"2015 - 2019 жылдарға арналған республикалық индустрияландыру картасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1418 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 231 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 7 ақпандағы № 78 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.02.2023 № 78 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "2015 - 2019 жылдарға арналған республикалық индустрияландыру картасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1418 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін.
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Индустрияландыру картасы туралы"
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
1. "Қоса беріліп отырған индустрияландыру картасы бекітілсін.
2. Жауапты мемлекеттік органдар мен ұлттық холдингтер ай сайынғы негізде, есепті айдан кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігіне жобалардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген индустрияландыру картасы осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б.Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 28 сәуірдегі
№ 231 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1418 қаулысымен
бекітілген
Индустрияландыру картасы
Р/с
Жобаның атауы
Жауапты мемлекеттiк орган және/немесе ұлттық холдинг
Өңiр
Жобаға өтiнiш берушi
Iске асыру мерзiмi*/ жобаның статусы
1
2
3
4
5
6
1.
Болат өндiрiсiн жылына 6 млн. тоннаға дейiн ұлғайту
ИДМ
Қарағанды облысы
"Арселор Миттал Темiртау" АҚ
2010 – 2018 жылдар
2.
Бозшакөл КБК-сін салу
ИДМ
Павлодар облысы
"Kazakhmys Bozshakol (Қазақмыс Бозшакөл)" ЖШС
2010 – 2015 жылдар
3.
Ақтоғай КБК-сін салу
ИДМ
Шығыс Қазақстан облысы
"KAZ Minerals Aktogay (КАЗ Минералз Ақтоғай)" ЖШС
2011 – 2017 жылдар
4.
Рельсті арқалық зауытын салу
ИДМ, Ақтөбе облысының әкімі
Ақтөбе облысы
"Ақтөбе рельсті арқалық зауыты" ЖШС
2012 – 2015 жылдар
5.
Өскемен қаласында толық циклдi автозауыт және автоқұрамдауыштар шығаратын технопарк салу
ИДМ
Шығыс Қазақстан облысы
"АЗИЯ АВТО Қазақстан" АҚ
2010 – 2018 жылдар
6.
Минералды тыңайтқыштар өндіретін зауыт салу
ИДМ
Жамбыл облысы
"ЕвроХим-Тыңайтқыш" ЖШС
2011 – 2018 жылдар
7.
Қызылорда қаласында қуаты жылына 197,1 мың тонна табақты шыны өндіретін және өңдейтін зауыт салу
ИДМ
Қызылорда облысы
"Қазақстанның инвестициялық қоры" АҚ

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1418 "О республиканской карте индустриализации на 2015 - 2019 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 231. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2023 года № 78.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.02.2023 № 78.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1418 "О республиканской карте индустриализации на 2015 - 2019 годы" следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"О карте индустриализации";
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемую карту индустриализации.
2. Ответственным государственным органам и национальным холдингам представлять в Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации проектов на ежемесячной основе в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным.";
карту индустриализации, утвержденную указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 апреля 2017 года № 231
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2014 года № 1418
Карта индустриализации
№ п/п
Наименование проекта
Ответственный государственный орган и/или национальный холдинг
Регион
Заявитель проекта
Срок реализации*/ статус проекта
1
2
3
4
5
6
1.
Увеличение производства стали до 6 млн. тонн в год
МИР
Карагандинская область
АО "АрселорМиттал Темиртау"
2010 - 2018 годы
2.
Строительство Бозшакольского ГОКа
МИР
Павлодарская область
ТОО "Kazakhmys Bozshakol (Казахмыс Бозшаколь)"
2010 – 2015 годы
3.
Строительство Актогайского ГОКа
МИР
Восточно-Казахстанская область
ТОО "Kaz Minerals Aktogay (Каз Минералз Актогай)"
2011 – 2017 годы
4.
Строительство рельсобалочного завода
МИР, аким Актюбинской области
Актюбинская область
ТОО "Актюбинский рельсобалочный завод"
2012 – 2015 годы
5.
Строительство автозавода полного цикла и технопарка по производству автокомпонентов в городе Усть-Каменогорске
МИР
Восточно-Казахстанская область
АО "АЗИЯ АВТО Казахстан"
2010 – 2018 годы
6.
Строительство завода по производству минеральных удобрений
МИР
Жамбылская область
ТОО "ЕвроХим-Удобрения"
2011 – 2018 годы
7.
Строительство завода по производству и обработке листового стекла мощностью 197,1 тыс. тонн в год в городе Кызылорде
МИР
Кызылординская область
АО "Инвестиционный фонд Казахстана"

2013 – 2017 жылдар
8.
Атырау МӨЗ-ін реконструкциялау және жаңғырту (мұнайды тереңдетіп өндеу кешенін салу)
ЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
Атырау облысы
"Атырау МӨЗ" ЖШС
2010 – 2016 жылдар
9.
Интеграцияланған газ-химия кешенiн салу (бірінші фаза)
ЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
Атырау облысы
"Kazakhstan Petrochemical Industries Inc" ЖШС "АЛМЭКС ПЛЮС фирмасы" ЖШС
2010 – 2018 жылдар
10.
Интеграцияланған газ-химия кешенiн салу (екінші фаза)
ЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
Атырау облысы
"KLPE" ЖШС
2010 – 2019 жылдар
11.
Экологиялық класы К5 мотор отынының өндірісі
ЭМ
Батыс Қазақстан облысы
"Конденсат" АҚ
2012 – 2016 жылдар
12.
Павлодар МХЗ-сын жаңғырту
ЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
Павлодар облысы
"Павлодар мұнай-химия зауыты" АҚ
2010 – 2017 жылдар
13.
Шымкент МӨЗ-ін реконструкциялау және жаңғырту
ЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
Оңтүстік Қазақстан облысы
"ПетроКазахстан ойл Продактс" ЖШС
2010 – 2018 жылдар
14.
"Шалқия" полиметалл кен орны базасында КБК салу
ИДМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
Қызылорда облысы
"Тау-Кен Самұрық" ҰТК" АҚ
2014 – 2019 жылдар
15.
"Масальское" темір кен орны базасында тау-кен металлургиялық кешенін салу
ИДМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
Ақмола облысы
"Масальский КБК" ЖШС
2015 – 2021 жылдар
16.
Қарағанды кешенді құйма зауытын салу
ИДМ
Қарағанды облысы
"Қарағанды кешенді құйма зауыты" ЖШС
2011 – 2018 жылдар
17.
Темір жолға арналған дөңгелектер шығару кешені
ИДМ
Павлодар облысы
"Проммашкомплект" ЖШС
2014 – 2017 жылдар
18.
Үшхлорлы фосфор және глифосат өндірісі
ИДМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
Жамбыл облысы
"Біріккен химия компаниясы" ЖШС
2014 – 2018 жылдар
19.
Минералды тыңайтқыштар өндіретін зауытты жаңғырту (2-кезең)
ИДМ
Маңғыстау облысы
"ҚазАзот" ЖШС
2015 – 2019 жылдар
20.
Минералды тыңайтқыштар өндіретін зауытты жаңғырту
ИДМ
Жамбыл облысы
"Қазфосфат" ЖШС
2015 – 2020 жылдар
21.
Кальцилендірілген сода өндіретін зауыт салу
ИДМ
Қызылорда облысы
"АралСода" ЖШС
2015 – 2019 жылдар
22.
Үлкен диаметрлі дәнекерленген болат құбырларын шығаратын зауыт салу
ИДМ
Алматы қаласы
"Эйжа Стил Пайп Корпорейшн" АҚ
2015 – 2018 жылдар
23.
Тазартылған ферроқорытпа өндірісін құру
ИДМ
Павлодар облысы
"Қазхром" трансұлттық компаниясы" АҚ
перспективалық
24.
Металданған өнiмдер өндiретін зауыт салу
ИДМ
Қостанай облысы
"Соколов-Сарыбай кен байыту өндiрiстiк бiрлестiгi" АҚ
перспективалық
25.
Никель өнімдерін (никель штейні, перспективада тауарлық ферроникель де) өндіретін металлургиялық комбинат салу
ИДМ
Шығыс Қазақстан облысы
"SAT & Nikel" АҚ
перспективалық
26.
Бутадиен және синтетикалық каучук өндірісі
ЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
Атырау облысы
"Біріккен химия компаниясы" ЖШС
перспективалық
27.
Қарашығанақ және Қашаған кен орындары шикізаттарының базасында мұнай-химия өндірісін ұйымдастыру
ЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
Атырау облысы, Батыс Қазақстан облысы
"Біріккен химия компаниясы" ЖШС
перспективалық
28.
Калий сульфаты өндірісі
ИДМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
Жамбыл облысы
"Біріккен химия компаниясы" ЖШС
перспективалық
* iске асырылуы республикалық бюджеттен қаражат бөлуге де байланысты жобалар бойынша іске асыру мерзімдері тиiстi кезеңдерге арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат көлемiне байланысты нақтыланатын болады
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИДМ - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлiгi
ЭМ - Қазақстан Республикасы Энергетика министрлiгi
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ - "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлiк қоғамы
"Тау-Кен Самұрық" ҰТК" АҚ - "Тау-Кен Самұрық" ұлттық тау-кен компаниясы" акционерлiк қоғамы
МӨЗ - мұнай өңдеу зауыты
МХЗ - мұнай-химия зауыты
АҚ - акционерлiк қоғам
ЖШС - жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiк

2013 – 2017 годы
8.
Реконструкция и модернизация Атырауского НПЗ (строительство комплекса глубокой переработки нефти)
МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Атырауская область
ТОО "Атырауский НПЗ"
2010 – 2016 годы
9.
Строительство интегрированного газохимического комплекса (первая фаза)
МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Атырауская область
ТОО "Kazakhstan Petrochemical Industires Inc.", ТОО "Фирма АЛМЭКС ПЛЮС"
2010 – 2018 годы
10.
Строительство интегрированного газохимического комплекса (вторая фаза)
МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Атырауская область
ТОО "KLPE"
2010 – 2019 годы
11.
Производство моторного топлива экологического класса К5
МЭ
Западно-Казахстанская область
АО "Конденсат"
2012 – 2016 годы
12.
Модернизация Павлодарского НХЗ
МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Павлодарская область
ТОО "Павлодарский нефтехимический завод"
2010 – 2017 годы
13.
Реконструкция и модернизация Шымкентского НПЗ
МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Южно-Казахстанская область
ТОО "ПетроКазахстан ойл Продактс"
2010 – 2018 годы
14.
Строительство ГОКа на базе месторождения полиметаллических руд "Шалкия"
МИР, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Кызылординская область
АО "НГК "Тау-Кен Самрук"
2014-2019 годы
15.
Строительство горно-металлургического комплекса на базе железорудного месторождения "Масальское"
МИР, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Акмолинская область
ТОО "Масальский ГОК"
2015 – 2021 годы
16.
Строительство Карагандинского завода комплексных сплавов
МИР
Карагандинская область
ТОО "Карагандинский завод комплексных сплавов"
2011 – 2018 годы
17.
Комплекс по производству колес для железнодорожного назначения
МИР
Павлодарская область
ТОО "Проммашкомплект"
2014 – 2017 годы
18.
Производство треххлористого фосфора и глифосата
МИР, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Жамбылская область
ТОО "Объединенная химическая компания"
2014 - 2018 годы
19.
Модернизация завода по производству минеральных удобрений (2 этап)
МИР
Мангистауская область
ТОО "Каз Азот"
2015 – 2019 годы
20.
Модернизация завода по производству минеральных удобрений
МИР
Жамбылская область
ТОО "Казфосфат"
2015 – 2020 годы
21.
Строительство завода по производству кальцинированной соды
МИР
Кызылординская область
ТОО "АралСода"
2015 – 2019 годы
22.
Строительство завода по производству стальных сварных труб большого диаметра
МИР
г. Алматы
ТОО "Эйжа Стил Пайп Корпорейшн"
2015 – 2018 годы
23.
Создание производства рафинированного феррохрома
МИР
Павлодарская область
АО "Транснациональная компания "Казхром"
перспективный
24.
Строительство завода по производству металлизованного продукта
МИР
Костанайская область
АО "Соколовско-Сарбайское горно-обогатительное производственное объединение"
перспективный
25.
Строительство металлургического комбината по производству никелевой продукции (никелевый штейн, в перспективе и товарный ферроникель)
МИР
Восточно-Казахстанская область
АО "SAT &Nikel"
перспективный
26.
Производство бутадиена и синтетического каучука
МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Атырауская область
ТОО "Объединенная химическая компания"
перспективный
27.
Организация нефтехимического производства на базе сырья с месторождений Карачаганак и Кашаган
МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Атырауская область, Западно-Казахстанская область
ТОО "Объединенная химическая компания"
перспективный
28.
Производство сульфата калия
МИР, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Жамбылская область
ТОО "Объединенная химическая компания"
перспективный
* по проектам, реализация которых зависит, в том числе от выделения средств из республиканского бюджета, сроки реализации будут уточняться в зависимости от объема средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующие периоды
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИР
-
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МЭ
-
Министерство энергетики Республики Казахстан
АО "НУХ "Байтерек"
-
акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"
АО "ФНБ "Самрук-Казына"
-
акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
АО "НГК "Тау-Кен Самрук"
-
акционерное общество "Национальная горнорудная компания "Тау-Кен Самрук"
НПЗ
-
нефтеперерабатывающий завод
НХЗ
-
нефтехимический завод
АО
-
акционерное общество
ТОО
-
товарищество с ограниченной ответственностью