Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің кейбір республикалық мемлекеттік мекемелерін қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 31 мамырдағы № 321 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Археография және деректану ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі оған Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Мемлекеттік архивтердегі деректі материалдардың микрофотокөшірмелерін жасау және қалпына келтіру орталық зертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесін және Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Құжаттану және архив ісі жөніндегі ғылыми-техникалық ақпарат орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Археография және деректану ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қолжазбалар және сирек кітаптар ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мекеме) болып қайта аталсын.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) мекеменің жарғысын бекітуді және оның әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Үкiметiнің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі, оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:" деген 3-бөлімде:
16), 17) және 18) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"
16)
"Орталық мемлекеттік ғылыми-техникалық құжаттама архиві" РММ
27
17)
"Орталық мемлекеттік кино-фото құжаттар мен дыбыс жазбалары архиві" РММ
27
18)
"Қолжазбалар және сирек кітаптар ұлттық орталығы" РММ
25
";
19) және 20) тармақшалар алып тасталсын;
2) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.

О реорганизации некоторых республиканских государственных учреждений Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2017 года № 321.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать республиканское государственное учреждение "Национальный центр археографии и источниковедения" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Центральная лаборатория микрофотокопирования и реставрации документальных материалов государственных архивов" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан и республиканского государственного учреждения "Центр научно-технической информации по документоведению и архивному делу" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
2. Переименовать республиканское государственное учреждение "Национальный центр археографии и источниковедения" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное учреждение "Национальный центр рукописей и редких книг" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (далее – учреждение).
3. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) утверждение устава учреждения и его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 3 "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан с учетом подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:":
подпункты 16), 17) и 18) изложить в следующей редакции:
"
16)
РГУ "Центральный государственный архив научно-технической документации"
27
17)
РГУ "Центральный государственный архив кинофотодокументов и звукозаписей"
27
18)
РГУ "Национальный центр рукописей и редких книг"
25
";
подпункты 19) и 20) исключить;
2) Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.

Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев