Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы жанама салық салу мәселелері бойынша халықаралық шарттардың қолданысын тоқтату туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы хаттамаға қол қою және "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясы Үкіметінің арасындағы 2000 жылғы 9 қазанда Астана қаласында қол қойылған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Өзара сауда-саттықта жанама салықтарды өндіріп алу қағидаттары туралы келісімнің қолданысын тоқтату туралы хаттамаға қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 23 тамыздағы № 940 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 24 наурыздағы № 127 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы жанама салық салу мәселелері бойынша халықаралық шарттардың қолданысын тоқтату туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрі Бақыт Тұрлыханұлы Сұлтановқа Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы жанама салық салу мәселелері бойынша халықаралық шарттардың қолданысын тоқтату туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы хаттамаға Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясы Үкіметінің арасындағы 2000 жылғы 9 қазанда Астана қаласында қол қойылған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Өзара сауда-саттықта жанама салықтарды өндіріп алу қағидаттары туралы келісімнің қолданысын тоқтату туралы хаттамаға қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 23 тамыздағы № 940 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 24 наурыздағы
№ 127 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы жанама салық салу мәселелері бойынша халықаралық шарттардың қолданысын тоқтату туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы хаттама
Бұдан әрі "Тараптар" деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі,

О подписании Протокола между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о прекращении действия международных договоров между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации по вопросам косвенного налогообложения и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2011 года № 940 "О подписании Протокола между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о прекращении действия Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о принципах взимания косвенных налогов во взаимной торговле, подписанного в городе Астане 9 октября 2000 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 марта 2017 года № 127
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о прекращении действия международных договоров между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации по вопросам косвенного налогообложения.
2. Уполномочить Министра финансов Республики Казахстан Султанова Бахыта Турлыхановича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о прекращении действия международных договоров между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации по вопросам косвенного налогообложения.
3. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2011 года № 940 "О подписании Протокола между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о прекращении действия Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о принципах взимания косвенных налогов во взаимной торговле, подписанного в городе Астане 9 октября 2000 года".
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 марта 2017 года № 127
Проект
Протокол
между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о прекращении действия международных договоров между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации по вопросам косвенного налогообложения
Правительство Республики Казахстан и Правительство Российской Федерации, именуемые в дальнейшем "Стороны",

2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың күшіне енгенін және 2007 жылғы 6 қазандағы Бірыңғай кеден аумағын құру және кеден одағын қалыптастыру туралы шарт пен 2008 жылғы 25 қаңтардағы Кеден одағында тауарлардың экспорты мен импорты, жұмыстар орындау, қызметтер көрсету кезінде жанама салықтар алу қағидаттары туралы келісімнің қолданысы тоқтатылғанын назарға ала отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Осы Хаттама күшіне енген күннен бастап мынадай халықаралық шарттар өз қолданысын тоқтатады:
2000 жылғы 9 қазанда Астана қаласында қол қойылған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясы Үкіметінің арасындағы Өзара сауда-саттықта жанама салықтарды өндіріп алу қағидаттары туралы келісім;
2004 жылғы 15 қыркүйекте Астана қаласында қол қойылған 2000 жылғы 9 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясы Үкіметінің арасындағы Өзара сауда-саттықта жанама салықтарды өндiрiп алу қағидаттары туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттама.
2-бап
Осы Хаттама оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама дипломатиялық арналар арқылы алынған күннен бастап күшіне енеді.
Осы Хаттама ____________ қаласында бірдей күші бар екі данада қазақ және орыс тілдерінде жасалды.
Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясының
Үкіметі үшін Үкіметі үшін

принимая во внимание вступление в силу Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, прекращение действия Договора о создании единой таможенной территории и формировании Таможенного союза от 6 октября 2007 года и Соглашения о принципах взимания косвенных налогов при экспорте и импорте товаров, выполнении работ, оказании услуг в Таможенном союзе от 25 января 2008 года,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
С даты вступления в силу настоящего Протокола прекращают свое действие следующие международные договоры:
Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о принципах взимания косвенных налогов во взаимной торговле, подписанное в городе Астане 9 октября 2000 года;
Протокол о внесении изменений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о принципах взимания косвенных налогов во взаимной торговле от 9 октября 2000 года, подписанный в городе Астане 15 сентября 2004 года.
Статья 2
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Настоящий Протокол совершен в городе ___________ в двух экземплярах на казахском и русском языках, имеющих одинаковую силу.
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Российской Федерации