14-20 қараша
-
қаражат талап етілмейді
151.
«Жас Ұлан» республикалық көшбасшылар форумы
форум
БҒМ
14-20 қараша
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (040 бюджеттік бағдарлама)
152.
«Мәңгілік ел - мұратым» жас ақындар арасындағы конкурс
конкурс
Астана қаласының әкімдігі
17 қараша
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
153.
«Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясы» коммерциялық емес акционерлік қоғамын құруға елеулі үлес қосқан мемлекеттік қызметшілерге құрмет көрсету
салтанатты іс-шара
ИДМ
17 қараша
-
қаражат талап етілмейді
154.
Білім беру процесінде Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының инновациялық идеялары мен бастамаларын зерделеудің және пайдаланудың нысандары мен тәсілдерін анықтау мақсатында «Әлемді өзгертетін идеялар» мұғалімдер арасындағы конкурс
конкурс
«НЗМ» ДБҰ, Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының кітапханасы (келісім бойынша)
25 қараша
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (60 бюджеттік бағдарлама)

31 октября – 6 ноября
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
143.
Республиканская конференция стипендиатов программы «Болашак», посвященная 25-летию Независимости
конференция
ассоциация «Болашак» (по согласованию)
7–13 ноября
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств ассоциации «Болашак»
144.
Цикл документальных фильмов «Инновационная нация: новаторы»
цикл документальных фильмов
МИР
7–13 ноября
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
145.
Евразийская международная книжная выставка-ярмарка «Eurasian Book Fair-2016»
выставка-ярмарка
Издательство «Фолиант» (по согласованию)
9-12 ноября
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств ТОО «Издательство «Фолиант»
146.
Финал национальной лиги КВН, посвященный 25-летию Независимости
финал КВН
ОО «Партия «Нұр Отан» (по согласованию)
10 ноября
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств ОО «Партия «Нұр Отан»
147.
Эстрадный концерт «Әнім сенсің, Туған Ел!», оркестра казахских народных инструментов Государственной академической филармонии акимата города Астаны
концерт
акимат города Астаны
11 ноября
-
не требует средств
148.
Форум советов общественного согласия АНК в рамках юбилейного года Независимости
форум
РГУ «Қоғамдық келісім» при Президенте Республики Казахстан (по согласованию)
14–20 ноября
4 553,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 009)
149.
Цикл телепередач на тему инноваций
цикл телепередач
МИР
14–20 ноября
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
150.
«Труд во благо Независимости»: торжественное мероприятие с чествованием работников сельского хозяйства
чествование
МСХ
14–20 ноября
-
не требует средств
151.
Республиканский форум лидеров «Жас Ұлан»
форум
МОН
14-20 ноября
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная
152.
Конкурс среди молодых акынов «Мәңгілік ел - мұратым»
конкурс
акимат города Астаны
17 ноября
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
153.
Чествование государственных служащих, внесших значительный вклад в создание некоммерческого акционерного общества «Государственная корпорация «Правительство для граждан»
торжественное мероприятие
МИР
17 ноября
-
не требует средств
154.
Конкурс среди учителей «Идеи, меняющие мир» с целью выявления инновационных форм и способов изучения и использования идей и инициатив Первого Президента Республики Казахстан – Лидера Нации в образовательном процессе
конкурс
АОО «НИШ», библиотека Первого Президента Республики Казахстан – Лидера нации (по согласованию)
25 ноября
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 60)

155.
«Тарих толқынында» атты әдеби-музыкалық қойылымы
әдеби-музыкалық қойылым
Астана қаласының әкімдігі
25 қараша
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
156.
Тәуелсіздіктің 25 жылдық мерейтойын мерекелеу аясында озық ақпараттық технологиялар парктерін, ғылыми-зерттеу мекемелерін, өнеркәсіптік объектілерді таныстыру
таныстырылым
ИДМ, БҒМ, «Зерде» ҰИХ» АҚ, «ҰАТ» АҚ, «ТДҰА» АҚ, «ИТП» АКҚ, ЖОО-лар, институттар, ҒЗИ, қауымдастықтар, кәсіпорындар (келісім бойынша)
қараша
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
157.
Коньки тебу спорты бойынша Әлем кубогының кезеңі
әлем кубогі
Астана қаласының әкімдігі
қараша
-
қаражат талап етілмейді
158.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында республикалық жастар форумы
форум
БҒМ
қараша-желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (040 бюджеттік бағдарлама)
Желтоқсан – Тәуелсіздік тарихы. Қазақстан жолы
159.
ТҰҢҒЫШ ПРЕЗИДЕНТ – ЕЛБАСЫ КҮНІ
Тұңғыш Президент күніне арналған салтанатты іс-шаралар
іс-шаралар
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
28 қараша–25 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
160.
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаев туралы кітап көрмелерінің ашылуы
көрмелер
МСМ
28 қараша-25 желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
161.
Тәуелсіздік күніне арналған «Тәуелсіздік пен жасампаздық жылдары» дөңгелек үстелі
дөңгелек үстел
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің музейі (келісім бойынша)
28 қараша-25 желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
162.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында барлық ел мектептерінде ант қабылдаумен «Жас Ұлан» қатарына салтанатты қабылдау
салтанатты қабылдау
БҒМ
28 қараша-25 желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
163.
Тәуелсіздіктің 25 жылдығына арналған «Ең үздік бастауыш партия ұйымы» республикалық конкурсының жеңімпаздарын салтанатты марапаттау
жеңімпаздарды салтанатты марапаттау
«Нұр Отан» партиясы ҚБ (келісім бойынша)
28 қараша-25 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
«Нұр Отан» партиясы» ҚБ өз қаражаты есебінен

155.
Литературно-музыкальная постановка «Тарих толқынында»
литературно-музыкальная постановка
акимат города Астаны
25 ноября
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
156.
Презентация парков информационных технологий, промышленных объектов, передовых научных учреждений в рамках празднования 25-й годовщины Независимости
презентация
МИР, МОН, АО «НИКХ «ЗЕРДЕ», АО «НИТ», АО «НАТР», АКФ «ПИТ», ВУЗы, институты, НИИ, ассоциации, предприятия (по согласованию)
ноябрь
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
157.
Этап Кубка мира по конькобежному спорту
кубок мира
акимат города Астаны
ноябрь
-
не требует средств
158.
Республиканский форум молодежи в рамках 25-летия Независимости
форум
МОН
ноябрь-декабрь
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 040)
Декабрь – История Независимости. Казахстанский путь
159.
ДЕНЬ ПЕРВОГО ПРЕЗИДЕНТА – ЛИДЕРА НАЦИИ.
Торжественные мероприятия ко Дню Первого Президента Республики Казахстан
мероприятия
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
28 ноября – 25 декабря
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
160.
Открытие выставок книг о Президенте Республики Казахстан Н. А. Назарбаеве
выставки
МКС
28 ноября  – 25 декабря
-
не требует средств
161.
Круглый стол «Тәуелсіздік пен жасампаздық жылдары», посвященный Дню Независимости
круглый стол
музей Первого Президента Республики Казахстан (по согласованию)
28 ноября – 25 декабря
-
не требует средств
162.
Торжественный прием в ряды «Жас Улан» с принесением клятвы во всех школах страны под эгидой 25-летия Независимости
торжественный прием
МОН
28 ноября – 25 декабря
-
не требует средств
163.
Торжественное награждение победителей республиканского конкурса «Лучшая первичная партийная организация», посвященное 25-летию Независимости
торжественное награждение победителей конкурса
ОО «Партия «Нұр Отан» (по согласованию)
28 ноября –25 декабря
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств ОО «Партия «Нұр Отан»

Тәуелсіздіктің 25 жылдығы аясында «Дарын-2016» республикалық сыйлығы
сыйлықты табыстау
БҒМ
12-18 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (040 бюджеттік бағдарлама)
174.
«Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігіне 25 жыл» көркем пошта маркасын шығару
пошта маркасын шығару
ИДМ, «Қазпочта» АҚ (келісім бойынша)
15 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
«Қазпочта» АҚ-ның өз қаражаты есебінен
175.
«Қазақ Елі» киноэпопеясының «Қазақ хандығы» фильмінің тұсаукесері (ойын фильмі)
фильмнің тұсаукесері
МСМ
16 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (033105 бюджеттік бағдарлама)
176.
Президенттік шырша
шырша
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
19-25 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
177.
«Үздік қоғамдық қабылдау бөлмесі» республикалық конкурс жеңімпаздарын салтанатты марапаттау
конкурс жеңімпаздарын салтанатты марапаттау
«Нұр Отан» партиясы» ҚБ (келісім бойынша)
19-25 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
«Нұр Отан» партиясы» ҚБ өз қаражаты есебінен
178.
«Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің басты жетістіктері» фотокөрмесі
фотокөрме
МСМ
желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
179.
Қазақ Ұлттық хореография академиясының ғимарат кешендерінің ашылуы
ашу рәсімі
Астана қаласының әкімдігі
желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
180.
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығы күніне орайластырылған жастар арасында саламатты өмір салтын насихаттау акциясы
акция
Астана қаласының әкімдігі
желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
2. ҰЛЫ ДАЛА ЕЛІ – ТӘУЕЛСІЗДІКТІҢ 25 НЕГІЗІ
(21 қарашадан бастап 15 желтоқсан аралығындағы оқиғалардың күн тәртібі)
21 қараша – «Қазақстан Республикасының Конституциясы»
181.
Қазақстанның 16 жасқа толған азаматтарына паспорттары мен жеке куәліктерін салтанатты табыстау
салтанатты табыстау
ІІМ
21 қараша
-
қаражат талап етілмейді
22 қараша – «Мемлекеттік рәміздер»
182.
«I LOVE KZ» (Қазақстан туымен селфи) жалпыұлттық флэшмобы
флэшмоб
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
22 қараша
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
183.
Тұрғындар арасында Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Әнұранының мәтінін білу бойынша шағын конкурс
конкурс
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
22 қараша
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
23 қараша – «Мемлекеттік шекара»
184.
Жетекші республикалық телеарналарда шекараны демаркациялау процесі туралы деректі фильм көрсету
деректі фильм көрсету
ИДМ, ҰҚК
(келісім бойынша)
23 қараша
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
24 қараша – «Мемлекеттік тіл»
185.
«Текті сөздің төресі – терме» республикалық жыршы-термешілер конкурсы
конкурс
МСМ
24 қараша

Республиканская премия «Дарын – 2016» под эгидой 25-летия Независимости
вручение премии
МОН
12–18 декабря
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 040)
174.
Выпуск художественной почтовой марки «Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігіне 25 жыл»
выпуск почтовой марки
МИР, АО «Казпочта» (по согласованию)
15 декабря
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств АО «Казпочта»
175.
Премьера фильма «Қазақ хандығы» из цикла киноэпопеи «Қазақ Елі» (игровой фильм)
премьера фильма
МКС
16 декабря
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 033105)
176.
Президентская елка
елка
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
19–25 декабря
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
177.
Торжественное награждение победителей республиканского конкурса «Лучшая общественная приемная»
торжественное награждение победителей конкурса
ОО «Партия «Нұр Отан» (по согласованию)
19–25 декабря
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств ОО «Партия «Нұр Отан»
178.
Фотовыставка «Главные достижения Независимости Республики Казахстан»
фотовыставка
МКС
декабрь
-
не требует средств
179.
Открытие комплекса зданий Казахской национальной академии хореографии
церемония открытия
акимат города Астаны
декабрь
-
не требует средств
180.
Акция по пропаганде здорового образа жизни среди молодежи, приуроченная к 25-летию Дня Независимости Республики Казахстан
акция
акимат города Астаны
декабрь
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
2. СТРАНА ВЕЛИКОЙ СТЕПИ - 25 ОСНОВ НЕЗАВИСИМОСТИ
(повестка событий с 21 ноября по 15 декабря)
21 ноября – «Конституция Республики Казахстан»
181.
Торжественное вручение паспортов и удостоверений личности гражданам Казахстана, достигшим 16 лет
торжественное вручение
МВД
21 ноября
-
не требует средств
22 ноября – «Государственные символы»
182.
Общенациональный флэшмоб «I LOVE KZ» (селфи с флагом Казахстана)
флэшмоб
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
22 ноября
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
183.
Мини конкурс среди населения на знание текста государственного Гимна Республики Казахстан
конкурс
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
22 ноября
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
23 ноября – «Государственная граница»
184.
Трансляция на ведущих республиканских телеканалах документального фильма о процессе демаркации границ
трансляция документального фильма
МИР, КНБ (по согласованию)
23 ноября
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
24 ноября – «Государственный язык»
185.
Республиканский конкурс сказителей «Текті сөздің төресі – терме»
конкурс
МКС
24 ноября

8 065,0
республикалық бюджет (021 бюджеттік бағдарлама)
186.
«Тіл - парасат» республикалық конкурсы
конкурс
МСМ
24 қараша
3 153,0
республикалық бюджет (021 бюджеттік бағдарлама)
25 қараша – «Жаһандық бастамалар»
187.
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасының
негізінде Елбасының жаһандық бастамалар галереясының ашылуы
галерея
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының кітапханасы (келісім бойынша)
25 қараша
-
қаражат талап етілмейді
26 қараша – «Азаматтық қоғам»
188.
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығына арналған VII Азаматтық форум
форум
МСМ
26 қараша
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (17 бюджеттік бағдарлама)
189.
Тәуелсіздік жылдары азаматтық қоғамның дамуына елеулі үлес қосқан БАҚ және ҮЕҰ өкілдеріне құрмет көрсету рәсімі
құрмет көрсету рәсімі
МСМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
26 қараша
-
қаражат талап етілмейді
27 қараша – «Бірегейлік және бірлік»
190.
Қазақстан Республикасының Ұлттық музейінің ҚХА залында «Үлкен ел – үлкен отбасы» атты фотоэкспозициясы
фотоэкспозиция
МСМ
27 қараша
-
қаражат талап етілмейді
28 қараша – «Ұлттық валюта»
191.
Қазақстан Республикасының Ұлттық музейіндегі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің монеталар жинағының көрмесі
көрме
ҰБ (келісім бойынша)
28 қараша
көзделген қаражат шегінде
ҰБ-нің өз қаражаты есебінен
192.
«Теңгені жасау тарихы» интерактивтік лекциялары
лекциялар
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
28 қараша
көзделген қараша шегінде
жергілікті бюджет
29 қараша – «Ядролық қарусыз әлем»
193.
«Қазақстан ядролық қарусыз әлем үшін» экспозициялар көрмесі
көрме
МСМ
29 қараша
-
қаражат талап етілмейді
30 қараша – «Ғылым мен жаңа технологиялар»
194.
Қазақстанның тарихи-мәдени мұрасы және қазіргі заманғы жетістіктері тақырыптарында Википедияға мақала жаз – «WikiCamp» акциясы
акция
«НЗМ» ДБҰ (келісім бойынша)
30 қараша
-
қаражат талап етілмейді
1 желтоқсан – «Қазақстан Республикасының Президенті институты»
195.
«Қазақстандағы Президенттік институты» архив құжаттарының қысқаметражды бейнеролигінің таныстырылымы
таныстырылым
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының кітапханасы (келісім бойынша)
1 желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
196.
Тұңғыш Президенттің музейі мен Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының кітапханасында ашық есік күні
ашық есік күні
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президентінің музейі мен Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының кітапханасы (келісім бойынша)
1 желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
2 желтоқсан – «Отбасылық құндылықтар»

8 065,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 021)
186.
Республиканский конкурс «Тіл - парасат»
конкурс
МКС
24 ноября
3 153,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 021)
25 ноября – «Глобальные инициативы»
187.
Открытие галереи глобальных инициатив Главы государства на базе Библиотеки Первого Президента Республики Казахстан – Лидера нации
галерея
Библиотека Первого Президента Республики Казахстан – Лидера нации (по согласованию)
25 ноября
-
не требует средств
26 ноября – «Гражданское общество»
188.
VII Гражданский форум, посвященный 25-летию Независимости Республики Казахстан
форум
МКС
26 ноября
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 17)
189.
Церемония чествования представителей НПО и СМИ, внесших значительный вклад в развитие гражданского общества за годы Независимости
церемония чествования
МКС, МИР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
26 ноября
-
не требует средств
27 ноября – «Идентичность и единство»
190.
Фотоэкспозиция «Большая страна – Большая семья» в зале АНК Национального музея Казахстана
фотоэкспозиция
МКС
27 ноября
-
не требует средств
28 ноября – «Национальная валюта»
191.
Выставка коллекции монет Национального банка Республики Казахстан
выставка
НБ (по согласованию)
28 ноября
в пределах предусмотренных средств
за счет собственных средств НБ
192.
Интерактивные лекции «История создания тенге»
лекции
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
28 ноября
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
29 ноября – «Безъядерный мир»
193.
Выставка экспозиций «Казахстан за безъядерный мир»
выставка
МКС
29 ноября
-
не требует средств
30 ноября – «Наука и новые технологии»
194.
Акция «WikiCamp» – напиши статью в википедию, статьи по темам историко-культурного наследия и современным достижениям Казахстана
акция
АОО «НИШ» (по согласованию)
30 ноября
-
не требует средств
1 декабря – «Институт Президента Республики Казахстан»
195.
Презентация короткометражного видеоролика архивных документов «Институт Президентства в Казахстане»
презентация
Библиотека Первого Президента Республики Казахстан – Лидера нации (по согласованию)
1 декабря
-
не требует средств
196.
День открытых дверей в Музее Первого Президента и Библиотеке Первого Президента Республики Казахстан – Лидера нации
день открытых дверей
Музей Первого Президента Республики Казахстан и Библиотека Первого Президента Республики Казахстан – Лидера нации (по согласованию)
1 декабря
-
не требует средств
2 декабря – «Семейные ценности»

197.
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссиясының Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің
25 жылдығына арналған отырысы
Ұлттық комиссияның отырысы
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия (келісім бойынша)
2 желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
198.
Көпбалалы аналарға арналған «Алтын алқа» және «Күміс алқа» төсбелгі наградаларын салтанатты табыстау рәсімі
наградаларды табыстау рәсімі
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
3 желтоқсан – «Ұлт саулығы»
199.
«Денсаулық» жалпыұлттық акциясы
акция
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
3 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
4 желтоқсан – «Спорт жетістіктері»
200.
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығына арналған республикалық шаңғы марафоны
шаңғы марафоны
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
17-20 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
5 желтоқсан – «Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы»
201.
Білім беру ұйымдарында «Жетістік тарихы» атты қызметтің әртүрлі саласындағы озаттардың шеберлік сабақтары
шеберлік сабақтар
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
5 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
202.
«Ел үшін менің еңбегім» онлайн флэшмобы
флэшмоб
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
5 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
6 желтоқсан – «Мәдениет және руханият»
203.
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығына орайластырылған «Астана Опера» МОБТ-да Е. Брусиловскийдің «Қыз Жібек» операсы қойылымының тұсаукесері
қойылымның тұсаукесері
МСМ
6 желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
204.
«Алтын топтама» қазақстандық кино күні
қазақстандық кино күні
МСМ
6 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (033105 бюджеттік бағдарлама)
7 желтоқсан – «Нұрлы жол»
205.
«Нұрлы жол» инфрақұрылымды дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыру туралы брифинг
брифинг
мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
7 желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
8 желтоқсан – «Нұрлы Болашақ»
206.
«Біз – Тәуелсіз Қазақстанның келешегіміз!» жастар флэшмобы
флэшмоб
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
8 желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
207.
«Білім және мәдениет» телеарнасында «Ел үміті» телебағдарламасының жарық көруі
телебағдарламаның жарық көруі
ИДМ
8 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
9 желтоқсан – «Білім»

197.
Заседание Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан, посвященное 25-летию Независимости Республики Казахстан
заседание Национальной комиссии
Национальная комиссия по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан (по согласованию)
2 декабря
-
не требует средств
198.
Торжественная церемония вручения наград для многодетных матерей – подвески «Алтын алқа» и «Күміс алқа»
церемония вручения наград
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2 декабря
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
3 декабря – «Здоровье нации»
199.
Общенациональная акция «Денсаулық»
акция
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
3 декабря
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
4 декабря – «Достижения спорта»
200.
Республиканский лыжный марафон, посвященный 25-летию Независимости Республики Казахстан
лыжный марафон
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
17-20 декабря
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
5 декабря – «Общество Всеобщего Труда»
201.
Мастер-классы передовиков различных сфер деятельности «История успеха» в организациях образования
мастер классы
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
5 декабря
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
202.
Онлайн флэшмоб «Мой труд во благо страны»
флэшмоб
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
5 декабря
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
6 декабря – «Культура и духовность»
203.
Премьера постановки оперы Е. Брусиловского «Қыз Жібек» в ГТОБ «Астана Опера», приуроченной к 25-летию Независимости Республики Казахстан
премьера постановки
МКС
6 декабря
-
не требует средств
204.
День казахстанского кино «Золотая коллекция»
день казахстанского кино
МКС
6 декабря
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 033105)
7 декабря – «Нұрлы жол»
205.
Брифинг о реализации Государственной программы инфраструктурного развития «Нұрлы жол»
брифинг
заинтересованные государственные органы, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
7 декабря
-
не требует средств
8 декабря – «Нұрлы Болашак»
206.
Молодежный флэшмоб «Мы – будущее Независимого Казахстана!»
флэшмоб
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
8 декабря
-
не требует средств
207.
Запуск телепрограммы на канале «Білім және мәдениет» «Ел үміті»
запуск телепрограммы
МИР
8 декабря
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
9 декабря – «Образование»

208.
«Білімді Қазақстан» ұстаздардың онлайн семинары
онлайн семинар
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
9 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
209.
«Эрудит» мектеп оқушылары арасындағы конкурс
конкурс
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
9 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
10 желтоқсан – «Әлеуметтік жаңғырту»
210.
Жаңа тұрғын үй объектілерін пайдалануға беру салтанатты рәсімі
тұрғын үй объектілерін пайдалануға беру салтанатты рәсімі
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
10 желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
211.
Жұмыспен қамту жол картасын іске асыру туралы телебағдарламалар топтамасы
телебағдарламалар топтамасы
ИДМ
10 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
11 желтоқсан – «ЭКСПО «жасыл» технологиялары»
212.
Білім беру ұйымдарында «Эко стильдегі өмір» атты лекциялар топтамасы
лекциялар топтамасы
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
11 желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
213.
ЭКСПО-2017 объектілерінің таныстырылымы
таныстырылым
Астана қаласының әкімдігі, «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ  (келісім бойынша)
11 желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
12 желтоқсан – «Индустрияландыру»
214.
«Қазақстанда жасалған» атты отандық өндірушілер жетістіктерінің көрмесі
көрме
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
12 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
215.
Тәуелсіз Қазақстанның дамуына үлес қосқан өнеркәсіп және индустрияландыру саласының үздік қызметкерлеріне құрмет көрсету
құрмет көрсету
ИДМ, АШМ, ЭМ
12 желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
13 желтоқсан – «Қуатты Қазақстан – қуатты өңірлер»
216.
«Өңірдің визит картасы» жалпыұлттық флэшмобы
флэшмоб
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
13 желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
217.
Тәуелсіздік жылдары өңірлердің қалыптасуы және дамуы туралы жетекші отандық телеарналарда бағдарламалар топтамасының жарық көруі
бағдарламалар топтамасының жарық көруі
ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
13 желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (087 бюджеттік бағдарлама)
14 желтоқсан – «Астана»
218.
«Думанды Ел» Астана қаласының Мемлекеттік академиялық филармониясының концерті
концерт
Астана қаласының әкімдігі
14 желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
219.
«I LOVE ASTANA» флэшмобы
флэшмоб
Астана қаласының әкімдігі
14 желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
15 желтоқсан – «Мәңгілік Елдің» мәңгілік құндылықтары»
220.
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығына арналған салтанатты жиналыс және мерекелік концерт
салтанатты жиналыс және мерекелік концерт
МСМ
15 желтоқсан

208.
Онлайн семинар учителей «Білімді Қазақстан»
онлайн семинар
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
9 декабря
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
209.
Конкурс среди школьников «Эрудит»
конкурс
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
9 декабря
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
10 декабря – «Социальная модернизация»
210.
Торжественная церемония ввода в эксплуатацию новых жилых объектов
церемония ввода в эксплуатацию жилых объектов
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
10 декабря
-
не требует средств
211.
Цикл телепередач о реализации Дорожной карты занятости
цикл телепередач
МИР
10 декабря
в пределах предусмотренных
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
11 декабря – «Зеленые» технологии ЭКСПО»
212.
Цикл лекций в организациях образования «Жизнь в стиле эко»
цикл лекций
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
11 декабря
-
не требует средств
213.
Презентация объектов ЭКСПО-2017
презентация
акимат г. Астаны, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
11 декабря
-
не требует средств
12 декабря – «Индустриализация»
214.
Выставка достижений отечественных товаропроизводителей «Сделано в Казахстане»
выставка
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
12 декабря
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
215.
Чествования лучших работников промышленной и индустриальной сферы, внесших значительный вклад в развитие независимого Казахстана
торжественное мероприятие
МИР, МСХ, МЭ
12 декабря
-
не требует средств
13 декабря – «Сильный Казахстан – сильные регионы»
216.
Общенациональный флэшмоб «Визитная карта региона»
флэшмоб
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
13 декабря
-
не требует средств
217.
Запуск на ведущих республиканских телеканалах цикла передач о развитии и становлении регионов за годы Независимости
запуск цикла передач
МИР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
13 декабря
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (бюджетная программа 087)
14 декабря – «Астана»
218.
Концерт «Думанды ел» Государственной академической филармонии акимата г. Астаны
концерт
акимат города Астаны
14 декабря
-
не требует средств
219.
Флэшмоб «I LOVE ASTANA»
флэшмоб
акимат города Астаны
14 декабря
-
не требует средств
15 декабря – «Вечные ценности «Мәңгілік Ел»
220.
Торжественное собрание и праздничный концерт, посвященные 25-летию Независимости Республики Казахстан
торжественное собрание и праздничный концерт
МКС
15 декабря

36 842,0
республикалық бюджет (033 105 бюджеттік бағдарлама)
221.
Мемлекеттік наградалармен салтанатты марапаттау рәсімі
салтанатты марапаттау рәсімі
ПӘ (келісім бойынша)
15 желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ПӘ – Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
ЖС – Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитеті
КК – Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесi
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ДСӘДМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
ИДМ – Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлiгi
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
МКҚ – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметi
«Самұрық-Қазына» ҰАҚ» АҚ – «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы
«Астана «ЭКСПО-2017» ҰҚ» АҚ – «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» акционерлiк қоғамы
«Қазпошта» АҚ – «Қазпошта» акционерлiк қоғамы
«Болашақ» қауымдастығы – Қазақстан Республикасы Президентінің «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарының қауымдастығы
«Нұр Отан» партиясы» ҚБ – «Нұр Отан» партиясы» қоғамдық бірлестігі
«Жас Отан» жастар қанаты» ҚБ – «Нұр Отан» партиясы жанындағы «Жас Отан» жастар қанаты» қоғамдық бірлестігі
«Жас Ұлан» РҚБ – «Бірыңғай «Жас Ұлан» балалар мен жасөспірімдер ұйымы» республикалық қоғамдық бірлестігі
«ҚЖК» ЗТБ – «Қазақстан жастары конгресі» заңды тұлғалар бірлестігі
«Жасыл ел» РЕЖРШ – «Жасыл ел» жастар еңбек жасақтарының республикалық штабы
«Атамекен» ҰКП – Қазақстан Республикасының «Атамекен» ұлттық кәсіпкерлер палатасы
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы «Қоғамдық келісім» РММ – Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы «Қоғамдық келісім» республикалық мемлекеттік мекемесі
«НЗМ» ДБҰ – «Назарбаев Зияткерлік мектептері» дербес білім беру ұйымдары
«ТДҰА» АҚ – «Технологиялық даму жөніндегі ұлттық агенттік» акционерлік қоғамы
«ИТП» АКҚ – «Инновациялық технологиялар паркі» автономиялық кластерлік қоры
«Зерде» ҰИКХ» АҚ – «Зерде» ұлттық инфокоммуникация холдингі» акционерлік қоғамы
«ҰАТ» АҚ – «Ұлттық ақпараттық технологиялар» акционерлік қоғамы
«ҚИДИ» АҚ – «Қазақстандық индустрияны дамыту институты» акционерлік қоғамы
«NADLoC» АҚ – «Жергілікті қамтуды дамытудың ұлттық агенттігі «NADLoC» акционерлік қоғамы
«Қазақстанның волонтерлер альянсы» ЗТБ – «Қазақстанның волонтерлар альянсы» заңды тұлғалар бірлестігі
«G-Global Халықаралық хатшылығы» ЗТБ – «G-Global Халықаралық хатшылығы» заңды тұлғалар бірлестігі
ЖОО – жоғары оқу орындары
КжТБ – кәсіптік және техникалық білім беру
ҒЗИ – ғылыми-зерттеу институты
ҚРКФ – Қазақстан Республикасының Кәсіподақтар федерациясы
ДҚҚ – Дүниежүзілік қазақтар қауымдастығы
«Фолиант» баспасы» ЖШС – «Фолиант» баспасы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
ҰОС – Ұлы Отан соғысы
КТК – көңілді тапқырлар клубы
БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары
АӨСШК – Азиядағы өзара іс-қимыл және сенім шаралары кеңесі
ҮЕҰ – үкіметтік емес ұйымдар
«Астана Опера» МОБТ – «Астана Опера» Мемлекеттік опера және балет театры
ДКЖК – демократиялық күштердің жалпыұлттық коалициясы
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі

36 842,0
республиканский бюджет (бюджетная программа 033105)
221.
Торжественная церемония награждения государственными наградами
торжественная церемония награждения
АП (по согласованию)
15 декабря
-
не требует средств
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АП – Администрация Президента Республики Казахстан
ВС – Верховный суд Республики Казахстан
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
КС – Конституционный совет Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗСР – Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИР – Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан
СГО – Служба государственной охраны Республики Казахстан
АО «ФНБ «Самрук-Қазына» - акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына»
АО «НК Астана «ЭКСПО-2017» – акционерное общество «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»
АО «Казпочта» – акционерное общество «Казпочта»
Ассоциация «Болашак» – ассоциация стипендиатов Международной стипендии Президента Республики Казахстан «Болашак»
ОО «Партия «Нұр Отан» – общественное объединение «Партия «Нұр Отан»
ОО «Молодежное крыло «Жас Отан» – общественное объединение «Молодежное крыло «Жас Отан» при Партии «Нұр Отан»
РОО «Жас Улан» – республиканское общественное объединение «Единая детско-юношеская организация «Жас Ұлан»
ОЮЛ «КМК» – объединение юридических лиц «Конгресс молодежи Казахстана»
РШМТО «Жасыл ел» – республиканские штабы молодежных трудовых отрядов «Жасыл ел»
НПП «Атамекен» - Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан «Атамекен»
РГУ «Қоғамдық келісім» при Президенте Республики Казахстан – Республиканское государственное учреждение «Қоғамдық келісім» при Президенте Республики Казахстан
АОО «НИШ» - автономная организация образования «Назарбаев Интеллектуальные школы»
АО «НАТР» - акционерное общество «Национальное агентство по технологическому развитию»
АКФ «ПИТ» - автономный кластерный фонд «Парк инновационных технологий»
АО «НИКХ «ЗЕРДЕ» - акционерное общество «Национальный инфокоммуникационный холдинг «Зерде»
АО «НИТ» - акционерное общество «Национальные информационные технологии»
АО «КИРИ» - акционерное общество «Казахстанский институт развития индустрии»
АО «NADLoC» - акционерное общество «Национальное агентство по развитию местного содержания «NADLoC»
ОЮЛ «Альянс волонтеров Казахстана» - объединение юридических лиц «Альянс волонтеров Казахстана»
ОЮЛ «Международный секретариат G-Global» - объединение юридических лиц «Международный секретариат G-Global»
ВУЗ – высшее учебное заведение
ТиПО – техническое и профессиональное образование
НИИ – научно-исследовательский институт
ФПРК – федерация профсоюзов Республики Казахстан
ВАК – Всемирная Ассоциация казахов
ТОО «Издательство «Фолиант» - товарищество с ограниченной ответственностью «Издательство «Фолиант»
ВОВ – Великая Отечественная война
КВН – клуб веселых и находчивых
СМИ – средства массовых коммуникаций
СВМДА - Совещание по взаимодействию и мерам доверия в Азии
НПО – неправительственные организации
ГТОБ «Астана Опера» - Государственный театр оперы и балета «Астана Опера»
ОКДС – общенациональная коалиция демократических сил
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан