"Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 109 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 шілдедегі № 404 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 895 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 27.12.2018 № 895 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 109 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 26, 361-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидалары";
1, 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және адамдарды жоғары оқу орындарының (бұдан әрі – ЖОО) магистратурасына, докторантурасына, ЖОО мен ғылыми ұйымдардың резидентурасына қабылдау тәртібін айқындайды.
2. ЖОО магистранттарының, докторанттарының, ЖОО-лар мен ғылыми ұйымдардың резидентурасы тыңдаушыларының контингентін қалыптастыру ғылыми және педагогикалық кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру, сондай-ақ азаматтардың өз қаражаты және өзге де көздер есебінен оқу ақысын төлеуі арқылы жүзеге асырылады.
Егер Қазақстан Республикасының азаматтары әскери, арнаулы оқу орындарын қоспағанда, жоғары оқу орнынан кейінгі білімді бірінші рет алатын болса, мемлекет оларға мемлекеттік білім беру тапсырысына сәйкес конкурстық негізде осы деңгейдегі білімді тегін алу құқығын береді.
Егер Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын, азаматтығы жоқ тұлғалар әскери, арнаулы оқу орындарын қоспағанда, жоғары оқу орнынан кейінгі білімді бірінші рет алатын болса, олар осы деңгейдегі білімді мемлекеттік білім беру тапсырысына сәйкес конкурстық негізде тегін ала алады.
Магистратурада, докторантурада және резидентурада шетелдіктерді оқыту ақылы негізде жүзеге асырылады. Шетелдіктердің мемлекеттік білім беру тапсырысына сәйкес конкурстық негізде тегін жоғары оқу орнынан кейінгі білім алу құқығы Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарымен айқындалады.";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 109 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2016 года № 404. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 895.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.12.2018 № 895.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 109 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 26, ст. 361) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы послевузовского образования";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Типовые правила приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы послевузовского образования.";
в Типовых правилах приема на обучение в организациях образования, реализующих профессиональные учебные программы послевузовского образования, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Типовые правила приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы послевузовского образования";
пункты 1, 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Типовые правила приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы послевузовского образования (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и определяют порядок приема лиц в магистратуру, докторантуру высших учебных заведений (далее – ВУЗ), резидентуру ВУЗов и научных организаций.
2. Формирование контингента магистрантов, докторантов ВУЗов, слушателей резидентуры ВУЗов и научных организаций осуществляется посредством размещения государственного образовательного заказа на подготовку научных и педагогических кадров, а также оплаты обучения за счет собственных средств граждан и иных источников.
Гражданам Республики Казахстан государство обеспечивает предоставление права на получение на конкурсной основе в соответствии с государственным образовательным заказом бесплатного послевузовского образования, если образование этого уровня они получают впервые, за исключением военных, специальных учебных заведений.
Лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан, могут получить на конкурсной основе в соответствии с государственным образовательным заказом бесплатное послевузовское образование, если образование этого уровня они получают впервые, за исключением военных, специальных учебных заведений.
Обучение иностранцев в магистратуре, докторантуре и резидентуре осуществляется на платной основе. Право на получение иностранцами на конкурсной основе в соответствии с государственным образовательным заказом бесплатного послевузовского образования определяется международными договорами Республики Казахстан.";

мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Докторантурада оқу мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша және ақылы негізде жүзеге асырылады.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. ЖОО магистратурасына, докторантурасына, ЖОО-лар мен ғылыми ұйымдардың резидентурасына азаматтарды қабылдау түсу емтихандарының нәтижелері бойынша конкурстық негізде жүзеге асырылады.";
4-тармақ алып тасталсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Магистратураға, резидентураға және докторантураға қабылдау даярлау мамандықтарын көрсете отырып, бұқаралық ақпарат құралдары арқылы құжаттарды қабылдау басталатын күнге дейін күнтізбелік он бес күннен кешіктірілмей жарияланады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. ЖОО магистратурасына, докторантурасына, ЖОО-лар мен ғылыми ұйымдардың резидентурасына түсушілердің өтінішін қабылдау 10 – 30 шілде аралығында жүргізіледі.
Магистратураға, резидентураға және докторантураға түсу емтихандары – 10 тамыздан 20 тамызға дейін, қабылдау 25 тамызға дейін жүргізіледі.";
2-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Магистратураға, резидентураға және докторантураға түсу үшін құжаттарды қабылдау тәртібі";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Магистратураға және резидентураға жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын игерген азаматтар қабылданады.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Шетелдік білім беру ұйымдарында білім туралы құжаттарды алған адамдар Қазақстан Республикасының білім беру ұйымдарының магистратурасына, резидентурасына және докторантурасына түсу үшін алған білім деңгейлеріне және даярлау бейініне сәйкес білімдері туралы құжаттарды тану немесе нострификациялау рәсімінен өтулері қажет.
Шетелдік білім беру ұйымдары берген білім туралы құжаттар Қазақстан Республикасының аумағында халықаралық шарттарға (келісімдерге) сәйкес танылады.";
10-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Магистратураға түсуші адамдар – ЖОО-ға, резидентураға түсуші адамдар ЖОО мен ғылыми ұйымдарға мынадай құжаттарды тапсырады:";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген бағдарламалар бойынша тест тапсырғаны туралы сертификаттың көшірмесі (бар болса);";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Докторантураға кемінде 3 жыл еңбек өтілі және "магистр" дәрежесі бар немесе медицина мамандықтары бойынша резидентурада оқуын бітірген адамдар қабылданады.";
12-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген бағдарламалар бойынша тест тапсырғаны туралы сертификаттың көшірмесі (бар болса);";
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) кадрлар есебі бойынша жеке іс парағы және еңбек қызметін растайтын құжат (еңбек өтілі бар адамдар үшін).";

дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Обучение в докторантуре осуществляется по государственному образовательному заказу и на платной основе.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Прием лиц в магистратуру, докторантуру ВУЗов, резидентуру ВУЗов и научных организаций осуществляется на конкурсной основе по результатам вступительных экзаменов.";
пункт 4 исключить;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Прием в магистратуру, резидентуру и докторантуру с указанием специальностей подготовки объявляется через средства массовой информации не позднее пятнадцати календарных дней до даты начала приема документов.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Прием заявлений поступающих в магистратуру, докторантуру ВУЗов, резидентуру ВУЗов и научных организаций проводится с 10 по 30 июля.
Вступительные экзамены в магистратуру, резидентуру и докторантуру проводятся с 10 до 20 августа, зачисление – до 25 августа.";
заголовок раздела 2 изложить в следующей редакции:
"2. Порядок приема документов для поступления в магистратуру, резидентуру и докторантуру";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. В магистратуру, резидентуру принимаются лица, освоившие образовательные программы высшего образования.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Лицам, получившим документы об образовании в зарубежных организациях образования, для поступления в магистратуру, резидентуру и докторантуру в организациях образования Республики Казахстан в соответствии с полученным уровнем образования и профилем подготовки необходимо пройти процедуру признания или нострификации документов об образовании.
Документы об образовании, выданные зарубежными организациями образования, признаются на территории Республики Казахстан в соответствии с международными договорами (соглашениями).";
в пункте 10:
часть первую изложить в следующей редакции:
"10. Лица, поступающие в магистратуру, подают в ВУЗ, в резидентуру – в ВУЗ или научную организацию следующие документы:";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) копию сертификата о сдаче теста по программам, указанным в пункте 14 настоящих Правил (в случае их наличия);";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. В докторантуру принимаются лица, имеющие степень "магистр" или завершившие обучение в резидентуре по медицинским специальностям и стаж работы не менее 3 лет.";
в пункте 12:
подпункт 2) исключить;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) копию сертификата о сдаче теста по программам, указанным в пункте 14 настоящих Правил (в случае их наличия);";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) личный листок по учету кадров и документ, подтверждающий трудовую деятельность.";

13, 14, 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Магистратураға, резидентураға және докторантураға түсуші адамдар түсу емтихандарын:
1) таңдауы бойынша бір шет тілінен (ағылшын, француз, неміс; араб тілін білу талап етілетін мамандықтарға түсуші тұлғалар үшін араб тілі бойынша);
2) мамандық бойынша тапсырады.
14. Мынадай емтихандар бойынша:
ағылшын тілі: Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (TOEFL ITP – кемінде 460 балл), Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm Internet-based Test (TOEFL IBT, шекті балл – кемінде 87), (TOEFL, шекті балл – кемінде 560 балл), International English Language Tests System (IELTS, шекті балл – кемінде 6.0);
неміс тілі: Deutsche Sprachprьfung fur den Hochschulzugang (DSH, Niveau C1/С1 деңгейі), TestDaF-Prufung (Niveau C1/С1 деңгейі);
француз тілі: Test de Francais International™ (TFI – оқу және тындалым секциялары бойынша B1 деңгейден төмен емес), Diplome d'Etudes en Langue francaisе (DELF, В2 деңгейі), Diplome Approfondi de Langue francaisе (DALF, С1 деңгейі), Тest de connaissance du francais (TCF – кемінде 400 балл) бойынша Шет тілін меңгерудің жалпыеуропалық құзыреттеріне (стандарттарына) сәйкес шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттары бар адамдар магистратураға, резидентураға және докторантураға шет тілі бойынша түсу емтиханынан босатылады.
15. Магистратураға және докторантураға түсу емтихандарын өткізу кезінде – ЖОО-да, резидентураға түсу емтихандарын өткізу кезінде ЖОО-да және ғылыми ұйымда мамандықтар бойынша емтихан комиссиялары құрылады.";
19-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Шет тілі бойынша түсу емтихандары Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ұлттық тестілеу орталығы әзірлеген технология бойынша өткізіледі.";
21, 22-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Шет тілі бойынша түсу емтихандары білім беру саласындағы уәкілетті орган белгілейтін базалық ЖОО-ларда өткізіледі.
22. Түсу емтихандарын тапсырған жылы оларды қайта тапсыруға рұқсат етілмейді.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Апелляциялық комиссия магистратураға, резидентураға және докторантураға түсуші тұлғалардан емтихан материалдарының мазмұны мен техникалық себептер бойынша түскен өтініштерді қабылдайды және қарайды.
Апелляциялық комиссия мамандық бойынша түсу емтихандарының нәтижелерін апелляцияға берген тұлғаға балдар қосу туралы шешім қабылдайды.
Апелляциялық комиссия шет тілі бойынша апелляцияларды қарау нәтижелерін республикалық апелляциялық комиссияға жібереді.
Республикалық апелляциялық комиссия апелляциялық комиссия ұсынысының негізділігін қарайды және апелляциялық комиссияның ұсынысы түскеннен кейін бір күн ішінде шет тілі бойынша түсу емтихандарының нәтижелерін апелляцияға берген тұлғаға балдар қосу туралы шешім қабылдайды.";
25-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 13, 14, 15 изложить в следующей редакции:
"13. Лица, поступающие в магистратуру, резидентуру и докторантуру, сдают вступительные экзамены:
1) по одному из иностранных языков по выбору (английский, французский, немецкий; по арабскому языку для лиц, поступающих на специальности, требующие знание арабского языка);
2) по специальности.
14. Лица, имеющие международные сертификаты, подтверждающие владение иностранным языком в соответствии с общеевропейскими компетенциями (стандартами) владения иностранным языком, освобождаются от вступительного экзамена по иностранному языку в магистратуру, резидентуру и докторантуру по следующим экзаменам:
английский язык: Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (TOEFL ITP – не менее 460 баллов), Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm Internet-based Test (TOEFL IBT, пороговый балл – не менее 87), (TOEFL пороговый балл – не менее 560 баллов), International English Language Tests System (IELTS, пороговый балл – не менее 6.0);
немецкий язык: Deutsche Sprachprufung fur den Hochschulzugang (DSH, Niveau С1/уровень C1), TestDaF-Prufung (Niveau C1/уровень C1);
французский язык: Test de Franзais International™ (TFI – не ниже уровня В1 по секциям чтения и аудирования), Diplome d’Etudes en Langue franзaise (DELF, уровень B2), Diplome Approfondi de Langue franзaise (DALF, уровень C1), Test de connaissance du franзais (TCF – не менее 400 баллов).
15. На период проведения вступительных экзаменов в магистратуру и докторантуру в ВУЗе, в резидентуру – ВУЗе и научной организации создаются экзаменационные комиссии по специальностям.";
часть первую пункта 19 изложить в следующей редакции:
"19. Вступительные экзамены по иностранному языку проводятся по технологии, разработанной Национальным центром тестирования Министерства образования и науки Республики Казахстан.";
пункты 21, 22 изложить в следующей редакции:
"21. Вступительные экзамены по иностранному языку проводятся в ВУЗах, определяемых уполномоченным органом в области образования.
22. Пересдача вступительных экзаменов в год их сдачи не допускается.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Апелляционная комиссия принимает и рассматривает заявления от лиц, поступающих в магистратуру, резидентуру и докторантуру, по содержанию экзаменационных материалов и техническим причинам.
Апелляционная комиссия принимает решение о добавлении баллов лицу, апеллирующему результаты вступительного экзамена – по специальности.
Результаты рассмотрения апелляции по иностранному языку передаются апелляционной комиссией в республиканскую апелляционную комиссию.
Республиканская апелляционная комиссия рассматривает обоснованность предложения апелляционной комиссии и в течение одного дня после поступления предложения апелляционной комиссии принимает решение о добавлении баллов лицу, апеллирующего результаты вступительных экзаменов – по иностранному языку.";
часть первую пункта 25 изложить в следующей редакции:

"25. Апелляцияға берілетін өтінішті магистратураға, резидентураға және докторантураға түсуші адам апелляциялық комиссия төрағасының атына береді. Емтихан материалдарының мазмұны мен техникалық себептер бойынша өтініштер түсу емтиханының нәтижелері жарияланғаннан кейін келесі күні сағат 13.00-ге дейін қабылданады, оны апелляциялық комиссия өтініш берілген күннен бастап бір күн ішінде қарайды.";
3-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Магистратураға, резидентураға және докторантураға қабылдау";
28, 29, 30-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Магистранттар, резидентура тыңдаушылары және докторанттар қатарына қабылдауды ЖОО-ның қабылдау комиссиясы жүзеге асырады.
29. Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқуға түсу емтихандарының қосындысында осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес бағалаудың 100 балдық шәкілі бойынша мынадай ең жоғары балл жинаған адамдар қабылданады:
1) ғылыми-педагогикалық магистратураға, докторантураға – кемінде 150 балл;
2) бейінді магистратураға және резидентураға – кемінде 130 балл, оның ішінде шет тілінен – кемінде 30 балл.
Осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген шет тілі (ағылшын, француз, неміс) бойынша тест тапсырғаны туралы сертификаты бар адамдарға бағалаудың 100 балдық шәкілі бойынша ең жоғары балл қосылады.
30. Конкурстық балдардың көрсеткіштері бірдей болған жағдайда қабылдау кезінде басым құқық мамандық бойынша ең жоғары баға алған тұлғаға беріледі, мамандық бойынша түсу емтихандарының көрсеткіштері бірдей болған жағдайда басым құқық шет тілі бойынша ең жоғары баға алған тұлғаға беріледі. Содан соң таңдаған мамандығының бейініне сәйкес ғылыми жетістіктері: ғылыми жарияланымдар, оның ішінде рейтингтік ғылыми журналдардағы жарияланымдар; ғылыми әзірлемелер туралы куәліктер; ғылыми стипендияларды, гранттарды тағайындау туралы сертификаттар, ғылыми конференцияларға және конкурстарға қатысқаны үшін берілген грамоталар/дипломдар ескеріледі.";
32, 33-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша игерілмеген орындар, оның ішінде нысаналы орындар жоғары оқу орындары арасында мамандықтар бойынша одан әрі қайта бөлу үшін өтінім түрінде білім беру, денсаулық сақтау және мәдениет саласындағы уәкілетті органдарға 5 қыркүйекке дейін қайтарылады.
Бұл ретте, ең алдымен тиісті мамандық бойынша түсу емтихандарының нәтижелері бойынша неғұрлым жоғары балл алған үміткерлері бар ЖОО-ның өтінімдері қанағаттандырылады. Аталған мамандық бойынша үміткерлер болмаған жағдайда, қайта бөлу мамандықтар тобының ішінде жүзеге асырылады. Уәкілетті органның бұйрығы 30 қыркүйекке дейін шығарылады.

"25. Заявление на апелляцию подается на имя председателя апелляционной комиссии лицом, поступающим в магистратуру, резидентуру и докторантуру. Заявления по содержанию экзаменационных материалов и по техническим причинам принимаются до 13.00 часов следующего дня после объявления результатов вступительного экзамена и рассматриваются апелляционной комиссией в течение одного дня со дня подачи заявления.";
заголовок раздела 3 изложить в следующей редакции:
"3. Зачисление в магистратуру, резидентуру и докторантуру";
пункты 28, 29, 30 изложить в следующей редакции:
"28. Зачисление в число магистрантов, слушателей резидентуры и докторантов осуществляется приемной комиссией ВУЗа.
29. На обучение по государственному образовательному заказу зачисляются лица, набравшие наивысшие баллы по сумме вступительных экзаменов по 100-балльной шкале оценок согласно приложению к настоящим Правилам:
1) для научно-педагогической магистратуры и докторантуры не менее 150 баллов;
2) для профильной магистратуры и резидентуры не менее 130 баллов, в том числе по иностранному языку не менее 30 баллов.
Лицам, имеющим сертификаты о сдаче теста по иностранному языку (английский, французский, немецкий), указанные в пункте 14 настоящих Правил, засчитывается наивысший балл по 100-балльной шкале оценок.
30. В случае одинаковых показателей конкурсных баллов, преимущественное право при зачислении получают лица, имеющие наиболее высокую оценку по специальности, в случае одинаковых показателей вступительного экзамена по специальности, преимущественное право получают лица, имеющие наиболее высокую оценку по иностранному языку. Затем учитываются научные достижения, соответствующие профилю избранной специальности: научные публикации, в том числе в рейтинговых научных изданиях; свидетельства о научных разработках; сертификаты о присуждении научных стипендий, грантов; грамоты/дипломы за участие в научных конференциях и конкурсах.";
пункты 32, 33 изложить в следующей редакции:
"32. Неосвоенные места по государственному образовательному заказу, в том числе целевые, возвращаются в уполномоченные органы в области образования, здравоохранения и культуры в виде заявки для дальнейшего перераспределения между ВУЗами в разрезе специальностей до 5 сентября.
При этом в первую очередь удовлетворяются заявки ВУЗов, имеющих претендентов с наиболее высокими баллами по результатам вступительных экзаменов по соответствующей специальности. При отсутствии претендентов по данной специальности перераспределение осуществляется внутри группы специальностей. Приказ уполномоченного органа издается до 30 сентября.

33. ЖОО мен ғылыми ұйымдар білім беру, денсаулық сақтау және мәдениет саласындағы уәкілетті органдарға күнтізбелік 10 күн ішінде қабылдауды ұйымдастыру және өткізу бойынша қорытынды есепті, сондай-ақ мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша магистратураға, резидентураға және докторантураға қабылдау туралы бұйрықтардың көшірмелерін ұсынады.".
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларына қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 14 шілдедегі
№ 404 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы
№ 109 қаулысымен бекітілген
Жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің
білім беру бағдарламаларын іске
асыратын білім беру ұйымдарына оқуға
қабылдаудың үлгілік қағидаларына
қосымша
Бағалаудың 100 балдық шәкілі бойынша бағаларды ауыстыру жүйесі
Бағалаудың 100 балдық шәкілі бойынша балдар
Бағалаудың 4 балдық шәкілі бойынша балдар

33. ВУЗы и научные организации представляют в уполномоченные органы в области образования, здравоохранения и культуры в течение 10 календарных дней итоговый отчет по организации и проведению приема, а также копии приказов о зачислении в магистратуру, резидентуру и докторантуру по государственному образовательному заказу.";
приложение к Типовым правилам приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования, изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. МАСИМОВ
Приложение
к постановлению Правительств
Республики Казахстан
от 14 июля 2016 года № 404
Приложение
к Типовым правилам приема на обучение в
организации образования, реализующие
образовательные программы
послевузовского образования
Система перевода оценок по 100-балльной шкале оценок
Баллы по 100-балльной шкале оценок
Баллы по 4-балльной шкале оценок