Уәкілетті ұйымдарда міндетті сынамалануға және таңбалануға жатпайтын Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және (немесе) өткізілетін зергерлік және басқа да бұйымдарды айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 21 қазандағы № 601 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 14 шiлдедегi № 592 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 14.07.2023 № 592 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Бағалы металдар мен асыл тастар туралы" 2016 жылғы 14 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес уәкілетті ұйымдарда міндетті сынамалануға және таңбалануға жатпайтын Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және (немесе) өткізілетін зергерлік және басқа да бұйымдар айқындалсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б.Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 21 қазандағы
№ 601 қаулысына
қосымша
Уәкілетті ұйымдарда міндетті сынамалануға және таңбалануға жатпайтын Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және (немесе) өткізілетін зергерлік және басқа да бұйымдар*
1. Тарихи, археологиялық, мәдени құндылыққа ие бағалы металдардан және (немесе) асыл тастардан жасалған бұйымдар.
2. Бөліктердің толық жиыны болмаған жағдайда, аяқталмаған немесе жиналмаған түрдегі бағалы металдардан жасалған бұйымдар.
3. Бағалы металл қорытпасының мың массалық бөлігіндегі таза бағалы металдың массалық бөліктерінің саны:
1) платина қорытпасы үшін 900;
2) алтын қорытпасы үшін 375;
3) палладий қорытпасы үшін 500;
4) күміс қорытпасы үшін 800 төмен бағалы металдардан жасалған зергерлік бұйымдар.
4. Бағалы металдардың, қымбат бағалы металдардан жасалған бұйымдарға әшекей ретінде пайдаланылатын саф металдар.
5. Әртүрлі әшекейлер ретінде және декоративтік мақсаттар үшін қолданылатын бағалы металдардан жасалған шыбықтар, жолақтар, сым, түтіктер, сондай-ақ оралған жұқа табақтар.
6. Қаламдар үшін бағалы металдардан жасалған қауырсындар.
7. Жеке тұлғалар әкелетін және (немесе) әкететін тауар ретінде жеке қолдануға арналған зергерлік және басқа да бұйымдар.
Ескертпе: * — бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдар – бағалы металдардан жасалған монеталарды қоспағанда, асыл тастардан және табиғи немесе жасанды жолмен алынған басқа да материалдардан жасалған көздері бар не онсыз, әртүрлі көркемдік өңдеу түрлерін пайдалана отырып, асыл тастардан, бағалы металдардан және олардың қорытпаларынан жасалған, әртүрлі әшекейлер, тұрмыстық кәдеге жарататын заттар ретінде және (немесе) діни әрі декоративтік мақсаттарда қолданылатын бұйымдар.

Об определении ювелирных и других изделий, произведенных и (или) реализуемых на территории Республики Казахстан, не подлежащих обязательному опробованию и клеймению в уполномоченных организациях
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 октября 2016 года № 601. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 592.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.07.2023 № 592 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 14 января 2016 года "О драгоценных металлах и драгоценных камнях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить ювелирные и другие изделия, произведенные и (или) реализуемые на территории Республики Казахстан, не подлежащие обязательному опробованию и клеймению в уполномоченных организациях, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. САГИНТАЕВ
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 октября 2016 года № 601
Ювелирные и другие изделия*, произведенные и (или) реализуемые
на территории Республики Казахстан, не подлежащие обязательному
опробованию и клеймению в уполномоченных организациях
1. Изделия из драгоценных металлов и (или) драгоценных камней, имеющие историческую, археологическую, культурную ценность.
2. Изделия из драгоценных металлов в незаконченном или несобранном виде, в случае отсутствия полного комплекта частей.
3. Ювелирные изделия из драгоценных металлов, у которых количество массовых частей чистого драгоценного металла в тысяче массовых частей сплава драгоценного металла ниже:
1) 900 для сплава платины;
2) 375 для сплава золота;
3) 500 для сплава палладия;
4) 800 для сплава серебра.
4. Самородки драгоценных металлов, используемые в качестве украшений в изделиях из драгоценных металлов.
5. Прутки, полосы, проволока, трубки, а также упакованные тончайшие листы из драгоценных металлов, применяемые в качестве различных украшений и для декоративных целей.
6. Перья из драгоценных металлов для ручек.
7. Ювелирные и другие изделия, ввозимые и (или) вывозимые физическими лицами в качестве товаров для личного пользования.
Примечание: * – ювелирные и другие изделия из драгоценных металлов и драгоценных камней – изделия, за исключением монет из драгоценных металлов, изготовленные из драгоценных камней, драгоценных металлов и их сплавов с использованием различных видов художественной обработки, со вставками из драгоценных камней и других материалов природного или искусственного происхождения либо без них, применяемые в качестве различных украшений, утилитарных предметов быта и (или) для культовых и декоративных целей.