Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы екінші санаттағы рұқсаттарды беруге уәкілетті органды айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 10 ақпандағы № 47 қаулысы.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, көліктегі полиция департаменттері (ішкі істер департаменттері), қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, желілік полиция органдары (ішкі істер органдары) осы қаулыға қосымшаға сәйкес азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы екінші санаттағы рұқсаттарды беруге уәкілетті органдар болып айқындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 13.04.2023 № 303 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2017 жылғы 10 ақпандағы
№ 47 қаулысына
қосымша
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы екінші санаттағы рұқсаттар
Р/с
Рұқсат беру рәсімінің атауы
Рұқсаттың және жүзеге асыру үшін рұқсаттың болуы талап етілетін қызмет (әрекет) түрлерінің атауы
1
2
3
1.
Азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолдана отырып жасалған бұйымдарды сақтауға рұқсат беру
азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға рұқсат
2.
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсат беру
заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсат
3.
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсат беру
жеке тұлғаның азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсат
4.
Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсат беру
қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсат
5.
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсат беру
жеке тұлғаның азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсат
6.
Атыс тирлері (атыс орындары) мен стенділерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру
атыс тирлері (атыс орындары) мен стенділерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат
7.
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсат беру
заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсат
8.
Заңды тұлғаларға азаматтық пиротехникалық заттарды және оларды қолдана отырып жасалған бұйымдарды сатып алуға рұқсат беру
заңды тұлғаларға азаматтық пиротехникалық заттарды және оларды қолдана отырып жасалған бұйымдарды сатып алуға рұқсат
9.
Заңды тұлға қызметкерлеріне қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға және алып жүруге рұқсат беру
заңды тұлға қызметкерлеріне қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүруге рұқсат беру
10.
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы
транзиттеуге қорытынды беру
заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы
транзиттеуге қорытынды
11.
Жеке тұлғаларға азаматтық қарудың бірлі-жарым даналары мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытынды беру
жеке тұлғалар азаматтық қарудың бірлі-жарым даналары мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытынды
12.
Жеке тұлғаларға азаматтық қаруды және оның патрондарын сатып алуға рұқсат беру
жеке тұлғаның азаматтық қаруды және оның патрондарын сатып алуға рұқсат

Об определении органа, уполномоченного на выдачу разрешений второй категории в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2017 года № 47.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить департаменты полиции (департаменты внутренних дел) областей, городов республиканского значения, столицы, на транспорте, городские, районные, районные в городах, линейные органы полиции (органы внутренних дел) органами, уполномоченными на выдачу разрешений второй категории в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 13.04.2023 № 303 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 февраля 2017 года № 47
Разрешения второй категории в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
№ п/п
Наименование разрешительной процедуры
Наименование разрешения и вида деятельности (действия), для осуществления которой требуется наличие разрешения
1
2
3
1.
Выдача разрешений на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
разрешение на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
2.
Выдача разрешения на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам
разрешение на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам
3.
Выдача разрешения на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам
разрешение на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам
4.
Выдача разрешения на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам
разрешение на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам
5.
Выдача разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам
разрешение на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам
6.
Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов
разрешение на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов
7.
Выдача разрешения на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам
разрешение на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам
8.
Выдача разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам
разрешение на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам
9.
Выдача разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц
разрешение на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц
10.
Выдача заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему
заключение на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам
11.
Выдача заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему
заключение на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам
12.
Выдача разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам
разрешение на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам