"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 25 қарашадағы № 774 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 59-60, 555-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
мынадай мазмұндағы 141-2), 141-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"141-2) республикалық бюджет қаражаты есебінен кәсіпкерлікті қолдаудың мемлекеттік шаралары шеңберінде көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесін әзірлеу және бекіту;
141-3) бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингісін жүргізу әдістемесін әзірлеу және бекіту;";
260) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"260) энергиямен жабдықтаушы ұйымдардың электр энергиясына арналған тарифтерді оны жеке тұлғалардың тұтынатын көлеміне қарай саралау тәртібін бекіту;";
мынадай мазмұндағы 260-1) тармақшамен толықтырылсын:
"260-1) қызметі "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-1-бабы 6-тармағының талаптарына сәйкес келмейтін, электр энергиясын беру жөніндегі қызметті көрсететін табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметіне тарифті немесе оның шекті деңгейін бекіту тәртібін айқындау;";
мынадай мазмұндағы 339-70), 339-71), 339-72), 339-73) және 339-74) тармақшалармен толықтырылсын:
"339-70) жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкінің құрамына берілетін аудандық коммуналдық мүліктің үлгілік тізбесін әзірлеу;
339-71) ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың және олардың еншілес, тәуелді және олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың активтерін бәсекелес ортаға беруден Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдерді айқындау қағидаларын әзірлеу;
339-72) квазимемлекеттік сектор субъектілерінің сыртқы қарыздарды тартуын келісу қағидаларын әзірлеу;
339-73) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты туралы үлгі ережені әзірлеу және бекіту;
339-74) жергілікті қоғамдастық жиналысының үлгі регламентін әзірлеу және бекіту;";
18-тармақ мынадай мазмұндағы 25-1) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 2017 года № 774.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 59-60, ст. 555) следующие изменение и дополнения:
в Положении о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
дополнить подпунктами 141-2), 141-3) следующего содержания:
"141-2) разработка и утверждение методики определения стоимости услуг, оказываемых в рамках государственных мер поддержки предпринимательства за счет средств республиканского бюджета;
141-3) разработка и утверждение методики проведения рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса;";
подпункт 260) изложить в следующей редакции:
"260) утверждение порядка дифференциации энергоснабжающими организациями тарифов на электрическую энергию в зависимости от объемов ее потребления физическими лицами;";
дополнить подпунктом 260-1) следующего содержания:
"260-1) определение порядка утверждения тарифа или его предельного уровня на регулируемую услугу субъекта естественной монополии, оказывающего услугу по передаче электрической энергии, деятельность которого не соответствует требованиям пункта 6 статьи 13-1 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике";";
дополнить подпунктами 339-70), 339-71), 339-72), 339-73) и 339-74) следующего содержания:
"339-70) разработка типового перечня районного коммунального имущества, передаваемого в состав коммунального имущества местного самоуправления;
339-71) разработка правил определения поступлений от передачи в конкурентную среду активов национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний и их дочерних, зависимых и иных юридических лиц, являющихся аффилиированными с ними, в Национальный фонд Республики Казахстан;
339-72) разработка правил согласования привлечения внешних займов субъектами квазигосударственного сектора;
339-73) разработка и утверждение типового положения об аппарате акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
339-74) разработка и утверждение типового регламента собрания местного сообщества;";
пункт 18 дополнить подпунктом 25-1) следующего содержания:

"25-1) электр желілерін балансқа және (немесе) сенімгерлік басқаруға қабылдаған жағдайда, сондай-ақ оларды басқа энергия беруші ұйымдардан өтеусіз пайдалануға алған кезде қолданыстағы тарифтік сметаларды бекітілген және қолданыстағы тариф шеңберінде олардың қалған қолданылу мерзіміне түзету;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

"25-1) корректировать действующие тарифные сметы в рамках утвержденного и действующего тарифа на оставшийся срок их действия в случае принятия на баланс и (или) в доверительное управление электрических сетей, а также при их получении в безвозмездное пользование от других энергопередающих организаций;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев